Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20451) Ticsi. válasza Tim82 (#20450) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

Ma megyek virrasztalásra, holnap temetésre, s ma áldozni kellene, de ahhoz szükséges a gyónás. Két héttel ezelőtt gyóntam, mert akkor is volt egy mise a nagynénémért. Nagyim szerint addig lehet áldozni, amíg nem követünk el valami nagy bűnt. Mi számít nagy bűnnek? :) Csak szerettem volna megtudni, hogy ez a valóságban hogy megy.
Ne nevessetek ki, csak érdekelt ez a kérdés.

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#20452) Viszlát válasza Ticsi. (#20451) üzenetére


Viszlát
addikt

Katolikusokról lévén szó, logikusnak tűnik, hogy olyan alap dolgok, mint szex, lopás, csalás, stb...

mod: persze ha férjnél vagy és vele szexeltél, akkor az nem bűn (asszem, bár náluk sose lehet tudni). :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20453) Ticsi. válasza Viszlát (#20452) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

Igen én is pont ettől tartottam.
De nem vagyok férjnél. :)

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#20454) Viszlát válasza Ticsi. (#20453) üzenetére


Viszlát
addikt

Az szívás. :) És egyébként mi történik, ha gyónás nélkül áldozol?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20455) Ticsi. válasza Viszlát (#20454) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

Rossz lesz a lelkiismeretem. :)
Majd megoldom valahogy. Csak ha nem áldozok, akkor megszólják az embert falun.

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#20456) ngabor2 válasza Ticsi. (#20451) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bűn az, amit bűnnek, rossznak tartasz.ha úgy érzed, hogy azóta nem követtél el bűnt, akkor nem kell megint gyónnod.

(#20457) Viszlát válasza Ticsi. (#20455) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem. Érdekes. :)

Sajnos ez benne van. Nálunk Úrvacsorának hívják, és bizony néha előfordul, hogy érdekesen néznek az emberre ha nem vesz részt benne, pedig a karizmatikus kereszténységben ráadásul teljesen önállóan kell eldönteni, hogy beszáll-e az ember. Csak persze vannak olyanok, akik rögtön arra gondolnak, hogy nah akkor ez is csalja az asszonyt. :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20458) Ticsi. válasza ngabor2 (#20456) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

De csak az számít bűnnek igaz, amit meg is tesz az ember, amit gondolatban hajt végre az nem? :) Vagy az is? :F

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#20459) Tim82 válasza Ticsi. (#20451) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bocsánatos bűnöket nap mint nap követünk el: kisebb hazugságok, mulasztások stb., mindent oda lehet tenni, aminek nem nagy a hordereje és nem rossz szándékból követtük el. Ezektől még lehet áldozni, nem követsz el újabb bűnt azzal, hogy nem gyónod meg őket áldozás előtt. Bár ettől még ajánlott.

Nyilván nem volt közben abortuszod, nem bántottad embertársadat stb. :DDD

A görögkatolikus és a római katolikus egyébként csak szertartásban különbözik, teológiai szempontból nem (és a bűnök megítélése az utóbbihoz tartozik).

Viszlát: mintha kicsit elfogult lennél a katolikusokkal szemben. Mintha. Cseppet. :P

#20458: "Gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással"

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20460) Viszlát válasza Tim82 (#20459) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt hogy érted? Nem vágom mire gondolsz.

A katolikusoknál nem számít bűnnek a paráznaság?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20461) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Ahogy Sian mondaná, ne parázzak már és ne rágódjak ennyit a dolgokon. :)

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#20462) Tim82 válasza Viszlát (#20460) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hivatalosan nem minden keresztény egyháznál az? (Nem értem, ez miért éppen katolikus sajátosság volna - nem tudok olyan felekezetről, amelyik tolerálná a házasságon kívüli szexet.)

#20463: erre én csak azt tudom mondani, hogy a katolikusok nem szerkesztették át a Bibliát, mint Luther. :DDD

Tudok még mondani pár egyházat, amelyiket nem nagyon zavar, mi van a Bibliában - igazából egyet se tudok, amelyik az egyértelműen leírt dolgokat követné pontról pontra belőle.

