Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Landon válasza BeLucZ (#847) üzenetére


Landon
őstag

Én registry-be ezt se manuálisan se kereséssel nem találom. Nem akarok hülyeséget kérdezni de ez nem egy kifejezetten AMD-s feature? Mert egy gyors Google után amennyire látom CF tulajok kapcsolgatták ezt ki.

Egyszer lefutott MLL bench 840/1680/2125-ön és az AVG ~36FPS-re nőtt, de nem mérvadó mert nem stabil az OC.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#852) Rexcor válasza -Solt- (#850) üzenetére


Rexcor
őstag

A RAM-ok szerintem rendben vannak, eddig is jók voltak. A CPU tuning is biztosan stabil, de azért visszaveszem és megnézem úgy is. Csak annyi történt hogy a 680-at 780-ra cseréltem meg vettem a gépbe egy SSD-t. Amióta ez a konfigom van azóta csinál random újraindulásokat meg néha befagy a tálca. De nem mindenhol indul újra, pl metro alatt tegnap 2 óra játék után sem volt probléma. Crysis 3-ban viszont 10 perc után újraindult a gép és 3DMark 11-ben is újraindult, de ott csak GPU tuning alatt, de ha a kártya nem bírja már az adott órajelet akkor azért nem indul újra, nem? Vagy ez is lehetséges?

(#853) Landon válasza Rexcor (#852) üzenetére


Landon
őstag

Crysis 3 ha jól tudom AVX-támogatott ami igen csak terheli a CPU-t. Nálam pl. stress tes-ek alatt nem dobta el magát a 2600K de FC3/AC3 alatt párszor igen (mindkettő támogatja az AVX-et). Bár nem BSoD-t kapsz én meg minden alkalommal azt kaptam és a hibakódból azonnal ki is derült, hogy a CPU dobja el magát...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#854) -Solt- válasza Rexcor (#852) üzenetére


-Solt-
veterán

Tegyél mindent gyári alapra, és nézd meg úgy. Ha úgy is újraindul, akkor a táppal van baj.

Kapsz bluescreent előtte, vagy csak simán újraindul?

www.smart-bus.hu

(#855) Rexcor válasza Landon (#853) üzenetére


Rexcor
őstag

Az előbb meg kékhalált is kaptam. Minden teljesen alapon volt. Mi a .... van??? Akkor ma megint sz@rakodhatok azzal hogy kiderítsem mi van. :(

-Solt- : Eddig nem kaptam kékhalált előtte, csak simán újraindult, de az előbb meg gép bekapcsolása után 2-3 perc múlva, minden gyári alapon volt, netezés közben befagyott és kékhalál. :((

[ Szerkesztve ]

(#856) Landon válasza Rexcor (#855) üzenetére


Landon
őstag

Kérdés: tudom, hogy felesleges kör de win-t újrahúztad? :)

Utána: derítsd ki mi a BSoD code.

Lista (igaz ez SB-hez van de egy próbát megér nálad is!)

The OverClockers BSOD code list

BSOD codes for overclocking
0x101 = increase vcore
0x124 = increase/decrease QPI/VTT first, if not increase/decrease vcore...have to test to see which one it is
on i7 45nm, usually means too little VVT/QPI for the speed of Uncore
on i7 32nm SB, usually means too little vCore
0x0A = unstable RAM/IMC, increase QPI first, if that doesn't work increase vcore
0x1A = Memory management error. It usually means a bad stick of Ram. Test with Memtest or whatever you prefer. Try raising your Ram voltage
0x1E = increase vcore
0x3B = increase vcore
0x3D = increase vcore
0xD1 = QPI/VTT, increase/decrease as necessary, can also be unstable Ram, raise Ram voltage
0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances
0x50 = RAM timings/Frequency or uncore multi unstable, increase RAM voltage or adjust QPI/VTT, or lower uncore if you're higher than 2x
0x109 = Not enough or too Much memory voltage
0x116 = Low IOH (NB) voltage, GPU issue (most common when running multi-GPU/overclocking GPU)
0x7E = Corrupted OS file, possibly from overclocking. Run sfc /scannow and chkdsk /r

BSOD Codes for SandyBridge
0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)
0x101 = add more vcore
0x50 = RAM timings/Frequency add DDR3 voltage or add QPI/VTT
0x1E = add more vcore
0x3B = add more vcore
0xD1 = add QPI/VTT voltage
“0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances”
0X109 = add DDR3 voltage
0x0A = add QPI/VTT voltage

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#857) Rexcor válasza Landon (#856) üzenetére


Rexcor
őstag

Igen, újratettem a win-t. Bár azt nem tudom hogy gyári alapon miért kaptam bluescreen-t az előbb. :F
Köszi, megpróbálom kideríteni.

