Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Risen

Hozzászólások

(#151) Roba


Roba
tag

Sziasztok!

Még az első fejezetben járok, Don küldetéseit csinálom. A kikötővárosba kell mennem, hogy az embereit megtaláljam. Azonban küldetés nélkül elkalandoztam a nyugati partra, ahol lerendeztem a csontifőnököt és csapatát és találtam egy Vazallus gyűrűt (-10 bölcsesség). A kérdésem az, hogy a játék menetét hátrányosan befolyásolja-e, hogy egy olyan küldetéstárgyat találtam, amire még nem vettem fel küldetést?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#152) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Aki végigvitte már a Risen-t, az privárban írja már meg, hogy hogyan lehet a főellenfelet kinyírni, mert nekem sehogy sem sikerül, még csak megütni sem tudom... :(

(#153) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Leírom azért ide is hátha valaki még hasznát veszi:
A titán elég problémás. Szükséged van a legyőzéséhez a titán pajzsra. Amikor támad, akkor a pajzzsal vissza kell rá verni a sugarat amit kilök magából. Ilyenkor térdre esik. Csak ekkor szabad közel menni hozzá és egyet, legföljebb kettőt ráütni a titán csatafejszével. Utána elpucolni, és elugrándozni a megnyíló felszínekről, és megismételni a procedúrát sokszor. Hülyén van megcsinálva, mert nem látod, hogy sebzed-e vagy nem, olyan mintha átmenne a testén a fegyver, de valójában sebzed. Sokáig tart, és minden egyes sikeres sugárhárítás+ megütés+ elugrás után ments (lehet harc közben is). A játék maga tettszett, de ez a főboss kinyírás elég idegtépő módon lett megvalósítva.

Ráadásul a végkifejlet igen meglepő volt számomra. Elég gyorsan mondja végig az angol szöveget és ha jól értettem meg, hát akkor elég faramuci a vége, meglepődtem rajta. Így visszagondolva Mendoza bácsinak volt igaza... Kíváncsi lennék a magyarításra, hogy esetleg én értettem-e félre valamit. Majd legközelebb a Don oldalán is végigtolom, és felveszem a hangot a végén.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#154) drinker válasza GreatGodzi (#152) üzenetére


drinker
tag

Ha meg van a páncél összes darabja, akkor bemész a csarnokba, a titán küld rád ilyen tűzhullámokat, azokat átugrod (ha jól emlékszem, már nem most volt) célszerű a kamerát minél távolabbra állítani a karaktertől, hogy az eltűnő padlóelemeket könnyebben észrevedd. Mikor pedig rádlővi azokat az izékat, akkor a pajzsod segítségével visszavered, ha sikerül akkor a titán összeroskad, odafutsz rácsapsz! Kb 4-5 ször kell megcsapni.

De itt egy VIDEÓ róla!

[ Szerkesztve ]

(#155) drinker válasza GypsFulvus2 (#153) üzenetére


drinker
tag

Megelőztél :R

(#156) Roba


Roba
tag

Sziasztok!

Elakadtam a játékban. Az 5 db. kristálykorongot megtaláltam, de a 14 teleportkő közül csak 13-at. Egy teleportköves térkép (gamempire.extra.hu) szerint a Nyugati vulkán barlangé hiányzik ( a Keleti vulkán barlang másik kijárata, északon banditatábor fölött). A környékét bejártam, gyíklényeket nem találtam akiknél lehetne.

Hol a fenébe lehet?

THX!

