Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Egy ilyet keresek, ami lehetoleg picit furgebb is, mint a mostani FM1 A6-3500-om. Jelenleg ket passziv AMD-s lap erheto el:

- Biostar A68N-5000
- ASRock QC5000-ITX/PH

Ez nagyon siralyos, 20k-ert mar kaphatoak, epp csak sebessegben meg eleg erezhetoen downgrade lenne a mostani rendszerhez kepest.

APU-s lapbol van meg az ECS-nek egy:

- ECS KBN-I/5200

Viszont ezen mar van venti, es meg azzal is eleg brutalisan melegszik, szoval itt mar eleg durvan kijon az a +10W TDP.

Egyebkent a Biostar manual emlitest tesz egy "Biostar A68N-5200"-rol, de termeszetesen azota se jelent meg ilyen termek.

Az APU listat elnezve valami Beema lap kene, de ilyen egyelore nem letezik, vagyis en nem talaltam. Nem tul sok remenykedesre ad okot az sem, hogy a mar meglevo, viszonylag uj lapok is 2013 majusi APU-kra epulnek, tehat eleg durva a faziskeses.

Nezegettem meg Intel lapokat is, de egesz egyszeruen szarok. Nyers CPU teljesitmeny kb. ugyaannyi, cserebe a GPU gagyi, nincs SATA3, miegymas. Emelle termeszetesen dragabbak is. Felejtos.

Kihagytam valamit? Tud valaki passziv hutesu lapot, Passmarkon mondjuk 2000 pont folott teljesito APU-val?

[ Szerkesztve ]

(#3) berVi


berVi
senior tag

Az 5200 extrem melegedese azert is erthetetlen, mert az 5000 elvileg csak 26 fok korul maszkal.

(#4) berVi


berVi
senior tag

Egy alternativ megoldas 95W TDP alatti (tehat gyakorlailag tetszoleges) CPU + alaplap es egy Nofan IcePipe. Ez kicsit zsebbenyulosabb, a venti maga 17k korul indul ebay-en, es meg ehhez jon a konfig ara, ami szinten 30 folott van, mar felteve, hogy A4-5000-nel gyorsabb fajtarol beszelunk (lassabbat nyilvan nincs ertelme venni, akkor mar inkabb az integralt CPU-s lap 20-25-ert mindenestol). Viszont aki eromuvet epit (pl. i7), annak kivalo valasztas lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5) berVi


berVi
senior tag

Vegul az IcePipe mellett dontottem (a port nem nezni:DDD):

Az a vicces, hogy most meg huvosebb, mint amilyen a gyari ventivel volt :DDD Szoval szamomra teljesen megerte, a gep immaron 0dB zajjal uzemel. A hazba nem kellett semmi plusz venti, storage-nak csak SSD-t hasznalok, a tapegyseg pedig egy fanless Seasonic :) Valosagos elmeny egy ilyen gepet hasznalni.

CPU upgrade egyelore nem volt, de a mostani jeloltem az erosen zsebbe nyulos, amde annal gyorsabb Intel 4790T. Majd, egy szep napon... kiveve ha addigra lesz jobb Broadwell/Skylake.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.