Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Egy forrást tudnál mutatni? Elég sok szakma hiányzik innen szerintem. :)

(#2) creation


creation
senior tag

És szerintem is :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#3) f(x)=exp(x) válasza b0rZ (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Forrás.
Miket hiányolsz?

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Szerintem a pilóták alulfizetettek ez szerint :U

A valósághoz ennek a táblázatnak kb. semmi köze :)

(#5) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Szerintem 6ev mulva is hiany lesz (jo) programozokbol :). Mas kerdes, hogy a te utad e. Velemenyem szerint, hivatas kivalasztasa eseten nem a varhato jovedelem a legjobb valtozo amire tamaszkodhatunk.

(#6) f(x)=exp(x) válasza RexMaximus (#5) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szeretem mindkettőt igazából, csak fizikából vagyok emeltes. Nem tudom igazából, mi lenne a jó.

[ Szerkesztve ]

(#7) f(x)=exp(x) válasza ftc (#4) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez Magyarország. Átlagba 1,5 millió Ft szerintem nem kevés.
Nem tudom, mennyire hitelesek az adatok...

(#8) dabadab


dabadab
titán

Mondjuk jó lenne rendbe rakni a fogalmakat: ezek nem a legjobban fizetett állások, hanem (mondjuk) a legnagyobb átlagfizetést produláló szakmák (és még ez sem stimmel igazán, mert egyrészt egymást eléggé átfedő dolgok is vannak benne, másrészt meg az adatok hitelessége, megbízhatósága is erősen kérdéses).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) f(x)=exp(x) válasza dabadab (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem (de ez csak egy vélemény), az a legjobban fizetett állás, szakma etc., ami átlagba fizet a legtöbben. Mondjuk ha valaki tanár akar lenni, akkor nem azt nézi, hogy a legjobb helyzetben mennyi a fizuja, hanem hogy átlagosan mennyi a fizetésük.

Viszlát: igazad van!

[ Szerkesztve ]

(#10) Viszlát válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak nagyon nem mindegy, hogy állásokról vagy szakmákról beszélünk, mert ha állás, akkor szerepelhetnének itt a különböző felsővezetői pozíciók, aztán sehol se lennének a pilóták...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) dabadab válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


dabadab
titán

Egy állás az egy konkrét pozíció. Ha a legjobban fizetett állások listája lenne, akkor 25 darab konkrét állásnak kellene itt lennie, ennél fogva semmi értelme nem lenne az átlagfizetésnek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) RexMaximus válasza f(x)=exp(x) (#6) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Pedig ezt csak te tudhatod mi szamodra a jo :). Fizikahoz nem ertek, nincs ralatasom arra a teruletre.

Programozasra tobb. Ott fel ev intenziv tanulassal mar hasznalhato junior tudasu munkatars kepezheto, megfelelo mentorokkal. Kb 5 ev gyakorlattal (+onkepzes, nem csak tulelni akarja az eletet) mar elerhetoek ezek a jovedelmek.

Jo suli utan, pl BME villamosmernokoket sok helyen tat karokkal varjak, elobb erhetik el ezeket a jovedelmeket. Kulfoldot nem is emlitem, programozo hiany szinte mindenhol problema.

(#13) f(x)=exp(x) válasza dabadab (#11) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Bocsánat, ezt nagyon benéztem! :R

(#14) f(x)=exp(x) válasza RexMaximus (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszi. :R

(#15) creation válasza f(x)=exp(x) (#3) üzenetére


creation
senior tag

Hiányolom a 3D programozói szakmát a lista alsó harmadából. Akár a képalkotói szintet nézve akár a programozóit. De itt a technológusi szakma is helyet találhatott volna. Főleg mert ez bruttó fizetési tábla... :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) ricinus13


ricinus13
senior tag

Én a kémiával kaocsolatos szakmákat hiányolom. Pl. vegyészmérnök. Ezek elég rendesen meg vannak ám fizetve.

(#17) f(x)=exp(x) válasza creation (#15) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

KSH adatai, nem tudom, hogy mennyi a valóságtartalma...
Beleolvastam a blogodba, ha jól látom, Te 3D programozó vagy? Vagy tévedek?


ricinus13

Igen, ezt Én is furcsállom, mivel elég sok ismerősöm van, aki szép summát keres.

