Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Dyingsoul válasza akoska07 (#498) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"NVIDIA is trying to capture the entire segment of the market above $300 that represents the “enthusiast segment”, which is about 20% of the overall GPU unit market volume and where the highest margins and revenue are."

Teljesen érthető a dolog, és ez az amit sokan nem értenek meg itt a fórumokon: Ha kijön egy új tech és mocsok drága, mindenki elkezd trollkodni olyanokkal, hogy "dugja oda a kártyáját ahová gondolom"... Ugyanez érvényes minden hasonlóm tech kütyüre is, de csak azért sem írom le azt a két betűt. :DDD Kis nézőpontváltás kellene az embereknek olyan téren, hogy amire nem elég a pénztárca nem trollkodással válaszolják meg, hanem jobban próbáljanak meg spórolni vagy keressenek (jobb) munkát.

Thankfully, NVIDIA has provided us with a GTX 1080 in order for us to test their claims ourselves.

Azt még odaírhatták volna, hogy mikor is publikálják azokat a teszteket. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#502) akoska07 válasza Dyingsoul (#501) üzenetére


akoska07
nagyúr

Van akinek nincs meg a lehetősége ,hogy jobbra váltson,ilyen a világ.
Aki pedig nem tudja ezen dolgokat helyre tenni és kezelni,azt nagyon sajnáljuk.

Jönnek hamarosan a 1080 tesztek,és mindenki megnyugodhat vagy idegeskedhet. :DDD

Na meg el fognak majd tűnni a jóárasított 98TI-k. ;]

Én még időben elkezdtem a gyűjtögetést. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#503) mlinus


mlinus
őstag

nézzétek milyen nap van :DD

[link]

egyébként én úgy tudom 3-tól lesznek tesztek.

(#504) westlake válasza s4hu|SyD^ (#500) üzenetére


westlake
félisten

23% a sheet szerint. És azt se felejtsd el, hogy ahhoz a TX-hez képest, ami referencia sebességen működött. Ez ugye 1075 MHz-es GPU sebességet jelent. Nem egy GTX 980 Ti Gigabyte G1-hez hasonlították, ami ~1280MHz. Csak azért írom ezt le, mert sok emberben ez még mindig nem tudatosult. Ők annyit fognak fel az egészből, hogy 1080 vs. 980 Ti. Természetesen nekik "csalódás" lesz a 1080, hiszen lehet, hogy a referencia modellek lassabbak lesznek, mint a jelenlegi custom 980 Ti kártyák "alapon".
Ezt a tényt senki ne hagyja figyelmen kívül!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#505) Dyingsoul válasza akoska07 (#502) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na meg el fognak majd tűnni a jóárasított 98TI-k.

Vagy még több lesz belőlük és úszni fogunk az apróhirdetésekben, mint Dagobert bácsi a pénzben. ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#506) actival63


actival63
aktív tag

Van aki már megkapta.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#507) hszilard666 válasza s4hu|SyD^ (#500) üzenetére


hszilard666
veterán

PC ben nincs olyan hogy jó befektetés, kivéve ha pénzt csinálsz a gépeddel. Minden amit megveszel és csak játékra hazsnálsz kidobott pénz. Just sayin' :D

Mlinus:
Neeeee! :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#508) westlake válasza actival63 (#506) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem kapta még meg, vagy már mindenki megkapta.
Tegyetek végre különbséget az NVIDIA által kiadott kártyák, és a kereskedelmi forgalomba hozott "gyártók" által dobozolt és supportált példányok között!
Jól látható, hogy ez is egy NVIDIA által biztosított újságírói/tesztelői/fejlesztői példány, nem pedig egy olyan, amit a boltban is meg lehet venni.

Egyébként több helyről is az az információ érkezett hozzám, hogy bár ma jár le a review NDA, kereskedelmi forgalomba csak 27-e után kerülhet(ne) a kártya.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#509) BiP válasza actival63 (#506) üzenetére


BiP
nagyúr

mint egy debil ...
Egyetlen vicces pillanat volt benne, amikor a tápcsatlakozókat dugta be, és nézte, hogy nem kell második csatlakozó.

Ettől függetlenül profi a teaser, csak hát a témaválasztás fura.

