Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ndruu válasza __Psion__ (#50) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Magyarországon tudtommal csak a nagyobb bankokban van ilyen. A belvárosi MNB-ben ilyennel lehet beváltani az aprót.

2. A címlet szerint szét nem válogatott, maximum 2-3 kg, kizárólag 1 és 2 forintos érme megszámlálását az 1.sz. pénztári helyiségben elérhető, ügyfél által kezelt érmeválogató és -számoló automata (PREMA) végzi. Az automata kizárólag az 1 és 2 forintos érméket fogadja el, a többi érmecímletet visszaadja. Az ellenérték kifizetését az automata bizonylata alapján a pénztáros végzi. - forint.hu

Harrrr!!!!

(#52) __Psion__ válasza Ndruu (#51) üzenetére


__Psion__
tag

Akkor van remény! Ha lassan is, de felzárkózunk... :C

Már csak azt nem értem, miért nem vált be minden fémpénzt az automata?

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#53) paix


paix
tag

egyszer egy ismerősömnek éppen fordítva, apróra volt szüksége, 80000 ft-nyi 200-asra Mondta a pénztáros, hogy csak 20000 ft ig tud ingyenesen váltani. a srác először próbált jópofizni, de mikor látta, h a nő hajthatatlan, rábólintott a 20000-re.megtörtént a pénzváltás, kiment az ajtón, becsukta, majd azzal a lendülettel kinyitotta, és hangos jónapottal köszönt ismét ugyanannak a pénztáros nőnek, és mintha misem történt volna, előadta, hogy ő bizony pénzt szeretne váltani.. :) ekkor a nő elkezdte magyarázni, hogy ez így kérem nem megy, stb.. a srác meg mondta, hogy ő most egyszerre csak 20000 ft értékben szeretne váltani, az pedig -mint tudjuk- ingyenes... :) ezt játszotta még el 2szer... :)

(#54) SLYM


SLYM
veterán

nekünk is volt itthon párszáz darad, azt anyám bevitte az óvodába, mert ott valami jótékony célra gyűjtöttek. egyébként nem értem, hogy az 5 forintosokat pl miért nem vonják vissza. semmi értelme sincs annak se szerintem

(#55) JoeYi


JoeYi
őstag

én meg egyenesen gyűjtöm az egy és kétforintosokat. Anyám beakarta váltani, de mondtam, hogy kizárt dolog.

Az emberek pedig buták, és ezt a jótékonysági szervezetek ki is használják. AKinek eddig eszébe nem jutott egy fillért adakozni, az most beviszi a többszáz forintot azzal a címmel, hogy úgyse ér semmit. Jéé... Ha majd esetleg kivonják a húszezrest akkor azt is mindenki viszi majd leadni a heti7esnek, ó dehogy.

(#56) JoeYi válasza SLYM (#54) üzenetére


JoeYi
őstag

1 és k2 forintost azzal a címmel vonták be, hogy egydarab 1 forintost 2 forint legyártani, a 2 forintos meg három (vagy valahogy így), és mivel évente többszázmilliónyi tűnik el belőle kész veszteség a gyártásuk. Az 5 forintosnál elméletileg már nincs ilyen baj.

Persze jó kérdés, hogy az alapanyagok kerülnek ennyibe, vagy a gépek karbantartása és az energia? MErt elóbbit lehetne orvosolni olcsóbb anyagokkal.

ui: mellesleg az eorucent gyártása miért nem veszteséges?

[ Szerkesztve ]

(#57) Eastman válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Eastman
őstag

Szombaton a Profiban (maradjunk annyiban, hogy nem a valóságot tükrözi a névválasztás) minden ár utolsó számjegye 5 és 9 re változott. Ugye 9 forintot már nem lesz könnyű varázsolni.
Aki közvetlenül a kereskedelemben dolgozik és oda-vissza átlátja a témát, árulja el nekem legyen szíves, hogy az így keletkező "jatt", bevételként vagy nyereségként vagy hogyan lesz elkönyvelve az üzletlánc számláján?

