Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1068) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!
Karácsonykor vettem egy (húmitis?), jah igen egy Sandisk E-130-at az extreme digitalba. Rá egy hétre be is szart, go szerviz, egy hét szervizelés után megállípították, hogy nem tudják megjavítani levásárolhatom az árát (19e)

a következő cuccosokat néztem ki a helyére:

- Philips HDD 050 1GB

- Samsung Yepp U2RXB 512MB fekete MP3-lejátszó

- Iriver T20 512MB

Szerintetek melyiket válasszam?

u.i.:
(szeretem a basszust, és pl az előző sandisknak a basszusa nekem nem felelt meg, de végülis mind1...)

(#1393) <Adamsky> válasza Aleks (#1391) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, mint ponti_ak-nak. Nekem a munkatarsam w800-as tellóját sikerült kipróbálnom (saját CX-300-as fülesemmel). Az első kellemetlen tapasztalat a magas alapzaj volt. Persze-persze az in-ear fülesek az ilyen zajokat jobban előhozzák mint hagyományos társaik, de ez akkor is sok volt.
A zene egyébként úgy összességében szépen szólt rajta, de valahogy kevésbé éreztem dinamikusnak. És most itt nem feltétlen a basszusra gondolok...
A hangerő növelésével is egyre fogyott belőle a szufla. A közép-magas hangok túlságosan előtérbe kerültek (ezen mondjuk lehet az eq-val lehetett volna javítani), és a mélyek sem voltak olyan tiszták, mint alacsonyabb hangerőn.
Szumma-szummárom: 5-ös skálán olyan gyenge 4-es. Lehet rajta zenét hallgatni, így egyéni igényektől függően jó alternatíva lehet.

A lényeg tehát, hogy ki kell próbálni ezt is és egy komolyabb MP3 lejátszót.

(#1807) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Sennheiser cx300-am van.
A basszus a mindenem (pl mint a wmp truebassja), meg persze a hangminöség is fontos...
Ti milyen mp3 lejátszókat ajánlotok és milyen árban??

Köszi előre is!

Gabi

(#1860) matyiGo


matyiGo
aktív tag

''most akkor mi van ezzel a mW és ezzel a dBvel? :F :F :F :U ''

Mostanában sokat vacakoltam, milyen mp3 lejátszót újítsak. Végül egy iaudio 5 lett :C , ami tényleg nagyszerűen szól. Míg kutattam hogy melyikre essen a választásom sokszor felmerült a mW és a dB kérdése és megmondom őszintén én még most se tudtam rájönni arra hogy tulajdon képen mit is számít mondjuk az ha egy mp3nak 18 vagy 30mW a kimeneti teljesítménye :U :F . Sokak szerint marketing kérdés de a legtöbben úgy tartják hogy a hangerő meg a basszus… aztán ezekre jönnek azok a kontra vélemények hogy ők hangosabbnak érezték mondjuk a 18mW iRivert mint az U3ast ami ugyebár 30mW vagy a 13mW-os G3 és az U3 között. Én laikusként úgy vélem, hogy ez nagyon kis részben teljesítmény és nagyon nagy részben reklám. :B (+az ifp190 csak 90dB-s volt és mégsem érzékelek külömbséget az iAudionál pedig az 95dB)

Jó lenne ha valami hozzáértő eloszlatná ezeket a fellegeket és írna pár sort ezekről a dolgokról, hogy tulajdonképpen mi az a mW vagy a dB…stb , miért számítanak és miért nem, miért érdemes koncentrálni ezekre a paraméterekre… stb. :F :R :R :R :R

Egyébként egy másik dolog a rádió kérdése az mp3 lejátszókba, miért van az hogy nincs hatással rájuk az eq :( , nagyon ratyi rádiót hallgatni így. A régi ifp190 lejátszóm az első pár fw.-vel még zsír volt, gyönyörű basszusokkal, viszont az iaudio5-nél kétlem, hogy ilyen hangzás mellet még hasznát fogom, venne a rádiónak. :((( :O

(#1864) matyiGo válasza Beerwolf (#1862) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Nem az igazi, mármint a szoftverjük haldoklós és a márkásabbak, mint az iaudio tisztábban szólnak valahogy simább a hangzáskép, bár hangerőre nincs nagy eltérés és ha nem vagy ''vájt fülű'' akkor elhanyagolható a hangzás képi különbség, kő kemény basszusa van ezeknek is, le kell hogy hervasszam a díszes márkás társaságot. Én egy Telstar UFM-661 hasonlítottam össze az iaudio 5 el és egy ifp190 vel. Gondolom ez a lejátszó sem tér el túlságosan az UFM-661-től mármint hardware szinten. (bár mondjuk az a 6mW elég gyenguskának tűnik, de mint az említettem előző hozzászólásaimban nem lehetünk biztosak abban hogy ez mit is jelent pl. az Telstar UFM-661 elvileg 5mW fülenként :DDD és mégis alig tér el teljesítményben az iaudiotól, éppen csak a hangzáskép gyengébb -nagyon picit-)

Amit még tudni kell ezekről az mp3 lejátszókról, hogy gagyi a szoftverjük vagyis ha nagyon sokáig vacakolsz a beállításokkal el kezd hülye dolgokat csinálni, ilyenkor újra kell indítani. Ezekívül ha túl nagy hangerőre teszed elkezd torzítani főleg a basszusoknál, nem mintha ez az iaudio5 re nem lenne igaz. (persze nem minden beállításnál) ;] egyébként mindenkinek akinek nincs fölös 25k-juk tudom ajánlani Telstar UFM-661-t (nincs ráírva hogy telstar, megjegyzem azért mert az csak ''cimkézi'' és aránylag jól szól csak jó füles kell hozzá, nem mintha az iaudiohoz nem ;] )

(#3333) Sir Lemming


Sir Lemming
csendes tag

Jó estét Uraim!

Nos, majdnem két év után egy szikra megölte az FY500-asom... illetve a gépek nem látják. Anno 35k volt, elég drága kis zsebrádió lett belőle nem? :D

Van-é esetleg MPIO (--> tudom nem egy világszám, de jól szól + nem divattermék) vonalon méltó utód? Mert én nem leltem... Amik most vannak.. hát... sok rossz vélemény és randa design...

Alap elvárásaim:
- elemes... (van 4 aaa akku nem karom kidobálni)
- Min 1Gbyte Mass Sorage képes
- rádió
- mp3 lejátszás, természetesen
- jó hangminőség / basszus
(Esetleg karpánt.)

Ár jelen pillanatban mindegy.

Esetleg ha tudna valaki felvilágodítással szolgálni, hogy adott esetben beépített akkus lejátszó aksija meddig bírja... szóljon.
A parám: Hány feltöltést bír, mennyire érzékeny ha nincs csutkára merítve, stb.

Tudom, keresés gomb. Végignyálaztam ez év majd összes termését, de összefoglalom az igényeimet, hátha van akinek beugrik egy zseniális és tuti darab.

