Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14401) Soak válasza PumpkinSeed (#14400) üzenetére


Soak
veterán

String összefűzés. Miért nem használsz valami rendes IDE-t ? Pl Netbeans vagy Eclipse. Be van kapcsolva a syntax highlight? Amúgy szánékosan van ugyanaz a változó minden 2. tagban?

(#14402) PumpkinSeed válasza Soak (#14401) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez elvben teszt lenne, mivel most tanulom a nyelvet, az egyik azaz az $abroncs egy már létező értékkel ellátott változó míg a másik egy nem létező változó.

A syntax highlight be van kapcsolva, de szerintem a notepad++ ezen a téren elég szegényes, mivel az intval()-hoz nem tudod színezést társítani.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14403) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#14398) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pont a lényeget nem írtad le, hogy mi van a változóban. Egyébként mind a négy sorban az $abroncs változó szerepel. isset 1-et, azaz true-t ad vissza, tehát létező változó, empy meg gondolom false-t ad vissza.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14404) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#14403) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"lehet én vagyok a beton hülye"

Mondtam.

Viszont, ha false akkor nem kellene oda egy 0-át biggyeszteni?

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14405) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#14404) üzenetére


trisztan94
őstag

ezt lesd meg

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#14406) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#14405) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De ha a true-t 1-essel jelzik mint logikai értéket akkor a false-t miért nem 0-val nem értem, hogy miért semmit kapok. Értem, hogy mi a különbség közöttük, de akkor ennyi erővel a True = Nem hamis, 1 = int típusú érték.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14407) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#14406) üzenetére


trisztan94
őstag

mert a 0 az semmi. a boolean true értéke 1, a false értéke semmi. Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha jól tudom a false értéke az igazi "NULL", ami viszont nincs PHP-ban, ezért nem ír semmit.

https://heureka-kreativ.hu

(#14408) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#14398) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még mindig nincs olyan, hogy </br>, csak olyan van, hogy <br /> vagy <br>... :O (Pedig szerintem ez már lett neked említve korábban.)

"mi az a konkatenalás?"
Most komolyan, ne csináld már... próbáltad már azt, hogy visszakérdezések helyett előbb beírod Google-be az ilyen szavakat? :( :U
De most segítek: összefűzés...

A kódbeli részére:
echo 'empty($abroncs): '.empty($abroncs).'</br>';
HELYETT:
echo 'empty($abroncs): '.var_export( empty($abroncs), TRUE ) .'<br />';
PHP 5.5.0 felett pedig használhatod ezt is:
http://www.php.net/manual/en/function.boolval.php

Vagy castolod int típusúvá:
echo 'empty($abroncs): '.(int)empty($abroncs).'<br />';

Annak a sorodnak meg semmi értelme, hogy
echo 'isset($fos): '.isset($abroncs).'</br>';
mivel a stringbe a fantáziadús $fos nevű változót akarod tenni, de a KONKATENÁLÁS során pedig az $abroncs változót használod...

Szerk.:
jé, úgy látszik, egy órák óta betöltött változatot láttam, mert azóta kaptál válaszokat.

(#14404) PumpkinSeed :

"0-át"
Akarod mondani 0-t. Próbáld kimondani azt, hogy "0-át", az jön ki belőle, hogy "nullá-át". Így szoktad kimondani? :DDD Vagy pedig úgy, hogy "nullát"? :)

http://debuggable.com/posts/false-0-or-not:480f4dd6-b2f8-49ac-97fd-493acbdd56cb

http://stackoverflow.com/questions/137487/null-vs-false-vs-0-in-php

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14409) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#14408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, pont ugyanezt a Stack Overflow-s eszmecserét linkelte be trisztan94, nem láttam.

