Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Van egy elvileg gyárilag független xperia arc-om sima nem arc s ! elvileg nyitható a bootloader is mint ahogy a képen látjátok is :

Minden okés is lenne de nem tudom fastboot modba tenni a telót!Miért van ez?És h tudom megnézni h gyárilag független vagy függetlenített e a teló ?Előre is kösz a választ!

(#402) Lasy válasza Imi1981 (#401) üzenetére


Lasy
veterán

nézd meg a testpontot.
ha karcos tuti nem gyári független, de akkor lenne fastboot-od.
vagy megcsinálod a hivatalos nyitást, vagy nem rontod el a telefonod.
ha elrontod. a javítása kb 3-4000

+36702778032

(#403) Imi1981 válasza Lasy (#402) üzenetére


Imi1981
veterán

Hivatalos nyitással próbálkoztam(a rövidebb verzióval ) és már csak a nyitás lett volna vissza a SE Bootloader_Unlocking_Relocking programmal, de ahoz fastbootba kellett volna rakni a telót és itt akadtam el mert egyszerűen nem indul a fastbootba.
Ja amúgy azt se tudom hol a testpont ! :) Ha a matrica alatt akkor szerintem nem lett piszkálva mert nagyon ép,és szerintem még gyárilag ragasztott .

[ Szerkesztve ]

(#404) Lasy válasza Imi1981 (#403) üzenetére


Lasy
veterán

Sim alatt a fekete kis matrica alatt. :)
a hivatalosnak van egy pár előélete amit nem feltétel progival érdemes csinálni.

én erre gondoltam.
unlockbootloader.sonymobile.com/

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#405) Imi1981 válasza Lasy (#404) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi majd megnézem !

(#406) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok
Szolgáltatós mobilnál ha service menüben azt írja, hogy nem nyitható és 12w09, akkor van valami lehetőség a BL kinyitására ? (ingyenes,fizetős...) Ja igen egy L18i Arc S -ről van szó.

Érdekes amúgy mert az S1 tool ezt mutatja a service menüvel ellentétben. (Simlock Certificate)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#407) Dunai Dani


Dunai Dani
újonc

Mivel nem látok időt hogy mikor írtatok ide utóljára ezért
Megpróbálom hátha....

Van egy xperia live telóm.... Annyit foglalkoztam már 2011 - es xperiákkal hogy eszemjutott ez...
A bootloader unlock allowed: no... Nálam...
De ha kinyitom és a kernelt a cwm-ből telepítem fel úgy hogy a backup mappába berakom és a cwm-be restore
Ként adom a paroncsot akkor fel megy e a kernel?
Meg előtte kártyafüggetleníteni kell ezt is mint a minit? Mert nem most szenvedtem ezzel azt kihagy az agy az én koromba...

[ Szerkesztve ]

(#408) Lasy válasza Dunai Dani (#407) üzenetére


Lasy
veterán

mivel recovery-ből nem tudsz kernelt cserélni így semmi esélyed nincsen rá. :)
igen ezt is lehet!
nem kell. csak lehet. de azt is max 12w11-ig.

nyugodtan kipróbálhatod, de a boot.img-t sajna nem cseréli le a recovery...
ha lecserélné nem lenne szükség ezekre.
max annyit érsz el vele, hogy nem fog bekapcsolni a telefonod.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#409) kenyer79


kenyer79
csendes tag

Sziasztok!
Még mindig nincs megoldás ha a bootloader státusz :NO ? :F

Azért mert hülye vagy,és nem értenek meg,nem jelenti ,hogy művész vagy...

(#410) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Vagy egy SE LwW-m, trémobilfüggő. A bootloader természetesen nem nyitható. Megoldható a nyitása? Áldoznék is rá, ha nem megy még ingyen :)

szerk.: 12W16 gyártású

Köszönettel,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#411) razorka777 válasza szjoci (#410) üzenetére


razorka777
veterán

Úgy tudom, hogy a tied már nem nyitható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#412) adrig


adrig
csendes tag

Üdw!