Ellenkező esetben elszedem öcsém FY500asát és bukta a cuccot. ;)

(#3369) ruscus


ruscus
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Kb. hasonlóra számítottam én is, de azért köszönöm, hogy olyan diplomatikusak voltatok! (én is tudom, h ennyi pénzért álmodik a nyomor minőségi lejátszót venni!) (bár azért titkon reméltem, h mondtok 1-2 javaslatot mpio-ra -bár nekem nagyon nem jön be! vagy vmi más márka vmelyik modelljére)

És köszönöm azt az Iriver ajánlatot is! Még meggondolom, egyrészt még sose vásároltam Vaterán (gondolom ott még bőven mehet feljebb az ára is decemberig!) szóval kicsit tartok tőle de azért megnézem a leírást róla. (meghát az én szívem sokkal inkább iaudio felé húzna)

De a legvalószínűbb az, h PD-205 lesz belőle, annak ellenére, h nem javasoljátok (vagy head music rc561) - avval legalább kapok egy 2GB-s mem.kártyát, ha mással nem, legalább azzal jól járok ennyi lóvéért (9900) (bár persze nem ez lenne a célom ugyebár!) de egyenlőre inkább a hangminőségből adok alább, mint a mem.terjedelemből, mert nekem ez lesz életem első mp3-a, és ilyen alacsony budget-ből sem akarok olyat venni, amit 1 év múlva kidobhatok!
úgy vagyok vele h ha már 15-nél többet költök rá (nem mintha lenne annyim, csak gondolatban), akkor minden elvárásomnak maximálisan megfelelőt vennék csak, és egyébként jelenleg amúgy sem kapható ilyen (leginkább iaudio g3 áll közel hozzá, ha lenne 32 ezrem, de még az is joystickos, és nekem külsőre se tetszik annyira mint az 5)

De [B]esetleg még annyit megtennétek, h mondtok véleményt arról, h eza pd-205 (ill. head music rc561) jobban szól-e mint mondjuk egy telstar v. odys, trekstor stb.nél[/B] (bár nyílván ti ilyen alsó kategóriákat még nem hallgattatok!) vagy a 2 közül (pd kontra head music) melyik a rosszabb választás (elsősorban hangminőségben). mert telstart is kb. 12e-ért kapok, és többet is tud, csak gondolom hangban nagyon szar. de ha aszongyátok, h az általam választott 2 még ezeknél is rosszabb hangot produkál, lehet h inkább telstart v roadstart veszek
Az a sigmatel chipset meg csak az ilyen tudatlan vásárlók beetetésére szolgál, h attol jobb lesz a hang :F ???!!!

Ja és az, h gyári fülessel nem túl jól szól (tudom, h még a márkásakhoz se adnak legjobbat, úgyh ez nem lep meg!!!), az jelenti-e azt, h esetleg jobb minőségűvel már elfogadhatóbb lesz a hangzás?????!!!! nem mintha lenne olyanom, csak egy régi sony fülesem van az anno rádiós walkmenemhez kapott, de ha csak ez agond a lejátszóval, az tényleg nem olyan gáz!!!! (abból még később beszerezhetek jobbat, ha a lejátszó egyébként jól működik!)
és ha már itt tartunk szerintetek melyik lenne a legolcsóbb jó hangot adó füles (tudom h erre van másoik topic) nekem nem kell külvilág kiszűrése, csak a basszus kiemelés a fontos

Előre is köszönök minden segítséget!

(#3796) ruscus válasza Kerienn (#3781) üzenetére


ruscus
tag

ezzel én is egyetértek: nagyon úgy fest a dolog,h nemcsak a CSAK DAP-ok, de az elemes DAP-ok is nemsoká kimennek a divatból, ezért próbálok meg én is mindent,h most még egy jó minőségű elemes playerre tehessek szert! (valószínűleg ennek az az oka, amiket macilaci már leírt,ehhez én nem értek, de szerintem ebbe az a tény is belejátszik nem kis mértékben, h fogyasztói társadalomban élünk, és az akkus lejátszókat sokkal hamarabb kénytelenek az emberek lecserélni, mint az elemeset, ami nyílván szintén érdeke a gyártóknak)

hm, mp3lejátszós karóra.... hát...,remélem nem haragszol meg, ha azt mondom,engem ez nemigazán hoz lázba.. :) én olyan régimódi típus vagyok,h jobb szeretem, ha vmi egyszerre csak egy célt szolgál,de azt kiválóan. de azért azt se állítom,h ne történt volna már velem is olyan, h egy marketing húzás értelmetlen módon elcsábított volna! :D kezdetben a mobiltelefont, sőt még az mp3lejátszót is! tök fölösleges, "sznob" dolognak tartottam... tehát még bármi megtörténhet... :)

mpman-en semmi vicceset nem találok, ugyanis a húgomnak is ilyen van! :DDD (annak idején ő is a legolcsóbbat vette meg...) - és egyébként már kb. 2 éve működik is neki! de ha nincs más, még ez is nagyon le tud nyűgözni(karácsonyra hazajött húgom a koleszból a lejátszójával együtt :D ,úgyh. most végre meg tudom hallgatni 1-2 mp3 file-omat,ami a szám.gépen van! :R )
a lejátszóról annyit, aki még nem találkozott volna ilyennel (elég valószínű ezen a fórumon :D ), h sztem hallgatható,nem recsegős hangja van,csakhát ohne basszus, nagyon lapos és steril az egész,semmi dinamikája nincs! de egyébként szerintem egyáltalán nem olyan buta, kezeli a mappákat, kiírja az id3tag-eket, van benne diktafon és még olyan "eszméletlen fontos" dolgokat is tud, mint a többszínű háttérvilágítás! :DDD ("tiszta iaudio5"! :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4168) matyiGo


matyiGo
aktív tag

sziasztok!

régen jártam erre... de nagyon úgy tűnik hogy a világ nem túl sokat változott.... ;)

esetleg nem dobtak piacra valamit ami megeszi az összes eddigi „minőségi” mp3 lejátszó hangzását és leküld basszusban is a fejemről a egy Sennheiser HD-555-t?

…sosem értettem hogy miért nem pakolnak kultúrált erősítőket (vagy miket) az mp3 lejátszókba, és miért van az hogyha csak a hangzást figyeljük egy iaudio vagy egy iriver, vagy éppen csak egy meizu, de lehetne akár sony is, egyszerűen nem tud csak hajszálnyival* jobb hangminőséget produkálni mint egy ócska kínai „lófos”. egyetlen értelme a drágának a stabil szoftver. Mondjuk én hajlandó, lennék beáldozni a stabilitást a szép és erőteljes hangzás érdekében.

Hajszálnyi: több lehetőség az eq szabályzásban, ami egyébként tök fölös mert csak torzítassz vele, meg túlhúzod. Bőven elég lenne egy mp3-ba egy magas, mély és középtartomány szabályzó meg talán hogy a parasztok is örüljenek egy 3d hangzásállító.

Mostmeg jól felhúztam magam mert a szerencsétlen mp3-ról szóló cikkek sorozata másról sem szól mint hogy hány színes a kijelzője mekkora a felbontása hányféle az EQ-ja mekkora fps-sel lehet rajta filmet nézni és mekkora ász a touchpad. a hangzáson meg 2 sorral túl lesznek. Eszükbe sem jut átrágni magukat azon hogy milyen a mély és magas tartományokban, mennyire nyeli el a közepet, hogy csillog a magas, hogyan nem, hogy torzít ha túlhúzzuk az EQ-t, vagy netán ha összehasonlítanának kettőt... stb. idióta banda :O
eszetekbe ne jusson megkérdőjelezni a hallásom, félig zenész családból származom s nagyon úgy tűnik ebből a génálományból örökölem többet. :P

mod: ici picit offos

[ Szerkesztve ]

(#4186) riam válasza bwoay (#4183) üzenetére


riam
tag

Érdekes, amit a Meizu E3-ról írsz, mert nekem pl. pont ez a típust tűnt "zajmentesnek"
Lehet, hogy egyedi darabot sikerült kifognom? Az biztos, hogy egy nagyon kicsit talán "hidegebb",nem annyira természetes hangja mint az X6-nak (ez állítólag úgyanaz mint az E5-t, csak kicsiben), viszont soha nem recsegett be az erősebb basszusoknál, mint ahogy az X6.
Az enyémnek egy év után tört le az elemtartó fedele (leejtettem), és egyszer kellett szervízbe vinnem azért, mert apámnak (miután neki ajándékoztam) sikerült valahogy olyan durván lefagyasztania,hogy szervízbe tudták csak frissíteni.(már nem is volt garis, mégsem kértek pénzt érte)
Most kb 1,5 éves, azóta is tökéletesen működik.
Szerintem jó kis lejátszó, most nagyon jó árban is van, ezért ha valaki elemes mp3-t szeretne érdemes lenne rászánnia az időt, hogy valahol meghallgasson egyet.