Sk8erPeter

(#14410) trisztan94 válasza Sk8erPeter (#14409) üzenetére


trisztan94
őstag

Látom te is fáradt vagy :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#14411) Sk8erPeter válasza trisztan94 (#14410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát az biztos, kész vagyok, és most épp már a tököm tele van az OpenGL-lel :DDD

Sk8erPeter

(#14412) trisztan94 válasza Sk8erPeter (#14411) üzenetére


trisztan94
őstag

Nekem mondod, én meg Windows Phone alkalmazást próbálok fejleszteni, de le-he-tet-len. :W

https://heureka-kreativ.hu

(#14413) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#14408) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R

Lehet kevés volt a nyelvtanórám.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14414) chop


chop
őstag

Sziasztok!

Van esetleg tippetek arra, hogy egy asszociatív tömbnél meg lehet-e valahogy állapítani, hogy a tömbelemnek van-e előre megadott kulcsa is vagy csak értéke?

Mutatom mire gondolok:

$arr = array(
'egy' => 1,
'kettő' => 2,
'három',
'négy' => 4);

Itt ugye a harmadik tömbelemnek nincs kulcsa, de ha var_dump-olom, akkor megkapja a 0-ás indexet. Nekem azt kellene valahogy kiderítenem, hogy maga a PHP indexeli vagy pedig korábban is indexelt volt. Azt nem tudom vizsgálni, hogy numerikus érték-e, mert lehet asszociatív tömb numerikus kulccsal is.

Azt ki lehet deríteni, hogy egy tömb asszociatív vagy indexelt, de arra még nem láttam megoldást, hogy ez egy ilyen vegyes tömbnél az egyes tömbelemre is kiderüljön. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#14415) chop válasza chop (#14414) üzenetére


chop
őstag

Egyébként az a gond, hogy a foreach automatikusan leindexeli a tömböt és hiába hívom meg rá akár az empty-t vagy az is_null-t, az első elemre valóban false-ot kapok vissza (mivel 0 az indexe), de a többire már true-t: holott arra is false kellene, mert alapból nincs indexelve.

(#14416) DeltaPower válasza chop (#14415) üzenetére


DeltaPower
őstag

foreach helyett array_walk-ot próbáltad? hátha az nem autoindexel.

egyébként miből hozol össze ilyen tömböt? checkbox vagy multiselect tömb esetleg?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14417) chop válasza DeltaPower (#14416) üzenetére


chop
őstag

Közben utánaolvastam és igazából nincs nagyon mit csinálni, mert a PHP burkoltan a nem indexelt tömbelemeket is indexeli, tehát ha bármilyen vezérlési szerkezettel lekéred a kulcsot, akkor mindig fogsz kapni indexértéket és nem lehet megállapítani, hogy ez korábban deklarált indexérték vagy a PHP hozta létre futásidőben.

Amúgy semmi extra, csak egy, a var_dumphoz hasonló rekurzív tömbbejáró függvénnyel kínlódom és azt akartam megoldani, hogyha úgy adok hozzá elemet, hogy az nincs indexelve, akkor a szkript ne írja ki a PHP-tól kapott indexet (kulcsot), csak magát az értéket. De úgy tűnik, hogyha te kulcsot kérsz, akkor bizony fogsz is kapni a PHP-től.. .

Usertől rémálom lenne ilyen tömbbel dolgozni... :)

(#14418) Sk8erPeter válasza chop (#14417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a var_dumphoz hasonló rekurzív tömbbejáró függvénnyel kínlódom"
Szerintem ne kínlódj vele, én a Krumo-t ajánlanám. Pl. a Drupal Devel modulja is ezt használja, nagyon jól lehet vele kiíratni komplex változókat is, pl. többdimenziós tömböket, mindenféle típusú tartalommal (legalábbis amikor épp nincs kéznél egy tisztességesen belőtt IDE és Xdebug, amivel tudsz debuggolni).

