Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Risen

Hozzászólások

(#101) BemAnyó válasza Ant@ (#99) üzenetére


BemAnyó
senior tag

SPOILER

Találd meg a városban a Don főemberét, ehhez a városban csináld meg a Don házában a küldetést az a ház előtt ülő embere adja (family Heirloom) és utána ha megcsináltad megmondja hogy a bordélyházból lehet lemenni hozzá, (van másik titkos lejárat is az alkimista háza mögül) ha megtaláltad ö ad egy csomagot amit le kell szállítanod a Don nak meg üzenni hogy készen állnak átvenni a várost, ezt az infót meg a csomagot szállítsd le és akkor bevesz vadásznak, és 1000 aranyért megveheted a páncélt,
sok sikert,
Bem

(#102) Kelta


Kelta
tag

Helló!
A 4. fejezetben kellene összeszednem a titán cuccokat 5 helyen,csak 1Xüen nem tudok étmenni ezeken az erötereken. Kitől lehet olyan scrollokat találni,ami eloszlatja ezeket az erőtereket? Ezek ilyen kékes szinüek,az a scroll nem jó ide,amit a druidás küldiben kaptam,az a pirosas szinü erőtereket oszlatja csak el.
Jah,akrobatikát ki és hol oktat???

(#103) BemAnyó válasza Kelta (#102) üzenetére


BemAnyó
senior tag

akrobatika minek ? nekem már három akrobatika +1 gyűrűm van, egyik a harbour city ben a Nelsontól van, vagyis tőle lopták el, Cid feleségénél találod meg neki igazgyöngyök kellenek cserébe, utána menj Nelsonhoz azzal hogy vissza akarod adni, nem fogja kérni mert rossz emlékei lesznek tőle, és neked adja, de ezért is kapsz +xp, a titnánost nem tudom mert ott még nem tartok

[ Szerkesztve ]

(#104) Kelta válasza BemAnyó (#103) üzenetére


Kelta
tag

Nekem is három akrobatika +1 gyűrűm van,csak inkább tanulópontot költenék rá,gyűrűnek meg használhatnék mondjuk 2 erőnövelőt,vagy vmi védelmi gyűrűt...

(#105) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok kinél, és hol lehet tanulni 8. vagy még magasabb kardhasználatot?
Előre is köszi!

(#106) bargeszt válasza Kelta (#102) üzenetére


bargeszt
tag

Kapsz egy rúnát valamelyik mestertől a monastery-ben és az alapján neked kell megírni a varázslatokat blank scroll ra.
Az akrobatikára én sem jöttem rá bár nekem is jól jönne. Annyi biztos hogy amíg rajtad van a gyűrű addig nem ad fel opciót a tanároknál.

(#107) emmm válasza Kelta (#102) üzenetére


emmm
senior tag

1. Erőtereket csak egy scroll-lal fogod tudni eltüntetni, DE ha még nem jársz a Titános quest-nél, akkor nem fogja beadni, hogy eltüntethető (nekem ez az első végigjátszásnál probléma volt, mert az elején megtaláltam az egyik ilyet és nem lehetett varázslattal sem eltüntetni). A végén kapsz hozzá rúnát is, Urgasch (asszem) szellemétől, a sírból felszedhető lesz, de ezt el is mondja. Utána már tonnaszám gyárthatod a scroll-t, ha nem vagy varázsló.
"Ezek ilyen kékes szinüek,az a scroll nem jó ide,amit a druidás küldiben kaptam,az a pirosas szinü erőtereket oszlatja csak el." --> na pont erről beszéltem, ezt csak akkor lehet eltüntetni, ha már a quest-et csinálod épp, azaz a chapter 4-ben.

2. Akrobatikát pedig Patty oktat, a chapter 2-től kezdve. Ő tanítja amúgy a lockpick level 3-at is (másnál nem találtam ilyen opciót), ami igencsak fontos a játékban.

(#105) jozsef11
Ha az Order harcosa/mágusa vagy, akkor NEM lehet 7. szint felett kardot tanulni. Ezzel én is megszívtam. De pont két gyűrűt lehet találni, ami 1-1 sword skill-t ad, level 9-nél már lehet egykezesként használni pajzzsal a kétkezes nagy kardokat is.

