Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24801) shteer válasza OPiiPO (#24800) üzenetére


shteer
titán

nálunk csak 1 a háromból - Füge már 6+ kg - pedig 1 éve még tartotta az 5-öt. szerintem ő porszívózza fel éjszakánként a maradék szárazat

..szerintem jónak tűnik

(#24802) Tsebacsi válasza OPiiPO (#24800) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mi kiscsajszink se ilyen gebe :P :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24803) MutantZombie válasza Tsebacsi (#24798) üzenetére


MutantZombie
tag

Nincs minden nap. 13 éves lány, akivel nincs sok probléma, de eléggé öntörvényű, és néha rájön az "én mindent jobban tudok a világon mindenkinél", és ha beigazolódik, amit mondok neki, akkor jön a "Jól van már!"

Mivel kedden és szerdán nem volt itt, így a "macskám" is előkerült.

Azt nem mondom, hogy nagyon belakott a száraz eledelből.
Viszont ha már mások is etetik ezzel-azzal, akkor én is az elkényeztetés útjára léptem: nyers csirkehús adtam neki.

A húst olyan méretben adtam, hogy kelljen használni a fogait. Az elsőt elmajszolta, a másodikért már két lábra állt és úgy nyújtózkodott érte. Úgy vettem észre, hogy értékeli.

Nem sokat adtam, és csak azután, hogy evett valamennyi száraz-tápot.
Emlékeim szerint a nyers csirke- és marhahús nem okoz problémát, csak a nyers disznóhúst kell kerülni és a májat. Jól tudom?

Apropó.

Korábban láttam itt, hogy bolha és kullancs ellen ajánlottátok a nyakra cseppenthető szert.
Egy ilyen macskánál, ahol nem tudom felügyelet alatt tartani a nap 24 órájában, ennek van értelme? Mert én szívesen megszabadítanám a parazitáitól (vakaródzik olykor rendesen), őt is meg a testvérét is. Tennék arra is - azt bármikor meg tudom simogatni -, de mi a garancia, hogy nem nyalogatják le egymás nyakáról?
És ha ez megtörténik, nem lesz baja a macskáknak?
Ha próbálom a nyakába cseppenteni miközben eszik, az elég hatékony vajon, vagy amíg nem tudom simogatni rendesen, addig ne foglalkozzam ezzel?

Balról a macskám, aki épp álmodott valamit, és csak úgy mozogtak a kis végtagjai; jobbról a testvére, aki kísérgeti; háttérben az oxigén-sátor, amibe néha befekszenek.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24804) Tsebacsi válasza MutantZombie (#24803) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na jól van, mondtam hogy menni fog :)
A nyers hús, ha még friss, akkor oké, bár az se baj, kicsit meg van főzve/sütve, úgy kisebb az esélye bármilyen fertőzésnek, főleg ilyen melegben. Vizet tegyél ki neki, az enyém bent alig iszik, kint az első lehetőségeket keresi, kis hülye :P A locsolásnál telement elzárócsap dobozából itta a friss hideg csapvizet!

A cseppentős mindenképp jó, főleg ha kinti cica, pár nap alatt hat, és sokáig megmarad, 1-2 hónapig. De bőrre kell cseppenteni, szóval nem árt egyik kézzel megfogni a macskuszt, és a másikkal a szőrt félretolva a bőrére "kenni" a cuccot, oda ahonnan nem tudja lenyalni.
Vélhetően nem nyalják le a másikról, ebben kell bízni :P

Nekünk a Bravecto vált be, de sajnos az már vényköteles lett...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24805) shteer válasza MutantZombie (#24803) üzenetére


shteer
titán

Nekünk a Stronghold Plus vált be

..szerintem jónak tűnik

(#24806) snipy


snipy
tag

Céges macska

(#24807) Tsebacsi válasza snipy (#24806) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :)) :DD Azért egy ilyet kapni az annyira jó!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24808) Orlin válasza shteer (#24805) üzenetére