Sk8erPeter

(#14419) chop válasza Sk8erPeter (#14418) üzenetére


chop
őstag

Köszi, megnézem, bár igazából az enyém is jól működik, attól eltekintve, hogyha pl. kilistázom a $GLOBALS-t, akkor 100 fgvhívás után le fog állni (nem mellesleg a var_dump se listáz ki mindent, csak látszik a "&array" string és ebből lehet következtetni, hogy önmagára hivatkozik), mivel a $GLOBALS tömb kvázi önmagát tartalmazza, tehát amikor a végére érsz, akkor egy dimenzióval beljebb ugyanazt listázod, mint korábban...

Ez a Krumo tényleg jól néz ki.

(#14420) Sk8erPeter válasza chop (#14419) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, de itt konkrétan kiírja, hogy hol van rekurzió, na meg ezáltal nem kerülnek elő a "Fatal error: Nesting level too deep - recursive dependency" és hasonló hibák kiíratáskor.

Sk8erPeter

(#14421) chop válasza Sk8erPeter (#14420) üzenetére


chop
őstag

Igen, látom, már be is üzemeltem.

(#14422) Lacces


Lacces
őstag

Köszönöm a múlktori segítséget (virtuális host megoldja a problémát :D)

Most viszont a PHPDocs-al van bajom... valószínűleg én vagyok a gyökér, vagy valamit félre olvasok az oldalon...
Ignorálni akarok egy könyvtárat, nem is egyet, hanem többet, de valamiért azért is csak belemegy abba a könyvtárba és szépen dokumentálja, pedig nem akarom.

phpdoc -i /var/www/work-team-betting/protected/framework/ -d /var/www/work-team-betting -t docs

protected/framework mappát akarom kihagyni az egészből, de nem... belemegy, próbáltam *-ot is a végére. Nézem itt a doksit, de eddig egyik sem vált be. Nem szeretem :D

[ Szerkesztve ]

(#14423) don_peter


don_peter
senior tag

Uraim, beleütköztem egy egyszerűnek tűnő nem is igazából PHP, hanem HTML és JS páros adta problémába..
Adott egy táblázat és benne egy SLECET és erre onclick eseményt akasztottam.
Ez az esemény kezeli az adott táblában látható vagy nem látható TR-eket.
Egy teszt div-et is készítettem, hátha azt átállítja, de sajnos nem.
Sajnos későn vettem észre, hogy ez nem nagyon akar működni FireFox böngészőn kívül így sok ezer sor van már leprogramozva amelyeket nem akarnék újra írni.
Persze mindez működik, ha nem a SELECT -el akarom megoldani.

Az egész nyilván PHP-ben van, de az egyszerűség kedvéért írtam egy példát HTML környezetben:
Íme a kód:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML>
<HEAD>
<TITLE> teszt </TITLE>
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--
function nyitzar(id){
if(div.style.display == "block"){
div.style.display ="none";
}else{
div.style.display ="block";
}
}
//-->
</SCRIPT>
</HEAD>

<BODY>

<TABLE>
<TR>
<TD>
<SELECT NAME="">
<OPTION value="" onclick="document.getElementById('td1').style.display='none', document.getElementById('td2').style.display='none', document.getElementById('div').style.display='none'">Válassz
<OPTION value="" onclick="document.getElementById('td1').style.display='block'">1
<OPTION value="" onclick="document.getElementById('td2').style.display='block'">2
<OPTION value="" onclick="document.getElementById('div').style.display='block'">3a
<OPTION value="" onclick="nyitzar('div');">3b
</SELECT>
</TD>
</TR>
<TR id="td1" style="display:none;">
<TD>1. rejtett td</TD>
</TR>
<TR id="td2" style="display:none;">
<TD>2. rejtett td</TD>
</TR>
</TABLE>
<div id="div" name="div" style="display:none;">rejtett div</div>
</BODY>
</HTML>

Próbáltam JS függvénnyel, de az is negatív...
Vélemény?
Valamit benézek?

