Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Shkiz0 válasza X Factor (#5949) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Redditen volt kint, hogy kb azt tudja hőfokokban mint a TUF.
Legalábbis a tulaj azt írta, hogy 65C fok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5952) X Factor válasza Shkiz0 (#5951) üzenetére


X Factor
addikt

Ah köszi, hangerőben TUF-ról jókat olvastam, főleg a silent bios-sal. Teljesitmenyben meg ahogy elneztem, igazabol nagy kulonbsegek nincsenek, a giganal mondjuk még a 4 év gari volt szimpi az kesobbi eladasnal meg jol johetne.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#5953) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Brutál 8k optimized beállítással is folyamatos a superposition.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#5954) carrast69 válasza snecy20 (#5950) üzenetére


carrast69
kezdő

szerintem semmi, biztos hatalmas várólisták vannak mindenütt, én ha novemberben megkapom, már örülök!

(#5955) Raki válasza proci985 (#5945) üzenetére


Raki
aktív tag

Rendben, köszönöm úgy legyen... :R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#5956) szasanyi válasza snecy20 (#5950) üzenetére


szasanyi
félisten

Várj, mindjárt belenézek a varázsgömbömbe. .. :))

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5957) snecy20 válasza szasanyi (#5956) üzenetére


snecy20
veterán

Elvileg nemrégiben kaptak már meg onnan kártyát ph-s emberek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5958) Csokilama válasza X Factor (#5952) üzenetére


Csokilama
tag

Alap biossal tényleg elég agresszívre vették a TUF fan curvet, de silent profil vagy afterburnerben custom curve megoldja. :K Eléggé túlméretezettek a 3080 hűtők, mert 3090re is azt pakolják.
Nálam ITX ház miatt melegebb pár fokkal, mint az open air tesztekben.

(#5959) Asaob


Asaob
csendes tag

Aki szintén beszívta mint én az Aqua-val szerintem látogasson el ide.
https://bekeltet.bkik.hu/urlap/kerelem-online-benyujtasa

[ Szerkesztve ]

(#5960) Shivi


Shivi
tag

valaki tud valamit pl az inno3d 3080-okról? nagyon nem hallani semmit felőlük
pontosabban erről : [link]

[ Szerkesztve ]

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#5961) hadogabi1 válasza Asaob (#5959) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Milyen bekelteto testulet.... elolvastad az aszf t? Vagy csak pipalgattal. Felesleges idegeskedestol kimeled meg magad ha hagyod... Tenyleg azthitted hogy egy ceg bukoval oda fogja adni a kartyakat?

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5962) szasanyi válasza Asaob (#5959) üzenetére


szasanyi
félisten

Konkrétan mi a panasz? Csak mert az a testület - tapasztalatból mondom - annyira hatékony mint Józsi bácsi a ravatalon. :U

snecy20: az szvsz jó ómen de smmire sem garancia.

Shivi: nem, de az Inno3D RTX 2080 X2 OC kártyán pár hónap alatt alhunyt (pedig tuningolni nem is szoktam). Azóta úgy vok az Inno3D-vel, hogy csak ár alatt és csak ha végképp nincs alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5963) snecy20 válasza Shivi (#5960) üzenetére


snecy20
veterán

Nincs sok jelentősége, mert: UK and Ireland only due to high demand

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5964) Asaob válasza hadogabi1 (#5961) üzenetére


Asaob
csendes tag

ők adták meg az árat amit kifizettem abban hitben, hogy amint elérhető megkapom. Üétek rajta 3 hetet küldek 2 levelet, hogy csúszik a kiszállítás. Aztán lemonták a rendelést 3 hét után. A cég ahol dolgozom kevesebbért is 300k-s büntetést kapott

