Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) fer válasza xystus (#699) üzenetére


fer
őstag

Bármilyen mkv-t nem fog lejátszani, csak amelyik level profilja 4.1, vagy az alatt van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#702) xystus válasza fer (#701) üzenetére


xystus
csendes tag

Az én "polcomon" 99%-ban ilyen van, de azért igazad van :)

(#703) Luissimo


Luissimo
veterán

hali
stét.
adott egy tévé. samsung 40b650
adott egy film district nine !
(mpeg4/iso/avc (ID1 type:video)dis9.720p.mkv, 7gigabájt)
kikellett kapni belőle a dts hangot mert ha az az elsődleges, akkor nemjátsza a tévé. erre adott egy program, mkv merge.
(előbb feltettem a win7 alá a 4.4.0-t. aztán mivel sokrosszat mondanak rája-bár nemadok a pletykákra- uninhaláltam, és felinhaláltam a laptopon xp alatt jólbevált 2.x verziot.azazhogyaztgondoltam, hogy azt inhalálom, de ha most elindítom, akkor még mindig 0 4.4.0-t írja ki magáról(amit végképpen nemértek)

De, a lényeges gond, hogy muxolás után aztüzeni vissza a tévé, hogy "nemtámogatott videoadat "

namostilyenkorakkor hovalőjjek?
mitlehetmég birizgálni ezen hogy megegye a tévém?? :W :W :W :F

(#704) bodo753


bodo753
tag

Üdv minenkinek!

Nagyon kezdő vagyok a filmek terén,ezért kérnék segítséget.
Letöltöttem egy filmet és MKV-ra daraboltál fel.Az első részét meg tudom nyitni,de a többit sehogysem.próbáltam 1-2 talált mkv eggyesítő progival is,de azt írta ki hogy nem ismeri.Mediacoderrel is próbáltam megnyitni/konvertálni,de annyit értem el,hogy az összes hibaüzenetet hozzámvágta.
Ha valakinek van ötlete pls segítsen.

[ Szerkesztve ]

(#705) berigazek


berigazek
őstag

Tisztelt fórumtársak!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy segítsetek abban amit szeretnék,mert már ,,bedilizek" attól,hogy nem sikerül...:(
Adva van egy 32 Gb.-os .m2ts film fájl a merevlemezemen és azt szeretném .mkv fájllá átalakítani az AVS Video Converterrel....kiadtam 70.-dollárt a programért és,ha nem tudok továbbra sem sikeresen konvertálni írok a gyártó cégnek...
Helyesbítek: tudok nagyon jó minőséget,nagyon szép képet kapok a végén,de magyar hang nincs a választási lehetőségek között a HANG menüben.Csak szlovák hang van.Az .m2ts fájlban konvertálás előtt volt 5 hang,kitudtam választani a magyar hangot,konvertálás után marad a szép kép,de csak 1 Gb-os .mkv fájl magyar hang nélkül:(
A beállításokban sehol sem tudok,azaz a hangokkal kapcsolatosan nincs beállítási lehetőség.
Ebben kérem a segítségeteket!
Üdvözlettel,
berigazek

UI:Ja és próbáltam,hogy van-e hang a következő lejátszókkal (konvertálás után) és nem volt,de konvertálás előtt is csak a JetAudio-val volt magyar hang és a VLC Media Player-rel!!!Most ezekkel sincs mivel csak 1 alapértelmezett hang maradt,a szlovák,hová tünt a többi?:(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#706) PAN


PAN
csendes tag

Sziasztok!
Szeretek filmeket nézni, van egy Samsung LCD TV-m, melynek USB portjára csatlakoztattam egy 1,5 TB-os winchestert filmekkel. Van egy-két mkv filmem, ami nem megy, mert a video codec format profile high@L5.1. Nos hogyan, milyen programmal lehetne ezt megváltoztatni mondjuk high@L4.1-re vagy kisebb értékre. Előre is köszönöm mindenkinek, aki tud segíteni.
kampooo