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#157) GypsFulvus2 válasza Roba (#156) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hmmm. Jó régen játszottam vele. Nem vagyok biztos benne, de ha jól rémlik, az nekem is csak a vége felé lett meg, a főküldetés során, mután egyszer már bejutottál a templomba, ahol a titán van, talán a titán rucik összeszedése közben.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#158) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Elkezdtem ezzel a game -el játszani, de elég távol áll tőlem, nem igazán vagyok ebben a műfajban otthon, így sok feladattal nem tudok mit kezdeni. :F Ebben kellene kis segítség, mert csak császkálok üresben, és nem jutok egyről a kettőre.
Ott tartok, hogy be kellene jutnom a Don -hoz, de Rachel nem enged be. Plusz ez mellett még van sok más is, amivel nem tudok mit csinálni. :(

Don't Tread On Me

(#159) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Don oldalán van az a küldetés, hogy tárgyalás a Vulkán erőddel. Szépen oda is megyek, mondják is, hogy hátul a templomban van Mendoza, az inkvizítor. De ott bent nem találok senkit. :U Lehet bugos? :U

Don't Tread On Me

(#160) GypsFulvus2 válasza MPowerPH (#159) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Passz. Eddig csak az inkvizíció oldalán játszottam végig.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#161) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

hali!

Most kezdtem el játszani és látom h a pajzson van elvileg blunt damage...szval pajzzsal oda tudok csapni az ellennek? melyik gomb vagy hogy?

köszi

(#162) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

enyire nem tolja sneki ezt jó kis gépemt ? :(

(#163) Xmodule válasza hejesírásó (#162) üzenetére


Xmodule
őstag

de. tegap kezdtem el. :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#164) hejesírásó válasza Xmodule (#163) üzenetére


hejesírásó
senior tag

no végre vki. neked hogy tetszik? melyik vonalon tolod?

(#165) Xmodule válasza hejesírásó (#164) üzenetére


Xmodule
őstag

nekem tetszik de meg nem valasztottam vonalat. regebben elkezdtem vele jatszani de akkor nem volt még magyaritas hozzá de akkor a vadászt valasztottam szoval nem varazslot vagy papot minek mondjak:D most sem a papokat fogom valasztani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#166) hejesírásó válasza Xmodule (#165) üzenetére


hejesírásó
senior tag

már a második fejezetnél vagyok, hunter rang már megvan a Don nál kaptam is páncélt de jb lenne vmi erősebb, nem tudod merre keríthetek vmi értelmesebb páncélt magamnak?

(#167) Xmodule válasza hejesírásó (#166) üzenetére


Xmodule
őstag

hát igazábol foglmam sincs mert én még ott nem járok. Ez a hét huzos volt szoval nem is volt idöm játszani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#168) hejesírásó válasza Xmodule (#167) üzenetére


hejesírásó
senior tag

kellenek oldalak ahol vannak segítségek van már egy pár amit találtam.

(#169) Xmodule


Xmodule
őstag

jöhet ha kerdes volt:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#170) hejesírásó válasza Xmodule (#169) üzenetére


hejesírásó
senior tag

(#171) Xmodule válasza hejesírásó (#170) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#172) hejesírásó válasza Xmodule (#171) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nm. és jófajta páncélt csak akkor kapsz ha már beálltál vmelyik főrendhez, Donhoz, Mágusokhoz vagy a szektás nyomikhoz.

(#173) setherian válasza hejesírásó (#161) üzenetére


setherian
tag

erre felfigyeltem én is de nem jöttem rá, hogy kell használni támadásra a pajzsot.
a jó kis páncél témáról annyit, hogy szerintem nem érdemes a mocsárban megvenni a munkaruhát, mert onnan már nem sok a következő páncél, ami bár dupla annyiba kerül érdemesebb azt kivárni 1000 pénzért. az előző 500 de nem is tudod olyan gyorsan összekaparni a következő 1000-et a jobb ruhára. legalábbis ez saját tapasztalat.

(#174) setherian válasza setherian (#173) üzenetére


setherian
tag

persze ez attól is függ, hogy kihez csatlakozol. a donnál 1000 a vadász öltözék(azt hiszem). a rendnél nem tudom milyen ruha és mikor beszerezhető.

(#175) hejesírásó válasza setherian (#173) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem vettem munkás göncöt 500 ért de sztem az ami ezresért van az is gyengus.

szval akkor te sem tudsz pajzzsal ütni :(

lehet h ha ki van maxolva a vívás vagy nem tom.

