Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) kovecses válasza 04ahgy (#36198) üzenetére


kovecses
aktív tag

Köszönöm a regényt, azonnal megnézem az értékeket.

A Load Optimized Defaults majd XMP -n már többször is túl vagyok, de megnézem az általad leírt feszültségek értékét és leírom ide, hátha meg tudjátok mondani mennyire állítsam pontosan.

(#36202) kovecses


kovecses
aktív tag

Elnézést kérek ha bárkinek beleléptem a lelkivilágába azzal hogy a kérdésemet több topicban is feltettem, azt hittem szabad ilyet tenni és így előbb jutok használható információhoz.

Nem találtam a biosomban CPU IMC és VCCSA beállítási lehetőségeket.

Az alábbi értékek vannak beállítva most nálam:
QPI/VTT = 1,050 V
CPU PLL = 1,800V
CPU Vcore = 1,275 V
System Agent Voltage = 0,920 V
Graphics Core = 1,080 V
Dram Voltage = 1,5 V

Köszönöm mindenkinek a segítséget és elnézést ha valakit zavartam a kérdéseimmel.

(#36203) kovecses válasza 04ahgy (#36198) üzenetére


kovecses
aktív tag

A ramok ezekben a slotokban vannak:

DDR_1 és DDR_2 (bocs akkor az 1-3 elírás volt).

Az alaplapi könyv szerint a slotok így követik egymást:
1,3,2,4 (párban 1-3, 2-4).

(#36204) kovecses válasza Süni 1985 F (#36199) üzenetére


kovecses
aktív tag

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim.
Én 1866-ost lőnek be de csak 1333-on hajlandó muzsikálni.

(#36205) Süni 1985 F válasza kovecses (#36204) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Lapod milyen?Nekem ASRock z75 pro3 de egyenlőre kinai az uefi :)

TDI POWER

(#36206) kovecses válasza Süni 1985 F (#36205) üzenetére


kovecses
aktív tag

Gigabyte Z68XP-UD3

(#36207) Süni 1985 F válasza kovecses (#36206) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Nekem Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 volt előtte abban ment 2133 a ram :(((
Ha gondolod elküldöm az én beállításaimat?!

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#36208) kovecses válasza Süni 1985 F (#36207) üzenetére


kovecses
aktív tag

Azt megköszönném.

kovecses@gmail.com

(#36209) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Vettem egy Corsair Vengeance (4x4Gb) kit-et, 1600MHz,CL9
Pontos típus: CML16X3M4A 1600C9B
A problémám az, hogy az egyik modul nem akar "indulni".
Előszőr amikor beraktam mind a négy modult, akkor alapból nem boot-olt a gép.
Akkor csökkentettem kettőre, egyből gond nélkül. Biosban beállítottam a frekvenciát 1600-ra, feszt. 1.5V,ra időzítés: 9-9-9-24 2T-re.
Minden gond nélkül működött. Az alaplapon frissítettem biost (P8Z77M-Pro)
Vissza a négy modul - megint hiba. Ekkor próbáltam végig single módban egyenként a modulokat, és az egyiknél sehogy nem akart elindulni a gép. Halkan sípol, villog, vagy folyamatosan világít a ram ledje (alaplapon), többször újra indul, látszik, hogy "erőlködik".
"Mem Ok" gombot többször megnyomva, sem bírja elindítani a gépet. Egyszer viszont elindult ezzel a modullal is, és 1066MHz-re lőtte be 1.55V-tal. Ha már 1333V-ra állítottam, 1.5V-tal, akkor megint nem idnult el...
A többi modullal elsőre indul a gép, majd elsőre veszi az 1600MHz, 1.5V-os beállítást, szépen működnek.

Kérdés: Az említett modul valószínű hibás? Visszavihetem, vagy tudnátok valami ötletet mondani, lehetne életre kelteni?

Köszönöm szépen!