(#707) epsilon3


epsilon3
csendes tag

Sziasztok!
Talán tud valaki segíteni,mert sehogyan sem megy a dolog.
Adott az m2ts file: 1920X1080i 29.97fps (ntsc)
amit szétszedek ts muxerrel
amiből ezt kapom: vc1,dts
átkonvertáltam a vc1 -et mkvmerge 4.4.0 progival mkv-ra
adott egy pal dvd-s ac3 hang
Mkvmerge:
muxolásnál beadom neki a timecode 25.000 fps txt file-t és a végeredmény csúszás
a kép elöbbre van mint a hang (a delay sem segít)
Viszont ha nem bántom a timecodos részt tehát nem illesztrm be a txt file-t úgy nincs csúszás annak ellenére ,hogy a film 29.97 vagy 59.94? a hang meg sima pal dvdről van.
Én mindenképpen 25fps filmet akarok! (Lehet ,hogy a vc1 a problémás?)
Mit tegyek?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#708) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

én is segítséget szeretnék kérni.
Mostanában megjelent egy csomó olyan 720p rilíz, aminek a mérete nagyobb mint egy DVD5.
Mivel nincs is benne már mint magyar hang, így a videó tömörítése marad lehetőségként.

Tehát egy olyan programot keresek, amivel át tudom tömöríteni az mkv-t mkv-ra, de kisebb méretűre.
Az jó lenne ha a program előre megkérdezné, hogy mekkora méretűre szeretnék tömöríteni.
A többi "varázslat" nem számít, hangot ki tudok szedni belőle.
A segítséget előre is köszönöm.

üdv

(#709) epsilon3 válasza petyuska74 (#708) üzenetére


epsilon3
csendes tag

Szia!
Próbáld meg ezzel.
Először is amire szükséged van:
Telepítési sorrend fontos!
01. ffdshow
02. virtualdubmod 1.5.10.3
03. avisynth 2.5.8
04. x264vfw

Ha ezek fent vannak akkor beállítjuk a ffdshow video encoder configuration
A legelső formátum a H264/AVC ide állítsd be libavcodek
A csúszka alján az utolsó elötti rublikához az avisynth-hez avisynth ennyi.
Ez megvan ,akkor Virtualdubmod
fájl - open video file - menj le az use avisynth template és válaszd ki a DirectShowSource-t
Ezek után már megeszi az mkv-t.
Ha ez is meg van akkor jöhet a következő:
Virtualdubmod - Video - Compression - x264vfw-H264/ Mpeg4-AVC - configure.
Itt beállíthatod a bitrátát az avc level-t stb...
Ha ez is megvan ,akkor:
Virtualdubmod - file - save as - és a mentésnél válaszd az mkv-t.
Bocs,ha túl szájbarágósra sikerült,de talán így érthető.
Ha nem megy vmi,csak szólj.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#710) Locsi válasza petyuska74 (#708) üzenetére


Locsi
senior tag

Mint opció, még az is fennáll, hogy berakod a magyar hangot, az angolt meg kiszeded. Az mkvmerge megcsinálja 3 perc alatt.

(#711) dr_ace


dr_ace
aktív tag

sziasztok!

milyen programmal (és hogyan) lehet mkv-ban lévő videót átalakítani level 5.1-ről level 4.1-re vagy 3.1-re? (azért hogy a tévém beépített lejátszója le tudja játszani)

köszi előre is ha vki tud segíteni.

(#712) epsilon3 válasza dr_ace (#711) üzenetére


epsilon3
csendes tag

Szia!
A kérdésedre a válasz a 709-es hozzászólásban is benn van.
Egyébként a virtualdubmod megcsinálja.
Amikor kiválasztod a compressionnál a kodeket ( x264vfw-H264/ Mpeg4-AVC) be lehet állítani a level szintet,de újra kell kódolni a filmet.
Ez az ára!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#713) gabroca


gabroca
tag

Sziasztok!

Milyen progival tudok kivenni feliratot mkv filmből?

(#714) Luissimo válasza gabroca (#713) üzenetére


Luissimo
veterán

(#715) gabroca válasza Luissimo (#714) üzenetére


gabroca
tag

hát felraktam, de fogalmam sincs mit kell csinálni vele.

(#716) Luissimo válasza gabroca (#715) üzenetére


Luissimo
veterán

van egy olyan menűpont hogy add.
ott kiválasztod a filmet .
utána az ablakban megjelennek az "összetevők", mindegyik kis kockában egy-egy pipával.
ott kikered a sub feliratu részeket és kiveszed előlük a pipát aztán elindítod a progit és az elmenti neked feliratok nélkül.(hangsávokat is igytudsz kiszedni)

[ Szerkesztve ]

(#717) gabroca válasza Luissimo (#716) üzenetére


gabroca
tag

Igazából ki szeretném menteni a srt formában az mkv filmből a magyar feliratot.
Ezt tudja a progi? Vagy mivel lehet?

