Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon jó a marketing vagy kiábrándultak az emberek androidból?

[ Szerkesztve ]

(#2) alldaybig


alldaybig
tag

mindenki tudja h bővebb a tudása az androidnak, és a lehetőség is több benne, de az iphone az ilyen, preztizs

nem igazán kell neki már marketing

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#3) vm93hun válasza Crafter32 (#1) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nagyon jó a marketing agymosás... továbbra is.
Egyébként sosem értem, hogy aki iphone ellenpárti az miért rögtön Android/Samsung-os. Én WP-s vagyok és szintén nem pártolom az almáspitét.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#4) hemaka válasza Crafter32 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Aki eddig a kicsi atmerovel nem volt kibekulve, most valogathat kedvere.

(#5) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Szep teljesitmeny. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#6) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tegnap ugyan ez a cikk volt az ITcafen. ma ide is ki lett rakva, holnap a prohardveren jelenik meg, csak hogy biztos legyen mindenki látja a nagy hírt?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) lum520 válasza vm93hun (#3) üzenetére


lum520
csendes tag

Én szeretnék iphone-t, de nem engedhetem meg magamnak. Sokan azért szólják le, mert hozzám hasonlóan nincs rá pénzük. Természetesen itt nem rád gondolok, csak láttam, hogy te is wp-s vagy. Én is, de azért, mert nekem megfizethető áron ad stabilitást, nem azért, mert a wp az álmaim netovábbja.
Én nem momdom, hogy az iphone többet tud, mint egy androidos csúcskészülék, de amit tud azt szerintem jobban tudja.

(#8) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...legalább 10 millió bizonyíték, hogy de, az embereknek nem elég a 3,5-4"...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) Fr0z3n válasza hemaka (#4) üzenetére


Fr0z3n
őstag

De van akit pont a méter tántorít el, mert ez már tepsi-péklapát-egyéb konyhai kiegészítő eszköz. Mondjuk ők vannak kisebbségben szerintem. Az igazi fannak meg mindegy, csak alma legyen hátul (goophone? ;] )

(#13) #13110016


#13110016
törölt tag

Van élet SJ nélkül is... ez azért nem semmi.

(#15) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Várható volt.A teszt is magáért beszél. Jó teló csak nekünk drága.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#16) vm93hun válasza lum520 (#7) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nekem sem az a bajom vele, hogy "jaj mert nincs rá pénzem" hanem azért, mert ár-érték arányban össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Pluszban ami az iphone körül van hypeáradat az egyszerűen undorító.
Üvöltenek róla a hiányosságok, mégis tökéletesként állítják be. Ezek mellett képesek 1000 eurót elkérni érte, merthogy "Prémium" telefon. (a prémium szót igazán megmagyarázhatná valaki, hogy ebben az esetben mit jelent)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#17) AS


AS
félisten

Ez nem sok , több 100 millió tulajdonos van még...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) BiP válasza mrlujoak (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezen gondolkodtam. Hogy az iphone-osok már valóban kiéheztek a nagyobb, nagyobb élményt adó méretre.
(mert egyébként szerintem nem sokminden indokolja a váltást pl. egy 5, 5C, 5S-ről.)
Ez a 4,7" szerintem bőven a kezelhető méret, még nem tepsi. (5,5 már szerintem is nagy)

(#1) Crafter32: Ez is benne lehet. Aki Androidról akar váltani, mert megunta vagy megutálta, akkor vagy WP vagy iPhone felé megy. Sok variáció nincs. (BB, Firefox, Tizen nem nagyon játszik)
iPhone-nak még mindig jobb a híre. Így akinek van rá pénze, inkább azt vesz, aki olcsóbban akar jót kapni, az meg WP-t választ.