(#510) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Nekem alapvetően videóvágáshoz kell a jó videókártya, hogy sorban döccenésmentesen pakolhassam a 4K videóra a szűrőket.
Gondoltam h akkor itt az idő hogy bevásároojak egy 980at de nem látom hogy olyan veszett alacsonyam mennének az árak.
A használt optika piacon az az alap hogy nettó-ár minusz 5-10% egy hibátlan optika. Gtx 970 gtx 980 piacon is ugyqnez a gelyzet most :-) szóval inkább bevárom a 1070et.

(#511) Dyingsoul válasza westlake (#508) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem is azt várjuk, hogy ma már rohanjuk a Paszkálokért (ez úton is boldog névnapot nekik ;] ), hanem azt hogy megtudjuk tényleg olyan jók-e ahogy behájpolták őket. Mindenki készíti a pénztárcáját, egyelőre azzal is beérnénk ha tudnánk, hogy mire. :DDD

(#510) matyiGo: Azzal nem fogsz mellé ha még picit vársz és megnézed a gyakorlatban mit is tudnak ezek a kártyák. Én mindenkinek ezt tanácsoltam akinek megfordult a fejében a csere Maxwellre.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#512) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

1080 bench. (nem ismerem a csatornat, ugyhogy nem vallalok felelosseget erte :) )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#513) westlake válasza Dyingsoul (#511) üzenetére


westlake
félisten

Én nem várok semmi extrát. Gondolom meglesz átlagban a 23%-os többlet a referencia(!) 980 Ti-hez képest, amit az NVIDIA mondott. 250W helyett 180W-on. Ennyi. Csodát nem várok, más se tegye.

#512: Semmitmondó az egész. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#514) Dyingsoul válasza Malibutomi (#512) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mondani is akartam hogy eléggé csendesen osztottad meg ezt a linket. :DDD Számomra eléggé semmitmondóak ezek az eredmények, mivel nem tudom, hogy teljesítene a többi kártya ebben a tesztkonfigban. :F Mondjuk én kicsit többre számítottam 4K-ban a 30 körüli fps-nél. Persze ultra beállításokon tesztelte, ami eléggé kártyagyilkos dolog lehet de nincs viszonyítási alapom, nem használok 4K-t. A 83 fokos hőmérséklet viszont meglepett.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#515) VTom válasza westlake (#504) üzenetére


VTom
veterán

Pont erre épít a marketing, hogy az emberek nem olvassák az apróbetűst. 2x gyorsabb, mint a TX (VR-ban) 23%-ot ver a TX-re (ami alap órajeles, és a saját laborunkban teszteltük olyan beállításokkal, amik a Pascalnak kedveznek) stb.

Én már nagyon várom a teszteket, mert sokan felültek most a hype vonatra, és szerintem a valóságban jó, ha 15% lesz a különbség egy átalgfelhasználónak a TX és a 1080 között. Aztán majd jönnek a csalódott vélemények.

Pont ma délelőtt írtam ami a Geforce oldalon volt még anno a 980Ti-ról, hogy megjött az ultimate 4K and VR gaming kártya, bla. bla. most éppen a 1080 az. Ilyenkor mindig eszembe jut a vicc a céges focikupáról, amin csak a karbantartók és a marketingesek indulnak :)

(#514) vitko : Jaja, az azért nem 67 fok..

(#516) BiP Vagyis kapunk egy tökös kártyát 1440p-re :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#516) BiP válasza Malibutomi (#512) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha még nem járt le az NDA, akkor a srácot jól megb*ák, de legalábbis jó ideig nem fog kártyát kapni az NV-től.
És ha igaz, a számok alapján, 4K ultrán jól elfogy a cucc, fullHD-n meg unatkozik a hardver.

(#517) Malibutomi : Ha ilyeneket csinálnak, nem is lesznek belőlük nagy oldalak :)
Megvolt a 15perc hírnév, aztán el is áshatta magát a gyártónál :)

[ Szerkesztve ]

(#517) Malibutomi válasza Dyingsoul (#514) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Majd kijonnek nemsokara a jobb tesztek is.
Egyebkent West-el ertek egyet, csodat nem kell varni. Az NV sajat grafikonjai mutattak +70%-ot a 980, es kb 23%-ot a 980Ti-hez kepest, ami valoszinu a leheto legjobb eshetoseg. Valosban teztekben ez lehet kevesebb lesz.