Teszt fájl: [link]

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14424) whYz válasza don_peter (#14423) üzenetére


whYz
addikt

Valami ilyesmit szeretnel csinalni? Ennek aztan tenyleg semmi koze a php-hoz. :)

(#14425) don_peter válasza whYz (#14424) üzenetére


don_peter
senior tag

Nem egészen..
Az opcióknak nincs értékük mivel csak egy választó funkcióról van szó aminek eseménye van.
A belinkelt kódból kellene kiindulni mert ebben a formában szeretném megoldani a dolgot.

Egyébként a kódod nem jó sajnos nem működik..
Teszt fájlt bővítettem.
Azért köszi a segítséget és valóban ez nem PHP ;)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14426) whYz válasza don_peter (#14425) üzenetére


whYz
addikt

A kodommal nincs semmi baj, nalam mukodik chromeban, ieben es firefoxban is.
Nem megoldani akartam helyetted, csak megmutatni hogyan lehetne csinalni. Value helyett hasznalhatsz mast, ez csak egy pelda... ezernyi megoldas letezik, hasznald a fantaziad. :)

[ Szerkesztve ]

(#14427) don_peter válasza whYz (#14426) üzenetére


don_peter
senior tag

Feltöltöttem, ki tudod próbálni nálam nem hajlandó menni sajnos.
De itt van a [link]

Már sikerült más megoldással megoldanom, de ehhez is sok részt módosítanom kell.
Ha nincs más megoldás akkor ez van :(

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14428) Sk8erPeter válasza don_peter (#14425) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát pedig whYz kódja azt csinálja, amit kell, és működik, úgyhogy "a hiba az Ön készülékében van"... :)
Arra viszont figyelj oda, hogy ez jQuery-vel működik. Az általad írtakat nyugodtan meg lehet valósítani plain JavaScriptben is.
Ha meg segítséget akarsz, akkor rakd fel a kódodat jsFiddle-re vagy JS Binre, hogy ne nekünk kelljen vele tökölnünk. Ja, és ne valami akármilyen oldalra rakd fel, ami úgyis meg fog szűnni, mert abból az utókor úgysem profitál semmit (ha már fórum), mivel akármikor le is törölheted, ráadásul azt mi nem tudjuk kényelmesen módosítani (csak fejlesztői panelból).
De továbbra sem értem, hogy jön ez a PHP-hoz, de mindegy. :D
Itt a JavaScript topic:
http://prohardver.hu/tema/javascript_topic/friss.html

(#14422) Lacces :

ha belinkelted volna nekünk a phpDocumentor dokumentáció vonatkozó részét, és nem nekünk kellene utána kaparnunk, akkor több esélyed lett volna/lenne... :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14429) whYz válasza don_peter (#14427) üzenetére


whYz
addikt

Ja most nezem, hogy az addclass funciot hasznaltam ami jquery. Annyit kell csak csinalnod, hogy a <head> reszbe belerakod:

<script type="text/javascript" src="http://code.jquery.com/jquery-1.9.1.js"></script>

(#14430) Sk8erPeter válasza whYz (#14429) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ja most nezem, hogy az addclass funciot hasznaltam ami jquery."
Őő, meg a $-t is használtad, ami szintén jQuery.

Sk8erPeter

(#14431) whYz válasza Sk8erPeter (#14430) üzenetére


whYz
addikt

Igy van, persze ugyanugy meg lehet csinalni document.getElementById-val is. :)

(#14432) don_peter válasza Sk8erPeter (#14428) üzenetére


don_peter
senior tag

Komolyan neked már nem ez az első bejegyzésed ami azt taglalja burkoltan, hogy ki mekkora pöcs és te mekkora király vagy.
Ember ez a rendszer és minden ilyesfajta rendszer azért van, hogy segítsetek annak aki kéri.
Köszönöm illedelmesen, hogy megint volt egy tanári kioktatós bejegyzésed.
Köszönöm srácok, de azt hiszem ezen fórum e területét nagy ívben el fogom kerülni.
Majd megoldom magam vagy keresek egy másik fórumot ahol nem egyből okoskodással nyitnak.
Köszi a srácok! ;)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14433) PumpkinSeed válasza don_peter (#14432) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"Komolyan neked már nem ez az első bejegyzésed ami azt taglalja burkoltan, hogy ki mekkora pöcs és te mekkora király vagy."

