Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -=RelakS=- válasza Scholes9 (#49) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Naigen, pislogtam erősen a control panelt látva :)

Amin viszont eltátottam a szám, hogy FullHD felbontáson egész kellemes volt nézni a képet. Pedig nem volt olyan éles a képe, mint kellett volna (nem pixel kétszerezéssel nagyított a laptop, hanem valami bonyolultabb eljárással)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#52) domos válasza jacint78 (#44) üzenetére


domos
senior tag

Szóval... azt mondod, hogy egy 5"-os 1920x1080 kijelzőn (telefon) el lehet lenni, de 13,5" 1920x1080-on nem? Holy shiet. :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#53) jacint78 válasza domos (#52) üzenetére


jacint78
addikt

Én ilyet biztos nem mondtam, szerintem a mobiltelefonok kijelzőmérete tökéletesen alkalmatlan minden értelmes tevékenységre, kipróbáltam már jónéhányat mert tukmálták, hogy nézzem meg milyen jó, de igazából egy rakás szar az egész mobilos netezés. :) Mellesleg a mobilok kijelzőjén iszonyatos nagyítás van, mert különben láthatatlanok lennének, na meg használhatatlanok is az apró gombok mivel egy mobil kijelzőjén az ujjad akkora felületet fed le, mintha egy 27" kijelzőre egy CD lemezt tennél. Tehát igazábáól ez a példa is mellettem szól.. ;] Szépnek szép rajta egy fénykép, de igazáól értelme nincs a nagy felbontásnak mobilon sem..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#54) kleinguru válasza jacint78 (#53) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, skálázva van a tartalom. De ugyan ezt meg lehet(ne) tenni, desktopon is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#55) AAAgold válasza Daywalker (#12) üzenetére


AAAgold
senior tag

A cikk szövegéből úgy tünt, az utolsó, 1440p-s monitornak van g-sync változata is...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#56) jacint78 válasza kleinguru (#54) üzenetére


jacint78
addikt

Persze, de akkor ugrik is a sok ablak egy képernyőn dolog. Azt elhiszem, hogy CAD-hez és hasonlókhoz jó a nagyfelbontás, sőt tudom is, de a többi érv ökörség.

Tessék itt van egy 27-es kijelző két db 17-es mellett és a 17-es kijelzők még mindíg csak 2560 pixel "szélesek" összesen és nagyobbak is mint a 27-es, egy kicsit hátradőlök és már olvashatatlan a 17-es is...

type your text here..

(#57) dezz válasza Scholes9 (#39) üzenetére


dezz
nagyúr

A Windowsban nem működik még rendesen a PPI (pixel per inch) beállítás, de a szövegeket (karaktereket) vektorosan kezeli, akár ugyanakkorára is állíthatod fizikailag a karakterméretet, mint most, csak sokkal szebb és olvashatóbb lesz 4x pixelfelbontáson. (A mai böngészők is vektorosan kezelik a szöveget, nagyításkor nem pixelesen nagyítják.)

A képek is sokkal szebben festenek nagyobb felbontáson. Persze ha eleve kisebb a kép felbontása, mint a panelé, akkor vagy kicsi lesz, vagy nagyítani kell. Ez a korábbi felbontásváltásokkor is így volt. Idővel követik a weboldalak a nagyobb felbontást.

CAD-nál pedig nagyon is jól jön a 4x felbontás.

(#53) jacint78: Vagy csak neked pluszos a szemed, anélkül, hogy tudnál róla. Közértben el tudod olvasni az apróbetűs feliratokat? De úgy tűnik, eleve látatlanban beszélsz, különben tudnád, hogy jól érzékeli az okostelefon azt az apró pontot is, ahol az ember ujja érintkezik a felülettel, nem kell "rátenyerelni". Szóval van, nagyon is van értelme. Meg nem vennék egy 4.x" telefont (kis) HD és 5.x"-eset FHD alatt.