Na varjuk a teszteket, mostmar biztos erkeznek sorban.

(#516) BiP
Altalaban az ilyen kis oldalak szoktak ilyet csinalni, hogy ok legyenek az elsok.

[ Szerkesztve ]

(#518) hszilard666 válasza Malibutomi (#512) üzenetére


hszilard666
veterán

83 fok?! Ez a founder's nem? Nem úgy volt hogy abban faCCa vaporchamber lesz?

Malibutomi:
Szerintem ezek nem actual benchmarkok, csak viszonyítottak. Ha igazi lenne szerintem nem lenne fent a vidi.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#519) Malibutomi válasza hszilard666 (#518) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Passz, tenyleg eleg hianyos a video, gondolom nagyon elso akart lenni a srac.
Majd a rendes tesztekbol okosabbak leszunk.

(#520) westlake válasza hszilard666 (#518) üzenetére


westlake
félisten

De úgy volt. Miért ennyire furcsa a 83C? Ennyi a normális üzemi hőmérséklete a kártyának. Csak a veszett tuningosok állítják be úgy, hogy ez valami "hibás" dolog. Nem, nem az. Ha valaki komolyabban akar tuningolni, akkor tegyen érte, hogy hűvosebb legyen a kártya.

1733MHz, ismeretlen vGPU-val. Valószínűleg a Pascal is 1200mV-tal üzemel. Semmi baj a hőmérséklettel.

Ez megint egy olyan dolog, ami valamiért az idők folyamán eltorzult. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#521) hszilard666 válasza westlake (#520) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem a 83C-szal van bajom,csak félek hogy a kártya vagy fülsüketítően hangos lesz tuning mellett, vagy dobálni fogja az órajeleket.

Westlake:
Ennek nem örülök. :( A prezentáció után kezdtem örülni hogy a pöttöm kuckómban meglesz egy ref kártya tuninggal de úgy néz ki hogy tévedtem. Lehet hogy ezeknek is víz fog kelleni a kártya kimaxolásához?

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#522) Dyingsoul válasza westlake (#520) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Plusz az Nvidia a 2.1-re húzott pacit 67 fokkal demozta. Jó persze ilyen-olyan körülmények, alkalmazásfüggő meg stb, de ugye eddig az volt az egyetlen adatunk róla, ezért csodálkoztam el én személy szerint a hőmérsékleten.

Én eddig türelmesen vártam, hogy 17-e legyen, ma viszont már türelmetlenül várom a teszteket, sorry. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#523) westlake válasza hszilard666 (#521) üzenetére


westlake
félisten

Valószínűleg a gyári beállításokkal a referencia 1080 is visszalép egy lépcsőt. Persze ezt olyan házban, ahol nem hevül túl és nincs szükség arra, hogy a ventilátor 100%-on pörögjön és a feszültség is csökkentve legyen. Ilyenkor valóban visszaveszi a MHz-et a BIOS. Egy jól szellőző házban (normális szobahőmérsékleten), a kártya ~80C-on működik majd 40%-os ventilátorsebességgel, ~1700MHz-en.

#522: A ventilátor sebessége nem látszott, nem is véletlenül. Jensen léghűtésről beszélt. Vagy a finneknél futott a kártya -20C-os levegővel, vagy 100%-on pörgött a ventilátor normális, 23C-os szobahőmérsékletű levegővel. Ez a valószínűbb. A 40%-os és a 100%-os ventilátor sebesség mellett nagyon nagy különbség van.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#524) GeneraL_XTX válasza Malibutomi (#512) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ahogy nézem pont egy kellemes kártya lesz 1440p-re :D 4k-ra még mindig éppenhogycsak, fullHD-ra viszont már egyértelműen sokk :D

(#525) ÁdiBá válasza GeneraL_XTX (#524) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezen a kártyán nem forgott a ventilátor?
83 fok... Én sokallom nagyon, az nvidia prezentációi után.

ÁdiBá

(#526) westlake


westlake
félisten

A 4K megint egy érdekes dolog. A legtöbb embernek megint csak egy adat. Egy betű, meg egy szám. A teljes képet meg nem nézik. Bonyolult, vagy nem is veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek.

