Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Még most is megvan a duron-om kedvet kaptam hogy kicsit húzogassam. :)
Köszi a tesztet :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) Gorneck


Gorneck
titán

Gratula. Jó kis teszt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Újabb érdekes, figyelemre méltó teszt bacsistól.
Régi vasak, mégis érdekes.Köszi :R

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett Urak :R

(#5) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Nahát bacsis! Neked mennyi időd van..:D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis GMC ház eléggé meg lett pakolva :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Chaser


Chaser
titán

Duronok igazi ellenfele a tua cerkák lennének nem? A p3-s ellenfele inkább a ThunderBird volt. A teszt amúgy jó és érdekes :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) bacsis válasza Chaser (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, valahogy úgy :R
csak míg a duronokat meg lehetett oldani hogy menjenek dual-ba addig a celeronokat nem nagyon lehet megoldani :(

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon jó teszt lett! :C

Akosf lapjába nem lehet Bartonokat tuszkolni? ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#10) Zefír


Zefír
őstag

Klassz acikk! :D
A háznak UP!!!!
Nekem is ilyen hzam van:)
A kép készítése óta változtak már dolgok.
Ha valakit érdekel akkor PM :DDD

Most énis egy P3as gépen dolgozok, Bacsis kollégától kértem segítséget, nem sikerült akkor megoldani a gubancot, de mostmár a rendszer áll, és mehet rajta a torrentezés :D

(#11) bacsis válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de igen, ha minden jól megy, akkor hamarosan lesz visszavágó :K

(#12) whiz


whiz
aktív tag

"Volt egy-két eset, mikor a Dual Duron tudott meglepetést okozni, hisz a memória kezelése végig jobb volt"

Hna ja, 266-os effektív fsb-vel könnyű. :)

Egyébként meg: :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) #92888064


#92888064
törölt tag

köszönjük a tesztet :R
már a címből tudtam, hogy ki a szerző :DDD

(#14) #95904256 válasza Chaser (#7) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#7) Chaser: "Duronok igazi ellenfele a tua cerkák lennének nem? A p3-s ellenfele inkább a ThunderBird volt."

Vannak 1400-as Thuderbird-jeim is, de két gond van velük:
- nem mennek dualban, míg a Pentium III -S procik igen,
- lassabbak mint az Applebred magos Duronok

(#15) BiP válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezen agyaltam. 2db 3000+/3200+-os Barton már vissza tudna vágni.

(#16) #95904256 válasza BiP (#15) üzenetére


#95904256
törölt tag

Különösen ennek a táblázatnak az első három sorára hívnám fel a figyelmet:

A tesztnél a lényeg az volt, hogy minél több minden legyen azonos a két gépben ( órajel, szorzó, fsb, memória, videokártya ) ami a teszteredményeket befolyásolja.

szerk.: Vagyis nem az első háromra, hanem a 2-3-4-re. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak Duronok mennek bele abba a lapba? Valami combosabb Athlonnal is meg lehetne nézni a dolgot :)

Amúgy jó teszt volt! Grat!

@BIP : Valami hasonló kategóriájú AMD-vel kellene a Tualatinok ellen menni, de én a Duront nem érzem egy kategóriának. zért mondtam valami korai Athlont pl.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes teszt, jó írás, gratulálok. Összegében jobbak a kékek (nem hittem volna, kb egálra számítottam viszont meglepett a zöldek is eléggé elhúznak néhány tesztben :)) Pentium 2 Celeronok sem mennek Dual -ban egyébként?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes teszt, bár nem meglepő végeredménnyel.

(#20) bacsis válasza zoltanz (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hivatalasoan azok sem, az más kérdés, hogy az abit készített egy alaplapot az abit BP6-ot, melyben ,működhet két celeron cpu is dualban, de cserébe az inteltől nem kapott az abit hátbaveregetést :DDD

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszi az írást, kellemes vasárnap délutáni olvasni való. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) JanR


JanR
addikt

Kosz bacsis, nagyon jo iras!

