Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) student


student
őstag

csao lenne 2 kérdésem
1 ppt-t mással is lehet olvastatni ppointon kivül?
2 megoldhato valahogy hogy átrakja képestül a szöveget az összes diát egy word dokumentumba?

(#52) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#50) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Megoldottam! :)

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#53) Loretto válasza student (#51) üzenetére


Loretto
veterán

1. Openoffice
2. Ms. Office 2007 alatt működik a copy & paste. Bár egyszerre csak egy diát sikerült áttennie. :F

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#54) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Adott egy power pointos előadás, amiben vagy egy videó is mpg formátumban. Az a problémám hogy a amikor a videóhoz érek nem kezdi el lejátszani a videót. Próbéltam már beállítani mindent (kattintásra induljon, autómatikusan. stb) nem segített semmi. Ha visszalépek pár diát, és úgy megyek vissza a videóra akkor lejátsza. Próbáltam több gépen is, mindenhol ez volt a gond. Segítsetek please, pénteken lesz egy elég fontos előadás, és addigra meg kéne csinálnom. :)

Intel & ATI

(#55) arpi6k válasza arpi6k (#54) üzenetére


arpi6k
addikt

Up!

Intel & ATI

(#56) arpi6k válasza arpi6k (#54) üzenetére


arpi6k
addikt

Up!

Intel & ATI

(#57) arpi6k válasza arpi6k (#54) üzenetére


arpi6k
addikt

Megoldottam a problémát. Ha esetleg valkit érdekel kérdezze meg priviben és fogok válaszolni, de most nincs időm. :)

Intel & ATI

(#58) horrorka88


horrorka88
csendes tag

Hol talalok olyan garfikus elemeket, amiket ha beszurok az elso diara a tobbi dian is automatikusan megjelenik????Reszletes leirast kerek!koszi

(#59) Po-Fa


Po-Fa
tag

Sziasztok! Látom többen is kérdezték, de válasz még nem volt :F Én is zenét szeretnék a vetítés alá rakni, de nem találom a módját. Tudna valaki segíteni? Üdv

(#60) iwu


iwu
addikt

hali!

valaki megmondaná, hogyan lehet azt beállítani, hogy a diát ha nyomtatom, ne legyen keret körülötte? ha a papírmérethez igazítást bekapcsolom, akkor is van keret, csak kisebb...viszont papírméret állítást nem találtam...
thx!
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#61) KrAt


KrAt
veterán

Bahh mit össze szoptam a PowerPointtal :(((

Videót beszúrtam, de nem játsza le, 1 tizedmp után fehér képernyő. Minden szart állítgattam, vid driver frissítés, stb, nem megy.. Miért nem ment? Mert kb 8 mappa mélységben volt.. Beraktam egy mappával visszább, már ment is.. :( H rohadjon el a programozó, aki csinálta.. :(((

(#62) rtom válasza .:GoliBali:. (#31) üzenetére


rtom
senior tag

Bár nem mai kérdés, de megválaszolatlan maradt, és most nekem is szükségem lenne a megoldásra.

Tehát hogyan is lehet hangot pps-ből kiszedni?

[ Szerkesztve ]

(#63) rtom válasza rtom (#62) üzenetére


rtom
senior tag

Sikerült is megoldani, a hangrögzítő-t be, hang lejátszás, hangrögzítő ki aztán pedig egy szerkesztőben csend levágása. Ennyi.

(#64) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség! PowerPointban hogyan tudom megcsinálni, hogy balról húzza be a diákat?

(#65) Daemon09


Daemon09
őstag

3x ment el. :((( Hogy ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#66) Daemon09


Daemon09
őstag

3x... :(

[ Szerkesztve ]

(#67) lúzer válasza Daemon09 (#66) üzenetére


lúzer
veterán

diavetítés - áttűnés

nálam hülye, felülről...-re lesz balról de ki lehet találni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#68) Daemon09 válasza lúzer (#67) üzenetére


Daemon09
őstag

Már megtaláltam, köszi! :R

(#69) lúzer válasza Daemon09 (#68) üzenetére


lúzer
veterán

nálad is hülye?
felülről-re jön balról?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#70)



addikt

Sziasztok!