(#4224) Peat;) válasza nipon (#4221) üzenetére


Peat;)
veterán

Mennyi a gyári üzemidő? Tapasztalat: én alaphoz képest pluszba használok clear stereot, basszus effektet, tömörítés általi minsőégvesztést minimalizáló valamit (ha már ilyen jól hangzott benyomtam) képernyő a max-1-es fényerőn van és tizenx órára tenném az üzemidőt a testvérlejátszónál (a815). Ha kikapcsolja valaki ezeket a dolgokat és képernyőt sem nagy fényerőn használja gondolom 20 óra fölé is megy stand by ide vagy oda ez nem rossz. Ez az egy dolog ne tartson vissza szerintem, inkább azt vedd figyelembe hogy a sony lejátszóknak van alapzaja!

megnéztem leírást: 320kb/s-es mp3-nál 24 órás üzemidő van megadva, a stand by szerintem minimálisat vesz le ebből, sonynál üzemidővel nincs gond szerintem, ne ez alapján dönts.

Egyébként ha nem kell rádió a815 is van kb35 ezer bruttóért, kapsz egy sokkal jobb fülhallgatót, fémházat és nagyobb kijelzőt. Mondjuk 1 hónapja még 30-ért is lehetett kapni, de én még mindig jobb vételnek tartom, persze ha kell rádió akkor nem.

(#5138) poursuite


poursuite
csendes tag

Sziasztok!

Első mp3 lejátszóm vásárlását tervezem, és tanácsokat szeretnék kérni, hogy melyiket válasszam.
Ami fontos:
- legyen benne rádió.
- legyen nagyon jó hangzása, ha lehet a basszus főleg legyen elég erős.
- szoftverileg a drag and drop-hoz álljon a legközelebb a zene átmásolásban. /ne legyen pl. olyan mint a most az electroworld-ben akciós Samsung, aminek kell a windows media player megléte stb./
- minimum 1 Gb-os legyen

A többi paraméter, mint aksi, jack dugó, menü, méret stb. nem lényeges. Összesen maximum 10.000 Ft-ot tudok rászánni.

Eddig amiket néztem:
Sansa Clip, Sony NWD-B103F, Mpio FL-500

Előre is köszönöm a konkrét javaslatokat!

(#5347) Viktor77 válasza LILLAmaca (#5346) üzenetére


Viktor77
titán

Több kérdésedre válaszolok.

1. Fent a fekete sávon, van olyan, hogy "Adataim", ott tudsz jelszót változtatni.
2. Ha be vagy jelentkezve, akkor jobb felül, van egy menüpont, hogy "Beállítások". Ott meg tudod változtatni a hozzászólások időrendbeli sorrendjét (is).
3. Ha telefonban zene kell, akkor csak SE. A Walkman széria még mindig üt (tapasztalatból mondom). Ha erre adod a fejed, akkor csak ezt vegyél.
4. A Clip tud jól szólni. Nagyon is. Pont azért, amilyen. Sallagmentes, viszont rágyúrtak a hangchipre (de ezt olvashattad feljebb is párszor). Így itt gyakorlatilag csak azt kell megfizetned. Ha a 11-12K-s sávban gondlkodsz, akkor ő a nyerő.
5. Elöször egy W800-am volt (van), ehhez vettem egy Sennheiser CX300-at fülest (jobban szól mint a gyári HPM70-es). Már ez is nagyon jól szólt (komolyan). De mivel ki akartam próbálni egy MP3 lejátszót is, így gondoltam belevágok egybe, az itt olvasottak alapján. Úgy voltam vele mint te. Így direkt a legolcsóbbra mentem (Clip), hogy ha csalódok, ne bukjak sokat. De meglepődtem mi rejtőzik ebben a csöppnyi kis kütyüben. Hangerő, basszus, szép hangzás (bár ebben szerepe van a fülhallgatónak is). Kétlem, hogy 21-22K-ért jobb párost lehet kapni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7083) zolkovi


zolkovi
csendes tag

Sziasztok!

Egy fura tapasztalatot szeretnék veletek megosztani:
Sokáig olvasgattam ezt és az ehhez kapcsolódó forumokat hogy milyen mp3 lejátszót vegyek végül úgy döntöttem hogy első lépésban egy cx 95-ös fülest veszek és majd itt ott összehasonlítgatom.
Sajna az áruházas összehasonlítás valahogy nem ment nem tudtam igazán dönteni mert a körülmények frusztráltak voltak ott, a számok másik és nem tudtam objektív véleményt alkotni. mivel egy jóbarátom egy iAudio x5- lejátszóján meg tudtam hallgatni hogy mi is az elvárható úgy gondoltam majd veszek egy iAudiot abban nem csalódhatok.
Aztán mindenféle pénzügyi dolgok miatt, funkcionálisan a kezelés és a mérett miatt egy meizu m3 mellet döntöttem. és egy iszonyat pozitívat csalódtam. sokkal hifisebb a hangzása mint qannak az iaudionak. nagyon szépet szól egyáltalán nem bántam meg pedig aggódtam hogy a hangja nem lesz olyan szép mint az x5-nek, pedig szebb.

meizu vs. iaudio
3 cuccot használtam összehasonlításhoz: az x5-ös iaudiot, a pioneer hifinket (elég high tech darab) és ezt a kis meizut.
végül arra jutottam hogy a meizu hangja sokkal közelebb áll a hifi hangzásához, viszont középtartományban sokat keéll b*szogatni az eq-t hogy jó legyen, valahogy az x5 középből jobb eq nélkül, viszont a basszusai borzasztóak a meizuhoz és a hifihez képest, egyszerűen magasan szólnak, mintha nem ismerné azt az igazán lágy mélységet, ha felhúzom a basszust egy csomó más tartományt is megemel ami tönkrevágja a hangzást. és alapból is gépibb a hangja, nem tudoik rá mást mondani.
no csak ennyit szeretnék írni és feltenni az a kérdést hogy hogyan a fenébe alakult ki ez az iAudio-s nagyzolás...? :Y

[ Szerkesztve ]

csüsz

(#7741) asadasad22


asadasad22
őstag

adott: mp3 lejátszó szabvány 3,5mm jack csatlakozóval.
egyik napról a másikra érdekes csatlakozási probléma adódott: teljesen random módon elszáll a hangtartomány egy jelentős része (főleg az énekhangok szinte teljesen és a basszus jelentős része, de más tartományok is). ha éppen jó, kicsit csavargatom, és máris rossz lesz, illetve ha pl a kábelt fogom úgy, hogy a lejátszó lelógjon, már ez is elég, hogy rossz legyen. teszteltem 3 fülessel is, szóval biztosan a lejátszóban van a gond. esetleg valamivel ki kellene tisztítani a jack bemenetét, lehetséges valamilyen javítási mód, vagy inkább gondolkozzak új lejátszón? annyira nem régi, nem is új, kb 2 éves lesz..

