Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) DM-Fan válasza bandzsa (#650) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Minden viszonyítás kérdése, jelen esetben azé, hogy mit néztél eddig. Korántsem biztos, hogy a CRT jól volt beállítva. Egy jól beállított plazmán pont annyi fehér van, amennyi kell.

Get Moded!

(#652) < CyberBob > válasza bandzsa (#650) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az teljesen normális, hogy a plazmán nincs "igazi" fehér. Ez részben technológiai részben az idióta fogyasztás visszafogás miatt van. Szerencsére a szem elég gyorsan hozzászokik és utána már fehérnek látod. A ledes lcd sem tud fehéret csak kékes lilásat és ha lejjebb veszed a fényt akkor szürkés lesz. A crt egészen más képi világgal rendelkezik (50 Hz-es).
A thx profil nekem is sötétnek és enyhén zöldesnek tűnt inkább a normált használd ott több kontrasztot lehet rá adni.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#653) mona01


mona01
csendes tag

Hát Sziasztok!
Megvan a g30-am,de elkeseredtem hát nekem is olyan mintha egy szürke fátyol lenne mindenen a tv adás pedig borzasztó majdnem sirva fakadtam digi tv-van a digitális adások nézhetők de ha van benne sárga akkor vége minden sárgás lesz ,egy fhlips média lejátszót vettem hozzá az legalább jó a hd filmek szépek, dehát tvézni nem fogok vele mert elkap a sírás, a beállításokkal sehogy nem boldogulok nem lesz jobb a kép,hát igy jártam,nekem nem jött be de azért Boldog Karácsonyt mindenkinek!!! :C

(#654) OrLiX válasza tendetiti (#570) üzenetére


OrLiX
tag

Nem vagy egyedül a G30 talpfelszereléssel. Nekem is addig tartott. Már fejjel lefelé volt a tv az ágyon, akkor jött az ötlet, hogy lehet fordítva kell. :-)

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#655) bendeguz76 válasza mona01 (#653) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Kontraszt 60
Fényerő -9
Színtelítettség 30
Képélessség 5
Öko mód Ki
Panel Be
P-nr Ki
Fehéregyensúly-Vörös +4
Fehéregyensúly-Zöld +1
Fehéregyensúly-Kék +7
probáld ki ezt a beállitást.én ezt használom médialejátszohoz is és tányéros t-hom.hoz is.thx mod az alap plusz ezek a beállitások.mindenféle csiricsáré beállitást is kapcsolj ki rajt.bár ha uj tv akkor azért még várnék legalább egy hetet és normal beállitáson hagynám,bejáratnám.pár hd film mehetne ezzel a beállitással.nekem g20 van nem hiszem,hogy sok különbség lenne a panel között.boldog karácsonyt.

bendeguz_HUN

(#656) < CyberBob > válasza bendeguz76 (#655) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"Panel Be" :DD
A legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#657) KTTech válasza mona01 (#653) üzenetére


KTTech
veterán

Ezek a beállítások kellemesek, szerintem...

Contrast 36
Brightness +1
Colour: 30
Sharpness: 0
Color Remaster: Off
Eco Off
P-NR Off
Gamma 2.2
16:9 Overscan Off
R-Gain 0
G-Gain -7
B-Gain 6
R-Cutoff -2
G-Cutoff -1
B-Cutoff +2

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#658) szijartg válasza KTTech (#636) üzenetére


szijartg
senior tag

Lehet! Sajnos ehhez nem értek. Moziba is talán legutoljára még a Függetlenség napján voltam, ami nem 2éve volt :U
Imaxhoz vagyok szokva na... ott majdnem minden filmet megnéz(t)ünk.
De azért köszi, így már világos a dolog :R

Boldog, Békés Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#659) DVlad


DVlad
őstag

Boldog karácsonyt!
Jó tévézést!

(#660) mp54


mp54
senior tag

Szép Karácsonyt mindenkinek!
Köszönöm az eddigi tanácsokat!

(#661) joci66


joci66
tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#662) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egészen korrekt most így egymás mellé tenni őket, ahogy én tettem itt futtában karácsonyi ebéd és ~ vacsora közt. :DDD

A floating black miatt a Moon-t, színek kedvéért az Inception-t nyomtam be rájuk klón módban.

