Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Felhoznám a "nagy" Barebone topikot.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#652) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Eszerint Barebone-alvás. Senki nem foglalkozike barebone-nale.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#653) sowi válasza Athanáz9 (#652) üzenetére


sowi
őstag

mi a kerdes?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#654) Athanáz9 válasza sowi (#653) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kérdés: Asus Vintage E2 V2P5V900 - Core2 E43300 proc-szal
A leírásban van egy sor, amit nem értek
Asus 7300 GS/HTD 256 Mb

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#655) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

És: visszaolvasva a topikot februárig, ilyen (Vintage E2) Asus barabone-ról senki sem írt, lehet, h nem volt magyar forgalmazásban. Az Asus honlapot megnézve megtaláltam. Mintha nem írná, hogy Core2 proc-okat befogad...
Vélemény?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#656) Darkness válasza Athanáz9 (#655) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia,

talan mert, vagy nem vett itt senki, vagy akinek van nem ismeri ezt a topicot. :DD
az elozo HSZre kiterve, ha egy linket dobtal volna, hogy hol is lattad akkor talan mi is megnezhettuk volna. abbol mit irtal en egy videokartyara kovetkeztetek, amit adnak bele, hogy ne az alaplapit hasznald. visszaterve a C2Dhez, szinten kellene link. igaz, hogy a gyarto oldalan nincsen feltuntetve, de lehet egy bios frissitessel megy.

szemelyszerint Intel chipsetes dolgot vennek. vettem. fontebb lehet is latni rola egy kepecsket. :-)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#657) sowi válasza Athanáz9 (#654) üzenetére


sowi
őstag

cpu support eszerint megy benne, a videokartya meg gondolom ahogy az elotte szolo emlitette egy sima pciexpress kartya amit adnak hozza

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#658) Athanáz9 válasza Darkness (#656) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Erről van szó:

http://prohardver.hu/apro/asus_barebone_vintage_barebone_mini_pc_jogtiszta_windows_vista_home_premium/friss.html

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#659) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#654) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

100 ezerért kínálják. Vélemény?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#660) Darkness válasza Athanáz9 (#659) üzenetére


Darkness
aktív tag

En megirtam az elozo HSZemben. rajtad mulik. mit szeretnel csinalni vele. mennyi idore tervezed hasznalni s mikor szeretned majdan lecserelni ill. boviteni. ezeket osszevetve hatarozd el, hogy ez vagy esetleg mas gep. ismetlem, ez az en megallapitasom, velemenyem.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#661) Athanáz9 válasza Darkness (#660) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Ezt értem, és igazad van. Én a használtság kockázatáról tanácstalankodok. Miután még 3 hónap garancia van rá, ebből következtetve 2 és fél éves a gép, benne a dolgok. Nem tudom, egy ennyi idős processzor, stb úgy általában mennyire életerős vagy halálra készülő.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#662) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#661) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Ill. nem csak a proc, hanem főleg a ház, a táp, meg ami itt használódott.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#663) Darkness válasza Athanáz9 (#662) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia,

hat a proci az nem lehet regi. az aszem az iden johetett ki. a tobbi, hat igen. foleg a tap az mit erdemes nagyon megvizslatni. azert nezzel korul. vannak nagyobb boltok ahol arulnak meg barebone gepeket jo arban ujjonan... s csajk ha vegigneztel mindent dontsed el, hogy kell e a hasznalt.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#664) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok! Kérdéseim lennének [erről]

Belefér-e ebbe egy 2600xt?
Mennyire életképes a 690G chipset? (Játékra is használnám... érted :DDD )
Sok helyen olvasom, hogy csak 5000+ -ig támogatja a procikat, de az Asus support oldalán a 6000+ -t is simán vinnie kell. Most melyik?
Belemegy-e egy normál atx táp a házába, és lehet-e táp nélkül kapni?