Orlin
addikt

Stronghold Plus az vényköteles nem?
Mi most Frontline-t használunk.
Csak a fehérnek olyan sűrű a szőre, hogy nem lehet megtalálni a bőrét alatta. ;]
MutantZombie!
Elvileg válthat ki allergiás tűnetekeket ,de talán nem nyalogatják egymásról.Nem olyan finom az. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24809) Astroboy válasza snipy (#24806) üzenetére


Astroboy
őstag

Isten hozott.
Saját nincs? :D

(#24810) Freddy76 válasza Tsebacsi (#24807) üzenetére


Freddy76
addikt

Pláne hajnal 4.30-kor :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24811) Tsebacsi válasza Freddy76 (#24810) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Engem korábban ébreszt szóval tudom, de akkor is. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24812) shteer válasza Orlin (#24808) üzenetére


shteer
titán

Passz, állatorvosnál vesszük

..szerintem jónak tűnik

(#24813) Morris válasza MutantZombie (#24803) üzenetére


Morris
veterán

Vectra felis

(#24814) snipy válasza Tsebacsi (#24807) üzenetére


snipy
tag

Igen, igazi szeretetgombóc! :))

#24809Astroboy:

Cirmos-fehér: Szeder. Gyengéje a joghurt. Ha csak a fóliát letépem a dobozról, kb teleportál. Hisztizik, és gyakorlatilag kitépi kezünkből a kanalat. :DD
Calico: Micus. Előszeretettel mászik fel az ember nyakába, ha pozícióba kerül. Elég csak ránézni és dorombol. :)
Fekete-rozsdás: Réti. Amikor bejön szalad a kanapéhoz, ahol ülni szoktam. Követeli magának a simit és harapdál, ha abbahagyom.
Mindhárom ivartalanítva. Kinti -benti cicák.

Szedernek első alom, nagyon jó, odaadó anya volt! :K Mind a 4 lány. 17 és 19 éves fiaimnak élmény volt! A cirmos és a cirmos-fehér párban egy családba került. Réti és Micus maradtak. A család így döntött. :D
Így születtek párban. Először cirmosék, aztán a maradék!

[ Szerkesztve ]

(#24815) Zeki


Zeki
nagyúr

Eddig nem volt macskánk, így nem tudom, de ez a kismacska esténként mint a hülye megvadul és rohangál mint a mérgezett egér. Nappal egész normális. Ez normális?
A gyerekek félnek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#24816) snipy válasza Zeki (#24815) üzenetére


snipy
tag

Hogy normális-e azt nem tudom, de Szeder csinálta, meg nekifutásból belenyargalt a szatyorba. Aztán kinőtte. Viszont irtó mókás volt.

(#24817) PhoenixK válasza Zeki (#24815) üzenetére


PhoenixK
őstag

A jelenség internet-neve: "zoomies" :DDD angol link
Igen, gyakorlatilag az este nekik egy szeretet- és folglalkozás-töltet. Nekünk csak lazítás, de a macsekoknak csúcsidő, akkor még pörögnek, örülnek NEKÜNK, valamint annak, hogy foglalkoznak velük. Ha van rá mód, akkor olyankor egy pici játékot nekik, aztán olyan gyorsan le is állnak, mint ahogy beindultak.
Ami még nálunk szokott lenni, az az alomból kirohanás, illetve a macsekok az alom-dolog után szinte mindig kergetik egymást. Ez egy külön öröm, lassan már a robotporszívónak is túl sok szívás!

A kötelező kép:

szerk.: Nem, nem a perspektíva csal. A 3 éves Gigi tényleg kétszer akkora, mint a 6 éves Kissy...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#24818) Freddy76 válasza Zeki (#24815) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem normális, de a macskák általában nem normálisak. Ha a macskák nem normális viselkedéséhez mérjük, akkor normális. A mienk is csinálta, random időben és helyről egyszer katapultált, körberohanta a lakást igen komoly szintemelkedéssel-süllyedéssel, majd megállt. Én kimondottan mókásnak találtam, és a lányom is. Ilyenkor a cica kimozgatja magát, boldog, szóval nem kell tőle félni.