(#8650) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Hello! Szerintetek milyen mp3 lejátszót vegyek? Kritériumaim: nagy tárhely(30 giga fölött), kiváló hangminőség jó basszussal, videó nem fontos, érintőképernyő nem fontos, semmiképp sem ipod, ár 100 alatt vagy a körül. Előre is köszi a válaszokat!

(#8763) unyadavid válasza Sir Robin 25 (#8762) üzenetére


unyadavid
senior tag

Szerintem töltheted egyfolytába :K nem hiszem, hogy meg kéne várni míg lemerül :N

Tristis: szerintemegy mp3 lejátszó csak digitális jelet tud kibocsátani, analógot esetleg egy basszus gitár :DDD de ha nem jól gondolom akkor majd kijavítanak a profik :K

[ Szerkesztve ]

(#8874) Neilontero


Neilontero
csendes tag

No,ma reggel megjött a Fuze...nagyon féltem elkezdeni a hallgatását,féltem hogy csalódom. Tényleg csalódtam,de pozitívan! Nem hittem a fülemnek! A Sansa márkáról itt hallottam legelőször és nem tudtam elhinni hogy miért ajánlja ennyire mindenki.No,most megtapasztaltam.
Először a rajta található számokat kezdtem el hallgatni a hozzá kapott fülessel,már így nagyon kellemes volt,a füles egyáltalán nem f*s,persze van jobb, én egy AKG K330-cal nyúzom most a lejátszót,rögtön rápakoltam a legkedvesebb FLAC-lemezeimet (saját rippelés). A basszus üt mint az állat,a magasak szépek, a középtartomány sem sok,épp elég. Először el se hittem hogy a normal EQ ennyire jól szól,de muszáj volt beismernem hogy ha nem lenne EQ a Fuze-on akkor sem halnék bele. A Sonym sokkal moslékabbul szólt alapon,ott viszont a remek EQ mentette meg,úgy jól szólt. Itt is először nekiestem az EQnak,de azt vettem észre,hogyha az alaptól eltérek,hallok egy kicsi sercegést és minden picit halkabb,majd egyszerűen nem tudok annyit állítani hogy jó legyen...lehet még kísérletezek vele,bár akkor valami nagyon érdekes zenét hallgathatok majd,mert hogy a Pink Floydnak, Devin Townsendnek, Pendulumnak, OSInak Clint Mansell muzsikájának,a Mastodonnak, Limp Bizkitnek és a Daft Punknak jó a rock és a normal tökéletes.Tehát ingázok majd e kettő között,bár a rockra jobban hajlok,mert mégis tisztább,de a normalon a (rockon)lehúzott frekvenciákat jobban hallom...huh,félelmetes.

Volt egy kérdésem anno hogy halk-e a Fuze. Nos alapfülessel lehet,de agybadugós fülessel egyáltalán nem halk,viszont mégis van egy negatívum amit még sosem hallottam. Ez a torzítás.MP3 lejátszón ilyet még nem hallottam,full hangerőn torzít a lejátszó.Mélyet és magasat egyaránt,bár a magas picit jobban összefolyik. Ez nem a füles hibája,csak a füles alól fogy el a szufla.Persze ez is zenefüggő, például az éppen hallgatott Pink Floyd alatt nem teszi ezt,bár nem épp a hörgésekről és a széjjel torzított gitárjairól híresek, de ha az illető szereti a különböző core és durvább metal műfajokat,vagy akár a grind-os dolgokat azok max hangerőn szenvedhetnek. :D De van megoldás,1 lépcsővel lejjebb veszik a hangerőt,így a hallásuk is kevésbé károsul és a hangok kivehetőek lesznek... :D

Videót nem fogok a lejátszón nézni,megnéztem a rajta levőt és hát...vannak szebb/részletesebb kijelzők,bár mondjuk egy pár Susogós Mackók epizódot elbír... :D

A rádió...nos...nem működik nálam,nem találtam olyan frekvenciát ahol lenne valami,tehát picit gyenge a rádiója,bár meg fogom nézni városban is,érdekelne ez a funkciója ha lehetne használni,híreket hallgatni például,tehát ez majd elválik.

Kezelhetőség szempontjából főnyeremény,el sem lehet benne tévedni,minden logikus,csak a rendszert kell szokni a Sony után, hisz az....Sony... A Home gombocska állati hasznos,hisz a főmenübe,illetve második nyomásra a játszott zenénél vagyunk és a lejátszó gyors. A Sonymhoz képest,bár nem fair azzal összehasonlítani ilyen téren,ugyanis az merevlemezes volt.Ahogy kicsomagoltam rögtön bedugtam a PCmbe, (amin Windows 7 RC fut) és mindenfélefajta installálgatás nélkül felismerte a lejátszót és dobhattam rá a zenéimet...ezt akartam,ezt kaptam,hisz a Win 7tel a Sony Connect Player szoftvere már nem futott és mindíg is macera volt megvárni a procedúrát míg az a lajhár elindult. (a gépem korántsem gyenge/lassú,a szoftver egy katasztrófa)

Tehát aki a topic olvasása alatt látja a sok Sansa-ajánlást és kételkedik,illetve nem érti hogy miért szeretik itt ennyien,hát ezért.Egy csodálatos hangú (a 60k-s Sonymat is veri,és ez csak 28k),könnyen kezelhető,teljesen szerethető lejátszó,amit mostantól én is meleg szívvel fogok ajánlani mindenkinek.

(#12233) jaddz


jaddz
csendes tag

Nem tudom szabad-e ilyet, vagy ez csak ilyen Sandisk-et topic lett, de ha igen, szeretném megemlíteni a saját lejátszómat. Természetesen mindennemű összevetési szándék nélkül, csupán egy kis folt ide a firmware, meg clip+ témák közé. :B

A fent említett lejátszó - és bár most a hozzáértők biztos csóválni kezdik a fejüket - MP3/MP4 formátumra egyaránt alkalmas. Hamar hozzátenném, nem használom filmek és/vagy zeneklipek lejátszására az eszközt, de tudja, és ha már tudja, akkor a 320x240-es kijelző k.r.i.s.t.á.l.y.t.i.s.z.t.á.n jeleníti meg ezeket. Ezalatt azt értem, hogy a 2GB-os BRrip filmet 150MB-ba tömörítve nem találok rajta egy kósza pixelkockát sem. A gyártó által megadott termékspecifikációk szerint 10 óra videolejátszásra képes a cucc, teszteltem, a kijelző fényerősségének függvényében 7.5-11 órát számoltam legintenzívebb és leghalványabb üzemmódban.