Még a múlt évben említettem egy xda topicot ahol találtam egy leírást bootloader feloldására "Bootloader unlock allowed: No" esetekre. Nagy nehezen sikerült magam rászánni és kipróbáltam, és összejött.
Szóval aki szintén ilyen helyzetben van (kártyafüggetlenitett, Bootloader unlock allowed: No), és ért egy kicsit a telefonjához, azoknak bátran ajánlom ezt a két topicot, melyek segítségével egy kis idő rászánásával könnyen fellehet oldani a bootloadert.
Fastboot igaz nem lesz, de a leirások alapján a kerneleket beágyazhatod .ftf kiterjesztésbe és Flashtoolal simán feldobhatja az ember a telefonra :C

Bootloader Unlock Status: No / No Fastboot
boot.img to kernel.ftf

(#413) GÁgpstpn válasza adrig (#412) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Tehát a második leírás alapján fel tudnék rakni egy cyanogenmodot BL nyitás nélkül?

(#414) adrig válasza GÁgpstpn (#413) üzenetére


adrig
csendes tag

BL-t mindenféleképpen fel kell oldani :)
Én az első linkben levő "STEP 1: BL Unlock Via Test Point method" szerint csináltam...

(#415) GÁgpstpn válasza adrig (#414) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Hát akkor szerintem inkább hagyom. Nem szeretném tönkretenni a telóm. :N

[ Szerkesztve ]

(#416) GÁgpstpn válasza GÁgpstpn (#415) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Amúgy hogyha az aksi alatt 12w15 van, akkor lehet nyitni a BL-t?

(#417) GÁgpstpn válasza adrig (#414) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Amúgy nekem 12w15 van. Ez még lehet nyitni tesztponttal?

(#418) adrig válasza GÁgpstpn (#417) üzenetére


adrig
csendes tag

Ha az emlékezetem nem csal, akkor csak a 11w-seket lehet. :F

(#419) GÁgpstpn válasza adrig (#418) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Hát akkor marad a jó öreg ICS. :D

(#420) GÁgpstpn válasza adrig (#418) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Más módszer nincs bl nyitásra?

(#421) adrig válasza GÁgpstpn (#420) üzenetére


adrig
csendes tag

Nálad a Bootloader unlock allowed-nél No vagy Yes van?

(#422) GÁgpstpn válasza adrig (#421) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Sajnos No van. :(

(#423) adrig válasza GÁgpstpn (#422) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát akk marad a gyári kernel :(

Am ajánlani tudok két ROMot amik elfutnak gyári kernelen is elég szépen:
ICS:
Iridescent_Zed_IV
GB:
Gin2KitKat v3.2.0
:C

(#424) GÁgpstpn válasza adrig (#423) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszönöm! :)

(#425) GÁgpstpn válasza adrig (#423) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Az Iridescent Zed lww-re is jó?

(#426) adrig válasza GÁgpstpn (#425) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát úgy néz ki, hogy sajnos nem :(

(#427) GÁgpstpn válasza adrig (#426) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Esetleg tudsz egy jó 4.0+ romot stock kernelre?

(#428) adrig válasza GÁgpstpn (#427) üzenetére


adrig
csendes tag

Elég sok ROM van, hogy most melyik, hogy működik lww-n nem tudom. Én most az Arc-omon az Iridescent Zed IV-et használom, de mivel ez nem kompatibilis a lww-vel tehát kilőve. Régebben az Xperia Ultimate HD 5.0.1 volt feltéve, szintén megvoltam vele elégedve, ha minden igaz lww-re is átlett portolva (link), hogy milyen sikerrel nem tudom :) Kikell próbálgatni őket és kiderül :))

csak ICS

össz lww-s ROM

(#429) GÁgpstpn válasza adrig (#428) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszönöm! Jövő heti (érettségi szünet) program pipa. :D

(#430) adrig válasza GÁgpstpn (#429) üzenetére


adrig
csendes tag

Nah ha minden igaz, mégis fellehet nyitni a bootloadert 12w15-nél :U
Ez a cimbi is hasonlóképpen csinálta mint én, és neki 12W35 van és sikerült neki:
I managed to unlock bootloader unlock allowed: no with the new security :R

(#431) GÁgpstpn válasza adrig (#430) üzenetére


GÁgpstpn
tag

A hozzászólásoknál azt írják, hogy szolgáltatósoknál nem működik. A enyém pedig az (T). Megpróbáljam vagy inkább ne?

