Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20951) mobal válasza TGWH (#20950) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hát én azt nem tudom. Ha tisztában vagy a dolgokkal (MVC, ORM, IoC...) akkor elég egértelmű. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20952) TGWH válasza mobal (#20951) üzenetére


TGWH
őstag

Hát úgy könnyű ha értesz hozzá :DDD :DDD
Sokadik nap, hogy körbejárom a témát, fél nap alatt eljutottam oda, hogy feltettem mindent amit eddig még soha, és van egy ronda alap, layout.blade kezdőlappal, meg a @yield részek meghívják az adott aloldal tartalmát. Persze a html részt, ami tavaly valamikor készült el, szintén ilyen pár napig ráérek időben, azt nem találtam. Valószínűleg nem lesz meg, a betonstabil Linux szerveren volt fent egyedül... ;) mentettem volna win10-re, most meglenne...
Holnap remélem lesz időm, jönnek az adatbázisok.
És ez így még mindig nagyon szellős, át kéne olvasni mindent ami eddig felmerült, kellene egy éles honlap, fel kéne másolni az egész mappát, majd rá kéne engedni a validitort, mit szól hozzá, csak úgy kíváncsiságból. Meg megérdeklődni Google haverunknál, mit szólnak hozzá a kereső robotok...
:R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#20953) Taci


Taci
addikt

Abban tudnátok esetleg segíteni, hogy ha a get_headers és a getimagesize sem ad vissza content-length-et, akkor a "maradék" adatból hogyan lehet kiszámítani hozzávetőlegesen pontosan a fájl (kép) méretét?

Pl. ezekből:

[0] => 800
[1] => 600
[2] => 2 (IMAGETYPE_GIF, IMAGETYPE_JPEG, IMAGETYPE_PNG or IMAGETYPE_BMP)
[3] => width="800" height="600"
[bits] => 8
[channels] => 3 (3 for RGB or 4 for CMYK)
[mime] => image/jpeg

Ennek a képnek a mérete 114077 bájt a valóságban.

Úgy indultam neki, hogy (szélesség * magasság * bitmélység) / 8. De ez 480000.
Eloszthatnám 4-gyel, akkor nagyon közel lennék (a többi képfájnál is), de egyrészt sehol nincs 4, másrészt miért is osztanék vakon akármennyivel is?

Nyilván ebbe beleszól a tömörítés típusa is, a színtartomány is, de azokat sem tudom alkalmazni.

Arra gondoltam még, hogy letöltöm a fájlt ideiglenesen, aztán a filesize-zal lekérdezem a méretét, és törlöm. De ez így eléggé nyakatekert megoldás, főleg sok ezer képhez.

Hátha van ötletetek.

Köszi!

(#20954) Mr. Y válasza Taci (#20953) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A fő problémád a JPEG kiterjesztés végett van. Az ugyanis egy tömörített adat. Ha pl egy bizonyos területen a képnek azonos színek dolgoznak (pl fekete), akkor azokat összegyűjti és egyszerűsíti az adatrögzítő, mikor alkotja a fájlt.

But who is watching the guardians?

(#20955) Taci válasza Mr. Y (#20954) üzenetére


Taci
addikt

Igen, ezt is szeretném valahogy belekalkulálni, de nyilván nem egyszerű, hiszen minden kép tartalma más és más, tömörítve pedig főleg.

Akkor marad a letöltés, adatbeszedés, törlés, mint egyedüli opció?
Sajnos szükségem van az adatra.

(#20956) Taci válasza Taci (#20955) üzenetére


Taci
addikt

Talán még így. Ez is letölti, de legalább nem kell "kézzel" csinálnom:
strlen(file_get_contents($url));

(#20957) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok jártas a PHP kódokban, csak annyit tudok, mint amire szükségem van :)
Azonban keresem a választ egy kérdésre. Ha használunk pl egy ECHO parancsot, akkor az abban a (pl) DIV-ben hajtódik végre, ahol a kód tartózkodik. Azonban, ez hozzáadás. Van-e arra mód, hogy törölje a tartalmat?
JS-ben egyszerű, elég egy valami.innerHTML = ""; parancsot alkalmazni, de ez kivitelezhető PHP-val is?

Előre is köszönöm!

But who is watching the guardians?