A GTA 5-öt is be lehetett úgy állítani, hogy 4K-n két darab TX-szel 20FPS-t hozzon. Be lehetett állítani, de feleslegesen! A legtöbb ember nem is látott még 4K-s monitort működés közben. Miről beszélünk egyáltalán? 4K-hoz eleve nem kell élsimítás, vagy bármilyen csiri-biri feature, ami FHD, vagy éppen 1440p felbontásnál valóban számít. Nem mondom, hogy egy GTX 970 is elég a 4K-hoz, de egy TX is hozza a legtöbb esetben a 60FPS-t, ha nincs minden extra rápakolva a játékra.

#525: Az előbb említett tuning részt leszámítva te hol láttál bármilyen utalást az üzemi hőmérsékletre a bemutató során? Szerintem sehol. :U
Nem a sok a 83C. Így van kalibrálva a kártya. Így van beállítva. Ez normális.

#527: Valóban nem gömbölyű valami. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#527) deicide


deicide
veterán

A PH! órájával mi van egyébként? Az előttem levő kommentek 12:23-kor készültek, holott bárhol nézem, 12:20 is alig van. Hátha így előbb jön el a 15:00, mint másnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#528) Abu85 válasza deicide (#527) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Majd jó lesz az óra is. Egyelőre elég, ha kb. jól jár. Gondolom észrevettétek már, hogy jelentősen ritkultak a töltési idők és a beragadások. Bár ez még kop-kop. ;]

Nem. Azokra a dolgokra figyelünk. Szóval ne a PH órájához számoljatok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#529) hszilard666 válasza Abu85 (#528) üzenetére


hszilard666
veterán

És tényleg! ma egyszer sem rohadt le az oldal! :DDD Köszönjük!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#530) Dyingsoul válasza Abu85 (#528) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ami azt illeti én már régóta tapasztalom a Ph-s leállásokat, mostanában sok hírre rábuzultam itt a fórumon és nagyon gyakoriak voltak a leállások. interaktívban annyit találtam, hogy döglődött az egyik router, de tegnap is volt egy hatalmas leállás. Már kezdtem azt hinni, hogy megszűnőben van az oldal, de hát csaknem. :DDD Ma egész jól pörgött az oldal, bár reggel-délelőtt kicsit lassú volt még. Lehet az is közrejátszik, hogy melóból német proxyn keresztül megy az út, otthon is megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#531) M@trixfan válasza westlake (#526) üzenetére


M@trixfan
addikt

Attól én is falra szoktam mászni, hogy a 4K/5K tesztekben is legtöbbször rápakolják a 4X AA-t, holott az ember pont azért használna High DPI kijelzőt, hogy natív mintavételezés legyen. Nyilván a "real world" eredmény érdekelné az embert...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#532) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

NDA mikor jár le?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#533) westlake válasza Dare2Live (#532) üzenetére


westlake
félisten

15:00

Play nice!

(#534) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Nagyon várom már a teszteket! :D 17-ét írtak, de ma mikorra lesznek kinn kb?

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#535) hszilard666 válasza Zoli54213 (#534) üzenetére


hszilard666
veterán

Egy hsz-t kellene csak visszaolvasni :D de segítek. 15:00

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#536) Hmmm1 válasza Malibutomi (#512) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Remélhetőleg ez csak fake (bár nem tűnt annak az egészer figyelembe véve), mert nagyon elcseszett teszt.. játékban amit mutat az nagyon gyenge FPS szám. Ennyiket majd az én kártyám is tud a 960 és itt a tesztben se csak a 4k-s nál volt alacsony, hanem GTA V very high ingadozó 75 körüli fps az kurva gyenge 1080p-ben.

Ha jól emlékszem a 960 - custom very high-.on verte az 50-60 -at, akkor miről beszélünk? Rise of the tomb raidert is mutatja, custom very highon simán belőttem úgy hogy kb minden maxon, nem volt 4x-es MSAA ami nyírta volna, de akkor is kb minden ott volt, very high texture-s stb ( bár az nem is számít nagyon fpsben egyébként se) és ott is 35-40 megvolt. Játszható volt, nem szakadt. Főleg hogy elég szarul optimalizált cucc volt és még egy 970-980-nál is épp hogy megvolt a stabil 60.

