Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#151) Zoltán


Zoltán
őstag

Egy (számomra legalábbis) érdekes probémába botlottam:

Ezt használom regisztrációkor ellenörzésre, hogy van-e már ilyen név:

$lekeres2 = mysql_query(''SELECT * FROM probatabla
WHERE nev= '$nev' '');
if (mysql_num_rows($lekeres2) != 0)
{
while ( $row = mysql_fetch_array( $lekeres2 ) )
{
print ''Van már ilyen név, válassz másikat!'';
}
}
else
.........

Tök jó megy, tehát ha van már ilyen név, akkor kiírja, hogy ''Van már ilyen név, válassz másikat!''.


Ezt meg belépéskor használom, hogy ellenőrizzem, hogy van-e ilyen név+jelszó:


$lekeres = mysql_query(''SELECT * FROM probatabla
WHERE nev= '$nev' and jelszo= '$jelszo' '');
if (mysql_num_rows($lekeres) == 0)
{
while ( $row = mysql_fetch_array( $lekeres ) )
{
print ''Név/jelszó nem stimmel!'';
}
print ''miért ezt írja csak ki?'';
}

else
.....

Tehát szinte ugyanaz a 2 kódrészlet. A poén az, hogy a 2. esetben nem működik rendesen, ugyanis nem azt írja ki, hogy ''Név/jelszó nem stimmel!'', hanem azt, hogy ''miért ezt írja csak ki?''

Ez miért van?

Köszi!

(#152) VladimirR válasza Zoltán (#151) üzenetére


VladimirR
nagyúr

eloszor is:
a ket kodreszlet kozott az alapveto kulonbseg az, hogy mig az elsonel akkor lepsz be a feltetel igaza agaba, ha nem nulla a sorok szama, mig masodik esetben akkor, ha nulla
igy aztan egy 0 sorbol allo tomb sorain akarsz vegigmenni (ugye ez nem fog megtortenni, ezert nem lepsz be a ciklusba

egyebkent jobb lenni igy, mint azt mar faster is emlitette:

$lekeres2 = mysql_query(''SELECT * FROM probatabla
WHERE nev= '$nev' '');
if (mysql_num_rows($lekeres2) != 0) // ha nem nulla a sorok szama, vagyis van ilyen felhasznalo
{
print ''Van már ilyen név, válassz másikat!'';
}
else
.........

$lekeres = mysql_query(''SELECT * FROM probatabla
WHERE nev= '$nev' and jelszo= '$jelszo' '');
if (mysql_num_rows($lekeres) == 0) // ha nulla a sorok szama, vagyis nincs ilyen felhasznalo
{
print ''Név/jelszó nem stimmel!'';
}

else
.....

(#153) Zoltán válasza VladimirR (#152) üzenetére


Zoltán
őstag

''egy 0 sorbol allo tomb sorain akarsz vegigmenni (ugye ez nem fog megtortenni, ezert nem lepsz be a ciklusba'' -erre tippeltem Én is, de fentebb meg ugye, ha jól emlékszem azt a tanácsot kaptam, hogy feccselni kell. Akkor most mikor kell feccselni?

[Szerkesztve]

(#154) VladimirR válasza Zoltán (#153) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, korabban valoban javasoltam, de akkor meg ki is akartad iratni az adott nevet, most pedig csak megszmolni akarod a sorokat
''fleccselni'' csak akkor kel, ha a lekerdezes eredmenyet ki is akarod iratni, sorok megszamolasahoz erre nincs szukseg

(#155) Zoltán válasza VladimirR (#154) üzenetére


Zoltán
őstag

Értem köszi!

(#156) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Esetleg javasolnám még a select count(*) from probatabla és a mysql_result párost is...

Aki hülye, haljon meg!

(#157) Zoltán válasza L3zl13 (#156) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyelőre örülök ennek, de majd előbb-utóbb azokat is megtanulom.