A G30-at THX-be vagy akár kalibrálatlan alap Prof1 módba rakva is rögtön ordít a Movie módban álló D550-ről a túlnyomott vörös az arcbőrökön (1026 soft óta...).
Jó, igaz hogy ezt egész szépen lehetett korrigálni egy 3DLUT-al a filmlejátszó software-ben. (Csak ez most klón módban nyilván nem játszik, hogy forrás oldalról korrigáljak...) Ugyanakkor játékoknál ilyet nem tudok csinálni, tehát nekem is számít valamelyest a dolog, aki sima médialejátszót és TV tunert használ, annak pedig igen fontos lehet...

A G30 sem egy "extrém kontraszt", és amíg csak a D550-et nézi az ember, addig egész jól meg lehet barátkozni a feketéjével (már amíg nem ugrik magasra) de ide-oda pillantgatva a D550 és G30 közt, az első pár másodpercben nagyon kontrasztosnak tűnik a G30 (később azért kifakul picit, ha nézem), és fájóan tejfeketének a D550 (aztán ismét hozzászokom lassan). Ha pedig olyan helyre tekerek a Moon-ban, ahol magasra ugrik a D550 feketéje, ott jajj... így hogy itt van a G30 a stabil feketével, így senkinek nem kell kommentálni, hogy mire figyeljen...

A geometriai részleteket viszont mint ha a D550 hozná ki jobban (de lehet hogy a méret is segít, bár erre úgy segítettem rá, hogy a D550 az asztalon, a G30 az asztal előtt a földön ül, vagyis a kisebb van közelebb...).

Illetve keményen megnyomja a G30 a near-black részeket, amiket a D550 inkább beéget a "feketébe". De ez persze beállítások kérdése is, és ahogy a D550 erős vörös túlnyomását, úgy a kicsit kacifántos near-black gammát is korrigálhatom majd forrásoldalról, ha kell...

Na, megyek fenyőfát szerelni. :D
Boldog karácsonyt a topiclakóknak. :)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#663) kene84


kene84
senior tag

Kellemes Karácsonyt mindenkinek és fincsi étkezést is hozzá! :)

(#664) Jim74


Jim74
nagyúr

Ha valakinek esetleg megmaradt a Pana mellé kapott XBox 360, és bontatlan, valamint 250 GB HDD-s verzió, akkor ésszerű áron érdekelne :K

(#665) mona01


mona01
csendes tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a beállításokat reggel kipróbálom,nagyon rendesek vagytok,még egyszer köszönöm!!!!! :R

(#666) KTTech válasza Jim74 (#664) üzenetére


KTTech
veterán

A Pana mellé soha nem adtak 250GB-set :) csak 4GB-set.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#667) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olyan egyszerű kérdés ez a D550-G30.

Én csak 24Hz-en és kikapcsolt "24p Smooth Film"-el látom vibrálni a Windows asztalt, de a filmeket nem. A 60 és 50Hz nem tűnik vibrálónak.

A foszforlag erősebb a G30-on, de jobb, mint a G20, és nem katasztrófa.

Elindítottam kicsit a Dead Space 2-t (még a D550 miatt tettem fel, azóta sem vittem végig :U), és ott szépen megfigyelhetőek a két készülék előnyei/hátrányai. A fekete háttéren álló ciánkéken világító objektumok körüli halvány bloom effekt a D550-en szép sima átmenetű marad mozgás közben is, csak picit zajosodik, míg a G30-on erősen szemcsésedik, ha oldalazgatva mozgok előtte. Viszont az a bizonyos fekete háttér körülötte, az sem mindegy, hogy inkább tejfekete, vagy egész jó fekete... Emellett a G30 jobban megnyomja a világos elemeket, mint pl. a reflektorok a sötétben, amitől szintén kontrasztosabbnak hat a kép. És a mozgás is jobb egy hajszálnyit a G30-on (mármint a világosabb árnyalatok mozgása, amik nem zajosodnak el ilyenkor).

Szerintem ha sikerült volna 0.045-ön tartaniuk a Samu feketéjét (APL-től függetlenül és CinemaSmooth-al is), és nem tesznek keresztbe a színszámításnak a software-el, akkor röhögve nyerne a precízebb videoprocesszor miatt, még a "kicsit" rosszabb kontraszttal is, de így, hogy felugrál akár 0.12-ig a fekete, a G30 pedig stabil, így sötét szobában egyértelműen nyer, mert így a Samu átlagos feketéje már nagyon tejfekete (főleg mikor a G30-ról pislantok át rá...).