[ Szerkesztve ]

(#18) creation válasza f(x)=exp(x) (#17) üzenetére


creation
senior tag

Igen az vagyok, de a "jobban megbecsült" fajtából. :) Most tervezek átlovalni a robotika világába,de még elég sokat kell hozzá tanuljak. És ez lehet hogy bércsökkenéssel fog járni (munkaterület váltás)... De mint tudjuk a tudás az igazi hatalom. És azért néha be kell áldozni egy két évet... :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) f(x)=exp(x) válasza creation (#18) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tisztellek! :R
Ha nem sértelek meg kíváncsiságommal, megkérdezhetem, hogy miért hagyod ott?

(#20) creation válasza f(x)=exp(x) (#19) üzenetére


creation
senior tag

A fejembe vettem, hogy engem a robotika érdekel. Így 33 éves fejjel az ember már tud okos lenni, hogy mi szeretne lenni, ha nagy lesz :DDD Van akinek ez előbb sikerül, nekem most jött el az idő.

Jelenleg a mostani pozícióm helyébe keresek olyan 3D mérőtechnikusi pozíciót, ami meg tud fizetni, nem feltétlen akar 2 műszaknál többet (jelenleg 8-16-ig dolgozok, kivétel péntek, mert akkor 8-14-ig) és forgató fejes gépük esetleg még scannelő fejjel is párosul (kicsit kitörni a 3 tengelyből). Az már majdnem robotika.

Utána Fanuc vagy Kuka. Ez a két cég aki szóba jöhet nálam. Egyik sem kis falat. Szóval mostanában a könyveket és dokumentációkat gyűjtögetem szabadidőmben. És gondolkodok azon, hogy ideje lenne főiskolába menni és specializálódni (papíron is). :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21) f(x)=exp(x) válasza creation (#20) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Sok sikert!
A robotika az kemény dió.

(#22) dabadab válasza f(x)=exp(x) (#17) üzenetére


dabadab
titán

"KSH adatai"

Nem azok, a fizetesek.hu portál teljesen komolytalan statisztikájából szemezgetett a men.hu nevű portál.
Ez igazából tényleg az a kategória, hogy ennél még az is hihetőbb, ha én hasból írok össze valamit.

Engem egy kicsit azért meglep, hogy valaki, aki elvileg komolyan tanult fizikát, ennyire ... igénytelen statisztikák meg úgy általában források terén.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) sztanozs


sztanozs
veterán

Hááááát persze :D - szintén tapasztalatból (bár nem pilóta vagyok:D).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) f(x)=exp(x) válasza dabadab (#22) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ismételten benéztem. Ahonnan linkeltem, és amit olvastam kavart össze, az volt KSH adattal megerősített.

"Engem egy kicsit azért meglep, hogy valaki, aki elvileg komolyan tanult fizikát, ennyire ... igénytelen statisztikák meg úgy általában források terén."

Nem komolyan tanultam, hanem tanulok.
Valóban, nem néztem utána a forrásoknak, meg szégyellem, de a témának se teljesen... :B
Bár mentségemre legyen mondva, fizikában nincs ennyi szedett-vedett, téves írás (vagyis van, csak azokat roppant egyszerűen meg lehet cáfolni).

(#25) nemlehet


nemlehet
őstag

Én hiányolom innen a gépész/hegesztőmérnök, irányítástechnikust, esetleg belső műszaki auditor. Ezekért bőven fizetnek annyit ami itt a lista első harmadába is elég lenne.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) f(x)=exp(x) válasza nemlehet (#25) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem is nagyon látok más, ilyen irányú felmérést, szóval lehet igazatok van. :K

(#27) daczkó


daczkó
aktív tag

És hol a gázszerelő? annak kellene az elsőnek lennie ;]

/ignore wwenigma

(#28) proci985


proci985
MODERÁTOR

hm, UX ennyire elol van?

bar kerdes, hogy ez pontosan mit takar / milyen munkakoroket jelent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez totál komolytalan szerintem.
Kicsit mosolyogva nézem a listát, és eszembe jut, hogy hol vannak csak nagy hirtelen az adótanácsadók, brókerek, fogorvosok, ügyvédek...

