Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24851) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szaisztok!

Egy fogós kérdésem volna. Sajnos nincs macskám, de a környék összes macskáját dögönyözni szoktam. Vannak egyesek, akik nagyon kedvesen odajönnek és már 2 simogatás után elkezd folyni a nyál az orrából és szájából. Ez miért van? Eddig azt olvastam hogy valószínűleg fogíny gyulladásuk van. De nem hinném, hogy ilyen soknak... :U
Van bármi tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

A segítséget előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#24852) Dhampir válasza Szevam (#24851) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet betegség és kiválthatja az is, hogy jól érzi magát. Állatorvos tudná pontosan diagnosztizálni.

(#24853) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Utolsó bejegyzésem ebben a témában, de az igazság kedvéért el kell még mesélnem ami kiderült, hogy ne vetüljön rossz fény a tulajra.

Még régebben szó volt a cica miatti konfliktusról és hogy sejthető okként Airbnb állhat a háttérben.

Most már az egész ház ki lesz ürítve, mindenkit menesztve, mert az állapota eléggé romlani kezdett, emiatt felújítások történnek.

Ennyit szerettem volna még röviden elmondani. Záruljon békességgel minden.

(#24854) MutantZombie


MutantZombie
tag

Helyzetjelentés:

A kis cicalány hátsó feléből ~1 hete el kezdett csepegni "valami" (gondolom tüzel), aminek hatására megjelentek az udvarlók.
Ilyenkor természetes az, hogy gyakrabban nyalogatja az intim részeit?

Viszont ami nagyobb probléma, hogy amiket eddig nősténynek gondoltam még, bár azok, csakhogy ivartalanítottak, így ők kiestek a kandúrok szemszögéből.
Mivel a befogadni kívánt macska az egyetlen nem ivartalanított nőstény, így az környék összes kandúrja itt figyel az udvaron, naponta felváltva, mikor melyik.
Sőt - a valószínűleg - kandúr testvére is rámoccant már a kiscicára. Megvallom, lehet nem leszek túl népszerű az ő szemében, az egyik alkalommal ezt megakadályoztam, hogy ne nyaggassa már a húgát, így leszállt róla.
A kis cicus nézett rám kerek szemekkel, nem szaladt el. A kandúr kb. 1 méterre ült le, velem szemben
Kettőnk között a kislány elkezdett a hátán jobbra-balra tekeregni, a hasát mutogatva, majd közvetlen mellém ült, de nem mertem simogatni.
Csak aztán sajnos a szomszéd beindította a motoros fűkaszát, és attól felriadt álmából, megijedt és ~20 cm-vel arrébb ült.

Azt tapasztalom, hogy fél a cica (maga alá húzza a farkát), valószínűleg túl sok az "udvarló".
Nappal még tudok figyelni rá és esetleg távol tartani a jelenlétemmel a kéretlen apákat, de este...

Mellesleg nem tudom a macskáknál milyen fogyatékossági kockázatot rejt magában az, ha egy alomból származók fanyalodnak egymásra, mert nincs a környéken másik...

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24855) radi8tor válasza MutantZombie (#24854) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetes hogy nyalja mivel a macska tiszta állat, tisztálkodik.

Van elvileg beépített genetikai szűrő, tehát nem feltétlen akar alomból párosodni, de ez nem garantált.

Ivartalanítás az egyetlen megbízható megoldás. A macskák évente 2-3 alkalommal 3-7 cicának adhatnak életet (tehát: 6-21 kölyke lehet egy macskának ÉVENTE)

⭐ Stella

(#24856) erzol válasza Szevam (#24851) üzenetére


erzol
őstag

Az egyik és egyetlen csaj cicánk ilyen. Elkezded simogatni, dorombol és ömlik belőle orrán-száján a nyál a boldogságtól. :K

(#24857) Szevam válasza erzol (#24856) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ebben bíztam én is. Legalább legyen jó napja a cicának, ha már engedi hogy dögönyözzem :D.

Nagyon szép kis pofija van ennek a feketének. :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#24858) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mivel lehetne (gazdaságosan) leszoktatni a benti macskánkat (10+ éves), hogy a gyerek ajtaját kaparja hajnalban (kaja miatt)? Persze mikor 5:30-kor kap kaját, nem eszik még 1 órán keresztül.

Vagy esetleg tudtok valamilyen bevált mozgásérzékelős vízpermetezőt macska riasztónak?