(#5965) hadogabi1 válasza Asaob (#5964) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Én is tőlük vártam szintén 360 ért. Sejtettem hogy ez lesz nem vártam mást. Mindenki aki látta hogy hova fejlődnek a nagyker árak tudta hogy nem fogja neked bukóval odaadni a kártyát attól mert jó híre van a boltnak. Mellesleg ha miattad megbüntetik az aqua-t az neked jó lesz? Lesz ettől kártyád? Tudjuk hogy millió igazságosztó és megmondóember országa vagyunk, de vannak dolgok amik túl szép hogy igaz legyen. Szerinted ők ezt nem nézették meg jogilag bárkivel is mielőtt kiküldték az email-t? Semmi közöm aquahoz mielőtt pártolás miatt mondanád.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5966) szasanyi válasza Asaob (#5964) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmit sem tudsz tenni, csak ha előre kif is izetted. Akkor lehet helye a reklamációnak de amúgy... És a békéltető testületről: megvásárolt és kifizetett terméket küldtem vissza a 14 napos elállási időn belül, amit el is fogadtak és meg is érkezett. 1 hónap elteltével sem kaptam vissza az árát (szóval ez kicsit sem olyan mint a te eseted) - a BT annyit mondott, hogy párbeszédet kezdeményezhet a bolttal (tehát közvetítő a vevő és az eladó között) de semmit sem garantál, mivel a boltnak nem tud olyan utasítást vagy határozatot adni ami kötelező érvényű lenne (magyarul a létezésüknek nem sok értelme van).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5967) Mumee


Mumee
őstag

Why the RTX 3080 Isn't as Amazing @ 1440p, CPU or Architectural Bottleneck?
TLDR : Játéktól függően hol egyik hol másik.

Jó pár játékban nem CPU bottleneck a ludas, csak szimplán az Ampere architektúra működése, ami limitál 4K alatt.
Ja és jó pár játékban még 1080p sem CPU bottleneck van elmondása/tesztjei szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5968) kevike576 válasza szasanyi (#5966) üzenetére


kevike576
senior tag

amazon-zotac módszer meg lett lépve, ennyi
tessék oszolni, nincs itt semmi látnivaló !

(#5969) Throst válasza Shivi (#5960) üzenetére


Throst
kezdő

Az inno főleg ásziára terít eu-ba szerintem sajna emiatt sokáig nem várható!
Kerestem én is mert nekem tetszenek dizájnra, pl. indiába egy shopban elvileg a héten érkeztek.
Több Indiai illetve ásziai teszt már van róluk youtubeon.
Ide haza szerintem marad az Asus Tuf dominancia szállítás terén de várnám hogy az Msi is végre újra hozzon pár darabot.

(#5970) szasanyi válasza kevike576 (#5968) üzenetére


szasanyi
félisten

Mi van? :F Próbálj meg érthetően írni mert ennek - az én postomra válaszként - az ég világon semmi értelme nincs.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5971) elite.cs11 válasza szasanyi (#5970) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Az amazon csinálta ezt a megrendelt zotac kártyákkal. Azután is fent volt a kártya, hogy nem is volt előjegyzése az amazonnak, és emlékeim szerint 20k ember megrendelte, aminek a nagyrészét kioffolták. És hogy ez történt most az aqua-nál is, csak kicsiben

(#5972) -=RelakS=- válasza szasanyi (#5970) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amazon.de visszamondta a túl sok zotac rendelést, szerinte az aqua is túl sok rendelést vett fel, és most mondja vissza a többletet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5973) AC2


AC2
kezdő

Off: Ha valakit érdekel, akkor caseking.de-n 09.17 és 10.05 között kb 18.000-el nőtt a rendelésszám. Ha figyelembe vesszük, hogy elég nagy cégről van szó sok-sok pc-s megrendeléssel, akkor ki lehet azt zárni, hogy 100.000 rtx 3080-as megrendelés várakozna.