Mondjuk több xx9 Ft-os tétel vásárlásánál a végösszeg nem feltétlenül xxx9, de nem nagyon hiszek én sem a lefelé kerekítésben. Nem tudom, hogy ki fog vitatkozni a pénztárnál percekig egy xxx2-es összeg lefelé kerekítése miatt. Az adott pillanatban ki fog erről dönteni? Kizárólag a pénztároson múlik? Ha belegondolsz percenként kb. két ember elhagyja a pénztárat és pl. a Profinak hány pénztárgépe van az országban? Ha mindenki ilyen módon hivatalosan is "lejattol" az elég szép többlet.

Lehet, hogy nincs igazam, annyira nem látom át.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#58) dragonfx


dragonfx
veterán

egyszerűbb ha mindenki bedobja azta 200-300ft t egy alkapítványnak...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#59) JoeYi válasza Eastman (#57) üzenetére


JoeYi
őstag

én nemtudom, de szerintem az lenne a logikus, ha a pénztárgép automatikusan kerekítene. Pl 1744-re jön ki a végösszeg, akkor az rákerülne a számlára, plusz alá egy új sorba, hogy Fizetendő összeg: 1745 Ft, és a kijelző is ezt mutatná.

Gondolom a multik gyorsan áttérnek vmi hasonló megoldásra, mert a számítógép alapú pénztárgépet igazán nem nehéz átprogramozni.

(#60) marcias válasza JoeYi (#56) üzenetére


marcias
őstag

Még a legkisebb eurocent is kb 2,5 forintot ér, ugyanakkor kb akkora, de könnyebb mint az 1 forintos :)

Steam: marcias88

(#61) Gabró válasza marcias (#60) üzenetére


Gabró
tag

+ valószínűleg méretgazdaságosabb is a gyártása.

Bulvár szinten már merült fel az 1 és 2 eurocentek bevonása is.

(#62) Gh0sT válasza JoeYi (#59) üzenetére


Gh0sT
addikt

És mi van, ha kártyával fizetek? Ott nincs kerekítés. A Te példáddal élve ha 1744 Ft a végösszeg és készpénzzel fizetek, akkor az új előírás szerint 1745 Ft-ot kell kicsengetnem, viszont bankkártyás vásárlás esetén 1744 Ft a fizetendő. Mi fog szerepelni a blokkon, számlán? Lesz egy számla bankkártyásoknak és lesz egy készpénzeseknek? Vagy csak egy számla lesz és a pénztároson múlik, hogy mennyit kér?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#63) Tim82


Tim82
nagyúr

Melóhelyen nálunk van egy mozgáskorlátozott, tolószékkel közlekedő lány, akin elméletben segítene egy ilyen őssejt-átültetéses műtét (nem nagyon vagyok tisztában a részletekkel, azért írom így).

Mi neki gyűjtjük az 1 és 2 forintosokat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64) Gh0sT válasza Eastman (#57) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez számomra sem tiszta. Nyilvánvalóan az a megoldás nem fog működni, hogy minden termék ára 5-re és 0-ra végződne, már csak azért sem, mert a kimért (hentesáru, zöldség, stb.) áruknál ugyanúgy játszani fog minden szám.

Másik érdekes kérdés lehet egy pénztárosnak a napi zárás. Amennyiben a számlákon az az összeg fog szerepelni, amit ténylegesen fizetnie kell a vevőnek, akkor nincs gond. Ha kerekít a pénztárgép, akkor nagyjából minden letudva, mert nem lehet eltérés. De továbbra is kérdéses, hogy mi van a bankkártyásokkal? Ott nincs kerekítés... Nekem ugyanúgy lehetőségem van kártyával forintra pontosan azt az összeget fizetni, ami az egyes termékek árának összege, még akkor is, ha az nem 0-ra, vagy 5-re végződne.