[ Szerkesztve ]

(#19) dredd17


dredd17
tag

Majd, ha úgy lesz mint az USA-ban vagy Angliában, hogy aláírok 2 évet, mellé kapok 1-2 Gb NET-et meg több száz percet és sms-t /vagy korlátlan percet és sms-t/ és a fizetéshez képest elenyésző az előfizetés díja és a telefon is ingyenes vagy olcsó, akkor veszek én Iphone 6-ot, de több 200.000 forintért szerintem nem éri meg.
NEM FIKÁZOM, MERT JÓ RENDSZER, JÓ A TÁMOGATÁS ÉS VAN RÁ BŐVEN PROGRAM, DE NEKÜNK MAGYAROKNAK EZ BIZONY DRÁGA!!!!

Én is WP-s vagyok, nekem megfelel az öreg Lumia 920 is! :D :))

(#20) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

mi lett volna akkor ha nem fogy el a készlet az első pár órában minden apple boltban?:DDD
és ha Kínában is meg tudják nyitni az értékesítést?
20 millió egy hétvége alatt?:DDD
szép eredmény :K

(#21) kaylac1990


kaylac1990
csendes tag

Nagy várakozással voltam az új iphone iránt, mert szerintem a külsejében nagyot alkottak végre. :)
Deamikor kijött a specifikáció :Y :Y Ekkora kiábrándultságot sose éreztem. Egy nullát alkottak hardveres tekintetben. Ha belegondolok, hogy egy nexus hozta ezt 2 éve már! :W :W
Lehet, hogy szoftveresen sokat javult, de könyörgöm, a többi 5s is megkapja ezeket. Ez a telefon egy nagy parasztvakítás. Ennyi pénzért csak külsőt kapsz, de semmivel több belső tudást.
Meg is érdemli, aki ennyi pénzt ad érte!!! Az okosok meg majd kivárják. Végül úgy is odadobják majd poton pénzért, mert minden létező konkurens többet nyújt már hardveresen. :o
Kíváncsi leszek az első akkumulátoros tesztekre, mert ha nem sikerült nagyot alkotni ezen a téren, akkor samu tuti üti üzleti szegmensben. :F

[ Szerkesztve ]

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#22) BiP válasza kaylac1990 (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az okosok meg majd kivárják. Végül úgy is odadobják majd poton pénzért"
Ez itt sajnos nem fog működni. Minden telefon használtpiaci értéke sokat zuhan a megjelenés utáni hónapokban, majd fokozatosan csökken tovább az idő múlásával, viszont az iphone-ok érdekes módon nagyon tartják az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#23) kchris78


kchris78
veterán

nekem nagyon nem tetszik az hogy az összes (jah, van pár...) iphon6-al foglalkozó topicba ütik bele az orrukat elvakult droid fanok és próbálják hirdetni az igét.. anno mikor iphone5öm volt nem éreztem még ezt. lehet a nagy méret miatt ez most jobban felkeverte azt a bizonyos masszát.. windows phone kitérő volt, nem jön be. Tudom több a lehetőség droidon, de én nem vágyok rá, használtam azt is évekig.. Nekem elég az amit az iOS nyújt plusz az integráció az OSX-el (tudom erre is vannak megoldások Droidon...)

(#24) Peterson_


Peterson_
addikt

Kicsit sem lepődtem meg.
Igazából azt sem lehet mondani, hogy olyan elérhetetlen lenne.
Néhány androidos flagship és ezek között nincs nagy különbség ami az árat illeti, innentől pedig már csak igények és ízlés kérdése az egész.
Én továbbra sem vennék, kicsit talán a megszokás miatt is, meg egyszerűen nem tud olyat ami nekem szükséges lenne.
Ettől persze megértem, hogy másnak pont ezek a készülékek fedik le az igényeit.

(#22) BiP:
+1
Pedig ezek is ugyanúgy "elavulnak" mint a többi.

kaylac1990:

"Én mindig azt mondm, hogy vegyék csak drágán annál nagyobb a profit, remélhetőleg az előállítók fizetése is"

-Kac-kac:U

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25) Zolik válasza BiP (#22) üzenetére


Zolik
senior tag

Mert a lista ár sem csökken, csak nagyon nagyon minimális mértékben.

