Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem hittem volna, hogy a véleményem többségi...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Rover623


Rover623
félisten

kétszer annyian vélik úgy Amerikában, hogy jobb a felhő.
Ez mitől hír? Köztudott dolog, hogy az átlag amerikai kétszer hülyébb mint egy európai! ;]

primus inter pares

(#3) section9


section9
őstag

Én biztos vagyok benne, hogy az itthon menedzselt hálózatok zöme sokkal kevésbé biztonságos, mint egy felhőszolgáltató. :U

(#4) Kormi76 válasza section9 (#3) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Ha ez igaz is, a decentralizált hálózatok kevésbé vannak támadásnak kitéve, mint egy nagy felhőszolgáltató, ami megéri a több befektetett erőforrást az adatok kinyerésébe. A másik gond pedig, hogy a magas adatkoncentráció miatt egy támadással több fél adatait is meg lehet szerezni, olyanét, akit egyébként nem támadtak volna meg, csak pechje volt. Jó dolog a felhő, csak nem bizalmas adatoknak, ahogy ssd-t sem backupra használ az ember, mindennek van helye.

[ Szerkesztve ]

(#5) 8th válasza section9 (#3) üzenetére


8th
addikt

Egy tetszőleges felhőszolgáltató mitől is biztonságos? Miért is vannak jobb helyen ott a dolgaid mint egy saját szervereden? Az usa az egyik legnagyobb ipari kém a földön. Te rábíznád a bizalmas értékes céges információidat egy amerikai magánvállalatra - egyáltalán akárkire? Én biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#6) kerekfej


kerekfej
addikt

Melyik az a három :F

(#7) bambano válasza Kormi76 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az igaz, hogy értékesebb célpont a felhő, de több pénze és embere, erőforrása van arra, hogy védje magát. ha nekem a 20 megás bérelt vonalamat megdurrantják, akkor az lefekszik. a gugli vagy az amazon cloudjaiba nem egy darab és nem 20 megás drót megy be.

ott már csurran-cseppen zseton arra is, hogy olyan védelmi rendszer legyen, amivel több mindent meg lehet fogni

tehát alapvetően vita tárgya lehetne, hogy melyik a biztonságosabb, pro és kontra.
ami a felhőt a kukába dönti, az a dmca meg a többi amcsi törvény. köteles vagy beengedni a titkosszolgálatokat, ettől nulla a biztonsága a felhőnek.

(#2) Rover623 "kétszer annyian vélik úgy Amerikában, hogy jobb a felhő. Ez mitől hír? Köztudott dolog, hogy az átlag amerikai kétszer hülyébb mint egy európai!": vagy csak tudják, hogy a jogszabály az ő irányukba billenti a pályát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) section9 válasza Kormi76 (#4) üzenetére


section9
őstag

Ez igaz, viszont ilyenre még nem láttunk példát egyelőre. Ha tényleg előfordulna egy ilyen támadás, akkor hihetetlen mértékben szigorítanának az amúgy is kemény szabályzásokon.

8th: Egy normális felhőszolgáltatónál van pénz és idő arra, hogy megfelelő szakértői gárda felügyelje a kiszolgálókat, folyamatosan fel legyenek patchelve, elvégezzék a szükséges hardeninget és leváltsák az elavult operációs rendszereket. Ezzel szemben itthon az a szomorú igazság, hogy azon lepődöm meg, ha sérülékenységvizsgálat és betörésteszt során nem találok kritikus hibát. Volt olyan ügyfél ahol hiába volt információbiztonsággal foglalkozó munkatárs, még a Heartbleedet sem foltozták be.

(#9) pakriksz válasza section9 (#8) üzenetére


pakriksz
őstag

csak éppen ez nem véd az USA állammal szemben... és az a legnagyobb rizikó, ugyanis az USA nem azért vezető az innovációban mert olyan okosak, vagy mert olyan hatékony az agyelszívás ;)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#10) section9 válasza pakriksz (#9) üzenetére


section9
őstag

A legtitkosabb fejlesztéseidet nyilván nem célszerű nyílt szövegként tárolni a felhőben, csak megfelelő titkosítás mellett. :)

(#11) Fritz Teufel válasza section9 (#10) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Még szerencse, hogy az összes titkosítási protokollhoz van kiskapujuk. A sok előny mellett ez a szabvány egyik átka. Nem szabványos titkosításhoz jutni meg átlag felhasználóként...