(#23) juliabrilke válasza bacsis (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én úgy tudom, hogy a többi lapban is mentek 533Mhz-ig egy kis láb összekötéssel.

(#24) bacsis válasza juliabrilke (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

többi lapban? mármint akkor dual slot1 lapban ugye? mert dual PPGA-s lap csak ez az egy volt :)
sajnos kimaradt nekem (egyenlőre) ez a celeron menjen dualban lábkötögetés :B

(#25) bambano


bambano
titán

Én egyszer összeeresztettem egy 1266-os dual p3-at egy 3200+ marketing számozású s939-es athlon64-gyel, dvd rippelés tesztben. A p3 nyert. Szerintem rotfl, de ettől még ez lett a vége...

Mostanában, szintén dvd rippelésben összemértem egy 2200MHz valós órajelű opteront egy 3GHz-es c2d-vel, és a c2d nagyon rondán elverte az opteront, még úgy is, ha az időben figyelembe veszem a magok darabszámát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Badman 4ever válasza bacsis (#24) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pedig az kellene, Dual-Celeron vs. Dual-Duron teszt. :) A mostani is remek írás, az a Super Pi eredmény megdöbbentő. :R

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#27) wwenigma válasza bambano (#25) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem meg rituálisan égessünk el minden ájemdé cépéut, mer xar. :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28) mmdms


mmdms
addikt

Ismét jó a teszt bacsis!
Annyi kérdésem lenne, hogy van-e még olyan lap ezen az msi-n kívül ami dual p3-at és ddr-t is kezel? Szobatársamnak is dual p3 van (igaz csak 750-esek), csak az sd ramok miatt, pontosabban hiányuk vagy sebességük miatt még a videónézés is necces neki.
Esetleg valami eladó ilyen lapod nincs??? ;]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) bambano válasza wwenigma (#27) üzenetére


bambano
titán

Égessél...
Mondhattam volna azt is, hogy ez az 1.266-os tualatin md5 checksum számolásban 20-22x volt gyorsabb, mint a 2.4-es p4...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) h_143570


h_143570
addikt

Erdekes teszt bar az L2es gyorsitottar merte volt itt foleg a kulonbseg oka.

(#31) boeing


boeing
senior tag

Grat a teszthez King volt.Hey azzok a réggi szép idök. :K

(#32) wwenigma válasza bambano (#29) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát, gondolom van aki érti mirefel is mondtam az elozot. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33) bambano válasza wwenigma (#32) üzenetére


bambano
titán

Arra fel, hogy egy egyel korábbi generációs proci smpben megveri a későbbi generációs procit, nem valószínű, hogy mondtad. Oké, a c2d-opteron összehasonlítás nem volt teljesen fair.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) tzsolesz válasza h_143570 (#30) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A szintetikus tesztekben a duron volt a jobb, és az L2 cache méret nyert a játékokban a P3 esetében. A játékok jobban igénylik, mint pl. a super PI szerintem. :K

(#35) bacsis válasza mmdms (#28) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem az SD ramok végett nem mennek rendesen a videók :N
amúgy igen, van ezen a lapon kívül, ami DDR ramot eszik, és a Tualatint is támogatja, de azokon a lapokon meg többnyire AGP nincs, szóval hogy legyen AGP tudja a tualatint és DDR ramos legyen, hát így nem lesz egyszerá dolgod ;]

(#36) frescho válasza #95904256 (#16) üzenetére


frescho
addikt

Csak az L2 cache legalabb olyan fontos, mint az általad említettek.

https://frescho.hu

(#37) #95904256 válasza frescho (#36) üzenetére


#95904256
törölt tag

És ez mit jelent?