[ Szerkesztve ]

(#108) jozsef11 válasza emmm (#107) üzenetére


jozsef11
tag

Oké köszi!
A játék végén a főellenséget milyen taktikával lehet legyőzni mert nekem eddig sehogy sem sikerült nem tudod véletlenül?

(#109) Dimitryj válasza jozsef11 (#108) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Amikor ilyen fehér kis energiagömbökkel támad akkor pajzzsal hárítasz és az visszaveri azokat. Ha eltalálod vele akkor térdre esik és oda tudsz menni hozzá hogy megcsapd.
A többi támadás elől jó ha kitérsz. Közben persze figyelj az eltűnő kockákra.

(#110) madár840


madár840
csendes tag

Nagyon tetszik a game, tiszta G2 felturbózva, ma egész nap toltam...Az eleje kicsit nehéz volt, sokáig kerestem hozzá végigjátszást, de nem találtam. Aztán úgy döntöttem, inkább anélkül toltom, és lehetséges. A Gothic-okat eddig mindig csak végigjátszással nyomtam, ezt lehet anélkül is. (lehet hogy a Gothic-okat is sokan anélül vitték)

(#111) bargeszt válasza madár840 (#110) üzenetére


bargeszt
tag

Nyugodtan játszhatod végigjátszás nélkül. Én már majdnem a végén vagyok. Ha elakadsz valahol akkor itt nyugodtan kérhetsz segítséged vagy esetleg itt is:http://www.gothic3.hu/

(#112) Kelta válasza emmm (#107) üzenetére


Kelta
tag

Patty sajna engem már nem oktat,a titános küldinél tartok és csak kereskedni hajlandó velem.Útközben futottam vele össze a sziget nyugati részén és elkísért a vízesésnél lévő tomb-hoz.Na ez az egyetlen tomb van már csak vissza,de itt sajna nem jutok 1ről a 2re...

(#113) BemAnyó válasza emmm (#107) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Cid oktat még lockpick lvl3 at

(#114) emmm válasza Kelta (#112) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, addigra már nekem mindent megtanított Patty.
A vízesésnél lévő asszem a legnehezebb (ha itt volt az a rész, ahol át kellett lebegni a túloldalra és itt volt a kapcsoló, ami felváltva kinyotta a három ajtó közül az egyiket). Mindegyik ajtónál meg kell találni a kapu egy-egy nyitóját, ugyanis a központi (fő) nagy ajtó gyakorlatilag nem egy, hanem három kapuból áll, és csak így lehet bejutni. Arra figyelj, hogy nézd végig telekinézis varázslattal az összes helyiséget, sokszor én is csak így tudtam továbbjutni, az kijelzi, ha lehet valahol valamit használni. Esetleg egy tipp, mert én ott akadtam el: van az egyik szoba mögött egy nagy híd, ami fel van húzva, és le kell engedni. Itt telekinézist nem tudsz használni, mert "no magic allowed" van a crystalok miatt. Itt van egy kapcsoló az egyik falon, nyilat kell használni, illetve lesz egy vasgyűrű is a falon, amivel szintén nyílik egy ajtó.
A többi az elég könnyen ment.

(#113) BemApo

Igen, közben rájöttem én is, csak most viszem a Don csapatában, elsőre az Order harcosaként valamiért nem kedvelt engem Cid. :D

[ Szerkesztve ]

(#115) madár840


madár840
csendes tag

Hát a Gothic3-nak is valami ilyesminek kellett volna lennie, végülis a három még nem volt annyira gáz, de a Forsaken Gods.... Én nemtom mit csináltak vele, de a Risen max grafikán, max felbontásban szépen fut, a sima G3 is el fut maxon, a FG annyira akad, és nem is egy nagy pukkanás a grafikája.

