Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Tudtok nekem egy oldalt mutatni, akár angol is lehet, ahol KÉPekkel illusztrálják, hogy hogy kell használtni ezt a programot?
Van nekem mp4 angol hanggal (nem hd) 25 fps, és ezt kell vágni, hasonlóan mint VDubbal, hogy levágok az elejéből, a végéből, majd direct sream copy. Mert nem akarom újratömöríteni a képet. És egy szintén 25fps-es hangot kellene alátennem, majd elmenteni szintén mp4-be, immár 2 hanggal, érintetlen képpel. VDubbal 2 perc alatt megcsinálnám, HA avi lenne, de így.... :U

Nagy segítség lenne. :R
Próbáltam már 1-2 hónapja kezdeni vele valamit, de semmi nem jött össze.

(#252) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Egy AC3 file elejére szeretnék pár másodperc "csendet" rakni, hogy ne csússzon a hang.

Milyen programmal tudom ezt megtenni?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#253) kutyuska válasza btf (#252) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Feltéve, hogy mkv-ról van szó:
Lásd #238. hsz! :W

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#254) kutyuska válasza modflow (#248) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A 25 Fps hangot a Besweet(GUI)-val konvertáld át 23, 9xx-re.
[link] 3.pontját alkalmazva( fordítva is ugyanaz)
Majd az mkvmerge(GUI)-val fűzd hozzá a videóhoz.
Itt [link] minden leírást megtalálsz

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#255) csizo


csizo
tag

m2ts fájlt milyen progival lehet mkv-vá átalakítani?

(#256) Locsi válasza csizo (#255) üzenetére


Locsi
senior tag

#246-os hozzászólásban írtam 2 progit, avval szétszeded audio, és video sávra. Az mkv merge-vel meg összerakod, és kész az mkv.

Üdv, Locsi.

[ Szerkesztve ]

(#257) csizo válasza Locsi (#256) üzenetére


csizo
tag

Köszi!Bd filmet mivel lehet mkv-ba átkonvertálni?

(#258) csizo


csizo
tag

És DTS hangsávot mivel tudom átkonvertálni,hogy mkv filmbe beletegyem?

(#259) Locsi válasza csizo (#258) üzenetére


Locsi
senior tag

Mindkét kérdésed passzolom, bár szerintem az mkv-ba bármit belerakhatsz, dts hangsávot is.

(#260) csizo válasza Locsi (#259) üzenetére


csizo
tag

Akkor is ha DVD-ről szedtem le a DTS hangot?

(#261) Locsi válasza csizo (#260) üzenetére


Locsi
senior tag

Miért ne, csak a dvd képkockaszáma egyezzen avval a filmével, amihez hozzá akarod rakni a dts hangot.

(#262) csizo válasza Locsi (#261) üzenetére


csizo
tag

Hát ez a bajom.A DTS 25fps és nem jó az mkv-hez.Nem találtam olyan progit ami átalakítja és csúsztatja.

(#263) Locsi válasza csizo (#262) üzenetére


Locsi
senior tag

Rakd bele csak a DTS hangot, a képet meg átállítod 25fps-re. Csinálsz egy txt fájlt evvel a szöveggel # timecode format v1 assume 25.000 , elmented mondjuk 25fps néven, az mkvmergeben, meg megnyitod video-t rákattintasz a felső ablakban, mert csak úgy lesz aktív a lenti rész, ott van egy timecodes fülecske, ott betallózod az előbb elkészített txt fájlt, az audiónál megcsinálod az eltolást a Delay (in ms) - nél, ha kell, és mehet is a muxolás.

(#264) LG85


LG85
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a gondom hogy megcsináltam PAL-ba a képet timecode-os txtvel, leszedtem dvdről is a magyar hangot ac3ba, megegyező a hossz meg minden. De amikor appendolom és muxulni akarom akkor nem engedi mert h The formats do not match. Még vmit kellene állítanom? Minden filmnél ezt csinálja... Lehet h az ac3 fájlt nem szereti? Ha tudtok vmit akkor segítsetek plz. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#265) Locsi válasza LG85 (#264) üzenetére


Locsi
senior tag

Mert "appendolod", nyisd meg az ac3-at is.

(#266) LG85 válasza Locsi (#265) üzenetére


LG85
csendes tag

Jééé tényleg... :) hűű nagyon szépen köszi! :) kicsit elnéztem akkor.. :D

(#267) jazzkifli


jazzkifli
tag

Üdv!