Leszokott róla egy idő után. Most, hogy ketten vannak, egymást kergetik. Itt is van néha teljesen érthetetlen szitu, pl. a nagy kergeti a kicsit, eszelős tempóban szaladnak, be a kanapé mögé, fél másodperc múlva már robbannak is ki a másik oldalon, de abban a fél másodpercben valahogy helyet cseréltek, és már a kicsi kergeti a nagyot.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24819) MutantZombie


MutantZombie
tag

Ma a nettó valóságra kellett ráébrednem.
Sajnos vagy sem, többen is etetik a macská(ka)t, amit a kiválasztottnak hittem.

Van, aki régebb óta eteti, mint én - beszéltem vele - , de mivel nincs mindennap a telken, ezért van, hogy napok vagy akár 1 hét is kimarad.
Ő nem törekszik arra, hogy simogatni lehessen őket és nem is nagy macskás, csak megsajnálta őket.
Macska konzervet ad nekik mindig, és ha szól nekik "Cicák, etetés!", akkor mindegy, hogy én mit adok, mennek; ahogy ez ma is eljátszódott, és így derült ki, hogy hova szaladnak.
A napokban viszont többször volt a telkén, és ezért nincs(enek) nálam mostanában.
Meglátogattam a kert tulajdonost (nyugi, nem baseball ütővel).
Beinvitált az idős tulaj és körbevezetett a "macskafarmon", ahol találkoztam a 2 általam gondozottnak hittel is. Néztek rám nagy kerek szemekkel, hogy mit keresek ott.

Fogom őket etetni továbbra is és lehet közeledni is próbálok, de azt hiszem nem tévedek, ha azt állítom, bármennyire is szeretném ezt a nőstény cirmost és a kandúr testvérét, nem lesznek a szoba macskáim.

Nincs mit ragozni: így jártam.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24820) Tsebacsi válasza MutantZombie (#24819) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnálom, tényleg, sajnos a cicák kicsit érdekállatkák is. De akkor lenne egy javaslatom!
Menhelyről saját?! Egy ivartalanított kislány pl. aki csak a tiéd!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24821) atosan válasza MutantZombie (#24819) üzenetére


atosan
addikt

Követem a sztorit és nagyon sajnálom! Viszont csatlakozom az előttem írtakhoz.

Maine coon

(#24822) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Lassan elfogy majd a Royal Canin Mother & Babycat nedvestáp.
A nagyok is picit besegítettek.. :P
A pici ,Fülöp már meg is unta ahogy nézem.
A kérdésem az lenne 2 hónapos kórtól milyen minőségi nedvestáp ajánlott?
Royal Canin Feline Health Nutrition?Ezt mondjuk 4-12 hónapos korú kölyökmacskák számára írja.Bár gondolom ez nincs kőbe vésve.Fülöp is elboldogúl már a nagyok nedves tápjával sőt jobban szereti az olcsóbb tápokat.Bár én inkább ragaszkodnék a minőséghez.
Happy cat macska tasak kitten baromfi?Ez mennyire számít jónak?Ezt 2-12 hónapos kortól írja.
Purina One macska tasak MP junior lazac&sárgarépa?
Felix Fantastic?Ebből a márkából a nagyoknak is szoktunk venni.
Esetleg más márkákat is szívesen fogadok. :B
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24823) Tsebacsi válasza Orlin (#24822) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem szinte, tényleg csak szinte, de mind1. Prémium tápot javaslok, ami egészséges, gabonamentes. Meg amit meg is eszik :D
A mieink néha eléggé válogatósak. Szóval van jó is és az alja is, amit meg szinte mindig megeszik a fiú. A kiscsaj meg eléggé átszokott a szárazra, igaz ott is a kölyök a kedvence :DDD Ilyenek...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24824) Nimrod


Nimrod
addikt

Görögországban idén forró nyár várható :U

(#24825) Lajcsika


Lajcsika
tag

Sziasztok. Ma hoztam el egy 4 hónapos macsit a szülőktől meg a testvéreitől. Természetesen ágy alatt landolt majd pár óra múlva megtaláltam, hogy jöjjön ki végre. Most beült egy sarokba arccal és csak a hátát látom. Gondolom meg van sértődve amiért elválasztottam a tesóktól.?