Help pls!!!
A Risen 2. fejezetében elakadtam. Ott, ahol a keleti templomba kell lemenni. Sikerült kipucolni az egészet, kiszabadítottam Olf-ot, megkaptam tőle egy "old bust" nevezetű cuccot, egy másikat meg talán egy ládában találtam. Ezekkel a cuccokkal visszabattyogtam a főcsarnokba. Ott van egy lezárt rácsos kapu, a kapu mellett pedig egy állvány. Rájöttem, hogy ha a "old bust"-ot rádobom az állványra, a kapu kinyílik, ki is nyílt. Tovább mentem, szintén pár lépés múlva találtam egy ilyen állvány-kapu kombót, az állványra rátettem a 2. "old bust"-ot...kapu nyílik...Tovább haladva a harmadik kapuhoz értem, itt szintén van állvány, de "old bust" csak kettő van(legalábbis én ennyit találtam). Viszont van "nautilus" átváltozós tekercs a földön eldobva. Át is változtam gyorsan bogárrá, nade itt a baj: a bogár formában nem tok átmenni a kapu alatt, akárhogyis próbáltam, sehogy nem ment, sőt volt hogy vhogy bekerültem a falba, onnan meg vmi fortyogó lávába estem, és kaputt...Lehet hogy bug-ba ütköztem?

[ Szerkesztve ]

(#116) bargeszt válasza madár840 (#115) üzenetére


bargeszt
tag

Ne a kapu alatt próbálj átmenni, hanem a falon keress egy ki nyílást amin átjuthatsz a másik helységbe. Nem esküszöm meg rá, de ha befelé mész akkor azt hiszem a bal oldalon, vagy a kapuval szemben a kövek közt.
Az egész játékban vannak ilyen kis nyílások, valahol nem is tudsz továbbhaladni ha nem találod meg. Én mindig tartok magamnál telekinézist, lebegést, és átváltoztató varázslatot.

(#117) madár840


madár840
csendes tag

Hát, már próbáltam a kövek közt is, de nem sikerült, de azért még megpróbálom, hátha siker... Kösz a gyors help-et!

(#118) bargeszt válasza madár840 (#117) üzenetére


bargeszt
tag

Esetleg telekinézis varázslattal próbálj meg körül nézni hátha van kapcsoló amit meg kell mozdítani. Ha viszont van a kapu előtt állvány akkor kell még lennie nyitónak is amit rá kell rakni.

(#119) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Anélkül semmiképp sem lehetek mágus, hogy az inkvizíció mellé állnék?

Sőt! Mindenképp választani kell az inkvizíció varázs/harcos szekciói, vagy
a banditák közt?
(Csak úgy szólóban, itt is, ott is besegítve nem lehet végignyomni?)

[ Szerkesztve ]

(#120) madár840


madár840
csendes tag

Hát, próbálgattam mindenhogy átjutni, a kövek között is, de ott sem tudok kersztül menni a kapun. Remélem kapok még ötleteket...

(#121) emmm válasza madár840 (#115) üzenetére


emmm
senior tag

Arra emlékszem, hogy ennél a tombnál egyrészt a bejáratnál közvetlen volt egy fickó, aki elmondta, hogy az egyik embere közvetlen a szobában a csapdára rálépett és megnyílt alatta a föld. Többet nem látta. Na, az egyik ilyen szobrot erre lehet megszerezni. Ki kell szabadítani a csávót a rácsos ajtók mögül, itt kellett használni a bogárrá változás varázslatot, csak úgy tudtál bejutni az ajtó kapcsolójáig. Amint kiszabadítod a fickót, odaadja neked az egyik ilyen szobrot.
A másikat egy ládában/szarkofágban/mellettük találod, a harmadikat pedig az egyik kincskereső tesótól kapod meg, ha kiszabadítod a tombból (keress mászható részeket, asszem felfelé kellett ugrálni egy kis részen és úgy lehetett nagy nehezen megtalálni).

(#122) Adamius


Adamius
csendes tag

Jó volt, rövid volt és kicsit talán könnyű.

(#123) Adamius


Adamius
csendes tag

Egyetlen egy helyen van gáz a gameben !
Az egyik vacak barlangban vagy miben a kapcsoló két ajtóra használatos, ennyi!
Tanács: ha nem vagy mage, berserker sword waterfall mögött utána max sword using egykezesként üthetsz és ennyi, hullik mindenki.
Jah és íjjal le lehet szépen szedni azt az egy ashbeastet ami a kardot védi mer nem tud lejönni a nyomorék mer elqrták a gamet.

