Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12701) radi8tor válasza L4mie (#12700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hiszem hogy bántották, inkább ingerszegény, embermentes környezetben nőtt fel. Idővel majd hozzá szokik a hangokhoz. :K
A köldöksérvre egy állatorvos tudna biztosat mondani, de lehet még vásárlás előtt meg kellett volna kérdezni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12702) L4mie válasza radi8tor (#12701) üzenetére


L4mie
veterán

Én csak ilyen mellékszárny vagyok, csak ugye családban van a cicka és voltaképpen nálunk is lakik :)

Amit nővérem utánanézett, hogy szépészeti beavatkozásnak minősül, mert az életvitelét nem befojásolja, azt sem nagyon tudom mit jelent a köldöksérv cicóknál.

remélem megszokja az emberteli környezetet :)

*kaparófára hogyan lehet rászoktatni, hogy ne az ülőgarnitúrán manikűrözzön? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12703) radi8tor válasza L4mie (#12702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Macskamentát szokták javasolni. Meg azt vettem észre, az is nagyon számít hogy jó helyre van-e téve a kaparófa.
Ha mondjuk a szoba másik felébe rakod, mert neked ott jobban tetszik, de a macska nem jár arra, akkor nem fog oda menni külön azért. :)
Mienknek is a bútor közelebb esik.

⭐ Stella

(#12704) schawo válasza L4mie (#12700) üzenetére


schawo
titán

Az egyik macskám ugyanilyen, minden létező hangosabb hangtól (beleértve a a gazdi hangját is) összef..sa magát, és random irányba rohan egy métert. Aztán persze mindig rájön, hogy ő volt a hülye, és eljátssza, hogy ő tulajdonképpen csak oda akart menni. Pedig soha senki nem bántotta. Ugyanakkor az azonos alomból származó tesónak még a fülébe is beleordíthatnál, legfeljebb egy méla megvetésre emelné fel a fejét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12705) Louro


Louro
őstag

Lehet úgy néz ki, hogy mégis lesz egy 3. cicánk a két 5 éves csajka mellett. EGy egy éves kandúr, akit még nem heréltek ki. Igaz előtte mindenképp próba, hogy elfogadják -e. Ha nem, akkor :((((( Ha igen, akkor aznap vagy másnap heréltetés :)

Mess with the best / Die like the rest

(#12706) kribe


kribe
őstag

Az első sziámink amikor megérkezett a lakásba az első napokat mindenfelé elbújva töltötte, szinte alig láttuk kivéve amikor enni kellett vagy ilyesmi. Aztán megszokta a helyet és birtokba vette.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12707) Nimrod válasza L4mie (#12700) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálunk az idősebb maine coon nagyon mamlasz, mindentől fél és a fél évvel fiatalabb lakótársa még a kajánál is vigyázállásba teszi. :F
Most próbáljuk őt külön etetni, mert kezdjük soványnak találni. Kaját is letesszük az orra elé, nézegeti hogy ez mi, aztán jön valamelyik és egyből lecsap, ők nem kérdeznek. Tenyésztő szerint csak nagyon nyugodt cica. De ennyire?

(#12708) kribe


kribe
őstag

Ha már sok szép cica képről volt szó, itt van egy tőlem is.

Zsivány

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12709) blu79 válasza kribe (#12708) üzenetére


blu79
addikt

Nagyon szép kis cicád van neked is :C, szép zöld szeme van mint az enyémnek :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12710) blu79 válasza blu79 (#12709) üzenetére


blu79
addikt

- megosztok még veletek egy szerintem jó képet :D ha nem bánjátok :) :

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12711) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Neten talált kép:

⭐ Stella

(#12712) kribe válasza blu79 (#12710) üzenetére


kribe
őstag

Jó kép. :)
Füvezikl a cica.

radi8tor1: A nyakörv biléta szövege nagyon illik hozzá... :D

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12713) Louro válasza blu79 (#12710) üzenetére


Louro
őstag

Jó cucc lehetett :D Biztos megtalálta az eldugott füved :P

Mess with the best / Die like the rest

(#12714) blu79 válasza Louro (#12713) üzenetére


blu79
addikt

:) , igen ,kb 30c meleg volt mindenhol le volt nyírva a fű de ezt a kis fűbokrot megtalálta hamar és be is bújt alá :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12715) L4mie válasza radi8tor (#12711) üzenetére


L4mie
veterán

caffét pont vasárnap nézegettük, cuki :)

btw: nálunk a cica kezdi otthon érezni magát mint mondtátok, már nem menekül a legkisebb zajokra az ágy alá, csak a nagyobbakra, kimerészkedik a szobából és játszik játszik :) cukkancs na!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12716) Louro válasza L4mie (#12715) üzenetére


Louro
őstag

Időt kell adni neki. Megéri.

