Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) biker válasza Joshi (#39200) üzenetére


biker
nagyúr

Steam, 3dmark > demo letöltése
Elérhető benne a firestrike, time spy meg még valami a többi locked

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39202) Joshi válasza biker (#39199) üzenetére


Joshi
titán

Valószínű hogy N-es Windowsod van amiben alapba nincs Media csomag, na valami ilyesmi csomagot kellene telepítened.

(#39203) biker válasza Joshi (#39202) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs az a nevetős smiley amit ide tennék :)
messziről kerülöm ezeket az N-es verziókat.

Egyébiránt mi az a média csomag szerinted, ami által minden* játék játszható de pont a 3dmark hiányolja?

*minden= iracing, raceroom, AC, ACC, Dirt rally 2.0, EA WRC, F1 sorozat, RF2, AMS2, ATS, overlayekkel, simhubbal, OBS-el streamelve

Én valami beállítási hibát gyanítok, mert pl az MFAA ha driverben BE akkor iracingben a játék betöltése előtti autó előnézet 3D render üres képet ad, ott hibára fut a render+MFAA, ha KI vagy játékban beállított, akkor megjelenik a preview render

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39204) Joshi válasza biker (#39203) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Windows Pro-val soha nem volt gondom a 3DMark-al, pedig elhiheted hogy sok-sok éve használom. Amúgy rákerestem a 3DMark black screen-re és ezt dobta, igaz nem mentem bele nagyon mélyen. Lehet érdemes lenne újrarakni első körben a 3DMarkot, de lehet hogy a Windowst is. Vagy valami blokkol valamit, nem tudom. Ahogy írtam és még soha nem találkoztam ilyennel.

ui.: esetleg DDU-val pucold le az Nvidia drivert és rakd fel a legújabb stabil drivert.

[ Szerkesztve ]

(#39205) biker válasza Joshi (#39204) üzenetére


biker
nagyúr

Kiadás Windows 11 Home
Verzió 23H2
Telepítés dátuma ‎2023. ‎01. ‎23.
Operációs rendszer buildszáma 22631.3007
Minőség Windows Feature Experience Pack 1000.22681.1000.0

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39206) biker válasza Joshi (#39204) üzenetére


biker
nagyúr

Reggel ránéztem megint, mert bevillant, hogy valami nem ok az afterburnerrel, mert mintha nem az a curve menne amit szoktam, magasabb a fesz.
Gyors teszt, iracing fut, valley, heaven, superposition fut, 3dmark fut, megy a hang, mutatja az FPS-t, megy a geforce experience overlay, minden, de nincs kép.

Friss demo telepítés a steamről, 3 napja szedtem le, igazából régesrégen 3dmarkoztam, de amióta mindent (is) a fizetősbe raktak, nem használtam, vagy 10 éve biztos :)
Most ezért tutti nem rakom újra a rendszert, inkább törlöm. De mint érdekesség, ilyenkor elkezdem keresni, hol a hiba, és ba.tatja az agyam, hogy mi a franc...

Asrock B560M pro4 lap, i5-11600K, 4x8GB DDR3600, EVGA rtx 3080ti ftw3 ultra, meg egy evga GQ850 táp, WD850x black nvme SSD gen4 csatiban, direct storage engedélyezve

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39207) Joshi válasza biker (#39206) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Steames eredeti 3DMarkom van, azzal nincs semmi gond. :N

(#39208) Géjza


Géjza
őstag

AB-vel underclockolom a kártyám (curve editor). Viszont így idle-ben desktopon 90-100W-ot kajál, mert nem veszi vissza az órajelet. Ha visszaállítom alapra AB-t, akkor szépen visszaveszi az órajelet és így a fogyasztást is pl desktopon.

Van erre valami megoldás, hogy idle-ben keveset egyen, de 3D-ben az AB-ben beállított profil szerint menjen a kártya (curve editorral alulfeszelve)?

(#39209) - = Zk = - válasza Géjza (#39208) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, nyomd meg az L betűt amikor a curve módban vagy majd bezárod és apply.....
elméletileg vissza kell vennie ezekután

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39210) Géjza válasza - = Zk = - (#39209) üzenetére


Géjza
őstag

váó, köszi, faxa :K :R

(#39211) - = Zk = - válasza Géjza (#39210) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nincsmit :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39212) biker


biker
nagyúr

Szerintetek evga hibrid kit még kapható valahol újként? [link]
eddig nem találtam...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39213) Találtgyerek válasza biker (#39212) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Újként már valószínűleg nem lesz. Érdemes nézegetni az aprót. Néha feltűnik 1-1 olyan kártya, amihez megvan az eredeti hűtés és a hybrid kit is. Onnan megvenni a kit-et.

