Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) sxboy válasza Rosep (#348) üzenetére


sxboy
tag

"The next big thing will be 0.5 i am currently working on. The whole backend MUST be recoded because the current implementation is too limited, but 90% of the old code can be reused, only some class names must be renamed and some code must be removed or added. The greatest change will be that the RPC code is relocated into a daemon process which supports forking that will allow some new features of interacting between long taking processes and the webgui. Also config changes will not be applied immediately, instead they will be applied only if the users is pressing a special button in the webgui. The whole backend will be much more cleaner and powerful at the end. There will be be no changes in the webgui at all." - votdev

(#352) lovi27 válasza sxboy (#350) üzenetére


lovi27
addikt

A leírás jó. Erre az SSH-s frissítésre csak azért van szükség, mert most az alaprendszer is megváltozik (omniusról fedaykinra). Ezért szükséges a külső frissítés. A pluginok frissítéséhez már ajánlottabb és tökéletesen elég lett volna a webgui/update manager használata. Amúgy pont ma jelent meg vagy 20 frissítés az OMV-hez, a kernel is változott, ezért volt szükség neked a második körre. Mikor én csináltam még nem kellett.

(#353) lovi27 válasza larryking (#349) üzenetére


lovi27
addikt

A miniDLNA szerver az OMV-től független, különálló program linux és más rendszerekhez. Valaki írt egy miniDLNA plugint, hogy a szerver az OMV-be ágyazva is fusson. Tehát van egy miniDLNA szerver és egy plugin. Júliusban a szerverhez jött ki frissítés, amióta gondok vannak a miniDLNA-val. Tehát amíg nem frissül a szerver, valószínűleg a hiba sem fog változni.
Én is megnéztem és láttam nincs változás. Különben szóltam volna.

(#354) larryking válasza lovi27 (#353) üzenetére


larryking
senior tag

Az ssh frissítés tönkre is vágta a rendszert, dlna nem volt, de minden omlott, rá eresztettem a webgui frssítést, na az volt a pont az í re. Reinstall és méreg, szerencsére adatok maradtak.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#355) lovi27 válasza sxboy (#351) üzenetére


lovi27
addikt

Ez úgy lett volna elegáns, ha lefordítva teszed ide. Így több ember ugyanúgy nem tudja olvasni, mint amiért az OMV fórumát sem olvassa.

(#356) lovi27 válasza larryking (#354) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor ne frissíts a v0.4-re. ISO-val úgyis csak a v0.3-at tudod telepíteni.
Amúgy meg megbeszéltük, hogy addig hagyod a dlna-t amíg nem jön hozzá frissítés, mert nálad az iPad-es plaginnal összeveszik.

(#357) larryking válasza lovi27 (#356) üzenetére


larryking
senior tag

Nem volt dlna, csak torrent, befosot az smb, nfs, és az ssh is, nem volt hajlandó egy sima mc parancot végre hajtani. Mostmár minden ok, vissza ment a 0.3.

"We'll meet you where the lights are...."

(#358) lovi27 válasza larryking (#357) üzenetére


lovi27
addikt

És akkor most hibátlan? Mennyi plugin fut?

(#359) larryking válasza lovi27 (#358) üzenetére


larryking
senior tag

Most csak a torrent, de ma éjszaka volt egy kis zűr:

Sep 30 00:25:01 openmediavault /USR/SBIN/CRON[21471]: (root) CMD (/usr/sbin/omv-mkgraph >/dev/null 2>&1)

Ez volt az utolsó bejegyzés a sys.log-ban és onnantól se kép se hang, webgui nem ment, se a torrent. 4 mp-es újraindítás kellett.

"We'll meet you where the lights are...."

(#360) lovi27 válasza larryking (#359) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyen problémák csak nálad vannak, szerintem ez nem az OMV hibája, ezért a hardvered alapos teszt alá kell vetni. Ha az enyém csinálná a következőket tenném:
- ha el volt állítva a BIOS, gyári alapértékre visszaállítani
- ha volt RAM bővítés kidobni és csak az eredi gyári RAM maradjon.
- ellenőrizni, hogy a tápfezsültségek ingadoznak-e, nincs-e rajtuk zavar.
- és ha az első hárommal nincs gond alapos, hosszú idejű RAM tesztet futtatni.
Az ilyen megmagyarázhatatlan hibákat tipikusan RAM hiba tud okozni, amikor fals adatok jönnek vissza, hülyeségeket csinál a rendszer és kár logikát keresni benne.

