Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Qru válasza aginor (#6) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula, szép teszt. A pixel hibák (remélhetőleg) csak driver hibák, később nem lesznek ilyen gondok.

#nincsbennetarcsi

(#52) CYBERIA válasza elit_hun (#47) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem tudom, én nem láttam negyvenért sem 19-est nemhogy harmincért. De nem is ez a lényeg.

Én nem utálom azért, mert a pénz nála nem számít, még csak nem is irígylem tőle, de az azért kelt bennem némi ellenszenvet, hogy szerinte lazán attól függ egy ilyen monitor birtoklása, hogy veszi-e valaki a fáradságot és kér karácsonyra. Egyeseknek tudom, hogy természetes, de sokaknak elég kellemetlen dolog lehet, hogy egy olyan dolgot, amit "mindenhol mar dobjak utanad fillerekert" nem adhat meg. Nincs abban semmi ultramegterhelo, hogy vegre kerj egy ilyet, de azért ez azért nem azon múlik, hogy megterheld magad, és kérj egy ilyet. Én nem tudom, de akinél az ilyen dolgok jelentik a semmittevés és a cselekvés határát, az elég laza gyerek.

De rendben, mellőzöm az újgazdag dumát, végül is az aláírásából erre nem is következtethetek, helyette nem is találok ki semmit.

Aginortól, meg a többiektől is elnézést kérek, a hozzászólásomnak semmi köze nem volt a témához, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#53) nakos


nakos
senior tag

Asszem a téma nagyon kinőtte magát. Az eredeti teszthez, és a véleményemhez itt a mai tesz a Prohardware igazolása is => HD3870 alázva.
[link]
Az újgazdag kérdéshez meg csak annyit mondanék, hogy ebből is látható hogy vannak magyarországon sokan akiknek semmi sem elég olcsó: mamár kb. 2 tankolásból veszel egy 19"-es monitort, amit nemrég még 10 tankolásból vehettél meg. Mennyit költ az átlag magyar fiatal a mobiltelefonjára, vagy piára a bulikban egy hónapban? És éves szinten?
Na egy monitor hosszútávú befektetés - használhatod - úgy mint Ti is a CRT-t - akár 10 éven keresztül, vidáman. Na ennek tükrében ne szórakozzunk hogy egy 19"-es TFT megvásárlása annyira a világvége lenne.
Manapság az árak már ott vannak, hogyha a családnak hétvégén bevásárolok a TESCO-ban alapdolgokat (tej, kenyér, mosópor, pelenka...) 20 ezer alatt csoda ha kijövök. Ennek tükrében igen is nem gondolom azt, hogy annak aki napi 2-3 órát ül a számítógépe előtt a monitorát bámúlva a 30-40ezer forintos monitorbefektetésen kellene a "gyurcsány csomag" megszorításának anyagi kihatását kalkulálgatni. Különösen vicces ugynakkor hogy nem az X1600XT vs. 7300/8500 GT tesztet értékelitek ezzel a felfogással, hanem a 60ezer forint magasságú kártyákról megy az okfejtés. Hamár itt tartunk van aki ennyiért vesz teljes gépet, mert még sohanem volt neki. És örül hogy nincs benne csak alaplapi integrált videokártya, mert annyival is olcsóbb igy az ár.
Én OFF-olok is, asszem nagyon nem mozgunk egysíkon, így kár egymást fárasztani a továbbiakban. Tessék spórolni, és venni egy normális monitort. Én is ezt tettem 17 évesen amikor 7végéken is papírt vágtam a gyárban. És most 30 felett szerencsére megengedhetek annyit hogy 2007/2008-ban már ne az 1024*768-as felbontás mellett kardoskodjak. De biztos azért van ez így, mert "újgazdag" vagyok....

(#54) t72killer válasza nakos (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a szükséges stabil drivereket meg majd a szerencsétlen vevők majd csak kivárják mire legyártjuk..." - pláne linux fronton. Elképesztő, hogy milyen ramatyul produkálnak az ATI kártyák nem-windowsos környezetben:(

(#53 - HD3870 alázva: és add hozzá, ha vmikor kedved támad OS-t váltani, brrrh.)

Grat a teszthez! jók ezek az olvasói tesztek, mert ha pl kicsit más környezetben, más demókkal/játékokkal készülnek, tökéletesen ki tudnak egészíteni egy nagy PH!-s tesztet:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) zolynet


zolynet
addikt

Gratula patent kis teszt ennyi idő alatt! :R
Nekem is csak a felbontással volt bajom, mert nem jön át annyira,
h melyik a kraftossabb kari. Pixelproblémákat meg biztos vagyok benne h orvosolják majd az új driverek. Bár ezek miatt is és egyebek miatt is vagyok nv-s rég óta, de attól még hasít a kártya.