Átolvastam a topcot, de nem találtam ilyen szituációt senkinél:

Arra tudtok valami megoldást, hogy miért történhetett meg az, hogy egy 8 GB-os mkv két 4 gigás résszé szedése után a 2. fájl nem írható ki dvd-re és nem is másolható?
A KMPlayer gond nélkül lejátssza mindkét részt.
Az összefűzés is sikerült az mkvmerge-el ( a darabolást is azzal készítettem).
Lehet, hogy csak elkattintottam valamit? Vagy éppen nem tettem be valahová pipá(ka)t?
Az mkvmerge help-je alapján csináltam, elsőre sikerült.
Két filmmel is így jártam, úgyhogy lehet, hogy kétszer rontottam el ugyanúgy :))

Köszönöm előre is! :R

Aláírás

(#268) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.
Tudnátok abban segíteni hogy a hangsávot hogy tudom időzíteni?
5 seccel kéne később kezdődnie mint a filmnek.

Előre is köszönöm a segítséget.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#269) Locsi válasza semetka (#268) üzenetére


Locsi
senior tag

Rákattintasz a hangsávra, alul kiválasztod a format specific options-t, a fülecske alatt van a késleltetés (delay in ms), ott megadod ezredmásodpercben a késleltetést.

Üdv, Locsi.

(#270) semetka


semetka
őstag

Köszi.
Kiszúrta a szemem. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#271) semetka


semetka
őstag

Hogy tudok 24 fps-ből 25 fps-t csinálni a filmeknél?
Azért kellene mert csak 25 fps-ses magyar hangom van hozzá.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#272) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Ha ráértek olvassátok el :(

köszi :K

(#273) Locsi válasza semetka (#271) üzenetére


Locsi
senior tag

#263-ban leírtak szerint.

(#274) djyuri válasza Locsi (#273) üzenetére


djyuri
őstag

Szia
nekem arra ezt a hibát írja ki:
Error: The timecode file 'E:\25fps.txt' contains an unsupported/unrecognized format line. The very first line must look like '# timecode format v1'.

És igen...M2Ts-ből szeretnék MKV-t csinálni.

Nembaj,ha marad a 22 giga....az se baj,ha 44 giga lesz. Csak az M2TS-t elég cirkuszolva kezeli a gépemen az elérhető lejátszó. Pl BSplayer,MP cinemahome,VLC,Kantaris...stb
A BSPlayer kivételével mind csak egy CPU magot használ...de M2TS lejátszásakor a BS Player is...és bizony egy mag kaaarcsú :(

[ Szerkesztve ]

(#275) semetka válasza djyuri (#274) üzenetére


semetka
őstag

Nekem is ugyanezt a hibát írja ki mikor 25 fps-t akarok csinálni a filmből.
Vmi megoldás?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#276) djyuri válasza semetka (#275) üzenetére


djyuri
őstag

Szerintem szintaktikai hiba lesz csak benne. Burkoltam a program is ezt írja ki.

(#277) Locsi


Locsi
senior tag

Konkrétan így néz ki, és nekem működik.

# timecode format v1
assume 23.976

Két külön sorban.

(#278) Locsi válasza djyuri (#274) üzenetére


Locsi
senior tag

Az m2ts-re majd mondok valamit, csak most épp a haverom gépét telepítem.

(#279) djyuri válasza Locsi (#278) üzenetére


djyuri
őstag

Tisztelettel köszönöm!

Csak nyugodtan :)

Addig ügyködök :)

kellemes estét :) :R

(#280) Locsi


Locsi
senior tag

Na kérem szépen. Legegyszerűbb, szétszeded a tsmuxerrel, audio, video sávra. Ezek után, kell neked két fájl mp4creator.exe, mp4muxer.exe. Az mp4muxer.exe a másiknak a gui-ja.Elindítod az mp4muxert, megnyitod benne a h264, vagy x264 kiterjesztésű fájlod, beállitod az fps-t, a kimenetet, és muxolsz egyet, de nem lesz benne hang. Lesz így egy hang nélküli mp4-ed,aminek a hossza viszont stimmel, és nem esett át semmilyen konvertálásom. Ezt és az audio sávot be tudod rakni az mkvmergebe, és innen szerintem világos.

(#281) djyuri válasza Locsi (#280) üzenetére


djyuri
őstag

:R :R

huhu:D ez 5 perc alatt 3 gigáig jutott el :) Pedig nekem is quadom van...
ezt asszem holnap fogom megcsinálni,mert így még majd 40 perc...és 5-kor kelek :(

köszönöm szépen!

holnap írom mi lett ;)

jó éjt :)

(#282) Locsi válasza djyuri (#281) üzenetére


Locsi
senior tag

Próbáld meg a muxolást másik vinyóra menteni.

