Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) btz válasza Soulfly842 (#65799) üzenetére


btz
addikt

Openwetvel bármilyen openwrt képes router + opnwrt stick driver által támogatott stick megteszi, így olcsóban is ki lehet jönni, ha garasosak vagyunk, persze az általad linkelt eszköz ettől még akár lehet jobb is, de mondjuk ki, elégé meg van kérve az ára. Nem biztos hogy koleszosoknak telik ilyenre.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#65802) Soulfly842 válasza HXY (#65797) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na persze, 1-2-4 Mb/s, tethering tiltással... :)

Szerintem ez 'kicsit' komolytalan... :)

(#65800) btz
4G? :) Nagyvárosok egy-két kicsi 'reprezentáns' pontján :)

De a díjcsomag tudtommal csak 3G-t használ, a sávszél miatt meg okafogyott.

De ez itt off-topic.

(#65801) btz

Mobilnethez ingyen van. Még Net&Roll S-es csomaggal is 4990 Ft :)

Értelmes, használható párosítást, ami hibátlanul megeszi a 4G-t, nem fog találni. Csak elavult 3G-s sticket eszi meg teljesen randomban a routerek zöme.

Ha minőséget akarnak, normális sávszéllel - akkor ez hibátlan párosítás.

Persze, lehet fapadosítani az igényeket is, de egy zsebmifi sosem lesz olyan, mint ez így ebben a formában! :)

[ Szerkesztve ]

(#65803) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adott egy huawei E3372 és tomato-zott asus rt-n18U router, sajnos nem tudom belőni a kapcsolatot, tudna valaki segíteni, hogy mit állítsak be?

Köszi

(#65804) HXY válasza btz (#65800) üzenetére


HXY
addikt

Gyakorlatilag nincs is még LTE hálózatuk.
Viszont a HSDPA Magyarországon a legjobb.
És a UPC Mobile-nál nem kell 150mbit, hiszen a korlátlan net sebességkorlátos.
Tudom a ping nagyobb mint LTE-n, de akkor is korlátlan adatforgalom van, és viszonylag olcsó.

Soulfly842: A kutya se nézi.
Nincs hűség, ha problémáznak, akkor elköszönsz tőlük.
És ha eleve modembe/routerbe rakod, akkor az nem tethering... :D

[ Szerkesztve ]

(#65805) mokalade


mokalade
tag

Ha van FUN (S) társkártya csomagotok tudnátok segíteni?

FUN csomagból FUN S lett. Ezek változtak csak vagy valamiről lemaradtam?
1990Ft > 2190ft (1990ft e-pack)
28/38ft > 32/38ft hívás, 28ft > 32/38ft SMS
40MB > 50MB (32kbit-re lassítás maradt)

Már eleve Távszámlára kértem a FUN számlát, továbbra is e-pack alapnak kellen lennie, tehát a havi díjam nem változott. Mobil bővítés is maradt 500ft, ehhez képest hóközbeni FUN > FUN S átváltás miatt magasabb lett a számlám kb. 360ft-tal. Mintha e-pack sem lenne rajta, meg van valami jóváírás is. Hasonlóan járt valaki?

Internet sebességnek 10/2MB van megadva, a többi kis kategóriás előfizetéshez hasonlóan, de azt írja, hogy az 1800MHz LTE hálót nem használhatja. Egyáltalán nem tud LTE-re menni ez a csomag?

Kapcsolat Arany kártyám van. "Amennyiben a Kapcsolat Kártyával rendelkező előfizetés társkártya díjcsomagban van, a beváltható Kapcsolat pontok az anyakártyára kerülnek jóváírásra." Tehát elvileg a FUN (S) után is kellene kapcsolatpontokat kapni, de számoltam és én nem kaptam mióta megvan. Ti kaptok?

Köszönöm!

(#65806) prozodus


prozodus
őstag

Na, ez meg hogy van?