(#38) bacsis válasza #95904256 (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

frescho kolléga arra céloz, hogy ha a duron-nak az L2 cache mérete kisebb, vagy nagyobb lenne, mint ami, az drasztikusan befolyásolná a teljesítményét

[ Szerkesztve ]

(#39) #95904256 válasza bacsis (#38) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez majd kiderül a Barton-os tesztből. Én is bízom benne, hogy az ugyanakkora L2 gyorsítótárral képes lesz beérni a Tualatinokat.

(#40) frescho válasza bacsis (#38) üzenetére


frescho
addikt

Pontosan. Jelenleg is igy pozicionaljak a processzorokat. AMD-nel maradva:

Phenom 2 6MB level 3
Athlon 2 X2 no level 3

Azonos orajelen feladattol fuggoen 0-20% ay elteres teljesitmenyben

Intelnel ugyanez az abra, celeron, penitum, C2D 7 es 8 szeria kozott a legnagyobb kulonbseg a cache meret es az FSB.

https://frescho.hu

(#41) frescho válasza bambano (#33) üzenetére


frescho
addikt

Nem csoda, hogy elveri, hanem papirforma. P3 1GHz siman erosebb volt, mint a P4 1.6GHz, amikor kihoztak a P4-et. A 3.2GHz-es P4-nek megfelelo AMD (valos orajel 2GHz) meg szep, hogy gyengebb volt, mint ket db 1.2-es P3.

Adjal neki valami olyan melot, ami mem limites, vagy nem jol parhuzamosithato.

https://frescho.hu

(#42) hcl válasza bacsis (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van némi okosság, hogy a Slot1-FCPGA átalakítót hogyan kell átkötni, hogy a Celeron is menjen párban :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) CptMisi


CptMisi
őstag

Nagyon jó teszt lett! :C

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#44) WD40


WD40
aktív tag

Remek, régi idők "kétmagosai" teszt! Tetszett, bár a képek nem akrtak bejönni 10p után sem, de így is jó volt :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#45) Bogyó bá' válasza bacsis (#20) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

YESSS!
Nekem is volt BP6-om hajdanán, 2 db (asszem) 433 MHZ-es PII-Celeronnal, csak miután rájöttem, hogy a WIN98 nem kezeli a 2 procit, és WIN2000-et kell a gépre rakni, valamint a Quake 3 az egyetlen játék, ami el is indul WIN2000 alatt meg használja is a 2 procit, így napokon belül eladtam az egyiket, és szingliként élte tovább sanyarú életét.... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46) Sanyix


Sanyix
őstag

Furcsa... nekem volt egy 750-es, és egy 1200-as a duronom is... egyik sem hallotta hírét az sse-nek. Sőt arra is emléxem, hogy az athlon xp-nél volt az egyik új feature az SSE.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#47) #65675776 válasza Sanyix (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Applebred már támogatta, ahogy a Morgan is. Az 1200-as Duron-od már támogatta.

(#48) Sanyix válasza bambano (#25) üzenetére


Sanyix
őstag

érdekes tesztek lehettek ezek...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#49) #95904256 válasza Sanyix (#46) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Duron-ok háromféle maggal készültek. [link]

Spitfire (Model 3): 180nm, 600-950 MHz, FSB:100, MMX+, 3DNow!+
Morgan (Model 7): 180nm, 900-1300 MHz, FSB:100, MMX+, 3DNow!+, SSE
Applebred (Model 8): 130nm, 1400-1800 MHz, FSB:133, MMX+, 3DNow!+, SSE

A gyorsítótárak mérete mindegyiknél ugyanakkora: L1:64+64 kB / L2:64 kB

[ Szerkesztve ]

(#50) #65675776 válasza #95904256 (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na ez egy érdekes kérdés lesz: az Applebred volt ugye az a Duron mag, ami már nem külön gyártósoron készült, hanem csak letiltották benne az L2 cache 3/4-ét. Ez egyes prociknál újra engedélyezhető volt. Ilyesmit nem próbáltál esetleg a Te példányaidon? (Superlock-nál persze szívás, de tán socket-drótozással is meg lehetett oldani.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.