(#24826) Orlin válasza Lajcsika (#24825) üzenetére


Orlin
addikt

Kis kajával próbálkozhatsz.
Az általában hatásos. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24827) OPiiPO válasza Lajcsika (#24825) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egyedüli macsek a háztartásban?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24828) Lajcsika válasza Orlin (#24826) üzenetére


Lajcsika
tag

Meg sem szagolja, viszem utána amerre épp van. Állandóan szemmel tart, ha csak megmozdulok arra is figyel. Egyedüli cica és ő lett most először leválasztva a családról. Gondolom hiányzik neki a mami, papi meg a tesók.

(#24829) G@ben


G@ben
addikt

Tegnap az egyik macskánk kétszer is eljátszotta, hogy rázta a fejét, erősen vakarta a bal fülét és keservesen nyávogott hozzá. Ma reggel is csinálta, mintha a fülébe ment volna valami, de belenézve nem láttunk semmit. Persze nem láttunk túl mélyre. Órákat is elvan nyugodtan, aztán hirtelen tör rá. Ez mi lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24830) Tsebacsi válasza G@ben (#24829) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valószínű van ott valami, vagy kívül vagy benne, belül atka szokott lenni, érdemes valamikor a dokival megnézetni, az atkát kipucolja és cseppent bele, amit akár otthon is lehet, ha nem túl "vad" a cica.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24831) G@ben válasza Tsebacsi (#24830) üzenetére


G@ben
addikt

Most figyeljük, csinálja-e még. Ha nem, akkor valószínű kijött, ha csinálja, akkor irány a doki!
Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24832) radi8tor válasza G@ben (#24831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fürdetni szoktátok a cicát?
Amiatt is lehet ilyen ha víz kerül a fülébe és ezt szeretik az atkák.
Mondjuk a fülatka ennél intenzívebb reakciót vált ki. Kb egyfolytában vakarja a fülét a cica.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24833) Tsebacsi válasza radi8tor (#24832) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálunk pl. nem. Amikor még volt atka, akkor napi sokszor - nem állandóan - majd fél percig vakarta a fülét és környékét, néha jött ki törmelék is. Ez szerencsére már nincs, mert figyelünk rá, nem mászkál olyan környezetben se (egymástól is elkapják simán) plusz gyakrabban visszük dokihoz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24834) G@ben válasza radi8tor (#24832) üzenetére


G@ben
addikt

Nem szoktuk. Tegnap hazajött, majd ezzel kezdte, heves fájdalomnak, piszkálásnak tűnt. Egyébként nem vakarja, tényleg mintha beleszállt volna valami és nem jönne ki.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24835) Nimrod


Nimrod
addikt

Nálunk holnap lesz doki-vizit. Figyelünk egy daganat-félét a felkarnál (vagy mi is az pontosan a macskáknál?), reménykedünk, hogy jó indulatú és sima műtét lesz csak belőle...

