Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#352) vlevi válasza ben11 (#348) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pendriveot kezeli, sajat tapos kulso hdd-t 2tb meretig probaltam, addig viszi, ntfs-t kezeli.
Tap nelkuli, 2.5" vinyokat viszont nem birja meghajtani.
Medialejatszonak nem ez a legtokeletesebb valasztas. Ha az kell, akkor inkabb dedikalt medialejatszot kell keresni. Viszi a filmeket, de nekem nincsenek nagy elvarasaim, foleg a torrwnten letolotott topgear, nascar,... Visszanezesere hasznalom, 720 felbontasban. (Nekem mk808 van, a 809 ennel azert erosebb)
Fullhd-rol amugy is felesleges beszelni, mert maga a kep csak 720p. Legalabbis a gyari kernellel. A mali400 kicisiket keveske a fullhd ,eghajtasara. Mondjuk ennek valamennyire ellentmond a mostani tabletem, cube u30gt2. Szinten rk3188, es mali400, es 1920*1200 felbontas, de ez eleg szepenviszi, de azert ha kritikus szemmel nezem, akkor latszik, hogy hatareset a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#605) #79335424 válasza Gaby (#603) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy én tudom: a lejátszás kártyáról csak akkor megy, ha NTFS -re, vagy EXT3, 4 -re formázod, mert FAT -on egy fájl nem lehet 4GB -nál nagyobb. Az ISO az egy fájl. Vannak lejátszók, amik kezelik az ISO -t és még a menüvel is elboldogulnak, de csak az egyszerű menüs játszik. Az összetett menü kezelés nem megy. Tegnap én is próbálkoztam NAS -ról ISO -val, de nem akart működni. Az MXplayer megbukott a menün. Sokan dícsérték az Archos -t, hát gondoltam, megpróbálom. Nálam bármilyen film indításakor akkora FC -t produkált, hogy az egész kütyü elszállt, mondhatni bele-boot-ult. :)

(#1270) gghrtz


gghrtz
őstag

Hello! Olyan kerdesem lenne, hogy ha majd usb-lannal osztanam linux alatt mk802iv-gyel a hdd-t ntfs-sel, smb-n es dlna-n, vajon smb-n tudna a cucc 9 mega sebesseget produkalni olvasassal? Mert a tplink 1043nd is ennyit tudna openwrt alatt, szerintetek melyikkel lenne jobb osztani? (802-vel torrenteznek is akkor kozvetlen a hdd-re menne az adat), es ha masik eszkozre akarnek masolni eleg lenne beledugni a 802-be a cuccot, es eleg jo sebesseggel masolna szerintem kozvetlen, mint halozaton a routerrol.

(#1271) #79335424 válasza gghrtz (#1270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy tudom, hogy többnyire torrent célból vásárolják az 1043 -at. Sztem célszerűbb lenne a sticket csak kliens módban használni, a HDD -t vmi linux fájlrendszerre formázni és a routeren futtatni a torrent klienst. Azon legalább gigás portok vannak. Ha kell a sebesség egy-egy másoláshoz, akkor így is át lehet dugni közvetlen usb -be. Sztem a stick sem fog NTFS -sel, nagyságrendekel átlag 9MB/s fölé menni. Főleg, ha még vmi más is fut közben. Az igazi persze egy NAS lenne. Azt erre találták ki.

(#1472) Zol77


Zol77
aktív tag

Wasser ma kiadta az 1.2.4-es FW-t , ami érdekessége a dolognak,hogy több tipusra (K-R42,T-R42, Ugoos UT1) is jó,csak a megfelelő kernelt kell választani flash előtt.

29.12.13

- release 1.2.4

- support Ugoos UT1, K-R42, T-R42, all reversions

- preinstall xbmc, es filemanager, reboot, hwkeyboardhelperdemo

- update kernel, improve suspend/resume, stability

- 1080p/720p boot and kernels

- cwm-recovery

- rooted

- init.d support

- improved video streaming

- 1080p-24hz, 1080p-30hzi, 1366x768p60hz support

- nfs, cifs, ntfs filesystem support

- allow user to set static ethernet mac adress

[LINK]

[ Szerkesztve ]

(#1506) gghrtz válasza #79335424 (#1504) üzenetére


gghrtz
őstag

En ugyan csak tabletrol tudok nyilatkozni, de ugy vettem eszre, ha NTFS-re van formazva a kari gyorsabb lesz az irasi sebessege, es a 4GB-nel nagyobb file-okat is kezeli szemben a FAT32-vel.

(#1507) #79335424 válasza gghrtz (#1506) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez igaz, viszont a FAT32 vel szemben, az NTFS naplózó fájlrendszer, ami lényegesen több R/W művelettel jár. A flash meghajtók egyik hátránya, hogy a cellák X mennyiségű R/W művelet után tönkremennek.