Más: Honnan is szedték elő a nyálcsorgatós fotókat nem is olyan régen? Akiknek kikerült a netre a család ingyom-bingyom emlék, most biztosan más véleményen van a felhőről, mint az amerikaiak kétharmada.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#12) Zotya84 válasza Rover623 (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát igen, a tények, azok kemény dolgok. :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) pakriksz válasza section9 (#10) üzenetére


pakriksz
őstag

akkor meg a kényelem veszik el. Egyik nagy sem támogat rendes on-the-fly titkosítást, titkosított konténerekkel meg ugye az a baj, hogy ha meg akarod nyitni az egészet le kell tölteni hogy megnyithasd.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#14) Alchemist válasza section9 (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

A valódi adatvédelmet az jelenti, hogy a bizalmas adatok nyilvános hálózattal nincsenek semmilyen kapcsolatban.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) edward2 válasza Fritz Teufel (#11) üzenetére


edward2
addikt

Ez mindenkinek szól aki fél a kémkedéstől.

Igen, mert ha nem felhőben vagy akkor nem találnak meg. Jó vicc. A másik ha olyan fontos cég vagy aki felkelti az NSA figyelmét akkor azok el fognak tőled lopni mindent ha felhő ha nem, de meg merem kockáztatni, hogy a legtöbb ilyen paranoid cég egy nagy nulla kb. a kutyát sem érdekli milyen információkat tárolnak... Tehát ideje lenne levenni az alufólia kalapot...

És ahogy fentebb írták egy ilyen alacsonyan érdekelt cégnek sokkal költség hatékonyabb egy ismert felhő szolgáltatás mivel nagyságrendekkel nagyobb pénzt fognak költeni backupra és védelemre. Valószínűleg okosabb IT emberek is vannak bennük mint átlag Pityu a falu végi kompúter zseni.

#14: nem tudom tudod-e de azt is ki tudják lopni.

[ Szerkesztve ]

(#16) PB válasza bambano (#7) üzenetére


PB
tag

A biztonság és a rendelkezésre állás azért különböző dolgok, de egyébként jó pontok.

(#17) Ribi válasza Alchemist (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ekkor jön a köv szint, hogy a kábeleken (pl. monitor kábel) terjedő igen kis jeleket 1:1-be kintről az ablak alól veszik és nézik, amit te látsz :B

Persze vannak felhőz titkosító progik is. Nyilván nem abban bízol meg amit a szolgáltató ad, mert az kicsit öngól lenne.

(#18) edward2 válasza Ribi (#17) üzenetére


edward2
addikt

Van olyan "bomba" amerikai légierőben amit házra ledobva képes az elektromos hálózaton keresztül bejutni az offline gépekre és onnan adatot visszaküldeni.

Ezt több katonai repüléssel foglalkozó szakújságban is olvastam már.

(#19) tha_answer válasza edward2 (#18) üzenetére


tha_answer
őstag

na ez engem is erdekel, link?

[ Szerkesztve ]

(#20) forzamo


forzamo
tag

Szegény felhős cégek:
Kémkedésre akarják kényszeríteni a Yahoo-t

Ekkor még így nyolatkozott a Yahoo [link]

Yahoo: "A Yahoo! nagyon komolyan veszi a felhaszálók adatvédelmét. Nem adunk közvetlen hozzáférést a kormányzatnak kiszolgálóinkhoz, rendszereinkhez vagy hálózatunkhoz."