(#20958) supercow válasza Mr. Y (#20957) üzenetére


supercow
őstag

Nem. A PHP szerver oldalon fut és az eredményt kapja a böngésző. A JS kliens oldalon fut, ott tudsz tartalmat manipulálni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20959) Mr. Y válasza supercow (#20958) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a választ. És azt esetleg meg lehet csinálni, hogy a PHP kód indítson el egy JS-t? Tehát van egy PHP kód, amit egy Submit aktivál és nekem lényeges lenne, hogy utána töröljön.

But who is watching the guardians?

(#20960) Taci válasza Mr. Y (#20959) üzenetére


Taci
addikt

A PHP szerver oldalon fut, nem tud kliens oldalon csinálni semmit. A kliens oldalról kell adatot "várni" a szerver oldal felől. Tehát a PHP kód, amit a Submit aktivál, annak a visszatérési értékét kell, hogy kiértékelje a kliens a JS segítségével, és annak függvényében tudod a HTML tartalmát változtatni.

A Submit-tel triggerel valamit az oldalad a szerver (PHP) irányába. A PHP kód lefut, és visszaad egy általad megadott értéket, amivel kliens oldalon a JS-tel dolgozni tudsz tovább.
Én erre az Axios-t használom:

axios.get("sajat_kodod.php?v=" + js_oldalrol_atadott_valtozo)
  .then(function (response) {
    // handle success
    console.log(response);
  })
  .catch(function (error) {
    // handle error
    console.log(error);
  })
  .then(function () {
    // always executed
  });
})

És itt a response-ban lesz a PHP kód által visszaadott érték.

(#20961) nevemfel válasza Mr. Y (#20959) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezt nevezik AJAX-nak.

Rally against apathy draws small crowd

(#20962) Mr. Y válasza Taci (#20960) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm válaszaitokat. Időközben kidolgoztam rá a saját metódusomat, ami működik. Ajax-ot pedig továbbra sem áll módomban használni :R

But who is watching the guardians?

(#20963) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Kérnék egy kis segítséget, biztonságtechnikailag.
Készítettem egy egyedi beléptetőrendszert, szigorúan PHP és JS alkalmazásával. Megadom a tesztoldal linkjét, az lenne a kérésem a hozzá értőkhöz, hogy próbálják ki, feltörhető-e. Ha sikerül, akkor egy Sikeres belejentkezés alert jelenik meg.

Előre is köszönöm a visszajelzéseket!

But who is watching the guardians?

(#20964) Taci


Taci
addikt

Segítségre lenne szükségem.

Szolgáltatónál vagyok végre, de szenvedek a cron jobok beállításával. Folyamatosan ezt a hibát kapom:
Status: 500 Internal Server Error
Content-type: text/html; charset=UTF-8

A php fájl amit meghívok, tartalmaz egy hívást egy másik php fájlra. És ahogy utánanéztem, talán itt hibázhat, mert amíg ez lokál szerveren tökéletesen működött, a szolgáltatónál ez talán már máshova mutat, vagy eleve nincs értéke a $_SERVER-nek sem:
require_once $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . "/almappa/php/main.php";

Próbáltam visszakövetni, itt mi a document root, és kicseréltem rá, erre:
require_once "/home/sitename/public_html/almappa/php/main.php";

De így is ugyanazt a hibát kapom.

Ez lehet a hiba egyáltalán? Mert meghívni így hívom amúgy cron-ból:
php /home/sitename/public_html/almappa/php/elso.php
(az időt érintő részeket nem másoltam be, nem releváns, kattintgatva van amúgy is cPanelben).

Hogyan lehet ezt működésre bírni? Sajnos nem jutok előrébb.
Hogyan tudom belinkelni a szükséges fájlokat? (már ha ez a baja egyáltalán)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20965) pelyib válasza Taci (#20964) üzenetére


pelyib
tag

A __DIR__-t próbáld ki.

Upd: Az a hibauzenet egy http response, nem lehet h a script meghiv egy http szervizt es az hasal el?

[ Szerkesztve ]

(#20966) Taci válasza pelyib (#20965) üzenetére


Taci
addikt

The __DIR__ can be used to obtain the current code working directory.

Ezzel az a "baj", hogy más mappákba is be kell "látnom" (hozzáférni fájlokhoz), így nem indulhatok ki mindig az éppen aktuális mappából. Ezért is volt jó a Document_Root, amíg (lokálban) működött.

nem lehet h a script meghiv egy http szervizt es az hasal el?