(#718) gabroca


gabroca
tag

Sikerült az MkvExtract progival srt feliratot csinálni.

(#719) Luissimo válasza gabroca (#717) üzenetére


Luissimo
veterán

na, eztet mondjuk , jól igyekeztél titokbantartani, legalábbis nekem ez nemjött le a kérdésedből, máskor szabatosabban , ha lehetne !! :K :F

(#720) gabroca válasza Luissimo (#719) üzenetére


gabroca
tag

Ja bocsi. megy a dolog végre flottul. Viszont nem használ valaki Rhozet Carbon Coder progit? Nekem nincs hangja sajna...

(#721) berigazek válasza xystus (#700) üzenetére


berigazek
őstag

,,Köszi, de közben sikerült megoldanom. A 3.3.0-ás mkvmerge-t kell használni (4.4.0 helyett..."

Így van!Ezt alátámasztom én is,mert most próbáltam ki!!
De azt nem értem,hogy miért jobb a régebbi 3.3.0-ás verzió,mint az újabb 4.4.0-ás MKVMergeGui ???? :F
Én is 1 hétig szívtam vele,amíg meg nem találtam a TE hsz-sodat:) :C
Nekem is a TV-m most lejátszodja az általam ,,készitett".mkv fájlt,pedig sokat szenvedtem a legújabb verzióval!!!:)

Tehát mindenkinek:
Használjátok a régebbi MKVMerge GUI.exe progit!!! (v 3.3.0)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#722) berigazek


berigazek
őstag

Üdv mindenkinek!

Tud segíteni valaki az ügyben,hogy az ,,A_DTS" Audio hangfájlt az .mkv fájlon belül,hogyan tudnám átkonvertálni A_AC3-ba,mert a TV-m nem tudja lejátszani azt?Segítségeteket előre is köszönöm!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#723) Luissimo válasza berigazek (#722) üzenetére


Luissimo
veterán

A Filmekben általában ottvan az AC3 is, az MKVToolnix programmal megtudod nézni az alkotóelemeit és a nemkívánt DTS részt kiszeded belőle és ujramuxolod, ugy, hogy az AC3 legyen az elsődleges hang és máris játszanifogja.
Az én tévém is ilyen háklis, de szerencsére ezzel a megoldással meggyőzhető !!

(#724) berigazek válasza Luissimo (#723) üzenetére


berigazek
őstag

Ebben az .mkv fájlban,azelőtt .m2ts fájlban csak A.DTS Audio fájl van,jelenleg konvertálom át az Audio Converter-el és utána a kapott AC3 fájlt megint ,,összeboronálom" az eredeti videó fájl-al...
Remélem,hogy jó lesz már... :R

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#725) Tomix24 válasza berigazek (#721) üzenetére


Tomix24
addikt

4.0.0-át is lehet... Ott sem volt még compressed head..

(#726) huskydog17


huskydog17
addikt

A hozzáértők segítségét szeretném kérni, mert tanácstalan vagyok. A probléma a következő:
Van egy darab film két különböző release-ben, az egyikből át akarom menteni a DTS hangsávot a másikba. Ezt MKVMerge GUI 4.0.0-val és 4.4.0-val is próbáltam, de valami ismeretlen oknál fogva egy nagyon ronda hiba lép fel: miután "sikeresen" átmuxolta az új videót, a friss, immár módosított release egyszerűen időnként beakad és ugrik egyet a kép. A videosáv és hangsáv sebessége ugyanaz (23,976 FPS). Ez csak akkor szokott előfordulni, ha nyújtom az adott hangsávot (stretch), de most azt érintetlenül hagytam, csak 1 másodperces delay-t adtam neki. Ez előtt már több filmnél is cseréltem hangsávot, de ilyen még nem fordult elő.
Miért csinálja ezt most? Hogyan tudom gond nélkül rátenni a DTS hangsávot a másik videosávra úgy, hogy tökéletesen vigye a lejátszó?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#727) huskydog17 válasza huskydog17 (#726) üzenetére


huskydog17
addikt

Idő közben sikerült megoldanom a problémát, rájöttem, hogy mi volt a gond. Az MKVExtract-al kellett kiszedni a DTS hangsávot és utána azt beilleszteni az új videosávhoz és most tökéletes!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#728) asanyi76


