Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#338) enamessias


enamessias
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Úgy 8-10 éves lehettem mikor karácsonyra kaptam egy TT-s terepasztalt, mert szerettem a vonatokat. Tereptárgyak nem voltak, csak sinek, de én nagyon élveztem. Ezután évekig megvolt a szülinapi és karácsonyi ajándék és minden zsebpénzem kiegészítőkre költöttem. Mindig kaptam hozzá valamit. A végén már nem fétem el rajta. Annyiszor építettem át hogy a posztó leszakadt róla és a fa felülete televolt lyukakkal, mint egy szita.
Sajnos mikor édesanyám megbetegedett és nem tudott dolgozni, akkor el kellet adjam, mert kellett a pénz és suli + munka mellet már ugyse volt időm rá. Akkor megfogadtam, hogy ha "nagy" leszek, akkor majd mindent bepótolok és építek egy hatalmas terepasztalt minden jóval.
Néhány napja neten böngészve, véletlen találtam egy videót egy terepasztalról. Azóta feltörtek az emlékek és a régi fogadalmam. Azthiszem ideje beteljesíteni amit igértem magamnak. Azóta a netet bújom. Mondanom se kell, meglepődtem mennyit fejlődött a modellezés azóta! Egyből megtetszett a digitális vezérlés.
Annó nagyon tetszett a TT-s méret, mert nem volt se túl kicsi, se túl nagy. Most viszont dilemmába ütköztem. Ebben a méretben viszonylag kevés a választék. H0-ből viszont rengeteg van, de sokkal több helyet igényel! Eléggé hely szükében vagyok, leszek. Ennek ellenére valószinüleg H0-s lesz. Abból még talán túl nagy is a választék! Több gyártó is van több sinrendszerrel is. Ezért lenne pár kérdésem az itt megfordulóktól, akik jobban járatosak, tapasztaltabbak nálam:

1. Melyik gyártó melyik sinrendszerét érdemes választani?
2. Mennyire kompatibilek egymással? (pl ROCO vs. PICO)
3. A Rocoline, Geoline tőltéssel rendelkező sinek inkább szőnyegre jók?
4. A kezdőkészletek csak ilyennel kaphatók, vagy töltés nélküli sinekkel is van?
5. Esetleg melyik olcsóbb?

Szivesen veszek bármilyen segítséget és tanácsot sinekkel, tervezéssel kapcsolatban. (Pl.: felxibilis sinek mennyire használhatóak, vagy melyik falytából van több tipusu elem)

Minden segítséget előre is köszönöm és jó vonatozást mindenkinek :)

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.