A részletes híváslistát minden hónapban a havi számlájával együtt postázzuk, melyet egyéni előfizetők számára díjmentesen biztosítunk.

Allatta pedig: Havi díj: 1200 Ft

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65807) kali válasza mokalade (#65805) üzenetére


kali
legenda

nincs ilyen díjcsomagom, de amiben tudok/megpróbálok segíteni;
az aktuális díjszabásban; link, a 12. oldalon a 2.2.3 pontban írják le a kapcsoló információkat.
az e-pack nélküli árat írtad csak helytelenül, az nem 2190 ft, hanem 2290 ft.
az e-pack kedvezmény három dolgon csúszhat el, ha ezek nem teljesülnek; elektronikus úton kapd a számlát, úgy is fizess, illetve a meghatározott időpontig történjen meg a számla kiegyenlítése.
a szolgáltatós leírás szerint valóban nem lte képes a fun s díjcsomag.
a kapcsolat program szabályzatát itt találod; link, ebben olvashatod azt is, hogy mi a helyzet az intervallum, összeg és egyéb elvárások tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#65808) prozodus válasza prozodus (#65806) üzenetére


prozodus
őstag

Azért a trékomra alaposan ráférne néhány magyartanár...

Végülis a my t-mobile megszűnt?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65809) prozodus válasza prozodus (#65806) üzenetére


prozodus
őstag

Ja, lemaradt a vége: Mert az ügyintéző a múltkor nem ezt mondta, de az ő verziója sokkal értelmesebb volt, és vszleg az úgy is van, ahogy ő mondta. Ez meg tán csak uazt szeretné jelenteni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65810) hurenzon válasza mokalade (#65805) üzenetére


hurenzon
senior tag

Azért kell többet fizetned, mert többet beszéltél. Úgy lehetséges, hogy hó közben volt az új csomagra váltás. Tehát lebeszélted a régi csomagod egész keretét plusz beszéltél az új csomag keretéből.

(#65811) dptrsk válasza prozodus (#65808) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Lakossági ügyfeleknek minden hónapban az első részletezés díjmentes.
Azonban minden további, illetve cégeknek az első is fizetős.

Ha telefonon beállíttatod, akkor ingyen kapod minden hónapban a számlával.

(#65812) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nálatok is technikai karbantartást dob a My Telekom az elektronikus számla résznél?
Telekom alkalmazásban viszont működik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65813) Varszegig válasza kisninja (#65785) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem is csinálja ezt rendszeresen (bp és környéke), tele van már vele a *m.

(#65814) prozodus válasza dptrsk (#65811) üzenetére


prozodus
őstag

A kutya se kérdezte, h bmit is be akarok-e állítani, csak küldték automatikusan, sok év után tavaly derült ki egy része annak, amit írtál, a beállítási lehetőség és az üzleti ingyentelenség ma éjjel. És mindez szép, h van, de a tájékoztatás igen tré. Arról nem is szólva, h sztem evidensnek kéne lenni MINDEN előfizetéshez az egy ingyenesnek a számlában. Legalábbis egy vmirevaló cégnél.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65815) Kolondrum válasza Varszegig (#65813) üzenetére

Ugye ugye én is itt mozgok. 4G-t nem is használom, mert ugrál a 3G között.

(#65816) hurenzon válasza kisninja (#65785) üzenetére


hurenzon
senior tag

Note 3 al nálam is, de note 4 és lg g3 nem.

(#65817) szemesi69 válasza mokalade (#65805) üzenetére


szemesi69
addikt

Nekem FUN (S) csomagban van LTE, már engedik, be kell menni kicserélik a sim kártyát.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#65818) Kolondrum

Kb 1 hónap alatt befutott a 10000-es xiaomi.

(#65819) DxxD25


DxxD25
tag

Sziasztok.
P8-at akarok venni a t-nél, 160.000Ft, reszletfizetés és előfizetés, így 1Ft, de előleg biztos lesz. Kb mekkora összegre kell számítsak?
Első előfizetésem lesz.

