Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

Tetszett gratulálok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) szombatitomi válasza aram01 (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm szépen. :R

(#3) breiner


breiner
aktív tag

Grat. hozzá okos ötlet és jól is néz ki. :)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#4) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Köszi. ;)

(#5) Bluegene


Bluegene
addikt

szép ház tetszik :C

nyílván ha leszeded/kinyitod az oldalát sok hőt távozik és nem reked be

nekem gagyi 6K-s házam van, és ha ráteszem az oldalát hangosabb lesz hisz a 4850es oldal-hátulra fújja a meleg levegőt, ha rajta van gyakorlatilag befelé fúj, mivel melege van magasabb fokozatba kapcsol, ha leszedem az oldalát, kifújja a szabadba, tehát sokkal halkabb hisz nincs melege ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#6) szombatitomi válasza Bluegene (#5) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Valóban zárt házban értelemszerűen bent marad. ;)
De az első két képen látszik is, a videokártya melletti rear panel perforált, ahol elvileg távozhatna a hő. De nem teszi meg, mert nem arra állnak a lamellák.

(#7) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Üdv Tomi! ;)
Látom csak kaptál egy jó alaplapot végül garisba. :K Jó a cikk, garula jozzá, még annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy ilyen videókariknak tökéletes ház lehet: ATRIX 9001-C4! Gugli ad róla képeket, de kérésre rakok fel bárkinek én is, mivel nekem is ilyen van! Olcsó, és nagyon jó is egyben! :C :B

[ Szerkesztve ]

(#8) szombatitomi válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Üdv! :)

Köszönöm! :R

Jaja, küldtek egyet, de meg kellett vívni érte. Szeptember volt mire meglett. Amúgy tényleg szép ház, de nekem már szerintem ez marad egy ideig. :K

(#9) Bluegene válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


Bluegene
addikt

ez nem olyan szép mint az övé :P

komolyan elgondolkoztam egy ilyen saggittarius black házon 18-19K

kérdésem: a ledes ventiket külön vetted hozzá? vagy kaptad a házhoz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10) semetka


semetka
őstag

Tetszik a cikk.
Ilyennel én is próbáltam, de ha leveszem az oldallapot akkor nekem a vga inkább 3-4 fokot emelkedik. :(
Hasonló helyen vannak pedig a ventijeim:
[link]
Gainward 8800GT-m van.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11) Fücsök007 válasza Bluegene (#9) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez a ház alapból tartalmaz egy 12cm-es ledes ventit az oldalán, + egy 9,2 cm-es ventit a hátulján! Olcsó, mivel én tavaly júliusban 13,3k-ért vettem, DE 400 wattos csifivel együtt!(lehet, hogy picivel többe kerül most, de nagyon baráti áron van most is). :K
Egyébként könnyű moddingolni is, rakhatok fel képet neked privibe, ha gondolod! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) Bluegene válasza Fücsök007 (#11) üzenetére


Bluegene
addikt

árgép szerint 18K

jöhet kép, hadd gyönyörködjek

ide a fórumba is hadd lássák

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13) szombatitomi válasza Bluegene (#9) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nem, a ventiket hozzá kaptam. :K

A képen némiképp máshogy van, de leírom hogy volt gyárilag:
A gép elejében, a rács mögött van egy 12 centis venti, átlátszó, de nincs benne led.
Hátul van egy 12 centis, az is átlátszó, az kék ledes.
Oldalt van egy 8 centis átlátszó, kék ledes.

Amúgy élőben máshogy néz ki a ház, mint képen. Én is mikor bementem a boltba, (ezt kereskedésben vettem, mert webáruházban nem volt ilyen) ez tetszett a legjobban. Egyébként akkor 15ezer volt, és azután eltűnt a magyar piacról, de most - kicsit drágábban - újra elérhető.

semetka: Neked az oldalpanel ventije is jó hatással van a vga-ra, nekem pedig az egész egy műanyag házba van bezárva, és oldalra fújja ki a meleget, ami ha rajta van az oldal, nem tud kimenni, csak úgy hogy előtte az egész gépet fölmelegíti.

[ Szerkesztve ]

(#14) Khaal


Khaal
őstag

Igazi kazán ez a kártya ;]
Rivatunert próbáltad már? Azzal egész jól lehet finomhangolni a vga hűtését és beállíthatod, hogy automatikusan váltson ha 3D-s alkalmazást indítasz.

(#15) szombatitomi válasza Khaal (#14) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Azzal szoktam állítgatni a fordulatot. :D Jobban szeretem a teljesen manuális vezérlést.