Van a require_once előtt 3 db direkt változó értékadás, és ennyi az egész szkript, tényleg nincs benne semmi más.
Aztán az azon belül meghívott szkript már millió dolgot csinál, viszont amíg addig eljut, rengeteg kellene logolnia is, de semmi. Ebből gondolom, hogy a belső szkripthez el sem jut, és hogy ezért csak azzal az egy sorral lehet a gond:
require_once $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . "/almappa/php/main.php";

(#20967) Taci válasza Taci (#20966) üzenetére


Taci
addikt

Ha a __DIR__ ezt adja vissza a szerveren cron jobból futtatva:
/home/sitename/public_html/almappa/php,

akkor ennek így működnie kellene, ugye?
require_once "/home/sitename/public_html/almappa/php/main.php";

(#20968) Taci válasza Taci (#20967) üzenetére


Taci
addikt

Igen, így már működik. :)

(#20969) mobal válasza Taci (#20964) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

cpanel alapú tárhely? Ha igyen akkor kell lennie egy virtuális terminálnak, ott lefuttatnám a parancsot amit kiadsz cronolva és úgy kezdeném el debuggolni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20970) Taci válasza mobal (#20969) üzenetére


Taci
addikt

Igen, cPanel. Nem a legprofibb módszer, de addig változtattam, amíg működni nem kezdett. :)

(#20971) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem jön össze a dolog.
Lenne az alábbi kódom:

<input type="checkbox" id="phase113" name="phase113" checked disabled>
<form id="phase119">
<select name="category" class="categoryselect">
<option value="0">Nulla</option>
<option value="1">Egy</option>
<option value="2">Kettő</option>
<option value="3">Három</option>
<option value="4">Négy</option>
</select>
</form>
<button id="phase114" name="phase114" disabled>Gomb</button>

PHP-ban szeretnék egy feltételes kódot futtatni. Az lenne a cél, hogy ha a Checkbox be van pipálva és ki van választva a lenyíló menüből pl a 3-as és rányomunk a gombra, akkor fusson le a kód. Ha más van kiválasztva, akkor más fusson :)

Az alábbival próbáltam, de nem megy:

if(isset($_POST['phase114'])){
switch($_POST['category']){
case '3':
if(filter_has_var(INPUT_POST,'phase113')) {}
break;
case '2':
break;
case '1':
break;
case '0':
}
}

Tud valaki helyes útmutatást nekem?
Előre is köszönöm :R

But who is watching the guardians?

(#20972) sztanozs válasza Mr. Y (#20971) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem ártana ha az input a formon belül lenne szvsz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20973) Voy15 válasza Mr. Y (#20971) üzenetére


Voy15
tag

Ha az inputokat a form elemen kívülre teszed akkor az olyan mintha be sem küldenéd.
Ezenkívül a disabled attribútumok szintén megakadályozzák a feldolgozást.
Neked szerintem valami ilyesmi kell:

HTML:

<form id="phase119" method="post">
   <input type="checkbox" id="phase113" name="phase113" <?php isset($_POST['phase113']) && $_POST['phase113'] ? print 'checked' : '' ?>>
   <select name="category" class="categoryselect">
       <option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 0 ? print 'selected' : '' ?> value="0">Nulla</option>
       <option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 1 ? print 'selected' : '' ?> value="1">Egy</option>
       <option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 2 ? print 'selected' : '' ?> value="2">Kettő</option>
       <option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 3 ? print 'selected' : '' ?> value="3">Három</option>
       <option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 4 ? print 'selected' : '' ?> value="4">Négy</option>
   </select>
   <button id="phase114" name="phase114">Gomb</button>
</form>

PHP:

<?php
if(isset($_POST['phase113']) && isset($_POST['phase114'])){
   switch($_POST['category']){
       case '3':
           echo '3';
           break;
       case '2':
           echo '2';
           break;
       case '1':
           echo '1';
           break;
       case '0':
           echo '0';
   }
}
?>

[ Szerkesztve ]

(#20974) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindkettőtöknek. Kis kiegészítés: A disabled csak benne maradt, azt ha úgy van, egy JS feloldja.
Mégegyszer köszönöm :R :R :R

But who is watching the guardians?