(#158) VladimirR válasza L3zl13 (#156) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szerintem az ide nem jo, mert nem az osszes sort akarja megszamolni, hanem azt akarja megnezni, letezik-e az adott felhasznalohoz tartozo rekord

(#159) L3zl13 válasza VladimirR (#158) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És ha megadsz feltételt, akkor miben különbözik?
Ha nem akarod később felhasználni az egyes sorokat, akkor akár counttal is lekérheted.

Aki hülye, haljon meg!

(#160) Edguy


Edguy
csendes tag

Helló!

Ez mit jelent? Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in

(#161) VladimirR válasza Edguy (#160) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azt jelenti, hogy a mysql_fetch_arry fuggveny parametere nem mysql_query (vagy nem tudom mi ad meg ilyet) altal visszzadott resourceid
ellenorizd, hogy a lekerdezes lefut-e, iilletve hogy jol parameterezted a fuggvenyt

(#162) Edguy


Edguy
csendes tag

Köszi. Azóta meglett a hiba. De lenne még valami.
A szövegdobozba beírok valamit így:
1
2
3
4
Ezt elmentem az adatbázisba, de mikor kiíratom, már így írja ki : 1 2 3 4

(#163) VladimirR válasza Edguy (#162) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez mar php-s kerdes, de azert ven, mert a \r\n (*nix rendszer alatt csak \n) karaktereken (ez a sortores) at kell alakitanod <br> (vagy xhtml-hez <br />) kodda, hogy a html-en is latszodjon a sortores

(#164) Zoltán


Zoltán
őstag

Most ezzel nem boldogulok:
<?php
....
....
.... // innentől nem jó

if ( isset( $jelszo ) && isset( $nev ) )
{
$parancs = ''UPDATE probatabla SET jelszo =
'$jelszo' WHERE
nev=$nev'';
$eredmeny = mysql_query( $parancs );
if ( ! $eredmeny )
die (''Nem sikerült a módosítás: ''
.mysql_error());
print ''<h1>A tábla módosítva, ''.
mysql_affected_rows() .
'' sor változott</h1><p>'';
}
?>
<form action=''<? print $PHP_SELF ?>'' method=''POST''>
<select name=''nev''>
<?
$eredmeny = mysql_query( ''SELECT jelszo, nev
FROM probatabla'' );
while( $egy_sor = mysql_fetch_object( $eredmeny ) )
{

print ''<option> $egy_sor->nev\n''; // ezt írja ki, ebből tudsz választani. Ez kerül a select //name=nev -be.
}
mysql_close( $kapcsolat );
?>
</select>
<input type=''text'' name=''jelszo''>
<input type=''submit'' value=''Frissítés''>
</form>
</body>
</html>


Az lenne a lényeg, hogy a legördülő menüből kiválasztasz egy nevet, és az ahhoz tartozó jelszót tudod módosítani. Ki is választok egy nevet, de hibát ír ki:

Ha mondjuk ''Anna'' nevű felhasználót választom jelszómódosításra, akkor ezt írja ki:
'' Nem sikerült a módosítás: Unknown column 'Anna' in 'where clause' ''


Mit csináltam rosszul?

Szintaktikai hiba nincs, mert lefut. Meg persze előtte csatlakozok is az adatbázishoz.


[Szerkesztve]

(#165) Zoltán válasza Zoltán (#164) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez a rész rendben van, csak a PH fóruma tördelte furcsán:

// ezt írja ki, ebből tudsz választani. Ez kerül a select //name=nev -be.

[Szerkesztve]

(#166) L3zl13 válasza Zoltán (#165) üzenetére


L3zl13
nagyúr

$nev nincs idézőjelben az update-nél (mint ahogy a jelszónál van)

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#167) Zoltán válasza L3zl13 (#166) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi, ez volt a gond. Én meg valami logikai problémát kerestem... :B

(#168) deakgyuri


deakgyuri
tag

Légyszi segítsetek nekem az alábbi kódrészletet kidolgozni, elakadtam.
Az a lényege, hogy ebben a táblában max 15-20 sor lesz, de ezeket soronként kellene betenni egy változóba, amit később át tudok adni egy java scriptnek, ami tulajdonképpen megjeleníti az eredményt.