(Amúgy köszi a linkeket a romokhoz a Zelly Cream 6 egyenlőre jónak tűnik. :) )

[ Szerkesztve ]

(#432) adrig válasza GÁgpstpn (#431) üzenetére


adrig
csendes tag

Azzal votlam, hogy kártyafüggetlen a tied. Hát nem tudom, ebben az esetben én inkább hagynám úgy ahogy van. Inkább egy gyári kernel, mint egy használhatatlan telefon ;)

(#433) GÁgpstpn válasza adrig (#432) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Én is így gondolom, úgy hogy akkor inkább maradok ICS-en és próbálgatom a romokat. :) ( Bár a KitKat jobb lenne :D )

(#434) adrig válasza GÁgpstpn (#433) üzenetére


adrig
csendes tag

Én jelenleg kitkat-en vagyok, bár nagyon instabil, még nagyon kezdetleges fázisban van stabilitás téren... tény hogy gyors, teljesen testreszabható, meg minden, de ugyanakkor előfordult, hogy nem kaptam meg az sms-eket, vlm elkezdett futni a háttérben és egy este alatt lehuzta az aksit 0ra, reggel persze az ébresztésnek lőttek, video felvételezés is eléggé bugos, és fm rádió sincs.
Továbbá a sok ujratelepitgetés során valahogy sikerült valamelyik programnak kitörölni az összes video és kép filet a memóriakártyáról, szóval megvolt a hétvégi öröm xD
Szóval megyek vissza GB-re vagy ICS-re :W

(#435) GÁgpstpn válasza adrig (#434) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Így már nem is olyan csábító rom a LegacyXperia 11. :D :DD

(#436) zsola79 válasza adrig (#412) üzenetére


zsola79
újonc

Sziasztok!

CM 9.1.0-t szeretnék rakni egy SK17i-re.
A telefon jellemzői: 11W43, rootolt, kernel: 4.1.B.0.587, CWM Recovery, függő (még)

Az adrig által linkelt TP-s bootloader unlock elvileg sikerült...

A boot.img => kernel.ftf dolognál vagyok kicsit elakadva:
1. Fogom a cm zip-jét és kitömörítem belőle a boot.img-t és félrerakom.
2. Fogom a gyári ftf-et, megnyitom (pl.) 7-Zip-pel és kicsomagolom belőle a kernel.sin és a loader.sin fájlokat.
3. A kernel.sin-t kitömörítem flashtool-lal (Tools > SIN Editor), amiből lesz egy kernel.elf.
4. A Sin Editor Advanced gombjára kattintva kimásolom valahova a SIN fájl partition infoját: 03000000220000808002000064000000, mert kelleni fog a 8. ponthoz.
5. a kernel.elf-et kicsomagolom flashtool-lal, amiből lesz 3 fájl. Ezekre semmi szükségem nem lesz, viszont a flashtool kiírja az offseteket, amik kellenek a visszacsomagoláshoz (7. pont):

13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : Image size : 0x0037b468 Load address: 0x00208000
13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : ramdisk.gz size : 0x000eee6f Load address: 0x01000000
13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : cert size : 0x00000298 Load address: 0x00000000

6. A cm boot.img-jét kicsomagolom (pl. a split_bootimg.pl-lel), kapok egy image-et és egy ramdisket.
7. Az új image-et és ramdisk-et becsomagolom a bin2elf.exe-vel:

bin2elf.exe 2 0x00208000 image 0x00208000 0x0 ramdisk 0x01000000 0x80000000

(az eredeti kernel.elf.cert-et ugye nem kell belecsomagolni?)