A válaszokat köszönöm.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#665) sowi válasza WD40 (#664) üzenetére


sowi
őstag

igen, higyj az asus supportnak, altalaban igaz amit mondanak, sima atx tap van benne, tap nelkul nem lehet kapni, amugy egy FSP tap leledzik a belsejeben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#666) sowi válasza Athanáz9 (#662) üzenetére


sowi
őstag

ilyeneket raktunk ipari kioszkok belsejebe, vigan pofognek pedig par igencsak televan mar porral, dzsuvaval es hat nem a legkimelobb korulmenyek kozott mennek minden nap 10-12 orat legalabb, a haz pedig nem nagyon tud elhasznalodni, leven acelbol van :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#667) #56573440


#56573440
törölt tag

egy kérdéssel fordulnék hozzátok:

töröm a fejem egy htpc jellegű netezős, minimál jázékokra még jó gépen. A lényeg igazából a kis fogyasztás kéne legyen, a mostani konfig gyakorlatilag megduplázza a villanyszámlánkat...

a kiszemelt ő lenne: Shuttle

a kérdés az lenne, hogy van ilyen valakinek? tapasztalatok kellenének, hogy mennyire is elég a videokari, én egy 4000+-os x2-t szánnék maxosan mellé, 2 giga rammal. így elméletben játszania kellene a 1080P-s filmeket? tudom hogy alapból ez csak integrált vidkari, de okozott már meglepetést nálam a shuttla :DDD

köszönet előre is :R

szerk: max egy 7600gt-vel támogatnám meg, ha nem elég, de gondolom hdmi-hdmi szebb képet ad, mintha átalakítóznám.

[ Szerkesztve ]

(#668) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

sziasztok

egy kerdessel fordulnek hozzatok.
szeretnek osszedobni egy mini pc-t a kovetkezo konfiggal:
AMD X2 6000+ cpu
8800 GT vga
2GB DDR2 memory
WD 400 GB Sata2 hdd
Creative X-Fi soundcard

gondban vagyok a haz tap kerdessel
ha silverstone sg01 evo-t vennek belerakhatnek barmilyen nagy atxes tapot
de legjobban az antec haza tetszene, amiben 300as psu van ami tuti nem lesz eleg ehhez a konfighoz:S
tudnatok mast ajanlani?
legalabb a 400as tap mindenkepp kell
de jobb lenne a tobb is...
koszi elore is :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#669) sowi válasza SQX_Barto (#668) üzenetére


sowi
őstag

biztos shuttle-t akarsz? nekem nem volt tul szimpi, igaz az enyem meg sima amd-s cucc volt, de utaltam nagyon :)00

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#670) Brumi válasza SQX_Barto (#668) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Én szombat óta használom a következő konfigot:
Shuttle XPC SN68PTG6 Deluxe
AMD X2 5600+
2 GB 800MHz Geil Value RAM
250 GB Seagate SATA II

Az alaplapi HD Audio szerintem nagyon klassz, jó a hangja, és a házba bőven beleférne egy 1 slot-os VGA (nem tudom, hogy a 8800 GT az e). Én az alaplapi 7050-est használom, mivel nem játszok a gépen. Nagyon kicsi, a gyári hűtés rendben van, egyedül a vinyónak van hangja.

Javasolni tudom ezt a házikót, bár nem olcsó mulatság (bruttó 103200 HUF). A Pixmanian csak bruttó 70k, de nem igazán mertem bevállalni a rizikót.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#671) #56573440 válasza Brumi (#670) üzenetére


#56573440
törölt tag

hali

egy kérdésem lenne akkor oda is:D én is hasonlót néztem ki. integrált vga moncsin megy? le tudnád tesztelni mit kezd pl egy 1080P-s videóval? ha lejátsza szerintem tavasszal valami hasonlóra ruházok én is:)

(#672) Brumi válasza #56573440 (#671) üzenetére


Brumi
senior tag

Jó kérdés. Honnan szerezzek olyan videót? Ha adsz valami linket, ahonnan valami tesztet le lehet tölteni, akkor megnézem.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#673) #56573440 válasza Brumi (#672) üzenetére