(#176) setherian válasza hejesírásó (#175) üzenetére


setherian
tag

ha a kardforgatásra gondolsz, az nekem maxon volt, de nem vettem észre hogy belesűrítette volna a kombóba, a billentyűt meg végig zongoráztam, de semmi

a sűrű mentéssel áthidalható a páncél kérdés :D
én az utolsó páncéllal voltam úgy, hogy inkább most nem áldozok 5000 tallért, nem sokkal rá már rajtam is volt a titán együttes :)

(#177) hejesírásó válasza setherian (#176) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem érzed úgy h néhány monsta túl erős? kicsit balanszjrozatlan itt ott a gém sztem

(#178) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

gáz h a kutya nem játszik ezzel :(

(#179) setherian válasza hejesírásó (#178) üzenetére


setherian
tag

dehogynem. a hamubestia, az.. mire kiírtottam az elsőt már nem is okozoott akkora katarzist. mondjuk a druida segítségével gyaktam le.
a gyíkok tényleg idegtépőek, még egyesével csak-csak, de amikor 3-an próbálnak köréd férkőzni, akkor már az ujjam auomatikusan az F9 felé indul :) kombókban is úgy vissza védekeznek-támadnak hogy csak lesek.

(#180) setherian válasza hejesírásó (#178) üzenetére


setherian
tag

pedig hihetetlen jó játék, a méretéhez képest a maga világában és nemében szerintem páratlan!
magának a stílusnak van kevés híve szerintem. nagyobb rétegnek örvend a "mech-drive & tech-fps" sajnos :F

(#181) MPowerPH válasza hejesírásó (#178) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én játszok. Barátnőm rovására sok-sok hétvégi estét tette tönkre. :DDD Végigtoltam eddig m9indkét oldalt, az Inkvizíció oldalán sokkal könnyebb, mindent ingyen kapsz.

Don't Tread On Me

(#182) trassher


trassher
addikt

Én tegnap kezdtem. Inkvizíció oldalán oldalán vagyok, de a Don-nál kezdtem csak nem jött be. Már megvolt az alapkiképzés, most épp kristályt kell hoznom amit az egyik gyerek vitt magával de nem jött vissza.
Kérdésem az lenne hogy a botharc már 4es szinten van(gyűrű ad+1et rá) de nem érzem valami erősnek. Jó hogy gyorsak a kombók de szart se ér ha nem sebzek. Alap kardot kovácsoltam össze az 30at sebez alapból. A tanonc bot csak ilyen dmg light vagy az összes?

Redmi Note 7

(#183) GypsFulvus2 válasza trassher (#182) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Emlékeim szerint a bot sebzés szempontjából mindíg gyengébb lesz, mint az azonos szinten elérhető/gyártható kard, vagy a fejsze. Én is túl gyengének éreztem, s bár végigvittem vele, de gyakran szenvedős volt. Ha még időben vagy a váltáshoz, akkor a fejszét javaslom, az a legvégén úgyis kelleni fog.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#184) trassher válasza GypsFulvus2 (#183) üzenetére


trassher
addikt

Már 3as szinten van a bot, másra nem fejlesztettem. Van egy gyűrűm amit küldetésből kaptam az +1et ad botharcra.

Redmi Note 7

(#185) GypsFulvus2 válasza trassher (#184) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ha a gyűrű nélkül 3-as szint, akkor szvsz jobban jársz, ha most már maradsz a botnál. Lesznek azért jóféle, duplapengés botok is, meg a végén ebből is lesz Titán változat. Nincs annyi elérhető xp a játékban, hogy az alapoktól felfejlessz egy másikat is. Akkora különbség azért nincs a fegyvernemek között, hogy nagyobb gondot okozzon. Ahogy nő a szinted, úgyis új ellenfél változatok jelennek majd meg, a harc tehát mindíg kihívás marad, bármilyen fegyverzeted is van.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#186) trassher


trassher
addikt

Végeztem kikötővárosban. A 3 kincsvadászt és Patty-t kijuttattam a városból. Most már rá kell állnom a próbákra hogy tag legyek. Eddig a tekercses próba kész. Szerencsére már a könyvtárban megtaláltam az öreget is.

