Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131301) saelin válasza #20844032 (#131296) üzenetére


saelin
veterán

A problémádra egyszerű a megoldás. Válassz ki 1-2 játékot amit elhatározás szerűen végig akarsz vinni, de nem kényszerből! Nekem ez az pár játék mindig valami hosszabb alkotás, mint a amilyen a witcher, skyrim, dragon age, dragon quest builders stb és az ilyenek mellé mindig berakok 2-3 rövidebb játékot, esetleg egy multis címet (most az overwatch megy nálam ha úgy van pazarolni való időm :D).

Elég jó idő management kell ahhoz, hogy az ember fia ezzel a tengernyi játékkal haladni tudjon, de nem lehetetlen! :DDD
90%-ban a hosszú játékokat preferálom, de mivel tudom hogy biztos elcsábulok más címektől... Valahogy megtanultam értékelni a rövid és tartalmas gameket.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#131302) WhiteWalker válasza Victoorius (#131299) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez elég buta kijelentés volt :P PS1 korszak is volt ilyen jó mint ez... :U
Szóval gondolkozzunk már mit írunk.

(#131303) Victoorius válasza WhiteWalker (#131302) üzenetére


Victoorius
junior tag

Hát nem.

Fényévekre vagyunk azoktól a játékoktól technóba, látványban, tartalomban, zenében, forgatókönyvben, mindenben. Akkor biztos jó volt, ami nem azt jelent, hogy mostani szemmel a legjobb.

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131304) Asbee válasza Victoorius (#131303) üzenetére


Asbee
veterán

Tartalomban, zenében, forgatókönyvben? Pont az a trend, hogy ilyen téren megyünk lefelé. Szóval ez a kijelentés is erősen megkérdőjelezhető.

(#131305) kovsol válasza Victoorius (#131303) üzenetére


kovsol
titán

A multi rész ami tényleg nagyot javult az évek során, de már PS3 és Xbox360 nál ez a rész is kidolgozott volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#131306) jeni válasza Bobbysolo (#131298) üzenetére


jeni
félisten

hasonló mint a Forza?
azon múlt,hogy melyiket tudom megszerezni előbb Xbox S vagy a Pro-t. a sima PS4-re nem akartam ráugrani.
ugyanis a mai napon dőlt el,hogy PS4 Pro-m lesz,bár nincs raktáron de a csajszival egyeztetve (boltban) le van foglalózva nekem is egy amit jövőhéten kapom meg.
így a gyereknél a Ps3 nálam a Ps4.
megpróbálom a Forza 6-t a boltban becserélni arra amit címeztél. bontott lemezes játék esetén mi az amit veszitek vele?

(#131307) Victoorius válasza Asbee (#131304) üzenetére


Victoorius
junior tag

Figyelj, általánosítgatásokkal, lufikkal nem lehet mit kezdeni. Csak ideteszek neked néhány nagyon komoly sztorival, tartalommal bíró címet, kérlek, tegyél mellé ugyanennyi, hasonló minőségű és színvonalú PS1-es, hasonló színvonalú játékot

The Last of Us
The Witcher III
BioShock: Infinite
GTAV
Hellblade
Uncharted 4/Lost Legacy
Bloodborne
Nioh
Mass Effect sorozat
Skyrim
Driveclub
Battlefield 1
XCOM sorozat
Persona
Dragon Age: Inquisition

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131308) Asbee válasza Victoorius (#131307) üzenetére


Asbee
veterán

Azt írtad soha még ilyen jó nem volt gamernek lenni mint most. Ez az általánosítgatás, buta kijelentés. Erre csak egy példát kaptál ps1-re. Régen is ugyanúgy megvoltak a jó sztorival rendelkező játékok. És akkor sokszor még single player tartalmak is bőven voltak, nem 3 órás tartalommal. VR sem hozta amit vártak tőle, és globális szinten inkább már leáldozóba kezd menni. Azért mert te általánosítasz a saját véleményedre alapozva, attól még nem biztos, hogy úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#131309) WaterWave


WaterWave
veterán

Battlefront2-ben multi részénél nem lehet mapot választani? random szerűen adja be?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#131310) Victoorius válasza Asbee (#131308) üzenetére


Victoorius
junior tag

Nem általánosítok, konkrétumokkal álltam elő, ami mellé nem sikerült egyetlen egy játékot sem felhozni.