Elképzeléseim:
1. verzió:
- a fizetés előtt a pénztáros megkérdezi, hogy milyen módon szeretném a számlát kiegyenlíteni, majd az okos pénztárgép ennek megfelelően kerekít vagy nem

2. verzió:
- mindent kerekítenek, ezzel viszont sérül az az elképzelés, hogy a bankkártyások "megkülönböztetve" érezhessék

Nyilvánvalóan mindkét esetben keletkezik extra profit, vagy extra bevételkiesés. A nagy számok törvénye alapján ez összeg akár elenyésző is lehetne, de miként fog ez jelentkezni egy áruházlánc életében, hogyan jelenik meg a beszámolóban? Kerekítési hiba? Rendkívüli eredmény? Egyéb bevétel?
Véleményem szerint tudatos árképzéssel megoldható, hogy egy-egy szupermarket hosszú távon hasznot húzzon ebből az egészből, ugyanis egy vevő kevésbé lesz tudatos, nem fog számolgatni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#65) marcias válasza Gh0sT (#64) üzenetére


marcias
őstag

Sztem pedig egyszerűen minden áru ára nemsokára 0-ra és 5-re fog végződni, max fél évet adok neki. Való igaz, hogy a kimért áruk, vagy az apróbb termékek esetén, amiből sokat vesz az ember esetleg fontosak lehetnek az 1-2 forintok, ebben az esetben pedig, mondjuk veszel 9 zsemlét 22 ft-ért, az 198ft, és a végösszeget fogják kerekíteni (bankkártyásoknál is sztem). A lényeg, hogy akármit veszel, mindig maximum 4 forintot bukhatsz, ami, valljuk be nem vmi sok.

Steam: marcias88

(#66) lesaux válasza marcias (#65) üzenetére


lesaux
veterán

Kettőt bukhatsz, nem?

(#67) lúzer válasza tomazin (#47) üzenetére


lúzer
veterán

Hát én meg eddig azt hittem hogy MO-n a magyar törvényes fizetőeszközzel fizethetek!
Micsoda naivitás!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#68) lúzer válasza Gh0sT (#64) üzenetére


lúzer
veterán

még senki nem vásárolt?
Tegnap elmentem, de pechem volt: ×99 ft-os tételek voltak, de a számla kerek 10-re végződött, mármint szó szerint, pont 20 db ilyen tétel volt véletlenül

de esetleg másnál?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#69) jubilleum


jubilleum
senior tag

elvileg a nmb még 10évig vagy talán mégtovább, visszakell váltaniuk
a többi banknak meg még félévig tutommal.
Sőt valaki azt monta hogy az egyforintos többet ér a szinesfémfeldolgozóban mint a valódi értéke

(#70) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Ha van bankszamlad, vidd be, es fizess be ra.

Ambulimax Provider

(#71) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy a posta max 100db-ig váltja be az aprót... de ha fizetsz vele, akkor más a helyzet. a múltkor 1200ft értékű 1-2 forintossal (meg némi egyéb pénzzel) fizettem be egy csekket. igaz, berolniztam, ráírtam nevet, címet, a benne levő pénz mennyiségét ésértékét, kötelező nyilatkozat, hogy tényleg annyi van benne, a különbözetet vállalom, meg egy összesítő... rá is ment majdnem egy órám. igen, az idő pénz, de simán, szó nélkül elvette a postásnéni, nem közötködött egy pillanatra se, pecsételte lefele őket, és annyi. pedig fel voltam készülve, hogy mibe köt bele. igzából összesítő se kellett volna, de mikor adtam, azt is megköszönte.

(#72) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Legjobb tudomásom szerinte illegális megsemmisíteni a pénzt, így a nemesfémkereskedő sem tudna vele mit kezdeni (legálisan). :(((

Jevons paradox

(#73) Gh0sT válasza marcias (#65) üzenetére


Gh0sT
addikt

MNB oldaláról:
"A kerekítési kötelezettség a bankkártyás fizetéseket és elektronikus pénzmozgást (átutalásokat) nem érinti, hiszen az 1 forint mint elszámolási egység a jövőben is megmarad."

