Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) phgergo


phgergo
aktív tag

Elso kezenfekvo teszt, 1080 vs 4k. Sry nem tudok normalisan egy klikkes linket adni telefonrol.https://youtu.be/60aBRcpwa_Y

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#96902) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mikor bedroppolt az Uncharted 4 4K-ban ott nevettem el magam. Köszönjük tovább! :D Elég lesz ennek a gépnek az 1080p, és jobb lenne, ha arra gyúrnának inkább.

The Truth is out there...

(#96903) Mrdevil válasza Tatyla (#96897) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen, de ezt az udvaron mérte. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#96904) bulikavagyok válasza toompa (#96900) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Lehet, h túl magasak voltak az elvárásaim, de egy ilyen erős géptől high-ultra közeli grafikát vártam 1080p-n, stabil framerate-el. De ők azt írják, h alig észrevehető a különbség.?! :F Engem a 4K totál hidegen hagy, mivel projektoron játszok, és perpill nem akarok másfél millióért új projektort venni. :B
Várom a többi 1080p-s összehasonlító videót -főleg a Gamersyde-osokat.

(#96905) baker_ : Mivel max 1 évre venném a gépet Xbox mellé, így a jövőben megjelenő játékok nem igazán érdekelnek most. Leginkább a BF1-re lennék kíváncsi. :)

Szerk.: Egy másik teszt.

[ Szerkesztve ]

(#96905) Lefty válasza bulikavagyok (#96899) üzenetére


Lefty
addikt

Azert majd erdemes lesz a jovoben megjeleno jatekok tesztjet megnezni, ahol mar a fejlesztesnel eleve gondolnak a Pro-ra. Mint peldaul Horizon Zero, ahol FHD-ban is elvileg jelentos kulonbseg lesz a Pro-n (nagyobb latohatar, super sampling). De nem egy jatek kap most is FHD-ban supersamplinget peldaul a Pro eseteben.

(#96906) danih válasza bulikavagyok (#96904) üzenetére


danih
addikt

Egyelőre 1080p-ben amit bármilyen, már megjelent játékhoz viszonylag gyorsan hozzá lehet hegeszteni az a supersampling, jobb AA, jobb fps, esetleg plusz egy-két effekt. Ez tényleg nehezebben észrevehető annál hogy pl. homlokon üt a magasabb textúra vagy a részletesebb modellek.
Aki ettől többet várt a megjelenés napjára nem csodálkozom, hogy csalódik picit.
BF1 pl. pont atomstabil 60 fps-en multiban, tegnap néztem egy streamet.

(#96907) bolha23 válasza bulikavagyok (#96904) üzenetére


bolha23
aktív tag

"Games that have a dynamic resolution, or a lower resolution overall, suddenly find themselves running at a permanent, native 1080p. Games such as Titanfall 2 and Battlefield 1, which are both really good looking in their own right, suddenly look noticeably crisper and more atmospheric. Frame rates are tightened up as well, with Battlefield clinging to its 60fps closer than ever. Titanfall 2’s frame rate rarely wavered for me throughout the entire campaign on the standard PS4, but replaying areas on the PS4 Pro at a locked 1080p60 was really impressive."
[link]

Ez azért nem hangzik rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#96908) keIdor válasza Osiris (#96892) üzenetére


keIdor
titán

Titanfall 2, CoD4 MW: Remaster HDR nem támogatott, hmm, mondjuk ez nem túl meggyőző...
1440p render UC4, Titanfall 2 alatt, ami nem számít, szerintem csak egy szám, ami számít az a végeredmény, de viszont 1800p-t mondogattak még szeptemberben... csak megjegyzem.:) TAA-t használnak 4K módban, ami kicsit mos, szóval ez úgyis "elrejti".
A 24-25fps UC4 drop viszont lol.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96909) leslieke válasza keIdor (#96895) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Benevezek egyre..valamikor..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96910) bulikavagyok válasza danih (#96906) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az atomstabil 60 fps elég biztató. Xbox-on nem vmi szép a játék, így gondolom ahhoz képest jóval nagyobb a minőségi ugrás grafikában is.

bolha23: Ez tényleg jól hangzik. :K

[ Szerkesztve ]

(#96911) Def26


Def26
félisten

Bf4 -ről nincs teszt?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96912) keIdor


keIdor
titán

Project Cars: [link]
Ha nincs patch, akkor itt látni, hogy valóban nem használja ki a játék az emelt Jaguar CPU-t vagy a Polaris 10 részét a hardvernek. Gyakorlatilag egy sima PS4-ként működik ilyenkor a Pro. Tehát ezt jól tippeltük.

Rise of the Tomb Raider: [link]
Az első játék, ahol azért bőven van különbség a Pro javára. Sokkal jobb AA van.