asanyi76
csendes tag

Üdv.
Segitségre lenne szükségem.
BDRip: A forrásunk maga a Blu-ray lemezen lévő film, ezt kódolja át a készítő általában XviD alatt 720*x-nél kisebb felbontásba.
BRRip: A forrás egy már elkészült release, vagyis - jobb esetben - egy 1080p-s felbontású .mkv kiterjesztésű film, és ebből készül egy 720*x-nél kisebb felbontású, általában XviD alatt kódolt .avi.
Egy ilyet szeretnék kettévágni.A problémám az hogy a kb2gb vagy kisebbet viszi az asztali, de a nagyobbat nem.Virtualdubmod nem viszi, avidemux sikerült, de csak hang van, kép nincs.Mkvtolnix-et pedig nem tudom használni.
Segitene valaki hogy mivel és hogyan vágjam ketté? Mit,hogy,és mivel?
Nagyon megköszönném!
Jaaa,és nem vagyok egy nagy gépguru......tehát valahogy "mazsola" nyelven :)

[ Szerkesztve ]

(#729) Laacko


Laacko
tag

Sziasztok adott egy Philips 32PFL5625H TV, ami sajnos nem kezeli a feliratokat. De, olvastam neten ezt azt meg mondtak forumokon is programokat. Most ott tartok hogy az MKVtoolnix-et és azzal próbálom meg az .mkv-t és az srt-t úgy összefűzni, hogy a Tv-n megjelenjen majd a felirat. De nem sikerül sehogy se.. :/ Valaki tud ebbe nekem segíteni? :U

(#730) wwl


wwl
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy film file m2ts kiterjesztéssel. Ebben a filében benne van a magyar felirat, csak sajnos a popcorn a110 nem tudja megjeleníteni ezért arra gondoltam hogy kiszedni valahogy belőle és mellérakva a m2ts filének szépen betudom olvastatni mint mikor divix es film mellet ott van a felirat is.

Az a kérdésem hogy hogyan lehet kiszedni a feliratot és hogy tudom srt vagy más felirat formátumra konvertálni?
És ha ki van szedve és átkonvertálva a felirat majd a m2ts file mellé rakva megtudja nyitni a popcorn a110?

köszönöm a segítséget előre is.
üdv

(#731) Tomix24


Tomix24
addikt

Akik az MKv-kel, M2ts-el bajlódnak lejátszás terén, azoknak eladó a kütyüm:

A.C.Ryan Mini eladó! 20K (postát én állom előreutalás esetén)
KB fél éves, garipapírok nincsenek már meg :(
Dobozában , HDMI kábellel. Hibamentes

(#732) minas


minas
aktív tag

Keresek egy programot, amivel - aránylag - gyorsan tudok egy szinkronos 1080p felbontású (mkv) anyagot 720p-re "lekonvertálni". Semmi máson nem akarok változtatni, csak a felbontáson. Elkezdtem visszakeresni a fórumban, de megköszönném, ha valaki ajánlana ilyet.

(#733) lacko6


lacko6
senior tag

Sziasztok.Olyan problémába ütköztem ,van egy 23.976 fps-es mkv-m és egy 25 fps-es mp3 hangsávom. Az mkvmergebe a Timecodes -nél betallozom azt a bizonyos txt filét,össze muxolom és az egész film felgyorsul, mindha 2x resen tekerném. Milehet a baj eddig müködött. :W

(#734) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Van egy mkv videom, amin van 2 hangsáv, magyar AC3 és angol DTS.
Hogyan és mivel tudnám lementeni az mkvból csak a magyar hangsávot AC3 formátumban??

Próbáltam VirtualDub-al de amikor megnyitom és azt mondom neki hogy "Save Wav", akkor lement nekem egy 4,5 GB-s wav tömörítetlen hangot a 400 MB-s AC3 hangsáv helyett.
Mi tévő legyek??
Köszi a segítséget! :R

(#735) fepeti


fepeti
csendes tag

Kedves kollégák! Segítséget szeretnék kérni tőletek. BD-t illetve DVD-t szeretnék konvertálni mkv-ba úgy, hogy a hangsávokat és a feliratokat is tartalmazza a lehető legjobb minőségben, fájlméret korlát nincs. Rátaláltam a MakeMKV programra, mely tökéletesen működik, PC-n le tudom játszani, hangsávok választhatóan megvannak. Azonban az LG BD570 lejátszóm nem ismeri fel, mert az MakeMKV MPEG2 ben dolgozik és az LG BD570 csak H264-et ismer.
Szóval, tudnátok-e olyan programot ajánlani, mely H264-ben dolgozik és a hangsávok, feliratok is benne vannak az mkv konténerben.

