Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#451) cucka válasza mephysto (#450) üzenetére


cucka
addikt

A php_mysql és a php_mysqli két különálló modulja a php-nak. Tulajdonképpen mindkettő ugyanarra jó, mysql adatbázisok kezelésére.
Alapesetben a sima php_mysql.dll elég, ha ki akarod használni a mysqli fícsöreit, akkor rakd be azt is a php konfig. file-jában..

(#452) vipisti válasza cucka (#451) üzenetére


vipisti
tag

XAMPP!!!

Gnothi seauton.

(#453) mephysto válasza cucka (#451) üzenetére


mephysto
csendes tag

köszönöm! :R

(#454) zeix


zeix
senior tag

Helló!

kellene nekem 1 olyan lekérdezés ahol adott táblában egyszerre tudok több id szerint lekérdezni

pl.
ezeket akarom kiíratni:
id=7700,832,433,5896,6895...stb.

(#455) foosmaster


foosmaster
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy mysql hibaüzenet értelmezéséhez, mivel az alábbi szöveget még egyszer sem láttam hibaüzenetként: "Az oszlopban talalhato ertek nem egyezik meg a 1 sorban szamitott ertekkel". Ez az első weboldal, amit egy új szerverre csinálok, amit eddig még soha nem használtam, de eddigi munkáim során soha nem találkoztam még olyannal, hogy különbség lett volna a szerverek között. A forrást többször is végigolvastam és nem találtam benne semmi hibát.,

Köszönöm előre is a segítséget!

(#456) Lortech válasza zeix (#454) üzenetére


Lortech
addikt

where id = 7700 AND id = 832 stb..

Thank you to god for making me an atheist

(#457) Lortech válasza foosmaster (#455) üzenetére


Lortech
addikt

Konkrétumok nélkül többet nem tudok segíteni: [link]

Thank you to god for making me an atheist

(#458) zeix válasza Lortech (#456) üzenetére


zeix
senior tag

Már próbáltam:

SELECT FROM lista WHERE id = 7986 AND id = 7995

SQL-kérés: Dokumentáció

SELECT FROM lista
WHERE id =7986
AND id =7995
LIMIT 0 , 30

MySQL jelzi: Dokumentáció
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'FROM lista WHERE id = 7986 AND id = 7995
LIMIT 0, 30' at line 1

SELECT * FROM lista WHERE id = 7986 AND id = 7995

A MySQL üreset adott vissza (nincsenek sorok). (A lekérés lefutott 0.0003 másodperc alatt)

Nem megy. :(((

(#459) Lortech válasza zeix (#458) üzenetére


Lortech
addikt

Mert hülye vagyok, nem AND hanem OR természetesen.

Thank you to god for making me an atheist

(#460) zeix válasza Lortech (#459) üzenetére


zeix
senior tag

Az lesz az :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#461) VladimirR


VladimirR
nagyúr

hogyan tudnam egy mysql 5 szerver memoriaigenyet a minimalisra csokkenteni?
nem sokmindenre van hasznalva, csak egy ftp es egy mailserver (mindketto csekely hasznalattal bir) account-jainak tarolasara szolgal az adatbazis

nem tudom, szamit-t, de egy debian rendszer van a mysql alatt

kerdes tehat az, hogy mely beallitasokat erdemes piszkalni, s esetleg melyiket hogyan

elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

(#462) fordfairlane válasza VladimirR (#461) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tipp:

[link]

De bizonyára a mysql konfigurációban is van lehetőség ezen finomhangolni, én magam még nem próbáltam.

x gon' give it to ya

(#463) VladimirR válasza fordfairlane (#462) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ket okbol is maradnek a mysql mellett:
- nem tudom, mennyire lenne egyszeru megetetni a hasznalni kivant alkalmazasokkal ezt
- nincs belole debian csomag (sot, egyeb letoltheto formatumot sem talaltam most hirtelen)

(#464) drShaman


drShaman
aktív tag

Sziasztok

Van nekem egy táblában egy ID1 és egy ID2 mezőm. Mindkettő auto_increment. Azt szeretném, hogy az ID1-en belül nőjön az ID2. Remélem, lehet érteni. Ez megoldható?