#56573440
törölt tag

Innen pl

1080p-t szedd le, aztán mond mi lett:D
nekem kb 4000+ lesz benne 2 giga memó meg 2*500 giga wd, ebben a típusban csak nem delux, az csak 59 nekem :DDD

(#674) Brumi válasza #56573440 (#673) üzenetére


Brumi
senior tag

Na leszedtem 2 videót, és szerintem brutálisan szép. Nem akad, nem köhög, minden szuper. A G5-ös gyakorlatilag ugyanez, csak nincs benne egy pár extra, szóval az is jó választás. Bevallom őszintén nekem ennek a külseje tetszik jobban, de ez egyéni probléma. :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#675) #56573440 válasza Brumi (#674) üzenetére


#56573440
törölt tag

nagyker listát nézegetem, és láttam hogy kb vga chipset fronton ugyanaz. nincs benne wifi bluetooth, speedlink, és ujlenyomat, ami nekem nem számít, és nekem meg ennek a formája fogott meg jobban :DDD akkor már csak a mostani szörnyet kell elpasszolni... nah az nem lesz az egyszerű kategória:D

(#676) Brumi válasza #56573440 (#673) üzenetére


Brumi
senior tag

Még valami. A 2x500GB vinyó szerintem nem túl egészséges, mert egymás fölé kell beszerelni és nem hűti semmi. Én is gondolkodtam még egy 160-as beszerelésén, de inkább nem tettem. Mivel van rajta e-sata csatlakozó, javaslom a másik vinyó házon kívüli elhelyezését. No és persze zaj szempontjából sem mindegy, hogy mi van benne. Egyébként jó választás.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#677) #56573440 válasza Brumi (#676) üzenetére


#56573440
törölt tag

mondasz valamit. bár a hűtéstől nem félek, majd megmodolom valahogy tuti ami biztos :DDD
USB 750Gb 8Mb Cache Western Digital MyBook Essential
ez így már szebben hangzik, 34 ért, bár most nézem demand hozott terrás satát 51k-ért. csábulás megy mindenfele:)
jah gondolom hdmi-t nem tesztelted.
esetleg hdtv?:D
az lenne a célom itthon hogy karácsonyra tv, és 1:1 pixel mapping-el rányomni a képet, akkor lenne egy 82-es moncsi itthon:)

[ Szerkesztve ]

(#678) Brumi válasza #56573440 (#677) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát nemigen van mivel tesztelnem, mivel egy profi 19-es CRT-t használok, és valahogy egyik szobában sem találtam plazmát vagy LCD tv-t itthon.... pedig nagyon kerestem. :)
Én inkább a mérete miatt vettem a gépet, a multimédiás képességei annyira nem hoztak lázba, persze nem baj a jövőre nézve, hogy már most tud ilyen okos dolgokat. Egyébként nettó vagy bruttó 59-ért láttad a házat?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#679) #56573440 válasza Brumi (#676) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah és a másik zajszinttel hogy áll a kicsike? most víz van, és félek hogy ilyen szempontból csalódás lenne. eddig ha levegő volt akkor sem hallottam:S
nettó de magamnak... szal megoldom valahogy cégesen, mert munkaeszköz vagy mi:)

[ Szerkesztve ]

(#680) Brumi válasza #56573440 (#679) üzenetére


Brumi
senior tag

Zaj: nekem itt van az asztalon, de leginkább csak a vinyót lehet hallani, meg néha a ventit, ha valamiért felpörgeti (alapban nálam 900-1000 fordulat között megy). A nagygépemhez képest halkabb, de azért egy notinál hangosabb. Igazából ez akkor fog eldőlni, ha már megveszed.
A zaj attól is függ, hogy a környezet milyen, nálunk nagy a csönd, ezért mindent hallani, de a városban szerintem fel sem tűnne.