Térjünk át a lényegre, amiért vettem a terméket, a zenei részre. Ide szintén be kell bökjek egy kis kiegészítést, egyáltalán azért cseréltem le a régit (2év használat után), mert az még a pendrive-szerű megoldással készült (egyébként szintén ugyanezen gyártó terméke és szintén felettébb meg voltam vele elégedve), tehát a lejátszó egyik végén egy kupak rejtette az USB-portot, én meg galád módon egy italosabb este figyelmetlenségből szépen belerúgtam amíg a gépház elején található megfelelő helyre volt bedugva...és hát érintkezési nehézségek adódtak ezután. :O Az új lejátszót szerencsére már nem így álmodták meg, kábellel (ami eszembe juthatott volna az előzőnél is) zajlik az adatátvitel és a töltés. Zenei formátumok közül sosem érdekelt MP3-on kívül mit játszik, arra egyrészt ott az otthoni rendszer, másrészt szinte kivétel nélkül csak a buszon használom, felesleges lenne a FLAC. A gyártó 30 óra üzemidőt nevez meg zenelejátszáshoz a termékére, szintén teszteltem (folyamatosan ment, nem 4-5 napot hallgattam és összeszámoltam), és ekvalizer/hangerő függvényében, elég vegyesen alakul. Alapállapotban, maximum 15-ös (a 30-ból) értékig hangosítva 30.5 órát ment az eszköz. Még a beépített presetek közül "unique" -állásban (ami az alapbeállítottak közül a leginkább mélykiemeltebb, teltebb, legnagyobb basszussal dolgozó állapot) szintén 15-ös hangerőértéken, 29 órát mértem. Aztán jött az én igazi tesztem (nagyon hangosan szeretem hallgatni, nagy basszussal, a kettő azonban a lejátszó beépített fülhallgató-védelme miatt ezt nem engedi, vagy legalábbis kompenzálja, mert ha szerinte már vészesen sok a basszus a hangerő mellett, károsítaná a fülhallgatót, akkor visszavesz a hangerőből. Akár a Media Player Classic normalizerje, vagy hasonló, és valóban nagyszerűen kell működjön, mert az alap hozzáadott és egyébként nagyon jó minőségű fülest egyszer nem hallottam torzítani, recsegni) ami abból áll, hogy 30-as értékre tekerve (habár a saját presetem nem hangosul 22-23-as érték fölött, az imént említett védelem miatt) hagytam hogy tegye a dolgát, hát kapott rendesen, ez meg is látszik a 25.5 órás üzemidőn.

Összességében egy kiváló minőségű, nagyszerű hangzású (igenis jól használható ekvalizerrel), menü és gombkiosztás tekintetében logikusan használható lejátszó, nem bántam meg hogy megvettem. Szeptember közepén lesz 2 éve, hogy használom, egyetlen egy (1!!) hiba/bug/defekt/anomália nem jelentkezett. Szerintem ez azért elmond valamit. Gyorsan teszi a dolgát, megéri a pénzét, azon a pár hajszálkarcon kívül (amik azért vannak, mert zsebembe és ilyen helyekre teszem néha, amúgy nehezen karcolódik, de azért a kulcscsomó erősebb) pontosan olyan mint újkorában.

Igaz ami igaz, drága volt, az elődje is drága volt, de nem csalódtam egyikben sem, hozta és még többet is ad mint amit elvártam volna, tökéletesen elégedett vagyok, a következő lejátszóm is 100% hogy ettől a gyártótól lesz.

Hogy végre kibökjem mikről is esett szó:
az első: Sony NW-E002F
a mostani: Sony NWZ-S615F

Remélem nem untattam senkit, csak úgy kikívánkozott... ;)

(#12292) matyiGo válasza Botos Marci (#11883) üzenetére


matyiGo
aktív tag

jó rég írtad ez de azért válaszolok :)
a meizu -nak sokkal szebb hangja van. remélem végül M3-at vettél :)

Egyébként üzenem a T. moderátoroknak akik kitalálták ezt a fórum címet, hogy nem értem ezt a SanDisk Fuze és Clip fanolást mert nálam mind a kettő megfordult és teljesen átlagos "gyenge" hangjuk van. nem tudom és nem értem hogy mi ez az egész. anno az iaudioval éreztem ezt, pedig azoknak sincs ám egy olyan hú de rohadt jó hangjuk.. jobbak az átlagnál de,. szerintem aki veszett jó hangzást akar az MEIZU-t vegyen mert minden hátulütője ellenére az általam ismert mp3 lejátszók legszebb hangzásával rendelkezik.
de pl hangzásban a sony és az apple cuccok is odaverik a sandisk lejátszókat sőt az iaudio-t is. komolyan nem értelek titeket. remélem kaptok ezért pénzt, mert ha nem akkor nem tudom mi vezérel titeket.
( úgy gondolom hogy tisztában vagyok azzal hogy mi az a jó hangzás, - zenével foglalkozik az egész családom apámat kivéve :P )

De hogy értsétek a kritikám egy kicsit megpróbálok érvelni, a fülemre és egy CX95-re támaszkodva. Egy MEIZU M3 egy sansa fuze-al szemben képes olyan mély tartományokat megszólaltani ami - lehet hogy nem fogható föl minden fül számára de ott van – (sztem egyébként mindenki halja) . Ha én basszus emelésről beszélek akkor nem azt akarom amit az iAUDIO és a SANDISK is csinál hogy fogja és megemeli a 40 – 90 Hz tartományokat egybe és szétb*sz minden hangot ami ebben a tartományban szólalna meg. Hanem fogja és megemeli a 20-40 hz közti tartományt és gyönyörű lágy basszusokat generál ,finoman megrezegteti a membránokat amik ezután módosítják a tudatomat és nem rontják el a többi 100 hz alatti hangokat. Elhiszem hogy nincs annyi fehér zaj (amire egyébként szintén nem esküldnék) de közben el vannak rontva a basszusok is. Sztem egy "populláris" hangzásvilágra kiélezett fül sokkal inkább vágyik egy meizu M3 hangzásra mint sandiskre – ami nem győzöm hangsúlyozni hogy véleményem szerint gyenge.

(#12941) matyiGo válasza themebuilder (#12938) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Ki Clippentem a sliccemet és belefúzok itt mindenbe. nemigaz hogy állandóan ezt látom ha idejövök.

sem a Clipnek sem a FUze-nak nincs különösen jó hangja. nem élvezete a hangzásviláguk. van olcsón sony is a piacon ,30ért már iaudiot is lehet venni (nem mintha jobb lenne a hasonló árú sony-knál. )

na de érted. miért tukmálod mindenkire rá ilyen egyoldalúan ezt a két vackot? senkit sem érdekel hogy a hangzásuk lapos, gagyi, nincsenek lágy hifis basszusaik ezeknek a lejátszóknak? nincsen telt hangzásuk... komolyan nem értelek. és itt posztolgatsz egész nap, pasziánsz helyett mert megvagy győződve valamiről, ami te is tudod jól hogy egyáltalán nem biztos hogy úgy van ahogy gondolod. de tényleg kapd elő valamelyik sandisk-edet rakd a füledbe valami jó sennheiserrel és hallgasd. és kezd el keresni a hiányosságokat. pl, menj le vele metrózni és hallgasd hogy nyekereg a füledbe mert kicsit rosszabb körülmények között már nem képes teljesíteni.

tag: SanDisk Fuze Clip+ Clip mp3 legjobb rossz melyiket mp4

[ Szerkesztve ]

(#12974) matyiGo válasza bwoay (#12969) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ha lenne kedvem itt fogyasztói igényekről beszélnék.