Bogyorisz

(#36210) Magicrat válasza 04ahgy (#36159) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!
Ezek közül választanék ASROCK Z77 Extreme4 + I5-2500K konfighoz:

-Corsair Vengeance DDR3-RAM 8GB PC3-12800 Kit 1600 mhz CL8
(CMZ8GX3M2A1600C8)
-Corsair Vengeance DDR3-RAM 8GB PC3-15000 Kit 1866 mhz CL9
(CMZ8GX3M2A1866C9)

Árban az 1600 CL8-as kicsit drágább, de nem nagyon.

Melyik lenne a jobb választás?
Most még biztosan nem fogom húzni, majd esetleg később...

Ha meg sehogy nem tudom megoldani a magas ramot akkor marad a
Corsair Vengeance DDR3-RAM 8GB PC3-12800 Kit 1600 mhz CL9 LowProfile (CML8GX3M2A1600C9)

Köszi
Magicrat

(#36211) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Próbáltam egy memtestet futtatni az új ramjaimon és ezt történt 1óra 55perc után,megállt,de nem tudom,hogy ez most mi...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#36212) kovecses válasza Magicrat (#36210) üzenetére


kovecses
aktív tag

Én nekem ilyenem van CMZ8GX3M2A1866C9 de nem tudom 1333 fölé nyomni egyenlőre...

(#36213) 04ahgy válasza Magicrat (#36210) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem volt mindkettő. Az 1600/CL8-as az 1866/CL9-es időzítéseivel ment 2000MHz fölött is. :D

(#36211) Normi01: A RAM-nak azon része hibázott (az a picike), ahol a Memteszt kernel helyezkedett el, így összeomlott a program. Cseréld fel a két modul helyét és futtasd újra, legalább egy éjszakát (célszerűen lefekvés előtt idítva).

(#36209) ceaser: szinte biztosan hibás. Ha még egy eltérő lapban is le tudnád tesztelni, és rossz, akkor szerdán már viheted is vissza gariba.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36214) 04ahgy válasza kovecses (#36203) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Komolyan mondom, nem tudom, hogy jutottál el az őstag szintig. 3 percenként írsz, a szerkesztés gombot nem használva, priviben bombázod a másikat a szakmai kérdéseiddel, a RAM-hoz közelebbi bajod a Gigabyte topikba írod, a lap BIOS-ában található feszültségeket meg a RAM-os topikba... :U

EGY topikban próbálj segítséget kérni egyszerre, mert így a többféle javaslat hatásába ebbe is belekapsz, abba is belekapsz, és megint nem fog menni normálisan a RAM. Aztán meg azt fogod elkezdeni (saját sikertelenséged miatt), hogy fos Corsair meg fos Gigabyte...

Tehát: fokozatosság elve (vagy legalább a rá törekvés), és türelem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36215) kovecses válasza 04ahgy (#36214) üzenetére


kovecses
aktív tag

Rendben.
Köszönöm a segítségedet!
:R

[ Szerkesztve ]

(#36216) TomiLi válasza 04ahgy (#36213) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi szépen! :R
Lehet, hogy nem tudom megoldani sajnos hiába van itthon egy lap, mert a cpu nem lesz vele kompatibilis. Szerdán visszaviszem, hátha a szervízben tudnak segíteni.

Bogyorisz

(#36217) Magicrat válasza kovecses (#36212) üzenetére


Magicrat
tag

Z68XP-UD3 lapban... Hmm...

[ Szerkesztve ]

(#36218) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Miért van az,hogy ha a ramot 1333 fentem viszem kék halál aztán az ssd-n lévő win7 be is hal ?:D

TDI POWER

(#36219) kovecses válasza 04ahgy (#36214) üzenetére


kovecses
aktív tag

Teljes siker.
Még egyszer köszönöm!

(#36220) Normi™ válasza 04ahgy (#36213) üzenetére


Normi™
őstag

Azon furcsa helyzet állt elő,hogy a linx,Ibt,prime stabil cpu beállításaim elfeküdtek memtest alatt,újra lefuttattam minden alapra visszaraktam és 8órát hiba nélkül lement...biztos lehetek abban,hogy nem hibásak a modulok?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#36221) kovecses válasza Apollo_21 (#36196) üzenetére


kovecses
aktív tag

Most már értem miért mondtad!!!