(#20975) Prog-Szerv


Prog-Szerv
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy PHP PDO-t használok egy oldalon. phpspreadsheet segítségével generálok PDF file-okat és XLS file-okat is az adatbázisban található adatokból. sima select-el kiszűröm az adott projekthez tartozó kellékeket és nincs is gond, pontosabban nem is volt mindeddig. Most bekerült egy olyan projekt amihez 181 sor tartozik és teljesen mindegy, hogy csak simán ki akarom íratni ezeket a sorokat (var_dump) vagy XLS-be akarom tölteni vagy PDF-ba, 140 sornál többet nem hajlandó betölteni. Mintha lenne valahol egy rowlimit beállítva de a programkódon belül biztosan nincs....van valakinek valami ötlete? Lehetséges esetleg hogy a szolgáltató maga (webhosting cég) állított be egy ilyen limitet?

[ Szerkesztve ]

(#20976) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne, nem lelem a megfejtést.

Adott egy inputmező, ahol ha minden adat frankó, akkor egy submit gomb lefuttat POST method-al egy PHP kódot, amely behív (include) egy külső fájlt és megjeleníti. Eddig működik minden.
A behívott fájl azonban tartalmaz további opciókat és gombokat, melyek szintén egy-egy PHP kódot futtatnának. Igen ám, csak ha ott rányomok bármely gombra, akkor gyakorlatilag újratölti az oldalt kitörölve a behívott tartalmat és visszaállítva a kezdeti felületet.

Ezt mi okozza?

But who is watching the guardians?

(#20977) sztanozs válasza Mr. Y (#20976) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom az eredeti fájlt töltöd vissza és nem állítos be azokat az opciókat, ami alapján az első php a másodikat beinclude-olná, a harmadik meghívásra.
Szvsz egyébként ez nem egy szép módszer, inkább XHR-rel kellene csinálni és az oldal részét dinamikusan változtatni (pl egy DIV tartalmát).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20978) Mr. Y válasza sztanozs (#20977) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Éppen ezaz. Én nem töltök vissza semmit.
Az első PHP kódnak kell behívnia és megjelenitenie azt a tartalmat, amely tartalmazza a többi gombot.
Ám a többi gomb programja lehetne annyi is, hogy console.log-ban küld egy üzenetet, de nem ez történik, hanem újratölti az oldalt.
Ha manuálisan külön veszem a két kódot, akkor az utóbbi működik. De ha előtte van az, aminek előtte kell lennie, akkor már nem. És ezt nem értem.

Szerk: Az első verzióban még DIV tartalom módosítás volt, de úgy sem működött, alapból próbaként csináltam include-ot belőle.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#20979) Mr. Y válasza Mr. Y (#20978) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hogy példával éljek:

Alap HTML kód:

<form method ='post'>
<input placeholder='Felhasználónév' name='user'>
<input placeholder='Jelszó' name='password' type='password'>
<input type='submit' name='signin' value='Bejelentkezés'>
</form>

Első PHP:

<?php
if(isset($_POST['signin']))
{
$user = $_POST['user'];
$password = $_POST['password'];
$trueuser = "user";
$truepassword = "password";
if ($user == $trueuser && $password == $truepassword)
{
include 'code.php';
}
}
?>

Code.php:

<form method="post" class="phaseone">
<select name="category" class="categoryselect">
<option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 0 ?> value="0">0</option>
<option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 1 ?> value="1">1</option>
<option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 2 ?> value="2">2</option>
<option <?php isset($_POST['category']) && $_POST['category'] == 3 ?> value="3">3</option>
</select>
<input type="checkbox" id="phase113" name="phase113" disabled <?php isset($_POST['phase113']) && $_POST['phase113'] ?>>
<button id="phase114" name="phase114" disabled>Közzététel</button>
</form>

Második PHP:

<?php
if(isset($_POST['phase113']) && isset($_POST['phase114'])){
switch($_POST['category'])
{
case '3':
echo '3';
break;
case '2':
echo '2';
break;
case '1':
echo '1';
break;
case '0':
echo '0';
}
}
?>

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#20980) Mike válasza Prog-Szerv (#20975) üzenetére


Mike
veterán

mondanám hogy kevés a memória, de a var_dump esetén is? hm
milyen eredményt ad a rowCount?