(#124) Adamius


Adamius
csendes tag

Akrobatika Patty
sword using max: Fincher a don üregében

(#125) fiATHaLON válasza Adamius (#122) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Bizony.
Hardon ütlegeltem mindenkit, képzettségek nélkül, mivel
van 1-2 trükk csata közben, amit nem tud kivédeni a program.
Kíváncsiságképp nem szegődtem senki mellé egy darabig,
így 8. szintig jutottam. Ment volna tovább is, csak érdekelt, mivel
másabb a csata, ha tanulok is jártasságot.
De tényleg ritkaságszámba menő mostanság, hogy ilyen jól összerakott
játék jöjjön ki, és a megjelenés után 2 nappal nem paccsot kell várni.

(#126) DerStauner válasza fiATHaLON (#125) üzenetére


DerStauner
senior tag

és mi az az egy-két trükk??

(#127) fiATHaLON válasza DerStauner (#126) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Szakadék szélére szorítod csatában az ellenfelet.
Leesni egyikőtök sem fog, de állandóan támolygog, meg
keresi a helyét a delikvens, ami pont arra elég, hogy
1 jobbraugrás - 1 ütés - 2 balraugrás (mert ugye 1 ugrással pont előtte
leszel, ahol telibe mér :DDD) - 1 ütés, majd visszafelé ugyanígy megoldással
!folyamatosan! csapni tudod az ellent.
Már első 1-2 szinten így csaptam le skeleton warriorokat, vaddisznókat, meg
hasonló keményebb ellenlábasokat.
Másik primitív trükk, ami főként az elején jött jól, de ezáltal T800-ként kezdtem
a valós küldetésekbe 3-4 napi erdei séta után, hogy akikkel nem bírtam, azt
elcsaltam valami nevesebb npc(k)hez, majd leüttettem velük szinte nulláig
az ellenfeleket, majd az utolsót én suhintottam rájuk, így enyém lett az xp. :DDD
Igazából ezekkel úgy megerősödtem a játék legelején, hogy a továbbiakon
könnyedén végiggaloppoztam.

(#128) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Én már le akartam törölni, annyira felhúzott a játék harcrendszere, és nehézsége, amikor beleolvastam egy cikkbe ahol írtak a támadások időzítéséről.

Én biztos hülye vagyok, de magamtól nem jöttem rá, és a tutorial sem írta, hogy ha jókor nyomod a gombot, akkor három támadást nagyon gyorsan le lehet adni. Így már nem nehéz a játék, mert nem ütnek folyton közbe. Ettől függetlenül még mindig azt kell hogy mondjam, hogy a Piranha Bytes a 4. játékában sem jutott el arra a szintre, hogy élvezhető harcrendszert kreáljon. Ez még az Oblivionénál is rosszabb.

A Witcher és a Two World rendszere jobb volt. Érdekes hogy a két legnagyobb múltú RPG sorozat (TES és Gothic/Risen) kiadványai mindíg egyet jelentenek az élvezhetetlen harcrendszer és a rettenetes karakteranimáció újabb győzedelmeskedésével. Attól mert egy játék RPG, még lehetne olyan harcrendszere, mint egy Assassin's Creed-nek, és olyan mozgása is. (Vagy PoP) Mert ez a futás, ugrás, stb. nevetséges.

Pedig jó játék.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#129) BemAnyó válasza marcus.fenix (#128) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nem értek egyet, nekem bejön ez a Gothic/Risen és a TES rendszer, a witcher é nekem túl árkádos volt, de hát ki mit szeret :U

(#130) marcus.fenix válasza BemAnyó (#129) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Na ja... ízlések és pofonok.
Az viszont beláthatod, hogy az animációs csapatra ráférne egy új motion capture alany, mert ahogy ezek a srácok mennek, futnak, ugranak stb., az siralmas. A környezettől ennyire idegen, robotszerű, szerencsétlen mozgáskultúrát mint itt, csak az RPG-kben látni.

Nem értem miért kell mindíg saját motorral küszködni, amikor vannak licenszelhető engine-ek amik jobbak lehetnének. Régi vágyam egy Unreal Engine-es RPG (bár volt már egy Mass Effect) vagy éppen a legelső Cryengine is jó lenne. A Far Cry első részében már szépen mozogtak a karakterek, és a ragdoll is jó volt, meg a sebzésmodell is, és a grafikája elvinne egy RPG-t még ma is ha jó mögötte a történet.