[ Szerkesztve ]

(#16) stol


stol
addikt

Hátulra be kellene rakni egy 12cm-es ventit, ami 2000rpm körül dolgozik.
A ház oldalát nem célszerű levenni, mert más alkatrészek hűtése is romlik.
A lamellákat gyakran kell takarítani, mert nagyon be tud rakódni porral.
Hátul és oldalt kifelé húzzanak a ventillátorok, elől viszont befelé fújjon, ekkor kialakul az un. kéményhatás és előröl kapja a nyakába a hideget a vga, hátul meg kifelé fog menni.
Hangosságon ne filozofálj, mert a vga gyári hűtője se halk.
A hát ház hutljáról a rácsot vágd ki egy oldalcsípővel és tegyél egy krómrácsot, ettől nő a légszállítás.

Lehet érdemes lenne a házat megbarkácsolni és a vga-val egy vonalban betolni 2db 8cm-es ventit.

(#17) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

100%-on forog a ventije a VGA-dnak? Nincs 1500W-os porszívó hangja??? :U
És hátul 2000 RPM-es 12-es venti van? Az sem rossz. :Y

(#18) Xirtam


Xirtam
veterán

Szerintem ezt címplara tök felesleges volt!Azt hittem valami faja gányolás lesz! :((( :R Azért THX az írást!

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Esetleg érdemes kicsapatni a koszt a VGA-ból, vagy kompresszorral, vagy dobozos sűrített levegővel. Utóbbi ~1400 Ft de ha ésszel használod sokáig kitart.

(#20) Xirtam válasza D1Rect (#19) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát a kompresszor 50X hatékonyabb! :DDD

(#21) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

stol: az első két kép kicsit régebbi, már hátul egy 1600rpm 12-es venti van. a lamellákat majd kompresszorral kifújatom ( képen is látszik hogy koszos ) előle befelé fúj, de a 3.5ös tartók elfordítottak, így hátra már alig megy levegő. most oldalról a 8 centis befelé fúj, hátul a 12-es ki. terveztem már hogy a plexire tennék kettő 12 centist, ami magas fordulatszámon dolgozat, és szívná kifelé, akkor viszont az első panelre kellene befelé egy 12-es, ami közvetlen átviszi a légáramot.

Vasinger!: Csak komolyabb játéknál forog 100%-on, és igen, olyankor porszívó hangja van. :D de az nem a motor hangja, hanem ahogy a levegő áramlik a kártyán belül. Hátul egy 8 centis winyóhűtő volt, a képen, ami 4000rpm-el dolgozik.

Xirtam: Az első sorból kiderül hogy nem lesz gányolás. :P Mint leírtam, ha egy embernek hasznos, már megérte.

D1Rect: Köszi, kompresszor lesz! :K

És köszönöm mindenkinek aki olvasta!

[ Szerkesztve ]

(#22) HANDO88


HANDO88
senior tag

Szerintem minden ház másképp viselkedik. Venti elhelyezés,venti teljesitmény,venti darabszám függvényében.Csináltam a havernak egy kuckót ha leveszed az oldalát melegszik,az én tornyom/egyszerű codegen/ viszont levett oldallal produkál sokkaljobb hőfokokat.A cikk jó példa rá hogy egy kis gondolkozással,venti áthelyezéssel mennyire tudunk javitani a gépünk szellőzésén.Én jó magam sokszor unalmamban is ki szoktam próbálni ilyen dolgokat,és mivel 3 db 12 cm-es ventimet kézzel lehet szabályozni születtek már meglepő dolgok.Ilyen rohamokat új alkatrész behelyezése után szoktam kapni és bizony sok esetben sokat segitettek ezek az apró dolgok.Tehát elvtársak kisérletezzünk bátran,grat az iráshoz :C

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#23) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó teszt, grat!

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás, de ebből is látszik, ami másnak segítség, az megint másnak rossz megoldás.
Pl. nálam a 8800GT AC S1 passzívan viszi a karit. A hátsó 8cm-es ventillátor a ház oldalán lévő szellőző nyílásokon át szívja a levegőt be, pont ott ahol az S1 lamellái vannak. Ha az oldalát leveszem a háznak, akkor megszűnik az ottani légáram, így a kártya az idle 46 fokról elkezd emelkedni akár 65-ig is!
Tehát az oldallap eltávolítása nem mindenkinél előny. :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) szombatitomi válasza HANDO88 (#22) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm! :R

Igen, én is kb. 2 hetente szedem szét a gépet, hogy próbáljak javítani a légáramláson, több-kevesebb sikerrel. ( Ezt az is mutatja, hogy már más a venti-konfiguráció mint a képen :DD )

Fecogame: Neked is Köszönöm! :K

Dr. Romano: Pontosan, kinek mi a jó, de ezt kis kísérletezgetéssel mindenki megtapasztalhatja. Most én konkrétan erre a kártyára irányulóan írtam, de ki fogom próbálni egy MSI 4670 OC-val is, és ha érdemleges információt látok benne, akkor leírom. :R

[ Szerkesztve ]

(#26) JanR


JanR
addikt

Ez mint nagyon szep es jo, de nem gondolkodtal el azon, hogy kene valami komolyabb hutes a VGA-dra, vagy ugy az egesz gepre? Mert igy elobb utobb meghal valami :U
2 VGA-val is jartam is, hosszutavon nem tesz neki jot a meleg - aztan memoria hibasak is lettek.