(#1777) Bendo


Bendo
tag

Felraktam az új Neo 2.0-t, és úgy néz ki kezd megoldódni a dolog.

Azért egy pofon jár magamnak, mert a HDD exFAT-ra volt formázva, most visszaraktam NTFS-re.

Így alapból felcsatlakoztatja a kütyü az mnt/usb_storage/ és még valami alá, itt meg is jelenik a tartalma, tudok róla másolgatni, tudok rá másolgatni, egy nyűgöm van még ezzel kapcsolatban, hogy ha beállítom a torrent alapértelmezett könyvtárára a HDD elérését, amint elkezdek letölteni, egyből kapok a pofámba egy írásvédett feliratot, a HDD eszeveszettül el kezd kattogni, lecsatlakozik, felcsatlakozik, és ezt ismétli amíg le nem húzom :(

Aztán amíg nincs torrent, elvan szépen.

Ez mitől lehet?

Illetve egyszer sikerült elérnem, hogy a TC-ben megjelent mint USB-is, de ezt azóta nem tudtam újra produkálni :)

[ Szerkesztve ]

(#1821) Shader válasza #79335424 (#1808) üzenetére


Shader
aktív tag

Egyszer én próbálkoztam exFat-tal. Az S-II-n a JB 4.3-ig nem támogatta az NTFS-t. De nézni akartam 4G-nél nagyobb .mkv-kat. Na, ekkor formáztam pendrivét. Már nem emléxem, hogy boldogult vele a droid. Aztán rátaláltam a Paragon/NTFS+ -ra.... :D

--- Sent from mobile device ---

(#1826) Shader válasza #79335424 (#1823) üzenetére


Shader
aktív tag

Én mindig JellyBam (CM-Paranoid hibrid) ROM-okat használtam, de sosem dorival vagy siyah-val.
JellyBam 10.1 (4.3 JB) verziótól már simán mountolta az NTFS-t. De már az 1G RAM kevés volt, és a CM nem támogatja az MHL szabványt (a hálószobai Tv-t így okosítottam fel :DDD. ), így most VK- ROM-ra visszamentem (JB 4.12]

--- Sent from mobile device ---

(#2787) #79335424 válasza fPApi (#2786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra utaltam, hogy az a specifikáció nem szentírás, így a különbség nem biztos, hogy valós és ha valós, akkor sincs sok értelme. Vagyis sztem tök mindegy, hogy 32, vagy 64GB -os kártyát tud fogadni. Egyébként a kettő között az alapvető különbség a FAT vs. exFAT fájlrendszer. Az utóbbi kernel támogatás kérdése. De ha EXT -re, vagy NTFS -re formázzuk a kártyát (vagy egy részét), akkor ez a kitétel máris érvényét veszti.

Zsolesz900rr:
Természetesen. De ne legyen túl messze a routertől, vagy közvetlen átvitel esetén a laptoptól a kütyü! Kb. 3-5MB/s (24-40Mb/s) -átviteli képességre számíts!

Az a 900rr egy Hondát jelent?

[ Szerkesztve ]

(#3739) #79335424 válasza nextman (#3737) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem rossz az, hanem FAT32. Ennél 4GB a max fájlméret. Hogy mire formázd, az attól függ, hogy milyen oprendszer alatt használnád még. Konkrétan nem próbáltam, de sztem első partíciónak hagyj meg egy kis méretű FAT -ot, hogy csatolja a kártyát. Aztán én EXT2 -re formáznám, de talán tudja csatolni az NTFS -t is.

Interstate76:

Legalább működik. Csak így nem tudjuk a hiba okát. Ezért írtam a rendszerlogot. De ez csak azért van, mert van egy olyan "hibám", hogy szeretem érteni is a dolgokat. A számítástechnikában ez gyakran nem a legcélravezetőbb hozzáállás. Ismered a viccet, amikor Bill Gates autója lerobban. Az Ő javaslata:
-Szálljunk ki és üljünk be újra.
Na, ez nekem kevés. :)

[ Szerkesztve ]

(#5297) Ciccuka


Ciccuka
veterán

OTG Pendrive vagy MicroSD Android 4GB-nál nagyobb fájlok (.mkv) lejátszása

Megoldás tehát:
exFat-ra gyorsformázni (de NTFS is jó ennél a kütyünél)
Legújabb BSPlayer
Legújabb BSPlayer ARMv7 VFP CPU support

Legújabb MX Player
Legújabb MX Player Codec (ARMv7)
Legújabb MX Player Custom Codec with DTS & AC3 Support (AC3-kat, hogy hanggal vigye)

Legújabb Total Commander - file manager hasznos lehet még

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.