Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) janossur


janossur
csendes tag

Sziasztok !

Van egy asus p4p800 VM-S alaplap hozzá 2,6 intel celeron proci.
Szeretném tudni lehet -e feljebb húzni a procit.
Ha lehet, mit kell állítani a biosban és hogyan. :P

(#702) veze válasza janossur (#701) üzenetére


veze
őstag

nekem P4P800 SE van , abban a legegyszerübben ugy lehet hogy van a tulhajtasra elöre beállitott értékek vannak, ilyesmi hogy + 5% 10% 15%, egészen 30% ig terjedően. ha 5 % ra állitom akkor akkor a 3.00Gz .es proci 3149-el bootol be és siman megy, nem is melegszik jobban. Ilyenkor a PAT funkciót (memória) kikapcsolja, azt nem lehet beállitani (alapon automatikisan bekapcsolja)
nézzél szét a biosban, valószinűleg nálad is meg van ez a lehetőség
egyébként egy másik MSI lapban pont egy 2,6-os Celerom megy nekem is 2,97-el, minden gond nélkül

[ Szerkesztve ]

(#703) boki1981


boki1981
csendes tag

Van egy olyan problémám hogy az egyik régi gépemre telepitettem windows 7-et. telepités után a gép ujraindult. Viszont megállt az asus képernyönél. A gépben levő alaplap asus p4p800 e-deluxe.
Biosba belépni nem enged.Merevlemezt meg a winyót azt felismeri viszont viszont mindig megáll a gép. Ha lehuzom a winyó illetve az iró tapcsatiját akkor valamivel tovább jutok,de cmos hibát ir ki.
Csináltam rajta cmos resetet de az sem segitett. Probáltam az alaplap lemezén levő biost flashelni ami sikerült is viszont továbbra is fennáll a hiba. Memóriával nem nem lehet gond kingmax.Másik gépembe gond nélkül müködik. A merevlemez szintén jó kell hogy legyen mert az szintén müködik a másik gépben.
Alaplap nem hiszem hogy elsszállt volna mert ha jol emlékszem akkor egy nöi hang szokott beszélni ha gáz van vele.
Esetleg tudja valaki hogy mi lehet a gond?
Talán egy bios frissités segitene rajta pendriveröl vagy cd-röl tudnám megoldani.
Tud valaki ebben segiteni,mármint abban hogy lépésröl lépésre mit kéne csinálnom. Elöre is köszi a segitséget.

(#704) N.Szil válasza usza (#654) üzenetére


N.Szil
tag

Asus P4P800SE Alaplap Socket 478 +proci+videokátya
Asus P4P800SE alaplap + 2,40GHz-es Prescott Pentium 4 processzor 512 kb cache, 533 MHz FSB +
ATI Radeon 9000 PRO 128MB, AGP 8X, 2D/3D w/ DVI & S-Video
A lapon van egy kis szépséghiba: a 3-as DIMM-slot műanyag pereméből egy fül le van pattanva.
Ettől még tökéletesen müködik, 4 modul hibátlanul megy benne
Ez így egyben (lap+cpu+hűtő+videokátya):15 000 ft
Elsősorban személyes átvétellel ,próbalehetőséggel nálam!
(IMG:/dl/upc/2010-11/02/294680_hqqdcvqr270idqcq_asus_p4p800_se-lap.gif)(IMG:/dl/upc/2010-11/02/294680_u9vg6qvactavc96c_asus_p4p800_se.gif)(IMG:/dl/upc/2010-11/02/294680_u9vg6qvactavc96c_asus_p4p800_se.gif)(IMG:/dl/upc/2010-11/02/294680_u9vg6qvactavc96c_asus_p4p800_se.gif)(/IMG)(/IMG)(/IMG)(/IMG)

(#705) Garet


Garet
csendes tag

Sziasztok

Tegnap történt, hogy egy videókártya berakás után, ahogyan rendezgettem a kábeleket, kihúzhattam az atx power switch-et. és az ide led és power led csatikat az alaplap system power csatlakozójából. Miután rájöttem, hogy hogyan is kéne visszadugni,őket a gép indításánál egész egyszerűen nem történik semmi. Áramot kap, a cpu venti pörög, a vga venti is megy. hdd led pirosan világít egyfolytában, de a gép nem bootol, nem sípol, nem ír ki semmit, a monitor is stand by üzemmódban marad:(

van valakinek valamilyen ötlete??
Előre is köszi a válaszokat.