(#58) jacint78 válasza dezz (#57) üzenetére


jacint78
addikt

Iggen, olyan jól érzékeli, hogy kapásból kiszúrom ki mit ír telefonon és PC-n, elég jellegzetesek a mellényomkodások. :D Nem látatlanban beszélek, minden amit leírtam igaz, megtörtént, nem dumagyuri vagyok, látnád az arcokat amikor mutatják az új telefont én meg annyit mondok, hogy lesz@rom.. :))

Amúgy arról volt, szó sok ablakot pakolnak a 4K kijelzőre, amit nagyítva nem tehetsz meg, mert úgy nem fér, ha nem nagyítod, akkor meg apró, legalábbis 27"-on. Az FHD is 32"-on pont jó, de alatta már elég necces, a 47" kijelzőmön már elférne a 4K rendesen. :DDD

Ezért van nyomógombos BlackBerry telefonom, de azon sem netezek, mert semmi értelme, normálisan netezni nem lehet ekkora képernyőn. A szemem pedig nem százas az biztos, de az apróbetűket még látom, apró SMD-kkel babrálok minden nap, persze mindíg nagyítóval ellenőrzöm, de ki nem? . :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#59) #56573440 válasza jacint78 (#56) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha minden jól megy nekem holnap jön az asztalomra ő.

majd megnézem mennyire használható olvasásra, jó egy méterre lesz tőlem, cserébe mondjuk pont nem 27"-os :D

(#60) Vigilante


Vigilante
őstag

Nagy ügy, már 2011-ben a SHARP bemutatta a 8K-s TV-jét. :K [link]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#61) #56573440 válasza jacint78 (#56) üzenetére


#56573440
törölt tag

De simán olvasható a ph is rajta.

Balról jobbra 27" 1440*2560, 32" 4k, 24" fhd, 21" 1536*2048

A megjegyzésem a középsőhöz hogy &&@#&@äđ] nagyon durván király....

(#62) jacint78 válasza #56573440 (#61) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor használd egészséggel, mások a prioritásaink. Én nem azért akarok nagy kijelzőt használni, hogy azt is közelről bámuljam. :D

type your text here..

(#63) #56573440 válasza jacint78 (#62) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah itt arról szólt a történet, hogy olvasható e vagy sem. Igazából az profitál ebből, akinek kell a hely, én pl 3 ilyen 4k-sat szeretnék feltenni magamnak, de az ára elég húzós, ill ezek is csak tesztre vannak...

Ezeket jelenleg azoknak és olyan felhasználásra szánják, akik ki is tudják használni. Ha te nem azzal semmi baj, ezeket se nézem közelebbről alapvetően mint az eddigieket, egyáltalán nem apróbb semmi. Csak amit eddig mondjuk 4 fhd monitoron intéztem, azt most egyben is meg tudom tenni ;)

Jóez annak akinek szánják

(#64) jacint78 válasza #56573440 (#63) üzenetére


jacint78
addikt

Ennyi. :K

type your text here..

(#65) oraihunter válasza CMST2015 (#4) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Jó vicc. ;]
A 4K -is megfogja a GTX 1080 -at, nem hogy a 8K ami 4-szer annyi képpontot jelent a 4K -hoz mérten.

(#15) Dr. Akula
No igen ezt én sem igazán értem. ( 31"-on 7680x4320 pixel) kb 10-20cm-ről kéne nézni hogy a szemed felfogja az összes pixelt. Ami meg lehetetlen, mert 10-20cm-ről nem látod be a 31" kb 80cm-es panelt. :DD

Nah mind1 is kb 8-10 év múlva már lesz itt-ott hozzá fellelhető tartalom is, addigra meg az ára is lemegy majd.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#66) domos válasza oraihunter (#65) üzenetére


domos
senior tag

Pont az a lényeg, hogy a szemed NE "fogja fel" a pixeleket külön-külön, hanem folytonos vonalaknak érzékelje őket. :P

Egyébként meg, iPhone 6s Plus, 5,5" fullHD, az ugyanolyan PPI mint 11" 4K vagy 22" 8K, just fyi.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67) #90933760 válasza domos (#66) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ó a telefonos példával csak óvatosan, kb. egy éve egyik jómunkásember rangú egyén oltott le engem és szó szerint hülyézett le mikor ezt hoztam fel példának. :U