Ha jövőre megnyomja a Panasonic a középkategóriás modellek precizitását annyival, mint a G20->G30, és még egy hajszálnyit javul a feketeszint, akkor :C lesz. (Csak ne legyen horror áruk, ha mondjuk ilyen G30 féle 2D modell már nem is lesz, a 3D-sek pedig 250k felett kezdenek már 42"-osból is...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#668) Abrion


Abrion
senior tag

Na rájöttem mi volt a baj az sd kártyával, nem szabad az sd menübe menni, inkább csak bedugni az sd kártyát mondjuk amikor analognál van és várni hogy a képernyőn kiírja hogy az sd menübe akarok e menni :)

Két új kérdés
ha kevesebb wattot szeretnék akkor mit kéne lekapcsolnom és állítanom.

Videó fájl
a legismertebb videó fájl mint például az mkv meg mp4 meglepődtem hogy letudja játszani, van olyan videó fájl amit nem képes? esetleg hangformátumot?

(#669) janos666 válasza Abrion (#668) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ECO mód be, vagy kontraszt lentebb kézzel. De szerintem a képminőség többet ér, mint azért a pár watt után fizetendő forintok. A készülék sem volt olcsó, most már használd ahogy kényelmes. (Nem azt mondom, hogy tedd Dinamikus módba, hanem állítsd oda a kontrasztot, ahol kényelmes...)

Én azon lepődtem meg, hogy sokféle mkv-t és avi-t végigpróbáltam, mire végre lejátszott egyet, szóval kicsit random.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#670) DM-Fan válasza janos666 (#667) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na most akkor vedd hozzá, hogy múltkor volt alkalmam a G20 mellett ugyanazon forrásról tesztelni a G30-at (annyi volt csak a különbség, hogy a G20 50"-os volt, a G30 meg 42"-os) és olyan szinten nüansznyi különbségek voltak felfedezhetők a két TV között, akár sötét tónusú képeket néztük, akár a világosat, akár statikust, akár mozgást, hogy nagyon szót sem érdemeltek. Feketeszintben teljesen azonos volt a két TV, de ditherelés terén sem láttam különbséget, ami color banding megvolt az alacsony felbontású jelnél, az mindkettőn megvolt. Szóval akkora előrelépés szerintem nem volt az idei évben, remélem jövőre tényleg szignifikáns lesz, ahogy az ígérik.

Get Moded!

(#671) Jim74 válasza KTTech (#666) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja, ezt nem tudtam, akkor tárgytalan. :F

(#672) Ijk válasza janos666 (#667) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tiszta mázlista vagyok hogy az én szemem még az X20-as képét is tökéletesnek látja:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#673) janos666 válasza janos666 (#667) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy a 24Hz-ről: Prof módban azért elég jól visszaesik a fényerő 60Hz-hez képest, és itt már semmit nem ér az alapértelmezett 36 fölé tolni a kontrasztot, nem lesz világosabb a kép.

És az is látszik, hogy szükség lesz mindkét Prof módra, mert a fehéregyensúly is eltolódik 60 és 24Hz közt.
Ez mondjuk itt még előny, hogy van két független Prof mód, Samunál nincs ilyen, az EU-ban le van tiltva a két extra Cal-Day/Night profil, pedig ott is másként viselkedik a Panel a frekitől függően.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#674) Abrion válasza janos666 (#669) üzenetére


Abrion
senior tag

nálam csak öko mod van, biztos ere gondolhatsz :)

Milyen plazmád van? és hogy próbáltad? sd kártyán keresztül?
mert én ott, például valaki próbált flv fájlt lejátszani?

(#675) A_ScHuLcZ válasza DM-Fan (#290) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor azt a szaggatást feltehetőleg nem a hardveres erőforrás hiánya okozza, hanem az, hogy nem jó frissítési értékkel hajtod a TV-t és így nem jó a kadencia. Mozifilmekhez 23 Hz-re vagy 24 Hz-re állítsd be a kimeneti frekvenciát! Azon nem szabad ricegnie.