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#74) lúzer válasza Aprósólyom (#72) üzenetére


lúzer
veterán

de ha kivonják már nem pénz!!!
de szerintem nem éri meg elvinni a méhbe

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#75) lúzer válasza Gh0sT (#73) üzenetére


lúzer
veterán

más kérdés, hogy nálunk a kisboltban kapásból 30 lett a sima kifli! :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#76) ngabor2 válasza Aprósólyom (#72) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a törvény nem így tudja...

(#77) Füleske válasza Gh0sT (#64) üzenetére


Füleske
addikt

Kerekítések :
1,2 -> 0
3,4, 6,7 -> 5
8,9 -> 10

Pl. tegnap 1032 Ft volt a számlán a végösszeg , de ez csak 1030 - amba került. :)
Bankkártyánál ha jól tudom nincs kerekítés , tehát 1032 Ft - ot fizettem volna.

(#78) marcias válasza Gh0sT (#73) üzenetére


marcias
őstag

Sztem majdnem mindegy, mint mondtam egy kis idő múlva minden 5-tel és 0-val fog végződni :)

Steam: marcias88

(#79) Füleske válasza marcias (#78) üzenetére


Füleske
addikt

Én inkább 4 - eseket és 9 - eseket látok , 1,2,6,7 még elvétve se. Ennek ellenére :
3*9 =27
2*9+1*4 = 22
2*4+1*9 = 17
3*4 =12
:DDD :K

(#80) biga válasza Aprósólyom (#72) üzenetére


biga
senior tag

nem illegális. Miért lenne az?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#81) Eastman válasza Gh0sT (#73) üzenetére


Eastman
őstag

MNB oldaláról:
"A kerekítési kötelezettség a bankkártyás fizetéseket és elektronikus pénzmozgást (átutalásokat) nem érinti, hiszen az 1 forint mint elszámolási egység a jövőben is megmarad."

Azért ez érdekes. Milyen alapon kerekítik fel a 9 forintom 10-re és adott esetben a mögöttem állónál - ha kártyával fizet - nem.

Fizess kártyával=követhető a pénzmozgásod.

Nem 1 forintról van szó hanem az elvről. Hova kerül a sok "egyforint"? Továbbra is érdekelne, hogy ez egy pénztár - üzlet - üzletlánc napi zárásában miként jelentkezik.

Az hogy kivonják a legkisebb érméket jó ötlet, de az imprózás a pénztárnál nagyon nem.

...meg az sem, hogy a Profiban egy fél kiló kenyérért egy kígyóuborkáért és négy szem paradicsomért 600-at fizettem. Ha még sajtot is veszek 1000 - 1200. :(((

#78-ra: ...csak éppen 9-re meg 5-re állították be - felénk - az árakat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Elcsodálkoztam, hogy tényleg ennyire kicsinyesek vagyunk (nem csak én :) )
Páran felvetették, hogy a fizetéskor történő kerekítéskor mind a vásárló, mind az eladó károsodik. Ebbe bele sem gondoltam, de tényleg egy olyan nagy üzletláncnál, ahol naponta több ezer ember fordul meg, komoly veszteségek lesznek kimutathatók. Tényleg? Ők ezt hogyan tudják könyveléstechnikailag megoldani? :F

A vásárló oldaláról, hogy az "elv" ne sérüljön van egy ötletem.
Úgy kell menni vásárolni, hogy legyen megfelelő kézpénz a tárcában, és a bankkártyán.
Ha a számla végösszege 1-2-6-7 Ft-ra végződik, akkor természetesen kp-val kell fizetni, így alkalmanként 1-2 Ft-ot spórolunk meg. Ha az összeg viszont 3-4-8-9 Ft végösszegű, akkor gondolkodás nélkül elő a bankkártyát, és máris pár forintot nyertünk a ügyleten. :)
Ha az üzletben tételenként fizetünk, akkor egy-egy alkalommal több tíz forintot is sikerül elkönyvelnünk nyereségként. :DD