(#283) djyuri válasza Locsi (#282) üzenetére


djyuri
őstag

Sose mentek ugyanarra a vinyóra...sőt ugyanarra system chip-es szálra sem.
Azért vettem dual csippes alaplapot és külső eszközöket is,hogy ne legyen lassú.

De nem ez a nagy gondom. Így is ugyanaz...a film 4 órás lesz és ezáltal lassított felvétel...már az mp4 is,tehát még ez a demuxáló TS muxer lesz a hibás.

van ennek valami különleges beállítása?...mert én már elmentettem mindenféleképpen,de ugyanaz.bitre ugyanakkora fájl készül minden beállítás mellet. Ez már eleve gyanús nekem.

Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#284) Locsi válasza djyuri (#283) üzenetére


Locsi
senior tag

Pedig én evvel a módszerrel szoktam összenyomni a tízen x gigás filmeket. Próbáld ki a [Handbrake-t].

(#285) djyuri válasza Locsi (#284) üzenetére


djyuri
őstag

Ez az amelyik nekem nem indul el :(

Összenyomni nekem nem is kéne...csak lecserélni a hangot.

(#286) Locsi válasza djyuri (#285) üzenetére


Locsi
senior tag

Gotsent-et próbáld ki. Hátha.

(#287) Locsi


Locsi
senior tag

A K-Lite codec pakkban van egy media info nevű progi, nézd meg mit mond rá.

(#288) Locsi


Locsi
senior tag

Most próbáltam ki a tsmuxert. Csináltam vele egy mkv-ból m2ts-t, utána az m2ts-t demuxoltam vele. Az mkvmerge-vel meg a két fájlból újra összeraktam az mkv-t. A köztes állapotokban soha nem tudtam lejátszani, se h264, se 264 fájlként. Semmilyen társított programmal. A tsmuxer nálam működik. K-lite codec pakk 4.1.7, és coreavc 1.9.5. Annyit fűznék még hozzá, hogy a fájlméret változott egy kicsi 2843545650-ről 2846905316-ra.

(#289) djyuri válasza Locsi (#287) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

A gotsend nekem csak MKV-t lát.

Ha a media info alatt a gspot-ot érted akkor ezt írja ki:

M2TS (forrás)
H264
MP4
Elkészített MKV

tulajdonképpen a gspot soha se tudott nekem a hd-ről infót adni.

most keresem azt a konkrétan media info nevü programot

(#290) djyuri válasza Locsi (#288) üzenetére


djyuri
őstag

Rendben...szinte biztos vagyok,hogy formáznom kéne.....mert van olyan "pillanata" a gépnek,hogy mindent egy CPU magban akar végrehajtani...

az én codec verzióim:
k-lite Setup version 5.2.3
avc Version 1.8.0.0

Elképzelhető,hogy a jobb sz*r*bb

Akkor mindenesetre nem fárasztalak a problémáimmal,mert biztos,hogy a gép a probléma.

Hálás vagyok a kitartásodért! Formázás után majd megint neki esek,vagy ráveszem havert és nála megcsinálom :)

Tiszteletem!

ui.: megvan a movieinfo.exe nevű progi,de ez csak avi,mpg,mpeg,vob- ot lát :(

[ Szerkesztve ]

(#291) Locsi válasza djyuri (#290) üzenetére


Locsi
senior tag

A Klite-ot innen http://ftp.freenet.de/pub/filepilot/windows/multimedia/video/k-lite_codec_pack szoktam leszedni ( klcodec470f.exe ), de most megálltam a 4.7.0 -nál, mert a 4.9.5-ös valahogy nem vált be. Ezt is csak most raktam fel a haveromnak, mert kellett a dxva. Ebben benne van a mediainfo, de ha kell itt a link http://mediainfo.sourceforge.net/hu/Download .

(#292) djyuri válasza Locsi (#291) üzenetére


djyuri
őstag

Nah szuper :)

és még ismertem is a progit :D Nem tudom miért felejtettem el. Torrentes barátaim ezzel csinálják a filminfókat.

Lefotóztam ezzel is. Tisztán látszik,hogy az eredeti 2 órás..és az összes többi 4 órás lesz.
Tehát TMmuix-em nem működik együtt az én gépemmel :D

h264
m2ts
mkv
mp4

(#293) Locsi válasza djyuri (#292) üzenetére


Locsi
senior tag

Érdekes. Tudom, alpári módszer, de adj meg neki 25 helyett 50fps-t.