(#858) Tirexi


Tirexi
addikt

(#859) Landon válasza Rexcor (#857) üzenetére


Landon
őstag

Milyen nV driver van fent jelenleg? Beta? Amennyiben igen, próbáld meg WHQL-el.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#860) Rexcor válasza Landon (#859) üzenetére


Rexcor
őstag

320.49-es van fent. A 320.18-al nekem sok instabilitási és képhibás problémám volt.

(#861) PedroPascal válasza Rexcor (#857) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Cseréld ki az SSD sata kábelét, esetleg frissítsd az alaplapod bios-át, SSD firmware-ét.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#862) Landon válasza Rexcor (#860) üzenetére


Landon
őstag

Azok a gondok 680assal voltak még vagy már 780assal? Nekem semmi gondom nincs 320.18-al.

EDIT: Szedd le EZT és mond meg a BSOD code-ot.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#863) ForRedGlory válasza BeLucZ (#847) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi az az ULPS?

(#864) Rexcor


Rexcor
őstag

Az a furcsa hogy metro-ban meg 1200/7000-en tökéletesen megy a játék, semmi újraindulás. 2xSSAA-val és minden más maxon, olyan vaj simán megy, még a legnagyobb tereken a legnagyobb harcokban is 55 FPS körül van a minimum.

(#865) ForRedGlory válasza Rexcor (#864) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azert azt erosen ketlem hogy sosem megy 55 fps ala. Az ki van csukva. Esetleg 800x600-ban ;]

[ Szerkesztve ]

(#866) Rexcor válasza ForRedGlory (#865) üzenetére


Rexcor
őstag

Eddig ahol játszottam ott nem ment, még viszonylag az elején vagyok.

(#867) Rexcor


Rexcor
őstag

Kicsit tesztelgettem C3-on és ha tuningolva van a 780 akkor felboostol 1175 körülire, a memória 7000-en megy és ilyenkor 5 perc múlva restartol a gép. Ha a proci van húzva és a kártya alapon akkor újraindulás nélkül lehet játszani.
Ha a feszt, power és temperature targetet kitolom max-ra de az órajelekhez nem nyúlok akkor 1097-ig boostol és ilyenkor sincs semmi probléma.
De ha a tuning a baja akkor miért restartol? :F Vagy épp eddig lenne neki elég a táp és pont utána fogy el?

(#868) PedroPascal válasza Rexcor (#867) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Pár sorral ha visszaolvasnál.
SSD-t is a VGA-val együtt raktad a gépbe, deeee tuti h a tápod szart beee!

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#869) Rexcor válasza Landon (#862) üzenetére


Rexcor
őstag

Még 680-al, de nem hiszem hogy a driver lenne a baja. A csak 1-szer jött elő a BSOD, azóta szerencsére nem.

Lápi: A BIOS a legfrissebb, nem hiszem hogy az SSD-vel van a probléma. Lassan úgyis akartam új tápot, akkor úgy tűnik most jött el az ideje.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget meg aki még segített. :R

[ Szerkesztve ]

(#870) Landon válasza Rexcor (#869) üzenetére


Landon
őstag

Igen igy elso korben elegge tap szagu a dolog plane, hogy OC-nel jon elo ill. hogy BSoD nelkul ujraindulgat a gep! De azert a megnyugvas kedveert irj tap topicba, ott a szakik biztosan tobbet tudnak mondani! :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#871) Rexcor válasza Landon (#870) üzenetére


Rexcor
őstag

Írtam oda is, ott is azt mondták hogy a táp lesz a kevés neki.

(#872) Imre921 válasza Rexcor (#867) üzenetére


Imre921
tag

Az a "HIPRO" milyen táp? :F Csak mert önmagában egy 700W-os minőségi táp bőven elég kell hogy legyen.

Asus deszka(nem is butított), bivaly Intel proci, ...tápod lesz a hunyó ;)

De persze az is lehet hogy a 4.7Ghz kicsit sok fesszel megy az alaplapban. Mennyit adtál neki? Z77 ide vagy oda a 4.7 már nem babapiskóta. Persze elsősorban akkor is a tápot gyanúsítom. Ramok is húzva vannak?

