Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12751) radi8tor válasza miko_ (#12747) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részvétem. :(

⭐ Stella

(#12752) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Apósnak vannak újra madarai...még. :DDD

Sorry a minőségért, anyós csinálta telefonnal.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12753) radi8tor válasza fi:zi'k (#12752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#12754) schawo válasza fi:zi'k (#12752) üzenetére


schawo
titán

A macskának Szilveszter a neve? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12755) fi:zi'k válasza schawo (#12754) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majdnem az lett, de klasszikus Dezső nyert végül. Cserébe szilveszteri és még fekete-fehér is. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12756) vgyuri válasza bul07 (#12750) üzenetére


vgyuri
őstag

Nekem is erre el kellett altatni egyik cicámat kb fél éve, előtte az orvos adott neki sima altatót, így csendben ment el.

Nagyon nehéz döntés volt, de neki jobb így, a gazdi gyászát pedig csak az idő enyhíti, ami nem napokban vagy hetekben mérhető.

(#12757) Nimrod válasza miko_ (#12747) üzenetére


Nimrod
addikt

Részvétem. Nekünk is csak úgy sikerült valamennyire feldolgozni, hogy a többiek megmaradtak nekünk és egészségesek.

(#12758) Nimrod válasza Nimrod (#12757) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt még azért hozzáteszem, hogy nálunk végig kellett néznem a haláltusáját is. Nagyon megrázó élmény volt. :(
Ráadásul még aznap amikor infúziónál a kezemben tartottam éreztem rajta mennyire erőtlen.

(#12759) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Egy rokonom ma cicakat mentett. A tarsashaz pinceablakanal reggelre ott termett 3 cica, senki sem tudta kie es hogy kerultek oda, korabban sosem lattak oket.

Valaki kidobhatta oket gondolom. Kaptak vizet es konzervet, ettek-ittak rendesen. Szolt a helyi allatmentos holgynek, aki befogadja a cicakat, elviszi orvoshoz stb es keresnek nekik gazdit. Remelem jo helyuk lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12760) blu79 válasza Lauda (#12759) üzenetére


blu79
addikt

Nagyon aranyosak mindhárman :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12761) miko_


miko_
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a részvétet. Nagyon jól esik.

[ Szerkesztve ]

(#12762) saelin válasza Lauda (#12759) üzenetére


saelin
veterán

A foltos arcú piszkos vagy az a szexepilje?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12763) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok! Szeptemberben felköltözöm pestre és mivel szegény cicóm elpusztult szeretnék egy maine coont venni. Van valakinek valami tapasztalata? Mennyivel igényel különösebb bánásmódot? Más fajtákkal könnyen ki jön ? Vidéken van szüleimnél több macsek 4 házi és két sziámi hétvégére szeretném néha majd hazavinni nem lenne belőle fight? Előre is köszönöm!

(#12764) kenyocsaba23 válasza miko_ (#12747) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Szia! Nekem is nem rég ment el Grumpusz nagyon sajnáltam férfi létemre sírtam mint egy kisgyerek rengeteg szép emlékem volt vele neki a foga volt rossz egyik héten elment a szokásos nyári kantúrára aztán vérző szájjal jött haza. mikor befogtam hogy elviszem az orvoshoz feszt kiszökött. Egyszer aztán bezártam a sufniba fecskendővel etettem itattam amíg nem tudom elvinni állatorvoshoz de sajnos egyik este barátnőmmel éppen mentünk megnézni javulgat e szegény de már nem ébredt fel. Nekem az segített és segít még most is hogy kiskorától kezdve nagyon sok fényképem és videóm van róla amiket ha hiányzik akkor nézegetem. részvétem :(

(#12765) Nimrod válasza kenyocsaba23 (#12763) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálunk két maine coon kandúr van és egy ivartalanított házi. Bunyó mindig van, de inkább csak barátságos, nem vérre menő. Teljesen jól kijönnek egymással, alapvetően a maine coon dominál, de tud más fajta, rangidős cicát is tiszteletben tartani.

(#12766) Nimrod


Nimrod
addikt

Tegnap megkérdeztem a dokit, hogy miért hány az egyik kölyök macska rendszeresen oda-vissza (szállítóban, kézben, pár perc séta, nem lóbálom). Azt mondta tengeri beteg. :DDD
Ha már ott voltam megmérettem a nagyobb maine coon-t, most másfél év körüli. 5.90 kg-t mértünk, még kicsit kell hízlalni.

