Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) creation válasza Entryy (#40) üzenetére


creation
senior tag

Pedig havi 200k-ból ki lehet jönni. Igaz tényleg nem kell nagyzolni, de idehaza egész sokan, még kevesebből is életben maradnak. Mi több nyaralni is tudnak menni.

Az általad lefestett kórkép sajnos az ami a legtöbb mai fiatallal főiskola után megesik. A diákhitel első csapdája a fizetéséhez szükséges kereset előteremtésével létrejött albérlet csapdájával. Sajnos ha mindkét fél havi szinten 50-50-et fizet diákhitelre, meg ehhez hozzá vesszük a fejenként 50-50 albi-rezsi + 30-30 kaja összegét (ami tényleg a létminimum egy kb semekkora lakásban, s lehet hogy az albira nagyon keveset írtam), akkor 130 elment a kb semmire havonta. fejenként. Ha az autó is hiteles, akkor meg már nem is mondok semmit. Esetleg fundamenta is van, mert szeretnének saját lakást is... És igen, az életbiztosítás...

De azért igencsak álszent az aki azt mondja, hogy nem lehet megélni 200k-ból havonta.

Csak egy példa, a kezdő fizetésem idejéből:

209k/hó

Saját hitel: 40000/hó (még 1,5 év van belőle)
Ház törlesztő: 36500/hó (még 9,5 év van belőle)
Ház rezsi+bizt: 25000/hó
Fa: 9000/hó
Motor törlesztő: 20000/hó (még 6 hónap van hátra)
Kaja 1 főre: 50000/hó (Örzsét és Szépet nem számolom bele, mert a fizetésbe sem vettem bele)
------------------------------------------
Marad: 28500/hó

Nem sok, de akkor is maradt. Jól gazdálkodva akkor is meg tudtam belőle élni. Sokat a helyzet mostanáig sem változott, csak annyit, hogy van párom. Meg majd a duplája lett a saját hitelem törlesztője abban az időben a vége felé... Mostanra havi 70-et fizetek. :)

Szóval nem igazán tudom sajnálni azt aki 200e felett sír. A problémái nagy részét önmaga generálta. És ez lehet, hogy most álszent tőlem, de akkor is így van.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.