Aki esetleg nem akarja egyesével végignézni a videókat, annak kis összefoglaló: Se a Titanfall 2-nél, se a CoD4 MW: Remastered-nél se az Uncharted 4-nél nem tekertek feljebb a grafikán. Mindegy milyen mód. 4K: TAA, 1080p: SSAA, ennyi a különbség. Még egy dolog: UC4 Multiplayer 900p->1080p ugrás megtörtént, szebb a Pro-n azt mondják.

Közbe Aqua-nál 129 ezer bruttó a gép, gondolkozom rajta. Vajon lesz olcsóbb még idén? Nem tudom érdemes-e kivárni, vagy sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96913) danih válasza keIdor (#96912) üzenetére


danih
addikt

Szerintem egyelőre ha valamit Mo-n akciózni fognak orrba-szájba az a megmaradt PS4 Fat készlet... van bőven :)

(#96911) Def26 Nem láttam, igaz azt sem hogy lenne rá bejelentett patch... Szerintem nem lesz, anélkül pedig nem lesz sajnos javulás.

[ Szerkesztve ]

(#96914) Def26


Def26
félisten

Ezek szerint tényleg igazak a pletykák, hogy 8Tf felett érdemes 4k -ban gondolkodni. Ha van esze az ms -nek akkor scorpiót is újrahondolja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96915) Lefty válasza bulikavagyok (#96910) üzenetére


Lefty
addikt

Igen, majd johetsz akkor BF1-ezni Pro-n :)

(#96916) GazRic


GazRic
senior tag

BF1 - PS4 Pro

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#96917) KaitouP válasza danih (#96906) üzenetére


KaitouP
veterán

Atomstabil 60 FPS multiban? Na akkor jól beszoptuk alapgépen, köszi Sony, szeretünk. <3 *egyenlőség*

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96918) glspeter1 válasza KaitouP (#96917) üzenetére


glspeter1
őstag

Mert szerinted valakinek majd ettől jobban fogja adni ? :U
Ugyan...

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#96919) pr0bi


pr0bi
senior tag

Még mindig azt mondom nagy hiba volt így a generáció felénél kijönni ezzel az upgradel-t géppel. Nem erről kéne, hogy szóljon a konzolozás ami itt most megy :(

(#96920) Def26 válasza pr0bi (#96919) üzenetére


Def26
félisten

Minden erről szól, nem csak a konzol. Gyorsabb a fejlődés amit a hisztizés sem tart vissza. :P

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96921) Rigormortiis válasza KaitouP (#96917) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha már a bf1ről van szó, engem sokkal jobban zavar a menü akadása, és a két meccs közötti tökörészés, meg az, hogy gyakran amikor betölti a következő csatát, a többiek már nagyban foglalnak.

Ennek szerintem pont nincs köze sem a képfrissítéshez (ami játék közben nem droppol a 4-el ellentétben) sem pedig a felbontáshoz.

És párszor többen kifejtettük már: az fpsnek semmi köze ahhoz, hogy ki-mennyire sikeres az adott játékban kiváltképp a bfben.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#96922) KaitouP válasza glspeter1 (#96918) üzenetére


KaitouP
veterán

Igen, jobban. Menjen a pi**ába a Sony. Arról volt szó, nem lesz előnyben a Pro játékos.

Rigormortiis: egyszerű, nézz meg egy CoD 2 multit különböző fps értékekkel. (Mondjuk 45 -től 333 -ig) Érdemes.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96923) glspeter1 válasza KaitouP (#96922) üzenetére


glspeter1
őstag

:N :N

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#96924) Kendek válasza Def26 (#96920) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Inkább a megváltozott körülmények az indok, mert arányaiban a fejlesztések lényegesen lelassultak az előző generációknál tapasztaltakhoz képest. De ettől függetlenül én nem érzem azt, hogy elhibázott döntés lett volna egy teljesen kompatibilis, csak erősebb köztes variánssal kitolni a jelenlegi generáció élettartamát. Mert ha valóban igény van egy hardveresen potensebb konzolra, akkor ez még mindig a legjobb megoldás.

<-ƘƘ->

(#96925) danih válasza Rigormortiis (#96921) üzenetére


danih
addikt

Ha már a bf1ről van szó, engem sokkal jobban zavar a menü akadása, és a két meccs közötti tökörészés,
Szerintem azért van mert a háttérben már tölti a következő pályát
meg az, hogy gyakran amikor betölti a következő csatát, a többiek már nagyban foglalnak.
ez viszont nagyon fura, nem lehet hogy csak nem ready-zel elég gyorsan vagy valami ilyesmi?

