Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) freeknight válasza daczkó (#30) üzenetére


freeknight
őstag

A pilóta alatt ez a táblázat szerintem a vadászpilótákat érti, az valóban diplomás szakma (hadnagy rang kötelező, hogy gépbe ülj). Ők viszont tényleg baromi jól keresnek, a havi 1 millió nettó reális.

Entryy: azért ne haragudj, ha 2 ember havi félmilló nettóból alig tud kijönni, az valamit nagyon-nagyon rosszul csinál... Mi barátnőmmel havi 330 körül viszünk haza tisztán, és tökéletesen kijövünk belőle, még úgy is, hogy el tudunk járni szórakozni, sőt még egy hét horvát nyaralás is kijött idén. Azt is vedd figyelembe, hogy itthon ezzel a fizetéssel elég jómódúnak is számítunk, rengeteg család van, aki ennek a feléből kénytelen kijönni, gyerekkel. Sajnos ez a magyar valóság, a havi 500k-s családkassza pedig már bőven átlag felettinek számít... Persze nálunk nincs is havi 100k-s autó törlesztő, és megelégszünk egy 46 négyzetméteres panellel. A lényeg, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Persze hatalmas közhely, de mégis érdemes betartani.

KAMELOT: Én mondjuk nem irigylem a kamionsofőröket, elég szar meló, főleg, hogy ilyen fizetést csak nemzetközi fuvarozással lehet összerakni, amiben van ezernyi plusz sz*pás még, a belföldi kamionsofőr szakma nyugisabb, de az pedig bőven minimálbéres kategória sajnos.

A bejegyzéshez hozzászólva pedig, azért bőven nem csak az it szakmából lehet ilyen fizetéseket hazahozni. Hol vannak az orvosok, fogorvosok? Havi 1 miska maszekkel a MINIMUM, nyilván nem a rezidensfizetés, de aki 10 éve benne van már a szakmában, az kap ennyit (persze ez még mindig töredéke a nyugati béreknek, de ez minden más szakmánál is így van). Hol vannak a gyógyszerészek, vegyészek? Nagy cégnél kellő szakmai tapasztalattal az orvosok fizetésének többszöröse. Az ügyvédekről nem is beszélve, én is az vagyok (bár még csak jelölt), látom, hogy a főnökeim tulajdonképpen annyit visznek haza havonta, amennyit akarnak, és amennyit az ügyfelektől el tudnak kérni. Az accounting/financing szektorban is szinte az összes pozíció ráfért volna a listára. Vannak még ezen kívül gépészek, mérnökök, és nyilván lehetne folytatni még a listát. Ezt csak a teljesség igénye miatt, nem szeretem, ha az emberek azt hiszik, hogy csakis a számítástechnikából lehet jól megélni :)

Én azt tanácsolom, hogy azt csináld vagy tanuld, amit szeretsz, és ne dőlj be az ilyen statisztikáknak :) . A fizikával később még bármit tudsz kezdeni, többfelé is mehetsz, mint az infóval, villamosmérnök, mérnök informatikus, gépészmérnök például, ezek pedig elég jól is keresnek, nem kell aggódnod emiatt :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.