Nahát remélem nem ilyenek lesznek a tesztek, hanem ettől ütősebb eredményeket fogunk látni. A 1080-nak ultrán ki kellene röhögnie a játszmákat, ráadásul 1080p-ben meg pláne. Vagy tényleg annyira ott tart az ipar, hogy tök mindegy milyen erős a kártya, xy effekt és feature akkor is visszafogja fogni? ... Mert ez volt eléggé 970-980 esetében is pl az említett Rise of the tomb raidernél és ahogy elnéztem sok másnál is, hogy oké, bekapcsolhattad pluszba hairworksöt meg kutyafas*át, de azon a kártyán is megette a magáét.

[ Szerkesztve ]

(#537) Dyingsoul válasza Hmmm1 (#536) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ultra beállításokról, nem pedig very high-ról és emellett minden maxon... population variety is... ;]

(#538) Hmmm1: "Ennyiket majd az én kártyám is tud a 960" és "Ha jól emlékszem a 960 - custom very high-.on verte az 50-60 -at, akkor miről beszélünk?" -Különböző beállításokról beszélünk, legalább is te. Csontolj ki mindent te is a 960-odon és úgy nézd meg mit hoz GTA 5 alatt, ha a fenti "benchmarkhoz" (amit közel sem szabad készpénznek venni, meg kell várni más review-okat is) akarod hasonlítani a saját kártyád

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#538) Hmmm1 válasza Dyingsoul (#537) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ezt most mire mondod? ;]

(#539) BiP válasza Hmmm1 (#536) üzenetére


BiP
nagyúr

A linkelt teszt nem arról szólt, hogy be tudja-e lőni játszhatóra, ill. 4K-n milyen beállításokkal mennyire játszható.
Feltolt minden beállítást tökig, aztán uccu neki. Ez lett belőle.
Kis ésszel sokkal optimálisabb értékeket lehet kapni, ezekre a normális oldalak biztosan ki fognak térni a tesztjeikben.

[ Szerkesztve ]

(#540) oAcido válasza Hmmm1 (#538) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ez a benchmark (már ha igaz) azt mutatja, hogy úgy vitte a GTA 5-öt 4K-n avg. 25 fps-sel, hogy minden maxon volt (8x MSAA meg társai). Illetve 1080p-n avg. 75 fps-sel.

Csinálj már létszíves a 960-nal egy ugyanilyen mérést, már ha nem döglik le 4K alatt.

(#541) Hmmm1 válasza Dyingsoul (#537) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Jah, azért írtam very highot csak, mert pl Rise-nál nincs is ultra azt hiszem és ha nem tévedek GTAV-nél is a legtöbb beállításnál a Very high volt a maximum. Így feltoltam maxra és custom lett, mert mondjuk két effekt visszább volt véve, meg ilyesmi, de highon felül volt bőven, tomb raidernél biztosan. Szal simán lehetett nézni, hasonlítani és meglepő az eredmény. Hogy ahhoz képest, meg ha az arányokat nézed nem volt annyival kevesebb fps-em mint amennyivel "kellett volna".

BiP: Azért az már nagy gond, ha egy ilyen kártyánál, még azzal kell foglalkozni, szöszmitélni hogy játszhatóra beállítsd, szerintem. Főleg hogy 1080p felbontásról beszélünk, vagyis én arra értem ezeket. De persze úgyis meglátjuk remélhetőleg, hamarosan az értékeket - csak aztán ne hogy hoppanjunk.