Az írás viszont nem teljesen erről szólt :( , hanem az elhatalmaskodó bürökráciáról, az ügyfél kiszolgáltatottságáról. :(((

[ Szerkesztve ]

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#83) niti válasza Eastman (#81) üzenetére


niti
aktív tag

Benzinkútnál a jattba megy, meg gondolom hasonló "borravalós helyeken" is.
Nekünk jól jön, egyelőre legalábbis úgy néz ki. Aki pl 996-ért tankol, áltslában nem kéri vissza az 5-öst. Gyülekezik szépen :) :B
Nem jattos helyeken viszont nem tudom, de elvileg ebből nem fog származni se többlet, se hiány, mert kiegyenlítik egymást.

(#84) e=mc² válasza Eastman (#81) üzenetére


e=mc²
őstag

Szia!

Nalunk (kis penzintezet) a szamlatukorben a 869-es es 969-es fokonyvi szamlakat csoportszamlakka alakitottuk, es letrehoztuk alabontasban a
8691 (penzforgalomban valo valtozas miatti kerekitesek),
8699 (egyeb raforditasok),
9691 (penforgalomban valo valtozas miatti kerekitesek),
9699 (egyeb bevetelek)
fokonyvi szamlakat
Ezeken szamoljuk el.

udv

Ambulimax Provider

(#85) #06658560 válasza e=mc² (#84) üzenetére


#06658560
törölt tag

penzforgalmi, elektronius penzmozgasi teruleteken tudtommal megmaradt az apro is. Ott meg midnig fillerezes megy asszem. Szal kicsit mitnha tulbonyolitottatok volna, bar nem ertek hozza.

Egyebkent, vevo vagyok 1 Ft-osokra, neverteken veszem. Ugyanitt 56-os, voroskeresztes 50 Ft-os ermet szinten, utobbiakat dupla aron. :) Bp-n erte megyek midnennek. :) Legkozelebb nagypenteken lehet ram szamitani, ha valaki akarna bizniszelni ilyenekkel keressen meg, megbeszeljuk.

(#86) #06658560 válasza Eastman (#81) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem ertek egyet veled ezen kis ermek kivonasarol. Miert is? Mert perpillanat mar nem letezik a panzunk alapegysege. Ezzel a lepessel irta le a MNB a legteljesebb mertekben a forintot. Most mar nem lehet azt modnani, hogy z egy forint, ez er annyit. Elfogyott a definicio a valutank mogul. komolyan lehet venni egyo lyan penznemet, amelyikben nem letezik az egyseg? Szerintem nem nagyon. Illetve egyaltalan nem.

(#87) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Már vagy 3 éve egy gépész kupába gyűjtöttem a csicskapénzt. Majdnem tele is volt. A nagyja mondjuk 5Ft-os, azzal még lehet valamit kezdeni 20db egy százas. Az asszony szokott vele valami vérszegény reggelit venni magának. Én dec. végén próbáltam megszabadulni a legaljától, az 1/2Ft-osoktól. Már akkor sem örültek neki nagyon. Mondjuk 50 db érmét általában el szoktak fogadni. Szóval összesen talán 400 Ft-nyitól szabadultam meg. A maradékot majd kiöntöm epoxival, bekereteztetem, aztán jó lesz falidísznek. A hátteret majd az a pár százezer régi román lej képzi, amit nem vásároltam el, egy erdélyi utazás alkalmával. Szerintem jól fog kinézni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#88) Zewa


Zewa
senior tag

Én sem szeretem/szerettem az 1, 2 Ft-okat. Tegnap tévézés közben berollniztam az a rohadt sok aprot. Lett összesen 11 550FT 1és 2 es címletekben+ 1350Ft 5 ös címletekben.
Én pécsi vagyok szal a MNB messze van. Majd utána érdeklödöm a postán.
Vicc az egész. Érmeszámláló meg nem egy nagy vmi pár száz ezer forint/db. :U