Szövegdobozba kéne beállítani, hogy a szöveg ne balról jobbra, hanem fentől lefele menjen.
Wordben tudom, hogy kell, de PP-ban a szövegdobozban nem találok ilyen beállítást.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#71) ngabor2


ngabor2
nagyúr

powerpointban kellene a szövegirányt balról jobbra állítani, mert pár helyen jobbról balra van. természetesen első utam a help-hez vezetett:

A Nézet menüből válasszuk a Minta parancsot, majd válasszuk azt a mintát, amelyet meg szeretnénk változtatni; ez lehet a Dia-minta, a Jegyzet-minta vagy az Emlékeztető-minta.
Jelöljük ki a szövegdobozokat vagy helyőrzőket, melyek irányát módosítani szeretnénk.
Mutassunk a Formátum menü Szövegirány parancsára, majd válasszuk a Balról jobbra vagy Jobbról balra parancsot.

mindössze az a baj, hogy nincs Formátum menüben szövegirány pont :U

powerpoint 2002

(#72) Fire/SOUL/CD válasza ngabor2 (#71) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A 2003-tól már "egyszerűbbek" ezek a dolgok(right to left). De mivel 2002-es Powerpoint-ot használsz, ezért kerestem egy linket, amiben több mód is le van írva, hogy lehet a problémát orvosolni. Íme: [link]

Remélem az alap angol nem probléma...

Fire.

UI: Sajna kipróbálni nem tudom ami a linkben le van írva(mert 2007-es van fent), átolvasva elég egyértelmű, hogy a próblémádat meg lehet oldani a leírtak alapján.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#73) ngabor2 válasza Fire/SOUL/CD (#72) üzenetére


ngabor2
nagyúr

eeegen, ennek a magyar verziója van a helpben. tehát ez is a nem létező szövegirágy balról jobbra pontra mutat.

(#74) Fire/SOUL/CD válasza ngabor2 (#73) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem gond(mert publikus a ppt), ránéznék ha lehet.
Ha tudod küld el ide: firesoul@t-email.hu

Fire.

UI: úgyis jó, ha csinálsz belőle egy lebutított verziót, csak egy dia legyen amin át kellene állítani right to left-ről left to right-ra.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#75) ngabor2 válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi. hamarosan megy egy levél.

mod: közben nagyjából helyre lett téve, illetve "megpróbálok" együtt élni ezzel a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#76) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítséget kérnék magam is:
Egy bemutatót kell készítenem és szeretném, ha minden dia egy ugyanaz sablonnal ksézülne, a tartalma természetesen más lenne. Hogy kaphatom mindig ugyanazt a diát?

(#77) raider169017 válasza emre33 (#6) üzenetére


raider169017
csendes tag

tud valaki segíteni?Hogyan lehet megoldani hogy a powerpointban vetítés közben frissüljön a dátum/idő? Kérlek segítsetek.

(#78) KrAt


KrAt
veterán

Ha van egy powerpoint animációja anyumnak, az alól kéne nekem a zene. Ki lehet szedni a zenét vhogy?

(#79) localhost válasza KrAt (#78) üzenetére


localhost
Közösségépítő

igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#80) rdi válasza localhost (#79) üzenetére


rdi
veterán

:)))
a pp alatti zene ugyanolyan objektum mint pl egy kép, tehát ott van valamelyik (gondolom az első) dián :D

Fej! Tor! Potroh!

(#81) rdi válasza mimi_bacsi (#76) üzenetére


rdi
veterán

Egész egyszerűen mintadiát kell készítened. Akkor minden dián ugyanaz lesz a háttér és az elrendezés.
De melyik PP ? 2003 vagy 2007 ? mert nem teljesen mind1.
2007 -ben a nézet modulban a diaminta paranccsal éred el. És ott lehet majd randalírozni :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#82) KrAt válasza rdi (#80) üzenetére


KrAt
veterán

Első dián ott van az áttűnések alatt, bhfvbofbsofs.wav néven. Hogy szedjem ki?