1. a fórumozók többségének nincs viszonyítási alapjuk 2. igyekeznek elhitetni magukkal hogy nem vettek rosszat + a birtoklás + a jó préda öröme..bla bla, ezek mind örömérzetet keltenek az emberben. és így mint egy hógömb megnövekszik a vélemények száma, annyira hogy a végén a fórumtéma címébe kerül.
miért szeretik a szakemberek: mert azt olvassák azt látják a Shufny által linkelt és hasonló tesztekből, hogy bizonyos frekvencia tartományokban egyenletesebb görbét rajzol, kisebb zajszintről beszél. oké megértem ez frankó de nem biztos hogy köze van a fogyasztói igényekhez vagy egyáltalán a hallott anyag élvezeti értékéhez. (ezért mondom folyton hogy erősítő nélkül)
ezért lehet az hogy amikor prezentálom a laikusok számára az mp3 lejátszókat teljesen máshogy fogják értékelni őket. azt fogják mondani hogy hú milyen dimaikusan szól az erőteljes basszusoktól és hú olyan mintha otthon ülnék a hifi mellet. tök jó. és egyébként én is ezt az érzést szeretem - tévedés ne essék nem vagyok megabass sőt nagyon kritikus vagyok mikor mély hangokról beszélünk.
az a gond hogy már rengeteg mindent leírtam a korábbi és még korábbi HSZ-eimben amivel most szívesen érvelnék de nincs kedvem.

ja és emberek: Ti kik a Fuze-n gondolkodtok szerintem inkább sony nwz-e 353 -t vegyetek mert az alacsony tartományokban a fuze gyengus: értsd: nem jó a basszusa kevés a fülnek és nem lehet kalibrálni sem. snobfaktor: és a sonyval jobban lehet csajozni, és senki sem fog beszólni hogy:jé egy fake ipod, milyen viccesek ezek a kínai gyártók. mod: és ugyanannyiba kerül.
bla bla.
m

[ Szerkesztve ]

(#14690) pufajkasmir válasza pufajkasmir (#14689) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

...nah találtam meizu m3-t meg látom hogy sokan írnak itt a fórumon róla de basszus :DDD kattog számváltáskor. :DDD sírok.
na köszönöm a segítséget, ha van valami kmpromisszum mentes ötlet egy kicsi kiskijelzős jóhangú mp3 lejátszóra akkor azért írjátok meg :)

:R :R :R

(#16595) osszaki


osszaki
tag

Sziasztok!

SanDisk Sansa Clip+ és iPod shuffle között vacilálok. Előző Creative érintőkijelzős lejátszóm kijelzőjét "sikeresen" megfektettem és most végleg gyakorlatilag használhatatlan lett, ezért is akarok nyomógombos lejátszót kifejezettem csak zenelejátszásra.

Ki melyiket ajánlaná? -Én egyelőre a shuffle felé hajlok- iTunes programon kívül van más hátránya? Tehát visz minden mp3-at gond nélkül, ugye? Gondolok itt a DRM-es marhaságra.

Főleg elektronikus zenét hallgatok (trance, techno, stb.) így inkább a basszus lenne a lényeg. Ami alatt nem bádogdoboz ütögetést értek, illetve nekem a Beats fejhallgatók túlvezérlése se a jó basszus mintapéldája, mert az meg olyan mintha egy barlangban lennék. Szóval doromboljon az a basszus. :D

Előre is köszönöm a véleményeket/érveléseket! :R

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#25494) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
gondolkozom egy mp3 lejátszón, először ezt az ipod shuffle-t néztem kb 15K
igazából kijelző nem is kell, simán sportoláshoz lenne, tehát ez a csiptetős dolog a hátulján nem hátrány.
szerintetek megéri almára beruházni? (volt i5s telóm de ami jó volt abban az csak a füles, de abban is sok volt a basszus....)

vagy van valami más?

Szépnapot!

(#26216) fericske


fericske
addikt

Sziasztok!

IHIFI-770c szubjektív vélemény.

Először is elnézést a késlekedésért a véleményezéssel kapcsolatban. Egy megfázáson vagyok túl ami ráment a fülemre is, még ma reggel is nyomattam a fülcseppet.
Szombaton érkezett meg a lejátszó és a fülem állapota ellenére nem tudtam megállni, hogy ne próbáljam ki.
Már abban az állapotomban is észre tudtam venni a hangzásbeli jellemzőket, először ráhagytam, hogy majd később, de nem hagyott nyugodni a dolog, megpróbálkoztam összehasonlítani más forrásaimmal, hiszen ugyanekkor a fülbajos megfázásom alatt érkezett meg a GR07 is pár nappal korábban és az nem okozott csalódást.
A GR07-re kitérve röviden. Még bejáratás alatt van, de már élvezhetően szól. Érződik hogy van még benne kicsi a mélyből és magasból ami várat még magára néhány tucat üzemórát. Mindenesetre olyan fülesnek ígérkezik amit hosszútávon lehet hallgatni, nem fárasztja a fület a hangja meg a viselése sem. Ameddig a VSD3-nál a Sony hybrid harang jött be hangzásilag addig a GR07-nél a fehér comply dugasza amit adnak hozzá - ezért respect a füles fejlesztőinek. A VSD3 hangja kicsit otrombának tűnik a GR07 után, bár azért még mindig megvan a maga szépsége és helye, ha épp úgy érzem, hogy most kicsit dögösebb agyroppantásra van szükségem.
Valaki itt valamelyik releváns topikban említette, hogy a GR07-et fogja használni referenciának, mint forrás összehasonlító monitort. Eddigi szerény tapasztalataim alapján a fülessel kapcsolatban egyetértek vele. Már most is élvezhetően szól az E10-ről és a telefonomról, elfogadhatatlanul a 770c-ről.