$keres = ''SELECT * FROM apro'';
$eredmeny = mysql_query( $keres, $kapcsolat );
$sorok_szama = mysql_num_rows ( $eredmeny );
$egy_sor = mysql_fetch_array( $eredmeny );
$id=$egy_sor['apro_id'];
$felado=$egy_sor['apro_felado'];
$eleres=$egy_sor''apro_eler'];
$tol=$egy_sor['apro_mettol'];
$ig=$egy_sor['apro_meddig'];
$szoveg=$egy_sor['aprohirdetes'];
$link=$egy_sor['link'];

for ($szamlalo = 0; $szamlalo < $sorok_szama; $szamlalo++)
{
print $sorok_szama[$szamlalo];
}


Nem bagyok egy nagy php-s de szükségem lenne erre, egy oldal fejlesztéséhez.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#169) VladimirR válasza deakgyuri (#168) üzenetére


VladimirR
nagyúr

$keres = ''SELECT * FROM apro'';
$eredmeny = mysql_query( $keres, $kapcsolat );
$sorok_szama = mysql_num_rows ( $eredmeny );

for ($szamlalo = 0; $szamlalo < $sorok_szama; $szamlalo++) {
$egy_sor = mysql_fetch_assoc( $eredmeny );
print $szamlalo.''. sor: ''
.'' ''.$egy_sor['apro_id']
.'' ''.$egy_sor['apro_felado']
.'' ''.$egy_sor['apro_eler']
.'' ''.$egy_sor['apro_mettol']
.'' ''.$egy_sor['apro_meddig']
.'' ''.$egy_sor['aprohirdetes']
.'' ''.$egy_sor['link'].''\r\n'';
}

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

mas:

#1005 - Can't create table '.\ph_search\users.frm' (errno: 140)

ez mi? csak akkor mondja, ha a users tabla nick mezojet (ami varchar) binary-ra teszem
neztem phpmyadminbol is es konzolbol is, a hiba mindket esetben fennal
mysql 4.0.20
jogokkal nincs baj, root-kent neztem, minden mas mukodik rendesen

elore is ksozonom

[Szerkesztve]

(#170) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ha jól tudom mysqlben magyar karakterekhez latin2 vagy UTF8-as collate-et kéne használni. Melyiket érdemesebb a kettő közül? Van valamelyiknek előnye a másikkal szemben?

Aki hülye, haljon meg!

(#171) b14 válasza L3zl13 (#170) üzenetére


b14
senior tag

Én UTF8-at használok és a phpmyadminban is az az alap.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#172) b14 válasza VladimirR (#169) üzenetére


b14
senior tag

Ezt a php könyv így írta:
$keres = ''SELECT * FROM apro'';
$eredmeny = mysql_query( $keres, $kapcsolat );
$i=0;
while($egy_sor = mysql_fetch_assoc( $eredmeny ))
{
$i++;
print $szamlalo.''. sor: ''
.'' ''.$egy_sor['apro_id']
.'' ''.$egy_sor['apro_felado']
.'' ''.$egy_sor['apro_eler']
.'' ''.$egy_sor['apro_mettol']
.'' ''.$egy_sor['apro_meddig']
.'' ''.$egy_sor['aprohirdetes']
.'' ''.$egy_sor['link'].''\r\n'';
}

[Szerkesztve]

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#173) #57764352


#57764352
törölt tag

Hali!

Van egy táblában kezdés és vége mezőm, melyek megmondják, hogy meddig lehet elvégezni az adott műveletet.
A táblában a mezők típusa time.
Ebben a Formátumban van tárolva: HH:MM:SS. Nem állítottam a formátumon, semmit, csak így tárolom.

Azt kellene megcsinálnom, hogy a lekérdezés az adott határokon belül van-e?
PHP-ból nyerjem ki az aktuális időt?