(#706) lacika000


lacika000
csendes tag

FIGYELEM!!!!!!! Akinek P4P800-VMS DRIVER gondjai vannak,azoknak tudok segíteni ha irtok 1 email cimet nekem a laciesbea87@freemail.hu-ra.LAN-HANG-CSIPSET DRIVEREK MEGOLDHATÓAK.Csak most regeltem ezért írok csak most de segítek szívesen bárkinek ha kell!!!!!!!!!!!!!!

lacika000

(#707) lacika000 válasza Qkker (#676) üzenetére


lacika000
csendes tag

hello nállam vannnak tökéletes driverek ird email cimed és küldön ha még kell.laciesbea87@freemail.hu

lacika000

(#708) norbest válasza night117 (#541) üzenetére


norbest
aktív tag

Nagyon hasznos segítség, már régi problémám volt! Köszönöm! :R

(#709) titus.of.dev válasza sestertius (#682) üzenetére


titus.of.dev
csendes tag

Szia!

Töröld a drvereket az eszközkezelőben és tedd fel azt amit írtam az asus honlapról.

HA nem szólal meg de a win szerint kifogástatlanul működik, akkor az users manualt is töltsd le és ott van az előző hozzászólásom szerinti megoldás. Át kell jumperelni, mert valszószínű hogy front audiora van konfigurálva, és így hátulsó kimeneteken nem jön hang. Átjumpereled és lesz hang.

üdv

(#710) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszí. Asus p4p800-se alaplap támogatja a sata 2--es vinyókat? R-go vehetek bele, nem lesz gond a lemezkezeléssel?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#711) Szasza_boy válasza bajtokarpi (#710) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

Szia!

Nekem p4p800s-x van abban vígan megy a SATA 2-es vinyó.

Valete, Szabolcs

(#712) veze válasza bajtokarpi (#710) üzenetére


veze
őstag

nekem is van egy pont ilyen lapom és minden további nélkül müködik benne:)

(#713) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszönöm!!!

battletag: bossi#2666

(#714) strike-force


strike-force
őstag

akinek van esetleg eladó p4p800-vm lapja , az ne habozzon, dobjon egy pü-t!

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#715) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.

P4P800 SE alaplap integrált hangkártyának van egy alap búgása, hálózati kártya meg ciripelő hangot ad ki. Van rá valami megoldás?

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#716) derapo


derapo
tag

Helló mindenkinek!

Van egy nem induló P4P800-x lapom. Zöld led világít,látszólag bekapcsol,ventik pörögnek,kép nem van.Ja és nem is csipog. 2 procival is próbáltam,két különféle rammal is,2 videokártyával is de nem csinál képet. Egy fórumon olvastam,hogy vegyem ki az elemet cseréljem ki,megtettem de semmi hatás.Van valakinek esetleg kézenfekvőbb ötlete mi lehet a gáz vele? Elméletileg működött ahonnan kaptam.Táp egy Deer 420W.Tudom,hogy nem egy erőbajnok de egy dual xeonos konfigot vitt lazán egy HD3650-es vga-val és 2hdd-vel.Ramok az egyik egy 512MB DDR400 a másik egy DDR400 256M. Procik az egyik egy Celeron D 2.5/533 a másik egy sima celerongy 2.4/400 Vga egy ATI 920064MB
A másik egy Gef2 400

Ötlet?

Azért ide írom mert az ezt mert az erre a célra nyitott topik elhunyt 2007-ben.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#717) Molpe


Molpe
csendes tag

Sziasztok egy p4p800vm/s -es alaplap integrált videókártyáját szeretem volna feltelepiteni de akármelyik drivert használom hozá telepités után bejön a kékhalál is ialmrnt5 hibát jelez ebben kérném segitségeteket hogy ennek mi lehet az okozoja

(#718) _csocso_ válasza Molpe (#717) üzenetére


_csocso_
senior tag

BIOS-ban beállítottad, hogy az legyen az elsődleges eszköz?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#719) Molpe


Molpe
csendes tag

Igen és a driver telepités utániijraiditás utánujra kékhalálal tölt be

(#720) _csocso_ válasza Molpe (#719) üzenetére


_csocso_
senior tag

Könnyen lehet, hogy hibás ebben az esetben.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#721) veze válasza Molpe (#717) üzenetére


veze
őstag

probálj egy másik verziot a driverből, azzal is csinálja?
sajat tapasztalatom volt hasonló, két dologban is
hasznaltam abban az idöben zone alarm pro-t egy bizonyos verziot (4.valahány volt azt hiszem) jött a házhoz egy uj deszka (asus) összekartam telepitettem, arra is a jól bevált zone alarm verziot.. ujraindítast kért utana kékhalál.. minden alkalommal, sose indult el utána rendesen. ujratelepitettem és másik verziot tetetm fel belőle és lám minden rendben lett azonnal.
másik: ugyanez a lap win 7-el ... telepítés utan minden jo, felteszem a freecom Classic halózati network sw-t ( ami addig jo volt máshol) ujrainditas utan kék halál. egymasutan mindig . nem is állt helyre sose ujra kellett rögtön telepíteni
másik verziot tettem fel az említett szoftverből és lám azóta is jo..
szval megérne egy próbát még ez. akár korábbi driverrel is lehet probalkozni nem az elérhető legfrisebbel..