(#24859) Szevam válasza Sanyi.mTs (#24858) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

[link] Kicsit tanítani kell, de a reflex tuti kialakul. :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#24860) baloghgabor válasza Sanyi.mTs (#24858) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Adni kell Nekik enni. 🐱 Nem a gyereknek, hanem a Cicának. 😽
Nálam is így működik, másodpercre pontosan tudják, várják. 😁
[Hajnali etetés]

bégé

(#24861) MutantZombie válasza radi8tor (#24855) üzenetére


MutantZombie
tag

Azt tudom, hogy tiszta állat, csak a megszokottnál mintha gyakrabban nyalogatná.

Ivartalaníttatnám a macskát, de egyelőre ez nem kivitelezhető, mivel nincs olyan szintű bizalom, hogy csak úgy berakjam egy macskahordozóba.
Még megsimogatni sem tudom akármikor, nemhogy megfogni. Azt meg sem merem próbálni, mert amit eddig felépítettem, az hamar összedőlhet.

Az előző szülésből (amiről tudok), az összes kölykét kinyírták a kandúrok.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24862) Sanyi.mTs válasza baloghgabor (#24860) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ezzel az a gond, hogy pont most, az elmúlt héten otthon hagytuk anyát egyedül (a macskával) tanulni és nem ébresztgette reggelente a páromat.

Azért hajnali 4-kor nem fogok felkelni megetetni a macskát, főleg, hogy amikor 5:30-kor kap kaját és azt se eszi meg 6 előtt.

(#24863) Astroboy válasza Sanyi.mTs (#24862) üzenetére


Astroboy
őstag

Kapja meg a reggelit este lefekvéskor.
Csak egy ötlet, nem tudom működik-e, mert nálunk naponta 1x van este kaja.(kijárós a sicc, de éjszakára mindig hazajön)
Azért este, hogy még véletlenül se játsszon vekkert hajnalban mint pl. nálatok a korgó gyomra miatt...persze még így is van nyaranta 1-2 olyan reggel, hogy Őnagysága kelt minket, olyankor 3:30-kor hívja a rigó gondolom. :DDD

(#24864) baloghgabor válasza Sanyi.mTs (#24862) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Én sem kelek fel. Pláne ha otthon sem vagyok. 😁 Azért van az okos etető, ami pontban akkor adja az ennivalót Nekik. 😸

bégé

(#24865) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok.
Ha használ valaki Hill's Prescription Diet c/d Multicare Stress Urinary Care macskatápot az dobjon egy privátot. Van nálam ~4kg, postaköltség ellenében megválnék tőle.

(#24866) shteer válasza shteer (#24805) üzenetére


shteer
titán

NexGard Combo lett a nyárvégi szezonra, szintén vényköteles:

..szerintem jónak tűnik

(#24867) Tsebacsi válasza shteer (#24866) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó ez, nekem is ezt adták amikor még nem ragaszkodtam a bravecto-hoz!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24868) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#24869) homerhamm válasza radi8tor (#24868) üzenetére


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#24870) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Csinálnék egy macskahálós ajtót, nem szúnyoghálósat, hanem ritkább szövésű kellene, hogy jól járjon a levegő, de a kiscica ne férjen át rajta, és ne is akadjon, gabajodjon bele. Viszont olvastam többről is véleményeket, és azt írják, hogy van, akinél egy nap alatt szétrágták. Tudtok ajánlani olyat, ami bevált, és tényleg erős?

-

(#24871) NoLF válasza 7Sony7 (#24870) üzenetére


NoLF
addikt

vakondháló, obiban, praktikerben van szép nagy tekercsben, mi a catio-t abból csináltuk.

pl ez

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24872) 7Sony7 válasza NoLF (#24871) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok, köszi!

-

(#24873) Soderes


Soderes
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hello! Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Kicsit le van pukkanva a macskám.

A szőre kopottas, hullik. (pedig sűrűn van fésülve).
Veszített a súlyából, be van esve a hasa. (pedig van étvágya rendesen és állandóan karban van tartva féreghajtóval).
Ennek ellenére aktív, semmi baja.

Szóval a terv az volna, hogy vitamin készítményekkel fel akarom tuningolni, hogy jobban nézzen ki. :)

Ebben akarom a tánácsotokat kérni, hogy milyen vitamin készítményt ajánlotok egy 6 éves kandúrnak. Ami bevált.

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#24874) Tsebacsi válasza Soderes (#24873) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem azért doki is nézze meg, esetleg egy vérvétel/vizsgálat, nincs-e valami komolyabb oka (ne legyen persze!).
Nem érte valami stressz vagy változás mostanában? Másik lakhely, más kaja, új macska/kutya/baba?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24875) Soderes válasza Tsebacsi (#24874) üzenetére


Soderes
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Nincs semmi változás.
A doki már meg volt.
Korábban átesett egy macskainfluenzán.
Ezt elfejtettem leírni.