(#5974) dirtymylo válasza Raki (#5908) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

Én egy 500 ezerre tippelek. :))

ASUS ROG //6 éve LADA [○○===○○] 5 éve HardverApro fertőzött

(#5975) kevike576 válasza szasanyi (#5970) üzenetére


kevike576
senior tag

ááá bocsi, nem neked akartam címezni
általánosságban írtam: szvsz nincs értelme sok energiát belefeccolni ebbe a szoriba
többet ér a nyugalom

(#5976) elite.cs11 válasza AC2 (#5973) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Redditen egy arc azt irta, hogy 09.17-én rendelte meg és a rendelésszáma 1.800.000 alatti. Én ma rendeltem és nekem 1.826.000 környékén van. Szóval honnan jött ez az info, hogy 18k-val nőtt?

(#5977) szasanyi válasza -=RelakS=- (#5972) üzenetére


szasanyi
félisten

Óóóó barátaim... Amazon vs Aqua USA / Németroszág vs magyar kereskedelem még csak távoli köszönőviszonyban van. Ami ott már múlt az nálunk csak jövő (lehet). Lenne (lett volna!) mit tanulni, de valamiért ez nem igazán megy/ment. :U
Meg kell nézni általában véve az árazást, árváltozásokat, garanciaidőket és a garanciához való hozzáálász és azokkal összehasonlítva lehet sírni (és okkal).

kevike576: OK, akkor jól értettem, hogy nem értettem. :)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5978) AC2 válasza elite.cs11 (#5976) üzenetére


AC2
kezdő

nyilván van két rendelésem a 2 időpontra. 17 Sep 2020 18:15:00-5 Oct 2020 15:38:00
viszont az első 1805000 körüli, szóval ott 3 óra alatt simán lehetett még 10.000 megrendelés.

de persze nem ennyi adatból építünk hiteles statisztikát :D

[ Szerkesztve ]

(#5979) gbors válasza Mumee (#5967) üzenetére


gbors
nagyúr

Huhh, ezt nézni is rossz volt. Srácoknak érdemes lenne bemutatni a vegyes limit fogalmát.
Persze lehet, hogy a következtetésük helyes, de a méréseikből ez állatira nem következik. Nem értem amúgy, miért nem a legegyszerűbb módszerrel próbálkoztak - ha meghúzzák a CPU-t és a memóriát, és akkor sem gyorsul, akkor nem platform limit. A Doom és az F1 esetében pl. biztos vagyok benne, hogy a platform kezd elfogyogatni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5980) KAMELOT


KAMELOT
titán

Megvárom az fc blokkos 3080-at. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5981) proci985 válasza kevike576 (#5975) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

par het es helyre fog allni a helyzet.

a topikban volt par hangado, akiknek volt napi X hozzaszolasa, hogy ittsincs, ottsincs, amottsincs, dragalesz, mikozben a sajat apros kartyajara vevot probalt fogni 100ezerrel dragabban.

egyebkent meg 560ezer huf korul mozog erre a 3090 TUF (boltbol es aprobol azonnal is!), szoval 500+ot ad egy akarmilyen 3080ert nem igazan tudom, hogy milyen helyzetben indokolhato. marmint panikvasarlas kivetelevel.

apropo, azt pedig remelem mindenki tudja, hogy friss hardvernel amit porgetni kell jellemzoen par nap utan leszedik es visszarakjak az emberek a hirdetest, ha az a cel, hogy ugy nezzen ki, hogy nagyon porog a piac. szoval ha eltunt egy nagyon draga hirdetes barmelyik online portalrol, az nem jelenti azt, hogy meg is vettek annyiert, lehet az elado csak ujbol probalkozik, esetleg masik oldalon hogy ne legyen feltuno. pl autohirdeteseknel ez megszokott. ezt tartsatok eszben amikor azon gondolkodtok, hogy adott kartyat adott penzert ki vette meg, mert lehet, hogy senki.

szoval mindenki nyugodjon le, ez is helyre fog allni, addig meg kihuzzatok a jelenlegi kartyaitokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5982) carrast69


carrast69
kezdő

rog strix 3080 teszt finnül, angol felirattal
https://www.youtube.com/watch?v=frHzkp82Q0M
ÉÉÉS végre ott egy rog strix amit BFV ben teszteltek, 4k ban 107-110 fps!!