[Magyarázat]

(#36222) Fucsi


Fucsi
tag

Hali.
Segítségeteteket kérném!
ASUS K8N4-E Deluxe-ba
[link]

ezek jó lennének (3x1 db) [link]
Köszi szépen a választ :) :R

(#36223) Apollo_21 válasza kovecses (#36221) üzenetére


Apollo_21
addikt

Utólagos bocsánat, a bunkó/alpári modorért:D Xr..nap volt

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36224) 04ahgy válasza Fucsi (#36222) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Belemenne erőltetés nélkül a foglalatba, de nem indulna el vele a gép. A hirdetett RAM-ok szerverbe valók.
Neked unbuffered, non-ECC kell. (Azaz sima, mezei, hagyományos DDR1.)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36225) #65675776 válasza 04ahgy (#36224) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ECC +8 bitét simán figyelmen kívül hagyja a vezérlő, szóval az nem lenne probléma. A regiszter már igen, szóval végül is igazad van.

(#36226) kovecses válasza Apollo_21 (#36223) üzenetére


kovecses
aktív tag

Semmi gond, én meg marhára meglepődtem ezen, hogy sem az időzítés, sem a frekvencia növelése nem hoz jelentős gyorsulást.
Elképesztő!

(#36227) kovecses


kovecses
aktív tag

Egy nagyon rendes srác segítségével tovább finomítgattuk az itt kapott beállítási értékeket.

Jelenleg a Corsair Vengeance 1866MHz CL9 (2 modul) ramom a Z68XP-UD3 lapban a következő értékekkel szépen muzsikál:

XMP profile 1 (no CPU enhance)
VTT=1,080 V
SA= 0,950 V
Dram = 1,530 V
A többi feszültség alapértéken.

(#36228) Fucsi válasza 04ahgy (#36224) üzenetére


Fucsi
tag

Köszönöm szépen a választ :)
Sejtettem hogy nem jó bele, de bizutos ami biztos rákérdezek :)
Köszi,és további szép napot! :R

(#36229) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz KHX8500D2K2/4G. 1066 MHz
Ezekből mi az amit kilehetne hozni tuning szinten?

"Fej vagy gyomor"

(#36230) gáspár lászl válasza Apollo_21 (#36116) üzenetére


gáspár lászl
tag

a router gondok azok hova mennek?

(#36231) jim_raynor70 válasza kaboska (#36229) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Valtozo, hogy milyen konfiguracioban mennyit mehetnek. Ki kell tapasztalni. De ebbol fakadoan nem valami sokat. Csekely tobbletert nem erdemes szerintem 2,1V folott jaratni a RAM-okat.

(#36230) gáspár lászl: nem ide, az biztos: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36232) kaboska válasza jim_raynor70 (#36231) üzenetére


kaboska
aktív tag

Hát sajnos tényleg nem.A tapasztalataim alapján az én konfigomba már 1100 fölött nem stabil
a rendszer!

"Fej vagy gyomor"

(#36233) Apollo_21 válasza gáspár lászl (#36230) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemtudom? miért offolsz?:D miaz h ruter gondok?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36234) 04ahgy válasza #65675776 (#36225) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Használtam 72 bites RAM-ot egy Opteron 1214 (Santa Ana) CPU-val, sima, mezei desktop AM2-es lapban. Ment. Emlékeim szerint a 939-es CPU-k sem figyelmen kívül hagyták, hanem kezelték az ECC-s modulokat, de ebben már nem vagyok biztos. A S754 az teljesen más kérdés, ott elképzelhetőnek tartom, hogy egyáltalán nem kezeli az ECC-s kiépítést (természetesen a fölös 8 bit figyelmen kívül hagyásával).