8. az így kapott result.elf-et becsomagolom a bin2sin.exe-vel:

bin2sin.exe result.elf 03000000220000808002000064000000

9. az így kapott result.elf.sin-t átnevezem kernel.sin-né, és egy új mappába másolom az eredeti loader.sin-nel együtt
10. A flashtool-lal létrehozom az új ftf-t:
- Tools > Bundles > Create
- kiválasztom a munkamappát
- a Device inputjába duplán kattintva a popupban kiválasztom az SK17-et (duplakattal), az újabb popupban megint SK17 (más nincs is, ismét duplakatt)
- Branding: mondjuk Cyanogenmod
- Version: mondjuk 9.1.0
- a Folder listből mindent átrakok a jobb oldalra
- Create
Ezután a flashtool telepítési mappájának firmware mappájában lesz egy SK17_9.1.0_Cyanogenmod.ftf fájl

11. Az ftf fájlt a flashtool-lal flashmode-ban flash-elem a telefonra.
12. felmásolom a cm telepítő zip-jét az SD kártyára
13. követem a http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_mango#Installing_CyanogenMod_on_Sony_Devices oldalon található leírást a hatos ponttól.

Ez egy elméleti leírás, szeretném, ha megnézné valaki expertebb, hogy van-e esetleg valami akadálya, hogy ez így működjön.

Előre is köszi, Zsé

[ Szerkesztve ]

(#437) adrig válasza zsola79 (#436) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát ez kicsit eléggé zavaros nekem, leírom az én bevállt módszerem:

Töltsd le a cygwin-t és az alábbi ximg.zip filet, a ximg.zip filet csomagold ki a C particióra.

1. ROM zip letöltése
2. zip-ből kiszeded a boot.img filet, majd bemásolod a c:\ximg\ folderba
3. elinditod a Cygwin64 Terminal-t, majd beírod elosször, hogy: "cd /cygdrive/c/ximg/" majd, hogy "./extractboot boot.img"
4. a kapott image és ramdisk filet ezután bemásolod a c:\ximg\SINTools\ folderba, majd ott elinditod a r800_build.cmd filet és Enter
5. létrejön a kernel.sin file
6. a c:\ximg\SINTools\ folderban levő kernel.ftf-et átmásolod egy másik másik helyre, belemész, majd belehúzod a kernel.sin-t
7. és kész is kernel.ftf

ROM zipet felmásolod telóra, Flashtoolal felrakod a kernelt, bootoláskor belemész CWM recoverybe, wipe mindent, majd telepited a ROM-ot és reboot :C

(Flashtoolal való felrakás közbe lehet, hogy valami hibát dob ki, ha ez történik akkor menj bele a c:\Flashtool\devices\R800\ folderba és másold át a loader_unlocked.sin-t a te telefonodnak megfelelő folderba (esetemben a c:\Flashtool\devices\LT18\))

(#438) zsola79 válasza adrig (#437) üzenetére


zsola79
újonc

És biztos vagy menne, hogy a SINTools-ban a BUILD-IT.bat-ba beégetett offsetek és partition infók jók? :F
Szerintem az csak az R800 kerneljének újraépítéséhez jó, az enyém viszont SK17i, ráadásul a Flashtool is egész más adatokat dobott ki (lásd előző hsz-em).

EDIT: bocs, jav. LT18... :)

[ Szerkesztve ]

(#439) zsola79 válasza zsola79 (#438) üzenetére


zsola79
újonc

EDIT 2: rájöttem! Nekem egy másik SINTools cuccom volt, a teáltalad linkeltben a jó paraméterek vannak. :)

Felment minden szépen és kellett az R800 mappából a loader_unlocked.sin.
Az se probléma a CM-nek, hogy a telefon függő.

Köszi-köszi!

[ Szerkesztve ]

(#440) adrig válasza zsola79 (#439) üzenetére


adrig
csendes tag

Örülök, hogy sikerült :C
Nah ez nekem új, azt hittem függetleniteni kell elősször a telót :Y

(#441) szjoci válasza zsola79 (#439) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

A telefon gyártási idejét leírnád? Akksi alatt van hh/éé formátumban. Valamint melyik szolgáltatónál vagy? Lehet én is belevágok.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#442) bekrepal válasza adrig (#437) üzenetére


bekrepal
csendes tag

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉs tökéletesen működik az Xperia mini pro-mon bootloader unlocked allowed:NO
mellett is :D :D :D