(#465) vancha2 válasza drShaman (#464) üzenetére


vancha2
aktív tag

:F Mármint, hogy hozzáadsz egy új rekordot, és nőjön mindkettőnek az értéke automatikusan? Szerintem ha nem adsz értéket egyiknek sem, működni fog...

(#466) drShaman válasza vancha2 (#465) üzenetére


drShaman
aktív tag

Rosszul írtam. Csak az ID2 nőne automatikusan az ID1-en belül.

ID1 ID2
1 1
1 2
1 3
2 1
2 2

Az ID1-et én határozom meg.

[ Szerkesztve ]

(#467) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Most kezdek mysql-ezni... :)
Azt szeretném megtudni, hogy alapból be lehet-e állítani a mezőnknél, hogy azonos adatot ne fogadjon el (pld login mezőnél ne lehessen két felhasználónak ugyanaz a loginja)?

www.refujvaros.hu

(#468) L3zl13 válasza drShaman (#466) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz ezt max tárolt eljárással tudod megcsinálni az sql szerveren.

Aki hülye, haljon meg!

(#469) Lortech válasza kymco (#467) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, erre valók a kulcsok. Primary key / unique tulajdonsággal el kell látnod az oszlopot.

Thank you to god for making me an atheist

(#470) L3zl13 válasza kymco (#467) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Unique opciót be kell állítani az adott mezőre.

Aki hülye, haljon meg!

(#471) kymco válasza L3zl13 (#470) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, közben megtaláltam... :)

www.refujvaros.hu

(#472) xlalix


xlalix
tag

hi!
csináltam egy üzenőfalat php+mysql-ben.Az uzenetek mysqlben vannak eltárolva.A kérdés a köv:hogyan tudnám azt megcsinálni hogy pl amit beírnak ma az üzenőfalra az automatikusan törlődjön 30 nap mulva?!
Várom az ötleteket!
lehet a php kérdések közé kellett volna..

(#473) Louloudaki válasza xlalix (#472) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

a, index oldalletöltésenként vagy üzenet beküldésekor futtatsz egy query, ami megnézi, hogy melyik üzi dátuma régebbi mint az adott nap + 30 nap és egyben törlöd is
b, időzített script a serveren, ami lefut automatikusan mindennap, pl éjjel és az törli a régieket.

irány php topic több infóért.

(#474) L3zl13 válasza xlalix (#472) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Minek törölni? Elfér. (gondolom)

Szvsz jobb ha csak nem iratod ki a 30 napnál régebbieket.

Aki hülye, haljon meg!

(#475) drShaman


drShaman
aktív tag

Írtam egy ilyen keresőt:

$sql = mysql_query("SELECT * FROM statikus WHERE tartalom LIKE '%".$keresett."%' ORDER BY id");

Viszont egyes szavakat nem talál meg. Mit rontottam el?

(#476) cucka válasza drShaman (#475) üzenetére


cucka
addikt

Első tipp: a like alapból nem veszi figyelembe a kis és nagybetűk közötti különbséget, de ez csak az angol ábécé betűire igaz.
Második tipp: karakterkódolások ugye be vannak rendesen állítva?
Harmadik tipp: valójában nem is kéne megtalálja, félrenézted :)

Esetleg valami konkrét példa?

(#477) drShaman válasza cucka (#476) üzenetére


drShaman
aktív tag

3. Meg kell, hogy találja, mert van ilyen tartalom. :)
2. Igen, rendesen be vannak állítva a karakterkódolások - UTF-8.
1. Ezzel mit lehet kezdeni?