"VR sem hozta amit vártak tőle"

Ezt hol olvastad? A Blikkben? Vagy a szomszédod mondta?

"és globális szinten inkább már leáldozóba kezd menni."

:Y Húha, te figyu, biztos, hogy egy dologról beszélünk? Egyre nőnek a VR-eladások, még most indul majd csak el igazán a hódítóútjára!

Ha csak arra gondolnál, milyen hálózati- és egyéb szolgáltatásokat tettek a játékok mögé az utóbbi 10 évben, hogy mennyivel egyszerűbb. könnyebb, gyorsabb a vásárlás, hogy mennyivel gyorsabban töltesz le egy játékot, hogy milyen ügyfélszolgálati, vagy egyéb támogatást kapsz kiadóktól, konzolgyártóktól, akkor csak egyetlen lehetőség van előtted, az meg nem más, minthogy valóban azt mondd magad elé nézve, hogy igen, jókat játszottam PS1-es koromban, de soha ilyen jó nem volt még gémernek lenni, mint most!

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131311) erahurka válasza Asbee (#131308) üzenetére


erahurka
félisten

Sokkal több játék készül ma mint a PS1 idejében, több stílus van, több platform van, rengeteg olcsóbb játék van. Ráadásul ott vannak a régi címek is, akár a PS1-esek is, azokkal is lehet játszani akár eredeti gépen akár emulálva. Ha ez nem a legjobb időszak hogy gamer legyen az ember, nem tudom mi lenne az.

(#131312) Victoorius válasza erahurka (#131311) üzenetére


Victoorius
junior tag

:C :C :C

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131313) bozsik84 válasza Bobbysolo (#131298) üzenetére


bozsik84
tag

elcsábultam... :DD

köszi a tippet :C

psn id: zsonom

(#131314) Zanik válasza kovsol (#131290) üzenetére


Zanik
addikt

Playroom VR-ban sok többjátékos játék is van! Pl. VR Headset-et viselő a szörny, a többiek meg a DS4-gyel irányíthatják a menekülő / harcoló robotokat. Vagy a VR-t viselő a sheriff, a többieknek meg segíteni kell leírni szavakkal ki a bűnöző. Vagy szellemírtó vagy, de te nem látod a szellemeket, a többiek mondják hol bújik.

De ott van a Keep Talking and Nobody Explodes, szintén hasonló koncepcióval, ahol a sisakot nem viselők egy leírás segítségével segítenek a VR-sisakot viselőnek hatástalanítani a bombát. Idővel persze lehet cserélni, és mindig más viseli a sisakot.

De ha csak egyjátékos épp az adott VR játék van, akkor is önmagában már az is vicces, hogy nézed a másikat VR-ozni, és látod a TV-n mit csinál illetve hogy reagál arra. Aztán lehet cserélni.

Szóval lehet azoknak nehéz elképzelni hogy mi jó ebben, akik egyedül szoktak játszani, de tuti van itt pár ős-PS-es aki visszasírja a couch co-op játékokat!

Múltkor pl. négyen Rocket League-eztünk, és rég szórakoztam ilyen jól PS-ezés közben. Vagy ott a Sportsfriends, a Push Me Pull You. Illetve hamarosan jön a Gang Beasts is!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#131315) WhiteWalker válasza Victoorius (#131303) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ember, eltelt azóta 20 év...azt hasonlítod össze a mostani korszakkal :DDD
Akkor az volt a csúcs, mint a mostani.. :U

(#131316) #20844032 válasza saelin (#131301) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ja nem, nem nem kényszer :) Abszolute így tolom én is. Minden játékot végigjátszom ami elémkerül és tetszik. Bloodborne-t a DLC-vel együtt kiplatináztam. Watchdogs2-t szintén. Mittudoménmitmég. Legutóbb EvilWithin2 pörgött le, most AC: Origins tolom. Ezek mellett megy a VR meg a többi. Ez nem kényszer. Totál szórakozás.

(#131317) kovsol válasza Zanik (#131314) üzenetére


kovsol
titán

Megnézem akkor ezt a Playroom VR-t. Talán asszony pajtás beszáll a játékba.

May the Force be with you!