(#65820) kali válasza DxxD25 (#65819) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem lehet pontosat mondani látatlanban, több tényező függvénye, sokszor még ügyintézője is válogatja a különböző összevont listák (esetleges tartozások...stb. más téren) ellenőrzése mellett, mert a rendszer csak egy ajánlást dob.
lehet csak 10 e ft, de a sokszorosa is.

(#65821) DxxD25 válasza kali (#65820) üzenetére


DxxD25
tag

Sejtettem, hogy pontosan nemtudom meg, sajnos, max ha már megrendeltem és hívnak telefonon. Csak nem merem megrendelni, most 40et tudnék rászánni, inkább megvárom következő fizetést.
Tartozás, stb nincsen, gondolom ez előny. :)
Azért köszi!

(#65822) kali válasza DxxD25 (#65821) üzenetére


kali
legenda

amennyiben megrendeled, mondanak majd egy összeget, ha az neked nem okés, akkor nem fogadod el és törlésre kerül a rendelés.
akár el is mondhatod az ügyintézőnek, hogy mennyit tudnál most rászánni, veszteni valód nincs, ha nincs túl messze egymástól a két összeg és ő is elég empatikus, illetve nincs egyéb akadálya a szolgáltatói oldalról, akkor akár közös nevezőre is juthat a dolog. (nem holmi alkudozásra gondolok, de tudok esetről, amikor mind a két fél korrekt módon állt hozzá és egy minimális különbözetet elhagyott az ügyintéző, beérte kisebb összegű mobil előleggel.)

[ Szerkesztve ]

(#65823) Prien


Prien
addikt

TV GO mindenkinek...

A kevés is több a semminél.

(#65824) DxxD25 válasza kali (#65822) üzenetére


DxxD25
tag

Értem, köszi!

(#65826) Soulfly842 válasza mokalade (#65805) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szia!

A Mix típusú előfizetéseknél (A fun is ilyen) szükséges, hogy a '3D' vagy az NFC szerepeljen a cikkszámában, ahhoz, hogy tudja a 4G-t (a kártyán rajta van, amiből kitörted a sim kártyádat), ha ezen nincs rajta, akkor szükséges egy kártyacsere a 4G -hez ;)

(#65827) Nordik


Nordik
őstag

Hűséghosszabbításnál, 1 hónap van a lejáratig miért nem ajánl fel online rendelésnél kamatmentes részletfizetést? Csak egybe engedni fizetni.

(#65828) Soulfly842 válasza Nordik (#65827) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem rendelkezel kiemeltségi szinttel (arany/platina).

(#65829) btz


btz
addikt

Telekom mobilnál már mindegyik netcsomagnál lehet LTE-t használni?

ⓑⓣⓩ

(#65830) Soulfly842 válasza btz (#65829) üzenetére


Soulfly842
addikt

A nem lezárt publikus díjcsomagoknál igen.

Dominón is megy (kivétel a domino web, de ennek az utódján - Domino Net&Roll - már ott is)

[ Szerkesztve ]

(#65831) Vangelis


Vangelis
nagyúr

[link]

Megint lesz áremelés... ingyen net nincs!
Tudja a telekom, hogy a sok Apple termék meg van halva net nélkül :)

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#65832) lugosi válasza Vangelis (#65831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ma már minden okostelefonnak kell a net. Ha nincs, az okos funkciók (milyen hülye elnevezés ez) nem igazán "okosak". Azaz, akarom mondani, nem igazán használhatóak rendesen.

(#65833) CityBoy007 válasza kali (#65822) üzenetére


CityBoy007
csendes tag

Fognak kB. 10 kérdést feltenni és ebből fogják eldönteni, hogy menyi előleget kel fizetned ;]
Tőlem ilyeneket kérdeztek: Hány éves vagy? Van-e munkád? Beosztót vagy a munkahelyeden? Mi a legmagasabb iskolai végzetséged stb. Tőlem egy forintot elöleget nem kértek egy Xperia Z3-ra de haveromtól 80ezret elkértek.
Hát elég hülyén van megoldva ez az előlegek kérés szerintem jobb lenne, ha fix előleget kérnének be mindenkitől, mint a Telenor-nál.
Mondjuk, lehet hogy tőlem azért nem kértek, mert már volt egy Telekomos múltam, amit említett a nő is.