Nem gondotlam volna hogy ien sok felhalmozodott. Fagyira jó lesz..:)
Lehet ezt már megérné elvinni MÉH-be? :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#89) Gh0sT


Gh0sT
addikt

No, én ma vásároltam először az új rendszerben.
1363 Ft-ot mutatott a pénztárgép, amit a pénztáros 1365 Ft-ra kerekített. Megkérdezetem, hogy mi lesz a többlettel, amire azt a választ kaptam, hogy semmi. És a hiánnyal? Azt levonják a bérből.
Hogy ez igaz, vagy sem azt nem tudom... mindenesetre elgondolkodtató.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#90) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Mi is jotekonykodtunk.

Rabeszeltuk baratainkat, hogy dobaljak be uj lakasunk ajtajan apropenzuket. Igy ok megszabadultak tole, mi pedig tuti gazdagon fogjuk leelni az eletunket.

Amikor ukunokaink ukunokai megkapjak az 1es2 forintosokat oroksegkent, majd ok is lakast vesznek belole... :)

(#91) #06658560 válasza Zewa (#88) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az egyforintosokat megveszem. :)

(#92) e=mc² válasza #06658560 (#85) üzenetére


e=mc²
őstag

Ez termeszetesen a penztari tranzakciokra vonatkozik. Pl fiokban hiteltorlesztes kpban.

Ambulimax Provider

(#93) lúzer válasza niti (#83) üzenetére


lúzer
veterán

miért, eddig visszakértek 4 ft-ot?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#94) Hold válasza Gh0sT (#89) üzenetére


Hold
őstag

Én pénztáros vagyok és Nem lehet hiánya, mindig hagynak elég borravalót, meg amúgy is 1-2őt 0-ra kerekítjük.. lefelé..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#95) Eastman válasza Tzombi (#82) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Tzombi!

Tudom, hogy nem közvetlenül erről szól az írásod, de sok kérdés tisztázatlan a témában.

#86-ra: Pár év múlva már úgyis ojró lesz és úgyis nyesnek a forintnak, ha van alapegysége, ha nincs. ...meg aztán ki is vette komolyan? Világgazdasági szemszögből?
Az "új" egyforintos szerintem a kiadása pillanatában halálra volt ítélve. Pali bácsi azt hitte, hogy van egy új bőrkeményedés a tenyerén amikor először kézbe kapta. A nyögdíjasoknak meg esélyük nem volt, hogy nyomon kövessék a pénztárcától a kasszáig és vissza. Inkább csak bajlódtak vele. A fiatalok meg vagy jattként otthagyták vagy bögrében, korsóban gyűjtögették, de nemegyszer láttam, hogy az utcán eldobálták.

Az valóban szomorú, hogy elértéktelenedik a forint, de sajnos megállíthatatlannak tűnő folyamat. Ez kb. olyan mintha lenne egy 1200-es Zsigulid a ház előtt lejárt műszakival. Tök jó volt évekig, az egész család szerette és elvitt mindenhova.

a.) megcsináltatod
b.) végignézed ahogy megeszi a rozsda
c.) kivonatod a forgalomból és le van a gond róla.
d.) elviszik a MÉH-be helyetted ha még be lehet indítani.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#96) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Talán belefér a téma keretébe.