(#361) larryking válasza lovi27 (#360) üzenetére


larryking
senior tag

Alapvetően ez egy zárt nas doboz, gondoltam alaplap cserén, de nem tudom menne e.

"We'll meet you where the lights are...."

(#362) lovi27 válasza larryking (#361) üzenetére


lovi27
addikt

De nem tudod, hogy az alaplap, a RAM, vagy esetleg a tápegységgel van-e gond. Ha garanciális, akkor szerviz, de ha már nem, akkor csak úgy találomra veszel egy alaplapot? Először hibát kéne találni.
Ismered a Memtest86 programot? Töltsd le a CD vagy USB ISO változatot és hajts végre vele egy hosszú idejű, alapos tesztet.

(#363) larryking válasza lovi27 (#362) üzenetére


larryking
senior tag

A rendszernek nincs baja, de lehet valamit én nem veszek észre.

"We'll meet you where the lights are...."

(#364) larryking


larryking
senior tag

Megint ez van

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

"We'll meet you where the lights are...."

(#365) lovi27 válasza larryking (#364) üzenetére


lovi27
addikt

Valami nincs jól beállítva, tiltva van és ezért nem férsz hozzá ahhoz a valamihez.

(#366) larryking válasza lovi27 (#365) üzenetére


larryking
senior tag

Ez pont a webgui, mert a rendszer megy, de nem megy azssh, a torrent, de forgalom van. Tehát nem érem el a rendszert, de az adatok ki be vándorolnak, tehát nincs fagyás.

"We'll meet you where the lights are...."

(#367) lovi27 válasza larryking (#366) üzenetére


lovi27
addikt

Ha se a web gui, se az ssh nem megy, akkor dugj rá egy monitort és jelentkezz be root-ként. De hogy ott mit csinálj, azt kérdezd meg a forums.openmediavault.org fórumon a fejlesztőktől.
De ez csak elkenése a dolgoknak. Később újra vissza fog köszönni. A probléma fő okát kell megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#368) slashing


slashing
senior tag

Valaki le tudná nekem írni hogy MC-n belül hogyan tudok szétdarabolt RAR ill. ZIP fájlokat kitömöríteni? Kell hozzá valamit telepíteni vagy csak valamilyen parancsot kell kiadni?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#369) larryking


larryking
senior tag

Valaki erre adjon választ, új telepítés, éppen a megosztások beállítása zajlik, és egyszer csak:

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#370) lovi27 válasza larryking (#369) üzenetére


lovi27
addikt

Csak egy dolog tűnik biztosnak: nem az OMV hibája. Lehet, hogy a hardvered, lehet, hogy te magad, vagy esetleg valami más körülötted. Ezt neked kell megtalálni. Továbbra is figyelmedbe ajánlom a 360-as számú hozzászólásomat.

(#371) lovi27 válasza slashing (#368) üzenetére


lovi27
addikt

Úgy látszik csak én vagyok valaki... :DD

Root-ként csináld a következőt:
Add az etc/apt/sources.lst fájlhoz a következő sort:
deb http://ftp.de.debian.org/debian squeeze main non-free
Mentsd el a fájlt, majd jöhet a következő két parancs:
apt-get update
apt-get install unrar

Ezután a TC-hez hasonlóan tudod használni az MC-t.

(#372) slashing válasza lovi27 (#371) üzenetére


slashing
senior tag

Sikerült megcsinálni, köszi :R

Lehet el kell kezdenem linux parancsokat tanulni mert ez így nem állapot :)

(#373) larryking válasza lovi27 (#370) üzenetére


larryking
senior tag

Probáltam freenast, nas4free programot és ott is van gondom. Megcsinálom az smb megosztást, de mikor másolnék a nasra, egy két perc után megáll, nem tud írni a lemezre, és sehogyan nem érem el. Net megszakítása után jó. Mi lehet a gond?

"We'll meet you where the lights are...."

(#374) Rosep


Rosep
senior tag

Kicsit át kell rendeznem a Microserverben a HDD-ket.
Mondja már el valaki mi a szabályos menete egy vinyó eltávolításának, nehogy belefussak megint abba amibe múltkor, hogy újra kell telepítenem az oprendszert.