(#443) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Mondjuk a rom (pacman) boot loop ba került... De egy másik kitkat rendszer, ( cm-11-20140718-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango ) tökéletesen fut. :) Majd ha idõm engedi, akkor teszek fel egy szájbarágós leírást a mūveletrõl. Kezdve a testpointos bl nyitástól, a végéig. Sk17 tulajok örülhetnek! :D

(#444) adrig válasza bekrepal (#442) üzenetére


adrig
csendes tag

Örülök, hogy sikerült :C

(#445) Babss


Babss
csendes tag

Sziasztok,
Arc S-em van 12w17-es kóddal függetlenített, de bootloader unlock allowed= no. Próbáltam Adrig által linkelt metódust, létrehoztam a kernel.ftf-et benne a cm11-ből kinyert boot.img-el. Flashtool hibát dob sajnos ha megpróbálom feltenni mégpedig a következőt:
18/015/2014 16:15:30 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_STATIC="SIN_HEAD_VER";ERR_DYNAMIC="Failed to verify sin header";

Esetleg valaki futott már bele ilyesmibe? Flashtool verzióm: 0.9.11.0

Üdv
Balázs

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#446) adrig válasza Babss (#445) üzenetére


adrig
csendes tag

Flashtoolal való felrakás közbe lehet, hogy valami hibát dob ki, ha ez történik akkor menj bele a c:\Flashtool\devices\R800\ folderba és másold át a loader_unlocked.sin-t a te telefonodnak megfelelő folderba (esetedben a c:\Flashtool\devices\LT18\)

Ezt a lépést megcsináltad? :)

(#447) Babss


Babss
csendes tag

Persze megvolt..
Rájöttem hogy a bootloader nyitás nem sikerült, mert ezen már az új védelem van..
Szóval legjobb tudomásom szerint ennek nem nyitható a bootloadere, fastbootal vagy anélkül sem..

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#448) adrig válasza Babss (#447) üzenetére


adrig
csendes tag

I managed to unlock bootloader unlock allowed: no with the new security
Ennek a cimbinek pedig sikerült és neki 12W35-je van, szerintem fuss neki mégegyszer, lehet valami kimaradt :F

(#449) Babss válasza adrig (#448) üzenetére


Babss
csendes tag

Nekem az s1tool simlock certificate-et hoz, és tesztpontos nyitásnál hibát dob.. mikor el kell távolitan ia tesztpontot..qcReceivePacket: can't get packet start.

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#450) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Készül már a leírás :) Még teszt üzem alatt van az oldal

(#451) bekrepal


bekrepal
csendes tag

[link] Az első két pont már megvan! A chaten várom az ötleteket, javaslatokat! :U

(#452) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Éééééééés.... Tesztüzem

(#453) DaWe94


DaWe94
senior tag

Sziasztok! nálam a következő a probléma... T-s "no-s" xperia mini prom van. (11w46)
gyári .58-as fw-vel. A tp-s megoldás nekem sehogy nem akar összejönni. Mivel win8am van ezért a vmware segítségével használok xp-t a driverek miatt. A Zeus driver normálisan fel is van telepítve.
Az s1toolban rendben is megy minden... patch semcboot.. tp összekötés...tp ready.. usb csatl..tp bontás..tp ready... utána pedig azt kéri hogy csatlakoztassam a kikapcsolt telefont... ilyenkor beteszem az akksit.. elkezd dolgozni az s1tool és a következőt kapom..
mi lehet a baj? :W

(#454) bekrepal


bekrepal
csendes tag


Nézd meg a két kép közötti különbséget...

(#455) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Ezzel az s1tool-al próbáld [link]

(#456) DaWe94


DaWe94
senior tag

továbbra is ugyan ez a baj

(#457) DaWe94


DaWe94
senior tag

TP eltávolítás utáni ready után nálam azt kéri hogy csatlakoztassam a kikapcsolt telefont, de csatlakoztatva van csak nincs benne ugyebár akksi... youtubeon ahogy nézegettem, egyből kéne csinálnia az s1nek valamit...

(#458) terence5 válasza adrig (#437) üzenetére


terence5
csendes tag

Szia!