Ez a lekérdezés:
$lekerd = ''SELECT * FROM akt_vizsga WHERE (kezdes > '$ido') AND (vege < '$ido') AND (tan_azon = $id)'';

A $ido formátuma: HH:MM:SS.

Ha kiveszem az idő összehasonlítás simán működik.

(#174) #57764352 válasza #57764352 (#173) üzenetére


#57764352
törölt tag

Közbe rájöttem :)

(#175) VladimirR


VladimirR
nagyúr

hogyan tudnam a mysql 4.1.14 karalkterkeszletet latin2-re allitani?
a my.ini-ben van egy olyan, hogy ''default-character-set=latin2'', viszont a phpmyadmin szerint a ''MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8)'', es az őű betuk helyett is mindenutt csak kerdojeleket latok
korabbi mysql-ben latin2 volt alapbol, es valahogy nincs kedvem a parszazezer soros db-t atirogatni

segitsegeteket elore is koszonom
VladimirR

(#176) VladimirR válasza VladimirR (#175) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fel

(#177) Szalma válasza VladimirR (#175) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha dump import volt és nem db file másolás, akkor valószínűleg a db és tábla karakterszetek a default utf-8-ra álltak be... Nem bonyolult állítgatni! Itt nézelődj -> Bővebben: link (MySQL doksi. :) ))

Szeretettel:
Szalma

(#178) VladimirR válasza Szalma (#177) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem a db es tabla karakterkeszletevel van a gond, legalabbis azt hiszem (a mysql kapcsolat egyeztetes, a db, a tabla es a szoveges mezok egybevetes erteke mind latin2_hungarian_ci, hanem az mysql szerver karakterkeszletevel, amit viszont egyszeruen nem tudok allitani (ujonnan felvitt adatok is hibasan jelennek meg)
a manual, amit linkeltel (meg mar neztem korabban is :B) azt irja, hogy ilyen-olyan kapcsolokkal inditsam a mysql-t, viszont az nem sikerul, mert ekkor a szolgaltatas nem indul el (The MYSQL service could not be started. A system error has occurred. System error 1067 has occurred. The process terminated unexpectedly.), vagy pedig forditsam ujra az egeszet (ehhez viszont sem kedvem, sem forditom, sem hozzaertesem nincs)

(#179) Rici válasza VladimirR (#178) üzenetére


Rici
tag

Nézd meg, hogy mit ad ki a SHOW VARIABLES; parancs végrehajtása, és az eredményből a character_set -tel és collation_ -nel kezdődő sorok közül az összeset írd le ide. Akkor remélhetőleg okosabbak leszünk, és tudunk továbblépni.

(#180) VladimirR válasza Rici (#179) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, ezek phpmyadminbol vannak:
(valtozo, session ertek, globalis ertek)
character set client utf8 latin2
character set connection latin2 latin2
character set database latin2 latin2
character set results utf8 latin2
character set server latin2 latin2
character set system utf8 utf8
character sets dir D:\Programs\Server\mysql\share\charsets/ D:\Programs\Server\mysql\share\charsets/
collation connection latin2_hungarian_ci latin2_general_ci
collation database latin2_general_ci latin2_general_ci
collation server latin2_general_ci latin2_general_ci
illetve mint irtam, a phpmyadmin fooldalan:
MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8)
ezeket meg a mysqld sugoja mondja:
character-set-server latin1
character-sets-dir D:\Programs\Server\mysql\share\charsets/
chroot (No default value)
collation-server latin1_swedish_ci
default-character-set latin1
default-collation latin1_swedish_ci
default-time-zone (No default value)
illetve mysqladmin:
character-sets-dir (No default value)
default-character-set (No default value)

(#181) Rici válasza VladimirR (#180) üzenetére


Rici
tag

Amit a mysqld súgója ír ki, az valószínűleg távol áll az igazságtól. A phpmyadmin által megadott értékek már jobban néznek ki. Igazából azt kellene tudni, hogy milyen program is akar hozzáférni valójában az adatbázishoz, gondolom egy php alapú site-ról van szó, a phpmyadmin csak karbantartasra van, ha jól gondolom.