(#478) cucka válasza drShaman (#477) üzenetére


cucka
addikt

1. Ezzel mit lehet kezdeni?
Legjobb tudomásom szerint semmit. Ki lehet kerülni, ha htmlentities-el kódolva mented a szöveget az adatbázisba (figyelem, az ő és ű betűket külön le kell kezelni, azoknak nincs html kódja)

(#479) psyLife


psyLife
csendes tag

üdv!
egy kérdés:
az oktatovideo.hu oldalon van egy olyan videósorozat, hogy PHP és MySQL web-programozás kezdőknek.
ő a videókon keresztül apache, php4, és mysql progit használ. nekem azokkal nem ment, de így easyphp-n működik a localhost, és a php is.
csinált az oldalon egy olyan űrlapot, hogy kitöltöd név, cím stb.. oldalt és rákattintasz a megrendelem gombra, akkor elküldi az adatokat e-mailbe, hogy mit "rendeltél", és neki mysql control center progiba kiírja, hogy ki regisztrált milyen névvel, és az (id) azonosítószám így növekszik.
nálam is elküldte az e-mailt, és átirányított a köszönöm oldalra, majd vissza az űrlapra
csak a mysql programba nem írt ki semmit, hogy ki regisztrált, vagy rendelt.
remélem érthető voltam, bocs hogy ilyen hülyén foglamaztam.
előre is köszi a válaszokat. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#480) kymco


kymco
veterán

Egy w2k3 szerveremben van két hálókártya, amivel két eltérő IP tartományt szolgálok ki.... ez történelmi örökségem még egy darabig.
A hálózat egyik IP tartománya számára elérhetővé tettem egy mysql szervert.
A példa kedvéért a két IP tartomány 192.168.100.x/255.255.255.0, a másik 192.168.200.x/255.255.255.0
Nekem az elsőre kellene a mysql szerver, de ha mindkét hálókari él, akkor a másodikra pakolja magát akapból...
Semmi gond, gondoltam, a konfigurálás idejére letiltottam a második hálókarit, és minő csoda, a beállításokat az elsőre rakta..... :)
De amint felélesztettem a második hálókártyát, rögtön átállította magát a másodikra....
Ez nekem nem jó így. Így most le kellett tiltanom a második kártyát, mert fontosabb a mysql üzemeltetése, mint a másik hálózat, de ez nincs így jól....
Hogyan lehet beégetni a mysql-be, hogy melyik IP címre konfigurálja magát?
A válaszokat előre is köszönöm :)

www.refujvaros.hu

(#481) ArchElf válasza kymco (#480) üzenetére


ArchElf
addikt

config.ini > hostname = a kérdéses hálókártya IP címe

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#482) ArchElf válasza ArchElf (#481) üzenetére


ArchElf
addikt

Sorry, kicsit pontosabban:

My.cnf

[mysqld]
bind-address=ipcím

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#483) kymco válasza ArchElf (#482) üzenetére


kymco
veterán

Beállítottam, de akkor sem módosult

www.refujvaros.hu

(#484) ArchElf válasza kymco (#483) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom a mysqld szervízt is újraindítottad...
Ha nem megy ezzel, akkor bug, írni kék a mysql supportnak.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#485) kymco válasza ArchElf (#484) üzenetére


kymco
veterán

Azt nem :B

www.refujvaros.hu

(#486) emre33


emre33
addikt

MYISAM típusú tábla esetén update közben select nem futhat, kettő kizárja egymást?
És jól tudom hogy insert és select egyszerre történhet myisam esetében?

köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#487) emre33 válasza cucka (#449) üzenetére


emre33
addikt

Egyenlőre MYISAM, mert 80%-ban select, 10% insert és most jött be a 10% update.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#488) zeix


zeix
senior tag

Hogyan tudom adott mezőn belül 1-el növelni az értéket úgy, hogy nem kérdezem le elötte, hogy mennyi a pillanatnyi értéke?
Csinálok egy kérdőívet és ahhoz kellene.

(#489) Lortech válasza zeix (#488) üzenetére


Lortech
addikt

Az updateben hivatkozhatsz a mezőre, ami az aktuális értékét jelenti, szóval set mezo = mezo + 1

Thank you to god for making me an atheist

(#490) zeix válasza Lortech (#489) üzenetére


zeix
senior tag

Köszönöm!
Így sokkal 1szerűbb.

