2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) tresh válasza rob210 (#28800) üzenetére


tresh
addikt

Faterom megkérdezem mit használ és megírom ;)

(#28802) mycso válasza rob210 (#28800) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én tavaly Prevent klímatisztító spray-t vettem, bár nem volt szaga a klímámnak, azért kipróbáltam mit csinál.
Utána volt egy enyhe citrus szag az autóban, illetve kicsit frissebb volt az illata a klíma által betolt levegőnek.

Hogy ténylegesen mennyi értelme volt azt nemtudom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#28803) rob210 válasza tresh (#28801) üzenetére


rob210
Topikgazda

Oké és azt is kérdezd meg hogy ezt ilyenkor csak a szellőztetőben belső keringetésre kell tenni, vagy a pollenszűrőnél kell benyomni, mert ilyet is olvastam már meg olyat is.

Logikusan gondolkodva a belső keringetésű gázos lenne jó.
:F

Renault power

(#28804) SZATA válasza rob210 (#28787) üzenetére


SZATA
senior tag

Tegnap FET-MEN volt a BMWs? Megláttam az avatarját a polir topikban, egy egyből ő ugrott be, meg ahogy visszanéztem, neki is egy 530-je van.

(#28805) rob210 válasza SZATA (#28804) üzenetére


rob210
Topikgazda

Marsu, de mondtam is, hogy még őt várjuk:)
;)

Renault power

(#28806) SZATA válasza rob210 (#28805) üzenetére


SZATA
senior tag

Igazság! :B

(#28807) tresh válasza SZATA (#28804) üzenetére


tresh
addikt

Fetmen faterjának van 5ös bmw je ő egy 1.6mpi octáviát hajt;)

(#28808) asha07lcc


asha07lcc
tag

2003 Renault Kangoo 1,5 dci a forgalmi 65 lovas a z oldalán 80 le.
200k van benne. Tegnapelőtt pálya 130-al és város vegyesen 400 km. Pálya utá nem pöccre hanem 3-4 átforgatásra de indult, utolsó út üzemmelegen. leállítottam majd 3-4-5 óra múlva nem indult csak pörgeti az önindító. Motor átforog üzemanyaggal félig van.

Hibajel semmi.
Van valakinek ötlete?
Jöhet privátban is. Holnap , már mennie kellene az a utónak. de teljesen hülye vagyok hozzá, csak hajtottam. (nem műszakilag tehát nem béna vagyok, hanem nem érdeket az autó megkapta a friss olajat szűrőket és ennyi. Gázolajszűrő azt sem tudom hol van.(de, megtaláltam9

nagynyomású szivattyú 8200057225 számú Delphi.
Gázolaj elosztó(?) 820057345
Vákuum pumpa 8200113585
Motorkód(motorszám?) K9KA704

Hibajel semmi.
Van valakinek ötlete?
Jöhet privátban is.

ű

(#28809) asha07lcc válasza asha07lcc (#28808) üzenetére


asha07lcc
tag

Ja nívó pálca nincs benne eltűnt eredetvizsgakor..... Magyarország így szeretlek.

(#28810) Sly189 válasza mycso (#28779) üzenetére


Sly189
senior tag

Laguna III. 3.0 V6 dCi

Ha most vennék kocsit, bepróbálkoznék egy ilyennel... hiába az ára :D

3.0 V6 dCi-ről ritkán hallani, tud valaki jót - rosszat mondani róluk?

(#28811) mycso válasza Sly189 (#28810) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

[link]

Itt igen dícsérik ezt a motort és a hozzá tartozó váltót.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#28812) rob210


rob210
Topikgazda

Na kérem felkerült a dísztárcsa.:)

Ha ez alufelni lenne beszarnék olyan jól nézne ki.
:Y :C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#28813) giigz válasza rob210 (#28812) üzenetére


giigz
veterán

F@szan nez ki :K

Viszont foliazast a te otod is rendesen kivanja, bar lehet csak en vagyok ennyira folia manias, gyakorlatilag jol kinezo auto szerintem nincs folia nelkul... :D

Jo tudom eleg draga mulatsag, meg nekem sincs, de amint lesz egy szusszanasom, tervben van... :)

(#28814) ThodEE válasza rob210 (#28812) üzenetére


ThodEE
őstag

Nagyon jól áll rajta a fekete:)

A cipőboxos tippet kifogom próbálni, a glicerint lemossa az esső :U

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#28815) Sly189 válasza mycso (#28811) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszi, átolvastam, hát frankó de kevés hozzá a bontott alkatrész :D :DD :DDD

Akárki akármit mondd, a Renault is ugyan olyan minőségű kocsikat gyárt mint a többi... Csak nem kerül annyival többe, mint amennyivel a nagyobb gyártók gyártmányai jobbak.