(#24876) erzol válasza Soderes (#24875) üzenetére


erzol
őstag

A fogyás lehet a nyári aktivitás megnövekedése is. Kinti cica?

(#24877) Soderes válasza erzol (#24876) üzenetére


Soderes
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Igen, de ki van ivartalanítva.
A másik macskám nőstény. Ő is ki van ívartalanítva. És makulátlan a bundája. Csodás. Nagyon jó fittbe van.
Ugyan azt kapják mindketten. Konzerv macskakaja. A száraz tápot nem szeretik.

(#24878) Vistaboy


Vistaboy
veterán


Kellemes hétvégét mindenkinek!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24879) DrBubo77 válasza Vistaboy (#24878) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Köszi! :)

Ma mi is csatlakoztunk a macskások táborába. :K

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24880) Astroboy válasza DrBubo77 (#24879) üzenetére


Astroboy
őstag

Isten hozott!
...
Fotó? :DDD

(#24881) Freddy76 válasza DrBubo77 (#24879) üzenetére


Freddy76
addikt

Képet vagy nem hiszünk neked. ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24882) radi8tor válasza DrBubo77 (#24879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#24883) Astroboy válasza Freddy76 (#24881) üzenetére


Astroboy
őstag

Ja, lehet valami fedett kutyás ügynök...
Annyi mindent hallani manapság, jobb biztosra menni. :D

Más: Biztos a sok csapadék - és így a dús növényzet - miatt van, hogy rengeteg a jól fejlett 10+ cm-es sáska.
Minden állatot szeretek, szóval még véletlenül se amiatt említem mert zavarnának vagy mittomén', ha esténként 1-1 berepül a lakásba kíméletesen vannak kirakva, ha megrágja az erkélyen a mandarin leveleit, hát egészségére.
A gond ott kezdődik, hogy a macska így is majd minden éjjel hoz eger(ek)et, erre most már sáskákat is szervíroz.

Pl. tegnap éjjel hazajön, nyekeg az ajtó előtt mint ez az Azahriah gyerek, na mondom újabb egeret hozott.

Kinyitom az ajtót, sehol semmi áldozat csak ül a lábtörlőn és néz elégedetten, még meg is kérdeztem tőle miért szórakozik ha nem is fogott semmit.

Ajtó becsuk, akkor látom, hogy az ajtó mögött jobbra a sarokban remeg a kisegér, bal sarokban meg egy nagy sáska feszít.
Ezek a szerencsétlenek valószínűleg az ajtó nyitásakor bemenekültek a lakásba a macska elől...

Nap kérdése lett nálam, hogy mégis miként hozott fel a harmadikra a szájában két áldozatot, méghozzá úgy, hogy egyiknek sem esett bántódása? (egereknek sosincs semmi baja mikor meghozza őket, persze a hátuk mindig nyálas) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24884) Tsebacsi válasza Astroboy (#24883) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem lehet, hogy játszópajtás kéne neki?! :P :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24885) Astroboy válasza Tsebacsi (#24884) üzenetére


Astroboy
őstag

Kötve hiszem, a kisasszony 1 négyzetkilométeres körzetben nem tűr meg más macskát se itthon, se máshol (ha megyünk telekre mindig visszük, így sose kellett azon agyalni kire bízzuk).
Odalent mondjuk a 2 hétből 1 hét alatt alatt rendet vág, sikeresen elüldöz minden bajszost a környékről, onnantól kezdődik neki a pihenés - megnyugszik látszik rajta.

Csóri nem is tudja olyankor, hogy hiába rakott rendet a 10 éve alatt kb. századjára a telken, hamarosan előkerül a doboz és irány BP, ott meg kezdheti előlről mert addigra visszamerészkednek a szomszéd macskák. :DDD

Gond sose volt, a sz@ros kis 3 kilogrammjához, és ahhoz képest, hogy csajszi igazi terminátor, mindig győz.
Megtanultuk, hogy ha hazajön és elbújik akkor van baj, de ilyen 10 év alatt kétszer volt - egyszer egy nyesttel verekedett és az lábon harapta (pár szuri és öltés éjjel az állatorvosnál), pár évre rá pedig egy hatalmas 8 kilós kandúrt hozott a telekszomszéd magával nyaralni (Piroska átment első este köszönni, messziről hallatszott a buli, mikor hazajött sántított mint állat a nyestes lábára de semmi sérülés csak megrántotta, el is múlt reggelre.