(#491) drShaman


drShaman
aktív tag

Van nekem egy olyan SQL táblám, amiben vannak Patikák, melyek többször is szerepelnek, illetve vannak Régiók ilyen formában:

patikak regio
------- -----
1 A
1 A
1 B
2 A
2 B
2 B
3 C

Egy olyan táblázatot szeretnék ebből összehozni, hogy:

patikak A B C
------- - - -
1 2 1 0
2 1 2 0
3 0 0 1

Tehát megszámolná, hogy melyik patika melyik régióban hányszor szerepel.

Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy ezt mivel SQL kéréssel érhetem el?

Előre is köszi a válaszokat.

(#492) SEMTEX


SEMTEX
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem:
MysQl 5.0.22-t használok egy webáruházhoz, és tegnap eljutottam egy olyan ponthoz, ahol úgy tűnik, nem engedélyez több termék felvitelét.

A feltöltés után hófehér képernyő fogad, a többi terméket sem tudom szerkeszteni a belső adminban. Elképzelhető, hogy a MysQl alapbeállításoknál valami korlátozva van? Az eddigi érték 1400-1500 (termék db szám) körül van.

Illetve a korlátozásokat (maximum sor pl.) lehet egyáltalán állítani, módosítani? Ha igen, akkor hol tudom ezt megtenni?

Előre is köszönöm, ha valaki hozzáértő tud segíteni.

...

(#493) pawee


pawee
tag

sziasztok

SELECT pilotak.pilota_nev, futamok.futamid, eredmenyek.helyezes
FROM pilotak INNER JOIN (futamok INNER JOIN eredmenyek ON futamok.id=eredmenyek.futamid) ON pilotak.id=eredmenyek.pilotaid
WHERE (futamok.futam ='Bahreini') AND (eredmenyek.helyezes)=1)

ezzel a lekérdezéssel mi ehet a baj azt írja a mysql cc, hogy:

[proba] ERROR 1064: You have an error in your SQL syntax near '(futamok INNER JOIN eredmenyek ON futamok.id=eredmenyek.futamid) ON pilotak.id=e' at line 2

lehet hogy a joinolással van baj?nem vagyok nagy pro a témában...

[ Szerkesztve ]

Minden input az ördögtől érkezik!

(#494) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Összetett és komplex kérdésem lenne, nem is biztos, hogy az adatbázisok és a MySQL rá a válasz, csak próbálkozom, hogy hogyan és miként lehetne a legegyszerűbben megoldani a következő esetet:

Adott egy honlap, kész a grafikai és a tartalmi design, viszont az egésznek az alapja egy komoly és masszív adatrengeteg, ami bizony sok felé ágazik szét. Nézzük miről is van szó: Magyarország összes települése megtalálható lesz az oldalon (előbb-utóbb), megyékkel kezdődik, megyékre kattintva városokra szűkül, ezekre rákattintva almenük jönnek elő (minden városnál ugyanazok az almenük, de ezek tartalma természetesen, mindig más), mondjuk öt darab, és minden egyes almenü még 3-4 almenüre ágazik szét. Természetesen mindegyikben külön tartalom az adott településre vonatkozóan. Az oldalon keresztül le lehet majd kérni az egy bizonyos településre vonatkozó adatokat vagy akár egy keresőn át lehet specifikus városra és adatra is keresni, sőt egy bizonyos adaton keresztül el lehet majd jutni egy másik településre is, amennyiben egyezés van. (Pl. Aprajafalva hulladék szolgáltatója ugyanaz, mint Pitricsomé) Tudom, hogy zavaros, úgyhogy itt egy kép, hogy nagyjából hogy épül fel a dolog: [link]

Most jön a ciki rész: A MySQL tudásom kimerül abban, hogy linuxon fel tudom telepíteni és PHPMyadminon keresztül módosítom a táblák tartalmát. Férfiasan bevallom sosem foglalkoztam mélyen vele, HTML, CSS, grafikai elemek és kis PHP az még megy, de ez sajnos nem. Az első kérdés az, hogy a fenti tények tudatában érdemes-e egyáltalán SQL-t használni? Amennyiben igen akkor szintén csak a neheze marad, ugyanis kérdés, hogy létre tudom-e én ezt így hozni nulla tudással anélkül, hogy egy évig képezném magam vagy kitépném minden hajszálam a folyamat közben?