(#27) HANDO88 válasza JanR (#26) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nem mindenki meri vagy akarja azt megtenni hogy a garis karit szétszedi,elsősorban nekik segithet ez a kis huncutkodás :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#28) szombatitomi válasza JanR (#26) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

De gondolkodtam rajta, de mivel aktív hűtőt tudtommal nem lehet kapni a GX2-re így ez a terv kudarcba fulladt. Vízhűtőt szeretnék majd rá építeni, és ezt a Koolance VID-398GX2 blokkot tenném rá, de Magyarországon sehol sem találok. A gép többi része hűvös, nincs szükség extra hűtésre, de ha a kártyára tennék vizet, akkor a procira is. 5 év gari van a kártyára, ebből még van hátra 4. Ha probléma lesz, megoldják. A manuális hűtést egyébként azért használom, mert sokkal hűvösebben lehet tartani a kártyát mint ha automata vezérlésen lenne. ;)

Egyébként a procira most raktunk össze breinerrel egy hűtőt, ami 15 fokkal hűvösebben tartja a procit a gyári hűtőnél. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) .bableWes


.bableWes
őstag

nekem is sufni tuningos a radeon hd2600xt-m de én fogtam egy 8-as provihütöt, kötegelö kábelböl 3at és szépen ráfogadtam. azota 25C vel hüvösebb.

mellesleg, nekem is olyan 2.1em van, mint neked. ha nem tévedek trust sp3400 :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#30) szombatitomi válasza .bableWes (#29) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Sufni hűtő van hogy többet ér mint egy bolti. :D

Pontosan, SP3400. :) Remélem Neked is tetszik. Én meg nem hallottam nála szebbet ebben az árkategóriában.

(#31) JanR válasza szombatitomi (#28) üzenetére


JanR
addikt

Igen van ra meg garancia, de ugye tudod, hogy egesi 'sebeket' nem garanciaztatnak? :U

(#32) JanR válasza HANDO88 (#27) üzenetére


JanR
addikt

Ebben igazad van. En pl a 4870-mrol sem vettem meg le a gyari hutot, de kap hutest alulrol, felulrol es oldalrol, na meg persze a gep elejerol is, hatul meg egy venti kihuzza az egeszet. Egy zart tomben konnyen felmelegszik a vga ami nem vezet johoz.

Amugy nekem az egyik VGA-m egy Asus 6600GT volt, ami tulmelegedes miatt ram hbas lett, visszakuldtem gariba es nem csereltek ki, azzal az indokkal, hogy megegett a huto alatt valami... Ennyit a garanciarol. Utana egy Galaxy 7600GT-m volt, aminel ugyan ez a hiba jelentkezett..., kb. 1 eves volt a VGA es elkezdett hibazni, gyorsan vettem ra hutest, utana meg ment 7 honapig es vegleg meghalt. En azota ugy vagyok vele, hogy legyen huvos es biztonsagos a gepben minden, hogy egesi serules sehol ne legyen, meg hasonlo tulmelegedesi problem! :R

[ Szerkesztve ]

(#33) HANDO88 válasza JanR (#31) üzenetére


HANDO88
senior tag

Már miért ne gariztatnának?Aki egybe veszi a gépet és lepecsételik az oldallapokat azzal szerinted mi a helyzet ha elfüstöl valami?Azt fel se nyithatod hogy belerakj 1-2 ventit. :F

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#34) JanR válasza HANDO88 (#33) üzenetére


JanR
addikt

De en itt egy kulon 6600GT-rol beszelek es nem egy leplombazott geprol. Az mas, arra a gyarto vallal garanciat, vagy az adott szamtek bolt, aki osszerakta oket, hasonlo kepp a laptopoknal is igy van. Viszont en kulon vettem a VGA-t es en szereltem be a gepbe. Amugy nezz meg barmit, mindenhol ott van, hogy serult, vagy egett hardvert nem garanciaztatnak, akar eredeti allapot, akar nem...

[ Szerkesztve ]

(#35) szombatitomi válasza JanR (#34) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nekem is volt ilyen problémám, történetesen egy Inno3D 6600. Kifüstölt, és mindenféle problémázás nélkül kicserélték. Van erre egy szép logo: 5 év teljeskörű garancia! ;)

Mod.: Ha gyárilag ennyire van targetelve a hőmérséklet, feltételezem nem lesz baja, ha 1-2 fokkal melegebb tőle.