CYBERIA: aki keres az talál 19" tft-t 30K környékén....de ne offoljuk szét!

Life is too short to stay stock!

(#56) rollins válasza t72killer (#54) üzenetére


rollins
őstag

a szükséges stabil drivereket meg majd a szerencsétlen vevők majd csak kivárják mire legyártjuk..." - pláne linux fronton. Elképesztő, hogy milyen ramatyul produkálnak az ATI kártyák nem-windowsos környezetben
Ez sajnos milyen igaz. Majd csak a 8.44 fglrx fogja ismerni. Mire megjelenik a csomagtárban, addigra megőszülök. Nvidia már tudott csinálni a 8800GT -hez linuxos drivert, Ati meg tojik bele. Opensource driver nem tudom hogy halad. :F Féltik az ipari titkokat?..., nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#57) CYBERIA válasza nakos (#53) üzenetére


CYBERIA
őstag

"Tessék spórolni, és venni egy normális monitort."

Na ez a beszéd. Felénk így megy, egy monitorra már spórolni kell.
20 000 Ft-os tesco bevásárlás itt egy fizetés egyharmada.

Én eddig azt hittem, új monitorokról van szó, de hát végül is ennyi pénzből már autót is lehet venni használtan.

Ja, Békés-megye.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#58) zolynet válasza CYBERIA (#57) üzenetére


zolynet
addikt

Legyetek szívesek abbahahagyni az OFF-olást,
Nagyon remélem, hogy aginor kimoderáltatja, mert nagyon nem itt a helye,
köze nincs a vga teszhez!

Life is too short to stay stock!

(#59) RECSKA


RECSKA
veterán

Nagyon BABA a teszt!

Köszönöm! Tökéletesen kielégítette az információvágyam! Mostmár tudok választani is...
Van jónéhány teszt, hogy mit csinál az nvidia... Át kell nevezni a játékot, meg ilyenek... Nekem a HD3870 tökéletesen megfelel majd. Sok helyen alig van különbség, legalábbis az átlag FPS-eket nézve. Meg nézni kell, hogy min. 10k-val olcsóbb a 3870. Remélem az lesz, mint a 2600XT esetében!

Mikor kijött, a DDR4-es verzió nem tudta megfogni a driverek miatt a 8600GT-t. Mostmár egy picit változott a helyzet. A 24eFt-os DDR3-as 2600XT elveri a 3xeFt-os 8600GTS-t, és nem változott semmi, csak a driver...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#60) aginor


aginor
addikt

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. :R
Különösen hasznos volt végigolvasni most a monitorpárbajt. Nem az a baj, hogy valaki jobb anyagi helyzetben van, mint mások, hanem az, hogy veri rá a nyálát. Nem mindenki teheti meg magának, hogy karácsonyra csak úgy kérjen magának egy 150k-s 2407-et, és olyanok is vannak, akik még tudják miről szól az ünnep, és nem sok tíz, százezres ajándékokkal akarják egymás szeretetét megvenni.
Részemről monitoros téma lezárva, a lehetőségeimhez mérten a legnagyobb felbontásban teszteltem, és szerintem igenis reprezentatív az 1280, mivel kb megfelel az 1440-es wide felbontásnak is, és újfent hangsúlyozom(most utóljára), a magyar átlag a 17-19"(még a ph-n is vették a fáradtságot hogy teszteljenek vele, akkor meg miről beszélünk?).
Arról, hogy melyik kártya a jobb lehet vitatkozni, de míg a 88gt mellett csak egy érv szól, addig a 3800-asok mellet sokkal több, amikre nem térnék ki külön, mivel korábban már részleteztem őket.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki elolvasta és véleményezte a tesztet :R , ha igénylitek, akkor még a jövőben is csinálhatok(természetesen más hardverrel). :U

Mindenkit megkérek szépen, hogy ne személyeskedjen többet, és ne is fellengzősködjön senki. Ez itt nem az Ati vs. Nvidia, de még csak nem is a fáradt gőz topic, tényleg nem szeretném kimoderáltatni a topicot.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#61) aginor válasza nakos (#53) üzenetére


aginor
addikt

Nakos: én nem látom az alázást sehol, csupán annyit látok, hogy adott két kártya, akik között átlagosan 10% a teljesítmény, míg min 17% az árkülönbözet van. Ezzel meg is cáfoltad a sját álláspontodat, nem feltétlenül csak attól lesz jó egy kártya mert erősebb, szerintem ez sokkal több dolog függvénye.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62) rollins válasza aginor (#60) üzenetére