770c
A csomagolás gusztusos, minőségi terméket sugalló. Ez igazából így is van. Masszív a szerkentyű, egyben van, semmiféle recsegésre, hajlítgatásra való hajlam nincs benne mikor megfogja az ember. Az előlapja valóban valami karcmentes réteggel van bevonva, bár nem egy gorilla glass, azért bátran tisztogatható az ujjlenyomatoktól, mert az frankón meglátszik rajta.
A kezelése is hagy némi kívánnivalót maga után. Az érintőgombok túl érzékenyek, nem mindig arra reagál amit szeretnénk tőle, figyelni kell arra, hogy ne legyen közel az ujjunk a felülethez mikor navigálunk felette.
A képernyőt nem lehet kikapcsolni manuálisan, gomb nincs hozzá. Külön hangerő gomb nincs hozzá, tehát nem tudjuk azt szabályozni az nélkül hogy pl. ne vegyük elő a zsebből és a menüből állítsuk, ami után megint várnunk kell, hogy az előre beállított idejű képernyő kikapcsolás megtörténjen, hogy újra zsebre tehessük. (Itt meg kell jegyezzem, hogy elméletileg nem működnek az érintőgombok, ha a kijelző offline, bár felvillannak a gombok nyomásra, és ez így is volt mikor az ujjammal próbálgattam, de mikor zsebre vágtam és mászkáltam vele - boltba mentem, félórás séta - csinált olyat, hogy számot léptetett meg letekerte a hangerőt, szóval...volna benne billentyű kombináció mint a tekken játékokban?
Az sd kártyákra háklis. Vettem egy Samsung evo 10-es sebességű kártyát még az X1-hez, hogy pörögjön a szitu, nehogy akadjon a magasabb felbontású cucc. Megy is rendesen a laptoppal meg a telóval és X1-el. A 770c látta ugyan a kártyát, de nem akarta kezelni, azt írja ki rá, hogy üres, nincs adat - a 770c-ben nincs formázási lehetőség, pedig az szokott a megoldás lenni a kompatibilitási problémákra.
Beleraktam egy 4-es sebességű Kingstone-t, azzal megy.
Következő akadály a zenehallgatásban, hogy piszkos módon válogat a formátumok és azok felbontásai között. Flac-et nem játszik le ha annak a bitrátája magasabb 1200-nál és/vagy 24 bit/48Khz a mintavételezés. Wavnál szintén ha annak magasabb a bitrátája 4000-nél (lehet kevesebbnél is bemondja az unalmast, az 1600-1800-as wav-okat vitte). A lejátszás vagy elindul és lehet pörgetni is bele, csak épp meg sem nyikkan, vagy egy pillanat alatt átfut rajta ha elindítom a lejátszást, mintha üres fájl lenne.
Van egy 24/192-es felvételem a HDtrack-ról, tuti, ipari kódolás. Ennek ez sem számít. Azért az X1-el ilyen bajom nem volt, az a mosatlan tányért is lejátszotta, legfeljebb kicsit belaggolt ha sok volt neki.
Azért maradt bőven track amivel próbálhattam miként szól.
Mivel alapból nem tetszett amit hangzott, ezért ránéztem az EQ-jára (amit egyébiránt nem szeretek használni, semmi más cuccomon nincs használva EQ at all.)
Csak előre beállított hangzások vannak. Még nem is ez lenne annyira gázos mint az ahogy ez működik.
Fájl formátumaim amik vannak lossless-ben: flac, wav, ape, mka*(ez utóbbit csak a telóm viszi, a hordózhatók közül)
Tettem fel mp3-at is később, csak hogy azzal mit csinál, ugyanis:
Az EQ nem működik a wav és ape fájloknál.
Hehh...Mi a f@szom?
Flac-nél és mp3-nál működik de még itt is így az egyiknél, úgy a másiknál.
Van saját egyéb EQ beállítás is a 770c-ben a pop/rock/jazz stb. túl. Ezek valami 3D kiemelés, basszus kiemelés, meg valami low EQ, ami talán a flatnak felelne meg.
Flac-nél a 3d és a basszus azt csinálja, hogy felhangosítja a felvételt, a 3d csinál tényleg valami 3d-set, de igazából az összes borzasztóan kinyírja a hangzást, ledegradálja a felvétel minőségét valami 96kb-es mp3 szintjére amit mintha egy EQ tuningolt ipoddal hallhatunk.
Mp3-nál a 3d hasonló, de a basszus totál mást csinál. Nem hangosítja fel a felvételt, hanem olyat csinál mintha egy 2.1-es hangredszerről leszakítjuk a satelliteket és csak a mélyláda maradna. Ekkor már sírva röhögtem.
Na ez megvolt. De hiába lett volna benne jó EQ, az sem segített volna. Ahhoz kell egy jó alap hangzás.
Na akkor nézzük az alap hangzást.
2 féle hangzással operálna a lejátszó, 2 fizikai füles aljzattal hozz. Dark meg Bright hangzás.
A Dark annyibban különbözik a Bright-tól, hogy visszább vettek a középből, és így elértek egy olyan hangreprodukciót amit semmi nem jellemez jobban, mint hogy egy végtelenül lapos hang, amit szinte bármilyen mp3-as lejátszó tud produkálni.
A Bright sokkal jobb, és ezt úgy mondom, hogy egyik sem szól jól.
A középtartománya elég szépen muzsikál, és végülis ennyi ami pozitív belőle. Az énekhangból ítélve az ember esetleg következtethet némi színpadra, meg térre, ha ez úgy igaz, hogy az énekes itt áll az orra előtt egy nyitott oldalú kamion platón, a zenekar meg vagy 2 kamionnal hátrébb zenél.
A sztereókép szükösebb rajta mint akár a telómon. A magasai eléggé lecsapottak, 14-15k fölött nem igazán van jelen, csillogásról szó sincs.
A legborzasztóbb a mélye. Azzal nem is az lenne a legnagyobb baj, hogy kevés - egyébként az - hanem hogy tompa, dinamikátlan. Mintha a lábdobot kicserélték volna üres festékes dobozokra. Mindegy milyen fülest dugtam rá, a mély ugyanúgy lapos és tompa volt. A közepe a vokálhoz egész jó, ha valakinek csak az kell, annak akár még tetszhet is. Vagy ha egyáltalán nem tud elviselni basszust a füle. Bár itt nem annyira a basszus mennyiségével van baj hanem annak minőségével.
Egyelőre maradok a telefonomnál, eddig az X1-re is rávert, habár az vita tárgyát és képezhetné, ott inkább az van, hogy hosszabb távon jobb a telómról hallgatóznom mint az X1-ről. De a 770c-hez képest vitathatatlanul jobban muzsikál az XT890 a Gonemaddal. Még talán részletezettségben is ráver, de ez annyira nem is izgat, mert egyszerűen csak jobb hallgatni.

A Penon meg tolt egy olyan választ a levelemre, hogy ne hasonlítsam az E10-hez mert más kötyü más célra van. Legalább tudom, hogy nekik miről nem érdemes írni. Elméletileg HIFi bolt, de HIFI-ről nem lehet beszélni velük.

(#28409) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Lejátszót keresek. Volt egy ideig Sony Z3Compact-om, annak a hangja tökéletesen megfelelt számomra, simán tudtam elegendő basszust állítani. Aztán váltottam 6S-re, és mivel megszoktam a sok basszust, itt nem igazán kapom meg. Vettem egy M-Audio bass traveller-t amivel remek lett, viszont körülményes zsebben telóvel együtt, így úgy döntöttem, külön mp3 lejátszóval hallgatok zenét.

Annyi a lényeg, hogy elegendő basszust ki tudjak csikarni belőle (Régen volt még meizu M6, illetve pár Sony alap zenelejátszóm, azokkal ez teljesült). A füles egy Sennheiser cx-300, de tervben van másik is. Volt még Piston 3-asom is, ami a Sonyval nagyon szépen szólt, iPhone-al meg csak cingogott.

A keret 30k körül, ennél többet nem szeretnék költeni. Valami olyasmi kellene, amit Pesten meg tudok venni, akár holnap.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#30451) Lazarus911 válasza Bodz (#30448) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Nekem a Hidizs ap60 is tetszik... Basszus egy jó mp3 lejátszó kell a terembe :-D

(#31451) tecsu


tecsu
addikt

Fitnesszhez, illetve futáshoz, súlymozgatáshoz keresek mp3 lejátszót.
Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi pl. a Sony NW-WS410 eszközével kapcsolatban.

Régebben kipróbáltam néhány terméket, de egyikkel sem voltam elégedett, hiába cserélgettem a dugaszokat, mindig kiesett/kifordult a fülemből, sokszor csak néhány millimétert, de ekkor már nem hallható a basszus, ugyebár.
Jó lenne fejhallgató a fülhallgató helyett, de olyat még nem láttam konditeremben. :(

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32114) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Bő 2 hét együttélés után, mikor már kicsit csillapodtak a kezdeti érzelmi kitörések, gondoltam, összefoglalom a gondolataimat erről a lejátszóról, összehasonlítva a sokáig szeretetten használt, és immár nyugdíjazott 6th gen. iPod Classic-al.

Tehát akkor: Lotoo PAW 5000 MKII
Talán a legjobb lenne, ha azzal indítanék, mennyire tisztán, közvetlenül szól. Ha anno néha úgy hozta a kedvem, és vokális felvételeket hallgattam az iPod-on, akkor gyorsan-gyorsan, belehallgattam egy kis Adele-be, vagy a jazz gyűjteményem 1-2 számába, és itt be is fejeződött a történet. Jól szólt, szerettem a számokat hallgatni, voltak és vannak kedvenc dalaim. De! Ezzel a lejátszóval úgy szólnak hozzám a dalok, úgy szólítanak meg egy-egy témával vagy dallal, ahogy eddig még soha nem hallottam. Azon kapom magam, hogy nem egy-két dalt hallgatok meg, hanem egyik albumot a másik után. Képes intim szférát teremteni a zenész, és köztem. Hihetetlen, de működik a kémia.
Eddig nem igazán voltam oda a hegedűért, inkább semleges hangszer volt számomra, most viszont Lindsey Stirling: Live from London albumát egy szusszra végighallgattam, és fantasztikus élmény volt! Igen, itt is érezni az elektronikus zenei elfogultságomat, ez egy classical crossover előadó lányka, de azért nem bánik rosszul azzal a hangszerrel. :N Lehet, hogy néhány komolyabb hegedűművészt is meg kéne hallgatnom? Lehet... :K

Basszus:
Tapasztalatom szerint tud dögös és kemény lenni, de tud végtelen mélységekbe hullámzóan áradni is, amit a zene megkíván. Pont olyan, amilyennek lennie kell. Kottázható, gyors, pontos.