[ Szerkesztve ]

(#36) JanR válasza szombatitomi (#35) üzenetére


JanR
addikt

Bizzunk benne :)

Igen ez a teljeskorul garancia tema...En is a 6600GT-ig vettem asus kartyat, soha tobbet nem fogok :)

(#37) szombatitomi válasza JanR (#36) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Amúgy többen mondták már, hogy az Asusoknak viszonylag hamar tönkremegy a memóriájuk.

(#38) JanR válasza szombatitomi (#37) üzenetére


JanR
addikt

Haaat, az 5600FX-em meg mindig mukodik :DDD Igaz a gyari huto gyorsan megadta magat, es a kartya vege kicsit megegett, de meg ma is teszi a dolgat rendesen es nem hibazik egy csoppet sem. Igaz annak meg nem kellett akkora hutes mint a mai kartyaknak, de attol meg megy :DDD

(#39) szombatitomi válasza JanR (#38) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

De amúgy megfigyelted hogy a régi cuccok sokkal jobban bírták mint a mostani újdonságok? :D Pl.: Intel Pentium 133MHz, 16mega ram, 1 megás S3, 2giga WD winyó, acorp alaplap, és 8 évig még csak a Windowst sem kellett újratelepíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) Klemice


Klemice
senior tag

csúnya ház undorító neonokkal :\
téged egyáltalán nem zavarnak este a fények?

(#41) szombatitomi válasza Klemice (#40) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nem zavarnak, azért van benne mert tetszik. És ház is azért ilyen van, mert tetszik.
A te házad milyen? Kíváncsi vagyok az ízlésedre. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Fúúúúú ez Brutálisan melegszik ember XD nekem az előző karim egy ATI HD3870 volt az is fölmászott 100C° ra.Én nemtudom,de ez a 100 fok szerintem már a fölső határ :S:S:S én tuti nem vennék már olyan karit ami így melegszik,mondjuk nem is lesz már ilyen mert csökkent a gyártási csíkszélesség 40nm-re,és azóta sokkal jobban megoldják a hűtéseket.Azért jó cikk lett :)písz

(#43) breiner válasza Klemice (#40) üzenetére


breiner
aktív tag

csúnya?? :F pedig szerintem kurva szép főleg a teljesítménye :P

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#44) szombatitomi válasza toronyhaz (#42) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszönöm! :R

Valóban ennyire melegszik, de a vásárlás előtt a melegedésnek nem jártam utána, mert annyira nem volt döntő tényező. Ha gyárilag ilyen hűtést tesznek rá, nem fog miatta túlmelegedni. :K 105°C-ig vannak hitelesítve, az alatt nem károsodik. Maglassulási küszöbön meg úgyis kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#45) JanR válasza Klemice (#40) üzenetére


JanR
addikt

Legalabb tedd hozza, hogy szerinted :U

Nekem sem tetszik tulzottan, de nem hordom le a sargafoldik, izlesek es pofonok...

szombatitomi : mindig lesznek ilyenek, nem erdemes veluk foglalkozni, vagy egy buta hulyegyerek, vagy egyszeruen irigy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) szombatitomi válasza JanR (#45) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Én is ilyesmiket feltételezek, és köszi, nem foglalkozok vele. :D Sokan mondták már, hogy csúnya házam van, de nekem ez tetszett a legjobban. Nekem kettő dolog nem tetszik (már) benne:

Mikor új volt:
1. - meghúztam a jobboldalát véletlenül csavarhúzóval
2. - összemázgáltam a plexit, és nekiestem frottír törölközővel, és az össze-vissza karcolta.

Ezen kívül nincs vele bajom... :D

[ Szerkesztve ]

(#47) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sokszor egy csúnya vagy lepusztult házban a félhomályban egy vadállat lakik,nekem a hőfokok számitanak és a teljesitmény,hiába van 50 ezres házad ha gyenge a cucc benne, nem a házat nézed hanem a monitort :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#48) szombatitomi válasza HANDO88 (#47) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Pontosan. :K Tesóm házában már a 2. gépe van, előtte meg nekem volt benne 2. :D Nem szép ház, de a mostani konfig sem túl gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#49) breiner válasza HANDO88 (#47) üzenetére


breiner
aktív tag

Ezt nagyon szépen meg fogalmaztad! szerintem is így van Tomi látta nekem milyen gépházam van de nálam most még csak a proci a vadállat. :B "vadállat"-csak számomra :B

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#50) szombatitomi válasza breiner (#49) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Szerintem az E8x széria így 2009 vége felé már nem vadállat... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.