(#12767) snecy20 válasza kenyocsaba23 (#12763) üzenetére


snecy20
veterán

4 Maine Coon tulajdonosaként kalandos tud lenni az élet, vérükben van a bunyó. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12768) saelin válasza Nimrod (#12766) üzenetére


saelin
veterán

Jó nagy macsek lehet! :o A miénk 3,5 kg, kicsit vékonyka, de elég hosszú és "magas" is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12769) kenyocsaba23 válasza snecy20 (#12767) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Köszönöm :D Nimrod Neked is köszönöm :D egyébként agresszív fajta ? mármitn embertz harap karmol stb?
Nem szeretem annyira a nyugis macskákat akik csak egésznap alszanak :S

(#12770) saelin válasza kenyocsaba23 (#12769) üzenetére


saelin
veterán

Mazohista vagy? :U Én is! ;]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12771) schawo válasza saelin (#12770) üzenetére


schawo
titán

Ha egy gazdi nincs kicsipkézve, arról nem is hiszem el, hogy van macskája :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12772) kenyocsaba23 válasza saelin (#12770) üzenetére


kenyocsaba23
tag

csak amennyire szükséges :)

(#12773) snecy20 válasza kenyocsaba23 (#12769) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekes módon az emberekkel kezesbárányok. Viszont egymásnak nagyon neki tudnak menni ha olyanjuk van. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12774) kenyocsaba23 válasza snecy20 (#12773) üzenetére


kenyocsaba23
tag

hmm. kutyákkal hogyan állnak általában ? később szeretnék azt is

(#12775) snecy20 válasza kenyocsaba23 (#12774) üzenetére


snecy20
veterán

Nálunk nincs vele problémájuk. Olyannyira nem, hogy imdádják a kutyánk szagát, néha dagasztanak rajta és befekszenek alá mintha szopni akarnának...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12776) kenyocsaba23 válasza snecy20 (#12775) üzenetére


kenyocsaba23
tag

fainak lehetnek :) egy mopszot és egy német juhászt terveztem mellékjük

(#12777) snecy20 válasza kenyocsaba23 (#12776) üzenetére


snecy20
veterán

A mopsz csendes, nyugodt természet, azzal biztos nem lesz gond.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12778) Nimrod válasza kenyocsaba23 (#12776) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem csak nemet juhasz - perzsa macskaval volt tapasztalatom. Osszedolgoztak, de nem szerettek egymast.
Egyebkent maine coon nalunk foleg ejjel ebred fel. Panel eseten kezd el mar most treningezni az also szomszedokat. ;]

(#12779) kenyocsaba23 válasza snecy20 (#12777) üzenetére


kenyocsaba23
tag

hát igazából barátnőm szeretne egyet én inkább a nagyobb testűeket bírom

(#12780) kenyocsaba23 válasza Nimrod (#12778) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Hát egyenlőre vidéken élek de mindenképpen felszeretnék költözni viszont nehz olyan helyet találni ahova kedvenceket is lehetne vinni.

(#12781) Nimrod válasza kenyocsaba23 (#12779) üzenetére


Nimrod
addikt

Nalunk is asszony miatt lett maine coon :U
En perzsat szerettem volna, mert olyanom volt regen. Pedig kutyas vagyok, de panelban ki van zarva.

(#12782) kribe válasza Nimrod (#12781) üzenetére


kribe
őstag

Én még egy török angórát szeretnék, meg persze maine coont meg még sziámit :DDD

Persze szó sem lehet róla, a hét macska így is sok már. :(

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12783) kenyocsaba23 válasza Nimrod (#12781) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Perzsám volt nekem is kisebb koromban Kázmér névre hallgatott nem tűrte a többi ezért el kellett adnunk szegényt :( A mésik pedig egy teknőc tarka perzsa volt Szesze névvel ő 16 évet élt

(#12784) kenyocsaba23 válasza kribe (#12782) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Nálunk volt egyszer 13 is :D Ha sziámi mellett döntesz mindenképp nőstény legyen mert a kandúr annyit nyávog hogy nem lehet tőle aludni + A legtöbb olyan kancsal mint a hal

(#12785) tresh


tresh
addikt

Sziasztok!

Párommal úgy gondoltuk hogy itt az ideje hogy egy macsek boldogítsa mindennapjainkat. Több tényező végett is a macsek futott be. Lakásban lesz tartva és mindenképp lány cicát szeretnénk. Sok oldalt elolvastam hogy mit merre hogy és mivel anyáméknál mindig volt kutya tartva így nem sok kérdés maradt számomra. De azt a maradékot most feltenném :D

Szóval lány cica lesz és ivartalanítani szeretnénk (egészségi okokból is meg mert nem tervezünk kis cicákat se). Fajta nincs de sima mezei házi cicát néztünk amit ingyen el lehet vinni és nem azért mert nem kerül pénzbe hanem mert valószínű ott teher, nálunk meg jó helye lenne :) 7-8 hetesen vinnénk haza.

Orvosi dolgok:
- Tehát gondolom első körben féregtelenítés és kombinált oltás kell neki majd veszettség elleni ha bent lesz akkor is kell vagy csak kijáró cicáknak ajánlott?
- Mikor vigyük el az ivartalanításra azt hiszem 12 hetes kor van ajánlva , mert úgy olvastam a szakirodalmat hogy minél hamarabb meg kell ejteni.( Amibe tuti van valami mert párom nagyanyjának van 2 macskája és egyiket kb 6-7 hónaposan műtöttek és tökre bekattant pedig hulla aranyos és ember baráti volt most meg kis paraszt lett :DDD )
- Nem tudom mit hagytam még ki ?