Az enyém nettóban 86k volt, de még így is több mint 30k a differencia.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#681) #56573440 válasza Brumi (#680) üzenetére


#56573440
törölt tag

jaja viszonylag nagy.

hát lehet hogy kap egy vinyóhalkítást scythe quietdrive és csókolom.nem lesz akkor optikai meghajtónak hely, van egy úgyis usb-s most is azt használom, a bill vezeték nélküli, lehet át is teszem mögém a tv mellé, és csak a monitor vezetékét húzom át. én is csendes helyen lakok, itt a vízzel is hallható a konfig, mondjuk ez pont nem zavar még:) kisebb lesz a procim is, reméljük a legjobbakat:) van egy pár noctua itthon majd okoskodok valamiket:) meg 5V-on minden venti halk.

köszönet a segítséget, asszem nincs több kérdésem:D

[ Szerkesztve ]

(#682) SQX_Barto válasza sowi (#669) üzenetére


SQX_Barto
addikt

az volt a koncepcio, hogy ne shuttle legyen, arra talaltam egy alternativat, az Aspire X-Qpack2 -t, amiben 500as tap van, shuttle-okban nem igazan van 500as tap azt hiszem, meg nem biztos hogy egy 8800 gt beleferne (egyslotos amugy)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#683) SQX_Barto válasza Brumi (#670) üzenetére


SQX_Barto
addikt

ennek a shuttlenak azt hiszem a nem deluxe valtozatat nezegettm (vagy valami hasonlot) pixmanian megnezem az arakat, mert UKben talan annyira nem rizikos :)

SN68SG2 amit nezegettem kozben megtalaltam kulalakra nagyon bejon, csak picivel megdobna a konfig arat (nem tul sokkal azert)
csak ez a 8800gt kerdes... nem tudom beleferne-e
bar ahogy nezem 250 wattos a tapja, na az eselytelen 8800gt-hez, tapcserevel meg vegkepp megdobna az arat...
szoval sztem Aspire lesz Asus lappal a tobbit meg mar leirtam

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#684) Brumi válasza SQX_Barto (#683) üzenetére


Brumi
senior tag

Az enyémben 300W-os táp van, ami szerintem már nem olyan kevés. Persze tényleg nem egy olcsó móka, de a szolgáltatásokat nézve szerintem rendben van. A Pixmanian valóban olcsóbb ez is (70 bruttó).
Amúgy van itt egy VGA kompatibilitási lista, amin ugyan nincs rajta a 8800GT, de 8600-os és 8500-ös van rajta. [Lista].
Ha dobsz egy mail-t a Shuttle supportjának, biztos megmondják, hogy jó vagy nem jó ezzel a konfiggal, és hogy belefér-e a kártya.
Persze nem akarlak rábeszélni, mert nem fizetett nekem a cég, én egyszerűen csak egy elégedett vásárló vagyok. :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#685) SQX_Barto válasza Brumi (#684) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Az EVGA honlapjan a 8800gt-hez 400wattot irtak, ha jol emlekszem es 450 vagy 500at SLIhez.Talaltam Shuttlehoz komolyabb gyari tapot, de az a fel barebone araval egyenerteku kb...
Shuttle-ben a haz tetszik, meg a kenyelmi dolgok, csak a tap keves hozza, meg egy mATX-es megoldast jobbnak erzek, olcsobb, nincs benne semmi speci alkatresz igy nem kell annyi kompromisszumot kotni mint egy barebone-nal
Ez lesz a konfigom:

Asus M2N-MX Socket AM2 Motherboard
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.00GHz (Retail AM2)
Corsair 2GB PC2-6400 XMS2 (2x1GB)
19'' ASUS VW193S Widescreen 5ms
400Gb Western Digital Caviar SATA2 16MB
Aspire X-Qpack2 Micro Atx Case - Blue (500W)
NEC Optiarc 18x DVD-RW RAM SATA Black
+
EVGA e-GeForce 8800 GT 512MB PCI-E
mindezt valszeg aria.co.uk -rol rendelem meg, kijon vagy 650-700fontbol

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#686) #56573440 válasza SQX_Barto (#685) üzenetére