Fesz' értékeknek nézzél utána. Bár gondolom lestresszelted a procit egy párszor de akkor is....

[ Szerkesztve ]

(#873) Imre921


Imre921
tag

Bocs de már nem fért bele az előzőbe. Vedd egy fél volttal lejjebb a proci feszkóját és úgy nézd meg ha húzva van a kari is.(khmm...Egyébként minek tuningolsz 780at? Mész a koreaiakkal versenyre? :((( )

(#874) Rexcor válasza Imre921 (#872) üzenetére


Rexcor
őstag

Most csak 4,5-ön megy a proci 1,250V-on. Biztosan a táp lesz, bár C3-on kívül 1175/7000-en sehol sem restartol a gép. Azért tuningolom mert nekem 60 FPS mindenhol kell és pár játékban 1db 780 sem elég ehhez, sőt magasabb élsimítással már játszhatatlan. Nincs túl sok időm játszani, de ha már játszok akkor az normálisan fusson is. :)

(#875) FLATRONW válasza Landon (#856) üzenetére


FLATRONW
őstag

Köszönöm a listát. Ma kaptam egy BSOD-t 0x000001e kóddal. 4,2 GHz megy a processzor és ezek szerint nem volt elég neki az 1,21 V. Most feltettem 1,22-re. Remélem nem kellesz tovább növelni. Érdekes mód akkor kaptam a BSOD-t, amikor léptem ki a játékból.

(#876) Landon válasza FLATRONW (#875) üzenetére


Landon
őstag

Itt azért elég sok más dolog is lehet. Először is, RAM fesz és a QPI fesz be van lőve rendesen? Látom 1600-as RAM-jaid vannak. A gyári feszt beállítottad nekik BIOS-ban? Nálam pl. a gyári értékek: 1600MHz 9-9-9-27-1T @ 1.65V, de a feszt és az órajelet manuálisan kell beállítani mert a lap ugye 1333MHz @ 1.5V-ot állít alapból.

Itt van egy topic az általad is tapasztalt bsod-ról. Nagyon sok minden okozhatja de hátha valamelyik fix bejön. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#877) Sonja


Sonja
veterán

320.49-es WHQL Win7 64-bit driver. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#878) BeLucZ válasza Sonja (#877) üzenetére


BeLucZ
addikt

lol, átalakították whqllé? ilyennel se találkoztam még hogy bétából whql lesz, általában mindig kap egy picit magasabb számot az újabb whql

[ Szerkesztve ]

(#879) BlackSoft válasza BeLucZ (#878) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen ez érdekes...Az nVidia oldalán a driver listában a 320.18 WHQL után jön a 320.49 beta és utána 320.49 WHQL. :))

És nem látok változtatást a beta óta, de lehet csak én vagyok vak :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#880) BeLucZ válasza BlackSoft (#879) üzenetére


BeLucZ
addikt

annyi a történet, hogy végül átment a mikrofosnál a driver azt átkeresztelték whqllé, meg amúgy is jónak tűnik, legalábbis nálam tökéletes, de nálam a 320.18 is jó volt :D azt csak biztonsági okokból szedtem le

[ Szerkesztve ]

(#881) Rexcor


Rexcor
őstag

Letöltöttem az "új" drivert de az Experience még mindig BETA-nak írja ki.

(#882) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Prohardver: 320.49 WHQL aki még nem látta volna :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#883) Tirexi válasza BlackSoft (#882) üzenetére


Tirexi
addikt

5 hsz-el feletted linkelte valaki. :DDD

(#884) ImpersonatoR

Most vettem meg a Crysis 3 mat. Hat nem is kell maxra rakni de belenyal a 37 fps be is az elején mar néha. Nincs mese venni kell meg egy Titant vagy eladni és venni 2x 780 at :) Egyébként az normális, hogy nincs célkereszt pedig be van kapcsolva.

(#885) Tirexi válasza ImpersonatoR (#884) üzenetére


Tirexi
addikt

Az érdekes. Nekem szépen megy egy 780-al csak az a titka, hogy nem HDAO meg 223xAA kell hanem a gépünknek megfelelő beállítás. Elég az FXAA meg a HBAO.