Ja igen, nem tudom, Te melyik felekezet tagja vagy pontosan (baptistára emlékszem, de nem vagyok benne biztos), de nem vagyok egyiknek sem az ellensége, tehát ezt a megjegyzést nem bántó éllel mondom. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20463) Viszlát válasza Tim82 (#20462) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, a Biblia elég egyértelműen nyilatkozik a dologról, de ez a katolikusokat nem nagyon szokta zavarni, szóval nem vagyok biztos benne. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20464) bolondember válasza Viszlát (#20460) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

még az önkielégítés is paráznaság, ne marhulj.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20465) BlacKSouL válasza bolondember (#20464) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ááááááá :W :W

:D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20466) bolondember válasza BlacKSouL (#20465) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

komoly.

gyónásnál meg is kérdezi a pap, h "magadban vagy mással?"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20467) Viszlát válasza Tim82 (#20462) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kívánok ilyen jellegű vitába belebonyolódni, de azért ennek az átszerkesztésnek nézz utána. :)

Nagyon régen tanultam a katolicizmusról, de mára már nem sok emlékem maradt az egészből. A nyilvánvaló dolgokkal meg nap mint nap találkozik az ember, szóval...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20468) Tim82 válasza Viszlát (#20467) üzenetére


Tim82
nagyúr

Khm... én megtettem és nem tanultam olyan régen róla... szóval... nem ártana felelevenítened az ismereteidet. :)

De tényleg ne menjünk bele, szerintem civilizált ember vallásról és politikáról nem vitatkozik.

Átszerk.-téma: a katolikusok nem hagytak ki jó pár könyvet a Bibliából... [link] Ha érdekel, nézz utána. ;) [link] (nem átírásról beszéltem, átszerkesztésről, ebbe bizonyos dolgok kihagyása is beletartozik)

Csak azt nem vágom, hogy a katolikusok mitől kevésbé keresztények/kevésbé követik a Bibliát - és legfőképpen olyan protestáns egyházak híveitől hallom, amelyeknek a tanításai egymásétól is néha elég hajmeresztően eltérnek, pedig egy Szentíráson alapulnak. :U Igazából erre kaptam fel a fejemet. Vagy ez csak egy szokásos előítélet, amelyben a protestánsok osztoznak? A kérdés költői - csak komolyan nem szoktam érteni... Az ő szemszögükből nyilván minden nyilvánvaló dolog.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20469) Viszlát válasza Tim82 (#20468) üzenetére


Viszlát
addikt

Végülis, nézőpont kérdése. :D Úgy is lehet nézni, hogy a protestánsok hagytak ki néhány könyvet. :D

Nekem a katolikus emberekkel semmi bajom, hogyan is lehetne. A katolicizmussal, na azzal van, többet ártottak a kereszténységnek, mint bármilyen ateista vagy ellenmozgalom. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20470) Tim82 válasza Viszlát (#20469) üzenetére


Tim82
nagyúr

"A katolicizmussal, na azzal van, többet ártottak a kereszténységnek, mint bármilyen ateista vagy ellenmozgalom. :U"

Na, erre voltam kíváncsi. Hogy megalapozott-e vagy nem, azt nem az én dolgom eldönteni, az én véleményem árnyaltabb, de vagyon benne igazság. :)

Nah, szép napot, ledőlök pihenni - használjuk ki augusztus 20-át... :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20471) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

most jön, h valaki beordítja, h

"Burn down Roma!!!!!!!!!!!!4négy"

vagy mi :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20472) Viszlát válasza Tim82 (#20470) üzenetére


Viszlát
addikt

Én úgy mondanám, hogy sokkal mélyebb dolog ez, sem minthogy egy mondattal el lehetne intézni. A történelmi dolgok amikről általában mindenki tud, csak a jéghegy csúcsa...

Bolond, lesz ötödik rész is?:)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20473) venember83


venember83
nagyúr

B*ki, micsoda hitvita lett itt... Kár, hogy nincs időm végigolvasni, majd otthon, talán. Különben mit kerestek gép előtt? Sicc ünnepelni! Vagy dolgozni. ;]

(#20474) bolondember válasza venember83 (#20473) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

dolgozni - ott vagyok.

tudod, multitasking, két monitor... ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20475) ngabor2 válasza venember83 (#20473) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem hitvita, vallási. nem ugyan az...

asszem menni kellene egyet vízipiázni. utána ismét csinálgatom a gépet, már "csak" össze kell pakolni, mert minden megvan hozzá. a vinyó is... csak nem lehet tőle rendesen lezárni a házikót. majd megoldom valahogy. vélemény?