Mess with the best / Die like the rest

(#12717) kribe


kribe
őstag

Egy sziámi profil.

Kakaó

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12718) bul07


bul07
nagyúr

Aha :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12719) L4mie válasza bul07 (#12718) üzenetére


L4mie
veterán

erre csak annyit, hogy akit zavar a segglyuk ne tartson kutyát-macskát :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12720) schawo válasza L4mie (#12719) üzenetére


schawo
titán

Ennyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12721) saelin válasza bul07 (#12718) üzenetére


saelin
veterán

Ez eddig a legbetegebb pet accessory, amit valaha láttam! :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12722) bul07 válasza saelin (#12721) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy azt néztétek hogy az Indexes szerző rendesen benézte mert szerinte csak egy másik terméket reklámoznak ezzel közben nem mert simán megrendelhető
Bár csak USA-be szállítanak még :)

Bár a másik termékük ez a szék alá helyezhető macska függőágy nem is olyan rossz ötlet [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12723) snecy20 válasza Nimrod (#12685) üzenetére


snecy20
veterán

"Ismét kipróbáltuk, hogy egy hétre magukra hagytuk őket, nyaralás miatt."

Én nem merném egy hétre. :( 5 macska mellett nálunk elképzelhetetlen hogy 1-2 napnál tovább távol legyünk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12724) L4mie válasza snecy20 (#12723) üzenetére


L4mie
veterán

Na a pici (Szöszi)
reggel nővéreméktől felmászott hozzánk a lépcsőn (nagyon meredek lépcső) egyszer csak megjelent. Mi lakrészünk még nem macskabiztos, szóval most már csukhatjuk az ajtókat :P lefelé még nem megy neki, szóval kíváncsi vagyok hol lesz amikor hazaérünk... :) Ja és a tonhalért szó szerint meghülyül..... ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12725) saelin válasza bul07 (#12722) üzenetére


saelin
veterán

Csak a videót néztem meg, ellenben a másik termékük tényleg nem hülyeség! Nekünk a macsek mindig valahol ott fekszik/ül, ahol éppen mi tartózkodunk, így simán el tudom képzelni ezt a megoldást. Lehet gyártok majd egyet, mert ez szvsz zseniális! :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12726) Nimrod válasza snecy20 (#12723) üzenetére


Nimrod
addikt

Volt, aki látogatta őket naponta és inkább a megszokott helyükön legyenek, mint egy vadidegen állatotthonban.

[ Szerkesztve ]

(#12727) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Csak azt szeretnem toletek megkerdezni, hogy itt a nagymacska miert pofozza a kicsit?:

Arra gondoltam, hogy esetleg idegen alombol valo kiscica es amiatt, amugy nem ertem miert bantja a kolykot.

Koszonom!

(#12728) shteer válasza Lauda (#12727) üzenetére


shteer
titán

Tuti idegen számára

..szerintem jónak tűnik

(#12729) snecy20 válasza Lauda (#12727) üzenetére


snecy20
veterán

ezt Bud Spencer is megirigyelné! :DDD
Idegen neki... nálunk is van egy kicsi, a három felnőttből kettő imádja, a harmadik felnőtt meg neki akar menni, hiába 3 hónapos...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12730) Lauda válasza shteer (#12728) üzenetére


Lauda
félisten

shteer, snecy20

Sziasztok!

Ertem mar, koszonom. Sejtettem amugy, csak gondoltam megkerdem a megfelelo helyen. Megneztem egy csomoszor es nem jottem ra miert bantja azt a kis kolykot, mikor a legynek se art.

