Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Ulrik


Ulrik
tag

üdv!

Bnőm monitora néha elsötétül, aztán viszjön a kép, mitől lehet?(napi 2-3x)
monitor vagy vga szerintetek?

(#252) directsl


directsl
tag

Sziasztok, az egyik szomszéd topikból bemásolom a kérdésem, ezt mintha többen látogatnák. Szóval:
van egy Eizo T965 monitorom, nemrég vettem használtan. Ami a vásárláskor nem tűnt fel, az az, hogy a kép bal alsó sarkában a piros szín gyengébb egy kb. fél tenyérnyi területen, mint máshol. Zöld és kék ugyanolyan szép. Ettől eltekintve szerintem gyönyörű képe van a monitornak, bár sajnos egyelőre kénytelen vagyok kicsit túl közelről nézni:) Mi lehet a gond, és mi lehet az orvosság?

(#253) S.Sanya válasza Ulrik (#251) üzenetére


S.Sanya
tag

Inkább a monitor vacakolhat. ...de látni kellene közelebbről, biztosat csak akkor lehet mondani.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#254) S.Sanya válasza directsl (#252) üzenetére


S.Sanya
tag

Demagnetizálást próbáltad már. Monitor menüben -> Degauss. Ha nem segít, akkor hosszabb kikapcsolás (1-2 óra vagy több, teljesen! áramtalanítva) után újból be, majd ismét degauss. Ha így se jó, akkor lehet hogy hibás a lemágnesező áramkör, esetleg a képcső statikus konvergenciája állítódott el. Mindkét utóbbi esetben javaslom, hogy vidd el szervízbe!


[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#255) directsl válasza S.Sanya (#254) üzenetére


directsl
tag

Na igen, próbáltam, nem segített. Most viszont kicsit alaposabban rámentem a nokia monitor testerrel: amikor mozgattam a monitort, elmozdult a folt, így biztos h mágneses probléma. Visszaviszem oda, ahol vettem, van rá cseregari. Ami szomorúbb, hogy a negyediken lakom, nincs lift, és kereken 36 kiló a cucc :O

(#256) directsl válasza directsl (#255) üzenetére


directsl
tag

Jah, ha nem cserélnék vissza, szervizben mennyiből jönne ki egy ilyen probléma javítása?

(#257) S.Sanya válasza directsl (#256) üzenetére


S.Sanya
tag

Jó esetben csak beállítás, ergo -> munkadíj, az meg ugye szervíz függő....
Legrosszabb esetben a képcső is sérülthetett, belül, bár nem valószínű, ha a többi szín jó.
A kettő között bármennyi, de hogy az mennyi: :F

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#258) directsl válasza S.Sanya (#257) üzenetére


directsl
tag

A dolog megoldódott: van a menüjében egy pont, (amit én következetesen kihagytam), ahol az egyes sarkok színbeállításait lehet korrigálni. Ilyet még nem láttam. Jó kis monitor...

(#259) S.Sanya válasza directsl (#258) üzenetére


S.Sanya
tag

:C

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#260) @kos válasza S.Sanya (#248) üzenetére


@kos
tag

Igen, elvileg addig már eljutottam, hogy a monitor nem hibás úgyhogy lehet, hogy rossz helyen tettem fel a kérdésemet. Valszeg az alaplap lesz a ludas. Köszönöm a hozzászólásokat!

(#261) Norbi29


Norbi29
tag

Sziasztok:
Lenne egy gyors és tömör kérdésem.
A lényege az,hogy a kábelnetem zavarja a monitort,egyszerüen vibrál tőlle.Az a fura hogy 100hz-en tökéletes a moncsi,de más frekvencián (kissebb-nagyobb) vibrál.Nem a moncsi a rossz,kipróbáltam másikkal is.Lehethogy valami zavarszürő kellene?
Jó ideje 100hz-en használom,így jó,de tft moncsit akarok venni és félő,hogy ottis vibrálni fog és azt nemtudom felvenni 100hz-re
Köszi előre is a válaszokat :R

(#262) Lujko válasza Ulrik (#251) üzenetére


Lujko
csendes tag

Mind a 2 lehetséges, én a mai napig nem jöttem rá hogy mi volt a baj (mert nekem is ez volt, csak majdhogynem folyamatosan elsötétült), de oda jutottam hogy vagy a videókari túl új a monitoromnak, vagy a vga hibás, aztán túladtam rajta :)
de nézd meg vmi hardvertesztelő progival, vagy cserélgesd az alkatrészeket hogy melyik nem jó (esetleg szervíz)

(#263) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Nekem a következő problémám lenne:
Napok óta észlelek egy eléggé nyugtalanító jelenséget a jóöreg vm pro 450-esemen. Első tulaja vagyok, dulván 6 éves a moncsi.