Sztem a vásárlók 90%-nak fogalma sem volt arról, hogy milyen hardware van benne, vagy hogy mivel tud többet pl 5s-hez képest, csak nyomta rá rendelés gombot vagy rohant az üzletben, nehogy lemaradjon róla.

És így van, majd ha nálunk is az lesz mint angiába pl hogy 15ezerért korlátlan net sms és hívás mindenhova és 20-30ezer Ft-ért hozzád vágnak egy csúcstelót akkor majd elgondolkozok rajta. Addig jó lesz nekem az S4.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#26) kbyte1024 válasza kchris78 (#23) üzenetére


kbyte1024
addikt

Mindig lesznek fanyalgok:) nekem se telik rá, de attól még jó ez a teló. Az ios-t meg lehet szeretni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#27) kaylac1990 válasza BiP (#22) üzenetére


kaylac1990
csendes tag

Lehet, de a 4. szériát is lehet kapni teljesen patent állapotban 45-55 000 Ft értéken. ÉS az 5s-et is jóval olcsóbban, mint üzletben, vagy webshopon. :K
Na de nem is ez a lényeg. Én mindig azt mondm, hogy vegyék csak drágán annál nagyobb a profit, remélhetőleg az előállítók fizetése is és még bizakodóbb vagyok abban, hogy a fejlesztésekre szánt összeg is. :DD :DD :DD

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#28) lum520 válasza kaylac1990 (#21) üzenetére


lum520
csendes tag

Mond már meg, hogy minek erősebb hardver? Azért, hogy még több erőforrás legyen, amit nem használsz? Kit zavar az 1 giga ram, ha jól használja az iOS és ugyan úgy visszaléphetsz a korábbi feladatokra, mint egy 3 giga ramos androidos telónál. Ráadásul ahhoz nyultak hozzá, amihez kellett, az akuidő is sokkal jobb lett. Nfc is van benne, amit akkora kaptak meg a vásárlók, amikorra már van is mire használni.

Nem értem a hardveres fröcsögést, mert sok androidos teló felülmúlja ezt, mégis a menüben való navigálás is laggokkal tarkított. Számomra szimpatikusabb egy rendszer optimalizálása, mint az a gondolkodás, hogy "Még mindig laggol? Akkor megint 2x erősebb vasat alá...".

(#29) Zolik válasza Peterson_ (#24) üzenetére


Zolik
senior tag

Egy adroidos csúcstelóba 3x több a memória, bővíthető a tárhely, nem ilyen kötött a rendszer, jóval kevesebb fizetős szoftverek stb.
Most az iphone 6 ára durván 250e Ft körül van. Kérlek mondj még egy csúcs kategóriás androidot ami "közel ennyibe kerül" (igaz egy csúcs androidban jóval erősebb hardware van de ez úgy látszik nem számít)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#30) malnabokor válasza MCGaiwer (#6) üzenetére


malnabokor
senior tag

Máskor is le volt írva, hogy az itcafe, mobilarena és prohardver külön működik, így igen, előfordulhat, hogy egy cikk, ami mindkét témakört érinti, felkerül mindkét oldalra egymástól függetlenül. Legfeljebb a srácok kétszer fordítanak.

Amúgy meg szerintem nagy hír, mert 10 millió készülék eladása ilyen rövid időn belül azért nem gyakori, és szerintem bármelyik másik gyártó megirigyelné.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#31) enginev3.0


enginev3.0
félisten

De jó azoknak akik ezt megtehetik csak úgy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) Kari1


Kari1
aktív tag

Én igazából a későbbi számokra leszek kíváncsi mivel itt ugye az is korlátozótényező hogy gondolom nincs elég legyártott darab + én úgy vettem észre hogy az Apple-nél az első pár hétben /hónapban aki akar az vált és később drasztikusan lecsökkenek az eladások. Míg pl más gyártónál bár van egy megugrás az elején de utána is inkább lineáris a darabszám. Amúgy én nem hiszem hogy annyival több telefont adnának el a nagyobb méret miatt. (max pár millió de nem hiszem hogy pl dulpa annyi készülék fogyna)