:)

[ Szerkesztve ]

(#12731) lugosi válasza Lauda (#12727) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tetszik neki a kalap.
Vagy simán csak k#cs#g. Macskáknál azért ez néha előfordul.

(#12732) SpaceKombajn válasza Lauda (#12727) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Mert van rajta sapka :) vagyis kalap.
Megszagolja és utána jön a pofon, én is arra tippelnék, hogy nem az ő kölyke vagy valaminek átvette a szagát és az nem tetszik neki.

spacetime

(#12733) saelin válasza SpaceKombajn (#12732) üzenetére


saelin
veterán

Az állatok már csak ilyenek. Erről sajnos egy durva story jut eszembe, amikor mamámék a nagy lánykutya (vizsla) mellé kaptak egy kis kölyökkutyát, amivel úgy voltak, hogy majd saját kölykeként fogja szeretni... hát nem így lett. Már amikor először meglátta, akkor is neki akart menni, egyszer csúnyán meg is lett harapva. Ment is el kicsi a háztól, mert attól féltek hogy megöli szegényt, a nap 24 órájában pedig nem tudtak volna figyelni rá.

Az állatokat nem érdekli, hogy kölyök vagy felnőtt-e az idegen, csak az hogy ismeretlen számára. Nekünk mikor kutya mellé volt hozva egy cica, akkor nem a kutya volt ellenséges, hanem a cica (ha jól emlékszem kb fél éves lehetett)... 2 percre nem tudtuk együtt hagyni őket, mert akkor elkezdtek civakodni és tele lett a szoba szőrrel. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12734) Lauda válasza lugosi (#12731) üzenetére


Lauda
félisten

lugosi, phonecat

Koszonom nektek is! ;) Erdekesek ezek az allatok tenyleg. Nekem kutyusom van, o is csinal olyat peldaul, hogy a kicsi kolykot akarja bantani, aki 5 sulycsoporttal lejjebb van, szoval nem ellenfel neki semmiben es meg csak nem is az altala "orzott" teruleten tortenik a dolog. A sajat kolykevel konkretan ossze is verekedtek. A szomszedban van a kutyus es meg kicsi volt akkor. A szomszedek jartak ki az autoval, a kutya kiszokott, kint szaglaszott, en is pont akkor nyitottam a kaput, hogy kijarok, a kutyam meg mint akit puskabol lottek ki, neki a masiknak. Ugy kellett oket szetszednem/szettepnem, a kolyok meg veletlen bele is harapott a labamba, mehettem be a sebeszetre. :U Szoval elofordulnak ilyenek is neha napjan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12735) bul07


bul07
nagyúr

Láttátok a híradót, TV2
A viharba a macskák hogy be húzódtak és a gazdi mondja hogy ilyenkor jó az ember társasága, közben macskákon a kép és fülelnek a dörgésre :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12736) saelin válasza bul07 (#12735) üzenetére


saelin
veterán

Nagy viharban nálunk meg sem marad. Mindig bebújik az ágy alá vagy a szekrény alá, ha dörög, akkor meg szalad tovább a következő fedezékbe. :D
Megnyugtatni lehetetlen, sajnos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12737) bul07 válasza saelin (#12736) üzenetére


bul07
nagyúr

A miénk nemfél annyira, persze ha közel csap nagy durranás akkor megy az ágy alá

Amúgy itt van a híradó részlet 0:51-től

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12738) schawo válasza bul07 (#12737) üzenetére


schawo
titán

Nálunk semmi gond. esetleg felnéz egy nagyobb durranásra, és annyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12739) tolvaj!


tolvaj!
őstag

A napokban csináltam egy lengőajtót a konyha ablak szúnyoghálójába. Eddig ott járt ki-be, de az új dolog nem tetszett neki így mindig kísérgetni kellett őfelségét a bejárati ajtóhoz. Na most ez megszűnt, a tegnapelőtti villámcsapás a környéken rávette, hogy használja :D. Úgy megijedt, hogy berohant az ablakon és azóta rájött, hogy ott ugyanúgy tud járni, mint eddig :). Ami azt illeti ő annyira nem fél a vihartól, de azért anya, vagy apa legyen a közelben :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12740) venge


venge
tag

(#12741) radi8tor válasza venge (#12740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak nem?! :)

⭐ Stella

(#12742) venge válasza radi8tor (#12741) üzenetére


venge
tag

De-de. Van két új jövevény. Testvérek.
De nagyon rosszak! 😀

(#12743) blu79 válasza venge (#12740) üzenetére


blu79
addikt

grat , cukik :), főleg a fekete

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#12744) radi8tor válasza venge (#12742) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor kellemes cicázást! :)

⭐ Stella

(#12745) kribe válasza venge (#12740) üzenetére


kribe
őstag

Micsoda tündérek. :D

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#12746) lugosi válasza venge (#12740) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jópofák!