(#886) BlackSoft válasza Tirexi (#883) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, de az az NV oldalára mutató link, én pedig a PH-s hírt linkeltem. :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#887) conqver válasza BlackSoft (#882) üzenetére


conqver
aktív tag

Nekem folyamatosan leáll vele a BF3-multi!
Tuninggal és Default beálljtásokkal is.........320.18 tökéletesen fut!

Shadow&Dust.....

(#888) BlackSoft válasza conqver (#887) üzenetére


BlackSoft
addikt

Milyen kártyával?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#889) ImpersonatoR válasza conqver (#887) üzenetére

Patch note ot átnéztem tegnap semmi érdemlegeset nem találtam 780 / Titan ra szóval én hagytam 320.18 at. Ezek szerint jól tettem.

[http://uk.download.nvidia.com/Windows/320.49/320.49-win8-win7-winvista-desktop-release-notes.pdf]

[ Szerkesztve ]

(#890) conqver válasza BlackSoft (#888) üzenetére


conqver
aktív tag

Titan Vga

Shadow&Dust.....

(#891) BlackSoft válasza conqver (#890) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hmm... elvileg jónak kellene lennie vele, viszont Titanról nem sok infóm van. Ami biztos, hogy a 780-nak megfelel a legtöbb esetben az új driver, de elméletben tökéletesnek kellene lennie Titanhoz is, hiszen ugyan azon alapulnak.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#892) Landon válasza Tirexi (#885) üzenetére


Landon
őstag

Ha jol tudom HBAO/HDAO ugyan az az effekt csak HBAO az nV-s a HDAO pedig az AMD-s megfelelo. Far Cry 3-ban mondjuk nekem jobban bejon a HBAO mert HDAO latszolag nem sokat ad. Bar van akinek meg a HBAO-val jaro konturok meg tulzottan 'cell-shaded' szeru hatas miatt nem jon be a HBAO.

SSAA-t manapsag barmire is raadni kesz ongyilkossag. De, hogy oszinte legyek en tul sok kulombseget sem latok 2MSAA meg SSAA kozt. Bar en AA teren mindig is igenytelen voltam. Engem egy valami tud igazan zavarni es az az ha a texturak nem elesek. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#893) ImpersonatoR válasza Tirexi (#885) üzenetére

FXAA val valoban hasit. Nagyon allat egyebkent a grafika. Jatek is szerencsere.

(#894) BlackSoft válasza Tirexi (#885) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát HDAO nem is kell NV esetében, de ahogy látom, már írták :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#895) gbors válasza Landon (#892) üzenetére


gbors
nagyúr

nem ugyanaz a két effekt, más paraméterekből számolják az ambiens árnyékokat, ill. a HBAO jellemzően a felbontás felével számol, a HDAO pedig natívan. a HBAO-nak rajzfilmesebb a hatása, a HDAO-nak realisztikusabb, ezért a játék képi világától és a néző preferenciájától függ, melyik fest jobban.
az SSAA egy egyszerű és fejlesztés tekintetében olcsó brute force megoldás. ennek van a legkevesebb mellékhatása, cserébe zabálja a hardvert.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#896) #35434496


#35434496
törölt tag

Volt szerencsém tesztelni egy ref msi 780-at és egy giga 780 oc-t. Lehet hogy szerencse kérdése az egész de nekem a giga ment jobban. Nekem marad a giga oc egyenlőre. Ja és tartoztam a képpel.

[ Szerkesztve ]

(#897) Landon válasza #35434496 (#896) üzenetére


Landon
őstag

Remélem a héten már én is boldog tulajdonosa leszek egy GA-OC-nak bár jelenleg mindenhol ki van fogyva...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#898) WaterWawe válasza #35434496 (#896) üzenetére


WaterWawe
őstag

Javítottak valamit a hűtésen vagy ugyanaz a shit maradt mint a 670/680-nak volt + egy darab műanyag?
Illetve még mindíg műanyag az egész ventis rész?

Ideje lesz nekem is megejteni a cserét és mivel jelenleg ezt olcsóbban kapnám meg mint a ref. változatot érdekelne ilyen téren a véleményed

(#899) #35434496 válasza WaterWawe (#898) üzenetére


#35434496
törölt tag

Véleményem szerint javítottak rajta. Halkabb mint a 680-as volt.

(#900) Rexcor válasza #35434496 (#896) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem is ilyen van és 1175/7100-on tökéletesen megy. Grat hozzá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.