Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

8k4k - az igen jó is lenne... - van már szabvány, ami kezeli eg kábelen meghajtva a kijelzőt?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) Penndragon


Penndragon
tag

:Y

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#3) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Tartalom mikor lesz erre a kijelzőre? 2025.-ben?

(#4) CMST2015


CMST2015
tag

GTX 1080 mellé lehet venni 8K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) AAAgold


AAAgold
senior tag

LG-nek is van g-sync kijelzője?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#6) atok666 válasza Fitzgerald (#3) üzenetére


atok666
őstag

?

Atok

(#7) Feketelaszlo válasza Fitzgerald (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Bármikor amikor az aktuális csúcs-DSLR-ekkel exponál valaki.
De gondolom labor megjelenítőnek is jó lehet, ahol lassan videófelbontásban is ekkora képekkel dolgoznak. 8K-s endoszkópok pl. már léteznek, de szerintem anyagvizsgáló / felületszkennelő dolgok is tudnak hasonló részletességet.

[ Szerkesztve ]

(#8) Bali27


Bali27
addikt

És ezt ki tudja valaki használni?
A 4K-val is max a youtueon nézegetheted az "introkat"

(#9) -Skylake- válasza Bali27 (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

En 4K-val eppenseggel devizsatozsden nezegetem a chartokat, de inkabb nezegetnem 8K-n. Persze jutyubra is jo, meg biztos feszen is sokat segit, reszletesebb a kiszemelted arca, aztan lehet mar nem is olyan szep... lehet, hogy neked tecsonel meg sims 3nal megall a vilag, de hidd el nagyon nagy embertomeg az , akinek a 8K is keves. Nem az RTL HD miatt gyartjak ezeket a paneleket, a baratok kozt nem jobb sorozat attol hogy ezen nezed.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) Tibi86 válasza kleinguru (#1) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Na, ez egy nagyon jó kérdés.
Másrészről, ha az LG tudja a 8K témát, akkor akár érkezhet egy erős TB Display is almáéktól... :U :B

(#11) dezz válasza Fitzgerald (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

CAD? Hobbira amúgy sem lesz megfizethető egy darabig.

(#12) Daywalker válasza AAAgold (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

LG név alatt nincs G-Sync monitor, csak FreeSync. De a panelt veszik más gyártók is, akik meg azt csinálnak, amit akarnak.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

Oled panelről nincs pletyka?

(#14) #29810176 válasza CMST2015 (#4) üzenetére


#29810176
törölt tag

Mi bajod van neked? Majdnem, hogy a 4K-hoz is kevés... :O

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

31"-en mit akarnak már a 8K-val? Ekkora méretben még a 4K is határeset a szükséges és a felesleges közt, ahhoz is kéne vagy 40-50". 8K-hoz meg vagy 100", hogy legyen értelme, ne csak a láthatatlan pixelek fogják feleslegesen a GPU teljesítményt.

(#16) Dr. Akula válasza CMST2015 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Abból is kéne vagy 8, ha 1. lineárisan skálázódna, 2. az Nvidia nem pont most korlátozná 2-re az SLI-t. Ez csak 2D-re lehet jó, játékra még vagy 10-15 évig felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem biztos. Egyrészt a LL API nem igényli a direkt hidat, másrészt lehet pl. CAD megjelenítés, ami nem annyira durva.

(#18) Goblin12


Goblin12
őstag

Na csak, hogy kezdenek majd terjedni a DP 1.3-as csaitval rendelkező monitorok, akkor addig még akár hogy is nézzük van 1 év mire piacra kerülnek. :K

(#19) dezz válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

Ezek monitor panelek, nem tévé.

[ Szerkesztve ]

(#20) scope2007


scope2007
addikt

Hmm, fejlodjenek csak, legyen csak még olcsóbb a "sima fullhd xD

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21) Bali27 válasza -Skylake- (#9) üzenetére


Bali27
addikt

Devizatözsde után rohadt sok mindent mondtál amivel nem jutunk előbbre 4K -val.
Mikre lehet még? Mert ugye film meg csatorna nincs. És sose néztem Barátok köztet :(((

(#22) dezz válasza Bali27 (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

-> #11, 19

+ Ha valami normálisabb okostelód van, tedd oda a monitorod mellé, tegyél ki rajta egy képet natív bontásban vagy egy szöveget, és ugyanazt ugyanakkora fizikai méretben a monitoron is... Ha nem látod a különbséget, keresd fel a szemorvost!