#56573440
törölt tag

még jó hogy a rangot a ph-n nem a cikkek olvasására adják:D
Ebben a cikkben pont van egy olyan rublika, hogy egy KOMPLETT rendszer mit eszik:) 200W. fent a teljes konfig. más kérdés hogy ennyit tud e 12V-on, leadni, de az a sejtésem hogy igen, főleg a 300-as. egy pontos mérettel meg a kolléga meg tudja nézni be fér e:)
egyébként néha a matx-es lapokban is van kompromisszum, nekem a shuttla picit jobban tetszik formatervezésben, de ez van:) ízlések

(#687) sowi válasza SQX_Barto (#682) üzenetére


sowi
őstag

en probaltam regebben mindenfelet, msi-t asus-t shuttle-t, aopen-t, ezekbol nekem leginkabb az aopen es az msi tetszett, kulsore es belsore is, az aopent a mai napig visszasirom, remek gepezet volt :(

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#688) SQX_Barto válasza sowi (#687) üzenetére


SQX_Barto
addikt

msi, asus kulsore nem tetszenek, aopen-bol ahogy neztem nem nagyon van amd-s, shuttle kulsore, tulajdonsagokra is tetszik, csak 8800gt-hez szeretnek ragaszkodni es nemtudom hogy a 300as tappal elmenne a konfig (EVGA honlapja szerint kell a 400as tap, bar szinte minden vga-hozt azt irjak 7900tol felfele :D)
ha elmenne tapcsere nelkul a konfig, akkor megvennem a shuttle-t mert szebb kenyelmesebb, es nagyon sokkal nem dragabb mint mATX-es haz meg lap kulon...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#689) SQX_Barto válasza #56573440 (#686) üzenetére


SQX_Barto
addikt

megneztem a linket, egy aprohirdetesre mutat, de sztem minden szegletet atneztem nem talaltam amit mondtal... regebbrol halvanyan remlik egy szamlalo progi, amibe be lehetett allitani milyen osszetevok vannak (hany vinyo vga stb ) es kidobott egy wattszamot, hogy minimum milyen tap kell vagy valami ilyesmi... de az evga honlapjan 400w (450 sli-hez) van megadva gondolom nem poenbol
a kartya meretei: 112*229 es egyslotos.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#690) #56573440 válasza SQX_Barto (#689) üzenetére


#56573440
törölt tag

a link tényleg rosz volt, ezer bocsi: itt a

mondjuk ami után leírtam hogy cikkek között kellene keresni, szerintem nem lett volna megoldhatatlan probléma :DDD mint mondtam 200W-ot eszik szerencsétlen konfig:)

láttam én már olyat is hogy egy gtx hez 600W-os tápot javasoltak, mégis elmegy 350-ről is ha jó minőségű az.

(#691) #56573440 válasza Brumi (#684) üzenetére


#56573440
törölt tag

őő még egy apróság. vista VS sata driver? eddig asus lapjaim voltak, ott nem volt hiba vele, de itt is gondolom felismeri installnál, és kezeli is. jól tévedek?

(#692) Brumi válasza #56573440 (#691) üzenetére


Brumi
senior tag

Én XP-t tettem rá, de nem kellett semmi neki, alapból ment a SATA vinyó kezelése.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#693) cosmo


cosmo
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy AM2-es ASUS t3 bareone-t de azt hallottam h. nem férnek be a 2 helyet foglaló vga-k...ez igaz?
Illetve szerintetek egy x4600+, 2gb ram, x1950xt vga, +250hdd +dvdrw-t elbírna a táp? :F