(#24836) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok.
Nálunk most hasmenés van a kismacseknál.
Lehet valamelyik táp?
Az a baj ha egy típusút adok neki megunja.
Vasárnap pár nyalat tejfölt kapott,de tényleg nem sokat direkt.
Lehet attól?
Délután jön a doki mondjuk mert a tüsszögés sem szűnik.
Igaz mellette jó kedve van hatalmasakat játszik.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24837) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tejföl lehet, de lehet más is az oka. Majd a doki, az a biztos, ne mi diagnosztizáljunk távolról látatlanban. :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24838) Orlin válasza Tsebacsi (#24837) üzenetére


Orlin
addikt

Volt a doki.
Azt mondta fogjuk vissza picit a kaját.
Mondjuk tényleg mindig terülj terülj volt előtte.
Meg kapott egy kombinált injekciót.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24839) Tsebacsi válasza Orlin (#24838) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na jól van akkor semmi komoly csak imádjátok őt :D :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24840) MutantZombie


MutantZombie
tag

Helyzetjelentés:

A környéket, ahol macska volt vagy kutya nem, ott rákérdeztem, hogy kié a macska/macskák.
Annyit sikerült megtudni, hogy többen is ismerik, de nem hozzájuk tartozik.
Egy idős házaspáré volt, csak miután a férj elhunyt, az asszony úgy költözött el, hogy maradtak a macskák. Ezt sokan nehezményezik is, hogy ha évekig gondozta, akkor hogy lehetett ilyen, hogy egyszerűen otthagyja őket. Van aki meg is jegyezte, hogy azért ez elég szemét dolog, az ilyen ne tartson állatot.
Az is kiderült, hogy akinek van macskája, ott ezek csak amolyan megtűrtek; ha a sajátjuk otthagy valamit, akkor ehetik azt, de simogatás, egészségügyi ellátás és egyéb közeledés feléjük nincs.
Mivel sajnálatból vannak etetve, így üdvözölték is, hogy jó lenne, ha valaki befogadná őket.

A múltkori írásom óta is rendszeresen jártak ide, és etettem őket, így az alábbi (lehet csak nekem) érdekes észrevétel van:
A kislány cica, ha leteszem elé a száraz tápot, akkor eszik belőle 1-2 falatot, de ha leülök mellé (kb. 20 cm-re az etetőhelytől), akkor a kiszórt adag 1/2 - 2/3-t is megeszi.
A tegnapi ilyen etetés után éreztem, hogy valami hozzáér a hátamhoz. Aztán odajött mellém és tolta a fejét a kezemnek, miközben hangosan berregett :-)
Még nem élem bele magam (na persze, akkor meg sem említem), de talán.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#24841) Mikulásbá válasza MutantZombie (#24840) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha már meg tudtad simogatni és dorombolt is, nyert ügyed van.

(#24842) Dhampir válasza MutantZombie (#24840) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon rendes ember vagy, hogy szíveden viseled a cicák sorsát. ^.^

(#24843) Astroboy válasza MutantZombie (#24840) üzenetére


Astroboy
őstag

Ne csodálkozz, hogy ilyen óvatosak és bizalmatlanok, a macskák ezen tulajdonsága is egy rendkívül hasznos túlélési taktika, amit szerintem évezredek óta sikerrel alkalmaznak.

(#24844) Tsebacsi válasza MutantZombie (#24840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:)) Jól van jó úton vagy! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24845) cog777


cog777
senior tag

A macskam szereti ezt a macska TV-t, de kb 10 perc utan megunja: [link]
Aztan rakattintottam a felajanlott masik macska musorra, amire szinte raugrott (a millas ceges laptopra :D) bebujt a kepernyobe, talan a kepi vilag es a kristalytiszta hangok jobban bejottek neki: [link]
Figyelem: ne draga hardveren jatszad le :DD

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#24846) Zeki válasza cog777 (#24845) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most megmutattam a kismacskánknak, nem érdekelte. :)
Ellenben az Alza baba figurával marha jól eljátszik.

(#24847) cog777 válasza Zeki (#24846) üzenetére


cog777
senior tag

Lehet mert meg kicsi, meg kellene tanitanod neki a helyes/macska viselkedest :P

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#24848) Zeki válasza cog777 (#24847) üzenetére


Zeki
nagyúr

:))

(#24849) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Mindig segít szerelgetni.. :B

(#24850) homerhamm válasza Sumptuous (#24849) üzenetére


homerhamm
addikt

Szét? :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.