(#33) Zolik válasza lum520 (#28) üzenetére


Zolik
senior tag

mert az iphone sose lagol mi? Az ismerősömnek i5 van és mire bejön a fotózás addigra kb megfőzök egy kv-t.
Ha intenzíven használod igen is kevés az 1gb-ram egy "prémium csúcskategóriás negyed millás telefonnak"!!
Mutass nekem akadást pls egy nexuson vagy egy akármilyen csúcs andoidon! Persze megnyitod a háttérbe az istent is akkor lehet hogy beröccen. De hagyjuk már ezt a dumát! A Galaxy Alpha akksija is majdnem akkora mint az i6-é mégis mindenki fikázta hogy miért nem rakta be nagyobb akksit mikor ott is jobb lett az üzem idő!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#34) kchris78 válasza Zolik (#29) üzenetére


kchris78
veterán

Note 4?

(#35) Zolik válasza kchris78 (#34) üzenetére


Zolik
senior tag

Kár hogy még nem jelent meg és kár hogy 1-2 hónap alatt min 20% ot fog esni az ára

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#36) lum520 válasza Zolik (#33) üzenetére


lum520
csendes tag

A példád azért hülyeség, mert nem az i5-ről van szó.
Volt már nálam uncsim nexusa 2 hétig, új korában. Nem volt hiányom laggban. Én nem mondtam, hogy egy iphone nem laggolhat, de nem a főképernyőn nulla igénybevételnél. A samuval kapcsolatban azért ment szerintem a nagyobb aksi igénye, mert a droid sajna ebből is többet igényel, mint az iOS. Na meg persze az erősebb vas miatt is, aminek az átlag user kihasználja majd a 30%-át...

(#37) kbyte1024 válasza Zolik (#33) üzenetére


kbyte1024
addikt

Most azt szeretnéd hogy trolkodjunk!!! Ember hány droidos telót prezentaljak ami nehezen nyitja meg a fenykepezot, vagy hova tovább, a mezei tel könyvet!!! Így hogy a droidod isteniteset be is fejezheted,ez itt nem az a topik.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#38) Obyboy válasza lum520 (#7) üzenetére


Obyboy
addikt

Én megtehetném, hogy megveszek egy szifont de nem érdekel.
Túl nagy hájp van körülötte és túlságosan nagy státuszszimbólumnak tartják sokan ahhoz hogy én ilyenre vágyjak.
Nekem tökéletesen megfelel egy közepes kategóriájú, megfizethető árú, jó ár/érték arányú androidos mobil amire fel tudom tenni a legfrissebb verziót (unofficial romot) annak minden előnyével és hátrányával.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#39) kaylac1990 válasza lum520 (#28) üzenetére


kaylac1990
csendes tag

1. Erősebb vasat rakni a telefonba, egyrészt nem kerül plusz pénzbe, mert a gyártástechnológia fejlődik. Másrészt a felhasználók + vásárlók bőven megérdemlik. A RAM használat tekintetében nem is érdemes összehasonlítani egy androidot egy IOS-el. Ezt tudhatnád, ha ismernéd a szoftvereiket.
2. NFC-t raktak bele, de semmire nem tudod használni, mert idehaza nem működik. Sőt ha jól tudom, pl nem működik fájlmegosztás gyorsításásra. De elnézést, ha ezt rosszul tudom. :R
3. Csomó olyan szenzort is beletehettek volna, ami licensztulajdonukban van már és ennyi pénzért bőven elfér. Pl. infra. Lehet, hogy sokan nem tartják sokra, de én pl napiszinten használom otthon minden elektromos eszközöm irányítására, ami még ezen az elven működik.(TV, HIFI, Dokkoló, MEDIA BOX, SETUP BOX).