(#36227) kovecses: Az a nagyon rendes srác annyira rendes volt, hogy nem tudta, hogy a Sandy Bridge esetén nem szerencsés megnövelt VTT esetén a VCCSA-t eltérő értékre beállítani. (Sandy Bridge E esetén meg a VCCSA, VTT és a 2nd VCCSA is jó, ha egyezik, főleg tuning alatt.)
Természetesen ez alól kivételt képez a VTT/QPI és a VCCSA gyári állapotban nagyon kicsit eltérő értéke. Aztán majd ne csodálkozz, ha a nagyon rendes srác segített ledegradálni a CPU-d.
Az időzítésre, RAM frekvenciára meg: SuperPi 32M alatt bizony-bizony erősen kimutatható, de a valós használat során előforduló alkalmazások egész egyszerűen nem memóriasávszél és -késleltetés limitáltak.

(#36229) kaboska: Szárazjeges hűtéssel, 2,6-2,7V környékén 1400MHz körül. Szerintem az szép eredmény lenne.

(#36231) jim_raynor70: Sajnos valóban nem tuningosak a HyperX 1066MHz-es modulok, de én legtöbbször 2,2-2,3V-ossal találkozok. Szóval a HyperX tuning 2,5V körül kezdődik. Továbbá egy teszt egy pár moduljából nem sok következtetést lehet levonni a kolléga RAM-jaira vonatkozóan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36235) jim_raynor70 válasza 04ahgy (#36234) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ha messzemeno kovetkeztetest nem is lehet levonni, de saccolni jo egy ilyen teszt, hogy korulbelul hol lehet a hardver tuningjanak a vege. Hisz kulonben nem sok ertelme lenne. A 2,5V-ot meg akarhonnan nezem, meredek, mintha a DDR1 korszakot elnenk ujra.

(#36236) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#36235) üzenetére


04ahgy
nagyúr

-60°C hőfokon miért lenne meredek? A hűtést se hagyd figyelmen kívül. Ilyen hőfokon a Micron D9GTR (DDR3) is lazán kaphat 2,5V-ot (!!!). Itt meg 2,15V-ot kapott a PSC: [3120.2MHz].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36237) Qru válasza jim_raynor70 (#36235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tartósan nem tesz jót neki de megfelelő hűtéssel 1-1 teszt erejéig ok.

#nincsbennetarcsi

(#36238) 04ahgy válasza Qru (#36237) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem is értem, miért megy a RAM-ok feszültségén ilyen huzavona típusú vita a fórumon... Más csíkszélességgel készülnek a RAM-ok, más feszt lehet nekik megengedni.

Egy első generációs Micron DDR3 chip még léggel is kaphat 2,3V-ot, egy második generációs Elpida Hyper meg 2V-ot.A harmadik generációs, alacsony csíkszélességű chipeknek meg eleve nem érdemes 1,7-1,8V felett adni, mert ugyanúgy nem skálázódik a feszültséggel, ahogy a SandyBridge sem.

Szóval tegyünk már egy chiptípust a feszültség mellé az általánosítás helyett...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36239) jim_raynor70 válasza 04ahgy (#36236) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Azert, mert maga a -60°C is meredek. Te se hagyd figyelmen kivul, hogy nem mindenki az extrem tuningra gondol, amikor leirja ezt a szot. Persze jogos, ilyen korulmenyek kozott lehet adni ekkora kakaot neki, csak gyozd pakolni szarazjeggel vagy folyekony nitrogennel.

(#36240) Qru válasza 04ahgy (#36238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegy milyen ddr3-as chip van rajta, a 2,5V tartósan akkor sem egészséges egyiknek sem. Mert én erre írtam, hogy tesztre ok de 24/7-re nem ajánlott.

#nincsbennetarcsi

(#36241) #65675776 válasza jim_raynor70 (#36235) üzenetére


#65675776
törölt tag

Á, DDR1 korszakban a 2,5V teljesen alap volt, és minden lap 2,6V-tal táplálta alapértelmezésben a RAM-okat. Viszont egyes chipekkel fel lehetett menni akár 3,5-3,8V-ig is.

04ahgy: Nem annyira CPU, mint inkább alaplap függő a dolog. Hiába kezelné az IMC, ha a lapon nincs is bevezetékezve az a +8bit.