Ugye? 1.1 millió, mint legjobban fizetett diplomás állás, hát szomorú lennék.

(#30) daczkó válasza lugosi (#29) üzenetére


daczkó
aktív tag

A pilótavizsgának nincs köze a diplomához. A pilóta lényegében egy sofőr.

/ignore wwenigma

(#31) RexMaximus válasza lugosi (#29) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Rengetegen vallalkozok kozuluk. Vallalkozasbol meg eleg draga fizetes utjan penzt kiszedni. Osztalek mar mas teszta, amit nem vehet figyelembe a lista.

Vezetoknel, menedzsmentnel stb alap jovedelem utan meg teljesitmeny (vagy megallapodott eredmeny elerese utan) plusz bevetelhez jutnak. Szerintem ezek sem szerepelnek hasonlo listakban - igaz ezekbol nem lehet ertekes adatot kinyerni.

(#32) lugosi válasza daczkó (#30) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A posztoló által linkelt cikk teszi a diplomások közé.

RexMaximus: a posztoló szerint : "A 25 legjobban fizetett szakma Magyarországon" a munkaviszony vagy egyéb foglalkoztatási forma nem volt feltétel. Szakma.

[ Szerkesztve ]

(#33) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem egy havi bruttó 460k csak leírva hangzik olyan szépen. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) nemlehet válasza snecy20 (#33) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát figyi. Ha amellé még asszony hozzácsap nettó 100-150k-t abból már meg lehet élni itthon egész jól. Ráadásul ritka, hogy valaki pucéran keres ennyit, emellé többnyire jár még cafeteria és prémium is ami már jó. Nem a nyugati bérekkel kell ezt összehasonlítani.

Amúgy meg pont ez lenne a középosztály fizetése, de itthon mikroszkópikus ez a réteg, tehát aki ennyit keres az többnyire gazdagnak számít.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) snecy20 válasza nemlehet (#34) üzenetére


snecy20
veterán

Szó se róla, elég sok család él ma havi nettó 200k-nál kevesebből. Ennek a havi bruttó 450-500k-nak kéne a minimumszintnek lennie, ennyiből már embernek érezheti magát valaki.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36) lugosi válasza nemlehet (#34) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az 300 nettó. Megélni meg lehet belőle, de a top fizetett szakmák közé besorolni kár.
Látni kell, hogy nem a "szépen meg lehet élni lista" a cikk tárgya, hanem a legjobban fizetett szakmák.

(#37) f(x)=exp(x) válasza lugosi (#36) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Átlagfizetésbe nem olyan kevés az...
Mérnököknél (pl.: gépész) az átlag azért nincs nettó 300 fölött, mert pályakezdőként eleinte bruttó 210 ezer Ft keresnek. Hiába van, aki 800 ezer fölött keres (még mindig bruttóba) később, az átlagolás lehúzza.

(#38) zarayg


zarayg
aktív tag

a politikus hiányzik a listából havi nettó 4-5 miklával

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#39) f(x)=exp(x) válasza zarayg (#38) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Keveset mondtál. :D

(#40) Entryy


Entryy
aktív tag

Nem is értem azokat, akik azt mondják,hogy havi 200k ból meg lehet élni.
Leírom egy barátom helyzetét:
Kedvesével havi netto 500k+ ból élnek és nem hogy nem jól, alig jönnek ki!
Pedig nem nagyzolunak.
Albi, rezsi, életbiztosítások, fundamenta, autó, diákhitelek ~400k... köszi

Szülőknél "otthon" élni nagy segítség, még ha csak az elején is, de az nem lehet érvadó szerintem.

A gyerekvállalás meg megint érthetetlen számomra. Pl babakocsi 100k+!

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#41) KAMELOT


KAMELOT
titán

Első szakmát ki is lehet lőni, mert az veszélyes! A többi az rendben van!
Azért a kamionsofőrt kihagyták......1600eu az 480 000ft, de így is jó a táblázat!