Egy szóval nem mondtam, hogy egyik rendszer jobb a másiknál, de azért néha lehetne gondolni a vásárlókra is. Nem minden extrának van elsőre értelme, de mégis nagy felhasználói siker tanuskodik arról, hogy értékelik a gyártók ajándékát. PL. Samu pulzusmérő. Még a Gear FIT-es tesztben is elmondták a srácok, hogy abszolút praktikus volt a mindennapok során. El is kezdték a gyártók belepakolni mindenbe azóta.
Ezért mondom, hogy nem mindegy az ár-érték arány és ezért remélem, hogy ekkora árból sok píz jut a fejlesztésre is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#40) kchris78 válasza Zolik (#35) üzenetére


kchris78
veterán

ez nem új le lett írva ebben a topicban is. de a nyitóár 800EUR körül fog indulni.
Vásárlást tekintve szerintem sokkal pozitívabb érzés az hogy ha az ember megvesz valamit nincs az az érzése hogy azonnal 60-70%át éri az új árának.
Leírtam már amibe szerintem sokan nem gondolnak bele hogy a legtöbb embernek a telefon nem 100% racionális kérdés hanem ha egy szinten túl van tudásban akkor onnantól hogy melyiket választja az érzelmi. És abban nincs benne az hogy de ilyen az ár érték aránya ilyen ez ilyen az... Sokkal többet számít mondjuk az hogy az ujjlenyomat olvasónál nem húzni kell az ujjad hanem elég odaérinteni.. Meg a kinézet mondjuk.

Én is megtehetem hogy iphonet vegyek de én leszarom hogy sznobtelefon meg hasonló.. nem másnak veszem hanem magamnak. ha azért _nem_ veszem mert hájp akkor szerintem ugyanolyan mintha azért veszek mert hájp.. Oké megnézik kollégák pl de minden csoda 3 napig tart.

[ Szerkesztve ]

(#41) MCGaiwer válasza kchris78 (#40) üzenetére


MCGaiwer
addikt

beszélsz az érzelmi kérdésről meg nem racionális döntésről, majd hogy az zavar hogy 70%ra esik az ára. ez így wtf?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#42) mindfreak


mindfreak
őstag

Vegyétek vigyétek!! Legyen otthon köszörű is.

(#43) lum520 válasza kaylac1990 (#39) üzenetére


lum520
csendes tag

Szerintem az hasonlítja össze az iOS és az android memóriaigényét, aki károg, hogy csak 1 giga. Az én mondataimból nem azt látod, hogy egyetértek az összehasonlítás feleslegességével? A hardverekre rátérve, tegyenek bele erősebbet, mert mondjuk nem drágább ha kell, ha nem? Miért nem eszel ebédre 3 adag menüt, ha egy áráért adják? Kicsit erőltetett példa, de érted. Minek?
Arról ők nem tehetnek, hogy nálunk az nfc-s fizetés a picsába sincs. Szerintem, ha egy tescoban megkérdezném a pénztárgépet szerelő fickót, hogy mi az nfc nem biztos, hogy tudná. Gondolom ez is almáék sara meg minden más.
Valószínűleg újabb iPhoneokban lesz infra, ha már mondjuk apple tv is lesz. Addig megint minek? Miért lenne érdekük?

kbyte1024: 3g, 3gs :D

[ Szerkesztve ]

(#44) kbyte1024 válasza MCGaiwer (#41) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hogy mennyit??? Ember egy almás telót mutass aminek 70%-ot esett az ára! Miket firkalsz itt??

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#45) Simi87 válasza alldaybig (#2) üzenetére


Simi87
senior tag

Csak itt Kójrópában presztizs.

(#47) kchris78 válasza MCGaiwer (#41) üzenetére


kchris78
veterán

van amiben ez van amiben az dominál. ha van 1 csaj, fergetegesen néz ki de képtelen vagy vele együtt létezni, választod? Max egy estére, vagy amíg jól össze nem veszik vele az ember...

(#50) Quqesz válasza mindfreak (#42) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:DD :D

a.sebi
Sajna sony romjai nem stabilak,assznoynak van z1c,háát...2 napota kb újraindítja....viszont az LG,HTC,Samu romjai stabilabbak...ha szereted a droid szabadságát,akkor sztem ezekből próbálj ki egyet...wp is stabil,csak kötött mint az ios

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.