Én is szoktam ilyeneket kapni, de én nem így jellemezném, hanem atyai pofonnak hívnám ami néha eléggé szükséges.

"Majd megoldom magam vagy keresek egy másik fórumot ahol nem egyből okoskodással nyitnak."

Gondolom informatikával foglalkozol, és te se nagyon örülsz annak, ha valaki mezőgazdasági kérdésekkel bombázz. Mindennek meg van a maga része ezen a fórumon is. Így a JS kérdéseket nem a PHP topicban kell feltenni, hanem az erre szakosodott JS topicban, ahol nagyobb eséllyel válaszolnak a kérdésedre. Az egy dolog, hogy Brian tudná rá a választ, de mivel nem ide tartozik, így vonakodik megmondani azt. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14434) Sk8erPeter válasza don_peter (#14432) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, hol taglaltam, hogy én "mekkora király" vagyok, szerintem sehol. :) Ahogy azt sem, hogy ki mekkora akármicsoda.
Javaslatot adtam, hogy tedd fel a kérdésedet a JavaScript topicban, és segíts nekünk gyorsabban megoldani a problémádat azzal, hogy felrakod a kódodat egy online szerkeszthető tárhelyre, így a segítség még hatékony is lehet, nem oda-vissza kérdezgetésekkel és javaslatokkal fogjuk tömni a topicot, meg pazarolni egymás idejét. Hangsúlyozom: azt szeretnéd, hogy segítsünk neked megoldani valamit, a te melódat/hobbidat/leckédet akarod, hogy megkönnyítsük, mi ebből nem profitálunk semennyire, nem fizetnek érte, nem kapunk érte vállveregetést, mégis segítenénk, ehhez talán nem nagy elvárás, hogy ne nekünk kelljen plusz időt eltöltenünk ahhoz képest, amennyi szükséges.
Érdekes, ezt elég sokan rajtad kívül megértik, és aztán akár kész kódot kapnak segítségül, és elboldogulnak a kapott tanácsokkal, aztán esetleg újabb dolgokban kérnek útmutatást. Elég jól pörögnek a topicok így is.
A reakciód mindenesetre azt hiszem, csupán téged minősít, ha elolvasod a fentieket, láthatod, hogy elég normálisan írtam le az okokat. Olvasd el talán majd egy kicsit higgadtabb fejjel is, amit írtam neked korábban, akkor talán érteni is fogod, mi van oda leírva, és miért.

Sk8erPeter

(#14435) Lacces válasza Sk8erPeter (#14428) üzenetére


Lacces
őstag

Már közbe megoldodott. (azért jó, hogy nem másoltam be, mert én egy másik dokumentációt olvastam, ami sokat nem ért :D) De köszi.

(#14436) Sk8erPeter válasza Lacces (#14435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végül mivel oldottad meg? :)
Itt írnak ignore-ról, de nem olvastam el részletesen.

Sk8erPeter

(#14437) Lacces válasza Sk8erPeter (#14436) üzenetére


Lacces
őstag

A te linked, a jobb, mert én google-ben kerestem rá, hogy phpdocs ignore folder, és engem egy másik subdomainre vitt... és ilyen xml-es leírást nem találtam, a tiéd tetszik nagyon :). (Meg alapból abból indultam ki, hogy másik is használ phpdocs-ot :P )

Végülis huszár vágással oldottam meg:
phpdoc -i *test* will ignore /path/tests/* and /path/here/my_test.php
ezt a variációt használtam, hogy *-ok közé tettem a 'framework' mappa nevét. :))
De ez az XML-es megoldás sokkal mennőbb, szóval hála érte :R

[ Szerkesztve ]

(#14438) trisztan94


trisztan94
őstag

Könyörgöm, valaki segítsen, egy natív OSX-es PHP IDE kellene nekem, mert kikészítenek ezek a Java alapú sz*rok.

