Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nem rossz, nem rossz és még nem is kapni mindenhol.
na majd a note4 számokra is kíváncsi vagyok.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#52) kaylac1990


kaylac1990
csendes tag

Nem érted, amit mondok. Minek vegye meg egy olyan az új iphone-t, akinek 5s van a birtokában??? mivel csábítják őt el, ha nem adnak semmi hardveres fejlődést?
A kérdésedre meg a válasz igen! Na ná hogy a 3 adagos kaját választom, ha ugyanolyan árba kerül. Nem egyből kell megenni, ha vihetek ételhordót is! Egy telefonnál se azonnal kell kihasználni minden képességet, de legalább tudatába vagy, hogy képes lehet rá elviekben.
NFC jó példa erre. Aki 2 éve vett egy nexust, az legalább biztos lehet benne, hogy ha mégis elindul a mbiltárca szolgáltatás, akkor ezért nem kell telefont cserélnie majd. De most valaki ezért cserélje csak le az iphone-ját, mert a régebbi nem tud ilyet???? Amúgy örülök, hogy végre ebbe az irányba is elmozdultak.
Infrához, meg nem kell iTV, mert én is egy 18 éves Grundig tv-t hajtok vele. De jó tudni, hogy nem kellett 5000 Ft-ért egy tanítható távirányítót vennem, hanem ezt is tudja a telefonom. Pedig nem terveztem ezt a dolgot, amikor megvettem a telefont. Ezért mondom, hogy ajándék a gyártótól. ;)
Steave halála óta sokat romlott az apple marketing politikája sajnos. PEdig én örülök, ha minden gyártó tarol a piacon. :)) :D
Az akkus téren meg nem olvastam még cikket, de este tuti keresek valamit, mert most már tényleg érdekel, hogy mit fejlesztettek ezen a téren. :K :K

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#53) AS


AS
félisten

Van már teszt. Persze hogy Amcsiktol
9 pontot kapott a 10 böl

Egy negatívuma van az a üzemidő

SONY XPERIA Z3 9h 29 min (Excellent)
SONY XPERIA Z2 8h 10 min (Excellent)
SAMSUNG GALAXY S5 7h 38 min (Excellent)
HTC ONE (M8) 7h 12 min (Excellent)
LG G3 6h 14 min (Good)
APPLE IPHONE 6 5h 22 min (Average)
APPLE IPHONE 5S 5h 2 min (Average)8171

PROS

Premium construction makes it one of the more quality-made phones
The screen delivers accurate colors and a strong brightness output
Rounded edges and slim profile make it comfortable to hold
New Apple A8 chip is really snappy with its performance
Improved low-lighting camera performance
240 FPS slow motion capture has a slick look
CONS

Battery life is underwhelming against its rivals
Decent pixel density with its screen, but it could be better
Camera lens sticks out
No 4K video capture

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#54) MCGaiwer válasza kbyte1024 (#44) üzenetére


MCGaiwer
addikt

inkább pár könyvet mutatnék. Kemény meló lesz, de kitartó munkával talán megtanulsz szöveget érteni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#55) Peterson_ válasza Zolik (#29) üzenetére


Peterson_
addikt

Most a hw erőssége csak egy dolog.
Másik dolog, hogy a droid soha nem lesz olyan optimalizált mint az iOS...de mondhatnám itt iOS helyett a WP-t is.
Mondom ezt úgy, hogy droidot használok és szeretem is.
Hozzátenném hogy Note3-at bitorlok lassan egy éve, ami akkor simán karcolta felülről a 200K-t elborult helyeken, de nekem "csak" ~170K-ba fájt két év rablánccal(amit így is úgy is hosszabbítottam volna, mivel hullára mindegy melyik szolgáltatónál vagyok, rabló banda az összes).
Ennyiből hozhattam volna egy aktuális szifont is, csak nem kellett.
Vagy hozhatnék most is, de most sem kell.
Ilyen árkategóriában már nem olyan relevánsak a különbségek a nyitó árat tekintve.
Ha meg havi törlesztőt nézzük, az egyikre fizetsz havi ötöt, a másikra meg havi 5800-at...na bumm.
Nagyon sokan vesznek így telefont, sajnos úgy is, hogy nem gondolják végig felelősen mit vállalnak.
Ettől viszont nem kevésbé igaz, hogy nem elérhetetlen.
Akinek ez drága, annak drága bármelyik csúcs droid is-és ezzel nem akarok senkit fitymálni, engem sem vet fel a pénz, és még is dolgozok érte ***va keményen.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#56) a.sebi válasza Quqesz (#50) üzenetére


a.sebi
őstag

Lehet bekapott a hype :) én is próbálom magam lebeszélni magam.... De belefaradtam....samu ronda htc szar kamera.... Még az lg g2, g3 játszik!

(#57) lum520 válasza kaylac1990 (#52) üzenetére


lum520
csendes tag

Én nem állítom, hogy megéri váltani. Sőt, ha lenne rá pénzem inkább 5s-t venném, a kisebb méret híve vagyok. Az pedig, hogy a keves plusz ellenére is sokan váltanak annak a bizonyítéka, hogy semmit sem gyengült az a marketingpolitika.