Miután bekapcsolom a gépem, 5-10 percen belül felvillan egy éles fény mind függőleges, mind vízszintes irányban. Hol így, hol úgy, teljesen random. Úgy néz ki, mint mikor kikapcsolod a tv-t és villan egyet. Mióta megvan, az ajánlott felbontáson használom (1280x1024@100Hz, játékban pedig általában 1024x768@100Hz).

Látott már valaki ilyet? Érdemes megjavíttatni?

Előre is köszönöm,
ATI

(#264) SzZs1 válasza ATI (#263) üzenetére


SzZs1
tag

Elnézve a használt moncsi árakat sztem nemnagyon-bár ez az én véleményem
10K-ért vettem 20 colosat

(#265) S.Sanya válasza ATI (#263) üzenetére


S.Sanya
tag

Hogy érdemes-e ? azt magadnak kell eldönteni!
Én csak tanácsolni tudom, hogy nézesd meg (persze, csak akkor ha nem akarod nyugdíjjazni! :D ). Most még ez - valószínűleg - egy kis hiba (kh, stb), de később nagyobb is lehet belőle. Minden esetre nem normális jelenség.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#266) zso73 válasza ATI (#263) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem igen! Gondolom valami kondi szórakozik.Bár ez táv diagnosztika,de .....Én megpróbálnám a helyedben! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#267) SzZs1


SzZs1
tag

Vidd el szerelőhöz,és állapodjatok meg,hogyha drága a javítás,akkor hadja.Ha más nem pár ezret még ad is érte alkatrész gyanánt:)
Pl az én 21es ACER-embe 10-15ezres alkatrész ment tönkre.Hagytam ott a szerelőnél alkatrésznek:)

(#268) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a hozzzászólásokat. Elvileg a Display-be kellett volna beváltani a garit, sztem ők is szervizelik az iiyama moncsikat. Utánanézek.

(#269) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok! Van egy Hyundai q770-es moncsim éééés az lenne a gondom hogy a csatijából letört egy lábikó (ha yól emléxem a középső sorban a bal oldali / \ <így nézve, de hazaérek belinkelek egy képet pontosítás gyanánt mivel gyenge memóriazavarral küzdök :D ) Kérdésem az lenne hogy lehet-é ilen kábelt venni (ha lehet mit kóstál) és hogy mindegyik kábelnek ugyanolyan-é a színjelölése (volt már pisztolyforrasztó a kezemben és neki szeretnék esni kicserélni :D ) Előre is köszi a helpet ;)

(#270) WillChi válasza szjoci (#269) üzenetére


WillChi
senior tag

Venni mindent lehet, csak meg kell találni, hogy hol. Ha érdekel, akkor itt a VGA-csati kiosztása: [link]. :)

Mod.: Ha a monitorról is lecsavarozható a kábel (nem ismerem a tipust), akkor lehet venni készen is ilyent.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#271) Kabirbadi


Kabirbadi
csendes tag

Srácok! Nagy a gáz!

Vettem a Case-ben egy AOC LM928-at tegnap. Full a közepén van egy pixelhiba. Azt mondták, hogy ezért még nem fogják kicserélni csak 4 pixelhibától. Mit csináljak? Sztetek ez így jogos?

(#272) chaby7


chaby7
aktív tag

Van nekem egy elégrégi monitorom, (Daewoo 529B 1999-es) és kb.1 hónapja elkezdett kattogni, ugrált a kép de aztán elhagyta, de továbbra is van olyan problémám hogy ha sok világos szint kell neki megjeleníteni akkor ''kitágul'' a kép, majd ''összehúzódik'' (pl.: ha nyitok egy sajátgépet) ez elég zavaró. Valaki esetleg tudna mondani tippet mi a baja? Ha ''csak'' kondit kéne cseréltetni benne akkor megcsináltatnám. Igazából nem akarok monitort cserélni mert 1024x768-ban tudja a 85Hz-et.

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

(#273) Bakko


Bakko
tag

Hy. Szeretnék figyelmeztetni minden nvidia tulajdonost, hogy a driverben senki ne állítgasson a direct access menü alatt semmit!!! Ha mégis állítgat valaki az a monitorra nézve végzetes lehet!!!!!Ugyanis ez a menü közvetlenül a monitor kalibrációs chipjéhez fér hozzá és az így bekövettkezett változásokat nemlehet minden esetben visszaállítani!!!! (ez azt jelenti hogy a monitor default-s ként úgy fog működni ahogy ebben a menüben be lett állítva),ez nem is lenne baj csak ez a menü nem működik rendesen minden moncsival.Én PL:fényerőt akartam állítani ebben a menüben és összeugrott és ellilult a kép.innentől kezdve olyan is maradt.Ha valakinek sikerült ugyan így elbaxnia a moncsit az dobjon meg egy privivel mert én vissza tudtam állítani.

