Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) lugosi válasza tolvaj! (#12550) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp 1-2 napja volt hír a neten egy olyanról, amelyik Ausztráliából ha jól emlékszem, Írországba keveredett valamilyen módon, persze túlélte.
Jó, lehet hogy a 9 életből 1-2 ráment ;)

(#12552) tolvaj! válasza lugosi (#12551) üzenetére


tolvaj!
őstag

Hárommal előrébb.... ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#12555) lugosi válasza tolvaj! (#12552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, valahogy átugrotta a szemem. :B

(#12556) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Plusz pont a Budai lakómnak!

Kedves macskás lakóm talált egy fekete sérült cicát és mint nagy macska barát - elvitte dokibácsihoz.
Cicust elgázolta egy autó.

Farka eltört, csipője kificamodott.
Senki nem tudott semmit. Macsek ismeretlen volt neki. Kifizette az ápolást és otthagyta aludni.

De nem sokáig volt ismeretlen!
Amíg az orvos ellátta - nyugtató és kezelés, majd kis alvó zárka - a doki észrevette, hogy a bolhanyakörvnek nézett valami egy gazdi címet tartalmazó nyakörv.
Gazdit felhívta és megtudta, hogy egy hete eltünt a cica - már keresték is közbe, és meg is siratták a kandúrt.
Nagy boldogság lett! :C :C

Kedves gazda örömmel kifizette a kezelést ismerősömnek, és azóta a cicus otthon van. Dokibácsi felügyeletével. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12557) saelin


saelin
veterán

Meddig él átlagosan egy egészséges hím macsek? Az enyém 10 éves lett nemrég és alig látszanak rajta az öregség jelei, talán nem olyan játékos, picit sokat alszik, de teljesen jókedvű egész nap! Olvastam valahol, hogy 15 évig is élhetnek a házimacskák, de ez nem tudom mennyire általános.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12558) radi8tor válasza saelin (#12557) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lakásban tartva még akár 20 évig is. :K

Ivartalanított cicák tovább élnek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12559) Fr0z3n válasza saelin (#12557) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az én Füleském 20 éves és 2 hónapos korában ment el. Akkor is végelgyengülésben és nem betegség miatt.

(#12560) saelin


saelin
veterán

Köszi a válaszokat! És igen ivartalanítva van. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12561) bul07


bul07
nagyúr

Macska játékok
425Ft bot gumin tollal
479Ft mű egér egy fém ketrec gömbbe

Free shipping mindkettő

Ez az a automata etető nem is volt olyan sok , bár elég keveset adtak ennyiért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12562) ariel96 válasza saelin (#12557) üzenetére


ariel96
tag

A barátnőm cicája 20 évig élt, pedig ő kijáró cica volt.

Egy Hungária körúton lakó ismerősömnek volt 23 éves cicája is, ő is kijáró cica volt.

(#12556) hagel Ez egy szívet melengető történet. :)

(#12563) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!

Nincs itt valaki, nem tudtok valakit aki korrekt áron cicasitterkedik, cicasitterkedne Miskolc környékén Július vége felé egy hétre? :D
Ivartalanított kan, Brit rövidszőrű, barátságos macsek. :))

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#12564) bul07


bul07
nagyúr

Macskák mentés előtt és után

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12565) Nimrod válasza s3nsitivity (#12563) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez engem is érdekelne, csak éppen Budapesten és három cicára. :U

Néztem pár cicapanziót, 1800 Ft körüli napi árat írnak, de félek ez per cica és három esetében már elég sok lenne.

(#12566) fi:zi'k válasza bul07 (#12561) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A tollas pálcán az a ziherejsztű nem túl jó megoldás. :U
Mi a közeli állatos boltban vmi 5-600 Ft-ért vettünk 2 éve.

(#12565) Nimrod
Milyen feltételeid lennének amúgy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12567) bul07 válasza fi:zi'k (#12566) üzenetére


bul07
nagyúr

Amire gondolsz az forgókapocs, gondolom horgászatból ismered
Az nem fog kiakadni és megszúrni a száját az biztos, már ha ezért nem tartod jó megoldásnak

Az ilyen rendelések azoknak jók akik a világ végén laknak mint én is és így nem kell egy lépést se tenni érte, hozza a posta

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12568) bul07


bul07
nagyúr

Egy macska kapta meg a "Hős Kutya" díjat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12569) radi8tor válasza bul07 (#12568) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt már. :) (tavaly)
De korrekt cicus. :C