rollins
őstag

Bocs az offokért.
Hogy valami hozzáillőt kaparjak, megnéztem oblivion-ban hogy megy a HD3850 256MB.
1280x1024 hdr minden (graf.) maxra húzva, bekapcsolva, kivéve: élsimítás, vsync nem volt:
Oblivion (futás a szabadban, 2 farkas majd egy bandita likvidálása, Fraps-szal mérve)
Frames: 11552 - Time: 242728ms - Avg: 47.592 - Min: 3 - Max: 73
Nem rossz szvsz, de kár hogy párszor akadozik játák közben. Nem tudom ez a 256mb vram miatt van -e. Bár 1024x768 -ban előfordult nagyobb terület bejárása közben.

[ Szerkesztve ]

(#63) Darkipapa


Darkipapa
csendes tag

Rég láttam ilyen részletes és jó tesztet ! Grat hozzá mert itt legalább nem a 3 gigaherzt főlé húzott intel procival lettek nézve a gamek hanem egy reális környezetben átlag konfiggal.

Msi K9A2 Platinum Amd Phenom 9500 2 Giga ram Shappire HD 3850

(#64) CYBERIA


CYBERIA
őstag

3850-nek egész normális ára van. Pont egy árban van a 9500-as Phenom-mal :))

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#65) rollins válasza CYBERIA (#64) üzenetére


rollins
őstag

Annyit nem ér :) Viszont aki 40 alatt hozzájutott, az most örülhet, egyenlőre. :)
Pontosítok: 8600GTS ahogy nézem még mindíg 35 felett van boltban, annál azért jobb, enyhén szólva, a 3850. Tehát olyan 42-43 -at is megér. 50k azért már nem éri meg szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#66) CYBERIA válasza rollins (#65) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nagyker. ár 35k, bár az a 3850 256 megás. Nem rossz szerintem. Főleg, hogy én meg is kapnám annyiért :B

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#67) joshua7 válasza aginor (#60) üzenetére


joshua7
veterán

Jó kis teszt, különösen jó, h volt benne x1950xt is, mivel hasonló vgá-t (x1900xt 512) használtam nemrég. Legalább tudok viszonyítani. :C

Semper Fi

(#68) Pubszon


Pubszon
veterán

Hasznos és jó kis teszt.
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#69) danilla


danilla
őstag

Az én saját véleményem:
Teljesítmény nyeretes: Geforce 8800GT szerintem mind a két radeont megveri.
Ár nyertes: Radeon 3850 ez a kártya amennyibe kerül megveri a nagyobb társát is és a 8800GT-t ár/teljesítmény szempontjából. Nagyon jó választás! :))

https://twitch.tv/ddplayzone

(#70) ftmf


ftmf
tag

HI!

Tényleg nem rossz az írás, korrekt. Egy észrevételem lenne, ami talán az írás "hitelességét" is veszélyezteti. Mégpedig: Amd Athlon X2 4000+ Brisbane(65nm)

Nem hinném, hogy ez a proci képes kihajtani egy 8800 gt-t. Sőt... Talán még egy 3870-et sem. Félreértés ne essék, én nem a szerzőt akarom csesztetni ezzel, csak felhívom a figyelmet arra, hogy a kapott eredmények nem teljesen reálisak. Jobb maggal valszeg nagyobb különbségek születtek volna.

Ennek ellenére :C

Kellemes ünnepeket!

szerk: Lakótársam 13000 pont felett kap C2D6300-zal, tuningolt gt-vel 3dmark06-ban. Az én régi gts-em nyomott 11700at.

[ Szerkesztve ]

(#71) Speed® válasza ftmf (#70) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, csakhogy 3GHzre volt húzva az X2. Jó dolog a figyelmes olvasó..

(#72) ftmf válasza Speed® (#71) üzenetére


ftmf
tag

Nem volt időm minden hsz-t végigolvasni. sorry

3G X2 még mindig kevés, hidd el!

(#73) Speed® válasza ftmf (#72) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elég lett volna ha a tesztet rendesen végigsasolod.
X2@3G játékok szempontjából elégséges, VGAlimites beállításokkal kell tolni.
A nem működő CF alatt meg ugyanmindegy mi van.
Gondolom feltűnt, felhasználói teszt, nem hardverlabor. Azzal tesztelt amije volt.

(#74) balintka válasza nakos (#53) üzenetére


balintka
addikt

Teljes mértékben egyetértek. több mint 2 éve van lcd-n, de az igazi csapás az, amikor a régi gépemen oda kell ülnöm a fakó crt elé, ami szépen rontja a szemünket. Egy 17-es lcd mindenkinek megfizethető.