oAcido: Na igen, pont az a 4k-s érték volt egy vicc, szerintem. 25 fps? WTF. Ráadásul nem is húú de nagy grafika van ott a GTA5-nél, popup s*artenger az egész. Ami szerintem reális lenne 4K-nál (!) egy ilyen kártyát nézve, 1 monitoron stb. hogy simán hozna egy stabil 50, de inkább 60fps-t (sőt utóbbit mindenképp, hisz ne vicceljünk már, már csak a monitorok miatt is - igaz 4k nál sok csak 30Hz, ha nem tévedek) - aztán több éves játékról beszélünk. Az igaz hogy lehet nem legprofibban optimalizált és megenné a lehet 2 év múlva megjelenő videokártyát is, de na... (Szerk.: Na meg ha már 4K, kell az SLI-nek és a többkártyás rendszernek is piacnak lennie, másképp még ilyen kártyákból se vennének 2-t sokan ;]
Aztán az alap, a kis 1080p felbontás, ami tényleg annyira semmi extra sok éve, hogy semminek se nevezhető, ott is hozott ilyen 75-t. Kenje a hajára :D - De lehet az a baj, hogy a 8x MSAA-val és társaival még mindig nem tudnak mit kezdeni - nem mintha annyira nagy szám lenne látványilag mindig - hogy annyit le is vegyen a "teljesítményből" főleg a GTA5-nél. a RotT-nél a 4x MSAAnak jobban volt látszatja, mint a "ratyi" gta-ban a 8-nak. Persze ez már kicsit trollkodás, de lehetne egy kicsit odaverősebb az alap 1080p cucc, függetlenül attól hogy most Ultra vagy nem (plussz nem is akkora szenzáció az ultra sok esetben, mint ahogy azt a szó sugallaná - ergo különbség sincs gyakran számottevően v. high és u. közt - de ez most lényegtelen is : d)
A 960-om meg nyilván bereccsene mint a szar 4K-n, de nem is ott "teszteltem" vagy hasonlítottam - egyébként SW Battleforintba 125%-os resolution scalet még elég jól bírta: d

[ Szerkesztve ]

(#542) Ornagy válasza Hmmm1 (#541) üzenetére


Ornagy
tag

Amúgy 4k-nál már az élsimítás tök felesleges szerintem, és ha az ki van kapcsolva (főleg az MSAA) akkor rengeteg FPS-t lehet pluszba kapni!

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#543) westlake válasza Ornagy (#542) üzenetére


westlake
félisten

Igen, pontosan erről beszéltem én is.
De a sok okos teszter miből indul ki? Abból, hogy ha "négyká", akkor minden maximumon! És itt bsszák el. Ezzel a hozzáállássál állítjákbe úgy a dolgot, mintha a 4K-hoz (60FPS) két flagship kártya kellene.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#544) oAcido válasza Hmmm1 (#541) üzenetére


oAcido
aktív tag

Itt Titan X 28 fps-t dobott, 4x MSAA mellett.

Ezen a videón a 980 Ti avg. 60 fps-sel fut 1080p-be, max beállításokkal. Ennél 25%-kal jobb teljesítményt nyújt (már ha igaz) a 1080.

Szóval ha lehet hinni ennek a benchmark-nak, akkor hozta a 1080 azt a teljesítményt, amit az nV ígért (20-30%-ot). Ezenfelül ki mire számított még?

[ Szerkesztve ]

(#545) deicide válasza westlake (#543) üzenetére


deicide
veterán

Egyébként megítélés szerint a 3440x1440-hez (21:9), kell élsimi? Mert egy nem annyira durvának tűnő Trine 3 adott felbontáson megeszi a 2db TitanX-et élsimítással (nem mindig van meg a fix 100fps), pedig hát nem egy nagyon komplex 3D cucc.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#546) Zoli54213 válasza hszilard666 (#535) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Ja vagy az NDA azt jelenti....ok :) Mindegy bocs akkor.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#547) keIdor válasza deicide (#545) üzenetére


keIdor
titán

Ha 34", akkor az megegyezik a 27" 16:9 2560x1440 pixelsűrűségével és méretével. (magasság)
Én meg PG279Q-n igénylem az AA-t, legalább egy 2x-est.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#548) kpal válasza s4hu|SyD^ (#500) üzenetére


kpal
veterán

Egyértelmű árban 1070 lesz a nyerő , attól már csak picivel lesz jobb az 1080 ,de árban sokkal nagyobb ugrás.

(#549) Ornagy válasza keIdor (#547) üzenetére


Ornagy
tag

Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb esetben(nagy felbontáson) ha nem tetszik amit látsz egy FXAA elég, és még a teljesítményt se csökkenti.

Amúgy akinek nVidia kártyája van, az próbálja kis a DSR-t a full HD monitorján, állítsa a jáékban a felbontást 4k-ra és UA az eredmény mintha élsimítás lenne kb(annyi külömbséggel h szoftveresen kicsit elvan mosva).

24-27"-on 4k-s felbontásnál nem kell élsimítás(Persze csak saját vélemény). :K

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#550) blu79 válasza kpal (#548) üzenetére


blu79
addikt

Gondolod az lesz mint a 970-980 nál? Jó lenne :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.