A belinkelt ximg.zip file már nem elérhető. El tudnád ezt küldeni nekem?
Két hete folyamatos kudarc ér, amiért cm9.1-et akarok tenni az xperia neo-mra, és a te írásod az utolsó reménysugár. A legbosszantóbb, hogy egy galaxy w-re egy pár óra alatt felment gond nélkül, ezzel a neo-val meg csak mindig újabb falakba ütközöm.
Előre is köszönöm.

Nem a lényeg, meg nem a számít, hanem a fontos!

(#459) adrig válasza terence5 (#458) üzenetére


adrig
csendes tag

Szia

ximg.zip tessék :U
Sok sikert

(#460) terence5 válasza adrig (#459) üzenetére


terence5
csendes tag

Szia!

Közben lelkesen továbbolvastam és örömmel tapasztaltam, hogy született egy összefoglaló oldal, ahol prímán leírnak mindent. Köszönet érte a készítőknek! Működött!
És az ittenieknek is köszönöm a sok hasznos infót! Végre felment a cm9.1 a neo-ra.

Nem a lényeg, meg nem a számít, hanem a fontos!

(#461) renamed


renamed
csendes tag

nálam is hiba van "xperia mini"

DETACH USB CABLE FROM PHONE
REMOVE BATTERY FROM PHONE
ATTACH TESTPOINT
PRESS "READY", THEN ATTACH USB CABLE TO PHONE

PROCESSING ...
REMOVE TESTPOINT NOW, THEN PRESS "READY" -> itt mit kellene tennem?

(#462) terence5 válasza renamed (#461) üzenetére


terence5
csendes tag

mégegyszer rákattintasz a ready-re és asszem megint processingol valamit

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg, meg nem a számít, hanem a fontos!

(#463) csgabee


csgabee
tag

hálózat nyitása

Sziasztok.
A 4.0.4rcs rom van a SE xperiya Ray telómon,ami jól működik.
Esetleg a kit-kat -et érdemes feltenni?

De a legfontosabb kérésem: hogy tudnám függetlenné tenni?jelenleg telenoros.És Vodához pártolok át.
Szeretném magam megcsinálni a függetlenítést,ha lehet.
sajnos a bootloader nyitásnál NO van.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#464) renamed válasza terence5 (#462) üzenetére


renamed
csendes tag

Nem jó úgy, amúgy az s1 tool program mellé semmilyen fájl nem kell ami az adott telefon típushoz való?
Én csak simán a programot próbálom használni.

(#465) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Megszületett az összefoglaló oldal v 2.0 verziója, még szájbarágósabb leírással, wordpress motorral.
A letöltések is át lettek nézve. minipro.ml

[ Szerkesztve ]

(#466) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Engem már csak az érdekelne, hogy mi van akkor, ha így nyitom a bootloaderemet, és egy adott rom aroma telepítője megkérdezi telepítés közben hogy a bootloaderem nyitott-e vagy zárt. Melyiket válasszam? Mert nyitott, hiszen kis trükkel ugyan, de felmegy a kernel. Viszont a bootloader unlocked-nél meg NO van. :(

(#467) Wasquez válasza bekrepal (#466) üzenetére


Wasquez
senior tag

Üdv!

A mini pro bootloader nyitásának mi a feltétele?
Olsvastam olyat, hogy csak valamelyik dátum előtti készülék nyitható, olvastam olyat, hogy a s1tool-ban kell ennek a sornak lennie:
simlock certificate. Van ahol azt írják, hogy csak a gyárilag függetlent lehet! Most mi az igazság?