No Comment!

(#274) Audiotourist


Audiotourist
tag

Sziasztok!

Nekem egy IBM C190 Thinkvision monitorom vagyon! A probléma vele a következő! Néha olyat csinál mintha bezavarna neki egy mobiltelefon vagy mittomén! Elkezd rezegni, ugrabugrálni a kép! Nincs valakinek valami ötlete mi lehet a baj?

(#275) Audiotourist


Audiotourist
tag

Senki nem tudja mi a megoldás? Esetleg tudtok valakit ajánlani aki belenézne?

(#276) zso73 válasza SzZs1 (#267) üzenetére


zso73
veterán

Ebben az esetben rögtön másnap javíthatalan lesz! :C Majd a szerelő kicseréli a 150 Ft-os ellenállást.És már adja is tovább!............/Dolgoztam szervízben!/Szerintem,csak mond meg,hogy ha drága, akkor hagyja a javítást!És,ha mész érte,akkor ajánld fel az alkatrész árat! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#277) fancy


fancy
csendes tag

sziasztok. ide is beírom a problémámat van samsung 913v tft nem tudom a dőlésszöget válltoztatni!hogy lehet.segítséget kérek!köszönöm.

(#278) @kos


@kos
tag

Üdv!
Lenne egy olyan problémám, hogy pár napja ''remeg'' a kép a monitoromon. Ha ráküldöm a tv-re, akkor meg teljesen beremeg az egész megjelenítés. Videokártya driver frissités megvolt, de mondjuk xp-n kívül is megvan ez a remegés. Mintha szar frissítésre lenne állítva pedig nem. Help! :R

(#279) Mokush


Mokush
tag

Hali!
Hogyan tudnám teljesen kiirtani a vindózomból a monitor (Samsung 930BF) driver-ét?
Amióta fent van néha fagy a gép játékoknál. Help plz!

(#280) jherumit


jherumit
csendes tag

Üdv
a 2 éves fujitsu siemens cf996-os monitorom tegnap úgy döntött, h többet nem hajlandó megjeleníteni vörös árnyalatokat. A kérdésem az lenne h lehet-e gazdaságosan javítani, vagy kezdjem el nézni az árlistákat? előre is köszönöm

(#281) zso73 válasza Mokush (#279) üzenetére


zso73
veterán

A drájver visszaállítással az eszköz kezelőben!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#282) zso73 válasza jherumit (#280) üzenetére


zso73
veterán

Lehet,hogy csak a szin erősítő halt meg.Pl egy kondi.Ha képcsöves,akkor gáz!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#283) Spyker2


Spyker2
csendes tag

sziasztok
Van egy LG 710B monitorom ami egyfolytában hűlyíti a fejem. Egy szer jó egyszer meg nem. Játék közben átváltott igen extrém színösszetételre (mintha egy akvárium lenne). Nem tom mi lehet a baja mert méh meg vissza vált eredeti színeire. Hozzáértő segítségét várom.
:O

(#284) SzZs1 válasza zso73 (#276) üzenetére


SzZs1
tag

Pontosan így csináltam.Abban állapodtunk meg,hogyha sorkimenős a moncsi,akkor nemnyúl hozzá.Pá nap múlva szólt,hogy csak a tápja ment ki.Rendelt is hozzá,és utánna derült ki,hogy mégis sorkimenős.Ekkor mondtam neki,hogy alkatrészként otthagyom,semmi kedvem nincs 40kilos moncsit cipelgetni,meg csak a helyet foglalja.Így nem kellett kifizetnem semmit
Illetve lenne 1 kérdésem is:A kábelnet miért zavarja a moncsimat? vibrál tőlle,viszont 100hz-n nem csinálja
Valami 5let? :R

(#285) jherumit válasza zso73 (#282) üzenetére


jherumit
csendes tag

köszönöm, remélem megúszom a cserét

(#286) Spyker2 válasza Spyker2 (#283) üzenetére


Spyker2
csendes tag

ÉJJJEENNN
A monitorom újra üzemképes. A szerelőm megoldotta az 1000 HUF-os problémát (színvégfok hiba) és megint megy a kis Flatron.
Azért jól esett volna, vagy ezek után jól esne ha valaki felvilágosítana erről a problémáról.
Köszi előre is.
:R :C

(#287) krisztián98


krisztián98
tag

Hi All!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy CRT HP P1110-es 21' -os monitorom. A gond az lenne vele, hogy a piros szín hol kimegy, hol visszajön. Mit lehet vele kezdeni? Meg lehet csináltatni? Vagy már nem éri meg megcsináltatni? Ha valaki tud konkrét hibahely meghatározást, tapasztalat szerint, akkor várom válaszát.