(#38) zarayg: + még amit lopnak! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42) creation válasza Entryy (#40) üzenetére


creation
senior tag

Pedig havi 200k-ból ki lehet jönni. Igaz tényleg nem kell nagyzolni, de idehaza egész sokan, még kevesebből is életben maradnak. Mi több nyaralni is tudnak menni.

Az általad lefestett kórkép sajnos az ami a legtöbb mai fiatallal főiskola után megesik. A diákhitel első csapdája a fizetéséhez szükséges kereset előteremtésével létrejött albérlet csapdájával. Sajnos ha mindkét fél havi szinten 50-50-et fizet diákhitelre, meg ehhez hozzá vesszük a fejenként 50-50 albi-rezsi + 30-30 kaja összegét (ami tényleg a létminimum egy kb semekkora lakásban, s lehet hogy az albira nagyon keveset írtam), akkor 130 elment a kb semmire havonta. fejenként. Ha az autó is hiteles, akkor meg már nem is mondok semmit. Esetleg fundamenta is van, mert szeretnének saját lakást is... És igen, az életbiztosítás...

De azért igencsak álszent az aki azt mondja, hogy nem lehet megélni 200k-ból havonta.

Csak egy példa, a kezdő fizetésem idejéből:

209k/hó

Saját hitel: 40000/hó (még 1,5 év van belőle)
Ház törlesztő: 36500/hó (még 9,5 év van belőle)
Ház rezsi+bizt: 25000/hó
Fa: 9000/hó
Motor törlesztő: 20000/hó (még 6 hónap van hátra)
Kaja 1 főre: 50000/hó (Örzsét és Szépet nem számolom bele, mert a fizetésbe sem vettem bele)
------------------------------------------
Marad: 28500/hó

Nem sok, de akkor is maradt. Jól gazdálkodva akkor is meg tudtam belőle élni. Sokat a helyzet mostanáig sem változott, csak annyit, hogy van párom. Meg majd a duplája lett a saját hitelem törlesztője abban az időben a vége felé... Mostanra havi 70-et fizetek. :)

Szóval nem igazán tudom sajnálni azt aki 200e felett sír. A problémái nagy részét önmaga generálta. És ez lehet, hogy most álszent tőlem, de akkor is így van.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#43) freeknight válasza daczkó (#30) üzenetére


freeknight
őstag

A pilóta alatt ez a táblázat szerintem a vadászpilótákat érti, az valóban diplomás szakma (hadnagy rang kötelező, hogy gépbe ülj). Ők viszont tényleg baromi jól keresnek, a havi 1 millió nettó reális.

Entryy: azért ne haragudj, ha 2 ember havi félmilló nettóból alig tud kijönni, az valamit nagyon-nagyon rosszul csinál... Mi barátnőmmel havi 330 körül viszünk haza tisztán, és tökéletesen kijövünk belőle, még úgy is, hogy el tudunk járni szórakozni, sőt még egy hét horvát nyaralás is kijött idén. Azt is vedd figyelembe, hogy itthon ezzel a fizetéssel elég jómódúnak is számítunk, rengeteg család van, aki ennek a feléből kénytelen kijönni, gyerekkel. Sajnos ez a magyar valóság, a havi 500k-s családkassza pedig már bőven átlag felettinek számít... Persze nálunk nincs is havi 100k-s autó törlesztő, és megelégszünk egy 46 négyzetméteres panellel. A lényeg, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Persze hatalmas közhely, de mégis érdemes betartani.

KAMELOT: Én mondjuk nem irigylem a kamionsofőröket, elég szar meló, főleg, hogy ilyen fizetést csak nemzetközi fuvarozással lehet összerakni, amiben van ezernyi plusz sz*pás még, a belföldi kamionsofőr szakma nyugisabb, de az pedig bőven minimálbéres kategória sajnos.