Magas:
Nem sziszeg, az s-sz hangokat rendben lévőnek hallom. A kis csengők csilingelése nagyon élethű. A cinek és a seprűzés véleményem szerint rendben van, bár ilyen zenét csak keveset hallgattam, amiben "élőben" dobfelszerelésen játszanak, ez tényleg csak próba volt, most ezekhez annyira nem volt hangulatom.

Közép/ének hangok:
Hát uramatyám! Így eddig még nem hallottam a HD25-öt szólni. Eddig is jó volt, szerettem a hangját, de hogy ilyet tud énekhangban?! Hogy ennyi rejlett még azokban a felvételekben, amiket éveken át csak úgy meg-meg hallgattam? Hát igen. Nincs szó...

Úgy tűnik, az idő jócskán eljárt minőségileg az öreg iPod fölött, és már úgy vagyok vele, hogy minden kiadott fillért megért ez a váltás.

Az elektronikus zenéim:
Ezekkel az a helyzet, hogy néhány "ronggyá hallgatott" kedvencemet újrahallgatva két dolog merült fel.
1. Az összes kedvencemet teljesen új élmény ezzel a kombóval ismét meghallgatni. A már említett, John Digweed - Live in Montreal felvételen az iPod-dal néha lehetett hallani a közönséget, ahogy bekiabálnak, tapsolnak, örömködnek stb. Az igazság azonban az, hogy a közönségmikrofon végig élt a felvétel alatt, és a zenén keresztül szinte folyamatosan lehet őket, és a reakicióikat hallani, ettől még jobban átjön az "ott vagyok" érzés. Még egy-egy résznél beszélgetés foszlányok is kivehetőek, ami eddig fel sem tűnt. Részletek-részletek, vadonat új részletek! Vagy csak eddig nem hallottam ki őket? Na igen...
2. Sajnos van egy csomó felvételem, ami csak igen gyenge minőségben került rögzítésre (vagy inkább publikálásra), és ez a készülék meg is mutatja ezen felvételek minden hibáját. (Leginkább kis klubok élő felvételei, sokszor 128kbps mp3 minőségben.) A zenék persze nagyon jók, különben a felvételeket meg sem tartom, de amit az iPod eltakart, azt ez nagy csinnadrattával mutatja meg, és nem kegyelmez. Ezeknél kénytelen vagyok lenyelni a békát, ezek a felvételek ilyenek, nincs belőlük jobb.

És végül, de nem utolsó sorban a szinergia.
Bodz jól látta, ott van a kis CMoy a lejátszó alatt, és köszöni szépen, jól van. Sőt, milyen remekül van, egy ilyen társaságban! Hallgattam a gépet CMoy nélkül is, nagyon sok különbség nem volt, nüansznyiak csupán. Picikét (tényleg csupán) visszafogottabb basszus, és talán egy árnyalattal rövidebb lecsengésű magasak. De ennyi. A középtartományban én nem vettem észre különbséget.
Viszont számomra, az én ízlésemhez, ez a hármas felállás közel ideális összképet mutat. Mintha nem csak a lejátszót, de a komplett rendszert cseréltem volna, amit magamnál hordok. Élénk, de nem harsány, dinamikus, de nem tolakodó. Tud finoman, kedvesen énekelni, de tud olyat is ütni, mint Tyson fénykorában.

Szerintem ezért a pénzért ez egy zseniális lejátszó, a magam részéről csak ajánlani tudom.

Még egyszer köszönöm az útbaigazítást, a türelmet és a segítséget, legfőképpen sheratan-nak, Bodz-nak és s4tch-nek!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32228) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom ezt a fórumot és az elérhető teszteket, egyéb fórumokat, az körvonalazódik számomra, hogy egy xduoo DAP-ot kellene vennem.

Felhasználási terület busz/vonat, plusz néha otthon gyerekek elől elzárva zenehallgatás.
Műfaj: klasszikus hangszeres zene, Pink Floyd, jazz.
Igények: a térábrázolás nagyon fontos, a zenekari művekhez a részletező képesség is. A basszus legkevésbé. :)
Van egy hifi rendszerem, CA erősítővel, MA RX8 hangfallal. Nyilván azt ilyen árkategóriában nem tudom megközelíteni, de "mp3" hangot sem szeretnék, tehát kompromisszumokkal, de jó hangzásra törekszem. Ezért szeretnék fül/fejhallgató tippeket is kérni a lejátszóhoz.

A lejátszóra a keretem 100 Eur. körül van, a fülesre ennél ha lehet kevesebb.

Előre is köszi!

(#32575) Starchm


Starchm
őstag

Hey!

Lány ismerősnek kéne egy mp3/mp4 és ilyen igényei lennének:

- Mennyi pénzt szánsz a lejátszóra? 15k max
- Milyen fül- (vagy fej-)hallgatóval használnád? Tervezed-e a fül-/fejhallgató cseréjét a jövőben? Casual füllhalgatót használ
- Milyen zenéket hallgatsz? Mindent is, de basszus barát dolgokat föleg
- Milyen hangzást szeretsz?
- Külföldi rendelés szóba jöhet-e? Persze
- Csak új vagy használt lejátszót is vennél? Mindenre vevő.

Alapból én botfülű vagyok és emiatt nem is értek ehhez szakavatottan úgyh inkább segitséget kérek :D

(#33880) SirRasor válasza SirRasor (#33877) üzenetére


SirRasor
őstag

Egy kis update, mert váratlan dolog történt :D
Munkatársam vett egy FiiO X5 Mark III-at és egy napra kölcsönadta. Na mondom tökéletes, így kiderül félig, amire fentebb kíváncsi voltam: ha egy ilyen drága lejátszónál se jön ki a különbség, akkor kár folytatni.

DE KIJÖTT :D 320-as MP3-akat néztem. PC az etalon: meghallgattam egy számot a telefonomon, utána a számítógépen (valami x-fi hangkari, de jóféle: gyönyörűen szól), majd a FiiO-n, ugyanazzal a fülessel. Utána ugyanez, csak másik fülessel.

Xiaomi Mi Pro HD: érezhető különbség a tényleg jó minőségű MP3-aknál. A rosszabb minőségűeknél (hiába 320, ha mondjuk rossz forrásból csinálták..) nem éreztem különbséget a számítógéphez képest. Az S7-est verték egyértelműen.

SoundMagic E10: Ég és föld a különbség a jó minőségű MP3-aknál! Olyan apró részleteket is ki lehet hallani, amik előtte nem voltak jelen. A PC-hez képest is egy egységgel jobb. A basszus nem csak részletesebb lesz, hanem megtelik élettel. A rosszabb minőségű MP3-aknál a magas tartományon nem tud segíteni, de a közepe és mélye érezhetően jobb lesz.

Ezeket akár a fülhallgatós topicba is írhattam volna, de szerintem ide is tartozik. A lényeg, hogy egy relatíve olcsó ~10k-s fülessel egy FiiO X5 Mark III varázslatot csinál.

Bár így még egy kérdés megmarad: vajon ezt az érzést kapom-e mondjuk egy 40k-s lejátszóval..tehát a füles mikor "fogy" el...lehet, hogy már egy 10k-s lejátszó is megadná ezzel a fülessel ezt az érzést. Na de ez csak úgy derül ki, ha elkérek pár lejátszót és kipróbálom :D Vagy megtették már helyettem, úgyhogy keresek netes teszteket.

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.