Másnap kérdezzük szomszédot mi volt, és hol a szép nagy kandúrjuk miért nem a teraszukon napozik mint tegnap?
Aszongya' este betámadta a miénk, egy labdát alkotva hemperegtek és tépték egymást, de a kisebb győzött és azóta a kandúr nem mer kijönni a házból.
Amíg lent voltak nem is mert, frankón égett a pofám és sajnáltam csórit :(

(#24886) homerhamm válasza Vistaboy (#24878) üzenetére


homerhamm
addikt

Nektek is kellemes hétvégét! :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#24887) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

:DDD

(#24888) Mr X


Mr X
veterán

Megérkezett hozzánk egy újabb cica. Bolt elé dobdták ki, hetekig ott volt. Végül hazavittük. Nagyon barátságos, egy éves fiú. Rögtön ölbe mászott. A régi cicáknak egy hét kellett, hogy ne fújjanak és morogjanak folyamatosan rá. Most már elvannak egymás mellett, de szerencsétlen újonc nagyon menne haverkodni velük.

Nektek mi a tapasztalatotok, mennyi idő alatt fogadnak el egy új cicát? Próbáljuk elősegíteni a dolgokat (közös etetés, simi), de hátha van még ötletetek.

(#24889) Orlin válasza Mr X (#24888) üzenetére


Orlin
addikt

Gondolom macskáktól is függ.
(Volt egy idős lány cicám ő általában elég nehezen fogadta el az új cicákat,sokszor meg is verte őket.Kellett figyelni,de idővel ha nem is elfogadta de megszokta őket.Sajnos már ő nincs...
Viszont egy egy és féléves kandúr és egy idősebb 8 éves kandúrunk is.
Idén érkezett egy új kismacsek pár hónapja itt írtam is.
A meglévőket nem zavarta.Bár nálunk is sokszor nagyon haverkodna,de nem mindig vevők rá.
Az idős nem is nagyon törődik vele.Viszont a fiatalabb imádja.Hatalmasokat játszanak,éjszaka... ;] :P
Nyalogatja amikor durvulni kezd a pici,nyugtatja.Tisztára olyan a viselkedése ,mint egy anyamacskának.)
Közös etetés szerintem jó ötlet mindenképpen.
Nekünk szerencsénk volt.a kutyának is be kellett mutatni,tudja már hozzánk tartozik nem is bántja.Néha összeszagolnak max ennyi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24890) ggg666


ggg666
őstag

Kemény az ÉLET!!!! Ámen!!!

[ Szerkesztve ]

(#24891) DrBubo77 válasza Freddy76 (#24881) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Ő az:

A zoom miatt ilyen a minősége.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24892) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

(#24893) MutantZombie


MutantZombie
tag

DrBubo77 és hiperFizikus!

Ezek nagyon jók!
Számomra a cirmos a legszebb házi macska.
Bár nem tudom, hogy kölyök korában a cirmosnak fekete az orra, ami idővel piros lesz, vagy ez olyan, hogy ha felnő is ilyen fekete marad?

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24894) DrBubo77 válasza MutantZombie (#24893) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Azóta sikerült jobb kép is. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24895) radi8tor válasza DrBubo77 (#24894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tünemény! :B

⭐ Stella

(#24896) hiperFizikus válasza MutantZombie (#24893) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Csinálj úgy mint Svejk: ha a szegény korcsot kidekorálod meg kozmetikázod, akkor hasonlítani fog egy fajtisztához !
-> szőkítés után szőrfestés, meg ilyesmi ...
:DDD ;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#24897) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Van ilyen tejesdoboz az aldiban :D 2k. Tetszik nekik.

(#24898) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hát milyen cuki :C :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24899) Akelaus válasza ggg666 (#24890) üzenetére


Akelaus
senior tag

Látom jó zenét hallgat. 👌🤘

(#24900) MutantZombie válasza hiperFizikus (#24896) üzenetére


MutantZombie
tag

Ilyen galádságot biztos nem tennék.

Igazából mindenféle kombinációt szeretek, csak bizonyos értelemben van amelyiket jobban.
De ha lenne több eltérő színű macskám, csak azért mert az egyik cirmos, nem szeretném jobban, mint amelyik nem az. De most hogy kettő jelentkező is van és mindkettő cirmos..., Ráadásul a kandúr lefeküdt elém - hasat villantva -, és simogatásra vágyott, többször is.
Olyan hangosan dorombolt. Korábban soha nem dorombolt nekem - amióta ismerem -, még tapintásra érezhető belső dorombolása sem volt; így meg teljesen oda vagyok érte is.
Hiába is, minden macska egy külön egyéniség.

A topic-ban látott macskák is mind olyan aranyosak, hogy egynek sem tudnék nemet mondani, akár van bennük cirmos minta, akár nincs.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.