meg a csávó mondja, hogy ha túlhajtod akkor eléri egy rtx 3090 szintjét, ami elég kemény fegyvertény

[ Szerkesztve ]

(#5983) KAMELOT válasza proci985 (#5981) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa én tegnap ezt írtam. Uszítják egymást az emberek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5984) Tengri válasza proci985 (#5981) üzenetére


Tengri
senior tag

"par het es helyre fog allni a helyzet."
Nem szoktam jósolgatni, de az árképzésben segíteni fog a "piros oldal" kártyájának a hivatalos bejelentése, illetve pár héttel későbbi forgalomba hozatala. Nem mellesleg addigra a GeForce kártyák is "lesznek már raktáron".
Én inkább egy bő hónapot mondok a pár hétre. :)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5985) Pug válasza proci985 (#5981) üzenetére


Pug
veterán

Még Mr. Bőrjakó szerint is ebben az évben kitart a Supply issue... szóval az a pár hét nem biztos, hogy fedi a valóságot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5986) -=RelakS=- válasza Tengri (#5984) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Majd folytatjuk a 20GB-os 3080-al ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5987) Csavez™ válasza Tengri (#5984) üzenetére


Csavez™
veterán

az árképzésben segíteni fog a "piros oldal"
Az amd miatt nem lesznek olcsóbbak, sőt...

(#5988) X Factor


X Factor
addikt

Iponnal vannak 3080-ak, 2 féle GIGA, plusz ASUS Rog

Make things work

(#5989) -=RelakS=- válasza X Factor (#5988) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

GIGABYTE GV-N3080VISION OC-10GD 516 ezerrel új itthoni bolti rekord :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5990) Tengri válasza -=RelakS=- (#5986) üzenetére


Tengri
senior tag

Igen 2021-ben.
Megnézik mit gurit a piros kari. Úgy pozicionálják árban előbb a 3070-et, majd jöhet az alsóbb kategória és a Super/Ti széria jövőre.
Szorítok, hogy jól sikerüljön az AMD VGA, nagyon jót tenne a piacnak.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#5991) subaruwrc válasza X Factor (#5988) üzenetére


subaruwrc
félisten

rog csak volt

(#5992) Cthulhu Dawn válasza subaruwrc (#5991) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Azt vajon mennyiert vesztegettek, 600k?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5993) Raki


Raki
aktív tag

Hatalmas mák srácok!
Nálam ROG 1. voltam...
Pff de örülök most WÁÁÁÁ :))

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#5994) subaruwrc válasza Cthulhu Dawn (#5992) üzenetére


subaruwrc
félisten

440
4 percet bírt a 6 darab

(#5995) X Factor válasza subaruwrc (#5991) üzenetére


X Factor
addikt

Oh, ez esetben bocsi ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#5996) AC2 válasza Raki (#5993) üzenetére


AC2
kezdő

Grat! Kérjük majd a teszteket :)

(#5997) Raki válasza AC2 (#5996) üzenetére


Raki
aktív tag

:C :R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#5998) szasanyi válasza X Factor (#5988) üzenetére


szasanyi
félisten

Megy a sírás-rívás a magas árak miatt, közben ilyen uzsora árakon is veszik és aközben azt váják, hogy az árak normalizálódását. Így aztán várhatjuk...
Véleményem szerint normális embert nem érdekel ez a kínálat. És a normális alatt értem, hogy nem számolatlanul áll otthon a pénz halomban( és emiatt nem számít semmi) valamint sem az elméje sem az értékrendje nincs megborulva (kvázi hülye, és akkor megintcsak nem számít semmi). :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5999) Cthulhu Dawn válasza subaruwrc (#5994) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az remek ar. Csak 200 euroval tobb, mint a playitstore-os TUF ami alapbol 200 euros felarert volt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#6000) Malibutomi válasza proci985 (#5981) üzenetére


Malibutomi
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.