Étkezés:
- Azt olvastam hogy tejet nem kaphatnak ( fura mert a kutyám is és régen a nagymuter macskája is kapott néha és szerette)
- Nyers hús ( ez is hasonló dilemma , emlékeim szerint a csirkenyakat szeretik)

Hirtelen ennyi a többi tiszta sor ;]

(#12786) fi:zi'k válasza tresh (#12785) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kandúr miért nem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12787) schawo válasza tresh (#12785) üzenetére


schawo
titán

A tejkérdés érdekes, macskája válogatja. Amelyiknek nincs meg a laktózbontó enzimje, azt gyorsan észreveszed, mert rájön a szapora. Na, annak nem szabad adni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12788) snecy20 válasza schawo (#12787) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a tej dolog inkább amolyan népmesei elem...nincs szüksége rá a macskának, csak az anyatejre kiskorában, de az más dolog.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12789) schawo válasza snecy20 (#12788) üzenetére


schawo
titán

Nincs rá szüksége, mint ahogy nekem sincs szükségem a libamájra, de azért megeszem, ha lehet:D Az egy macskám meg van őrülve a tejért, a másikat teljesen hidegen hagyja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12790) snecy20 válasza schawo (#12789) üzenetére


snecy20
veterán

Tejporos tejektől amúgy lehet nem fosnak be. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12791) kribe válasza kenyocsaba23 (#12784) üzenetére


kribe
őstag

Nálunk a hétből kettő sziámi. Egy kandúr és egy leány. Tényleg sokat beszél, de ez csak egy ok amiért imádom. A legjobb a sziámiban a beszédessége. :DD

tresh: nem kell félni a kandúrtól, szép nagy lesz. A mieink mind ivartalanítottak, általában korán, 6 hónapos kor előtt megtörténik a golyótlanítás, egyik sem vett fel idegesítő jelölgetős szokásokat.
És persze az ivartalanítás fele annyiba kerül mint a lányoknál.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12792) kribe


kribe
őstag

A kandúr aranyoskodik.

cica

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12793) tresh


tresh
addikt

Köszi mindenkinek az infót. Hát párom elég csaj párti mindenben így lett a nőstény macsek előnybe illetve azt néztem hogy 14k körül megy az ivartalanítása. De nekem kevésbé fájdalmas látni annak a a végeredményeit mint kandúrt golyó nélkül :D ;]

Oltás terén akkor jól gondoltam ? :U

(#12794) kenyocsaba23 válasza kribe (#12791) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Nálunk is egy fiú egy lány meg egy keverék sziámi de pofára alkatra teljesen olyan mint a "gyári"
A fiú rengeteget beszél de teljes mértékben faterom macskája olyan mértékben, hogy ha itthon van állandóan megy utána még a wc-re is. Viszont félünk tőle kicsit mert volt, hogy konkrétan fater aludt és arra ébredt , hogy a macsek csócsálja a kezét. tetanusz sebészet minden játszott a négy szemfogának a nyoma meg is maradt.
Meg ha télen a házik bent ellenek próbál miden kölyköt megenni néha sikerül is neki. Nemtudom mitől lehet ez de ahonnan hoztuk ott 20 azaz 20 sziámi macska volt és ő volt a leggyengébb terrorban volt tartva a többi által.

(#12795) kenyocsaba23 válasza snecy20 (#12790) üzenetére


kenyocsaba23
tag

meg a kecsketejtől azt sok szereti

(#12796) Nimrod válasza kenyocsaba23 (#12794) üzenetére


Nimrod
addikt

A mas kolykenek megevese sajnos kandur szokas, volt hozza szerencsem. Szomszed nosteny kolykezett a pajtaba, aztan elment egyszer gondolom enni, addig egy masik kandur felig megette a kolyket. :(((
Hazi macskak voltak.

Perzsa, nem herelt kandur nalunk nem volt annyira beszedes. Reggel hiszti a kajaert volt, de azon kivul nem volt veszes. Most amiota ket maine coon van ok egymassal eleg sokat beszelnek. Szerintem szokhato, de van akit idegesit. Persze nem olyan, mint a falusi macskak parzasi larmaja. :DDD

(#12797) blu79 válasza kribe (#12792) üzenetére


blu79
addikt

- bírom mikor így kitekerik a fejüket :C , az enyém is ezt csinálja :) , kényelmes nekik? :F

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12798) kenyocsaba23 válasza Nimrod (#12796) üzenetére


kenyocsaba23
tag

annál idegesítőbb azért nem nagyon van mikor egyszerre 3 kandúr a terasz pala tetején hajt egy nőstényt csattognak nyarvognak. Barátnőm cirmos macskája házi de rengeteget beszél valahol van róla egy videóm később felteszem meglát már csukott szemmel nyávog de nem régóta csinálja viszont most nagyon rászokott.

(#12799) snecy20 válasza Nimrod (#12796) üzenetére


snecy20
veterán

Az fura, nálunk a kandúr ellés után segített az anyai feladatokban, vígan kinyalta a kicsik alól a pisit rendszeresen...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12800) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mit lehet csinálni ilyen melegben a macskákkal? Az enyém fél a víztől, így a legegyszerűbb megoldás kiesett. Esetleg valami más?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.