Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72373) zemplen válasza lsc (#72359) üzenetére


zemplen
újonc

Kedves Isc, mint említettem ebbe a házban egyáltalán nincs molex csatlakozó.
A tápból nem sok kábel jön ki, de ami kijön az eleve megy is már valahová, de nem molex egyik sem.
A grafikuskártyához egyetlen egy darab 6 pin-es kábel jön ki és mindössze alig pár centi.
Azon van egy hosszabbító, ami csatlakozik a régi videókártya segédtáp foglalatába.
Eddig ugye semmi gond nem volt, mert annak amúgy is egy darab segédfoglalata volt.
Viszont az új kártyának kettő segédtáp foglalata van és csak akkor üzemel, ha mindkettő be van kötve.
Szóval nincs más gyakorlati logikus elképzelésem rá, csak az, hogy az egyetlen egy tápból kijövő 6 pin kábelt elosztom kétszer 6 pin-esre.
Azért új tápot nem vennék, mert abból is annyiféle, mint égen a csillag és hiába van olyan táp, melyből már eleve két csatlakozó kimenet van a videókártyákhoz, kevés az esélye, hogy találok olyat amin a többi annyi és olyan, amilyen eleve ebben a Dell gépben van.
Szóval, mikor egy informatikai boltban azt mondta nekem az eladó, hogy tönkre teszem a kártyát, ha azt osztom el, akkor nagyon elbizonytalanodtam, mert az is végigfutott az agyamban, hogy vajon, ha ez nem így lenne, akkor miért nem olyan grafikuskártyát gyártanak, melyen maradt volna az egy segédtáp csatlakozó és csupán magán a kártyán osztódott volna ketté... Sajnos buta vagyok ehhez még, hogy logikus legyen számomra. Az új kártya meg nem olyan olcsó ahhoz, hogy próba szerencse alapon csak úgy kipróbáljam...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.