⭐ Stella

(#12570) saelin válasza radi8tor (#12569) üzenetére


saelin
veterán

Nem baj hogy linkelte, mert én úgysem láttam. :P

Bátor volt a macska! Talán a kutya mérete miatt mert nekimenni, egy nagyobbnak lehet nem mert volna... bár kitudja... Attól még kijár neki a respect, nem kicsit szép dolog amit művelt! :K

Az enyém tuti nem védene meg... még egy tengerimalactól is megilyed! :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12571) bul07 válasza radi8tor (#12569) üzenetére


bul07
nagyúr

A díjat most kapta(jun.19-én) :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12572) radi8tor válasza bul07 (#12571) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Micsoda pofa. :)

⭐ Stella

(#12573) bul07 válasza radi8tor (#12572) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen mintha tudná hogy ő a szár most, vagy a király aki lenéz unott arccal az alattvalóira

(#12570) saelin

A mi szoba macskánk néha a német juhászunkat is elkergeti már ha olyan kedve van
Bár ha tehetjük közbe lépünk mert félünk hogy a kutyának csak egy roppantás, ugye tartunk tőle hogy ő is védekezni fog

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12574) schawo válasza bul07 (#12571) üzenetére


schawo
titán

Pózer :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12575) Louro válasza bul07 (#12573) üzenetére


Louro
őstag

Nekem az ugrott be, hogy meg kell őt sajnálni. Nálunk evés közben vágnak ilyen fejeket. Főleg, ha se elsőre, se másodikra se adunk nekik. Aztán jön a kunyeranézés és akkor megesik a szívünk. Igaz főleg nekem. Asszony keményebb.

Mess with the best / Die like the rest

(#12576) ariel96 válasza bul07 (#12564) üzenetére


ariel96
tag

Jó érzés látni, hogy ilyen szépen rendbe jöttek. :C

(#12577) Orlin


Orlin
addikt

Remove cat before flight

Szerencsés cica!!! :Y :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12578) Nimrod válasza fi:zi'k (#12566) üzenetére


Nimrod
addikt

Kábé naponta kellene egyszer etetni őket, vizet meg almot cserélni. Lényegében ennyi.

(#12579) bul07 válasza Orlin (#12577) üzenetére


bul07
nagyúr

ÓÓ csórikám hogy megijedhetett , elnézve a száját elég keservesen sírhatott párat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12580) Orlin válasza bul07 (#12579) üzenetére


Orlin
addikt

A nő mondjuk igazán levehette volna.Bár nem tudom mi a legjobb megoldás ilyen helyzetben.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12581) fi:zi'k válasza Nimrod (#12578) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mármint a hellyel szemben milyen elvárások vannak?
Az nyilván alap, hogy megetetik-itatják és almot cserélnek. Tehát pl csak kertes házba vagy épp panelbe, min alapterület, legyen macskavár, stb. Ilyenekre gondoltam. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12582) Louro válasza bul07 (#12561) üzenetére


Louro
őstag

Egér fémketrecben....nekünk volt, de hamar elvettem, mert nagyon zajos lakásba.

A tollasnál a tűs megoldás nem tetszik. Praktikus, de nem tartom biztonságosnak :(

Mess with the best / Die like the rest

(#12583) saelin válasza Orlin (#12580) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem jobb is, hogy nem nyúltak hozzá, akkor lehet ijedtében csinál valami hülyeséget és biztos nem lett volna ilyen szerencsés, mint a mostani helyzetben. Nem is csoda, hogy megijedt... elaludnék valahol, majd több 100 méterrel a föld feledt ébredni... Engem is elkapna a nyávoghatnék! :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12586) Nimrod válasza fi:zi'k (#12581) üzenetére


Nimrod
addikt

Benti cicák szóval inkább panel, más elvárás nagyon nincs. Meg persze legyen egy nyugodt sarok, ahova el tudnak vonulni. :)

(#12587) fi:zi'k válasza Nimrod (#12586) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Már mondani akartam, hogy talán mi tudnánk vállalni (míg nincs itt Dezső), de időközben felhoztam asszonynak a témát és elzárkózott. Egyelőre. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12588) Louro válasza fi:zi'k (#12587) üzenetére


Louro
őstag

Hát a mieink közül az egyik be lenne tojva alaposan. Na meg más cicával még nem is nagyon voltak. Szóval lehet cicafight is lenne. Bár a fehérnek mindegy, csak legyen ablak, ahonnan jó-nyugdíjas módjára kémkedhet. A másiknak meg egy sötét zúg, ahonnan egy hét múlva kidugná a fjeét.