(#375) larryking


larryking
senior tag

Arra lettem figyelmes, hogy bármely nas programot használtam, ha töltök fel ugye egy idő után megszakad a kapcsolat, mint mellékeltem, de internet sincs olyankor. Router reboot és minden ok. Lehet a 1043ND-vel lesz a baj. Gyári soft van rajta.

"We'll meet you where the lights are...."

(#376) lovi27 válasza larryking (#375) üzenetére


lovi27
addikt

Ha megszakad az adatkapcsolat, attól még nem kéne fejre állnia a NAS programnak. Én szeretem a 1043-as, többet beüzemeltem már, de eggyel sem volt soha semmi gond. Persze ettől még a tied épp lehet hibás, bár nem hiszem. Először csinálj egy gyári reszetet. Ez nem az újraindítás! Ha jól emlékszem ehhez a hátulján a reszet gombot 5-6 másodpercig kell folyamatosan nyomni. De ne feledd! Minden beállítást elveszít, a gyári alapértékekre áll vissza.

(#377) larryking válasza lovi27 (#376) üzenetére


larryking
senior tag

Próbáltam a 30 mp áramtalanítást, ugyan az volt a gond Freenas és Nas4free alatt, de beszart olyankor a net a laptopon, mert alapvetően onnan irányítom.
Volt factory reset, volt nas program reset, és nem tudom mi a gond.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#378) lovi27 válasza Rosep (#374) üzenetére


lovi27
addikt

Le kell mountolni - azaz unmountolni kell őket! De ezt csak akkor tudod megtenni, ha előtte a HDD minden megosztását kitörlöd. Pl. DLNA, FTP, SAMBA, stb. Tehát addig kell variálnod, míg a foglaltság jelző yes-ről no-ra nem vált és hagyja unmountolni. De jól vigyázz! Légy óvatos. Ha jól emlékszem a SAMBA-nál azt is megkérdezi, hogy a tartalmat is törölje-e. Erre mindig NO-val válaszolj.

[ Szerkesztve ]

(#379) lovi27 válasza larryking (#377) üzenetére


lovi27
addikt

Nem áramtalanítani, reszetelni kell! Éjszaka az enyém ki van kapcsolva, de attól nem veszti el a beállításait. Most vidékre kell rohannom!!

(#380) larryking válasza lovi27 (#379) üzenetére


larryking
senior tag

Volt factory reset, arra gondoltam, hogy ddwrt-t vagy openwrt-t rakok rá.

"We'll meet you where the lights are...."

(#381) sxboy válasza larryking (#380) üzenetére


sxboy
tag

én raktam rá, most bootloopos :D

(#382) larryking válasza sxboy (#381) üzenetére


larryking
senior tag

Volt már rajta ddwrt csak leszedtem, és vissza raktam a gyárit. Most lehet az makacskodik.

"We'll meet you where the lights are...."

(#383) larryking


larryking
senior tag

A hiba továbbra is meg van, de a rendszer megy, nem elérhető, de a router jelzi, hogy megy. Ez szerintem omv hiba is lehet.

"We'll meet you where the lights are...."

(#384) larryking


larryking
senior tag

Oct 6 19:17:01 Homeserver /USR/SBIN/CRON[16615]: (root) CMD ( cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Oct 6 19:17:01 Homeserver postfix/postsuper[16618]: fatal: scan_dir_push: open directory hold: No such file or directory
Oct 6 19:17:02 Homeserver /USR/SBIN/CRON[16613]: (CRON) error (grandchild #16615 failed with exit status 1)
Oct 6 19:17:02 Homeserver postfix/postdrop[16621]: warning: unable to look up public/pickup: No such file or directory
Oct 6 21:38:41 Homeserver kernel: imklog 4.6.4, log source = /proc/kmsg started.
Oct 6 21:38:41 Homeserver rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="4.6.4" x-pid="1142" x-info="http://www.rsyslog.com"] (re)start
Oct 6 21:38:41 Homeserver kernel: [ 0.000000] Initializing cgroup subsys cpuset

19:17:02-nél lett valami, és onnan nincs se kép se hang. Csak transmission van fent.

"We'll meet you where the lights are...."