(#68) -=RelakS=- válasza #90933760 (#67) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

részletek/link? :]

Mióta ilyen fergeteges pixelmennyiség van, azóta én is telefon/tablet mérettel gondolkozom, és hogy azt felszorzom megfelelő méretre.
Meg hogy azért lenne jó 48"-os UHD monitor/tv, mert az pon egy 24"-os FHD monitornak felel meg, az meg pont jó méret.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#69) domos válasza #90933760 (#67) üzenetére


domos
senior tag

Engem nem zavar, úgyis csak a neten vagyunk, de köszi hogy szóltál :)) Számomra csak az furcsa egy picit, hogy vannak emberek akik QHD-s telefonokkal rohangálnak, ér verik magukat hogy 27"-ra "elég" a 1080p. Meg azzal jönnek hogy a nagyobb felbontású kijelzőket milyen közelről kéne nézni, hogy lássuk a pixeleket, amikor elvileg pont az volna a cél, hogy ne lássuk a pixeleket, és olyan legyen mintha nettó a "valóságot" néznénk, nem egy monitort. De lehet én látom (pun intended) rosszul. :DDD

-=RelakS=-: Én egy 42"-os LG IPS 4K tv-h használok a számítógéppel, és nagyon kényelmes hogy elfér egymás mellett 4db 21"-os 1080p ablak. De ilyesmire már jött olyan válasz hogy miért akarok én egyszerre 4 ablakot látni... :U

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#70) -=RelakS=- válasza domos (#69) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mi az, hogy miért akarsz több ablakot egymás mellett látni? O_o ha több programban kell egyszerre dolgoznod (pl dokumentálod, amit egy másikban látsz), akkor ez a legnagyobb királyság. három monitoron nem kimondottan kényelmes, de egy bazinagyon kipróbálnám.

Én még mindig ott tartok, mióta egy megfelelően méretezett képpel kipróbáltam, hogy 24"-on UHD vagy 8K felbontással megvalósítható lenne, hogy a nem natív felbontás ugyanolyan jól használható lenne, mint a régi crt-ken.
Persze, ehhez feltétel lenne, hogy egy 8K panelt kb annyiba kerüljön legyártani, mint egy FHD-t, aztán már csak az elektronikát kéne megokosítani mögötte.
Bár az ilyet biztos olyan felárral adnák, hogy a kutya nem venné ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#71) domos válasza -=RelakS=- (#70) üzenetére


domos
senior tag

Sok ember abból indul ki, hogy ő csak filmet néz a tv-n/monitoron.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#72) -=RelakS=- válasza domos (#71) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Minek a kerék, mikor a fatörzsön is mindent el lehet tolni, és ott még tengely sincs, ami eltörjön? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73) oraihunter


oraihunter
aktív tag

No igen, de a az 5,5" -os fhd -t is 10-20cm-ről nézem, és nem 1 méterről. :DD

Félre értés ne essék én is örülök hogy halad a technika, de a 4k is elég jelenleg 32"-on bőséggel. Az, hogy ne a pixeleket lássuk, hanem a tiszta képet az már ott is megvalósul a szokásos távolságból nézve az fhd helyett.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#74) deja vu válasza #56573440 (#61) üzenetére


deja vu
addikt

Ezek rohadt jó monitorok. Melyek ezek sorrendben? Tipp: NEC PA272, PA322UHD, P242, MD211G3
Valamelyik a tied? Mert mondtad, hogy tesztre vannak.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#75) #56573440 válasza deja vu (#74) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mind tesztre van :DDD

Ezek a medikai vonalon játszó paletták, mdview 272, md322c8, md242c és md211c3 sorban.
A 32-es igazán maradhatna, vagy két olyan alapvetően és teljes lenne a lelki békém :P

(#76) deja vu válasza #56573440 (#75) üzenetére


deja vu
addikt

"A 32-es igazán maradhatna, vagy két olyan alapvetően és teljes lenne a lelki békém :P"
Ne is mond, álom lehet.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.