Milyen gyorsan változik a kommunikációja ugyanannak a dolognak.
Felhőt akarok. :-)

[ Szerkesztve ]

(#21) opr válasza edward2 (#18) üzenetére


opr
veterán

Az baj, ha én el tudok képzelni kevésbé feltűnő és nyilvánvaló adatlopási módot annál, hogy elhúz a ház felett egy vadászgép és kilő rá egy rakétát/ledob egy bombát? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Fritz Teufel válasza opr (#21) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az legyen gyanús, ha az éjszaka kellős közepén a kéményetekben egy fekete, a hátán nagy batyut viselő ősz szakállas öregapó ereszkedik le és nyár kellős közepe van ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#23) Kormi76 válasza opr (#21) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Egyébként nem kell itt nagy adatlopási módokat kitalálni. Ha a kormány akar tőled valamit, azt akkor is megszerzi, ha papíron tárolod. Jön egy házkutatás és elvisznek mindent. A felhőkkel az a helyzet, hogy ahogyan a te éltedet megkönnyíti, úgy az adataidra kíváncsikét is. Adatlopás jóval a számítógépes hálózatok előtt is volt, ezt bele kell kalkulálni, ha nagy titkaid vannak (de ez oda-vissza igaz, lásd wikileaks).

(#24) edward2 válasza opr (#21) üzenetére


edward2
addikt

Iraki/afganisztáni példákat hoztak
😀

#19 megpróbálok valamit keresni.

(#25) Alchemist válasza Ribi (#17) üzenetére


Alchemist
addikt

A kínai hacker nem fog bemászni az ablakom alá. :)
Ha már adatokat akarnak lopni, legalább ne toljuk bele a képükbe.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) derive válasza tha_answer (#19) üzenetére


derive
senior tag

Vegyetek mar eszre, hogy csak trollkodik veletek... Baromsagokat mond, erre ti meg raharaptok.

Egyebkent a felhonel is a leggyengebb pont mindig a user. Maga a felho csak hamis biztonsagerzetet ad, mintha informatikusok hada dolgozna azon, hogy megvedjek a te adataidat. Valojaban ott vagjak a sajat koltsegeiket, ahol csak lehet. Raadasul a legjobb vedelem is addig tart amig valaki meg nem szerzi vmelyik R=1 user azonositojat, aztan ugyanugy lehet garazdalkodni a felhoben is, nem kell tulbonyolitani a dolgot. Raadasul mivel a googlenel nem 1x20 Mbit-es kapcsolat van, fel perc alatt az osszes adatod kinaban van.

[ Szerkesztve ]

(#27) #06658560 válasza edward2 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az olyan cégek, mint Airbus, Siemens és hasonlóak is mind a kutyát nem érdeklik... Oh, wait.

(#28) Integra


Integra
titán

nocsak, úgy tűnik, hogy sokan nem kaphatók a felhő bullshitre... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) zka67


zka67
őstag

Ha én el akarnák lopni valamilyen adatot egy cégtől, először a rendszergazdát környékezném meg egy kis zsével. Van az a pénz, amiért egy se mondana nemet. A felhőnél kit kellene megkörnyékeznem?

Ugyanez vonatkozik az elzárt helyekre, csak ott a takarítónőt kell megkenni egy kicsit. (Ha valaki nem tudná, a takarítónőknek mindenhová van kulcsuk, kártyájuk)

(#30) Kékes525


Kékes525
félisten

Igazán fontos file-okat nem bíznék felhőre. Igaza van a cégeknek, persze ha értenek is a biztonságos adattároláshoz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) emvy válasza Fritz Teufel (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Maximum az implementaciohoz. A protokollt barki szepen atolvashatja.
Ez Snowden óta még nyilvánvalóbb : nem tudnak egyszerűen beutni MIMkent bármilyen kommunikációs csatornába, szükségük van a szolgáltatók segítségére is.

Egy AES-t ők sem tudnak megtörni, de a lényeg, hogy nincs is erre különösebben szükségük.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#32) edward2 válasza #06658560 (#27) üzenetére