(#20476) Kephamos válasza ngabor2 (#20475) üzenetére


Kephamos
addikt

"vélemény?"
fénykép? :)

vízipipában én is benne lennék most :)

(#20477) ngabor2 válasza Kephamos (#20476) üzenetére


ngabor2
nagyúr

fényképező a bátyámnál. ha nálam lenne, akkor a folyamatról is lenne pár kép.

(#20478) bolondember válasza ngabor2 (#20475) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

mintha tegnap emlegettük a langyos vizes kalapácsot... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20479) venember83 válasza Kephamos (#20476) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi kívánsz lenni a vízipipában? Dohány? Szén? Víz? Füst?

(#20480) Kephamos válasza venember83 (#20479) üzenetére


Kephamos
addikt

Jujj, ez fájt. :)

(#20481) NoLF


NoLF
addikt

na akkor én itt és most ünnepályesen bejelentem, hogy

helló.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20482) NoLF


NoLF
addikt

áh tököm tele van senkivel nemtok kimenni strandra... pitsába.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20483) neduddki válasza NoLF (#20482) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

LaRosell groff eppen naszuton tartoszkodik szoval szerintm Te keered vkivel:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20484) bolondember válasza neduddki (#20483) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hánézd meg, sör van a kezében, offkorz, h mindent kever mindenkivel! ;] :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20485) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Mi újság itt?

(#20486) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

szolgálati közlemény - Rész kapcsolja be a telefőnjét/olvassa az emiljét, mert Shashlány üzeni, h FONTOS!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20487) NoLF válasza neduddki (#20483) üzenetére


NoLF
addikt

na ezt megint nem értettem, sebaj.
még mindig kutyameleg van, elmentem a strand felé, 8millióan vannak, jobb is hogy nem mentem...
de akkor is uncsizok. ma megint benézek a borvárosba, de ma már csínján kell bohóckodni mert holnap 8kor már pesten kell lennem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20488) ngabor2 válasza venember83 (#20479) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az első hármat. a negyedik automatikus.

(#20489) nike_ válasza NoLF (#20487) üzenetére


nike_
addikt

Az aláírásod igaz. :D 5 nap alatt egyszer volt csak 30°C június végén.

(#20490) NoLF válasza nike_ (#20489) üzenetére


NoLF
addikt

ez egy idézet a blöff c filmből ;)
ettől függetlenül természetesen igaz

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20491) nike_ válasza NoLF (#20490) üzenetére


nike_
addikt

Bizony. :) Viszont sok luxuskocsi van Londiniumban. BMW, Audi TT, Ferrari, Porsche mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#20492) philoxenia válasza nike_ (#20491) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

BMVW esetleg..... ;]

Sziasztok ! Szép tüzijátékot Mindenkinek.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20493) nike_ válasza philoxenia (#20492) üzenetére


nike_
addikt

Elírtam, bocs..

(#20494) philoxenia válasza nike_ (#20493) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De az is lehet, hogy Te már tudsz valamit... A BMW+VW együtt már úgyis hosszú lenne. :)

Bon: esetleg egy Passat 5 -re, vagy egy Phaeton 7 esetleg..... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20495) bnss válasza philoxenia (#20492) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Mire gondolsz BMVW-vel? BMW egy VW-vel keresztezve? :DDD ;]

Nem kell csónak VW, vagy R32-es Golf, vagy M3-as BMW. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#20496) nike_ válasza bnss (#20495) üzenetére


nike_
addikt

Arra. :)

(#20497) philoxenia válasza bnss (#20495) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bayerische Motoren Volks Werke..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20498) NoLF válasza nike_ (#20491) üzenetére


NoLF
addikt

akkor nem láttad az érdekes autókat ezek szerint, ha ezek számítottak luxusnak ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20499) bnss válasza philoxenia (#20497) üzenetére


bnss
veterán

Perverzióóóó... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#20500) nike_ válasza NoLF (#20498) üzenetére


nike_
addikt

Mert, már Te is voltál Londonban? És mit láttál?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.