Köszönöm szépen!

(#736) nfsu17 válasza Forza_JUVE (#734) üzenetére


nfsu17
veterán

MKVExtractGUI-2

#730

tsMuxeR 1.10.6

[ Szerkesztve ]

(#737) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy mkv film amit a gép lejátszik, de az asztali bd lejátszó nem(LG BD560) Lejátszáskor ismeretlen video formátum hibát ír ki és nem hajlandó lejátsszani! Eddig rengeteg mkv-t néztem rajta és egyiknél sem volt semmilyen gondom! Leszedtem az mkvmerge nevű programot amibe megadtam ezt filet és újra akartam kódolni hátha ez segít! A programban mindent hagytam úgy ahogy volt és újrakódoltam de mielőtt a legvégén végezne hibát ír ki! Nem tud-e valaki olyan programot amivel lehet megbízhatóan mkv-ből mkv csinálni más beállításokkal? Gondolom az mkv file-on belül kellene változtatni, hogy vigye a file-t a bd lejátszó is?! Köszönöm!

(#738) komizoli90


komizoli90
csendes tag

Üdv! -lehet már volt kérdés, ha volt, elnézést-
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne pl. mkvmerge programmal, levágni a két oldalából, hogy normális 16/9es formátumú legyen? Egy crop-paranccsal már próbálkoztam de nem csinál semmit vele. Ha valaki tud, kérem segítsen! Köszönöm! ;)

(#739) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

m2ts fájlból milyen programmal lehet mkv-t csinálni? (lehetőleg minőségromlás nélkül, több hangsávval és felirattal)

thx!

(#740) viator001


viator001
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Az én szerszámkészletem a következő:

TFMAudioTool --> Hangsávok kiszedése - fps oda vissza konvertálása - DTS,AC-3,WAV oda vissza konvertálása - kbps konvertálás - 5.1 hang szétszedése,összerakása - DTS hangsáv készítése (Minnetonka Surcode DVD Pro DTS Encoder szükséges hozzá)
és még sok egyéb. A lényeg,hogy közvetlenül MKV-ból és AVI-ból is dolgozik!

Enc WAV to AC3 --> 6 db WAV hangsávból készít 5.1 AC-3-at. Én még nem találtam olya progit,ami jól vágná az AC-3-at,mert ez egy tömörített formátum,ezért azt előbb szét kell szedni WAV-okra(TFMAudioTool),aztán szerkesztheted vagy vághatod (WaveLab,GoldWave,Audacity),Az Enc WAV to AC3-mal pedig összerakod!

DVDDecrypter --> Hangsáv leszedése DVD-ről (MKV szinkronizálásához)!

XviD4PSP --> TS,M2TS(Blu-ray),MKV és még sok egyéb oda vissza konvertálása,vágása,alsó-felső fekete csík levágása (crop)

tsMuxeR --> TS,M2TS(Blu-ray)-ből videó,hang,felirat ki és berakása (mux,demux)!

MKVExtractGUI --> MKV-ből hang,videó, felirat kiszedése!

Subtitle Workshop --> A felirat szerkesztő mindenes!

mkvtoolnix-unicode --> MKV szerkesztése,összerakása (a fentebb leírtak végtermékeiből)

Ezekkel már el lehet boldogulni az MKV-k világában,akinek van egyéb ötlete,tippje,kérdése,kérem ossza meg velem (A jó pap is holtig tanul)!

(#741) viator001


viator001
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
Néhány személyes tapasztalatom:

Én 1080p-s MKV-kal operálok.Mivel a közel 100 db filmem már elég sok helyet foglal,ezért én ki szoktam írni őket kétrétegű DVD-re,de ehez az MKV mérete (ha egy lemezre akarom írni) nem lehet nagyobb mint 7,94 GB. MediaInfo-val (az előbbi hozzászólásomból kifelejtettem ezt a fontos progit,pedig nélkülözhetetlen!) belenézek az MKV-ba,hogy mekkora a videó és hangsáv(ok) mérete,meg ilyesmi. Az MKV-ban a videó sávot nem szoktam bántani,mert minőségromlás nélkül már nemigen lehet tovább tömöríteni,tehát marad a hangsáv. A DTS-re magasról teszek(1.5 - 2 GB helyet foglal és nem minden lejátszó kompatibilis vele) elő a TFMAudioTool-lal, konvertálás DTS-ből 5.1 AC-3-ba (a kbps-nál belőhető az AC-3 mérete,persze minőségromlással). Fps konvertálására (pl.25000fps-ről 23976fps-re) nem mkvtoolnix-et használok,hanem a TFMAudioTool-t. Delay csuszás problémára pl.BSplayer-el belenézni,majd betallózni a már kész hangsávot,ha csúszás van Ctrl + Alt + <- vagy -> -lal korrigálni,ennek értékét pedíg beírni az mkvtoolnix-be.Így lehet kicsit játszani az MKV méretével,értelmes határok között (természetesen ha DVD5 vagy DVD9-ben gondolkodunk és az MKV-nk 9 - 15 GB,akkor bizony darabolnunk kell).A feliratokat én ki szoktam szedni az MKV-k ból és mellette hagyom,mert ha benne van,nem minden lejátszó kezeli. TS, M2TS (Blu-ray),MKV konvertálásánál,a hangsávot előtte szedjük ki tsMuxeR-rel,vagy MKVExtractGUI-val és külön dolgozzunk vele,mertha egyben csináljuk,nem biztos hogy a végeredmény tökéletes lessz.

(#742) joe007 válasza viator001 (#741) üzenetére


joe007
tag

Hali!

Ahogy látom eléggé képpben vagy az MKV-k terén mint konvertálás!
Olyan segítséget szeretnék tőled kérni, hogy adott egy Sample video ami pl 60MB benne 2 audió track 1. eng 2. hun Kérdés mivel tudom át állítani, hogy a magyar legyen az elsődleges?
Természetesen az MKVmergeGUI-t probáltam 3.2, 4.4-est is és sajna még rosszabb az eredmény mint az eredetivel! Ez alatt azt értem, hogy van egy Samu B650-es LCD-m és azon szeretném megnézni az mkv-s filmjeimet, de igen soknál v. nem tudja értelmezni a videót kodek hiányában vagy pedig angolul játsza le és nem magyarul természetesen adiuo track váltásra nincs lehetőség buta Internet TV, pedig nem volt ocsó miko vettem :) Na szóval amikor átállítottam 2 kattintással hogy a magyar legyen az elsődleges vagy hogy force legyen akkor már körbe fut a képernyő jobb sarkában egy ikon és utána már a videót se tölti be! A file mérete kevesebb lesz a konvertálás után mint az eredeti. Igazából már nem tudom hol lehet a hiba! A video codec az 4.0. v 5.1 mindet lejátsza a TV. Segítségedet előre is köszönöm. Már feladtam szinte a harcot, de a remény még él :)
Hja és még vmi ha már DTS is van benne akkor persze nem játsza le v. nincs hang mivel ezt a kodeket nem rakták bele a TV-be van is ebből zugolodás mert úgyebár egy pár 100ehuf-os TV-n ugyan mán legyen már benne és ne kelljen évente cserélni :) Jó kis marketing ez.

Ha vki tud ebben segíteni annak nagyon hálás lennék! .)

Üdv,
Joe

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#743) viator001


viator001
csendes tag

Szia!

MKVmergeGUI-val nyisd meg az MKV-t. Az ablakban látod annak tartalmát. Jelöld ki a magyar hangsáv sorát(1 katt rá),utána jobboldalon az UP gombal vidd fel egészen a második helyre, a videósáv alá. Lent a General track option-ban a Default track flag-nál annak kell lenni, hogy "yes", ha nem,állítsd arra, aztán Start muxing. Igy a magyar hangsáv lessz majd az alapértelmezett.

A másik megoldás(ha nincs szükséged rá) az angol hangsáv kihagyása.MKVmergeGUI-val nyisd meg az MKV-t, majd az angol hangsáv elől vedd ki a pipát, aztán Start muxing.

A DTS brobléma megoldása: MKVExtractGUI letöltése, majd bemásolása az MKVmergeGUI telepítési mappába, aztán innen elindítani. Tallózd be az Input File-ba az MKV-t, Az Output Dir-ben keresd ki, hogy hová tegye(ha a vinyón van az MKV akkor a Source Dir elé pipa,és az MKV-d mellé teszi file-t) aztán csak a DTS elé egy pipa, és Extract. Utána jöhet a TFMAudioTool, katt az Add Media Files-ra, a DTS-t berakod. A Select standard output folder-ban beállítod,hogy hová mentsen, utána Output format-nál katt az AC3-ra, majd az AC3 bitrate-t állítsd a legmagasabb értékre,végül katt a Convert-re. Utána MKVmergeGUI-val megnyitod az MKV-t, a DTS elől kiveszed a pipát, majd katt az add-ra és berakod az AC-3-at utána Start muxing. Igy nem lessz DTS Codec probléma.