(#58) culas25


culas25
tag

Off téma, csak a kommentek alapján jutott az eszembe.
Egy ismerősöm nemrég vett egy Honda Accord-ot, nem is akarom tudni hány millióért. Mikor kérdeztem, hogy milyen, egyből elkezdett panaszkodni, hogy a régi autója kényelmesebb volt, meg leér az alja ha beáll a garázsba, stb... hát majdnem elröhögtem magam.
Ilyen érzésem van akkor is, ha 200 ezer forintos telefonok tulajdonosai panaszkodnak, hogy milyen szar is a telefonjuk, és visszasírják a 3310-est. Nem is értem hogy élhetnek emberek 100 ezer forintos telefonokkal. Sőt, ismerek egy srácot, neki 50 ezres WP-ja van, és elégedett vele. Hihetetlen :D:D:D

(#59) Elpresidente


Elpresidente
tag

Presztízs telefon, hagyjuk már. Az Iphone egy közönséges telefon. Nem az Iphone-al van a gond, hanem az emberekkel, aki úgy gondolnak rá, mint egy presztízs telefonra és mindenhol ezt is hirdetik.
Környezetemben sokan használnak Iphone-t, de nem téma, hogy ki milyen telefont használ. Rohadtul nem is fontos. Ilyen erővel kezdhetnénk vitatkozni az autókon is...

Xbox gamertag: goserHU

(#60) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Marketing/hype ide vagy oda, ez nagyon szép eredmény. :K A hátsó kamera kilógását leszámítva, nem tűnik rossz telónak. Ha nem ódzkodnék az iOS-től, lehet, hogy be is vállalnám.

(#61) Simi87 válasza AS (#53) üzenetére


Simi87
senior tag

érdekes. kollégám S5-öse általában 5 óra használatot bír, az én 5S-em 5,5-6 órát. Mondjuk ez sok mindentől függ. (hálózati jelerősség, mire használod konkrétan, hol használod, hőmérséklet, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#64) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Szerintem az iphone-nak az a titka, hogy rohadt jól eltalálták, (külsőleg, belsőleg) és fenntartják a presztízsét egy magasabb árazással. Ezt nem tartom feltétlenül agymosásnak. Én még sehol nem láttam Apple reklámot, pl. Samsungot viszont elég sok helyen. Egyszerűen eladja magát, mert a 4 és 5 valamiért tényleg vonz sok embert, mondjuk azért mert jó. (Ez a 6 nem tetszik nekem annyira.)
Nem értem, hogy minek vitatkozni a telefonokon, akinek tetszik az vigye, van sok választási lehetőség. Itt olvastam, hogy a Z3 220.000 áron nyit, az talán olcsó? 100 felett szerintem minden telefon jó, a Nokiák is.
Nem kell most mindenkinek i6-ot venni, még van 4s, 5s is. Én pl. 4 colos telót akarok, és ha minőséget akar az ember akkor szinte csak az iphone van.
Gizdáskodni meg nem csak iphone-nal lehet, hanem Samsunggal is, vagy bármivel ami drága, nem mindenki azért veszi. Az sem exkluzívabb, ha s5 van valakinél. Én pl. a Lenovo s850-et venném, ha nem lenne 5 colos, abból nem látsz minden második embernek a kezében egyet. :)

(#65) kchris78 válasza Simi87 (#61) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen. tegnap olvastam olyan tesztet ahol meg az i6 teljesített nagyon jól valami 10 óra környéki idővel (igaz az WiFi, de szerintem életszerűbb mert ha belevesszük a jelerősséget akkor olyan mint az autófogyasztás, 2* ugyanazt hozni igencsak nehéz..). Kíváncsi lennék a fényerőre, ott írták hogy minden telefont 200 nitre állítanak be, itt nincs erre való utalás.

(#66) Xero válasza kchris78 (#65) üzenetére


Xero
nagyúr

Továbbra is egy napot bírnak, nem kell ezt túlmisztifikálni. :N

(#68) Zolik válasza kbyte1024 (#37) üzenetére


Zolik
senior tag

ember itt most csúcs kategóriás prémium telefonokról van szó! nem a galaxy youngról és társairól!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#72) mrlujoak válasza AS (#53) üzenetére


mrlujoak
veterán

...ezt kiegészíteném (ha már iPhone 6 a tesztalany):

SONY XPERIA Z3 COMPACT 10h 2 min (Excellent)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#73) kbyte1024 válasza Zolik (#68) üzenetére


kbyte1024
addikt

Olvass picit vissza mire panaszkodtak Sony-s kollégák. Vagy egy Xperia Z vonal nem csucs???