A bejegyzéshez hozzászólva pedig, azért bőven nem csak az it szakmából lehet ilyen fizetéseket hazahozni. Hol vannak az orvosok, fogorvosok? Havi 1 miska maszekkel a MINIMUM, nyilván nem a rezidensfizetés, de aki 10 éve benne van már a szakmában, az kap ennyit (persze ez még mindig töredéke a nyugati béreknek, de ez minden más szakmánál is így van). Hol vannak a gyógyszerészek, vegyészek? Nagy cégnél kellő szakmai tapasztalattal az orvosok fizetésének többszöröse. Az ügyvédekről nem is beszélve, én is az vagyok (bár még csak jelölt), látom, hogy a főnökeim tulajdonképpen annyit visznek haza havonta, amennyit akarnak, és amennyit az ügyfelektől el tudnak kérni. Az accounting/financing szektorban is szinte az összes pozíció ráfért volna a listára. Vannak még ezen kívül gépészek, mérnökök, és nyilván lehetne folytatni még a listát. Ezt csak a teljesség igénye miatt, nem szeretem, ha az emberek azt hiszik, hogy csakis a számítástechnikából lehet jól megélni :)

Én azt tanácsolom, hogy azt csináld vagy tanuld, amit szeretsz, és ne dőlj be az ilyen statisztikáknak :) . A fizikával később még bármit tudsz kezdeni, többfelé is mehetsz, mint az infóval, villamosmérnök, mérnök informatikus, gépészmérnök például, ezek pedig elég jól is keresnek, nem kell aggódnod emiatt :)

[ Szerkesztve ]

(#44) f(x)=exp(x) válasza freeknight (#43) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A fogorvosokra kitérve. Aki maszekol, és jól csinálja, jobb napokon egy millió tisztán összejön...és egy évben 10 jó nap minimum van.
Viszont ott az érme másik oldala...

[ Szerkesztve ]

(#45) f(x)=exp(x) válasza freeknight (#43) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:R

(#46) nemlehet válasza Entryy (#40) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért aki annyiból nem jön ki az magára vessen. Bármennyi pénzt el lehet költeni. Azért a 500k+ nettó nyugaton se számít rossz fizetésnek (nem is kiemelkedő).

Ismerek olyat akinek az apja 15k dollárt keres havonta (kereskedelmi hajózásban) és így is alig jönnek ki minden hónapban, pedig itthon élnek. Csak hát van 3 autó, 2 motor, medence, szauna, motor, kajarendelés, étterembe járás, ilyen meg olyan klub bérlet, party, ruhavásárlás, mert nehogymár ne férjen bele egy 150k-s cipő stb... És sosem értik, hogy miért fogy el a pénz és közben mondják, hogy hú hát picit kéne többet keresni akkor jó lenne.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) tope válasza Entryy (#40) üzenetére


tope
addikt

Átlag fizetés az havi nettó 155-160.000 Ft, ezekután azt mondod, hogy 2 ember fizetése 500.000 Ft (átlag az 310-320.000 Ft lenne) és nem tudnak megélni, hát kérem, nem kéne "luxusban" élni akkor.
Babakocsi meg nem 100.000 Ft, persze vannak akik sznobok, hogy neki az kell, de akkor meg ne panaszkodjon hogy nincs rá pénze. Nyilván én is vennék ezt-azt (ami nélkül egyébként meg lehet élni), de ha nincs rá pénzem, akkor nem veszek, költök.

(#48) dabadab válasza tope (#47) üzenetére


dabadab
titán

"Babakocsi meg nem 100.000 Ft, persze vannak akik sznobok, hogy neki az kell"

A 100k-s babakocsi nem sznob, hanem jobb minosegu. Ne keverjuk mar a kettot.

DRM is theft

(#49) creation válasza dabadab (#48) üzenetére


creation
senior tag

Basszus be akartam szólni neked, hogy mennyire nincs igazad, de azok a babakocsik, amiket megvennék a nem létező gyerekemnek, nos olyanok alig vannak 100e alatt. Kb a 86-89eHUF kategóriától felfelé vannak az értelmesebb kinézetű + stabilitásúak... Jobban belegondolva nem is érdemes megvenni őket... még egy 50-est hozzárakok és veszek egy 1-es golfot a porontynak, hogy fog neki örülni ha 17 lesz ;] ;] :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50) tope válasza dabadab (#48) üzenetére


tope
addikt

Hm, lehet én is régen láttam már babakocsi árakat. Sorry.
De innen is látni, hogy amit meg kell venni, annak aztán rendesen el is kérik az árukat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.