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#131) emmm válasza marcus.fenix (#128) üzenetére


emmm
senior tag

Csak úgy mellesleg megjegyzem, hogy mikor pl. vívást tanulsz, akkor bizony elmond egy csomó tippet, éppen milyen újdonságokat tanultál. Én ezeket szépen kipróbálgattam és rendben működnek. Csak oda kell figyelni, mert csomó mindent szövegekből fogsz megtanulni/megérteni. Nekem pont az jön be, hogy nem egy 10 éves kölyök szintjén hozza a dolgokat, hanem neked kell rájönnöd. Kihívás, és mégis jó a játék. Az Oblivionban kevesebb féle támadás volt, mint itt. Ez összetettebb.
Pl. Jedi Academy-ben is volt olyan, hogy legnehezebb fokon végigvittem már vagy kétszer és még mindig tanultam valami újat a kardozásról. Ez is ilyen, attól, hogy a karaktered megtanulta a képességet, még neked kell azt kihoznod belőle. Így másodjára végigjátszva (immáron Don-nal), sokkal ügyesebb voltam és alig használtam heal potionokat, kb. jó harmadannyit fogyasztottam.

Összességében egyetlen problémám a játékkal: nagyon hiányzik egy 5. chapter. Megvan a végén a Titán páncél, és gyakorlatilag az egyetlen ellenfél, aki ellen harcolhatok így, az az inkvizítor. Bőven beletehettek volna még egy részt, ahogy eljutsz a Titánig. Ahogy a Gothic II-ben volt, hogy megvan a páncél+fegyver, és mehetsz a hajóval a szigetre. Mintha a végét összecsapták volna, de ennek ellenére nagyon szívesen végigvittem újra.

[ Szerkesztve ]

(#132) marcus.fenix válasza emmm (#131) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Én mindent elolvasok, és meghallgatok. Amikor megvettem a 2. szintű sword használatot, láttam is hogy írja hogy megkaptam a counter-parry képességet és használtam is. Egyszerűen amíg nem olvastam a neten, én csak világba kattintgattam, ami ugye lassú darabos támadásokat eredményezett, míg ha jó ütemben nyomod, akkor lehet jó gyorsan támadni. Lehet hogy ezt is írta valahol, mondjuk a karakterlapon, de én nem néztem meg.

Én azt nem értem hogy miért nem lehet egy RPG-be olyan élvezetes harcrendszert tenni mint mondjuk a Blade of Darknessbe. Na azt kijátszottam Hard-on. Ha valamihez kellett technika, akkor ahhoz a játékhoz. Ebből is látszik hogy nem a nehézséggel van bajom (ha játszottál a BoD-vel, akkor tudod) hanem inkább azzal, hogy az egész rendszer satnya, élettelen és csöppet sem látványos vagy élvezetes.

NA EZ HARC :D

Oblivionban lehet csapni jobbról meg balról meg lehet kétféle pörgőt, és majdhogynem ki is fújt, és már ez is fejlődés a Morrowindhez képest, a Gothic szériákban meg ezek az időzített egymásba fonható támadássorok vannak, meg az idióta előre hátra urgáló ellenfelek. Komolyan siralmas, mikor a vadgyesznyó pontosan kiszámítva a támadásom ütemét hátra-hátraugrik, így kitérve a támadás elől. Hát persze hogy a vadonban minden egyes vaddisznó neked akar menni, és mellette még "harci technikája" is van neki. Azon se csodálkoznék ha egyszer valami Jackie Chan-féle pörgőrúgással próbálkozna.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#133) emmm válasza marcus.fenix (#132) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, most beletrafáltál, a Blade of Darkness nekem nagyon régi kedvencem...és TÉNYLEG abban volt a legnehezebb a harc. Bár az amazonnal könnyű volt, végül odáig jutottam benne, hogy a játékot az elejétől kezdve mentés nélkül (!) csináltam végig vele (ha meghaltam, akkor a pálya elején az autosave-et töltöttem be mindig). Azért a többi karakterrel jóval nehezebb volt. De a barbár volt a leglátványosabb (amit te is linkeltél).

Mondjuk engem nem zavart a Risen-ben, hogy az ellenfeleknek van harci technikája. A végén úgyis 3-4 elite lizard ugrik rád, és simán levered. Viszont abban egyetértek, hogy a BoD-ben látványosabb, és már milyen régi játék...pl. egy fegyver-speckó ütést, mint ami abban volt, igen, el tudnék képzelni.