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#74) Zolik válasza kbyte1024 (#73) üzenetére


Zolik
senior tag

Hogy kinek mi a csúcs döntse el maga. Ne az legyen a mérőszám, hogy mennyibe kerül egy telefon!
Ott van pl a One+one ami igen csak csúcstelefon mégis az i6 árából kettőt is lehetne venni belőle!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#75) Ricardo válasza lum520 (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

Gondolom arról tudsz, hogy az NFC a fizetésen kívül jó másra is. :F

(#76) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez már szép teljesítmény.
Nem is csodálkozom a számokon, végre nem akkora az új modell kijelzője, mint egy gyufásskatulya.
Amint ki lesz téve T-ben, megyek taperolni a 6 Plus-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77) buvartacsko válasza kaylac1990 (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

A nexus 4 szted veri hardverben az i6-ot? :D lol

(#78) kazsmerlaca válasza kaylac1990 (#21) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Jujj de nem értesz hozzá! Van mit tanulnod még... :K

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#79) lum520 válasza Ricardo (#75) üzenetére


lum520
csendes tag

Nyugodj meg, tudok. :) Nincs semmi baj, nagy levegő.

(#84) wertigo1984 válasza culas25 (#58) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekem van egy Nokia 6310i-m ami a szivem csucske. :P Rendeltem hozza hasznaltan angliabol gyari fekete-arany elolapot 10ert. Nekem megerte. :K

(#52) kaylac1990 nem kotoszkodesbol de megtenned, hogy legkozelebb odairod hogy kinek cimzed a hsz-t? ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#90) pengwin válasza kaylac1990 (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Te mégis miről beszélsz?!
Ugyanazok a hardver-beszállítók és bérgyártók dolgoznak az összes nagyobb gyártónak, ugyanúgy kínában, mindenhol ugyanolyan szar fizetést adva a munkásaiknak... :U
Fejlesztések?
Néhány elenyésző apróságon kívül nem a nagy telefongyártók (Samsung, Apple, bármi más) szállítják a technológiai fejlesztéseket... CPU-t az ARM és a Qualcomm fejleszt komolyan, GPU-t ARM, Qualcomm és Imagination, mindenki más tőlük veszi-liszenszeli amit beépít a telefonjaiba...
RAM modulokat, flash adattárolókat, kijelzőket is ugyanazok a nagy cégek gyártják-fejlesztik minden márkának.

Üdv, pengwin

(#92) mazsi1911 válasza pengwin (#90) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Khm,

Tehat hogy a samsungokba 2-3 eve van NFC, megis semmire sem hasznalhato, az Apple most lerakta az ApplePay standardot, es hasznalhato lesz, az nem fejlesztes? :)

Szerintem meg a samsung elhiteti az emberekkel, hogy szuksegvan valamire, csak nem szallitja ugy, hogy azt hasznalni is lehessen. De amugy jó is az az NFC chip a telefonba, porosodni.

Mielott felgyujtanak itt, az Apple fele NFC is egy porosodo benasag jelenleg, mert eleve US only, meg miert csak fizetni lehet vele? En elfogadnak egy MAJDNEM akkora supportot mint ami androidon van. De valamit el kell majd adni 1 ev mulva is.

[ Szerkesztve ]

(#93) Hunt3r22 válasza Zolik (#29) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Note 4, Note edge

Fölösleges a 2 rendszert összehasonlítani..

Xr

(#97) pengwin válasza mazsi1911 (#92) üzenetére


pengwin
addikt

Az NFC többek között azért nem volt jó eddig kb. semmire, mivel az Apple ignorálta a technológiát.
A drágább telefonok fő felvevőpiacát adó észak-amerikai és nyugat-európai piacon meghatározó volt az Apple piaci részesedése, ráadásul a felső szegmensben. Egyszerűen nem volt érdeke senkinek sem egy olyan technológiába pénzt ölni, amit a fizetőképes kereslet nagy része nem tudott használni!
Egy cégnek sincs az NFC eddig bevezetők közül akkora húzóereje, mint az Apple-nek...

Üdv, pengwin

(#98) Funky0220 válasza lum520 (#7) üzenetére


Funky0220
csendes tag

Szerintem ez a legjobb magyarázat amit eddig olvastam! Én 4 évig használtam droidot. Majd jó áron hozzá jutottam egy iPad Airhez. Nem fikáztam sosem az IOSt csak jobbnak tartottam a droidot! Tisztában voltam vele, hogy az IOS gyors de ennyi, szerintem a droid jobb mindig ezt mondogattam... (Sosem használtam addig IOSt) Szóval meglett az iPad elkezdtem használni és igen... Android "hívőként" imádom az IOSt és iPhonet akarok venni... Nem azert mert iPhone hanem azért, mert azt amit csinálok vele sokkal könnyebben gyorsabban és stílusosabban csinálhatom vele! Tudom az androiddal azt csinálok amit akarok, pont ezért lassul be meg fagy szénné, mert bármit rá tehetek! Szerintem mindenkinek ki kéne próbálni aztán véleményt alkotni!

(#99) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ezt múlja felül valaki :)

várjuk sok szeretettel az android benchmark huszárokat is [link]

(#100) mazsi1911 válasza pengwin (#97) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Ez igy, nagyon korrekt, pontos! Teljesen egyetertek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.