Röviden összefoglalom, hogy hogyan is működik ez a karakterkészlet dolog: amikor a szerver eltárol egy sztringet, azt egy bájtsorozatként tárolja el, és a szerver / adatbázis / tábla / oszlop szintjén meg lehet határozni, hogy az eltárolt bájtsorozatot hogyan is kell értelmezni (milyen karakterkódolásban van). De ez igazából csak a mysql szerver számára fontos, hogy pl. hogyan hasonlítsa össze a bájtsorozatokat rendezéskor. Tehát ez a tárolási kódolás, ami pl. a character_set_server vagy a character_set_database változó értéke, ill. a táblákhoz és oszlopokhoz rendelt tárolási kódolást a SHOW CREATE paranccsal lehet megnézni. Ennek a tárolási kódolásnak a kliens felé menő lekérdezések szempontjából sok jelentősége nincs, legfeljebb annyit érdemes tudni, hogy a latin_ kezdetű dolgoknál 256 féle-karaktert lehet tárolni, az ucs2- és utf-8 kódolással pedig a Unicode kódtábla alsó 65536 karakterét.

Amikor a mysql kliens felé jönnek sztringek vagy a kliens küld sztringeket, akkor ugyebár azok is egy bájtsorozat formájában léteznek, és hozzájuk is tartozik egy karakterkódolás, hogy hogyan is kell értelmezni a bájtsorozatot. Itt jön a lényeges, a kliens számára is érdekesebb rész. A kliensnek meg kell mondania, hogy mi is legyen ez a bizonyos kódolás, amivel szeretné a sztringek bájtsorozatát megkapni. A konverziót a szerver automatikusan elvégzi. Elméletileg tehát mindegy, hogy miben van tárolva a sztring, a szerver mindig azzal a kódolással küldi, amivel a kliens kéri. Persze a konverziónál bekerülhetnek kérdőjelek a sztringekbe, mert pl. egy utf8-ban tárolt arab betűt nem lehet egy 256 féle karaktert támogató latin2 karakterkódolással ábrázolni. És persze az ő/ű betűk is ebbe a kategóriába tartozhatnak, ha pl. utf8-ról latin1-re kell konvertálni, de pl. utf8-ról latin2-be már menniük kell. Gyakorlatilag persze nyilván érdemes abban tárolni a sztringeket, amiben le lesz kérdezve, mert akkor nem kell a szervernek állandóan konvertálgatni.

Ezek a kliens oldali dolgok a character_set_client, character_set_connection, és character_set_results változókban vannak tárolva, amiket a megfelelő paranccsal a kliensnek be kell állítania, mert alapból nem számíthat rá, hogy a szerver pont abban küldi, amiben a kliens gondolná.

Általában itt szokott lenni a gond. Pl. ha egy .php oldal iso-8859-2 kódolással küldi az oldalakat a böngésző felé, de az adatbázisból utf8-cal kéri le a sztringeket, akkor ott gáz lesz. (feltéve ha nem használ maga a php karakterkonvertálást az iconv_ vagy a mb_ függvényekkel.)

Tehát a lényeg: a kliensnek kapcsolódás után pl. egy SET CHARACTER SET latin2; és SET NAMES latin2; parancsot kell kiadnia, és akkor már latin2-ben érkeznek a válaszok.

Egyébként ez az egész karakterkódolás téma _nagyon_ összetett, de ha tényleg át akarod látni, akkor nagyon ajánlom, hogy nézz utána, hogy pl. mi is az a Unicode, az utf8 kódolás, a latinX kódolások stb.