(#65834) kali válasza CityBoy007 (#65833) üzenetére


kali
legenda

ahogy korábban is írtam, a korábbi és jó előfizetői előélet miatt eltekinthetnek az előlegtől, sokszor el is szoktak.
a kérdések mellett bizonyos adatbázisokat is ellenőriznek azért, amiről a sáros ügyfelek nem is feltétlenül sejtik, hogy szerepelhetnek benne.
nem igazán lenne jó a fix előleg, mert akkor esetlegesen többen és többet fizethetnének azok, akik jelen szabályozás szerint viszonylag jól jönnek ki a dologból.

(#65835) CityBoy007 válasza kali (#65834) üzenetére


CityBoy007
csendes tag

Hát pontosan nem tudom, mi szerint bírálhatják el, de a haverom, akitől 80ezret elkértek aranykártyás előfizető és mindig pontosan fizeti a számláit. Én fél éve mondtam fel a Platina kártyás előfizetésemet és most kötöttem újat és nem kértek tőlem semmit. Lehet hogy az ügyintézőt egy jó napján fogtam ki.
Reméljük te is egy ilyen ügyintézőt fogsz ki :)

(#65836) kali válasza CityBoy007 (#65835) üzenetére


kali
legenda

arany/platina kiemeltség esetén nem kérnek előleget - ezt külön írják is -, ha mégis, akkor ott erősen gond van az előfizetővel...

(#65837) prozodus válasza CityBoy007 (#65833) üzenetére


prozodus
őstag

Ilyenek mennek. Kb uarra a díjcsomagra, uazokkal a papírokkal, a tré smit nem kért, a voda 70-et akart, hát egy nagy frászt, de nem pénzt előre, így lett itt az előfizetés. Mert az már egész más, h sokszor előre befizetek több hónapnyit, h egy darabig ne kelljen vele foglalkozni :N

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#65838) Soulfly842 válasza CityBoy007 (#65835) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínű, hogy azért az előtérbe 'világlott' a makulátlan múlt, hogy felszólítási folyamataid sem voltak/nem igazán voltak.

Valószínűleg neki volt korlátozása a közelmúltban... s amiatt adottak a szigorúbb feltételek :)

Ha meg kettő is volt véletlenül fél év alatt, akkor még a kiemeltségi szintje is elveszhetett.

Megvannak ott a miértek, a hogyanok. Még ha ezek nem is mindig tisztán érthetőek/láthatóak.

(#65839) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

valaki meg tudja nekem mondani, hogy a "korlátlan tematikus adatopciók" hogyan működik a telekomnál?
Ha nekem kell a böngészésen kívül néha ftp-is, akkor az működni fog -e nekem?

Mármint veszek egy 1 gigás alap csomagot, erre a korlátlan böngészés kiegészítőt. Elböngészgetek 3 gigát, akkor fogok -e tudni ftp-t használni, vagy csak a számlázási időszak első 1 gigányi szakaszában?

...csak én vagyok helikopter?

(#65840) kali válasza Sethdobaloah (#65839) üzenetére


kali
legenda

a korlátlan böngészés és e-mail opció esetén nem megy az ftp;

Böngészésnek interneten keresztül a böngésző program használatával web oldalak megtekintése, azaz a web szervereken tárolt szöveg és kép formátumban elérhető tartalmak valós idejű elérése és megjelenítése minősül. Nem minősül böngészésnek a web oldalakon megjelenített vagy azokhoz kapcsolt egyéb formátumok és forgalmak, különösen online játékok, FTP, P2P file megosztás, hang és videó tartalmak letöltése vagy megtekintése. A http video, audio és egyéb (pl. beágyazott multimédiás) tartalmak nem részei az opciónak.

a korlátlan éjszakai net opció esetén engedélyezett minden, de az meg csak 0:00 - 7:00 között használható.