06-3o/9759I39

(#39214) lafaty80


lafaty80
őstag

Valaki padozott már kfa2 3080 sg 10gb kártyát magának? Van valahol erre vonatkozó infó/adat? Neten találok galax/kfa2 morzsát, de sehol egy pontos hivatalosat. Egyetlen képet találtam kínai oldalon, de pl. a kártyámon lévő pad vastagságoknak köze nincs az ott lévőhöz. Ahogy nézem, már padozták, de melegedett, ezért gondoltam cserélem. A kép alapján mentem neki: Felemás élményem van, így 2 nap után. 5-10 fok különbség van max. a régihez képest.
uv-vel kordában tudom tartani, cak nem értem hogy gelid-es extreme padokkal gondoltam jobb különbség lesz. :F

default előtte default utána

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39215) 4264adam válasza lafaty80 (#39214) üzenetére


4264adam
veterán

Valami nagyon félrement mert ezek így baromi magas értékek akár mennyire is 320W.
Maga az Extreme jó választás a puhaság miatt, viszont szerintem túl vastagok.

Pont ez van a 4070 Super esetén is, ASUS DUAL túl vastag gyárilag míg az INNO3D vékonyabb így utóbbi 60 fokos memóriát tud tartani, az ASUS 84°C-ig kúszik gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#39216) Találtgyerek válasza lafaty80 (#39214) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Mindegyik venti megy terhelés alatt? Miért 0% a FAN1?

06-3o/9759I39

(#39217) lafaty80 válasza Találtgyerek (#39216) üzenetére


lafaty80
őstag

Bocsánat, ez lemaradt infóként. A gyárit levettem és tettem rá 3db arctic f9 pwn 92mm-es ventit. Ezek mennek most csak 1 csatin keresztül, a gyári negyediket nem tettem fel (az lenne a másik).

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39218) Attix82


Attix82
őstag

Megnéztem az FSR 3-at framegen módba. Avatart és a Codot.

NVCP: FPS limit ki, Vsync off, energia gazdálkodás max

In Game: Fps limit off, Full screen , Vsync off.

MSI afterburner: fps limit 120.

Tökéletesen működik vaj simán fut.
HAGS miatt nem szabad, hogy a GPU 99% menjen. Optimális a 90% terhelés.

(#39219) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ajaj itt valami gond van a kártyámmal. :U
AW2 kimaxolva 12FPS :DDD
Mindjárt az elején bek..tam ;]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39220) Találtgyerek válasza lafaty80 (#39217) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Így már érthető. Csinálj majd egy UV-s teszt képet is kérlek!

06-3o/9759I39

(#39221) laychi válasza KAMELOT (#39219) üzenetére


laychi
veterán

Mitől?
Az csak egy rituálé :D
A 12 fps hogy jött össze?
Kinyomtad? :D

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#39222) KAMELOT válasza laychi (#39221) üzenetére


KAMELOT
titán

Feltoltam minden maxra HIGH-ULTRA @4K aztán 9-14fps :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39227) lafaty80 válasza Találtgyerek (#39220) üzenetére


lafaty80
őstag

Egyről nem csináltam, majd ha otthon leszek, lehet még lefuttatom, ott: uv 0.800 + gpu clock is (-400). Legkevesebb pontszám és leghűvősebb kártya :)

uv 0.875v + gpu clock is
uv 0.850 + gpu clock is, talán itt ez a max. stabil nekem
uv 0.875 gpu clock default-on

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39228) Találtgyerek válasza lafaty80 (#39227) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszi!
A 0.850-esnél 963mV a max fesz. Nem csúszott el kicsit a görbe valahol?

06-3o/9759I39

(#39229) lafaty80 válasza Találtgyerek (#39228) üzenetére


lafaty80
őstag

A core nem. De ha ezt nézzük, akkor mindenhol elcsúszott.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39230) Találtgyerek válasza lafaty80 (#39229) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem ennyit tudott a TUF 850mV-on.

06-3o/9759I39

(#39231) lafaty80 válasza Találtgyerek (#39230) üzenetére


lafaty80
őstag

És neked nincs hot spot temp? :F Engem ez visz a sírba, igazából nem tudom érdemes-e néznem, mert ha csak gpu/mem hőmérsékletet nézek, akkor annyira nem rossz, gpu lehetne jobb..

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39232) Találtgyerek válasza lafaty80 (#39231) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Elég régi teszt. Még 2021-ben volt 3080-am.
Az alulfeszelést görbével csináltad vagy csak a csúszkát húztad lejjebb?

06-3o/9759I39

(#39233) lafaty80 válasza Találtgyerek (#39232) üzenetére


lafaty80
őstag

AB-ben megadom a mínusz értéket, majd felhúzom a grafikonon.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39234) lafaty80 válasza lafaty80 (#39233) üzenetére


lafaty80
őstag

Na de, csak hogy az eredeti problémánál maradjak, nincs senki, akinek kfa2 3080-a van/volt és re-padozta esetleg? pad vastagságok miatt.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39235) - = Zk = - válasza lafaty80 (#39234) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nekem van... Mèg nem padoztam, de valahol találtam adatokat a mèretèről...
Ha hazaèrek, megkeresem az oldalt. Le volt írva minden pad mèret...
De lehet ha galax kifejezèssel keresed a kártyát, neked is kiadja...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39236) lafaty80 válasza - = Zk = - (#39235) üzenetére


lafaty80
őstag

Úgy találtam én is egyet, itt linkeltem korábban, de ahogy írták, lehet hogy nem jó a vastagság. Gondolom nem tervezed mostanában szétszedni és/vagy padozni (csak méretek miatt kérdezem :) ) Amúgy neked milyen hőfokokat produkál (gpu, mem, hot spot) max?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39237) karmaresz válasza lafaty80 (#39236) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem tudom segít-e bármiben, de itt egy screenshot a frissen beszerzett Gigabyte RTX 3080 Eagle OC rev 2.0 kártyámról 825mV/1875MHz mellett (Ram + 1000MHz).