(#75) Speed® válasza balintka (#74) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha egy minőségi CRT elé ülsz, az LCDd előtt sírod el magad. 100k alatt nincs értelmes TFTpanel színhűség, kontraszt, fényerő tekintetében.
A szemem meg köszöni szépen jól van, pedig csak CRTt használok :P

(#76) ftmf válasza Speed® (#73) üzenetére


ftmf
tag

Igazad van, ezt ebből a szempontból nem gondoltam végig. Nem volt időm minden betűt elolvasni a tesztből sajnos. És mint mondtam, nagyon jó, tetszik, valamint azt is leírtam, hogy eszembe sem jutott, hogy kötözködjek, vagy egy kicsit is leszóljam a tesztet. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy a radeonok és a geforceok közti különbség jelentősen nagyobb lett volna egy magas órajelű C2D-vel, így nem helytálló a tesztből levont következtetések némelyike.

Még egyszer: bocs, nem akartam belekötni, még ha úgy is tűnt.

Kellemes estét!

(#77) balintka válasza Speed® (#75) üzenetére


balintka
addikt

Én még nem láttam jobb crt-t, mint az én lcd-m, nekem nem kell ide láda az asztalomra. A crt már számomra gáz 2008-ban. Majd nézd meg a szemed 10 év múlva. ;)

(#78) Speed® válasza balintka (#77) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te nem láttál, neked nincs igényed rá. Én meg csináltam neki helyet mert szükségem van rá. Ha megdöglik a mostani 1100DFem, erősen esélyes, hogy ugyanilyet veszek 15ért, mintsem valami M-VPA paneles 22est 150ért. Biztos lehetsz benne, hogy színhűségben az olcsó paneles TFTk nyomába sem érnek a CRTnek. A szemem köszöni szépen jól van, 105Hz mellett ez így lesz 10 év múlva is. persze akkorra már valszeg lesz egy hűdejó TFTm is. ;(

(#79) balintka válasza Speed® (#78) üzenetére


balintka
addikt

Azért az én Samsung 740N-emet ne nevezd már olcsónak légyszíves. Tökéletesen megfelel mindenre, és modern. Kitarthatsz mellette, de jövője nincsen a crt-nek.

[ Szerkesztve ]

(#80) Speed® válasza balintka (#79) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sehol sem látom, hogy a tiédre mondtam volna, hogy olcsó. Amúgy meg az, hol a baj? Nem kell mindenkinek 100+ks monitort vennie ha megfelel neki az olcsóbb is. Számomra nem a tiéd nem alternatíva. Hanem az olcsóbb paneles 20-22"osok. Ahhoz, hogy a jelenlegi CRTmnél szebb (vagy akár csak egyező) képű TFTt kapjak hasonló méretben, 150 felett kéne kiadjak. Ez a nagy bajom. A CRT jövője meg nagyon sokáig biztosított, kiadvánszerkesztéshez, grafikai munkákhoz még mindig ő a nyerő. De hagyjuk a témát, főleg, hogy erősen OFF is itt. A legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#81) balintka válasza Speed® (#80) üzenetére


balintka
addikt

Túl nagy képátmérőjűt se érdemes venni, mert nem tudod meghajtani videókártyával. Én jövőre kicserélem a mostanit de csak 19-esre, mert annak 1280-as a natív felbontása. 25e Ft-os VGA-val nagyobbat nem lehet meghajtani (játékszempontból).

(#82) Speed® válasza balintka (#81) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Használd legalább az OFFot légyszives.
Én hozzá vagyok szokva a 20+" mérethez és az 1600x felbontáshoz, szeretem ha sok hely van a képernyőn. Filmezéskor is jól jön hogy nagy. Viszont pont amiért te is írod, játékoknál 1152x864ben használom javarészt. Ezt a kettősséget pedig TFT esetén biztosan nem tehetem meg, ugye képminőségromlással járna.
Én 50 körüli VGAkban mozgok, azokkal lehet kihúzni nyugodtan 1 évet.

(#83) balintka válasza Speed® (#82) üzenetére


balintka
addikt

[OFF][/OFF]Én némelyik játékot 1024-ben nyomok, vagy mert az a max neki, vagy a sebesség miatt, de ott még nem romlik nagyon a kép, inkább csak 640-ben. Én speciel nem engedhetek meg magamnak egyelőre drága VGA-t, így lett 24-ért a 8600GT, ezt majd csak a köv elérhető árú (>30k) NVidiára cserélem ki, vagy ha lemegy a 8800GT ára max 35e-re. De tavasszal jön a 9600GT, az sztem 30k körüli áron lesz.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.