Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1350) Salvador20


Salvador20
őstag

leírom ide is hátha tud segíteni valaki:
annyi lenne a gondom bajom,hogy próbálgatom a ramjaimat, mert sztem nem működnek rendesen....1066-os kit, de egyszerüen 1:1-ben nem mennek 1000mhz fölé....4:5-ben ment egyedül 1066-ot,de akkor sem a gyár szerinti alapfeszen,hanem 2.3V-on,és akkor is kifagyott egy memteszt ugyán....
tehát:
szorzó:6X
fsb: 500
arány 1:1

ram időzítések: 5-5-5-15 2T

voltok:
először így próbáltam:
cpu: 1.35V
vtt:1.20V
ich: 1.05V
mch: 1.25V
ichio: 1.50V
ddr2. 2.2V
mivel alap fesz+ ddr2 pluszfesz nem ment egyáltalán ezért elkeztem a plusz feszeket adni,ezután így nézett ki a végeredmény,amivel belépett a winbe, de kékhalál lett a vége, és sztem ez a ram miatt van...
cpu: 1.45V
vtt: 1.40V
ich: 1.15V
mch: 1.60V
ichio: 1.60V
ddr2: 2.35V

valakinek valami 5lete?
ja az egyszerűség kedvéért a proci 3Ghz-en megy, mellesleg megy alapfeszen 3.2Ghz-ig, de ez a szerencsétlen ram vmit gebaszol, mit rontok el? remélem tudja vki a megoldást...

egyébiránt nézegettem biosban, proci 35C, pwm kül. helyeket nézegettem a hőfokokat 60-65C között mozog, ram tűzforró.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.