Itthon vagyok, TV a laptopra kötve, de sajnos nem találom a beállítást, amiről beszéltél, Catalyst Control Centerben keresem.
Valaki tudna esetleg segíteni hol tudom beállítani? A TV menüpont alatt találtam olyat, hogy HDTV támogatás, itt próbáltam másik profilokat, 24Hz-re állítva pl gusztustalanul akad az egész, tehát rosszabb lett. Nem ez kell nekem? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#676) meoindil válasza DM-Fan (#647) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nézd, ha a fehér az törtfehér vagy piszkosfehér az nem lesz az igazi csak azért mert a plazma tuti jó, és azt kell fehérnek tekinteni. Szerintem mindenkinek a saját szeme a viszonyítási alap és nem az mit írnak bármelyik fórumon.
Tényleg nagyon jó a plazma képe, de ebben gyenge, ennyi - ezt kell elfogadni, nem azt mondani, hogy az emberek szeme az lcd-hez szokott. :D Azért csak látja mindenki az eltérést köztük. akkor is ha nem süti ki a szemét az lcd. Az én monitorom is valahová a fele fényerő és kontraszt környékére van állítva évek óta mert egyszerűen nem kell több. Nem reflektornak vagy inkvizícios eszköznek használom. :) (Ahogy hosszú évekig a CRT tévémen sem volt feljebb nyomva a fényerő...)

(#677) Ijk válasza meoindil (#676) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha az X20-am képes a szemem számára tökéletes fehéret produkálni, akkor képtelen vagyok elhinni hogy egy g30-at nem lehet beállítani.
Bekalibrált készüléken a fehér az fehér, ez nem technológia kérdése.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#678) Serg1966


Serg1966
tag

Na megrendeltem a Panasonic TX-P42GT30 -at 5 év garival 269930 ért remélem nem bánom meg :)
Ha megjött majd zaklatom a csapatot :)

Serg

(#679) DM-Fan válasza meoindil (#676) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, nem tudom, hogy nálad milyen beállításokkal megy a TV, de ha nincs fehér, akkor ott valami nem stimmel. Még a kalibrált G20-amnál is az a helyzet, hogy 0 körüli a fényerő (meghajtó készüléktől függően) és 34 körüli a kontraszt, de a tiszta fehér háttér még így is bántóan fehér tud lenni sötét szobában. Ha felhúznám a kontrasztot/fényerőt, vagy csak egyszerűen átváltanék dinamikus módba, akkor tényleg kisülne a szemem a fehértől, ahogy azt már számos alkalommal leírtam.
Csomó esetben megfigyeltem, hogy azok panaszkodnak nagyon, akik korábban LCD-t használtak, ahhoz szoktak és ráadásul túlzóak voltak a beállításaik, kiterjesztett színteret használtak, aminek okán megjelentek teljesen oda nem illő árnyalatok is. Nem is értem, hogy egyes emberek hogy bírják elviselni otthon, esti homályban a 180-200 cd/m2 körüli értékeket. Nálam már a 120 cd/m2 is nagyon sok, a monitorom jelenleg is olyan 85 cd/m2 körüli értéken jár, és még így is nagyon fényes.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#680) bANDYka


bANDYka
tag

Valaki belinkelné a Samu D550 beállításait a facebookról? Nem találom a bookmarkjaim között...

Köszi!

seeing is believing...

(#681) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Egy Panasonic V20-on valaha (valahol) lekapcsoltam azon bemenetek listáját, amiket nem használok. Tehát, ha megnyomom az AV gombot, akkor csak azokból a bemenetekből kell választanom, amik élnek.
Most meg hozott egy Wii-t a Jézuska, és nem tudom társítani.
Hol lehet a bemenetek láthatóságát ki-be kapcsolni?
Hogy tudom a TV-t az oldalán (tehát nem a hátulján) található bemenetre állítani (1 kép (sárga) + 1-1 hang (piros + fehér))?

Gyerekek már ugrálnak a fejemen...
:R

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#682) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#675) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A hibajelenség... (hangot ne nézzétek, le volt némítva és rádió szól, csak szemléltetésképp csináltam. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#683) gF válasza Palika71 (#681) üzenetére


gF
senior tag

Menü: Beállítások/Képernyő beállítások/Bementek
Itt lehet beállítani, hogy választható legyen-e az adott bemenet az AV gomb megnyomására.

[ Szerkesztve ]

(#684) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Minden Kedves PLAZMA tv kedvelőnek Szeretetben Gazdag Boldog Karácsonyt Kívánok! :DD

(#685) Palika71 válasza gF (#683) üzenetére


Palika71
őstag

:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#686) meoindil


meoindil
aktív tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#687) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha a tv-nél a világos részeknél majdnem középen sötét vibrálás van, akkor az azt jelenti hogy hibás a készülék? Gariba cserélik ezt?