(#131318) Jim-X válasza kovsol (#131317) üzenetére


Jim-X
őstag

Az sose baj, ha beszall a jatekba :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#131319) Asbee válasza Victoorius (#131310) üzenetére


Asbee
veterán

Közel sem hozza azt az áttörést a VR amit vártak tőle. Azért mert orrba szájba akciózzák őket, és kicsit emelkedtek az eladások az minden csak nem hódítóút. Lehet neked kellene kicsit utánanézned és olvasnod. Az indító hsz-ed továbbra is egy buta általánosítás volt, ami a te véleményed és érzésed és ezt akarod mindenkire erőltetni. Ez nem így működik. Én akkor is ugyanolyan gamernek éreztem magam mint most, csak most a lehetőségek bővültek. Vagy netán akkor még nem is éltél? :U Ha ezt nem bírod megemészteni, nagyon sajnálom. Téma részemről befejzve.

[ Szerkesztve ]

(#131320) kovsol válasza Asbee (#131319) üzenetére


kovsol
titán

Volt idő amikor TV-játékért csorgattuk haverokkal a nyálunkat :D PS1 ezek után kb ugyan olyan érzés volt, mint most a PS1 vs PS4.
Lesz idő amikor a PS4-en is csak mosolygunk.

sexy lady

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#131321) Victoorius válasza WhiteWalker (#131315) üzenetére


Victoorius
junior tag

Tehát ha ez az helyzet, akkor azt mondhatjuk, hogy a mostani csúcs nagyobb élvezeti értéket képvisel, mint az akkori csúcs, azaz, a formális logika szerint soha nem volt még olyan jó gémernek lenni, mint most.

Gondolom ez érthető! :F

(#131319): "csak most a lehetőségek bővültek"

Köszönöm. A végére csak leírtad, hogy miért most a legjobb gémernek lenni! Bár rajtad kívül még páran rögtön belátták ezt itt, így vélhetően nem én vagyok a véleményemmel egyedül, hanem te a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131322) Asbee válasza kovsol (#131320) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan. Fals az egész megközelítés tőle.

(#131321) Victoorius: Nem igaz, 10 év múlva sokkal jobb lesz gémernek lenni. ;] A mostani legjobb akkor nem fog számítani, mert minden csillivilli hiperszupervr lesz.

[ Szerkesztve ]

(#131323) Victoorius válasza Asbee (#131322) üzenetére


Victoorius
junior tag

Nyilván arról sem beszélgetünk most, hogy ne vegyetek A8-as Audit, mert 10 év múlva az A11-es lesz a legjobb! :-D

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131324) WhiteWalker válasza Victoorius (#131321) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te egyre viccesebb vagy :DDD
Maradjunk a ps1 peldanal, azon mi nem érthető hogy akkoriban az volt a csúcs, mint most a ps4... Vagy a VR...Pont olyan jó volt gamernek lenni mint most.Pont olyan élvezeti faktort adott mint a jelenlegi generáció.

Ezt nem is kellene magyarázni.

De az én szubjektív véleményem, hogy nekem pl az a generáció mondjuk pont hogy jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#131325) Faith válasza Victoorius (#131321) üzenetére


Faith
aktív tag

Tehát akkor 5 év múlva még jobb lesz gamernek lenni és 10 év múlva még annál is jobb?

Ha megnézem, hogy a játékok nagy része milyen irányba halad a pay to win mikrotranzakciókkal vagy a DLC-kkel amik már a megjelens napján kész vannak és sorra kapjuk a félkész játékokat akkor inkább az látszik hogy egyre rosszabb gamernek mert ott húznak le ahol tudnak. Persze ott is vannak kivételek.

Azt meg végképp kétlem, hogy azért lenne jó most gamernek lenni mert itt a VR ami inkább tünik egy újabb lufinak. Olyannak mint ami a 3D volt pár éve.

De persze ez csak az én véleményem ahogy te is csak a saját véleményed hangoztatod. Teljesen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#131326) Asbee válasza Victoorius (#131323) üzenetére


Asbee
veterán

Magyarul akkor sosincs legjobb? Vagy mindig az adott a legjobb? Hanyagoljuk a témát, mert a végén még ebbőll rájössz miért értelmetlen ez a kijelentés

Hagyjátok, látszik hogy nem érti a lényeget...