(#182) Panther válasza Rici (#181) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na, ez még véletlenül nekem is érdekes volt. :)
Amúgy most én is phpmyadminnal másolgattam be adatokat a DB-mbe, és az ő/ű helyére mindenhol ''?'' került. A vicces azonban az, hogy ha még az adatok elküldése előtt a bemásolt ''ő'' mellé írtam egy ugyanolyan ''ő''-t, akkor a másolt kérdőjellé vált felvitel után, a beírt meg nem. (''ű''-nél a másolt kalapos volt, úgyhogy ott megértem. de az ''ő'' az csont egyformán nézett ki! :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#183) Rici válasza Panther (#182) üzenetére


Rici
tag

A hullámos ő és rendes ő, illetve kalapos ű és rendes ű általában elég sok galibát tud okozni. A dolog mélyén az van, hogy egyik latin kódtábla sem tartalmazza egyszerre ezeket a karaktereket, a hullámos és kalapos változat a latin1-ben szerepel, a rendes magyar változat meg a latin2-ben. Tehát amíg a feldolgozásban részt vevő összes program nem utf8 vagy ucs2 kódolással dolgozik, addig tuti nem lehet egy szövegen belül a hullámos és rendes magyar változatot is látni, valahová kérdőjelek vagy egyebek fognak kerülni.

Egyébként az lenne a követendő, hogyha a websiteok mind utf8-cal működnének, és az adatbázisokban is utf8-cal vagy kétbájtos (ucs2) karakterkódolással lennének tárolva az adatok, akkor nem lenne probléma a karakterkészletekkel, mert igazából mindig ott jön be a gond, amikor konvertálás történik, és az új karakterkészlet nem tud ábrázolni bizonyos karaktereket. Az utf8 és az ucs2 pedig ''minden'' Unicode karaktert tud ábrázolni, csak mégsem használják, pedig már elég régóta ki lettek találva.

(#184) Italy


Italy
csendes tag

Hello-halló!

Lenne egy kérdésem:
Felraktam szépen az appserv-win32-2.5.4a.exe progit a kis XPm re.
Az apache szerver szépen el is indult.
A www könyvtárból szépen meg is jeleníti a phpinfo.php-t.
A bibi az, hogy a mysql-szerverem nem fut. A mysql.exe-filet ha elindítom (/bin-ből) akkor megjelenik egy dos-os ablak, semmi nincs kiírva rá, csippan egyet bezáródik és kész.
Hát így nehéz adatbázist létrehozni.
Ha a mysql_start.exe-t indítom el akkor azt írja, hogy:
''A megadott nevet(MYSQL) a rendszer nem ismeri fel
belső vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként''
Segítsetek légyszi, hogy létre tudjak hozni egy adatbázist.

Előre is köszi!

(#185) Tele von Zsinór válasza Italy (#184) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha jól értem, akkor nincs telepítve a mysql service. Nézd meg a services.msc futtatásával. Ha nincs, akkor a mysqld.exe-t a -i vagy /i paraméterrel indítva elvileg telepíti neked, és onnantól parancssorba beírt net start mysql és net stop mysql paranccsal tudod vezéreli h menjen-e vagy ne.

(#186) Italy


Italy
csendes tag

Halihó!

Okk. Köszike. Összejött.
Viszont mostmár van egy new probléma.
Szépen gyönyörűen elindítom az én kis mysql-emet. Kijön a dos-os parancssor.
Begépelem, hogy : CREATE DATABASE gfd; -szépen létrehozza.
Aztán CONNECT DATABASE gfd; -csatlakozik gyönyörűen.
Ezután INSERT-tel szépen létre tudm hozni a kis tábláimat.
Kilépek a mysql-ből.
Visszalépek és beírom: CONNECT DATABASE gfd; - és csak a szép kis hibaüzenet jön:
ERROR 2005 <HY000>: Unknow MySQL server host 'gfd' (11001);
No persze olyan is van, hogy létrehozom az adatbázist, majd mikor csatlakozni akarok rögtön ezt mondja nekem (közbe nem léptem ki a DOS-os ablakból).
Lehet, hogy nem csinálok valamit jól?
Sőt...

Megköszönném a segítséget.

(#187) Italy


Italy
csendes tag

Ok!
Sorry!
Én voltam a balek.
A CONNECT DATABASE-be A DATABASE nem kell.

Hali!