Személyes vélemény: MKV lejátszására csak MKV-s Blu-ray lejátszót, Média Centert vagy PC-t használj. Remélem tudtam segíteni.

(#744) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Problémám a következő:

Adott egy mkv fájl. Ebből mkvmerge GUI-val eltávolítottam a számomra szükségtelen hangsávokat, illetve feliratokat.
Az újra mux-olt mkv-t az xvid4psp-be betöltve a következő hiba üzenetet kapom:

FFmpegSource: Can't create decompressor: Unsuported Compression method

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#745) joe007 válasza viator001 (#743) üzenetére


joe007
tag

Hát természetesen kipróbáltam és egyikre se hajlandó betöltődni :( Elkeserítő számomra, hogy csak kénytelen vagyok egy HTPC-t beüzemelni emiatt :(

Jelen próba az angol és magyar AC3 sorrend felcserlése, habár az MKV betöltése során eleve a magyaron van a Default track flag Yes beállítás, de a lista sorrendjében csak a 3-ik, még azt is megprobáltam hogy kitöröltem a felíratokat meg az angol hangot és csak a magyar maradt akkor is sikertelen lett az eredmény :(

Hja és természetesen ha egy PC-n VLC-vel lejátszom az eredeti sample-t akkor már magyarul szól, ha a TV-n indítom el a lejátszást akkor meg angolul! Ki érti ezt? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#746) viator001 válasza DeckardCain (#744) üzenetére


viator001
csendes tag

Szia!

Nem tudja kicsomagolni, nem támogatott tömörítési mód miatt!
A problémádat hiányzó Codec okozhatja. Telepítsd a következők valamelyik újabb verzióját:

- FFDShow

vagy

- K-Lite Codec Pack

vagy

- CoreAVC

(#747) joe007 válasza viator001 (#746) üzenetére


joe007
tag

És az MKVMerge -ből melyiket használjam ? Mert van 4.4-es is de úgy olvastam hogy az bug-os ezért most a 3.3-as van fent! Ez nem lehet a hiba oka?

És a Forced Track Flag mire jó?

A sample file-ban van egy Chapter rész is a felsorolásban azzal nem kell semmit kezdenem? Benne kell hagyni és nem kell piszkálni vagy vegyem ki előle a pipát? Mert természetesen már azzal is probálkoztam, hogy anélkül muxoltam .)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#748) joe007 válasza viator001 (#746) üzenetére


joe007
tag

Természetesen leszedve a K-Lite 6.7 Stand és újra kipróbálva se működik :(

Igen persze még van kérdésem az mkvMerge-vel kapcsolatban a video file első sorára rá álva lent, miért aktívak a Language, Def. and Forced Track flag ennek nem csak az Audio sávoknál van értelme? :W

Segítségeteket előre is köszönöm! .)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#749) viator001 válasza joe007 (#748) üzenetére


viator001
csendes tag

Nos akkor sorban! Az alábbiakat idézem,mert nincs kedvem annyit írni!

"Az mkvmerge GUI -ba beállítod , hogy melyik legyen alapértelmezett , milyen nyelvű, melyik legyen kényszerített , és nem elhanyagolandó a sorrend sem !!!

- Első legyen a video stream "default track flag" -nek állíts default -ot. "Forced track flag" -nek NO -t .

- Második legyen a magyar hangsáv amelynél "default track flag" -nek állíts yes -t."Forced track flag" -nek NO -t .

- Aztán jöhet a többi hangsáv mindegiknél a "default track flag" -nek és a "Forced track flag" -nek is NO -t állíts be paraméternek .

- Ezek után rakd a feliratsávokat . Ha nem vagy siket , akkor itt is mindegyiknél a "default track flag" -nek és a "Forced track flag" -nek is NO -t állíts be paraméternek . Hogy a lejátszó ( legyen az bármelyik gyártó bármely típusa) ne kezdje el automatikas játszani a feliratot . Ez alól kivétel a Forced ( kényszerített felirat ). Ez legyen ( ha van ) az első , amely az utolsó hansávot követi a listában és ennél "default track flag" -nek és a "Forced track flag" -nek is YES -t állíts be paraméternek. Így lejátszáskor nem kell külön bekapcsolni a kényszerített feliratot , mert az automatikussá válik a kényszerítés miatt.