Csak tudnám a renault.hu n miért nem hozza a Latitűűdöt mint modell....

[ Szerkesztve ]

(#28816) rob210 válasza ThodEE (#28814) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudom nem véletlen mondtam:)
A glicerint a gumira kell tenni mert nehezebben veszíti el a szilikát tartalmát és nem repedezik ki tőle.
:R

Renault power

(#28817) giigz


giigz
veterán

Nagyobb katyunal szokott olyat csinalni, hogy elmegy egy kicsit a bal ajtoban levo hangszoro hangja, ez sima erintkezesi gond, megoldas kontakt spray?

(#28818) ThodEE válasza giigz (#28817) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem próbálnám ki a helyedben, inkább nézd meg hogy a hangszórónál a sarut(ritkább esetben csavar) nem e lötyög rajta, rosszabb esetben lehet kábel csere is a vége.

(#28816) rob210

Igen sejtettem hogy nem hülyeségből mondtad, de mikor bekentük akkor még nem tudtuk, gumik is le lettek kenve :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#28819) SocketA


SocketA
aktív tag

Penteken voltam szerelonel a kocsival:
Az elsovel (aki igazabol egy bontos) atcsereltuk az osszes gyujtotrafot, de semmi valtozas nem jelentkezett, alapjaraton beremeg a kocsi.

Atmentem egy szervizbe, ahol gepre tettek a kocsit, volt par tarolt hiba pl.: lambdaszonda, de semmi konkret hibat nem lattak. Atcsereltettem a gyertyakat, mert nagyon sz.rul neztek mar ki. Ez sem segitett.
Annyit tanacsoltak, hogy az autopalyan kergessem meg a kocsit, 4-esbe 140-el vagy 40km-en keresztul.

Mivel igy is ketszer kellett tankolnom, igy nem akartam nagyon kergetni a kocsit, csak neha meghuzattam, de a 700km alatt nem sok minden valtozott. Ja, de egyvalami: Pest utan kigyulladt a motor+service lampa. Sztem a lambaszonda lehet az, mert ilyenkor (mar 2-3x volt ilyen) csokken a fogyasztas. Tegnap Tescoba vettem kis adalekot, hatha segit. Ha nem, akkor a szervizbe ajanlottak valami motortisztitot, amit allitolag az Opel hivatalosan is elismert.
Mondjuk jo lehuzo volt az a szerviz: 14eFt-ot hagytam ott 4 db beru gyertaert (Unixtol jott, honlap szerint kedvezmeny nelkul 1.866.- Ft darabja).

Aztan meg van egy masik problemam: Nem megy az ablakmoso. Nem hallom a motor hangjat sem. Biztositek szerintem jo, mert a service manual szerint azon a bizositekon van meg a radio meg par dolog, es azok mennek.

Csereljem a szivattyut?

(#28820) giigz válasza SocketA (#28819) üzenetére


giigz
veterán

Ja, minden bizonnyal szivattyu :D

Egyebkent a kikormolas egyes esetekben ajanlatos, nem tudom neked milyen a vezetesi stilusod, milyen fordulatszamtartomanyban hasznalod a kocsit. :)

A valto attetedet sem tudom pontosan, de ha hasonlo mint az 1.4 1.6 kocsiknal szokott lenni, akkor autopalyan 5.-ben 4000-es fordulat korul vagy inkabb 4250-4500-nal, es igy mesz mondjuk 50-100 km-t, az biztos lerendezi az olyan piszkokat, amik varosi hasznalatnal leragadnak.

Ha 50 km-t megteszel igy, +1-2 liter benzint egetsz el, szerintem azt a 400-800 Ft-ot megerte volna, legalabbis azok utan amennyit a szerelonel hagysz, es amennyiben kocsi van, ezen mar ne muljon...

:)

(#28821) SocketA válasza giigz (#28820) üzenetére


SocketA
aktív tag

5-ben 4000-et forog 130nal (ora szerint, GPS szerint ez 123). De ez nem volt neki eleg. A szerelo 140-et mondott 4-esbe. Ott azert mar nem 1-2 literrel fogyaszt tobbet... mind1, varom a csodat a Tescos adalektol ;)

A szervizes csoka meg el akarta velem hitetni, hogy a Renaultnal ez normalis, hogy alapjaraton remeg a kocsi... idiotak. Es meg 7eFt-ot elkertek a gyertyacsere + diag -ert.

(#28822) giigz válasza SocketA (#28821) üzenetére


giigz
veterán

GPS szerint mehet 5.-ben 145 km/h, az a 4.500-as fordulat is kikormolja, nem muszaj oda 5000+.