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440 válasza Bali27 (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

4k videovagas, grafikus munka, xls buvoles. Meg bármi amihez végtelen terület kell.

(#24) Ösbő


Ösbő
csendes újonc

Hú remélem nem terjed el ez a 8k dolog... Legyünk következetesek. Ha a fullhd mindkét dimenzióját duplázzuk, akkor az 4k. Ha a 4k mindkét dimenzióját duplázzuk, az már nem 8, hanem 16k. Ezt a 8k4k elnevezést sem értem. :) bináris dolgok... Remélem jön majd az 576K is hamár homár :D

(#25) Partz válasza Ösbő (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Ezt párszor már kiveséztük itt fórumon, csak egy ábra így talán érthetőbb. 2k (full hd), 4k, 8k stb a horizontális pixelszámot jelöli, nem a képkockaszám arányát. A te logikád alapján a mostani 4k-nak kéne 8k-nak lennie.
A cikkben szereplő 8k4k a horizontális/vertikális képkockaszámra utal.

[ Szerkesztve ]

(#26) jacint78


jacint78
addikt

És mikor jön a vektor megjelenítésű kijelző? :DDD

type your text here..

(#27) dezz válasza jacint78 (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyan már volt. A repülésirányítók megjelenítője talán még most is olyan.

(#28) jacint78 válasza dezz (#27) üzenetére


jacint78
addikt

Az analóg oszcilloszkóp is olyan, de nem is nézünk rajta TV-t, vagy fórumot. :D

type your text here..

(#29) dezz válasza jacint78 (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyasmi, de nem vektorokat jelenít meg, csak az analóg bemenetet követi (a másik tengelyen pedig alapesetben ciklikus).

Amúgy, nem-e? :)

(#30) jacint78 válasza dezz (#29) üzenetére


jacint78
addikt

Na jólvan, feladom. :DDD

type your text here..

(#31) dezz válasza jacint78 (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

A lézershow is hasonló elven működik, csak persze nem tekercsek térítik el a sugarat, hanem piezokristály vagy mozgó tükrök. Korábban kísérleteztek scanning rendszerű tévékép megjelenítéssel is (azt hiszem, a Planetáriumban is), kicsiben igen szép képet adott, de megfelelő képmérethez és fényerőhöz túl nagy teljesítményű lézerek kellenének.

[ Szerkesztve ]

(#32) jacint78 válasza dezz (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Fordult volna a kocka? :DD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#33) dezz válasza jacint78 (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Majd ha meghal, remélem, tanulmányozzák a szemét!...

ps. ja, már meghalt... :(

;]

(#34) mg1992mg válasza Tibi86 (#10) üzenetére


mg1992mg
senior tag

(#35) -=RelakS=- válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

24"-on kéne a 8K :D

Aztán valami olcsó elektronikát bele, ami ha nem tud fullHD-nál többet fogadni, nem baj, viszont ha a vakegér user leveszi mondjuk 720p-re a felbontást, akkor sem fog a homálytól kifolyni a szeme, a pixelekkel meg csak megbarátkozik :))
Gyakorlatilag analóg digitális monitor :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36) Ösbő válasza Partz (#25) üzenetére


Ösbő
csendes újonc

Bocsi, akkor félreértettem, és én tudtam rosszul, nem egyszer hallottam 2K-nak említeni a 2560x1440-es felbontást. Köszi a helyreigazítást! :)

(#37) domos


domos
senior tag

Milyen "viccesek" a facebook-on lévő kommentek, a filmezésnél senki nem lát tovább, és persze megjöttek a "kíváncsi vagyok ki látja a különbséget a 1080p és a 4K között X méterről" arcok is... na meg még mindig a "plazmaakirály". :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#38) mildwood válasza Bali27 (#8) üzenetére


mildwood
tag

Gondolom nem ástad mélyen bele magad a dologba, de 4k-ban már elég sok tartalom van. Persze FullHD az alap, de már van pár filmem ami várja, hogy meglessem.(The Revenant, Fury, Mission Impossible csak hogy ne a demo 2 perces videókra gondoljatok)