Live-Die-Respawn

(#688) janos666 válasza DM-Fan (#670) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy neked valami újabb revíziós G20-ad van, de amiket én láttam G20-ak (42" és 50" is), azoknál a sötét árnyalatokon igazi "hangyaháború" volt, nem kellett "válogatósnak" lenni, hogy >=2m-ről is zajosnak látszódjon egy sötét homogén folt.

Ezen a G30-on én most teljesen más zajmintát vélek felfedezni a 10% sötétszürkén, mint a G20-akon láttam. Finomabb, távolról szépen összeáll szürkévé, közelről pedig érdekes minták rajzolódnak ki a szememben (nem is tudom hogy mondjam, talán "fraktálszerű", de tök jó nézegetni :DDD), ha közel hajolva mozgatom előtte a fejem. A G20-akat én teljesen másnak, durvábbnak láttam. A VT30 megint más, az a G30-tól és az ettől kicsit finomabb D550-től is lágyabb volt egy lehelettel.

A finom lépcsős 8-bites szürke gradiens tesztkép is simább a G30-on, mint amiket a G20-akon láttam. A G30 már elég szép, a D550 még szebb. -> leszámítva azt, hogy ez a paletta már egész 0.12-ig fellöveti a feketét a D550-en, vagyis tejfeketéből indul a gradiens, ami elég bénán fest...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#689) GLOCK34 válasza oriic (#687) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Különböző jelforrásokból is ugyanúgy?

(#690) oriic válasza GLOCK34 (#689) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, most nézem pc-ről a hd filmnél nincs ilyen. Csak kábeltv-nél. :S Lehet ez a kábel miatt van? (DIGI)

A másik meg az hogy észrevettem hogy hd filmnézés közben mintha középen meg lejjebb kicst meg lenne törve a kép. MInt játékoknal amikor ki van kapcsolva a v-sync. Ez mitől van?

Hm, semmit nem állítottam sem a tv-ben, sem a pc-n, csak összekötöttem és áttoltam a jelet. Kell ilyenkor valamiket állítani, első ilyen tv-nk, nem nagyon értünk hozzá.

A másik meg hogy HD tartalmaknál ennél a tv-nél nem hozható el a hatás, mint amit más nagy tv-knél láttam áruházakban, hogy szinte nincs is filmes hatása a képnek, hanem olyan mintha élő adás lenne? (passz nem tudom mi a neve) :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#691) DM-Fan válasza janos666 (#688) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"de amiket én láttam G20-ak (42" és 50" is), azoknál a sötét árnyalatokon igazi "hangyaháború" volt, nem kellett "válogatósnak" lenni, hogy >=2m-ről is zajosnak látszódjon egy sötét homogén folt."

Na, nálam ilyen nincs, hála az égnek, kifejezetten kényes vagyok a sötét jelenetek tisztaságára, mivel sci-fi és horror-rajongó is vagyok, ezért elég sok sötét témájú filmet nézek. Szóval ez biztosan feltűnt volna.

A 8 bites szürke gradiens-t sajnos én a G20-nál és G30-nál sem mondanám kellően jónak, de ez legyen a legkevesebb, hétköznapi életben nem igazán észlelhető.

Get Moded!

(#692) GLOCK34 válasza oriic (#690) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Én sem vagyok mágus a beállításokban,de talán képfrissítéssel,vagy digitális szűrőkkel lehet problema. Hasonló volt nekem is még régebben,akkor 200hz kikapcs,és máris jobb lett.

(#693) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Tegnap megnéztem a Sin City Bluray-t (MM-ban 2990Ft) és nagyon érdekes élményben volt részem... Nagyon jó tesztfilm... Szinte minden TV gyengéjét megmutatja. A film 90%-a fekete-fehér, tehát a szürke gardiensek nagyon dominálnak! Hatalmas a kontraszt, és sok a fekete!
Gondolom, hullnak az LCD-K.. Viszont a nagy kontraszt miatt látni még a VT30-on is néha foszforlagot a gyors jeleneteknél, amit eddig máshol sehol nem láttam! Nagyon megdolgoztatja a TV-ket. Tartalmilag kicsit speciális a film (valaki szerint "beteg"), nekem tetszik. :)
Összességében lenyűgözött a VT30 evvel a filmel, a speciális képi világgal!
Valaki látta, vagy tesztelt már vele TV-t?