Redmi Note 7

(#187) trassher


trassher
addikt

Elakadtam a játékban. Minden mester próbáját megcsináltam de Vitus próbáját nem értem. Megtaláltam a könyvet a kriptában, elolvastam és tovább is adtam ahogy mondta. Most meg nem beszél velem. Tudja vki hogy mit kéne csinálnom?

Redmi Note 7

(#188) trassher válasza trassher (#187) üzenetére


trassher
addikt

Sikerült.

Redmi Note 7

(#189) trassher


trassher
addikt

Chapter 3ban mikor ki kell nyitni a nag kaput akkor ott most mi van? Tudom hogy van jobbra meg balra is egy csörlő. A jobb oldalival kezdtem. Átjutottam a csapdákon és oda jutok amikor a terem közepén van egy csapóajtó. Na ott ha leesek ott van 2 brontok. Azokat hogy tudom legyűrni? Mire előveszem a fegyverem már a hp-m felét leütötték. Ráadásul bottal szart se tudok hárítani a támadásukon.

Redmi Note 7

(#190) trassher válasza trassher (#189) üzenetére


trassher
addikt

Vki?:)

Redmi Note 7

(#191) trassher válasza trassher (#190) üzenetére


trassher
addikt

Már tárgytalan. :))

Redmi Note 7

(#192) Sonja


Sonja
veterán

Risen 2 trailer!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#193) <cafat>


<cafat>
senior tag

hali mindenki

nekem 1 olyan kérdésem lenne a játékkal kapcs, h hogyan lehetne kikapcsolni benne ezt az idegesítő ködös nézetet?
arra gondolok hogy nem kontrasztos a kép, nem tiszta, olyan mintha mindig homokviharban v füstben kéne sétálnunk és ez engem zavar, szeretném tisztán meg színesen látni a világot :)
egyébként bejön a játék, tiszta gothic hangulat
nincs vmi ini szerkesztés erre is? :D

(#194) <cafat>


<cafat>
senior tag

időközben megoldottam a problémám...
viszont felmerült 1 újabb :)
ha bejutok a kikötővárosba akkor hogyan tudok onnan kijutni?
vagy ez csak akkor lehetséges ha már végigvittem a benti küldiket és csatlakoztam az őrökhöz, és utánna szabadon járhatok ki-be?
vagy csak teleportkövekkel?

(#195) Sonja


Sonja
veterán

Risen 2 Dark Waters - Gameplay!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#196) bigga válasza Sonja (#195) üzenetére


bigga
aktív tag

Most vágok bele újra ebbe a gémbe, az első találkozásunk még nem volt felhőtlen, de most több esélyt adok neki. :)
Skyrim után kis pihenőnek szánom, meglátjuk meddig lesz elég...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#197) Kelta válasza bigga (#196) üzenetére


Kelta
tag

Hááát... Nem feltétlen lesz pihenő. A pirannyások nem a sutemáp műfajban erősek. Ez mondjuk alapba igaz,de igazándiból a végén lévő agytornász-dándzsen,na azon nem 1X leakadtam. Kilépés - google - mi a rákot kell csinálni??? Ha megcsinálták volna a placcot kb a Gothic 3-ban lévő placc 75%-ára, nna' akkor kicsi szívemben a Risen lett volna az évtized befutója,az tuti...