Nagyon szívesen fogadnék minden tippet vagy ötletet, hogy hogy lehetne ezt a legésszerűbben és legoptimálisabban kivitelezni, ugyanis ez egy közszolgálati oldal lesz, elvileg mindenki javát szolgálná (amennyiben el tudjuk készíteni). Bevallom őszintén, hogy nekem még nem áll össze a fejemben a dolog, hogy hogy kellene ezt kivitelezni olyan szinten, hogy minden lekérhető legyen, ugyanakkor ne legyen sem túlbonyolítva, sem csontra lebutítva, viszont hamarosan el kéne készülni ennek az oldal törzsét képező "almotornak" és nem nagyon tudom hol kellene ennek utánakérdeznem :B
Szóval ötleteket, tippeket várom és köszönöm mindenkinek, aki hozzászól a témához :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#495) vakondka válasza SEMTEX (#492) üzenetére


vakondka
őstag

Lényegében kizárt dolog, hogy az adatbázis korlátoz a felvitt termékek mennyiségében, az már könnyebben elképzehető, hogy a webáruházban van beépítve valamilyen korlát, illetve a termékek felvitele közben történt valamilyen hiba.

A MySQL hibátlanul tud kezelni egy webáruházat, amiben 10.000 termék van, efelett már lehet egy kis lassulás, de szerintem 50.000 rekord alatt nem szabad behalnia.

Én az Oscommerce rendszert ismerem, az 100% hogy nem korlátozza a felvitt termékek számát.
Van is topic-ja itt a Prohardveren: [link]

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#496) zeix


zeix
senior tag

Helló!

Ehhez kérnék 1 kis segítséget:

list($talalatokszama) = mysql_fetch_row(mysql_query('SELECT count(*) FROM rendel WHERE sp = $valtozo));

a találatok számát akarom megtudni, de ez így nem működik...
Hogyan lehetne helyesen lekérdezni?

(#497) zeix válasza zeix (#496) üzenetére


zeix
senior tag

Megvan!

a mysql_num_rows segített ebben....meg a Google :)
a count-tal sehogysem tudtam úgy megírni, hogy eredményt is adjon vissza a változó miatt.

$adat="abc";

$talalatok= mysql_query("SELECT * FROM rendel WHERE sp = '$adat' ");

echo mysql_num_rows($talalatok);

[ Szerkesztve ]

(#498) emitter


emitter
őstag

életem első adatbázisát akarom létrehozni, nem csoda, ha felmerül néhány kérdés:
- van egy csomó engine, jó lesz, ha a default MyISAM-ot választom?
- utf8 a weboldalam kódolása, a tábláknak utf8_hungarian_ci-t válasszak, vagy unicode_ci-t?
- maximum néhány száz rekordom lesz, ilyenkor fölösleges az indexelés, anélkül is gyors, nem?

egyelőre ennyi :-)

(#499) emitter válasza The DJ (#494) üzenetére


emitter
őstag

Miért nem kérnek föl rá (az illetékesek) egy céget? Ha jól sejtem, nem állami megbízásod van, hanem egy körny.védelemmel foglalkozó cég adta ki az ukázt.. csak van erre keretük, hogy profin elkészíttessék az adatbázist. Én teljesen hasonló cipőben (=tudással) járok, ahogy előző hsz-ben írtam is, sosem volt dolgom sql-lel, html, css megy, php is vmilyen szinten. De én nem mernék belevágni egy ekkora projektbe, főleg ha az idő is szorít.

(#500) Louloudaki válasza emitter (#498) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

- inkább innodb-t használj szerintem, több előnye van
- ha csak magyar szöveg lesz benne, akkor valszeg elég a hun
- indexelés sosem árt, még ha csak néhány 100 rekordod van akkor is. ahol lehet, gyorsítsuk a lekérdezéseket, nem csak te használod egyedül a szervert :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.