(#188) faster


faster
nagyúr

Megjelent a Mysql 5.0 stable:

[link]

(#189) Italy


Italy
csendes tag

EJJJ!

Ismét összejött egy kérdés:
Call to undefined function mysql_connect()
Nem ismeri ezt a fügvényt?
Mit lehet tenni?

Kérem aki tud segítsen.
Valami biztosnincs jól beállítva..

(#190) b14 válasza Italy (#189) üzenetére


b14
senior tag

Nincs jól beállítva/felrakva a mysql php-s library.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#191) Italy


Italy
csendes tag

Fogtam az appserv-et felraktam és semmit sem állítgattam. Mit kellene állítgatnom?
Egyébként a mysql műxik, apache fut, phpinfo()-t le tudom kérni.

(#192) VladimirR válasza Italy (#191) üzenetére


VladimirR
nagyúr

keresd meg a php.ini-ben a kov sort:
extension=php_mysql.dll
es torold elole a pontosvesszot ( ; )

(#193) Italy


Italy
csendes tag

php.ini-t a windows könyvtárba találtam. Ott viszont nincs benne ilyen sor.
Ilyenek vannak a PHP könyvtárba:
php.ini-dist
php.ini-recommended
Ezeket próbálltam megváltoztatni de semmi. Próbálltam megváltoztatni, átmásolni windows könyvtárba php.ini néven, de ez sem segített.

(#194) faster válasza Italy (#193) üzenetére


faster
nagyúr

phpinfo() kiírja, hol keresi a php.ini-t. Miután átírod, újra kell indítani a webszervert.

[Szerkesztve]

(#195) Italy


Italy
csendes tag

Igen. Megvn. Csak a windows könnytárba még be kellett másolnom a php_mysql.dll-t is.
Mivel amíg nem másoltam be hibát adott ki.
Mostmár egy fokal jobb.

Kösz a segítséget.

(#196) faster válasza Italy (#195) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként Apache webszerver esetén van rá mód, hogy a php.ini-t ne (és más fájlokat se) kelljen ide-oda másolgatni, de sok szívás van vele, mire kitapasztalja valaki.

(#197) Italy


Italy
csendes tag

No még egyet mára aztán kész:
ha valami barátságosabb felületet szeretnék magamnak, nem pedig a jegyzettömböt akkor ismét millió beálítást kell tennem, hogy működjön megint minden?
Valahol láttam egy olyat, hogy a gyerek gombok segítségével illesztette be a különböző függvényeket.

Köszi a választ!
Kellemes hétvégét!

(#198) L3zl13 válasza Italy (#197) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem értem mi köze a webszerver, php, sql beállításoknak a szövegszerkesztő programhoz... :F

Vannak kimondottan PHP fejlesztői környezetek. Illetve olyan szövegszerkesztők, amelyek csak szinezéssel segítik a programozást, meg pár kissebb segádfunkció.

Előbbire példa a Zend Studio, utóbbira pl az Edit+.

Aki hülye, haljon meg!

(#199) Italy


Italy
csendes tag

Csak azért gondoltam, hogy kell millio beállítást csinállni, mivel amit én láttam azon egy kattintás és már lehetett látni, hogy hogy néz ki valójában amit leprogramoztam.

Szerintem nem vagyok hülye. Vagy mégis....? Hm... Na mindeggy. Azért még kicsit maradok az élők sorában

''Amig a körömlakk meg nem szárad, a nő gyakorlatilag teljesen védtelen...''

(#200) Sikoly


Sikoly
tag

Sziasztok!
Lenne egy viszonylag hatalmas problémám:

Hogy tudnám lementeni az adatbázisomat phpmyadmin nélkül?

Sajnos eléggé lassucska a szerver ahol a honlapom van & így a 8000-9000 vagy annál több sort tartalmazó táblák lementését félbeszakítja a phpmyadmin.
(Hol többet, hol kevesebbet, de teljesen sosem tudja letölteni...)

:(

Létezik erre a problémára vmi orvoslás?

u.i: a fórumban lévő biztonsági mentés opció sem működik!

---

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.