(#65841) Sethdobaloah válasza kali (#65840) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nyilván az ftp nem minősül böngészésnek. A kérdés az, hogy az eredeti 1 gigás csomag elfogy -e 1 giga böngészés után, ha megvettem a kiegészítőt. Vagy megmarad, és így abból tudok ftp-t használni.

kicsit műszakibb nyelven feltéve. Megvettem a kiegészítőt:
- nem számolják be az adatforgalomba a 80-as porton keresztül menő forgalmat (+email de azt nem sorolom fel)
- vagy ha lejárt a csomag, akkor a 80-as portot nem tiltják le (+amin meg az email)

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#65842) kali válasza Sethdobaloah (#65841) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy a szétválasztásra vagy kíváncsi; a korlátlan tematikus opció által meghatározott forgalom jellemzően nem csökkenti a mobilinternetes csomag adatforgalmi keretét, de minimális hibaszázalék belecsúszhat, ezt így írták le hivatalosan;

Az adott opciónak megfelelő használat esetén az előfizetői adatforgalom nagy része nem csökkenti a mobilinternet csomag adatforgalmi egyenlegét. Az adatforgalom opciók által meghatározott forgalomtípusok szerinti szétválasztása megközelítőleg, de nem garantáltan 100% pontosságú.

(#65843) Joker88


Joker88
őstag

nemsokára lejár a 2 éves hűségidőm. Ez nem is gond, de jelenleg nem akarok újabb év(ekre) elkötelezni magam a szolgáltatónál, készüléket sem akarok venni.
Amikor lejár a hűségidő megmarad az előfizetés és a díjcsomag ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65844) Sethdobaloah válasza kali (#65842) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

köszi, erre voltam kíváncsi.

...csak én vagyok helikopter?

(#65845) kali válasza Joker88 (#65843) üzenetére


kali
legenda

igen, fut tovább hűség nélkül.

Sethdobaloah; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#65846) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A közeljövőben adatbővítőt kellene vennem az egyik céges számunkra. SMS küldésen kívül van más mód erre? Az önkiszolgáló ügyfélszolgálaton nem találtam meg, ott csak mobilinternet csomagot tudok venni, de az nem kell, csak adatbővítő.

(#65847) Serricon


Serricon
senior tag

Sziasztok!
Ma aktiváltam be egy 4G-s Domino kártyát a régi helyett, majd át is váltottam Surf csomagra, de a NetPlusz L 2490 Ft, nem kellene már az olcsóbbat látnom? Vagy több idő kell neki?

(#65848) kali válasza lugosi (#65846) üzenetére


kali
legenda

nálam dobja az önkiszolgáló is;

t

Serricon; szia, a drágább árat látod, de elvileg az olcsóbbat vonja le, írták már itt ezt korábban gyakorlati tapasztalatként is.
a feltételek legyenek adottak, tehát a napinet is legyen aktív.

[ Szerkesztve ]

(#65849) lugosi válasza kali (#65848) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam, nekem kellene megoldani távolról, anélkül hogy a telefon használójának sms-t kellene küldenie, vagy mást csinálni a telefonjával.
Tehát helyette nekem kellene kérni, a telefonja nélkül a bővítőt.
Látom mi a félreértés, az önkiszolgáló üfsz-t én a webes felületre értettem, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#65850) kali válasza lugosi (#65849) üzenetére


kali
legenda

amennyiben megkapod a szükséges belépési adatokat, úgy az önkiszolgáló ügyfélszolgálati felületre is beléphetsz más számával; 1 -> 8 -> másik telefonszám...stb. megadása és aktiválhatod.
a telekom alkalmazásba szintén beléphetsz másik telefonszámmal és ott is aktiválhatod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.