Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Netbook üzemidők

Hozzászólások

(#1) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Azért indítottam a témát, mert netbookot készülök venni, és elsősorban az üzemidő, és persze a használhatóság ár-érték arány a fő szempont. Találtam már pár idevágó témát, de engem konkrétan az érdekel, hogy ha sokáig akarom használni az adott gépet egy feltöltéssel amellett, hogy filmeket is nézek rajta, ezenkívül az ár sem elhanyagolható szempont, akkor milyen alternatívák merülhetnek fel. Az is érdekelne még, hogy egy átlag netbook mennyivel marad el üzemidőben egy energiatakarékosra tervezett mögött. Bármilyen információt szívesen fogadok, a témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer válasza sz0tyi (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szia!

ITT az akksitesztem eredménye 1001p netbookkal, 3cellás akksival ( standard 6cellásnak elvileg 2x ennyit kéne mennie)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) sz0tyi válasza t72killer (#2) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

Köszönöm, ez tényleg nem annyira sok. Egyenlőre egyébként az msi u115 hybridjét nézegettem, de magában a márkában nem bízom annyira, ezért kerestem alternatívákat. A samsung n110-ről, és az n310-ről olvastam még, hogy nem olyan rossz, az lg x200s led kijelzős verzióját is dícsérték pár helyen. Ezekben a márkákban már jobban meg is bíznék. Az eeepc-ken belül nem tudom melyik gép készült hosszabb üzemidőre vagy, hogy van-e a hybriddel szemben alternatívája. Persze a legjobban egy lenovo, dell, hp, vagy SONY gépnek örülnék. Mondjuk az utolsó már nem az én pénztárcámhoz méretezett. Egyvalami még jól jönne bele. Szeretném, hogy tudjon n wifit a távolság miatt, ezért az újabb típusok felé nézelődöm inkább.

[ Szerkesztve ]

(#4) t72killer válasza sz0tyi (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt vedd figyelembe, hogy egy pici 3cellás akksival és elég komoly terheléssel készült a teszt! Ennél többet nemigen tud netbook (7-8 óra/6cella) a valós életben.

A pine trail platformmal készült netbookok kicsit tovább bírják, mint a régiek (N450 proci+GMA3150 VGA), a gyártó kb mindegy, mert ugyanaz a belső.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) zoo8800


zoo8800
veterán

150K környékén jó választás lehet az ASUS UL20/30 széria, és az ACER Timelime, ezek minimális terhelés mellett 7-10 órát tudnak.
Persze ezek nem netbookok, hanem notebookok :))

rip and tear, until it is done

(#6) t72killer válasza zoo8800 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, pl a timelineX széria i5-ös procival szintén jól bírja, csak ezek már más árkategóriába tartoznak. (ja, és azért akksival többet nyomnak egy-másfél kilónál)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) zoo8800 válasza t72killer (#6) üzenetére


zoo8800
veterán

A régebbiekre gondoltam, az 1,6 kg aksival együtt.

rip and tear, until it is done

(#8) Vhunter válasza sz0tyi (#3) üzenetére


Vhunter
tag

Csövi.
Ha esetleg még midnig keresgélnél, én épp most vettem egy thinkpad T400-at, 2 éves használt, a 6 cellás akksija kb 5 órát bírja úgy hogy közbe folyamatosan használom. Csendes, iszonyatosan masszív és jól kezelhető. Ha nem netbookot szeretnél csak ajánlani tudom.

(#9) sz0tyi válasza Vhunter (#8) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

Köszönöm szépen, még mindig netbookot keresek. Egyenlőre a toshiba nb300-ra gondoltam, de a 305-öt már 3g-vel is lehet kapni, szóval talán ő lesz az új gépem.

(#10) geezer


geezer
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki érdembeni infót arról, hogy Ubuntu VS Win7 hogyan viselkedik MSI Wind U100-on akksi idő szempontjából? Vagy lehet bármely más Atomos netbook, gondolom hasonlóan viselkednek.

Olvasgattam, és általában azt írják, hogy a Win7 jobban teljesít, tehát hosszabb az akkuidő.
Ez igaz lehet?

(#11) turbolali


turbolali
csendes tag

Üdv!

Van egy LenovoS10-2 3G gépem, 6 cellás akkuval, N280-as Atommal, 1GB Rammal, és 160-as HDD-vel. Változó használattal (zene, plusz net 3G-n , vagy wlanon) kiegyensúlyozott módban (terhelésföggő órajellel), közepes fényerőn kb 4,5 óra üzemidő. Csökkentett fényerőn, vezetéknélküli dolgok kikapcsolásával, energiatakarékos módban (alacsony órajellel) 7:20-ról indul a visszaszámlálás :)
Reálisan 4,5-5,5 óra a valós üzemidőm Win7 Starterrel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Netbook üzemidők
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.