Mindenkinek Boldog és Házi Moziban gazdag Karácsonyt kívánok!!!

[ Szerkesztve ]

(#694) KTTech válasza krx21 (#693) üzenetére


KTTech
veterán

Persze :) az X10-et és a G30-at is megdolgoztattam vele :) utóbbi meglehetősen jól viselte a kiképzést. Az X10-nek voltak gondjai azért vele (bár ez inkább a régebbi paneltechnikának volt köszönhető, a fekete sem volt olyan mély, mint a G30-nál stb.).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#695) DM-Fan válasza krx21 (#693) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az biztos, hogy sok TV gyenge pontjára rá lehet tapintani azzal a filmmel, tényleg jó tesztanyag.

Get Moded!

(#696) krx21


krx21
nagyúr

Volt itt szó a plazma fehérjének erejéről! Nézzétek meg mondjuk egy sötét alagútból kijövő autó lámpájának erejét a plazmán és lcd-n! A plazmán erősebb! Csináltam fekete háttérben egy fehér alma nagyságú fehér kört! Evvel tesztelgettem egy D8000led vs VT30-at! A Samsung led-en még dinamikus módban is gyengébben világított a fehér kör és visszafogott film módban is rosszabb volt a feketéje mint VT30-on! Szóval a hófehér teljes képernyő, mint tudjuk a fényerő limit miatt gyengébb mint lcd-n. De ezt nem csak a fogyasztás miatt alkalmazzák! Tehát nem a panel alkalmatlan a nagy erejű fehér megjelenítésére! Ez így természetesebb is, mert van a pupillának fényerő szabályozása! Nézzetek meg éjszaka egy közeledő autó fényszóróját és gondoljátok el, hogy ilyen világos lenne az egész ég! Megvakulnánk!
Épp ezért, a vibrálás ellenére a plazma jobban kiméli a szemet...Csak oda teszi a kontrasztot ahova kell...
Most kezdem nézni az újragondolt bővített változatot a sin city-ből! :))

[ Szerkesztve ]

(#697) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Hát nekem a fehérrel semmi bajom! Úgy világít középen a csík,el se hiszitek! :DDD
Egyébként már be sem merem kapcsolni,mert kb 2 centis lett.
Még 2 nap és lesz egy 55" zseblámpám! :DD :O

(#698) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nabazz, elkezdett nyalakodni a fagyi. :(

Áttettem a D550 helyére a G30-at, és átkötöttem a natív HDMI kimenetembe dugott kábelem a HDMI_2-be, mert csak ezen jön ki 10 bit/color és hang, a DVI->HDMI kábelen egyik sem.
Erre fel, most hogy HDMI kapcsolatot lát a TV, eltűnt a menüből a DVI Range (vagy mi a fene volt a neve, emlékezetből írom...), és úgy látszik Limited Range RGB-t feltételez, mert bebuktak a sötétszürkék a feketébe. :U

Ekkora ökörséget... A faszomé' kell kivenni a Professional képmód beállításaiból az RGB szintekre vonatkozó beállítást, ha DVI->HDMI kapcsolaton ott van és működött is? :W

Oké, hogy feltételezik, hogy csak médialejátszón van natív HDMI (butaság, de legyen), és ezért ilyenkor ez az alapvetés, de Professinal1 a képmód neve. Pro! Hagy döntsem már el, ha be akarom állítani a Full Range RGB-t. :W

Valakinél valami okosság, hogy tudom ezt megoldani azon kívül, hogy marad a DVI->HDMI kábel és a 8 bit/color kimenet, vagy a VGA-val átkonvertáltatom előbb az RGB-t Limited-re vagy YCC-re (mert azzal meg oda is az extra precizitás...)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#699) janos666 válasza janos666 (#698) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Contrast=25 Brightness=7 beállításokkal szét tudtam addig húzni, hogy csak a 0-5 bukjon be feketébe (még egy pöccintés a Brightness-en, és akkor már a 0 is zajosodni kezd), de utána megvan minden 5-255-ig.
De jobb volt mikor rendesen be lehetett állítani, hogy Full az az RGB Range.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#700) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Boldog Karácsonyt Minden PDP rajongónak :))

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.