Powered by AMD

(#694) SQX_Barto válasza #56573440 (#690) üzenetére


SQX_Barto
addikt

shuttle-bol az SN72P-ben van 400as tap, de eleg csunya ara van...
ha tudnam hogy 300as tap eleg a konfighoz, akkor antec aria (vagy nsk1300 mikor hogy hivjak...) lenne jo, ha nem akkor aspire x-qpack vagy x-qpack2...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#695) #56573440 válasza SQX_Barto (#694) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez tényleg fura. megnézted a linket? láttad mit eszik a konfig? most linkelhetnék egy 8800gtx cikket, azt is a ph-n csinálták, 350W elég volt egy GTX nek is. de ha leírom talán érthetőbb
idézet
"tettünk egy próbát, aminek során arra voltunk kíváncsiak, hogy egy minőségi 350 wattos táp megbírkózik-e egy igazán high-end rendszerrel, amiben természetesen GeForce 8800 GTX dolgozik. Ehhez egy FSP ATX-350GTF tápot vettünk, ami a 12 V-os ágon mindössze 15 A-t tud leadni (az NVIDIA olyat ajánl a 8800 GTX-hez, ami legalább 30 A leadására képes). A konfiguráció alapjául egy Gigabyte 965P-DS4 alaplap szolgált, benne egy Core 2 Duo E6300-as processzorral 3,3 GHz-re tuningolva, 1 GB memória, GeForce 8800 GTX VGA, 3 darab HDD, 1 darab DVD-író, a CPU-ventilátor és további két 12 cm-es házventilátor maximális fordulatszámon, mondhatni egy jól megpakolt rendszerrel volt dolgunk. És jöjjön a lényeg: a táp terhelve a konnektorból 347 wattot vett fel, azaz 80 %-os hatásfokot számolva a konfiguráció kb. 280 wattot fogyasztott, miközben a Far Cry 1600x1200-as felbontásban 16xQ AA/16xAF beállítások mellett futott"

ha a 300W-os táp nem elég egy GT-nek, mármint TÁP nem valami selejtes öngyilkossági kísérlet, mercury és társai, akkor megeszem a kalapom. jah és az előzőben tuning is volt ám...

mondom én , akinek ezer wattos tápja van, mondjuk ingyen volt, de akkor is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#696) Dartimperial válasza cosmo (#693) üzenetére


Dartimperial
tag

Hello

Nekem inteles verzioban van ez az azus t3.
Elméletileg simán elkell ,hogy férjen a vga kártya.
Itt egy oldal linkje a gépröl:[link]
Elég jol láthato minden.Max a kártya hosszusága jelenthet gondot.
A táp szerintem birifogja.

(#697) Hellhammer


Hellhammer
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy létezik olyan barebone váz, amibe bele tudnám rakni a mostani Socket A-s AMD Sempron procimat, meg a DDR memóriákat?
Nézelődtem, de mindenhol csak AM2-s gépeket találtam :(

[ Szerkesztve ]

(#698) #56573440 válasza Hellhammer (#697) üzenetére


#56573440
törölt tag

sajna már nem árulnak, anno asszem volt valami hasonló, de nem sanszos most. el sem adják sokan, apróbaan alig van 1-1 fecske aki válik tőle, pedig sokaknak van, remélem nekem is hamarosan:)

am2 szerntem megéri, olcsó x2-t bele, és hajrá:) ddr2 sincs horror árban már, bár lehet hogy így karácsonykor sokaknak az is drága. ez van:S

(#699) Hellhammer válasza #56573440 (#698) üzenetére


Hellhammer
csendes tag

Köszi a választ ;)
Az aprók között találtam egy socket a-s cuccot, remélem még megvan az illetőnek. Amúgy méretre mekkorák ezek a barebone gépek (konkrétan mondjuk egy asus t3 vagy egy shuttle sn68 jellegű)? Szeretném néha hurcolni magammal a gépet meló miatt, és jó lenne, ha mondjuk egy hátizsákba beférne a dolog, azért is gondoltam arra, hogy cserélem a gépemet :)
Tudom, hogy egy notebook jobb választás lenne, de amire én használnám (zene felvétel, mixelés) arra még ahhoz nagyon sokat kellene rákölteni egy notira, az asztali gépemben meg már ott a hardware amit átmentenék.

(#700) SQX_Barto válasza #56573440 (#695) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Jolvan megertettem, nem ertetlenkedek tovabb ;)
szoval Antec NSK1300 lesz es ugy nezem lessen helyreall a 8800gt elerhetosege is :)
szoval mar csak penz kell :D
koszi a segitseget.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.