Tehát evidens , hogy a "Forced track flag" paraméterezése határozza meg ,hogy a lejátszó melyik összetevőt játsza le még akkor is ,ha a lejátszó alapbeállításaiban más van meghatározva.

Példa: A lejátszó menüjében az van beállítva, hogy ha van ,akkor mindig a német feliratokat játsza. A te mkv-dban pedig ,te a magyar feliratnál a "Forced track flag" -nek Yes-t állítottál be paraméternek ,ezért a lejátszó ezt fogja lejátszani !
Ha mindennel megvagy , akkor az mkvmerge GUI ablakán , lent , megnyomod a "Start muxing" gombot , és már rakja is össze a feljebb megjelölt útvonalra (Output filename).

Mit érdemes tudni az mkv -ban , lévő stream -ek sorrendjéről .....

Ha rossz a sorrend , bajságok lehetnek a lejátszáskor. Az is lehet ,hogy ez a bajság nem te neálad jön elő ,hanem az egyik cimbinél ,aki tőled vitte el az mkv-t és másféle lejátszója van ... - A te tomporod lesz szidva , és a te felmenőid elküldve a halál bránerére

A helyes sorrenddel már javítjuk a lejátszási komfortot is ,mert ha mást nem legalább hangsávot nem kell váltanunk , ha a magyart tesszük elsőnek. Akinek szimpibb az az eredeti nyelvezetet tegye az elsőnek, a videó stream után közvetlenül ....

A video és audio stream -eknél "Forced track flag" -nek yes -t paraméterezni veszélyes , mert bizonyos lejátszóknál a meghülyülés lehet az eredmény . Itt a default érték megadása nem okoz egyetlen lejátszón se anomáliákat, viszont ,ha a sorrend jó ,akkor felesleges.

A video stream -nél a "Default track flag" -nek Yes-t beállítani szintén lejátszási anomáliákot okoz bizonyos lejátszókon, ezen kívül felesleges is ,ha a lista magával a Video stream -mel kezdődik. Ellenben itt Yes -helyett , default érteket megadni javasolt még akkor is ,ha első a listában, mert az jótékony mindegyik lejátszónál .Azt ne kérdezd , hogy miért? - nem én alakítom az mkv szabad forráskódját"

[ Szerkesztve ]

(#750) joe007 válasza viator001 (#749) üzenetére


joe007
tag

Hali!

Köszönöm a teljes értékű választ! .)

A videót sikerült úgy elmenteni, hogy le is játsza a Samsung B650-es lejátszó!
A hiba az én készülékemben volt ill. nem voltam eléggé figyelmes a mentéskor! Ugyanis először a 4.4-es MKVMerge -t telepítettem fel a default "C:\Program Files\MKVtoolnix" mappába, majd mivel nem sikerült a konvertálás utána olvastam forumon és a bug-os mivolta miatt letöltöttem a 3.3-as majd azt is telepítettem, de egy C:\Program Files\MKVtoolnix 3.3-as mappába! Tehát az eredeti 4.4-est nem távolítottam el és nem is írtam felül! Majd az asztalon található 3.3-as program ikonját elindítva fel is jön a 3.3-as MKVmergeGUI! Itt szépen beállítottam N+1x a megfelelő sorrendet minden féle Forced meg Flag kombinációban és a Start muxing-gal elkészült video-t (tehát az egész mkv anyagot be se töltötte a TV csak egy szokásos körben (a betöltést imitáló homokóra) körbe ment és vissza lépett a főmenü képernyőre a TV!) Majd az utolsó lépésként amikor már tényleg elment a kedvem az egésztől megnéztem a napló bejegyzéseket, amiket a program készít a muxolás során, hogy láss csodát melyik program modul végezte el minden egyes alkalommal a konvertálást v. más néven a mentést?? Hát az mkvmerge v4.4.0 ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W :W :W :W No ez után eltávolítottam minden MKVMerge progit ill. ami maradt a mappában esetleg azt is kézileg töröltem, majd tisztán a default telepítési helyre felraktam a 3.3-as és végre müködik a dolog! Tehát a tanulság mindig figyelni és nem keverni a programokat! Habár pont emiatt választottam külön telepítési mappát, de úgy látszik e téren nem pöpec még a program! .)

Köszönöm a segítőkész hozzá szólásaidat.
Üdv,
Joe

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.