(#20981) sztanozs válasza Mr. Y (#20978) üzenetére


sztanozs
veterán

Amikor kattintasz, akkor a kliens feltölti az adatokat és lekéri a teljes oldalt újra. Ezek az események nem a szerveren történnek, hanem a kliensen, amit a szerver dolgoz fel.

Vagy én nem látok valamit a kódban, amit kéne.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20982) Mr. Y válasza sztanozs (#20981) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Értem. De a kód mely része utasítja az újratöltésre? Ezek jelenleg csak feltételek, nincs még konkrét kód mögötte.

But who is watching the guardians?

(#20983) disy68 válasza Mr. Y (#20982) üzenetére


disy68
aktív tag

a form submit tölti újra az oldalt

1. van egy login formod, aminél a submit indít egy post http request-et a szerver felé, amire az válaszol => page reload
2. betölt egy újabb form, aminél a submit megintcsak indít egy post http request-et a szerver felé, amit az feldolgoz és megint válaszol => page reload
3. betölt a válasz

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#20984) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ezt az oldalt amúgy mindenki figyelmébe ajánlom, függetlenül tapasztalattól, sok jó dolog van itt: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20985) Mr. Y válasza disy68 (#20983) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Értem, köszönöm a tájékoztatást. És azt hogyan tudom megcsinálni, hogy a másodiknál ne indítson a szerver felé semmit, ameddig nem fut le az adott kód?
Pl ha az első PHP kódban használok egy echo-t, akkor az megjelenik az include-olt form-al együtt. De ha a másodikba, akkor nem tudom, hogy lefut-e, mert ugye újratölti. Ha ott is működik jelenleg az echo (mint a beküldött példában), azt hol tudom így leellenőrizni?

But who is watching the guardians?

(#20986) #68216320 válasza Mr. Y (#20985) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én ezt az egész űrlap betöltést Ajax-al és a belépés vizsgálatot Session-el csinálnám.
Persze lehet nem jó megoldás, mások talán tudnak jobbat.

(#20987) Mike válasza Mr. Y (#20985) üzenetére


Mike
veterán

javascript ajax hívásokkal
teht van egy oldalad, minden plusz adat jaax-szal jön,
és amikor minden megvan, akkor fordul le az oldal, submittal

[ Szerkesztve ]

(#20988) sztanozs válasza Mr. Y (#20985) üzenetére


sztanozs
veterán

A php kód a szerveren van, a betöltött weboldal a kliensen. A kliens sosem fogja látni a php kódot...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20989) Mr. Y válasza sztanozs (#20988) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Az tiszta sor, hogy nem fogja látni és éppen ez a lényeg.
A művelet vége az lenne, hogy ha minden adat bekerült (text & num input-ok), be van pipálva a megfelelő bepipálandó és ki van választva legördülőről a kívánt, akkor az összes beviteli eredmény szerinti kód fut le. Az a kód pedig egy (vagy több), a szerveren lévő fájlt szerkeszt. Többnyire JSON-t. Ezért is választottam a PHP-t, mint kódot.

Szóval, hogy rövidre zárjuk a dolgokat: A kliens azt látja a második PHP lefutása után a Submit-et követően, hogy lefrissül az oldal. Azonban, a beküldött kódjaimat tekintve szerver oldalon végrehajtódik a művelet, igaz?
Ha igen, akkor nincs további kérdésem. Ha nem, akkor miért nem?

(A végrehajtott művelet alatt értsd: Az echo helyett pl egy txt fájl szerkesztése van)

Ui.: Jelenleg nem tudom letesztelni, ezért kérdezem, hogy ha mégsem jó, akkor mire a tesztig eljutnék, legyen egy konkrétum. Köszönöm!

But who is watching the guardians?

(#20990) sztanozs válasza Mr. Y (#20989) üzenetére


sztanozs
veterán

Minden egyes kattintás külön lekérés az oldalra külön adatokkal. A HTTP alapból állapotmentes, tehát a szerver nem tudja, hogy ez hányadik lekérés, és hogy az oldalnak (vagy a szervernek) mi volt az előző állapota. Alapból még azt sem tuja, hogy te ugyanaz a kliens volt, mint akit az előző kéréssel kiszolgált. Ezeket neked minden alkalommal a szerver tudtára kell adni, pl:
- a korábbi állapotot hidden mezőbe belerakva, amit mindenden lekérésnél ellenőrzöl
- session azonosítót átadva (cookie vagy hidden field), és a szerver kliensenként tárolja az előző álapotot és az alapján szolgálja ki a következőt

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20991) supercow válasza Mr. Y (#20982) üzenetére


supercow
őstag

A "form method=post" utasítja.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20992) Mr. Y válasza supercow (#20991) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat!