(#722) True


True
aktív tag

Sziasztok.
Kellene nekem egy kis segítség, egy P4P800S-E Deluxe laphoz kellenének a driverei, mert a CD-ét nem kaptam meg hozzá (használtan vettem), és bármit találok az vagy fake, vagy nem hozzá való. Driver detectort akar felrakni minden második link, de tele a faxom velük...
Aki mindent beszerez hozzá nekem, vendégem egy sörre!!!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#723) True válasza True (#722) üzenetére


True
aktív tag

Megoldva!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#724) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
P4P800-E Deluxe alaplapom van.
Ma reggel pendrive csatlakoztatása (usb-s hosszabbítón keresztül) után lefagyott a gép. Reset majd az asus pc speech a következő üzenettel fogad: system failure cpu test.
Gépet szétszedtem, kitakarítottam, procit is, hűtő pasztát le "mostam" róla. Kábeleket átnéztem, mindent kivettem, letakarítottam, visszaraktam. De nem történt javulás.
Úgy emlékszem kb 3 éve volt egy hasonló problémám, annyi különbséggel, hogy akkor nem dugtam rá pendrive-ot. Akkor alaplap cserével sikerült megoldani a problémát.
Mit gondoltok tudok még valamit itthon tenni, amivel megjavulhat?

(#725) True válasza _stick_ (#724) üzenetére


True
aktív tag

Bios reset-et próbáltad..?
Ugyanilyen lapom van, valamikor én is halottam már tőle ezt a szöveget, de nem emléxem mi orvosolta, viszont az biztos, hogy lapot nem kellett cserélni ez miatt...!!!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#726) _stick_ válasza True (#725) üzenetére


_stick_
őstag

Próbáltam, kivettem az elemet.
Ami miatt komolyan aggódok, hogy, amint csatlakoztattam a pendrive-ot, meghalt.
Szereztem egy procit kipróbálásra, de azzal sem működik, sztem az alaplapnak lesz baja. Azért ha eszedbe jut, mi oldotta meg a problémát majd szólj. :R

(#727) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, Pedrive bootolás beállítható ezen a lapon?

(#728) veze válasza Jarod1 (#727) üzenetére


veze
őstag

igen, beállítható.. ha még nem késö a válasz

(#729) josik


josik
aktív tag

Üdv! Van egy p4p800se lap, a bios rendetlenkedett, gondoltam egy frissítés megoldja a gondját. CPU overlock hibát írt, és néha nem akarta látni a vinyót. 3Ghz pentium proci, 80Gb WD vinyó. Sajnos szerintem elnéztem valamit, és se kép se hang... Bekapcsoláskor a ventik pörögnek, a ledek világítanak. Sajnos a driverlemez nincs meg, használtan került hozzám a lap. Ötlete valakinek, hogy lehet életet lehelni bele? Előre is köszi. A 704-es hsz-ban van kép a lapról.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#730) veze válasza josik (#729) üzenetére


veze
őstag

nekem is van egy ilyen deszka..
driver lemezem is megvan
ha érdekel, csinalhatok róla egy iso-t és felteszem mondjuk a data.hu-ra

(#731) josik válasza veze (#730) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi!
Annak nagyon örülnék! Hátha az megoldaná a baját!!!
Ha feltetted írj pü-t, vagy itt.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#732) veze válasza josik (#731) üzenetére


veze
őstag

ha valakinek szüksége lenne még rá:
Asus P4P800 lap gyári cd lemeze image fájl, (méret 639MB)
letöltés

kép

[ Szerkesztve ]

(#733) belfike


belfike
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy ASUS P4P800VM-S alaplapot.Nincs is vele semmi baj csak nem tudom USB (Pendrive-ról) telepíteni.Próbáltam több féle emulációt de mindíg KÉK halált ad.(07b)Tehát a telepítés elindul bejelentkezik a telepítő de még az F8 gomb kérése előtt beadja a nagy kékséget.Ha valaki tudja hogy milyen programmal kell az USB stickre feltenni az XP-t (tudom hogy elavult de nekem megfelel) és a BIOS-ban milyen sorrendet kell beállítani az legyen szíves segítsen.