[ Szerkesztve ]

(#131327) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok! Ha regelek egy amcsi akkot akkor a magyarba vásárolt játékok menni fognak? Esetleg a multiplayer gta v ben? Vagy bf1 ben?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#131328) Scholes9 válasza kovsol (#131320) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hú bazz, nekem is ez volt az első gépem itthon, talán igaz sem volt :O :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#131329) Victoorius válasza Asbee (#131326) üzenetére


Victoorius
junior tag

Adott pillanatban, vagy a múltban lehet csak legjobb, a jövőt senki nem ismeri.

Értelemszerűen a ma legjobb azt jelenti, ami le van írva: manapság legjobb. Jobb, mint 5 éve, vagy jobb, mint 15.

Retrospektíven nézve a múlt ritkán lehet jobb.

Amúgy, vedd elő a pS1-es játékaidat, meg tedd mellé a Horizon: Zero Dawn-t. És máris te is mondod, hogy mai mércével a Horizon jobb játékélményt nyújt, mint bármelyik akkori játék, ergo ma jobb gémernek lenni, mint akkor.

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131330) Scholes9 válasza Victoorius (#131329) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én igazából mindkét állásponttal egyet tudok érteni :) Régen viszonylag sok olyan játék volt, ami olyan élményt adott, mint amit előtte soha semmi, ezek voltak a korszakalkotó, műfajteremtő remekművek, amik a mai játékok alapjai is. Valószínűleg emiatt is gondolunk vissza rájuk olyan jó érzéssel :D Viszont most már olyan szintű látványvilágot, hangokat kapunk, h talán jobban bele tudjuk magunkat élni. Szóval mindenkiek igaza van, szerintem :B :DDD Azért, ha belegondolunk nem élünk olyan rossz korban :B Rengeteg olyan dolgot megélünk mi, amik miatt a későbbi generációk irigykedni fognak ránk az biztos :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#131331) kovsol válasza Istuu15 (#131327) üzenetére


kovsol
titán

Menni fognak igen, viszont a magyar lemezes játékokhoz a DLC-ket valamelyik EU-s régióból kell megvásárolnod.

May the Force be with you!

(#131332) jeni


jeni
félisten

A PS4-n konzolon csak a VR-ben különböznek?
VR sima

(#131333) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy 4K HDR TV -t. A kérsésem az, hogy a jelenlegi PS4 slim -et váltanák egy Pro -ra akkor mekkora lenne a különbség grafikában játék alatt?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#131334) Victoorius válasza Ra's al Ghul (#131333) üzenetére


Victoorius
junior tag

Óriási!

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131335) stilo18 válasza Ra's al Ghul (#131333) üzenetére


stilo18
addikt

Elég nagy. 4k-s tv-n jön ki rendesen a Pro előnye.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#131336) #20844032 válasza Victoorius (#131329) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szerintem ez nem vezet sehova. Legyen meg a joga mindenkinek, hogy NE élvezze az állítólagos hobbiját. Miért ne lehetne rossz valakinek ma gémernek lenni, ha ennyire akarja? Felőlem simán mehet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131337) Victoorius válasza Scholes9 (#131330) üzenetére


Victoorius
junior tag

Én nem azt vitatom, hogy akkor nem volt jó gémelni. Én a gimiből lógtam napokat a Super Mario miatt..De most sokkal több a lehetőség, szélesebb a paletta, szebbek a játékok, plusz szolgáltatások vannak, sok olyan dolog, ami akkor nem volt elérhető. Ha ez igaz, akkor azon, hogy most jobb, csak az vitatkozik, akinek valami baja van. :)

Hogy a jövőben mi lesz, nem tudjuk. Nem biztos, hogy jobb lesz, mert lehet elcsökevényesedik a géming, marad egy konzolplatform, reálértéken 3-szorosak lesznek az árak, látványban annyit már nem fejlődik, kopnak ki a játékötletek, és rókabőrt kapunk csak. Lehet, hogy lesz a jövőben olyan pillanat, amikor azt mondjuk majd, 2017 végén volt a legjobb gémernek lenni. :)

Malicious content found. Do you really want to move Me.doc to the trash? Hell yes.