P

(#39) Scholes9


Scholes9
nagyúr

27 colon nem sok az a 4k felbontás? Nekem biztos egér mozi lenne.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) -=RelakS=- válasza Scholes9 (#39) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor képzeld el 15,4"-on :D
Kolléga új laposán elég viccesen néz ki úgy a Win7

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41) #90933760 válasza domos (#37) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez minden ilyen hír alatt elmormolódik, már sportfogadást lehetne rá építeni. Mindig is előbb voltak a megjelenítők, mint rá a tartalom és a hardver.

Felbontásnövelésnek legalább van értelme legtöbb téren, ellenben az olyan rétegigényű dolgokkal, mint a 3D vagy a hajlított cuccok, de még a 21:9-et is ide lehetne sorolni. Ja meg a HDR, nem tudom azzal mi lett időközben. Ezek van akinek jó van akinek nem, a felbontásnövelés viszont legtöbb szempontból jó.
Nonszensz az egészen pattogni, főleg hogy úgy sem értik meg, jön két nap múlva egy másik 4K cikk és oda ugyanúgy betornyosulnak a fotelfizikus megmondóemberek. Aztán 5-6 év múlva ugyanúgy a nappalijában lesz a 8K monitor.

[ Szerkesztve ]

(#42) yodamastah


yodamastah
őstag

Felbontás most már kurvajó, ideje lenne most már olyan panelt csinálni aminek jó a kontrasztja és a látószöge.

(#43) domos válasza #90933760 (#41) üzenetére


domos
senior tag

Sokan nem fogják fel, hogy egy 4K-s monitoron annyi tartalom fér el, mintha az embernek lenne egymás mellett 4db 1080p-s monitorja, ráadásul keret nélkül, és hogy ez bizony nagyon jól.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#44) jacint78 válasza domos (#43) üzenetére


jacint78
addikt

Sokan nem fogják fel, hogy azt a tartalmat nem látod, legalábbis ha betűket akarsz olvasni rajta ha közben valóban négy FHD képernyőnyi tartalom van rajta, legalábbis 27"-en biztos, hogy nem, ha meg nagyítod, akkor ugyanazt a tartalmat kirakhatod egy FHD kijelzőre is..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#45) -=RelakS=- válasza jacint78 (#44) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez azért így nem teljesen igaz.
A rajzainkat, egyéb dokumentumainkat szívesen olvasgatnám nagyobb felbontású kijelzőn.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) #06658560 válasza jacint78 (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

A monitorhasználat szerencsére nem csak olvasásból áll.

(#47) jacint78 válasza #06658560 (#46) üzenetére


jacint78
addikt

Értem én, de ne mondja nekem senki, hogy 27"-on négy ablak használható, kivéve persze ha 30cm-ről nézed.

type your text here..

(#48) Feketelaszlo válasza domos (#37) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem már a 14 ms válaszidőből is ki lehetett volna következtetni, hogy ezek nem az otthoni felhasználóknak szánt dömping panelek lesznek (oda legalábbis a TN panel áldásos marketingje miatt már nem nagyon lehet semmit eladni 8 ms fölött). Egyébként nem tudom, hogy ennek örülni kéne vagy inkább sírni miatta - a világ szerencsésebbik felén ilyen panelű monitorokon fogják keresni az orvosok a daganatot a páciensekben, míg nálunk úgy tűnik nincs rá szükség, mert Házimozi Henrik meg Gémer Gábor nem látja 2 méterről a különbséget :U

(#49) Scholes9 válasza -=RelakS=- (#40) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szépnek szép lehet de alig látni gondolom :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#50) jacint78 válasza Feketelaszlo (#48) üzenetére


jacint78
addikt

Látszik nem láttál még MR felvételt. :) Azoknak hétköznapi értelemben körülbeül 70-es évekbeli a minősége, bármilyen monitoron is nézed, a monitor felbontása csak nagyobb lehet tőle. :DD

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.