50 km-en 145-nel 120 helyett max. 1 liter van, annyit meger...

De nyilvan nem ettol fog megjavulni... Te egyebkent miert nem a Kalydihoz viszed a kocsit?

(#28823) SocketA válasza giigz (#28822) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ha nem javul meg, akkor majd elmegyek oda diagra, de mas miatt nem szeretek odajarni, mert rohadt dragak.

Nyaron beszeltem vele, amikor a valtot csereltettem. 60eFt lett volna csak a munkadij. A szerelomnel meg kevesebb, mint 60eFt-bol kijott a bontott valto, kuplungszerkezett, tarcsa, kinyomo.

Aztan nemreg hivtam megint, hogy beazik a kocsi. Maga a szerelo ismeros mondta, hogy ne vigyem oda, mert sokba fog kerulni. Talaltam egy masik szerelot, akivel 5 ora alatt lebontottuk a kocsi elejet. Mindezert HAROM EZER Forintot kert el (ebbol 1800 a tomitoanyag)

Penteken amugy azert nem vittem Kalydi-hoz, mert nem volt idom. Amugy jobban jartam volna, lehet ott tudtak volna valami ertelmeset is mondani, azon kivul, hogy "A Renault az ilyen" meg hogy "kormoljam ki".

(#28824) rob210 válasza SocketA (#28823) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez a kikormolósdi lassan kimehetne már a köztudatból.

Ha szétkapod a fojtószelepet és kitakarítod az megoldhatja a problémádat.
A neten van egy csomó leírás, hogy csináld, 1 óra alatt az analfabéta szerelők is megvannak vele.

Szerintem ezzel kezd.
Ha nem segít akkor marad a lambdaszonda csere, de ez csak akkor ha alapjáratod is ingadozik.
Ha az alapjárat nem ingadozik akkor nem lehet lambdaszonda, mert az abba is beleszól.

És most megnéztem, hogy II-esed van ;)

Renault power

(#28825) Nem3sys válasza tresh (#28807) üzenetére


Nem3sys
tag

ami szintén az apjáé :D

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#28826) SocketA válasza rob210 (#28824) üzenetére


SocketA
aktív tag

A leiras alapjan a pillangoszelepet nem nehez megtakaritani, lehet ranezek majd. De kerdeztem ket szerelot is, Ok nem tartjak ezt valoszinunek.
Szerintuk inkabb a szelepeken van egy kis kosz/korom, ami miatt nem zarul teljesen jol, es picit benzin a kipufban is berobban. Ok ezert ajanljak a "kikormolast"

(#28827) Mágus2 válasza rob210 (#28824) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A red line a day keeps the carbon away. ;]

(#28828) giigz válasza rob210 (#28824) üzenetére


giigz
veterán

A kikormolas nem a fojtoszelep tisztitasara szolgal ;)

(#28829) Mágus2 válasza giigz (#28828) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#28830) giigz válasza Mágus2 (#28829) üzenetére


giigz
veterán

Tenyleg, neked mi a velemenyed a rozsda javitasi projektemrol?

Elso korben egy kis csiszolas, utana Korant rozsdaatalakito, arra alapozo, arra festek, vegul lakk. Ez igy mennyire lehet tartos?

(#28831) Mágus2 válasza giigz (#28830) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hogy mennyire tartós, majd megmondja az idő, ha nem hagysz elég időt a rozsda átalakítónak, akkor minden tavasszal a sárvádőd is virágba borul majd... ;] Legjobb lenne kilakatoltatni, ha rendes munkát akarsz. A lemez, az lemez. ;) Drága de tartós megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28832) giigz válasza Mágus2 (#28831) üzenetére


giigz
veterán

Nekem olcso de tartos kell :DDD

(#28833) tresh


tresh
addikt

Imádom a hétfőket és a vad parasztokat akik a parkolóban dobálják el gipszkarton csavarokat... meló után mehetek gumishoz átvizsgáltatni a gumi de jó.... :W Komolyan ideg összeomlást tudnék ilyenkor kapni :(

(#28834) rob210 válasza Mágus2 (#28827) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem nincs ilyen gondom ne nekem:D
:P

Renault power

(#28835) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Na a hétvégén megint aláfeküdtem a kocsinak...mert csak zavar ez a "morgás", ami behallatszik. Bár Rob a torziós rúdra tippelt, én hosszas fülelés után erre az alkatrészre tippelek, ami a képen látszik...

Nem tudom ugyan mi az, de az tuti, hogy az a kék színű valami hozzáér a rugóhoz a belső oldalán és arra tippelek, hogy mint egy hangvilla, ez okozza a fémes "morgást"... A jobb hátsó részen nem ér hozzá ugyanez az alkatrész...