Ma vásárolni mentem. Betértem az egyik kis üzletbe, kértem ezt, meg azt, és egy kis amazt is. Adta a hölgy serényen, aztán nyomatta a számok tömegét a pénztárgépbe. Közölte a végeredményt, miszerint 667 forint, tehát 670-et kér. Ugyan miért, kérdeztem, hiszen 1-2, 6-7 lefelé kerekítendő. Nem ám, a 7 felfelé, így a hölgy, a többi vásárló meg bőszen helyeselt neki. Adtam a 670-et morgás nélkül. Én tudtam, hogy nem végeztünk.
Mentem más üzletekbe is, körutam végén újra betértem a boltocskába. Malacom volt, a tulaj épp ott tartózkodott. Elmeséltem neki az esetet, a hölgy sem tagadta le. Hamar megegyeztünk, hogy nem 10-re, hanem 5-re kell kerekíteni.
Visszakaptam az ötösömet, amely nem okozott különösebb örömet, viszont érvényesült az elv, amely szerint illik számolni.

Hány embert vernek át naponta akarva, vagy tájékozatlanságból?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#97) Tzombi válasza Eastman (#95) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Szia Eastman!
Ok, nincs harag, és én is ezen a véleményen vagyok. Sok az elvarratlan szál.
Valahogy a mostani kormánynak nem ez volt az első átgondolatlan döntése.
Arra gondoltam, hogy hoznak egy amúgy érthető és szükséges határozatot, de a határozat végrehajtásának nincsenek meg a megfelelő műszaki és egyéb háttere.
Évek telnek majd el, mire letisztázódik ez a kérdés. (Addigra remélhetőleg meg tényleg bevezetik az "ojrót" :) , és minden kezdődik elölről. :(( )
bár nem hiszem, hogy az is zökkenőmentesen fog végbe menni.
Na tessék! Megfogadtam, hogy itt nem politizálok. :(((

Viszont van egy nagyon jó ötletem! (megint :) )
Itt sokan vannak, akik értenek egy kicsit a számítástechnikához, programíráshoz.
Tessék írni egy olyan programot, pénztárgépre, számítógépes számlázásra, ahol ezt a kis problémát egy gombnyomással ki lehet küszöbölni. Arra gondolok, hogy a pénztáros a fizetés előtt megkérdezi, hogy kp, vagy kártya, és a válasz alapján megnyom egy gombot, és a pénztárgép már automatikusan kerekít le, vagy fel. Ha kártyás, akkor marad az eredeti összeg. Egy ilyen programmal, most gyorsan meg lehetne gazdagodni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#98) Tzombi válasza Vakegérke (#96) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Szia Egérke! :)
Tudom rólad, hogy nem garasoskodásból mentél vissza, hanem az "elv" miatt.
A leírásodból kitűnik, hogy ez a bolt nem bonyolít le valami nagy forgalmat, és így a "nyereségük" sem olyan tetemes. Maximum pár száz forint lehet naponta. Ez elenyészik a napi forgalma mellett.
Én viszont azt próbáltam ki tegnap reggel, hogy tételenként akartam vásárolni a kedvenc reggelit beszerző boltomban. Pont a tulaj volt a pult mögött, és el kezdetem ,hogy a szokásos mennyiség helyett csak egy zsömlét kérek. De ő barátságosan rám mosolygott, hogy ezt a trükköt már ismeri, és már mindent átkerekítettek 0-ra, ill. 5-re végződő árra. Nagy variáció nem kellett hozzá, csak a pékárút kellett átárazniuk.
Azt is mondta, hogy egy-két héten belül, mindenhol ezt fogják csinálni. Tartok tőle, hogy igaza lesz. Akkor megszűnnek ezek hétköznapi problémák.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#99) niti válasza lúzer (#93) üzenetére


niti
aktív tag

Nem, de azt valószínűnek tartottam, hogy az 5-öst majd vissza fogják. Eddig úgy néz ki, hogy nem.
De még mindig azt mondom, hogy nem jattos helyeken ezen senki nem fog nyerni, sem veszíteni, kiegyenlítik egymást a xx2-es és az xx8-as vásárlások.

(#100) Jofi81


Jofi81
őstag

Én odaadtam az összegyűjtögetett 1-2 forintosaimat a szegedi szívbeteg gyerekeknek. Egy élelmiszerboltban volt kirakva a gyűjtőedényük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.