(#134) marcus.fenix válasza emmm (#133) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

:)

Az amazonnak hosszúak voltak a fegyverei, és ezért valahogy könnyebb lett vele a játék...
Most hogy ennyit írtam róla lehet hogy elő is kotrom a Blade-et :DDD Úgy láttam van hozzá egy csomó MOD is.

Persze, nem baj a Risen-ben a technika, de azért ne legyen már minden mezei állat harcművész... ha már megtámad...

Amúgy csak szőrözés ez, mert tényleg jó játék, csak mindíg belegondolok, hogy hogyan lehetnének az RPG-k jobbak. És egy látványos, technikás harcrendszer sokat dobna rajtuk.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#135) emmm válasza marcus.fenix (#134) üzenetére


emmm
senior tag

Az amazonnal azért volt könnyű, mert bárki elől el lehetett könnyen ugrálni/gurulni. A többi karakter meg csak arrébb-lépett egyet, és simán bekapta a találatot. Meg azért tegyük hozzá, hogy második szinten megkapta a whirlwind-et, ami gyakorlatilag az egész játékban végig nagyon jól használható, elsőre játszva csak azt használtam vele. Kevés erőt igényel és marha nagyokat sebez, nagyon gyorsan. És igen, hosszúak a fegyverei, de pl. multiban nem tudták leverni semmivel az amazonom. Pláne nem, ha a legerősebb fegyver volt a kezében (demon spear), szegény karakterek akár -20000 hp-val fejezték be a pályafutásukat. :D

Jó, egyetértek, egy nyavalyás malac ne legyen azért olyan erős, sokszor egy csontváz képességeivel harcol, ez valóban vicces kissé. :D Még jó, hogy nem páncélozott harci malac. :D

(#136) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Segítség, a tűz titán halhatatlan ! :DDD de most komolyan nem tudom megsebezni átszalad rajta a kalapács, most én nézek be valamit vagy ez bug ?

(#137) Kelta válasza BemAnyó (#136) üzenetére


Kelta
tag

Sztem nem bug,nekem is sokáig kellet csapkodnom. A kalapács meg átszaladt rajta nálam is...

(#138) BemAnyó válasza Kelta (#137) üzenetére


BemAnyó
senior tag

tehát attól még hogy nem jelzi a sebzést még fáj neki ? az jó, hazaérek és agyon ütöm gyorsan :DDD

(#139) emmm válasza BemAnyó (#138) üzenetére


emmm
senior tag

Úgy kb. 5-8 erő-ütés kell neki, nálam attól megfeküdt. Amikor letérdel, csapod meg, előbb-utóbb kimúlik. Én csak azt utáltam, mikor körgyűrűkben kezdett eltűnni a föld alattam, én meg ugrani akartam pl. előre, pont akkor jött egy támadása és a levegőben talált el. Akkor bizony lezúgtam a katlanba. :D

Amúgy meg atomot a bestiának. ;]

[ Szerkesztve ]

(#140) BemAnyó válasza emmm (#139) üzenetére


BemAnyó
senior tag

zsir, mennyi xp jár érte ?

(#141) emmm válasza BemAnyó (#140) üzenetére


emmm
senior tag

Annyi, hogy kapsz érte egy videót is. :D

(#142) DerStauner


DerStauner
senior tag

játék kijátszva. a végén lvl26 voltam, 245 manával és 427 életponttal. jó játék volt, a gothic hangulatát idézte fel nálam. kb. 28 órát játszottam vele.

(#143) Sdi


Sdi
addikt

Megjelent a Galaxisnál.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#144) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Na kijátszottam, jó volt. Szerintem a Piranha Bytes eddigi legösszesztedettebb játéka.
Nagyon kevés buggal találkoztam, a grafika is baráti volt meg a gépigénye is, és a harcrendszere se volt rossz. Ami érdekes volt, hogy a játék 90%-át a "hunter" páncélban kolbászoltam végig, a maradék tíz százalék jutott négy másik páncélra, ebből az utolsót csak azért vettem föl hogy 2! ellenfelet leüssek benne. Ez így elég gyér...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#145) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Nagy a csend itt. Pedig a játék tényleg jól sikerült. Ha van még, aki felnéz ide, a következő kérdéseim lennének hozzá:

- Hol tudok állandó hatású főzetekhez szükséges recepteket szerezni? Eddig csak dexterity és mana növelő receptjeim vannak, de strong és health nagyon kéne még. Elég kevés a megszerezhető XP, jól jönne egy kis kiegészítő. Ambrax mesternél nincs ilyen recept.