(#12747) miko_


miko_
tag

Sziasztok!

Kb 1,5 éve költöztünk barátnőmmel új házunkba. Rá 1 hónapra találtunk is egy cicát akit örökbe fogadtunk és a szomszédtól is kaptunk egyet.Tavaly szeptemberben egy ismerősünk el költözött és nekünk adta 5 éves ivartalanított kandúr macskáját.Gyönyörű szép fekete-fehér színű. Ezután 3 hónapra a gazdája 50 évesen váratlanul meghalt. Kb két hónappal ezelőtt az orrán megjelent egy kis csomó először nem is tulajdonítottam neki jelentőséget.Azután egyre nagyobb lett elvittem az állatorvoshoz aki arra gyanakodott hogy toklász szívhatott fel és hogy várni kell mert még túl kemény és nem tudja felvágni neki.Közben a macska közérzete jobb lett evett jól érezte magát. 3 nappal ezelőtt kezdett a szeme is csúnya lenni elvittem egy másik orvoshoz is aki szerint ez daganat és hogy nem tud vele mit kezdeni mert csonton belül van,de persze 100%ra nem tudja megmondani írt ki neki gyógyszert. Elkezdtük neki adni de a mai napra már olyan rosszul volt hogy nehezen kapott levegőt ekkor barátnőmmel már zokogtunk és felhívtam az állatorvost de alig bírtam neki elmondani hogy elvinném és ha ő is úgy gondolja akkor inkább altassuk el. Mondta hogy csak is legvégső esetben csinál ilyet de sajnos nincs más megoldás, kint várakoztam mert nem bírtam volna végig nézni.

Szegény Herkuleském örökre elaludt.

Vigasztalhatatlan vagyok hiába tudom hogy így már nem szenved egyszerűen nem tudom elfogadni hogy nekem kellett eldönteni hogy legyen vége a szenvedésének.Az orvos szerint még 1 hétig is szenvedhetett volna mire elpusztul.

Kérem segítsetek hogy lehet ez feldolgozni, mert úgy érzem megszakad a szívem.

(#12748) schawo válasza miko_ (#12747) üzenetére


schawo
titán

Ha menni kell, hát menni kel. Jól döntöttél. Részvétem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12749) snecy20 válasza miko_ (#12747) üzenetére


snecy20
veterán

Az a rossz hírem van, hogyha nagyon kötődtünk egy állathoz, akkor nem lehet feldolgozni. Illetve feldolgozni fel lehet csak beletörődni nem. Pláne ha idő előtt megy el...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12750) bul07 válasza miko_ (#12747) üzenetére


bul07
nagyúr

Megértem a helyzeted
Nekünk jó pár éve kellet elaltatni egy macskánkat
Csak mi végig is néztük, vagyis hallottuk, dec 24 történt, reggel észrevettük hogy a hasi áttétes daganatai szó szerint kinyíltak, műteni már nem lehetett mert nagyon öreg macska volt
Nem tudtam mást tenni telefonáltam a helyi falusi állatorvosnak, macska dobozba, édesanyám ölébe, megérkezz, doki kijön megnéz , és mondja hogy oké altatás , erre bement hozza az injekciót , ott a dobozba beoltotta és mondta édesanyámnak hogy erősen fogja a dobozt, és mehetünk, mire hazaértünk el is pusztult, de senkinek nem kívánom azt a két percet, mert azért nem szenvedés mentesen alszanak el ilyenkor hanem rángatózás közepette
Gondolhatjátok milyen szép karácsony volt abban az évben

Na de míg írtam ezeket a sorokat persze hogy jó meg lettem karmolva
nem gépelhetek én csak úgy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.