Köszönettel: Pénzes Krisztián

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#288) Rive válasza krisztián98 (#287) üzenetére


Rive
veterán

Ez tipikusan két hiba szokott lenni: vagy a monitorkábel, vagy a nyakpanel. Ellenőrizd, hogy a monitorkábel nem lazult-e ki, illetve mozgatásával, hajlítgatásával a hiba változik-e. Ha igen, kábelcsere. Ha a monitor felől fix a kábel, akkor szívás, szerelővel cseréltesd ki az egészet valami minőségibb kanócra.
Ha nem változik a hiba, akkor told be valami TVszerelőhöz, hogy nézze át a nyakpanelt (meg esetleg mást is) forrhiba után. Ez is kijön 1-2-3 ezresből.

Az ilyen esetek 90 százaléka ez a kettő. Aztán néha előfordul a képcső vagy valamelyik színfokozat elektronikai hibája is, ilyen esetben szervíz és árajánlat.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#289) krisztián98 válasza Rive (#288) üzenetére


krisztián98
tag

Köszi válaszodat!

A monitorkábelel és a csatlakozójával nincs baj most megint megnéztem. Olyat is csinál, hogy néha nem jelenít meg képet elég gyorsan. Ez alatt azt értém, hogy bekapcsol és kb 20s múlva ad képet, de ílyenkor sosincs rajta piros szín. Meg néha villan egy fekete képet működés közben.

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#290) S.Sanya válasza krisztián98 (#287) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!

Lásd: [link], majd :[link]

Üdv



... látom megelőztek...

[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#291) S.Sanya válasza krisztián98 (#289) üzenetére


S.Sanya
tag

Esetleg próbáld meg egy másik gépre rádugni a monitort, ha ott is rossz, akkor érdemes próbálkozni egy szervízzel!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#292) Rive válasza krisztián98 (#289) üzenetére


Rive
veterán

Ellenőrizd a dolgot más videokártyával is, aztán irány egy szervíz. Mindenképpen kérj előzetes árajánlatot.

Ui.: Sanya: 1 : 1 :DDD

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#293) S.Sanya válasza Rive (#292) üzenetére


S.Sanya
tag

:R

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#294) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!Lenne egy problémám egy LG FLATRON 795FT monitorral.Kb.4,5éves.Eddig soha semmi bajom nem volt vele idáig.A gond az,hogy ma elakartam indítani egy játékot amivel már idáig is játszottam.Miután rá kattintottam az ikonra elsötétült teljesen a kép.És azóta nem lehet visszahozni sehogy.Próbáltam mindent idáig.Át kötöttem másik gépre is akkor is tök sötét a kép.Áramot kap,a kis led is sárgáról zöldre vált és a képcső is megkapja a lökést.Olyan mintha teljesen hibátlanul működne,csak semmi kép nincs.Szerintetek mi lehet a gond?Képcső?Vagy valami ellenálás?Még annyit.Az asztalt 1024x768-ba használom a játékokat meg 1152x864-ben használom.Mind a két felbontásban tudja a 100hz a monitor.Talán ez vágta volna haza?Egyébként semmiféle hang nem kisérte a hibát.Thx. előre is.

(#295) Rive válasza krystman (#294) üzenetére


Rive
veterán

OSD van, vagy az sem látszik?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#296) krystman válasza Rive (#295) üzenetére


krystman
őstag

Sajnos az sem jelenik meg.Teljesen sötét.

(#297) Rive válasza krystman (#296) üzenetére


Rive
veterán

Irány a szervíz. Valószínűtlen, hogy bontás nélkül javítani lehetne. A hiba konkrét okára így távolból nincs tippem.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#298) beencee


beencee
senior tag

Sziasztok,

van egy 21'' HP P1110 (D2847) monitorom, idáig tökéletesen ment. Jelenlóség az, hogy text módban (bootolás, BIOS, DOS boot, stb.) nem hajlandó menni, tök fekete kép, majd amikor grafikus módba ''ér'' (mondjuk egy Windows boot esetén) utána már tökéletesen működik. Előre is köszönöm, ha van valami tippetek :R

(#299) Rive válasza beencee (#298) üzenetére


Rive
veterán

A DOS-os módokra felszinkronizál, vagy azt sem? (Készenlétbe kapcsol ilyenkor?)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#300) beencee válasza Rive (#299) üzenetére


beencee
senior tag

Úgy még nem próbáltam, hogy Windowsból kimegyek full DOS ablakba (most nem arról netelek), de este megnézem.
Ha indítom a gépet, rendesen bekapcsol (nem készenléti állapot), csak nincs rajta semmi (korábban néha-néha remegve bevillant a szöveges képernyő, mostmár ez sem), majd egyszer csak megjelenik a grafikus egérkurzor és utána minden remek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.