(#83) rdi válasza KrAt (#82) üzenetére


rdi
veterán

Ha letöltötted a gépedre, akkor megnyitod PP 2007-ben , majd rákattintva a hangszoró ikonra, kiválasztod a hangbeállításokat, és ott megjelenik a hangfájl elérési útvonala. Ott megkeresed és onnan lemented máshova.

Fej! Tor! Potroh!

(#84) a.bencsi


a.bencsi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy power pointos bemutatóhoz lehet e egyszerre több zenét is berakni.
Köszi

(#85) lúzer válasza KrAt (#82) üzenetére


lúzer
veterán

van egy jó tippem!

pptx fájlt átnevezed zipre, megnyitod és az ilyen cuccok ott lesznek a media mappában ;] :Y

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#86) lúzer válasza a.bencsi (#84) üzenetére


lúzer
veterán

miért ne?
pl. eseménygombokhoz hozzárendelve album is lehet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#87) tkazmer


tkazmer
addikt

tudok valahogy olyat csinálni, hogy míg a laptopom képernyőjén a prezentáció szerkesztő ablak látszik, tehát látom a jegyzetet, addig a vga kimenetre rákötött projektoron teljes képernyőn jelenik meg a prezentáció?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#88) lúzer válasza tkazmer (#87) üzenetére


lúzer
veterán

simán
kiterjesztett képernyő, és diavetítés beállításainál ott van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#89) Sabre


Sabre
őstag

senki nem tud olyat, amivel meglepő módon ki lehet szedni a jelszót a ppt fájl írásvédettsége végett? akkor nem kéne krixkraxosan kinyomtatnom :O

(#90) BB64


BB64
csendes tag

Sziasztok.
Tudja valaki hogy egy diának mekkora a mérete? De nem úgy hogy hány kb, hanem mennyi pixel, pl. 800x600.

(#91) Fire/SOUL/CD válasza BB64 (#90) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az attól függ, hogy mire állítod, mert hogy állítható így: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92) BB64 válasza Fire/SOUL/CD (#91) üzenetére


BB64
csendes tag

Ezzel a diavetítés felbontását lehet állítani, nem az oldalét.

(#93) Fire/SOUL/CD válasza BB64 (#92) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor legközelebb kéretik pontosan fogalmazni, nem pedig 800x600 képernyőfelbontást beírni a HSZ-be, ami félreértésre adhat okot... ;]

Ha az oldalt akarod beállítani, akkor az OLDALBEÁLLÍTÁS-nál nézz körül.
TERVEZÉS/OLDALBEÁLLÍTÁS
(itt lehet 142x142 centiméteresre is állítani akár)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#94) BB64 válasza Fire/SOUL/CD (#93) üzenetére


BB64
csendes tag

Kösz a segítséget.

(#95) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Szeretném úgy kinyomtatni az emlékeztető diákat (egy A4-esre 6-ot ugye), hogy azok teljesen kitöltség az A4-es oldalt. Így költséghatékony is lenne és még olvasható is, ami nem hátrány. Tud valaki erre megoldást?

Itt egy illusztráció a diák széléről:

Kicsit béna lett, de az látszik, hogy érintenék egymást :)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#96) Tristis válasza Tristis (#95) üzenetére


Tristis
őstag

Up

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#97) Tristis válasza Tristis (#95) üzenetére


Tristis
őstag

Nem adom fel: Up! :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#98) qdak


qdak
addikt

hali megállt a Powerpoint szerkesztés közben és a tmp-t meg nem tudjuk ujra nyitni (1iket sem) :S
tudtok vmi tippet ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#99) Tristis válasza qdak (#98) üzenetére


Tristis
őstag

Szia! Esetleg autómatikus mentés beolvasása?
meghajtó:\Documents and Settings\felhasználó neve\Local Settings\Temp

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#100) qdak válasza Tristis (#99) üzenetére


qdak
addikt

nem emyg nem olvas6ó / nem pp file ? :S
hát akkro miylen lenne ha a PP csinálta ezt irja :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.