(#96926) Rigormortiis válasza danih (#96925) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem. Sokszor van, hogy a battlepack sorsolásból sem látok semmit, és akikkel játszom, ők is panaszkodnak erre a dologra. Komolyan, maga a játék flottul megy, de hogy a menü mit képes sokszor összeszenvedni...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#96927) #45378816 válasza KaitouP (#96922) üzenetére


#45378816
törölt tag

Igen biztos és gondolom a pc-n elért configolt fps-ek is ugyan úgy valóra válthatóak egy konzol esetében is mi?
Ne csináld már! :F

Az én véleményem, hogy egyáltalán nem fog előnyére juttatni senki sem az, hogy most éppen 30 vagy 60fps-el játszik.

Próbálj elvonatkoztatni, ez nem pc, nem pc-s világ és fogadd el a konzolt olyannak amilyen.
Nekem, ha nem kellett volna eladnom egyéb okok miatt a gépet még nyáron, biztos most is meg lenne és nem biztos, hogy váltanék, de mivel nincs gépem és úgy tűnik idén már talán lesz lehetőségem venni, így egyértelmű, hogy pro-t fogok választani illetve biztosra veszem, hogy egyáltalán nem fogok jobban tudni érvényesülni egy ps4-es *játékos Szerk.: játékossal szemben.

Szép az a 60fps fix-en persze, de ettől még nem kell így reagálni, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#96928) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Jól van, az első pro kritikák azt támasztják alá amit gondoltam. Alapvetően jó a vas és aki új konzolt vesz, (és van pénze rá), vagy minőségi 4K tv-je van az ezt vegye, DE azoknak akiknek már van ps4 ÉS nincs 4K tv-je azoknak szükségtelen váltani, mert azok a beígért grafikai különbségek 1080p-n bizony közel sem olyan jelentősek. Ennyi, kösz Sony h beleszartál a lecsóba, reméljük hamar túllépünk ezen a cirkuszon és a jövőre érkező x scorpio miatt idő előtt szükségessé váló PS5 végre helyreteszi a dolgokat.

(#96929) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Kapott ma valaki visszaigazoló emailt MM-ból Pro ügyben?

The Truth is out there...

(#96930) A`rpi válasza danih (#96925) üzenetére


A`rpi
addikt

Tippre az adattöredezettség szólhat bele.

Ha töredezett a lemez, esetleg tele is van, lassabban tölt.
Ha a lemez elején van a játék, és relatív nem töredezett az adat,
akkor sokkal gyorsabb a szekvenciális olvasás.

Ha pedig SSD vagy SSHD csücsül a gépben akkor a szekvenciális olvasás is jobb, és a véletlen elérés is gyorsabb, kvázi nem kell az adattöredezéssel számolni.

(#96931) Rigormortiis válasza KaitouP (#96922) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igaz, de más játékstílust kíván a cod és a bf. Az ugrálva-fejlövős kdhajhász codban ekhiszem, hogy számít, de a bfben jóval több tényező kell a sikerhez. Bár kinek-mi a fontos.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#96932) GazRic válasza Lackooo84 (#96929) üzenetére


GazRic
senior tag

én sajna nem,pedig várom

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#96933) White Wolf válasza Lackooo84 (#96929) üzenetére


White Wolf
tag

Én se még. :(

[ Szerkesztve ]

(#96934) Madwe válasza A`rpi (#96930) üzenetére


Madwe
nagyúr

exfat/ext4 fájlrendszert használ a ps4, nem fatot vagy ntfst, ezért nem töredezik az adat (ahogy linuxnál sem, valamint a kicsit más os xnél sem...) így azt kizárnám.

(#96935) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Csak mert egyik ismim reggel kapott, hogy szerdán átadják a futárnak, pedig utánam rendelte...

The Truth is out there...

(#96936) danih válasza Madwe (#96934) üzenetére


danih
addikt

Jah, én is ezt akartam írni.
Erről eszembe jutott hogy sokan egyébként azt gondolják hogy a "rebuild database" az töredezettség-mentesítést jelent.

(#96937) Lackooo84 jelen keretek között gondolj windows-os fejjel a dologra. Ahhoz képest beszélgetés szinten mondhatjuk azt, hogy nem töredezik. Relatív a dolog - olyan disznóság nincsen mint fat32-n :)

[ Szerkesztve ]

(#96937) Lackooo84 válasza Madwe (#96934) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem olyan nincs, hogy nem töredezik. :) A lemezre mindig oda ír a ps, ahol éppen hely van. Ha mondjuk tele van a HDD, és te letörölsz sok kisebb játékot, akkor azt az egy nagyobb játékot sok kis helyre fogja felírni, mivel egyhuzamban nem lesz ott a szükséges hely, és máris töredezve van. Egyébként időnként érdemes nyomni egy restore file systemet főleg ha sok a törlés/telepítés, a PS3 XMB is durván be tudott tőle gyorsulni anno.