[ Szerkesztve ]

(#36242) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#36239) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ő csak ennyit kérdezett:

"Sziasztok!
Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz KHX8500D2K2/4G. 1066 MHz. Ezekből mi az amit kilehetne hozni tuning szinten?"

Válaszoltam rá? Igen. Odaböktem neki egy MHz-et paraméterek nélkül, vagy részleteztem? Részleteztem.

Mi a probléma? Mert szerintem ő kérdezett túl általánosan. Nem adott meg számára kívánatos, tuning közben fennálló hőmérséklet tartományt, nem adott meg alaplaptípust, miben hajtaná, milyen CPU és milyen memóriavezérlő mellett. Nem adott meg egy maximált feszültséget, amit adna a RAM-nak, és még azt sem specifikálta, hogy a gyári hűtője körül lenne-e egyáltalán légáram vagy sem.

daa-raa: "04ahgy: Nem annyira CPU, mint inkább alaplap függő a dolog. Hiába kezelné az IMC, ha a lapon nincs is bevezetékezve az a +8bit." - Ebben viszont abszolút igazad van.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36243) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! Honnan tudom hogy dual channelbe mennek a ramjaim? gigabyte h61-2s-b3 + kingston k1n7hk-elc.
köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#36244) 04ahgy válasza neil_mullen (#36243) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CPU-Z a Memory fülön írja, hogy single vagy dual.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36245) Qru válasza neil_mullen (#36243) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rögtön amint elindul a gép kiírja, hogy dual-ban vagy single-ben megy-e. Vagy a cpu-z amit a Kolléga ajánlott előttem.

#nincsbennetarcsi

(#36246) neil_mullen válasza Qru (#36245) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

a töltésnél nem találtam, pedig eloszor én is ott kerestem... csak egy gigabyte felirat villan be aztén már a windows jön.

04ahgy

a cpuz ben megtalaltam köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#36247) Dekko


Dekko
tag

Hali.
Kellene egy kis segítség valakitől. :(

DDR1 es rammal kapcsolatos hibák után hol érdeklődnék.
Hibajelenség 1 hosszú utána 2 rövid pittyenés a biosz be sem jön nincs kép, másik rammal meg megy a gép.
A Pittyegéseket a végtelenségig képes csinálni...
512-megás, és nem lehet tesztelni sem, mert nincs vagyis nem látja a normál gép.
A gyanúm az, hogy szerverram, és a normál gépek nem is láthatják.
Egy oldalas, és ez van ráírva: Infineon HYB25D512800DE-5
:R
Üdv

További szép napot kívánok!

(#36248) Jorus válasza Dekko (#36247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez, gondolom ebből az eresztésből van. Több helyen olvasni, hogy nem működnek. Mondjuk az is teljesen hihető, hogy valaki megvesz 100 db 512 MB-os modult, majd eszébe jut, hogy az ő gépébe DDR2-es modulok kellenek, ezért eladja. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#36249) Qru válasza neil_mullen (#36246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Post screen ki. :) Bios-ban ki kell kapcsolnod és akkor kiírja, vagy ha megnyomod a tab gombot (ha jól emlékszem) akkor kihagyja a Giga logot és mutatja a proci mennyin megy, mennyi ram van a gépben, milyen órajelen és DC vagy SC módban fut-e.

#nincsbennetarcsi

(#36250) Dekko válasza Jorus (#36248) üzenetére


Dekko
tag

DDR 1-es széria, ahogy mutattad igen abból a z eresztésből van! Nem hiszem hogy nem működnek. igazából az érdekel hogy szerver ram más-e mint amit normál gépekbe van ram?
Még csak pár darabot próbáltam ki. Lehet nem működnek, lehet igen?
Én DDR1-es gépben próbáltam. Ahogy írtam ha másik ramot teszek mellé akkor megy a gép, csak olyan mintha nem lenne benne több ram csak az ami megy alapból is akárhányat teszek mellé mintha halott lenne. Lehetséges az, hogy a server ramok másmilyenek?
Mert azt is hallottam róla hogy ezek szerver ramok.
Üdv :R

További szép napot kívánok!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.