-Haonlóképp nem találom a nagyobb erejű varázslatok rúnáit. Tekercs van, az ok, de pl levitáció rúnát nem találok senkinél pedig fontos lenne. Nautilus, tell joke, ilyesmik vannak, de pont a levitációt nem találom.

- Hogyan lehet sírokat kiásni? A betöltésnél felugró tippeknél mindíg mutatja, hogy ha van ásód kiáshatod. Ennek ellenére hiába van már három ásóm is, nem hajlandó sírrablóvá válni :( Ha a sírokre klikkelek, csak dumál, hogy "egy sír, nyugodjék békében", meg "még egy sír, mindannyian a földhöz térünk vissza..." Hiába klikkelgetek a sírra ballal, jobbal, hiába próbálom aktívá tenni az ásót, nem csinál semmit.

- Az AP-nek és a megszerzett tulajdonságoknak (pl. archeologist) van valami jelentősége a játékban? Nem vettem észe, hogy az XP és a tanuláspontok mellett bármi szerepet kapna a karakterfejlesztésben.

- A második fejezetnél járok, a druidát kéne felkutatnom, de egy ÉK felé menet eegy földalatti átjáróban utamat állja három ghoul. Képtelen vagyok legyőzni őket. Egy ghoul-lal is alig-alig bírok el. Botharcra és varázslatra specializálódtam, előbbinél 6-os, seal-ben kettes szinten járok. Szintem 14-es, életerőm 296, erőm 48. Három ütést bekapok meg két fagyasztást belémnyom és kifekszem. Ennél még egy lizard priest kinyírása is könnyebb, pedig majdnem duplaannyi XP-t ad. Az ellen tudok védekezni, de a ghoul olyan gyors, hogy nem tudom sérülés nélkül megütni. Hiába hárítok, hiába csinálok ellentámadást, alig tudom megütni. Elugrik, lepofoz kettőt-hármat, aztán nekem meszeltek. Mit baltáztam el? Hiba volt kard helyett botharcra gyúrni? Mágusként az tűnt kézenfekvőnek... Ti milyen taktikát alkalmaztok? Ash beast -ről nem is beszélek, ahhoz még közöm sincs.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#146) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Hát ez a topic halott :( Pedig jó lenne, ha valaki felvilágosítana, hogyan kell sírt kiásni. Patty küldetését nem tudom folytatni. Ez a bal...sz csak dumál, de nem ás semmit. Lehet hogy bug.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#147) madár840


madár840
csendes tag

Sír kiásáshoz szükséged lesz egy csákányra. Odamész a sírhoz, nyomsz egy balgombot, és elvileg már ássa is...

(#148) GypsFulvus2 válasza madár840 (#147) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ásó kell, nem csákány. Amúgy van nálam mindkettő. (meg fűrész, seprű és minden vicik vacak, biztos ami biztos alapon - úgysincs inventory korlát) Csákányozni az érceket szoktam. Közben megoldódott, rájöttem hogy csak bizonyos sírokat ás ki, közel sem mindegyiket. Azokat hajlandó kiásogatni, amelyeknél elütő színű, kicsit világosabb a föld. És ezeknél sem a sírkőre, hanem a földre kell klikkelni.
Úgy látom ezzel a játékkal sem keresi magát halálra a Piranha Byites. Pedig jó. Akiket nem a moziszerű átvezetők és filmszínész-imitáció karakterek érdekelnek, azoknak bejöhet.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#149) madár840 válasza GypsFulvus2 (#148) üzenetére


madár840
csendes tag

Még november elején pörgettem ki, nekem nagyon bejött, szeretem az efféle játékokat. Már várom a Gothic 4-et is nagyon...

(#150) Sdi


Sdi
addikt

Ha esetleg valakit érdekel, megjelent a játék honosítása.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Risen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.