edward2
addikt

Oh wait És az Airbus az a google drivera fog előfizetni. :W

(#33) Dezsike


Dezsike
tag

Én még mindig jobban bízok a saját adattárolóban.
1. Ha elszáll a net, esetleg a gateway, akkor is elérhető marad a belső hálózaton.
2. Bár nagyobb eséllyel száll el a saját adattároló a felhőszolgáltatóknál, a helyi informatikus azonnal meg tudja kezdeni a hibaelhárítást, esetleg a backupokból kinyerheti a halaszthatatlanul szükséges információt, míg ha a szolgáltatónál száll el a rendszer teljesen rájuk vagy utalva, lehet, hogy csak órák múlva férsz hozzá az adataidhoz.
3. Ahhoz, hogy meg tudják szerezni az adataid konkrétan ellened indított, célzott támadás kell, ami lehet, hogy nem akkora erőfeszítés mint egy felhőszolgáltatót megtámadni, de a pontenciálisan megszerezhető értékes adatok mértéke lehet, hogy nem éri el a befektetett munkáét, míg a felhőszolgáltatótól megszerzett, gyakran több száz cég adataival hatványozottan megtérül a nagyobb befektetés.
(3.5. Ha nem a közvetlen netre kötött gateway, szerver az adattároló egyben, hanem egy másik, a belső hálózaton lévő eszköz ami a szerverről közvetlen nem érhető el, akkor még nagyobb erőfeszítést igényel a támadás.)
4. Úgy titkosítod ahogy akarod, akár on-the-fly, így ha meg is szerzik az adatokat a titkosítás feltörése még évekbe telhet, addigra az adatok nagyrésze elavul.

(#34) Ribi válasza Dezsike (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért hiszi mindenki, hogy a felhőben minden úgy van, hogy ha 1 helyre bejutsz, akkor minden felhasználó adatát eléred? Vagy minden 1 kulccsal van védve? Eleve normális szolgáltató úgy alakítja ki a rendszert, hogy ő ne is férjen hozzá, mert neki az felesleges. Felhő szolgáltatókat mindenki debilnek nézi?

Felhőszolgáltatóknál nagyrészt eleve nagyobb a redundancia így bármi is száll el azt te észre sem veszed, míg saját rendszernél ha nincs szerencséd akkor nincs is róla backup.

Amúgy igen, titkosítás a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#35) Integra válasza Ribi (#34) üzenetére


Integra
titán

a legolcsóbb, legalapabb otthoni nas-nál sincsen adatvesztésed raid-ben. az meg, hogy két hdd egyszerre szarjon be, az esélye mekkora? ok, 2 éve pont láttam ilyet vállalati szerverben.. :DDD
amikor otthonra félprofi/profi soho gépeket kapni már out of the box, akkor nagyon erős indok kell, hogy valaki cloudban tároljon adatot. egy oka lehet csak alapvetően: spórolás.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) #16939776 válasza Integra (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

"az meg, hogy két hdd egyszerre szarjon be, az esélye mekkora?"

Láttam már kapcsolóüzemű tápot megszaladni/átmenni oszcillátorba, az visz mindent. Talán 2-3%

[ Szerkesztve ]

(#37) emvy válasza Integra (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha egymas utan jott le a ket HDD a gyartosorrol, akkor eleg nagy :)

while (!sleep) sheep++;

(#38) Integra válasza emvy (#37) üzenetére


Integra
titán

igen, ez volt nekem is az első kérdésem, hogy válogatott volt e vagy egyszerre kettőt vettek le egymás után a polcról :) nem is írom le, hány millio usd volt a kár... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Ribi válasza #16939776 (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, sajna raid egyik problémája, hogy ha nem jó a táp, akkor az süt mindent a gépben. Szerencsére ez elég ritka.

Integra: másik ok lehet a sávszél. Felfele mondjuk macera pakolni mindent, de amikor te akarod elérni az adatokat, akkor az felhőből kicsit gyorsabb. (Ismerősömnek is 1 nap eltéréssel szart be a nasban a 2 winyója) Nyilván nem annyira cégekre jellemző, de ha valaki nem linux guru, akkor otthon jó esetben nincs rendes tűzfal , jó egy sima router is felkiáltással.

(#40) bambano válasza Dezsike (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"1. Ha elszáll a net, esetleg a gateway, akkor is elérhető marad a belső hálózaton.": tegyük hozzá, hogyha viszont jól működik az elérés, akkor az annyiba is kerül.

(#34) Ribi: "Miért hiszi mindenki, hogy a felhőben minden úgy van, hogy ha 1 helyre bejutsz, akkor minden felhasználó adatát eléred?": mert a felhő egységes infrastruktúra. ha egy zero day exploittan egy usert meg lehet törni, akkor mindet meg lehet. nincs diverzifikáció, egységesen vagy biztonságos minden, vagy törhető minden. ráadásul tudjuk, hogy sem az oprendszerek, sem a hardverek nem megbízhatóak.

