Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36678) kekkec válasza 04ahgy (#36631) üzenetére


kekkec
aktív tag

RAM-ok letesztelve - ismét - egyesével, 0 hibával.
A teszteket 667 MHz-en és 800 MHz-en futtattam alap fesz. beállításokkal 10+ pass-ig átlag 7-8 órán keresztül, azaz egy-egy modulon több mint 20 pass futott le 14-16 óra alatt. Egy furcs dolgott vettem észre az utolsó moduljánál. Ugye 2 teszt ment le modulonként és a tesztek előtt beállítottam a BIOS-ban a frekvenciát, lustaságból mindig azon a frekvencián kezdtem az aktuális modulon, amellyel befejeztem az előzőt. Az utolsó előtti modul 2. tesztje 667 MHz-en ment, így az utolsó modul 1. tesztjét ezzel a BIOS beállítással kezdtem, de a teszt végén észrevettem, hogy a memtest 2290 MB/s írt a modulra, holott 667-nél 1950 MB/s írt és csak 800-nál volt 2290. Először asszittem túl kómás vagyok és 800-ra van beállítva a BIOS, és mikor lement a teszt 0 hibával megnéztem, és 667-re volt beállítva. Ezután kiléptem módosítás nélkül a BIOS-ból és újra elindítottam 667 MHz-en a tesztet és akkor már 1950 MB/s volt. Ennyi furcsaság volt mindössze, de ez a modul se hibázott.

Szóval eddigi konklúzió: RAM-ok jók, 4 modullal 800-on nem megy a rendszer csak boot-olásig max, 667-en elindul és a memtest alatt csak nagyon kis %-ban hibázik.
Mit javasolsz/javasoltok?

Aki eddig nem olvasta, előző hsz.-eim a problémával kapcs.:
(#36623)
(#36626)
(#36628)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.