PC

(#468) Lajbymester


Lajbymester
tag

Eléggé halott már ez a topik, de remélem valaki látja és tud segíteni...
Nos adott egy Xperia mini (ST15i) T függő. Sikerült kinyitnom a bootloadert S1Tool-lal, az R-ből r lett, a végén azt írta, hogy SEMC Simlock Certificate, tehát elvileg minden frankó...
Azóta letöltöttem vagy 5 custom romot, kiszedtem belőlük a boot.img-t, és a leírás alapján .ftf-et csináltam belőlük, a loader-unlocked.sin-t is bemásoltam az R800 mappájából...
de egyiket se sikerült eddig felflashelni. A flashtool ezt írja ki mindig, amikor a kernel.sin-hez jut:

26/007/2015 07:07:19 - INFO - Processing loader_unlocked.sin
26/007/2015 07:07:19 - INFO - Checking header
26/007/2015 07:07:19 - INFO - Flashing data
26/007/2015 07:07:19 - INFO - Processing of loader_unlocked.sin finished.
26/007/2015 07:07:20 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f,S1_Loader_test_Root_xxxx - Version : r4A069 / Boot version : r9A021 / Bootloader status : ROOTED
26/007/2015 07:07:21 - INFO - No bootdelivery to send
26/007/2015 07:07:21 - INFO - Processing kernel.sin
26/007/2015 07:07:21 - INFO - Checking header
26/007/2015 07:07:21 - INFO - Flashing data
26/007/2015 07:07:21 - ERROR - Processing of kernel.sin finished with errors.
26/007/2015 07:07:21 - INFO - Ending flash session
26/007/2015 07:07:21 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_STATIC="IMAGE_ADDRESS_RANGE";ERR_DYNAMIC="SIN-block eraseblock mismatch";

Akárhogy tömörítem vissza a kernelt, nem változik semmit, minden egyes alkalommal ezt írja ki...
Amikor a Cygwinben beírom, hogy "./extractboot boot.img", a végén kiírja mindig, hogy cpio error: premature end of archive. Ezt elvileg ki is küszöböltem azzal, hogy a mellette lévő "unpack-bootimg.pl" fájllal csomagoltam ki. Így két .gz fájlt kaptam (kernel és ramdisk). Ezeket visszacsomagolva a z R800 build cmd-vel IS ugyanezt írja ki!
Elvileg működnie kéne, mert mindent a leírás alapján pontosan csinálok... elég furcsa nekem, hogy sok ember írja, hogy egyből fel tudott flashelni így elkészített kernelt a Mini Pro-jára, Arc-jára, Neo V-jére stb-re, nekem meg az istennek se megy...
Ha valaki tudna segíteni, kérem ossza meg, mert tegnap délután óta csak ezzel sza..kodok és már elegem van az egészből...

[ Szerkesztve ]

(#469) gamezkanizsa válasza szente (#20) üzenetére


gamezkanizsa
csendes tag

Sziasztok!

Hat en is elvoltam vele egy par napig... De aztan rajottem, hogy mindenhol eroltetik ezt a bootloader nyitast, de arra egyik sehonnani sem gondol az uveghegyen tul, hogy itt magyarban ugy lettek kiadva a c1505 modellek, hogy hianyzik a bootloader. Sot nemelyik meg a c1504-et sem tudja megkulomboztetni a c1505-tol... Semmi step by step, csak copyzzak a hulyeseget, mint a regi magyar mesek, szajrol-szajra, ki hozzaad, ki elvesz, csak ez epp irva, es az interneten... sot egyesek meg egesz oldalakat is krealnak egy kopizott hulyesegnek... xdaek leirtak, c1505telenorhun felejtos. Semelyik flashtool a hat nepszerubb meg foleg nem oldja meg. Android sdk pc, vagy droidstudio, meg adb driverek, meg stb... blah! Xd(a) Bar lett volna valami ertelme, de semmi. Hiaba van rootolva a vasad, hiaba minden. Nem erti meg senki. Egyetlen epsegesnek latszo otlet a nokernelmod, ahhoz nem kell a bootloader, es marad a gyari mag is fent, uj kullemmel meg nemi extra fjucsorrel... az meg nah' hat na! Szutykolodni olyasmivel kell amirol irok epp (sgs4 gt-i9506) ez sem mai, de lehet vele egyebeket kezdeni csupan szempompasagok miatt, vagy mert epp kedv van hozza. Ikperija eeeh.. er amit er. Fastboot-image attachmn'td. Tovabbi jo probalkozasokat :) !

[ Szerkesztve ]

A Valósággal az a géz, hogy nincsen hozzá háttérzene... A kérdés, hogy átérzed e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.