(#131338) tuki2200 válasza Victoorius (#131307) üzenetére


tuki2200
senior tag

A last of us nem jo jatek, lehet jo a storyja, de mint jatek baromi repetitiv, witcher-bioshockot abba hagytam jatek kozben olyan halal unalmas volt..hellblade-bloodborn-nioh ugyan az a souls like game kulonbozo világokban, uncharted 4 ugyan az mint az 1-2-3 semmit nem fejlodott csak grafikaban, az xcome '94-es jatek, a 2. resze jott ps1-re..gta-battlefield sem valtozott az evek alatt annyi h folyamatosan igazodik a grafika a korhoz es ennyi. nemtudom mennyi idos lehetsz, de ha ezek a non plus ultra jatekok akkor tenyleg akkora bajban a gaming industry mint hoolywood..

A VR-ról meg:
"veteran games industry developer who works for a top tier games publisher — including advising on the platforms the company should support — and who previously took an early interest in Oculus and VR in general; excited to experiment and bullish on its prospects back then, now tells me flatly when I ask about the current status of VR: “Come back in five years.”

Here’s what else he has to say:

 

It feels like the second-wave bubble of VR is about to burst.

The technology is incredibly exciting, and it has the potential to be huge one day. Unfortunately neither the hardware nor the software is ready for that yet."

(#131339) Trash


Trash
tag

Sziasztok!
Ez lenne az első konzolom. 4k tv-m van.
Ez jó vételnek számít? Fifázni meg autós játékokon játszani imádok. Az uncharted sorozatot meg még nem ismerem.
[link]

Valaki tud esetleg küldeni valami igen jónak mondható egyéb vételt? Tudtok ajánlani valami helyet ahol jó árban tudnék még szerezeni egy kontrollert? Bocsánat ha kicsit off...
Köszönöm előre is a választ!

Üdv:
Trash

(#131340) g@bo


g@bo
nagyúr

skacok

ps4 megér -black Friday alapon- 65 ropit? nem sokáig lehet elhozni ezen az áron...

még nincs konzolom, ezért tán érdemes lenne a pro változatra várni, 100k alatt?

:R

(#131341) szasanyi válasza g@bo (#131340) üzenetére


szasanyi
félisten

Valszeg igen, de mégis melyik? :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#131342) #20844032 válasza g@bo (#131340) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szerintem senkinek nincs varázsgömbje. Én vettem idén júniusban is slimet 64-ért. Prót viszont nem láttam még 100 alatt, csak most, BF-en.

(#131343) g@bo válasza szasanyi (#131341) üzenetére


g@bo
nagyúr

fekete alap verzió a 65.

nyilván nem a próra gyúrok, csak most érdemes e 65, eddig is elvoltam nélküle, lehet fél évig még simán... addig a pro is lehet 85, lehet.

:K

(#131344) kriszpontaz válasza Trash (#131339) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#131345) WhiteWalker válasza Victoorius (#131329) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Amúgy, vedd elő a pS1-es játékaidat, meg tedd mellé a Horizon: Zero Dawn-t. És máris te is mondod, hogy mai mércével a Horizon jobb játékélményt nyújt, mint bármelyik akkori játék, ergo ma jobb gémernek lenni, mint akkor."

Ennek semmi értelme...mint a Lada vs Bugatti :U Semmivel nem nyújt nagyobb játékélményt a HZD mint anno pl a Silent Hill :U

[ Szerkesztve ]

(#131346) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy a ps4-nek mekkora méretű, kiterjedésű a procija?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#131347) xcsaba1975 válasza kovsol (#131320) üzenetére


xcsaba1975
tag

Ez így volt!😁

(#131348) oriic válasza Pöttön (#131346) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

The main APU (2013 release) had a die size of 19 by 18.3 mm (0.75 by 0.72 in). 348 mm2 (0.539 sq in) die area.

Live-Die-Respawn

(#131349) Trash


Trash
tag

Köszi!

(#131350) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Szokott valaki filmet nézni a PS-en? Gondolok itt akár a Media Player-re, HBO GO-ra vagy Netflix-re. Úgy vettem észre, hogy az effektek nagyon halkak, lehet ez valami beállítási probléma? Spotify-ról zenét hallgatva vagy játék közben nincs ilyen, azok teljesen jól szólnak.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.