The Truth is out there...

(#96938) Kendek válasza Madwe (#96934) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért az túlzás, hogy ezek a fájlrendszerek nem tudnak töredezni, mert igen, sőt, van hivatalos töredezettségmentesítő is (pl. e4defrag). De ha maguk a fájlok nem is töredezettek, azért szét lehetnek szóródva a patch-elések miatt is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#96939) danih


danih
addikt

Nézem a DF review-t, hát egyem kedven Richard-om szívét, pityereg hogy mennyire kevés cím használja ki a natív 4K-t vagy a checkerboard renderinget, és sok cím inkább upscale-lel trükközik... Jó, azért utána előjön a "captain obvious" hogy azért egy ilyen implementáció nem két klikk és remélhetőlegm ahogy a fejlesztők egyre jobban kitapasztalják a dolgot lesz még sok, a Pro-t kifinomultan támogató cím is...
Szemüvegét azért megigazíthatná...

(#96941) A`rpi válasza Madwe (#96934) üzenetére


A`rpi
addikt

Ideális helyzetben csak egyszer felmásolsz valamit, és azon ha nem változtatsz akkor az adat nem töredezik. (Ez bármely fájlrendszer esetén megvalósul.)

Játékkonzol esetében sajnos ez a feltétel nem teljesül, folyamatosan érkeznek játékfrissítések, letörölsz játékot, újra telepíted, ebből következik az adattöredezés.

Ezen semmilyen fájlrendszer nem tud segíteni. Hiszen fizikai lehetetlenség, főleg abban az esetben ha a lemezen egyre kevesebb a hely.

Szóval ha másért nem a később érkező frissítések miatt biztosra vehető az adattöredezés, az egy más kérdés hogy ez mennyire befolyásolja a játék töltési idejét.

BF1 esetében nem tudom mi lehet a gond ez csak a tippem, de maga az adattöredezés nagyon is valós dolog játékozol esetében is, addig pedig ez a tény nem lesz elhanyagolható amíg a véletlen elérés nem azonos szinten valósul meg.

(#96942) danih válasza oriic (#96940) üzenetére


danih
addikt

Inkább ne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96943) Bencus88 válasza Lackooo84 (#96929) üzenetére


Bencus88
nagyúr

még itt sincs semmi

(#96944) Madwe válasza Kendek (#96938) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, tudnak, de alig. Az ext4 és exfat a lemez legtávolabbi pontjaira pakol a. lehető legnagyobb hellyel közöttük s ezt folyamat optimalizálja. Ha felteszel egy 50gbos játékot, akkor mögötte még lesz 10-20 giga minimum üresen. Persze ha már tele a lemez nem lesz, de! folyamat pakolgatja át a dolgokat, így ergo folyamat fut a töredezettségmentesítés, ha épp kell. Emiatt nem töredezett a lemez gyk soha, s az általad említett program sem ér sokat - valamivel jobb lesz utána, de elötte sincs vele gond.

(#96941) A`rpi Ntfs és fat esetén igazad lenne, de itt nem ezt használja így alapesetben bőven jut hely patcheknek, s ha mégsem jutna, elintézi magától h mégis jusson.

[ Szerkesztve ]

(#96945) Def26


Def26
félisten

Nem tudjátok itt a prohardveren nem lesz valamiféle ps4 pro teszt?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96946) Kendek válasza Madwe (#96944) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért ez elég gáz lenne az SSD felhasználóknak. Mert nem elég, hogy az SSD vezérlője folyamat pakolgat, optimalizál, de még a fájlrendszer is. :DDD
Amúgy valóban kevésbé érzékenyek ezek a fájrendszerek a töredezettségre, de azért nem kell ekkora adatátrendezős (gyakorlatilag online defrag) optimalizálásokra gondolni. Mert ilyet nem tudnak, max a btrfs ha bekapcsolja az ember.

<-ƘƘ->

(#96947) marilllyo


marilllyo
veterán

Mass Effect valamelyik része tartalmazott magyar feliratot anno PS3-mon?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#96948) perge666 válasza danih (#96942) üzenetére


perge666
veterán

Reméljük nem lesz olyan selejtes. :DDD

(#96949) danih válasza perge666 (#96948) üzenetére


danih
addikt

Na meg milyenek már a szimbólumok a gombokon? Nagyítás nélkül azt hinném a retardált ötéves unokaöcsém versenyzett a parkinson-kóros nagyapámmal ki tud csukott szemmel szebb geometriai formákat rajzolni...

(#96950) perge666 válasza danih (#96949) üzenetére


perge666
veterán

:)) :))

Egyedi. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.