(#734) veze válasza belfike (#733) üzenetére


veze
őstag

[link]

itt olvasgass win7-re és xp-re is találsz megoldást

(#735) veze válasza veze (#734) üzenetére


veze
őstag

itt is van leirás

ez kifejezetten xp-hez (bocs de lejart a szerk idö)

(#736) belfike válasza veze (#735) üzenetére


belfike
csendes tag

Szia!
Köszi a tájékoztatást,de lehet hogy nem voltam egész pontos.Nekem csak ennek a lapnak a telepítéséve van bajom, nem a telepítő készítéssel.Azért szeretnék tanácsot kérni mert nekem nem jön össze akármit csinálok,de mások szerint a deszka tud pendriveről települni.Nos ennek a pontos leírása kellet volna hogy milyen beállítások és hogy van e valami speciális program már ha van ilyen egyáltalán.Mindenesetre köszönöm a segítő szándékot és elnézést ha rosszul fogalmaztam.

(#737) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!
Fel lehet "erőltetni" Windows 7 alá ennek az alaplapnak az XP-s audió driverét? Mert csak ilyet találtam hozzá. A válaszokat előre is köszönöm!

(#738) _csocso_ válasza VaMik (#737) üzenetére


_csocso_
senior tag

Valószínű, hogy nem. Inkább próbálj meg az audio chiphez nézni win7 drivert valahol, talán összejön.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#739) belfike válasza _csocso_ (#738) üzenetére


belfike
csendes tag

Hali!
Én úgy emlékszem mikor fel raktam a W7et a konfig ellenőrző csak a videó kártyát jelölte meg úgymond gyengének .(tényleg az)A hang az zöld pipát kapott.

[ Szerkesztve ]

(#740) josik válasza veze (#732) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi a drivert! :R Végre eljutottam a deszkához.. Annyi történt, hogy valami történne, csak "vakon vagyok". A cd felpörög, ha megnyomom azF2-t akkor dolgozik valamit majd leáll. PCI videokártyával próbáltam. Valakinek van ötlete?

Te is fiam Bluetooth...

(#741) josik


josik
aktív tag

:-( Nagyon lehalt a topic.

Te is fiam Bluetooth...

(#742) josik


josik
aktív tag

Úgy tűnik, hogy temethetem a deszkát. :-(

Te is fiam Bluetooth...

(#743) Damian666


Damian666
csendes tag

HelL mindenkinek. úgy látom nem csak én vagyok most tanácstalan. szereztem 1 p4p800SE lapot. driver nincs hozzá. Gyártótól leszedtem, de a hálókártya drivere nem jó hozzá. leszedtem több helyről is de mindd ugyan az. nem találja a drivert a win xp :S

Valaki tudja honnan szerezzek drivert hozzá?
Köszi előre is!!!
:W

(#744) josik válasza Damian666 (#743) üzenetére


josik
aktív tag

Veze 732- es hozzászólása! Remélem még él a link.

Te is fiam Bluetooth...

(#745) Qkker


Qkker
csendes tag

Ha nem élne, nekem megvan, letöltöttem, sőt a gyári driverek is megvannak az SE-hez.

(#746) josik válasza josik (#740) üzenetére


josik
aktív tag

:-( Továbbra is várom a segítséget!:-(

Te is fiam Bluetooth...

(#747) veze válasza josik (#744) üzenetére


veze
őstag

jelentem, még él:)
de ha nem fog, és kellene valakinek, csak szóljon.. és megoldjuk

[ Szerkesztve ]

(#748) veze


veze
őstag

van valakinek soundmax ad1985 höz ( p4p800se integralt audio) win7 kompatibilis drivere? keressgéltem de eddig nem sok sikerrel.(

(#749) sata1


sata1
csendes tag

Koszontok mindenkit a forumon!

Segitségeteket szeretném kérni!
Keresek ASUS P4C800 deluxe,vagy e delux alaplapot.Sajnos az enyém most doglott meg "System failed cpu checked" szoveget mondogat és nem indul el a gép.Találkozott már valaki ezzel a hibajelenséggel.Tudom,hogy nem egy mai darab,de hátha van valakinek.
-videokártya jo
-proci jo
-memoria jo-
-táp jo

Csak az alaplapmarad,és nem tudom,hogy mi lehet a baj. :W

(#750) theartofdota


theartofdota
tag

aki esetleg ellenállhatatlan vágyat érez egy P4P800 SE lap iránt, az írjon püt. (majdnem komplett konfigként is eladó) az alaplaphoz sajnos nincs hátlap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.