(#385) larryking


larryking
senior tag

A Korábban emlitett hiba ma újra előjött, minden le lett cserélve a rendszerben, de az omv továbbra sem jó. Megint nem enged be, se ssh, se smb, se web eléréssel. Illetve nem kapcsolta le a rendszert. Volt nas alaplap, router csere, és hiba ismét előjött.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#386) Rosep


Rosep
senior tag

Az miért van, hogy egy újként berakott 3 TB-os HDD-re azt mondja az OMV hogy 150 GB foglalt?

(#387) lovi27 válasza Rosep (#386) üzenetére


lovi27
addikt

Mert az EXT4 lefoglal 5%-ot. link

(#388) lovi27 válasza larryking (#385) üzenetére


lovi27
addikt

Sajnálom, hogy így szenvedsz a rendszereddel, de ez a hiba fórumon keresztül nem javítható. :N
Hogy eloszlasd a kétséged, hanyagold az OMV-t és próbáld ki egy másik operációs rendszerrel is.
Freenas?

(#389) larryking válasza lovi27 (#388) üzenetére


larryking
senior tag

Freenasnál a torrent beállítás a zfs miatt nehéz, nas4free elfelejti a beállításokat, az ubuntu servert pszkálom most, dlna ok, csak a torrent...........

"We'll meet you where the lights are...."

(#390) Rosep válasza lovi27 (#387) üzenetére


Rosep
senior tag

Eddig a kisebb vinyóknál nem tűnt fel.
Hát így valójában a 3 TB-os HDD csak 2.5 TB. Mer ugye a 3 is csak 2.7 lenne. Ebből még mínusz a 150 giga. :)

(#391) buca84 válasza larryking (#389) üzenetére


buca84
őstag

Ebben a leírásban a torrent beállítás jó lenne neked?

(#392) lovi27 válasza Rosep (#390) üzenetére


lovi27
addikt

Az EXT4 nem tehet róla, hogy a gyártók trükköznek a számrendszerek használatával. :O
De azt észrevetted, azért ő a nagyobbal számol, hogy többet haraphasson ki a hasznos területből... :DD

Ha figyelmesen olvasod a leírást az is benne van, ha nem rendszer diszk, akkor nem szükséges az 5%!

(#393) Rosep válasza lovi27 (#392) üzenetére


Rosep
senior tag

Annyira nem vagyok perfekt angolból, hogy meg tudjam hogyan lehet megszüntetni az 5%-ot.

(#394) lovi27 válasza buca84 (#391) üzenetére


lovi27
addikt

Elolvasva a cikket tiszteletem a szerzőnek, de ha jobban körülnéz kevesebb munkából megúszhatta volna. Hasonló elvárásoknak felel meg az OMV is, mint amit ő megcélzott. Az is gyakorlatilag egy debian (ubuntu) alapú linux szerver - kicsit lebutítva, de kihegyezve NAS funkciókra (raid, samba, nfs, ftp, ssh, stb.), amit weben keresztül egyszerűen, grafikus felhasználói felülettel (webgui) lehet vezérelni, beállítani. Ráadásul pluginokkal további egyedi funkciókkal könnyen lehet bővíteni (virtulbox, dlna, webserver, iscsi, mysql, stb.).

(#395) larryking válasza lovi27 (#394) üzenetére


larryking
senior tag

Nem rossz az ubuntu server, próbáltam, de leváltottam a nast egy zyxelre, így eladó egy 5 lemezes nas választható alaplappal/lapokkal..............

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#396) lovi27 válasza Rosep (#393) üzenetére


lovi27
addikt

Ezzel 1%-ra csökkenti.
tune2fs -m 1.0 /dev/sdXY , ahol XY a partíció száma, pl. a1, b1, stb.

Ha nem tudod a /dev/sd számot, ez a parancs kiírja az összes partícióét:
df -T | awk '{print $1,$2,$NF}' | grep "^/dev"
Ezek a parancsok a cikkből vannak.

(#397) lovi27 válasza larryking (#395) üzenetére


lovi27
addikt

A Zyxel is egy NAS, nem?

(#398) larryking válasza lovi27 (#397) üzenetére


larryking
senior tag

Igen, tudom, de gyári os, nem szenvedés, elég nekem, sőt.....

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#399) lovi27 válasza larryking (#398) üzenetére


lovi27
addikt

Legyél vele szerencsésebb...

(#400) Rosep válasza lovi27 (#396) üzenetére


Rosep
senior tag

Így is hogy már telepakoltam?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.