Mess with the best / Die like the rest

(#12589) fi:zi'k válasza Louro (#12588) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy mondtam is, most nincs macs. Anyóséknál nyaral és nagyon élvezi. :K Nekem meg baromira hiányzik. :O Mondjuk pont a héten megyünk arra. Már várom.
Én simán bevállalnék ilyen macskafelügyeletet, mert sokat vagyok itthon és az állatokat is szeretem, így nem lenne probléma.
Amúgy kilátás (10.) és sötét hely is van. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12590) Louro válasza fi:zi'k (#12589) üzenetére


Louro
őstag

Október 10-24 között se lesz Dezső? :DDD Mert akkor két csaj boldogíthatna :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#12591) ariel96 válasza Orlin (#12577) üzenetére


ariel96
tag

Szegény cica! Nem veszítette el a lélekjelenlétét, hősiesen küzdött, kapaszkodott. :(( :Y

(#12592) saelin válasza Louro (#12588) üzenetére


saelin
veterán

"Bár a fehérnek mindegy, csak legyen ablak, ahonnan jó-nyugdíjas módjára kémkedhet."

Ezzel kb leírtad a macskánk jellemét! :DDD A durva az, hogy szeret az ablakban ÜLVE aludni, persze zárt ablaknál, de le merem fogadni, hogy a párkányon is megtenné....

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12593) fi:zi'k válasza Louro (#12590) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor már sanszos, hogy újra fent lesz, de még nem tudom.
Amúgy puhítom asszonyt ezerrel. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12594) ariel96 válasza Nimrod (#12586) üzenetére


ariel96
tag

Mikorra kellene a cicacsőszködés? Most a párom átmenetileg fölhozta a szerszámait (amíg másik műhelyt nem talál magának), ezért most a 46 m2-es lakás raktár jellegű. :)
Nekünk már csak egy ivartalanított 7. évében lévő cicalányunk van.
A lakás I. emeleti, tégla épületben. A Stadion metróállomás közelében lakunk a XIV. kerületben. :U

(#12595) ariel96 válasza bul07 (#12571) üzenetére


ariel96
tag

Ő az a hős cica, aki megvédte a család kisfiát? Nagyon okos (és vagány) ábrázata van. :) :C

(#12596) zolynet


zolynet
addikt

Tegnap esti mentőakciónk:

Este kiengedtük a kutyát egy utolsó pisire. (kicsit hűvösebb időben bent alszik) Ekkor nagy nyávogásra lettünk figyelmesek. Már mentem is a fejlámpáért meg egy kis kajáért. Két kis cicát fogadtunk be. Természetesen meleg helyen aludtak nem kint a kenelben. Mindkettő elég rotty állapotban van, macskanátha. Ma elvisszük dokihoz őket, aztán meglátjuk hogy a szomszédba befogadják-e őket. (anyósék)

+1kép
reggeli friss kép

Life is too short to stay stock!

(#12597) glutamin válasza zolynet (#12596) üzenetére


glutamin
őstag

Mi tavaly fogadtunk be egy nagyon hasonló külsejűt. Az is náthás volt és nem adtam volna neki 1-2 hétnél többet. Tesco parkolóban jelentkezett be hozzánk. Előtte azért még kérette egy kicsit magát (15 perc kergetőzés a környéken). Azóta már egy gazdis, nagy, tunya herélt kandúr lett belőle. :DDD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12598) Nimrod válasza ariel96 (#12594) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszönjük, de úgy néz ki sikerül megoldanunk a szokásos módon. Mégis jobb nekik, ha maradhatnak a megszokott helyükön. Csak a lakás is maradjon még egyben. :DDD

(#12599) momo2828


momo2828
tag

Sziasztok! :)
Mi is pár hete fogadtunk be két csöppséget :)

Velünk vannak már pár hete, így most már kint vannak a kertben/garázsban, mert már jól vannak, nagyon játékosak, rohangálnak fel alá. Viszont most jelenleg úgy csináljuk, hogy amikor reggel elmegyünk otthonról, berakjuk őket a garázsba, mert különben jönnek utánunk a kapun kívül is és félek, hogy nem találnak vissza.
Szerintetek kell aggódjak, vagy visszamennek maguktól? :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.