Keresgéltem neten, de semmi érdekeset nem találtam :( Fizetős is jöhet!

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#14439) mobal válasza trisztan94 (#14438) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Phpstorm?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14440) trisztan94 válasza mobal (#14439) üzenetére


trisztan94
őstag

Régebben használtam, szerettem is, de ha jól tudom az is Java alapú, nem? :F

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#14441) Soak válasza trisztan94 (#14440) üzenetére


Soak
veterán

Miert baj az?

(#14442) trisztan94 válasza Soak (#14441) üzenetére


trisztan94
őstag

lassú, nem optimizált a rendszerre, sok dolgot amit a rendszer tud nem használ ki, kinézeti inkonzisztencia a natív alkalmazásokhoz képest, stb.

Főleg a lassúságuk zavar, még a Visual Studio 2013 Pro is gyorsabban megy virtuális gépben.. :(

https://heureka-kreativ.hu

(#14443) Soak válasza trisztan94 (#14442) üzenetére


Soak
veterán

Nem tudom mire mondod ezeket de vagy a geped nagyon faradt vagy valamit benezel. Nem is tudom hogy most melyik IDE-rol van szo de mi lassu? :F Mit nem hasznal ki a "java ide" ?

(#14444) Speeedfire válasza trisztan94 (#14442) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

sok dolgot amit a rendszer tud nem használ ki
Kicsit törni magyar? ;] :DDD

Amúgy tényleg tetű lassúak a java-s ide-k.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14445) mobal válasza trisztan94 (#14440) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem használd a PHPStormot (30 nap vagy akciós diák licenszel simán megéri) a többivel meg ne foglalkozz. Esetleg Oracle Java csomagot telepítsd fel Mac alá.

Most én rá vagyok "kötelezve" az eclipse-re amit egyszerre utálok és szeretek ;]

Speeedfire: 8 Gb + SSD és nem! :)

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14446) DeltaPower válasza Speeedfire (#14444) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egyetértek. Én azt szeretem legjobban, mikor a netbeans indításnál a "scanning projects" résznél megfagy.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14447) trisztan94 válasza Soak (#14443) üzenetére


trisztan94
őstag

i5 2.4 ghz, 4gb ram. Szerintem egy NetBeans-nek nem kellene ezt lelassítania, amikor egy Virtuális Windows 8+Visual Studio 2013 Pro + Windows Phone 8 emulator nem lassítja be ennyire.

A rendszer erőforrásait nem használja ki leginkább, illetve az olyan kényelmi funkciókat, amik benne vannak a rendszerben.

Meg nézd meg, hogy mennyire ronda egy natív IDE-hez képest:

NetBeans:

Xcode:

Lehet, hogy csak az én hülyeségem ez.

https://heureka-kreativ.hu

(#14448) mobal válasza trisztan94 (#14447) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Amint írtam, még 4 Gb ramot mellé csapsz - esetleg egy SSD-t ha tudnál és nem lenne ilyen probélma! :D

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14449) trisztan94 válasza mobal (#14448) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez is egy megoldás, de attól még tetű lassúak, ez tény, ezért keresek egy natív IDE-t, amihez nem kell bővíteni a dolgot :)

De ezek szerint senki sem ismer ilyet, keresek tovább :(

https://heureka-kreativ.hu

(#14450) mobal válasza trisztan94 (#14449) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem olyat - sajnos - kereshetsz... Mellesleg PHPStorm-ról tudom, hogy ha rákényszeríted tud gazdálkodni az erőforrással.

A szokásos "placebo" megoldást még próbáld meg: [link]

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.