(#294) djyuri válasza Locsi (#293) üzenetére


djyuri
őstag

Nem léptem le,de ez eltart egy darabig :D
Jogos a két pont!...végül is pont ez a duplázás a különbség.

Szerintem egy fél óra kell...Ha gondolod menj aludni:)...én már csak azért is kipróbálom :D

(#295) djyuri válasza djyuri (#294) üzenetére


djyuri
őstag

Hát most ha hiszed,ha nem ez járható út :D

Az 50fps sok lesz,mert kicsit szalad a film és kihagy képeket,amit HD-ben alaphiba,míg dvd-nél ez általános.(laggolás)

Úgyhogy a 24 fps alap miatt szerintem 48 fps lesz a megfelelő variáció.

Ezt fogom holnap kombinálni...még az is lehet,hogy eleve 24fps-ben szedem szét és rakom mp4-be....és a legvégén teszem 48fps-be.

mindenesetre ez így elmondva 5-6 óra.

tehát majd holnap.

üdv

(#296) djyuri válasza djyuri (#295) üzenetére


djyuri
őstag

feladom....ezzel a winnel nem fog menni...és ezekkel az idegekkel sem :D
A film már jó...most meg a hangot nem tudom jól hozzárakni.
Olyan értelmetlen hibákkal,hogy ilyen programhiba nincs is.
Alapjáraton a hang késik másfél másodpercet. Ha csak 1ms-el is késleltetem a filmet,akkor a kép késik másfél másodpercet.
Jah és ha mindent késleltetek pl 500ms-el,akkor jó a hang az elején,de a film végére 15 sec késés van benne.

Jó nekem a DTS hang...így jártam.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) Azt hiszem ez így marad :D Most már ennyi kódek láttán megint mindent négy maggal játszik a bsplayer,úgyhogy nem is változtatok.
Jah és kitaláltam,hogy miként halljam az 5.1-et a film alatt... A bsplayer és a media player is érzékeli a multimédiás billemen a play gombot...egyszerre indul el a két lejátszó,ha van benne lejátszható anyag...így a bsplayer lemutézva...a media player meg tolja az 5-1 hangot kifelé :D

kemény az élet!

(#297) Spetyaf1


Spetyaf1
csendes tag

Sziasztok!

Letöltöttem 1 filmet és "HXT" a fájlformátuma amivel nem igazán tudok mit tenni.Sem kicsomagolni ha ezt kell egyáltalán sem lejátszani nem tudom.Segítségeteket kérem.Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#298) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,

Kedvenc DVD filmemben van pár beágyazott flirat. Hogyan tudnám átmenteni ezeket a 720p-s mkv formátumú videóra?

" Babra munka, de megéri! "

(#299) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Adott egy mkv film.
Elindítom a VLC playerel, minden szuper, egyszer csak eltűnik beszédhang, csak az aláfestő zene marad.
Mediaplayerrel OK a film
Mi a tököm van? Tudna vki segíteni?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#300) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Látom nem én találtam fel a spanyolviszkót, vagyis a 8.3GB-nál nagyobb mkv kisebbre tömörítését. meguit én is megtaláltam, sikerült gyönyörűen(2 nap után:S) a videót kisebbre konvertálni látható minőségromlás nélkül. Viszont van egy érdekes(:SS) problémám, mégpedig az fpsekkel. A meguinak sikerült szépen más fpsre konvertálnia a filmet. Ha minden igaz 25fps-re. Ezt abból sejtem, hogy a leszedett felirat eredetileg 23.976ban volt, ez 25re alakítva tökéletesen fedi a filmet. De! Az audióval szarban vagyok. Érdekes probléma, ugyanis ha a megui nem állítja át az fps-t a videóban, mionden szépen klappolna, mivel az eredeti 23.976os felirat pont passzolt a hanghoz. Tehát ezek szerint a hang is ilyen fpsen volt. (vagyis ha lett volna a meguiban ilyen lehetőség, megadtam volna egy adott fpst és minden szinkronban lenne, viszont ilyen opció nincs...:S) Amikor a 25fpses új vidire pakoltam az eredeti hangot, ami ugye 23 körüli, a hang késett. Transzkódoltam 25fpsre( eac3to szerint ugye ntscről palra ~24ről 25re "gyorsítja" a hangot) Ez viszont egy nagyon kicsit sietett. Amikor a 24/1.001 helyett 23.976-ot adtam meg, mégközelebb került a hang, már csak 1 mperc körül sietett. Ha jól értem, valahol 23.974 körül lenne a jó, ilyen fps viszont nincs. Ilyenkor mi van? Valaki tud segíteni az fps-ek összehangolásában?

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.