(#36) Duracellm...: drbd.

(#39) Ribi: felhőből akkor gyorsabb, ha megfizeted odáig az internet kapcsolatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Megértem, hogy nem bíznak a felhőben a nagy cégek.
Ha giga cég lennék én sem pakolnék oda semmit, van erre más, felnőttebb módszer is, amivel minimalizálható az esetleges adatvesztés kockázata.

DE nekem átlag usernek tökéletes! Nem vagyok paranoiás, de ha az is lennék tőlem nézze bárki nyugodtan a képeimet, meg a kis feljegyzett dokumentumaimat amiket saját magamnak raktam össze, mentettem el etc...
Nekem marha értékes, másnak viszont fabatkát semm nem ér az egész.

Továbbra is a számomra fontos adatokat ott tárolom a könnyebb elérés érdekében (mobilról és PC-ről rendszeresen használom), és ami vélhetően magától soha nem fog eltűnni onnan. A helyi adattárolón pedig lehetnek filmek.... inkább nem sorolom, amik ha elvesznek akkor nem lesznek alvatlan éjszakáim.. :N

[ Szerkesztve ]

(#42) bambano válasza DeathAdder (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, szerintem is tökéletes az usernek, fogja magát a felhőszolgáltató és hopp, letörli a cuccaidat, vagy belenéz és feljelent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) #16939776 válasza bambano (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

innen indult: [link] Szóval min 2db-ot kell üzemben tartani és akkor nincs probléma?!

(#44) DeathAdder válasza bambano (#42) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nézegethet, feljelenthet. Átlagos fényképeken és feljegyzett dokumentumokon kívül semmit nem fog találni.. de ha valaki mégis ilyennel akar szórakozni, akkor hajrá.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Ribi válasza bambano (#42) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valószínű, csakúgy elkezd törölgetni...
Ne értelmetlen "indokokat" írj plz. Illegális dolgokat eleve jó 5let ott tárolni. Aki ilyet csinál az meg is érdemli. De hány embernél van illegális adat? Szerintem nem sok ilyen van.

(#43) Duracellm... 2 darabot, de hol? Mert ha ugyanott van akkor megint nem jutottál sokkal messzebb. Felhős adattárak meg rendszerint lokálisan is különböző helyeken tárolnak adatokat. Esetleg ha az egyik csak backup és időnként van csak bekapcsolva, úgymond 2 egyszerre sosincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#46) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak a vállalkozások, én se. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) pakriksz válasza Ribi (#45) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem valószínű, de simán megteheti hogy töröl...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48) Ribi válasza pakriksz (#47) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megteheti mondjuk egy google a free accountoddal (valahol talán benne is van a feltételekben, de nem teszik), de mondjuk a fizetős accountoddal már nem. Amazon a vmware gépeid csakúgy bedarálja és kiderül, azzal a lendülettel zárhatják be az egész részlegüket.
Megtehetik, de sosem teszik. Nem kispista bt-ről beszélünk.

(#49) edward2 válasza bambano (#42) üzenetére


edward2
addikt

Igen, mert egy felhő szolgáltató egy ilyen kiélezett versenyben csak úgy megteheti, hogy töröljön emberek adatait. Másnap ezzel lesz tele a reddit a sajtó meg a konkurencia egyből rácsapna csámcsogva.

Szerintem kicsit gondolkodj reálisan. Az adatvesztéses dolog is pont ugyanez a téma. Egy cloud szolgáltatás egyszer veszít el ügyfelek adatait addig is voltak életben.

Pont ezek fényében teljesen úgy gondolkodom, mint #41 DeathAdder tuti hogy felhőben a privát nekem fontos kis bénaságaim fotóim nagyságrendekkel nagyobb biztonságban vannak, mint ha otthon kezdek el raidelgetni ami egyáltalán nem biztonságos adattárolás ráadásul abból a pénzből driveban már 1terrát ki lehet fizetni jó pár évre.

(#50) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.