Lehet ezt feszegetni, hogy egyenes legyen?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#28836) eTrade válasza rob210 (#28834) üzenetére


eTrade
tag

Nos, az olajcsere megtörtént már? :U
Milyen az ELF Evolution 900 SXR 5W30 olaj, tetszik az új bocinak? :D

(#28837) lajo válasza SocketA (#28826) üzenetére


lajo
senior tag

Nekem is megvan a remegés, de még nem foglalkoztam vele. Hogy tervezed kikormolni? Sebesség/fordulat/idő? Vagy inkább pályán?

(#28838) rob210 válasza eTrade (#28836) üzenetére


rob210
Topikgazda

Persze
Pénteken megvolt azóta 221 kilométert kapott semmi baja vele.
Ezek szerint valóban ezt szereti.
Csendesebb lett a régi már kicsit meg volt égve, ideje volt cserélni.
Szerelem volt ez az autó első látásra és eddig nem bántam meg.
Szombaton a vezérlés is le lesz cserélve és kimegyünk vele a világból :C :K

Renault power

(#28839) SocketA válasza lajo (#28837) üzenetére


SocketA
aktív tag

Es Neked is csak alapjaraton? Neked is egy hangyanyit alabbesik a fordulatszam? Mert nekem eddig mindig pont 750-en allt, most egy milimeterrel alatta van ( a mutato kozepe).

En meg gondolkozok, hogy mit kellene csinalni. Elmenni Renaulthoz is egy diagra, vagy pillangoszelepet megtakaritani. Bar az sztem emelne az alapjaratot. Meg olvasgatom a forumokat.

Hetvegen szerintem kicsit kihuzatom majd, meglatjuk. Ha nem segit, akkor lehet megyek egy diagra meg, mert en lattam a gepet olyan, hogy "misfiring". Vagy lehet, hogy majd veszek egy komolyann motortisztitot.

(Amugy autokereskedokben volt egy olyan resz, ahol Edd egy teljes motorpucolast csinalt. Kivancsi lennek, hol csinalnak meg olyat.)

(#28840) rob210 válasza SocketA (#28839) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#28841) SocketA válasza rob210 (#28840) üzenetére


SocketA
aktív tag

Iiiiiigeeeeen! Te is nezed?! Legjobb sorozat. Csak tehetnek mar korabbra is, ne hajnal 1-re :D

Mennyibe faj egy ilyen "gyomormosas"?

Szerk: Es egy sima uzemanyagtisztito mennyire lehet hatasos?

Azt hiszem az autoszerelo srac errol mondta azt, hogy az Opel felvette hivatalos javitonak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28842) SocketA válasza SocketA (#28841) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, ez az, itt irjak is: "E terméket az angliai OPEL (VAUXHALL) hivatalosan is ajánlja."

(#28843) tresh válasza SocketA (#28842) üzenetére


tresh
addikt

Ja mert az opelok olajból is annyit esznek mint benyából... azoknál nem árt tisztítani a rendszert. A tiedet én diagra tenném onnan könnyebb elindulni a hiba forrása felé.

(#28844) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Keresek Megane I-hez hátsó ablaktörlő kart Miskolc közelébe! Egyszerűen sehol nem találok. Ha valaki tud itt a közelben eladót akkor szóljatok!
Üdv!

(#28845) Laraxior


Laraxior
titán

A kipufogórendszerben a középdobnak van valami fojtószerepe? Márhogy a gázkibocsátásnál. Ki akarom szedetni, vagy egy kisebbre cseréltetni :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28846) rob210 válasza Laraxior (#28845) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha szabályos vizsgára viszed a kocsit akkor én nem piszkálnám a helyedben.
Ha megveszed rá a vizsgát akkor vetesd ki de ilyen esetben a katalizátort szokták kivenni az teljesítmény növekedéssel jár, a középső dob kivétele max hangosodást fog eredményezni.

Én ezektől a kókány mókolásoktól, maximálisan elzárkózom.
:R

Renault power

(#28847) giigz válasza rob210 (#28846) üzenetére


giigz
veterán

A katalizator nekem is ki van veve, akkor emiatt lehet erosebb? :)

(#28848) tresh válasza giigz (#28847) üzenetére


tresh
addikt

műszakin díjazni fogják majd :U

(#28849) giigz válasza tresh (#28848) üzenetére


giigz
veterán

1 hét múlva műszaki... :DDD

(#28850) rob210 válasza giigz (#28847) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen nincs olyan fojtás a motoron.

Minden euros környezetvédelmi előírás és technika súlyos lóerő veszteségekbe kerül.

Remélem azt tudod, hogy akkor a te kocsid se megy át egy rendes műszaki vizsgán, ne is menj oda.

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.