(#198) bigga válasza Kelta (#197) üzenetére


bigga
aktív tag

Én amolyan Gothic szerű cuccot várok, remélem nem lesz (nagy) csalódás. Abból megvolt az 1-2-3, a 4et még elraktam későbbre, egyelőre marad ez. Reméljük bírom majd idegekkel :D

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#199) GypsFulvus2 válasza bigga (#198) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jó játék ez nagyon, a kedvenceim egyike. Leginkább talán a Gothic 2-re hasonlít, csak kisebb. Az biztos hogy nem könnyű, és nem is idiot-proof, mint mondjuk a Skyrim.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#200) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Érdekel esetleg valakit egy tradeable Steames Risen?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#201) Kelvin


Kelvin
őstag

Risen 2-nek valaki nem csinál topikot?
Egész kellemes lett.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#202) T0rnad0 válasza Kelvin (#201) üzenetére


T0rnad0
addikt

Összeütöttem gyorsan egyet :)

Z Fold 4

(#203) BMWFan


BMWFan
aktív tag

(#204) Weaver


Weaver
senior tag

a "banditatáborban" van egy olyan küldi, hogy le kell csapni 4 (vagy 5) molylepkét vagy már a rákot. és a probléma az, hogy több küldetés épül erre.

felvettem , de nem kedtem el egyből levadászni őket, mert ha ránéztem, már akkor is egyből összeesett a karim és szörnyethalt. mondom gyúrok még, és elintézem őket.

a probléma csak az, hogy mire nekikezdtem már csak 3 lepke volt azon a kis szigeten (vagyis körülötte). ezek le lettek csapva és számolta is őket. viszont a többi eltűnt. :(

ez a 3 volt és kész, sztem túl közel jöttek és lecsapták a táborban lévők, így nem számolta őket a küldetés.

(#205) Out


Out
addikt

Ugyan már régi játék, én mégis kb 1 hete kezdtem el. A topikot addig olvastam amig a spoilerek nem kezdtek szaporodni, mert nem szeretném ha lelőne nekem valaki egy jó poént. A játék az elején nagyon nehéz volt és voltam úgy vele, hogy abbahagyom, mert esélyem sincs a szörnyek ellen, főleg mikor leváltottam a kard+pajzs-ot fejszére. Most az első fejezet végén járok, de a térkép nagyrészén már kiírtottam a szörnyeket és felfedeztem a romokat. Nyilván van pár hely ahová esélyem sincs eljutni, ezek azok a helyek, ahol Ogrék vagy Hamubestiák vannak, ők még túl erősek nekem. Már nincs egy darab küldetésem sem, csak az Inkvizítort kell követnem a nagy kapuhoz a második fejezet elkezdéséhez, Egy unalmas pillanatomban és mivel éreztem a hatalmat a fejszémben úgy gondoltam, hogy kiírtom Kikötőváros lakóit. Azóta már szinte csak "szellemek" lakják :D A kérdésem az lenne, hogy fog-e ez okozni bármilyen gondot a későbbiek folyamán? Mert ha igen, akkor nem szenvedek tovább a játékban, ha úgy sem tudom végigjátszani :D Mentésem már nincs az írtás előttről :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#206) Out válasza Out (#205) üzenetére


Out
addikt

A második fejezethez se nagyon kellettek olyan NPC-k Kikötővárosban akiket lemészároltam és így már a 3. fejezetnél járok. Elég nagy gondot okoznak a Gyík harcosok, mert alig bírom leverni őket. Valahogy nem érzem, hogy mikor kellene ütnöm, mert amikor benyomom a támadás gombot, akkor az ellenfél is üt, de ő gyorsabb. Még most se találtam jobb fejszét az enyémnél és így a sebzésem még mindig ugyanannyi, mint az 1. fejezetben volt, csak a páncélom és a pajzsom cseréltem le. A szintlépéseknek már semmi értelmét nem látom, fejleszteni nem akarok már semmit, pedig még rengeteg fejlesztenivaló képzettség lenne, de feleslegesnek tartom őket. Fejszehasználat 10, Zárnyitás 3, Lopás 3, Akrobatika 1, Kovácsolás 3 és ennyi.
A második fejezetben csak 13 teleportkövet sikerült megszereznem, mert a 14.-hez az utamat állja két Ogre és hát egy is bőven sok nekem, nem hogy kettő :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Risen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.