Közben leellenőriztem itthon, hogy valójában működik a kód és nincs vele probléma. Ha pedig működik, az nekem jó, nem lényeges, hogy utóna újratölti-e az oldalt. Minden esetre most is sokat tanultam, amiért köszönet nektek!

But who is watching the guardians?

(#20993) Fundiego


Fundiego
tag

Sziasztok,
Munkát szeretnék ajánlani egy programozónak.
Wordpressben kéne belenyúlni egy pluginba

2 lehetőség közül kellene megcsinálni az egyiket:
- 1-es opció: wpdiscuz pluginban beleintegrálni a quote comment plugint
- 2-es opció: wpdiscuz pluginba azt kéne megoldani, hogy a reply comment ne nested elrendezés során kerüljön ki, hanem újként mintha valaki csak új kommentet írt volna.

Ha valakit érdekelne a munka, kérem írjon rám pm-ben.

Köszönöm

(#20994) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ezen forrás szerint írtam meg egy rutint, mely json fájlt képes szerkeszteni. A baj csak a végeredménnyel van.
Az nem érdekel, hogy kiveszi a sortöréseket, nincs enter opció és a többi.
Az viszont igen, hogy nem hajlandó UTF-8 kódolásra, így minden ékezetes karakter helyett egy kódsor lesz, másfelől az összes "/" jelet átalakítja "\/"-re.

Létezik erre megoldás?

Előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#20995) sztanozs válasza Mr. Y (#20994) üzenetére


sztanozs
veterán

json_encode($data,JSON_UNESCAPED_UNICODE|JSON_UNESCAPED_SLASHES);
a sortöréssel meg ne foglalkozz, az adattartalom szempontjából lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20996) Mr. Y válasza sztanozs (#20995) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen!

A sortörés egyáltalán nem érdekel. Egyfelől tudom, hogy dolgozik így is belőle a JS kódom, másfelől meg ha át akarom tekinteni, az csak 2 kattintás a fejlesztői környezetben :)

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#20997) Mr. Y válasza Mr. Y (#20996) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Belebotlottam még egy problémába.

Az egyik json fájlom így néz ki:

[
{
"name": "Philip",
"age": 18,
"likes": ["sport cars", "football", "tennis", "women"]
}
]

A gond ott van, hogy mikor ezt írom és adom hozzá az adatokat PHP-ben, akkor a következő lesz a végeredmény:

[
{
"name": "Philip",
"age": 18,
"likes": ["\"sport cars\", \"football\", \"tennis\", \"women\""]
}
]

Érdekes, hogy nem jelzi hibásnak a kapott eredmény a fejlesztői környezet, azonban hibás. Ugyanis az első esetében működik az alábbi lekérdezés:
data[0].likes[2] = tennis, de a másodiknál már nem.

Meg lehet oldani, hogy az első példában szereplő eredményt dobja vissza?

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#20998) nevemfel válasza Mr. Y (#20997) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hát valamit nem jól csinálsz.

Srácok, tök jó lenne, ha nem kéne minden egyes kérdésnél forráskódért könyörögni.

[ Szerkesztve ]

Rally against apathy draws small crowd

(#20999) biker válasza Mr. Y (#20997) üzenetére


biker
nagyúr

te a jelek szerint ezt a stringet rakod be:
"\"sport cars\", \"football\", \"tennis\", \"women\""
kieszképelve az idézőjeleket, nem jó mert így a data[0].likes[0] = \"sport cars\", \"football\", \"tennis\", \"women\"
nincs több elemes tömböd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21000) Mr. Y válasza nevemfel (#20998) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ezzel próbálkozom:

$name = 'Philip';
$age = 18;
$likes = '"Sport cars", "Football", "Tennis", "Women"';
$jsonfile[] = array('name'=>$name, 'age'=>$age, 'likes'=>[$likes]);

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.