Lehetne még kisebb a hőmérséklet, de szeretem viszonylag alacsonyabb venti fordulaton, halkan járatni a gépet.
Gyári, nem volt bontva, padozva.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#39238) Highend55 válasza lafaty80 (#39234) üzenetére


Highend55
tag

Én Aorus Master Waterforce Wb-t padoztam újra annó, elején szarabb lett nekem is pedig az előirt méreteket alkalmaztam kb 7x szedtem szét és "nyomkodtam összébb" mire jó lett. Simán lehet, hogy a padvastagságban is van minimális méretkülönbség.

(#39239) lafaty80 válasza karmaresz (#39237) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem most 85mV volt a stabil:
+500MHz ramnak.

Gondolom márka/típus miatti eltérés, de nálad jóval magasabb órajelen megy stabilan a kártya uv alatt.
Ha majd még lesz kedved és időd, küldenél egy default beállításokkal mért értékeket, hogy nálad úgy mi mennyi, csak kíváncsiságból :D

#39238Highend55 faxa, lehet nálam is még az lesz, de miből láttad mikor jó és mikor nem? Csak az értékekből?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39240) - = Zk = - válasza lafaty80 (#39236) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nem, majd az új tulaja foglalkozik vele :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39241) Highend55 válasza lafaty80 (#39239) üzenetére


Highend55
tag

Igen a hőfokokból, jódarabig gyengébb volt mint padozás elött.
Nekem vízhűtéssel 0.92MV UV 2160mhz-ig boostol 50 fok fölé nem megy a gpu.

(#39242) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Érdemes frissíteni Rivatuner Statistics Server verziót, ha használod, hasznos dolgokkal frissült, többek között.:
Improved framerate limiter:
Added new framerate limiting mode : NVIDIA Reflex mode. In this mode RivaTuner Statistics Server completely disables its own precise framepacing implementation and uses NVIDIA's own framerate limiter instead.

(#39243) karmaresz válasza lafaty80 (#39239) üzenetére


karmaresz
senior tag

Most tudtam megcsinálni a stock értékeken való futtatást. íme az eredmények:

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#39244) lafaty80 válasza karmaresz (#39243) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi szépen, igen itt látszik igazából, hogy nálam még nem okés a hűtés.
Tegnap még este szórakoztam és ez lett a vége, itt stabil teszt/játék alatt is(+500Mhz a mem-nek):
Érdekesek a számokból látszó infók, nálad pl. érdekes, hogy hőmérsékletet alig befolyásolja az uv. -25W és +5% teljesítmény így. Nálam gpu/hotspot -10C -30W +8% teljesítmény.Persze gondolom itt is számít márka/típus. (meg ha jobb lenne a paszta/pad rész, akkor nálam is kisebb lenne ez az érték).

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39245) Highend55 válasza Highend55 (#31236) üzenetére


Highend55
tag

[kép] Itt egy 2 évvel ezelőtti kép ujrapadozás után,3080 WB Waterforce Aorus Extreme
Kártya még mindig megvan ha valakit érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#39246) lafaty80 válasza Highend55 (#39245) üzenetére


lafaty80
őstag

Nice... :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39247) karmaresz válasza lafaty80 (#39244) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha megnézed, úgy lett jobb az eredmény kb. 5%-kal, hogy közben a max fogyasztása meg 7%-ot csökkent, vagyis nem csak undervoltolva, hanem mellette "overclockolva" is lett a kártya.

Ha a gyári értéknek nagyjából megfelelő teljesítményt akarok elérni, vagyis tényleg csak undervoltra megyek, akkor 276W-nál nem fogyaszt többet a GPU, vagyis a fogyasztáscsökkenés kb. 18%, azaz 63W.
Itt már a hőmérsékletek is elkezdenek érezhetően lefele kúszni. (775mV/1755MHz/+500 a RAM-ra).

Csinálok is egy olyan UV profilt, ami pontosan megfelel a gyári teljesítménynek, valahol 782-787mV körül. :K

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#39248) lafaty80 válasza karmaresz (#39247) üzenetére


lafaty80
őstag

igen...igen :R
Az normális hogy feljebb megy a core mhz a beállítottnál? Nálam is ezt tapasztaltam.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39249) karmaresz válasza lafaty80 (#39248) üzenetére


karmaresz
senior tag

Igen, van egy kis boost még a hirtelen kritikus helyzetekre. Ha jól tudom, sokszor emiatt van az, hogy az alap beállításokon stabil a gép, de játék alatt crashsel egyet, mert ott már kevés a beállított feszültség.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#39250) Laraxior


Laraxior
titán

Asszem itt olvastam, hogy keresett valaki evga hybrid kitet... most van az aprón.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.